ל-לידס יונייטד קרה משהו חשוב אחד העונה וזה השוער השלישי שלה. לא מדובר רק בענין של איכות שחקן. מדובר בהיזדמנות להתחיל להתנהג עוד פעם כמו מועדון גדול. להכיל את הסיטואציה שבה ילד שנזרק למגרש לוקח את זה. יש לכם ילד לוהט בתוך השער של המועדון. תישארו עם זה. תישארו מכוונים.

ביילי פיקוק פארל. ילד עם שיער אדום מצוייר מ-אנימה שיכול לשנות את כיוון המחשבה של המועדון. שוער מעולה. מרגש. עוד לא ראיתי אותו מספיק פעמים בשביל להגיד מה התכונה שמייצגת אותו. אבל כשאתה צופה בו אתה יכול להריח את הריח הזה של טופ קלאס מיתקרב אליך.   מה שבטוח זה שיש לו אינסטינקטים משובחים ושהוא עוצר את הכדורים שבאים מולו. גם כמה שנראים אבודים. מגיע לכל משחק. שותף בנקודות שהקבוצה לוקחת. מונע תבוסות אם צריך. נותן להגנה להרגיש שיש לה שוער. בתוך בערך חודשיים שהוא משחק היה כמה פעמים man of the match. המון דברים בשביל שוער ילד שאף אחד לא תכנן עליו. מועדונים גדולים יודעים לקחת את זה משם.

רק שביילי פיקוק פארל הוא בן 22 וזאת עובדה שמעמידה אותו בסכנה.

לידס היא עוד מועדון גדול שהולך בתוך ערפל. מעונה לעונה הערפל הזה הופך לקודר יותר. מועדונים כאלו לא מצליחים להגיע אפילו קרוב למטרות שלהם. ויש להם נטייה לעשות רצף בילתי נגמר של טעויות. אז מה יעשו עם ביילי פיקוק פארל בלידס. ימכרו אותו או יביאו שוער שישחק לפניו.

וזה הענין. שוער שהגיע למועדון ממחלקת הנוער של בורו לפני כמה שנים. משחק בנבחרת הצעירה של צפון אירלנד. התחיל את העונה בתור שוער שלישי. לפניו העמיד המועדון שני שוערים שמייצגים אינטרסים מאבקי כוח וסוג של ניהול מקצועי פחדני. דברים שמתאימים למועדון שתקוע בערפל. מועדון שהלך לאיבוד שווה ערך למועדון מופקר. במועדונים כאלו קולטים וממנים אנשי מקצוע שבאים להגדיל את הכוח שלהם על חשבון המערכת המפורקת. השוער הראשון של לידס הוא תוצר של מחלקת הסקאוטינג. פרוספקט צעיר. שוער זר. האינטגרטי של מחלקת הסקאוטינג תלוי גם בשוער הזה ולכן המערכת המקצועית ספגה בסבלנות טעויות של מתחילים שעשה. במועדון גדול אתה מצפה שיעשו את זה בשביל שחקנים שגדלו במחלקת הנוער או  כי הבוס חושב שמדובר בסינדרום דה חאה. אז השוער הראשון של לידס שקיבל את ההיזדמנות לעמוד בשער נראה יותר כמו שוער סביר ובינוני. אופס. מחלקת הסקאוטינג חזקה מאד בלידס. ומייצגת את האמביציה של הבעלים של הקבוצה לקנות בזול כשרונות בינלאומיים צעירים ואז לבוא מאחורה ולנצח איתם את הפרמייר ליג או סתם למכור אותם בהמון כסף. הפעילו הרבה לחץ כניראה אז נתנו לו והוציאו והחזירו. אבל זה פיספוס. עוד פיספוס.
השוער השני. ותיק עם ניסיון. הגיע בתור סייפטי ושיחק כמה פעמים כשהראשון דפק את הסקור. מדובר בשוער שאף פעם לא התרומם לללבל של שוער גדול. אבל מועדון גדול. ערפל. מבוך.

אין ספק שבלידס ימסמסו את את החשיבות של הענין עם השוער השלישי שלהם. ולמעשה כבר התחילו להיתעסק עם התיקשורת ולהגיד דברים כמו שהם לא יודעים מה יקרה איתו בעונה הבאה. בדיוק כמו שבמאנ יונייטד עשו עם ראשפורד ומרסיאל כשהביאו את זלאטן על הראש שלהם. ויותר גרוע כי לידס לא תביא את זלאטן. לידס תביא שוער מציאות מדומה או תחזור לשוער הראשון שלה כי מישהוא בסקאוטינג יתעקש על ההחלטות הדפוקות שלו.

חוץ מהענין עם השוער השלישי היתה עונה מחורבנת וזה לא משנה אם לידס תגמור אותה במקום 12 או 13 או 11. מחלקת סקאוט די גרועה שיש לה מועדון. יותר מדי שחקנים עם תקרת בטון קשיחה. אין לנו גם שחקנים שמסמנים את הטריטוריה של הקבוצה במרקר אדום. ג׳נסן ולוקה איילינג הם שני שחקני הגנה טובים מאד שמחוברים למועדון. פאבלו הרננדז הוא קשר מעולה שיכול לפתוח רחבות במהירות של מיצמוץ. אם בא לו. סאיז זה סוג של מציאות מדומה. עובד לפעמים. אחד פולני מתיאש קליש נזרק בחזרה לליגה ההולנדית ומשחק שם מצויין. יש מצב שיחזירו. אדם פורשואו שהגיע בינואר הוא קשר סביר עם ימים טובים מאד. וזהו בערך. עונה ממש מחורבנת.   על הסקאלה מ – 1  ועד לפאניק מוד  אנחנו שוברים את הכפתור של הפאניק מוד. אם ישאירו את ביילי פיקוק פארל בתור שוער ראשון לעונה הבאה אז הפוסט הזה ימחוק את עצמו.

 

 

 

 

 

אייל הצפון - פוסט אורח ברק קסלר
זאת לא היתה העונה של אדם ללנה