הרס עצמי

פתיחת עונה גרועה זאת הבעיה שלכם?

הדבר הכי הרסני שמכבי חיפה יכולה לעשות זה לזרוק את אלאך המנהל המקצועי שלה. בקשר למאמן – מה שהמנהל המקצועי יחליט קובע. כי לפגוע ביכולת של אלאך להחליט זה גם הרסני.

במכבי חיפה של העונות האחרונות אין יכולת להכיל תקופות גרועות. מועדון כדורגל שלא יודע להכיל משברים ופועל מתוך חשיבה לטווח קצר   רק מחריף את המצב. יש דוגמאות מרהיבות להרס עצמי מהסוג הזה גם במועדוני כדורגל גדולים באירופה.

אחד מתוצרי הלוואי של החלפת מאמנים בילתי פוסקת זה החלשת מעמד המאמן והצוות המקצועי וחיזוק ההשפעה של חדר ההלבשה. כשמאמן חלש – שחקן הוא חזות הכל. ואז סאבוטאז׳ הוא כלי עבודה לגטימי. גם כשהוא סמוי. גם כשאי אפשר להוכיח אותו. האיום תמיד שם. גם החשד. ואז לכו תחשבו לבד כמה נאמנות יש לשחקנים כלפי המועדון ולחולצה שהם לובשים. כמה שיכרון כוח. דברים כמו מישמעת טקטית ושיטת משחק מבוצעים ברשלנות בזילזול. רף הסבלנות יורד במידרון תלול. שחקן יקשיב למאמן שלו ארבעה משחקים בחמישי הוא כבר ישמע את האוהדים  ואת המאעכרים עם האינטרסים  ועיתונאי ספורט שמסבירים לו שהעסק אבוד ושיחליף נאמנויות. יודעים מה כשזורקים מאמנים זה מחליש את המועדון. וכשמועדון חלש יש מי שמיתחזק במקום – חדר ההלבשה. סוכנים. עיתונאי ספורט. אוהדים. אנשי מינהלה זוטרים. אנשי מקצוע. גם לשעברים. כמה גרוע זה? תסתכלו על מכבי חיפה. לכל תקלה במועדון יש שביל או מסלול שהוביל לשם בדיוק וקל לאתר אותו.

תחלופת שחקנים בילתי פוסקת היא עוד תוצאה בילתי נימנעת של חשיבה לטווח קצר ופגיעה בהירככיות מקצועיות במועדון. אה. כן. אחרי שחדר הלבשה מפרק את מעמד הצוות המקצועי פעם אחת יותר מדי הוא מגלה שגם הקירות שלו מפורקים. בדיוק כמו בסרט אימה.

ואחרי זה אין קבוצה. כי כשלא רצים ביחד ולא חווים ביחד כשלונות והצלחות לא ניצרב כלום. מכבי חיפה היא נכון לכרגע קבוצה ריקה. לא מסומנת. בלי אופי. אם תעברו על השחקנים של מכבי אחד אחד ותנסו לזהות את החיבור שלהם אחד לשני לא תצליחו. גם לא את התפקיד המדוייק שלהם בקולקטיב. אישית ומקצועית. לא חיבור למועדון. בשביל שחיבור וקשר יתפתחו ויהפכו לבעלי משמעות צריך שתהיה היסטוריה משותפת. וזה לוקח זמן.

קרלסן זיהה את הבעיות ואת תוצרי הלוואי שלהן.  היתמכרות לפייק טופ פליירס. כדורגל איטי ומסורבל  מותאם להם. העדר יסודות של קבוצה.   וניסה להחדיר לקבוצה שחקנים עם אופי קבוצתי. כאלו שעובדים קשה. חרוצים. מבחינה מקצועית ניסה לתקל איכות עודפת של מועדונים מובילים בליגה בעזרת התאמות לכדורגל מעודכן באירופה – מהירות – פיסיות – תנועה בלי כדור – הבנת משחק. ושם על השחקנים האלו מאמן שהמומחיות שלו זה לשפר שחקנים. באנגליה. במנצ׳סטר יונייטד. בעטו להם בתחת. המומחים הישראלים זיהו משהו בעייתי בניהול משחקים. באמת? תיסתכלו איך מכבי חיפה בזמן תהליך בניה שיחקה נגד הקבוצות החזקות והגדולות של הליגה תחת הצוות המקצועי הזה. תנסו אתם לישון בבית שלכם בזמן שעובר שיפוצים ולהיתעורר מפטיש אוויר אחרי שנשמתם אבק כל הלילה ואז תדברו על למה מכבי חיפה לא היתפוצצה מול קבוצות חלשות בזמן שישנתם. כי זאת היתה הבעיה, לא? הפיתרון שאז מצאו במכבי חיפה היה לזרוק את גארי קאגלמכאר. ככה אפשר לסכם את זה, לא?

אז בא אלאך ורוצה לבנות את מכבי חיפה מחדש. ואומר בוא ניבנה קודם כל קבוצה. זה הכי דחוף. נשאיר את השחקנים. טובים יותר וטובים פחות. נוציא החוצה רק את מי שמאד מכיר ואנחנו לא צריכים ואת השחקנים המפריעים מבחינה חברתית. אלאך הפנים שהבעיה איננה איכות אלא היעדר. ריק מוחלט. שהדבר הכי דחוף זה לצרוב קבוצה. שאחר כך אפשר יהיה להחליף שחקן אחד או שניים לפי מה שצריך. ועוד אחד או שניים.  הדבר השני שהוא עשה זה ללמוד את ההיסטוריה של המועדון ולנסות להשית על כל מחלקות הילדים והנוער שיטת משחק שתוגדר גם כשיטת המשחק של המועדון. שיטה התקפית.   זה חייב לקחת זמן. וגם לנקות את מכבי חיפה מהרגלים מגונים מכנופיות ומקטטות רחוב.

שחקנים שיושבים על הספסל מוכנים שמכבי חיפה תיתרסק בשביל שיחזרו לשחק. שחקני רכש שהגיעו בתור הבטחה, לא נתנו כלום והיו שותפים לכישלונות של מכבי חיפה. חלקם לא מרגישים שייכות. הם מתוסכלים מהכיוון שאליו לקחה הקריירה שלהם. הם לא מוכנים לשבת על ספסל בקבוצה כושלת. ואנחנו נשמע מהם בעיקר את זה שגורמים במכבי חיפה נידהמו מאי הכללתם בהרכב או ברשימה של השחקנים למשחק. די עם זה. מי אתם? מה הקשר שלכם למכבי חיפה?

אז ממה אתם מפחדים עכשיו מפתיחת עונה גרועה ? מה קרה? כמה משחקים בלי תוצאות? תנו לאלאך עונה רציפה אחת. לא תיתנו? תקבלו שיט שפוגע במאוורר.

 

פנטזי אפל
fuck you

תגובות

 • חוטב עצים

  מדוייק להחריד

  הגב
 • פרפר נחמד

  מילים נחמדות אבל ריקות.
  אלאך בחר מאמן גרוע למצב הנוכחי, עוזר מאמן מוקיון וסדרה של זרים כושלים.
  להמשיך או שהפואנטה הובנה?

  הגב
  • Srtest - ארטסט

   הובנה הובנה אין ספק שביציעים שלכם שוררת הבנה. הבנה של תיקו בנשק אטומי.

   הגב
 • Srtest - ארטסט

  אמויפי גונה אמויפי.

  הסתייגות אחת - "וכשמועדון חלש יש מי שמיתחזק במקום – חדר ההלבשה. סוכנים. עיתונאי ספורט. אוהדים." בניגוד לחיבור עם העולם זו לגמרי הגרסה הישראלית. למה? בגלל הקלישאה שעוד מדובר במועדון גדול. לא רק מכבי ולא רק בחיפה.

  הגב
 • איציק אלפסי

  מעולה. כל מילה!

  הגב
 • Shadow

  הבעיה של מכבי חיפה היא למעלה לא למטה.

  הגב
 • צור שפי

  אוהד שפוי ומקושר כלשהו של מכבי חיפה, טוב יעשה אם ידאג להעביר את הפוסט הזה לשחר.

  הגב
 • יואב

  ורד,
  יפה ומעורר מחשבה. לא בקיא בעינינים הפנימיים של הירוקים אבל מבחוץ, זה מאד מזכיר את מכבי של לוני/שניידר/תחילת עידן מיטש. הרגשתי שמכבי יתומה. שלאף אחד לא אכפת ממנה. כל תפקידה עבורם היא רק לשלם להם משכורת ולהפוך אותם לאנשים עשירים.. ואז הגיע יורדי....
  מה אני אומר? לפעמים נזקקת רק פעולה אחת להתניע את הכל. ורצוי שזאת תיהיה פעולה שיש מאחוריה כריזמה. אדם עם כריזמה. אולי בולדוזר.
  על הנייר, הרזומה של אלאך ורוטן מאד מרשימים, בטח ביחס לליגה שלנו.
  וסחתיין על השיר(:

  הגב
  • יונתן

   נכון שעידן מיטש לא נפתח בהצלחות, אבל את הרצון לשנות ולהפוך את כל המועדון על מנת להצליח הביא מיטש גולדהאר, לא ג'ורדי.
   אם ג'ורדי היה מגיע לשניידר או לוני לא נראה לי שזה היה עוזר.
   זה התחיל בבעלים.

   הגב
  • גיא זהר

   הבעיה שבשונה מגולדהאר, שחר מכתחילה חושב שיודע הכל (במיוחד שהצליח בתחילה ואח"כ כמה שנים שחורות, הצליח מאוד) ולכן לא באמת נותן חבל למנהל המקצועי שלו, בראש ובראשונה בבחירת מאמן. רוטן, מעבר לזה, שבעיניי לא היה צריך להגיע בכלל (עדיף מאמן צעיר ופחות מקובע), בטח ובטח שלא באמצע עונה. את העונה הנוכחית כבר החל במינוס מבחינת קרדיט. אלאך (כמו ג'ורדי דרך אגב) היה צריך להתחיל לעבוד בעונה שעברה מאחורי הקלעים ובכלל לא להתערב בניהול השוטף. פיטרתם את לוזון? תביאו סותם חורים סטייל בלבול ותתחילו עונה בדף חלק.

   הגב
 • שלי

  כל מילה ורד

  הגב
 • השמן

  יפה מאוד ורד.

  הגב
 • רומן

  מסכים איתך לגמרי .
  אגב עד אתמול כמה שזה נשמע מצחיק, דווקא חשבתי שיש שיפור ודרך ורואים בבירור קבוצתיות ותשוקה למשחק, הכדורים פשוט לא נכנסו מחוסר מזל.
  אבל אתמול היה ממש ממש זוועה.
  אני בעד ששחר יקום וגיד עכשיו שההולנדין נשארים לפחות עד סוף השנה גם אם יפסידו את כל המשחקים.
  בלי קשר, מקצועית קרמר זה חתיכת בדיחה.

  הגב
  • vered s

   רומן בטח אתמול היה המשחק ששחקנים כבר ידעו שהמאמן עומד למיבחן. אני לא אומרת בכוונה אבל מחלחל ומשפיע

   הגב
 • מיכאל

  הי ורד,
  מסכים עם כל מילה.
  בזכותך ובזכות ביאלסה התחלתי לעקוב אחרי לידס. יש מצב להסבר על מה שקורה לקבוצה בזמן האחרון?
  תודה בכל מקרה.

  הגב
  • vered s

   היי מיכאל. לידס. לא יודעת. מפתיע מאד שהפסיקו לעשות לחץ למעלה כל המישחק. זה גובל בחוסר מישמעת ואף אחד לא מדבר על זה. תשמע זאת ליגה קשה מאד - המון משחקים. אולי מרסלו לא העריך נכון את השחיקה שבאה ביחד עם זה. מה שבטוח לוקה איילינג ובארי דוגלאס שניין שנעדרו במשחק האחרון מאד חשובים למישחק של לידס. ניראה אם הוא מצליח להחזיר אותם לאותה איכות משחק. זה מענין מאד.

   הגב
   • יונתן

    ביילסה מאמין בתפתח הכי חזק שלך ולאט לאט תגביר, רק חבל שבכדורגל המודרני העמוס לעייפה השחקנים פשוט נופלים מהרגליים באיזשהו שלב. בדרך כלל זה מחזיק עד פברואר-מרץ ואז קורס, אבל עם האינטנסיביות של הצ'מפיונשיפ זה קורה מוקדם מהצפוי.
    מקווה בשביל אוהדי לידס שזה עוד יתהפך, אבל אני לא בטוח שביילסה האיש הנכון (נטו כדורגל ברור שכן, ניהול אנשים ברור שלא)

    הגב
   • מיכאל

    תודה!

    הגב
 • holden

  הנייר סובל הכל!
  אלאך שמאלאך

  כשלון הולנדי פראקסלנס, הוא רוטן והעוזר רוב מאס שלושתם כנופיית שודדים עם חליפות " נייקי"

  מי הביא את רוטן? לא אלאך?
  רוטן שאתמול לא ביצע חילופים שהיה מתבקש,
  כל הצוות ההולנדי פארסה , כולם ללא יוצא מן הכלל,

  שאני אמות אם אני מאשים אותם, מי שאשם זה הסבא החביב ,
  מציעים לך משכורת, תנאים מפליגים, עיר ששוכנת לחוף הים התיכון, עוד ועוד פאסיליטיס , מי טיפש לא לקחת?

  הסתיים מחזור שביעי , למה להמתין?
  ששוב בשבוע הבא נשמע המילמולים של רוטן במסיבת העיתונאים?
  אף מאמן בעל רזומה ואינטגריטי כלפי עצמו לא יגיע לחיפה להיות כפוף למו אלאך,

  רוטן כבר הסטוריה, אדם מת מהלך,
  שחר מתלבט מי יגיע במקומו,
  או מאמן בכיר ואז גם אלאך יעלה לטיסה לאמסטרדם או מאמן זוטר סוג של פאפי :
  איתי מרדכי, מרקו בלבול, חיים סילבס, את אלו ניתן להכריח לעבוד תחת חסותו של מו אלאך,

  שחר אוכל את מה שהוא בישל,
  זו דייסה של 8 שנים של טעויות, דייסה שמעורבבת עם חוסר התלהבות ולהט מצידו, עם אפטיות, עם שיקולים לא רציונליים,

  שחר כבר לא יכול להיות אותו שחר של פעם,
  זה ברור לכל אדיוט,
  שחר זה כמו נהג קשיש בן 80 שבני משפחתו מתוך דאגה כנה מפצירים בו לרדת מהכביש, לחדול מאחיזה בהגה, אותו קשיש מתעקש להילחם על עקרונותיו , במקרה של שחר הוא מסרב לעזוב הצעצוע שלו,

  יש ברשת "שילב" צעצועים ואביזרים לפעוטות,
  בחיפה יש גם מין מתקן ספורטיבי או מועדון שיש לו צעצוע לקשישים,
  אלאך מהרגע הראשון התחחיב למקום חמישי או שישי, נו מה?
  מה רע להנמיך ציפיות ואז אם יגיעו מקום 4 יכריז על עונה בעלת הצלחה מסחררת,

  נא לא לשכוח שההולנדים התחילו פה בשנה שעברה והיה להם כל הזמן שבעולם ללמוד את הליגה , את הישראלים בכלל וכו,

  אסף בן דוב המנכ"ל גם עקץ את הסבא החביב,
  השמש זורחת
  הציפורים מצייצות
  הפרפרים מתעופפים,
  השחקנים מתאמנים בכפר גלים,
  המאמן והצוות עושים חיים
  14000 אוהדים רכשו מנוי
  ההר הירוק ניצב מאחורה כמו צל ומגונן
  הכל לכאורה טוב ,
  רק שמכבי כבר לא אותה מכבי,
  נהייתה סוג של מכבי יבנה

  אלאך ורוטן מאחזי עניים,
  בדיוק כמו מטיף אוונגליסטי על טנדר חבוט שמשלהב קהל קשה יום שמשווע להצלחות

  הגב
  • רומן

   שמע, אתה כותב ממש יפה את זה אי אפשר לקחת ממך.. אני קורא כל תגובה ונהנה.
   אני מסכים באופן מוזר גם איתך וגם עם ורד, הטענה של יואב למעלה היא טענה חזקה, שאמר שכח מה שהיה צריך זה ג'ורדי. אז אולי בעצם ורד הדרך הנכונה היא כן להחליף להחליף להחליף עד שמוצאים את האחד?
   הרי שנים שמענו עד כמה הכדורגלן הישראלי בוץ ונחות פיסית, והתרגלנו לראות נבחרת ישראל מזוויעה ואז בא אנדי ותוך כמה אימונים שינה הכל, וסתם לכולם את הפה עם כדורגל מהיר אירופאי וסוחף ו 2 נצחונות משכנעים על קבוצות איכותיות מאיתנו..
   בכל מקרה לא משנה מה יקרה אני רק מבקש דבר אחד, רק לא רוני לוי. מעריך אותו, מכבד אותו, אבל זה דריכה במקום, זה התבוססות בבינוניות, זה חוסר שאיפות וחוסר חלומות, כי אם לוקחים לנו את החלומות עם מה נשאר?
   רוני לוי זה סטיית תקן 0, אתה יודע בדיוק מה תקבל, כדורגל שבלוני, ממושמע, משעמם ומקום בפלייאוף העליון. קיצר אם מחליטים הולנדים הביתה, אז תביאו במקומם משהו שניתן לנו תקווה.

   הגב
   • holden

    רוני לוי בחיפה זה כמו לחזור לראות "דאלאס",
    רוני מיושן ומחושב מדי ,יותר מדי פרגמטי, רוני לא יגיע בכל אופן, לא כל עוד מו אלאך שם, רוני אוטוריטה מבחינתו שאיש לא יתן לו הנחיות והוראות,

    אם כבר פרגמטי ומיושן אני מעדיף את גוטי את אלי גוטמן על פני רוני לוי

    הגב
   • yaron

    גם אני כמוך מסכים עם holden ומסכים עם ורד. אולי זאת הטרגדיה של מכבי חיפה השנה, שגם אם הדרך נכונה אין את הסגל המתאים.
    הביאו צוות זר אבל הצוות הזה משלם (תקציבית) על טעויות העבר.
    היתה לחיפה השנה הזדמנות טובה להביא רכש איכותי ומוכח (מקומית) והיא אפילו לא ניסתה. מכבי תל אביב עם פייר פליי, ב"ש עם הדחה מאירופה, בית"ר על סף התפרקות. מוזר.

    הגב
   • vered s

    אם יזרקו את ההולנדים תקבל את רוני לוי. לפי אתרי האינטרנט שחר ואלאך מנהלים סידרת שיחות. זה מוצג כאילו ילד נזוף ניקרא לחדר המנהל. הייתי מצפה שיקבלו החלטות בלי שנדווח על זה שהם עושים בינג׳. שאלאך היה מודיע שמגיע מאמן זר אחר מהרשימה שלו. שמשוחררים כמה שחקנים וכיוצא בזה. סידרת שיחות עם שחר זה אומר מאמן ישראלי אולי כזה שלא מוכן לקבל מנהל מקצועי והם מנסים לראות אם זה יכול לעבוד. בטח כזה שאלאך לא בוחר לקבוצה. מאמן ישראלי שרוצה להביא צוות עוזרים חובבני. או שמנסים לסדר יציאה מכובדת לאלאך אולי עם שינוי בהגדרת תפקידו וכיוצא בזה. באסה. בדרך כלל מכבי חיפה כשהיא מעיפה מאמנים אחרי כמה מחזורים בהיסטריה מביאה מאמן ישראלי עם מבט זעוף. בפעם האחרונה שעשו את זה נבנתנה הקבוצה המטומטמת שיש עכשיו.

    הגב
    • yaron

     אלאך לא הצליח לייצר לעצמו מעמד אישי ומקצועי כמו של קרויף. יכול להיות שזה באשמת שחר, יכול להיות שזה באשמתו וסביר להניח שזה שילוב בין השניים.
     אפשר להאשים את השחקנים עד מחר, אבל לאן ועל מי הם מסתכלים כשהם מחפשים מנהיג?

     הגב
     • ניר

      מעמד אמור להיווצר על בסיס היכולות שלך. תחשוב על זה מבחינת הקריירה שלך בארגון, אף אחד לא מעריך אותך סתם בגלל הפרצוף היפה שלך אלא בגלל ההוכחות שלך בשטח. גם אם הגעת לארגון חולה כפי שלא פעם קורה בקריירה שלנו, אנחנו עושים עבודה טובה במידת האפשר, ובונים את השם שלנו כאנשי מקצוע.

      מה הרזומה שלו? האם הביא שחקן אחד שאתה חושב שהוא בינגו? מאמן? משהו?

      הגב
      • yaron

       ניר, אתה צודק בגדול אבל לא זאת היתה בדיוק כוונתי. אלאך לא נתפס ולו ליום אחד כבעל הבית האמיתי בקבוצה.
       בזמן שהוא ושחר מדברים על עתיד רוטן, שחר ובן דב מדברים על עתיד אלאך...
       מסכים בנקודה הזאת עם ורד. אין בעיה, תחליפו מאמן אם זה מה שאתם חושבים שצריך אבל אם החלטתם שאלאך נשאר תנו לו גיבוי עד הסוף.
       כרגיל בחיפה הכל מעורפל...

    • קורא בין השורות

     שמעתי שגיא לוזון פנוי ;)

     הגב
 • יואב

  לא נכנס לשאר הטענות שלך(פחות מתמצא) אבל רק מזכיר את המובן מאליו: תל אביב מדהימה ועם שלל אופציות שאין בשום עיר אחרת בישראל. פלוס חוף ים. למה שם לא נשמעות הטענות האלו?

  הגב
  • holden

   איזה טענות יואב?
   לגבי התנאים הנוחים בחיפה?
   כי בתל אביב בעל הבית לא פראייר ויש לו ערך לכספו למרות שהוא עשיר כקורח,
   למעשה שחר אכן ניסה לחקות את המהלך של מיטש, אבל יצא לו חיקוי זול כמו שעון אומגה ספידמסטר דגם שומאכר שרוכשים בשוק הלילה בבנקוק,
   דווקא בקטע של חיי הלילה ובילויים וכו חיפה השתפרה לאחרונה , עדיין אולי לא תל אביב, בהחלט יש מה לעשות בעיר חיפה גם אחרי חצות

   האוהדים בחיפה איבדו כבר הסבלנות, אין חשק או כוח לתת צ'אנס ועוד צ'אנס האוהדים בדודא לאליפותתתתת
   ולגבי החופים עצמם לדעתי רצועות החוף בחיפה ההרבה יותר מרשימות מחופי תל אביב

   הגב
  • רומן

   בוא רק אל תשווה את הים הדוחה של תל אביב לים של חיפה.

   הגב
   • יואב

    רומן, לא משווה את חוף הים, לא את האפשרויות. כלום. אין מקור להשוואה בשום פרמטר. לא רק חיפה. אף עיר.

    הגב
    • יואב

     אגב, לא מעט שחקנים מחיפה גרו וגרים בתל אביב. זה מעולם לא היה הפוך ועם כל הכבוד לחוף דדו, אה?

     הגב
     • holden

      בואנה יואב עד הים הא? חח
      הים של חיפה ייחודי והרבה יותר מרשים,
      ההר ממש מלחף את המים בשקמונה בחוף הכנסייה ,
      משטר הרוחות בחיפה ייחודי רק לחיפה ולחוף בת-גלים במיוחד,
      תבוא לבת גלים בשעת רוח וגלים גבוהים תראה שם חצי מהגולשים תל אביבים או מפרדס חנה כרכור,

      בקטע הטופוגרפי חיפה לא מרכינה ראש בפני אף עיר בעולם,

      אז נכון, בתל אביב יש יותר בתים בסטייל הבהואהוס ,זה זניח,

      ובנימה רצינית:
      פה זה לא אמריקה, חיפה ותל אביב מעורבבות גם בלי שתרצה, הרבה מהברנז'ה התל אביבית הם חיפאים, נדירים התל אביבים המקוריים, תל אביב סוג של ניו יורק לעניים,

      תל אביב-אמריקה בזעיר אנפין
      חיפה-אירופה

      באמת לאחרונה יש שיפור בחיפה מכל הבחינות ומקווה שביום הבוחר אנשים בעיר יטילו את הפתק הנכון אחרי הפרגוד, חוף דדו זה לתיירים,

      חוף יפה בחיפה זה ממסעדם מקסים דרומה בואכה פארק הכט ותל-שקמונה , או לחלופין מחוף הסטודנטים ודרומה לכיוון המבצר בעתלית,

      בתל אביב עם כל הכבוד החופים מצועצעים מדי למרות המסגד ברקע

      הגב
      • יואב

       אחלה חיפה. אני מכיר אותה היטב. למדתי שנתיים בכפר גלים להזכירך. אגב, אני תל אביבי מקורי ומכיר לא מעט כאלה. ברור שרבים מהברנז'ה ובכלל הם חיפאיים לשעבר. זאת בדיוק הנקודה שלי- הם עוברים למקום מעניין יותר, מרכזי יותר שכנראה חיוני להם לתעסוקה. זאת בדיוק הנקודה.
       אבל עזוב שטויות... התנאים לשחקני חיפה ולשחקני מכבי(ולצוותים שלהם) הם תנאים מעולים. הבעיה היא לא שם.

      • Srtest - ארטסט

       "מרכזי יותר שכנראה חיוני להם לתעסוקה."

       דיי נו. הזרקור דולף לך מהתחת.

     • רומן

      יואב, אם זה היה תלוי בי, לחיות בעיר היה תנאי הכרחי. הייתי מרשה חריגות של טירה.
      באמת שחבל על הויכוח, אין חוף עירוני יותר יפה בארץ מהחלק הצפוני של הטיילת (נירוונה איפה שהמועדון גלישה)

      הגב
      • יואב

       רומן, מכיר את דעתך בנושא וזה נשמע לי הגיוני לגמרי.
       לפעמים זה עניין של בתי ספר לילדים ואז האפשרויות בתל אביב פשוט רבות יותר.

      • גיא זהר

       אם יש תנאי הכרחי לגור בב"ש וסביבתה (על מערכת החינוך הבעייתית שלה, במיוחד לאלו שלא דוברי עברית), על אחת כמה וכמה לגבי חיפה.

 • ניר

  מה השתנה העונה הזו מהעונות הקודמות? האם יש שלד שאפשר לרוץ איתו קדימה? כדי שייווצר כזה שלד כמו שתיארת צריך לפחות כמה שחקנים מחוברים וחיוביים, בהרכב של חיפה אין אפילו שניים כאלה היום.

  קבוצה זה לא אינסטנט, אבל גם זה ששמים אינסטנט ומחכים כמה שנים לא יפתור את הבעיה. רק כמה שחקני בית בהרכב לאורך זמן יעזרו לזה לקרות.

  ההולנדי חייב ללכת, וגם כל הזרים הפלופים שלו. איפה קגלמכאר ואיפה הם.

  הגב
 • holden

  זה במודה ופוליטקלי קורקט לדברה ולשבח את מוטיב הסבלנות, הבה ניתן להולנדים זמן,
  אבל דחיל רבאק כמה זמן?
  איך מודדים מהו פרק זמן סביר להתאקלמות?

  על פי השעון שלי הזמן שלהם תם,
  קשה לי לכתוב את המשפט הבא,
  אבל גם אצל גיא לוזון כעבור 7 מחזורים לא הגענו לכזה בור!

  יש הפועל תל אביב בחוץ ביתר עם מאמן חדש בסמי ואז נראה לי פגרת נבחרות ואז חדרה האימתנית,
  זה הזמן לערוף ראשים

  מהמר מיומן צריך לדעת מתי לקום מהשולחן,
  שחר כשל במנוי של הצוות ההולנדי שישלם להם פיצויים ונתחיל חדש
  האוהדים לא יקבלו את המשך כהונתו של פרד רוטן,
  זה יצא מהיד של שחר,
  ירצה או לא ירצה רוטן כבר לא כאן,
  פיזית הוא ישן הלילה בנאות פרס, תאכלס הוא יכול להזמין כבר סטרופ וואפל באמסטרדם

  ולמרות זאת הרוח של המועדון התפוגגה, שאתה הולך למגרש צוחקים עלייך, זה כבר לא מועדון פאר מבחינת התוצאות,
  מכבי נהייתה כמו גברת מזדקנת שלובשת מיני קצרצר ומגפיים גבוהות עד הברך שחושפות פגמים ברגליים,
  נשאר המתקן המפואר, נשארו האוהדים, אבל הרוח אבדה,
  אולי זו רוחו ה של המפקד העליון?
  לדעתי כן

  הכל נוסה חוץ מ ...

  סבלנות ואורך רוח זה מילים יפות ונכונות כביכול,
  כמה פעמים אפשר לסבול מראות של אוהדי חוץ שבאים לסמי וחורצים לנו לשון בסיום ההתמודדות?

  לכל אלו שמטיפים על סבלנות ולתת עוד צ'אנס, הקהל החיפאי תמך ועדיין בא בהמוניו ומביע נאמנות אין סופית-אממה
  לכל תעלול יש גבול

  הגב
 • נמרוד

  כל מילה בסלע

  הגב
 • D! פה ועכשיו

  כל המילים

  הגב
 • פרפר נחמד

  אני לא רואה שאיביץ היה צריך יותר מדי זמן בשביל לסדר את מכבי תל אביב.
  מי שצריך הרבה זמן להתאפס שלא יעבוד בקבוצות גדולות. זאת לא בושה.
  או שאתה עשוי מהחומר הזה או שלא.

  הגב
  • בלייק

   מעריך את איביץ', אבל ההשוואה לא הוגנת עם רוטן (או אלאך). נכון שאיביץ' הגיע אחרי הדעיכה הגדולה תחת ג'ורדי, אבל מצב הקבוצה, הסגל והמעטפת היו בכמה רמות מעל מצבם בחיפה כשרוטן הגיע.

   הגב
   • Lord Anthony

    ההשוואה אולי לא הוגנת, אבל זאת ההשוואה היחידה הרלוונטית, כי כרגע זה הבנצ'מארק.
    אם הפיתרון דורש תהליך שיותר קרוב לשנה מאשר לחודש, אז יכול להיות שזה לא הפיתרון הנכון.
    גם יכול להיות שהבעיה שמנסים לפתור היא לא הבעיה הנכונה.

    הגב
 • אחד העם

  ניסיון אינטילגנטי לאפיין בעיה הנשגבת מבינתי.
  מתיישב גם עם דבריו של קרלסן לאורי קופר:
  "אם שחר מאמין במאמן שלו ובמנהל המקצועי הוא חייב לתת להם את הכוח המלא להוציא לפועל כל אמצעי שהם רואים לנכון. השחקנים חייבים לתת דין וחשבון רק למאמן ולמנהל המקצועי, נקודה. לא לאף אחד אחר. סביבה בה שחקנים לא מרוצים רצים ישר לסוכנים שלהם ואז הסוכנים רצים ישירות ליענקל'ה שחר היא הרסנית".

  "לתפיסתי, מתי כששחר ימצא את האנשים שהוא סומך עליהם כדאי לו לתת להם את הכוח המלא והאחריות המלאה לנהל את החלק המקצועי במכבי חיפה, בין אם בכפר גלים ובין באזור חדר ההלבשה בסמי עופר, לפני ואחרי משחקים. שחר בעל ידע גדול בכדורגל ועל החיים באופן כללי, והוא מקור נפלא לעצה והשראה, אבל במועדון כדורגל לשחקנים לא יכול להיות יותר מבוס אחד – והבוס הזה חייב להיות המאמן. רק הוא".

  הגב
  • אורי

   בול
   מה ששינה את מכבי לא היה ג'ורדי או מיץ' או אנגלידיס אלא השילוב של בעל בית שנותן 100% סמכויות למנהלים שתחתיו, והם מצידם עשו עבודה מצויינת
   בלי השילוש, זה לא היה עובד בחיים

   הגב
   • אורי

    שלחתי לפני שסיימתי :-)
    מישהו מדמיין מצב שבא קרלסון/אלאך ומחליט לזרוק את השחק הכי יקר בקבוצה לקפריסין ושחר לא מטיל וטו?

    הגב
   • Srtest - ארטסט

    אני מניח שקהל הרבה יותר צנוע אחרי עשור או יותר של כישלון לא היה פקטור.

    הגב
 • Lord Anthony

  רק בשביל הפרופורציות, ג'ורדי ואוסקר לקחו קבוצה שסיימה במקום השביעי בעונה שלפני שהם הגיעו והובילו אותה לאליפות, ככה שיכול להיות שחוסר בזמן זאת לא הבעיה המרכזית.
  במכבי חיפה של השנים האחרונות מאמנים באים, מאמנים הולכים, "מנהלים מקצועיים" באים, "מנהלים מקצועיים" הולכים ושום דבר לא משתנה.
  יכול להיות שהבעיה היא לא מקצועית אלא מבנית? יכול להיות שכל עוד כולם מבינים שמכבי חיפה זאת הצגה של איש אחד אז לאף אחד אין באמת סמכויות ואף אחד לא באמת מסוגל לבצע את התפקיד שלו?
  כל עוד ההוא שיודע יותר טוב מכולם מה לעשות ימשיך לנהל את ההצגה שום דבר לא יצמח במכבי חיפה.

  הגב
 • Srtest - ארטסט

  הרבה יותר פשוט ממה שנדמה - בחיפה עשו הרבה דברים נכון ונכשלו בפריט אחד שהיה יכול לשנות את התמונה ולשים את המצב המשתנה של הקבוצה יחד עם סיטואציה פחות קשה. מהו? ההבאה של דיא סבע בדיוק בעמדה מאוד חלשה. כמה גולים ודברים היו משתנים ואפשר לראות פה חוסר סינכרון בין הניהול לבין הבנה בנוגע לבור. עדיין לא אומר ששאר המהלכים הם טעות. הקהל שהיה רגיל לטייקון יענקל'ה שמלך על הליגה הוא לא איזה גורם שהייתי מכוון אליו שיראה לי את הדרך.

  הגב
 • יואב

  זה חור שחור. כי כפי שורד כותבת בצדק ואני אוסיף- חוץ מזהבי וואקמה, כולם פה טופ פייק פליירס. אז לאחד יש חודש טוב והשני יש שבוע נהדר. אין פה ממש שוברי שיוויון. יש שחקנים שבוטחים בארגון שלהם ומרגישים מוגנים ויש את השאר, קרוסלת הכיסאות המוזיקלים. לא החומר הוא הבעיה. מכבי תא נקראה סרטנית עד יורדי ואז על הבסיס המסורטן הזה הוא לקח 3 מ3(עטר, אלברמן, יואב זיו, שרן, יצחקי, דאבור, לוגאסי, מיכה).

  הגב
 • חיים הצהוב

  לדעתי הבעיה בחיפה היא פשוטה מאוד, אין שם שחקנים עם אופי.
  אין שם מנהיג אחד, אין שם שחקנים שמחים שמחזיקים חדר הלבשה (וגם שהיו נכנסו לדיכאון), אין שם שחקנים עם ניסיון ברמות גבוהות (אלברמן לא שחקן כבר 3 שנים), אין שם שום שחקן עם אינטליגנציה גבוה.
  ערוץ 5 עשה מן קטעי וידאו בתחילת העונה ולקחו שני שחקנים מכל קבוצה ושאלו אותם שאלות מצחיקות, בכל קבוצה היו את הליצנים בקבוצה שעשו את הצחוקים חוץ ממכבי חיפה, הם שלחו שם את רמי גרשון ועוד איזה צנון אחד וזה היה נראה עצוב, לא מצחיק, אלה השחקנים שאמורים לעלות לאוהדי חיפה קצת חיוך, ברור שזה לא באמת אומר כלום אבל לדעתי זאת דוגמה יפה לבעיה העמוקה שיש בסגל שחקנים בחיפה, שחקנים עם אופי חלש ללא מנהיג שמפחדים לצחוק בחדר ההלבשה.
  אם אני בונה היום את חיפה אני מסתכל רק על האופי של השחקן, אפילו שיש שחקנים יותר טובים מהם אני הייתי הולך בכל הכוח על שחקנים כמו אייבינדר, בן שהר, מחזיר את דקל קינן, קינדה, ראדי, אבי ריקן וכ'
  חיפה צריכה רק שחקנים עם אישיות ואופי, היא לא יכולה לסמוך על שחקנים כמו רמי גרשון שיובילו אותה, לא משנה כמה טוב הוא, הוא פשוט לא מסוגל מנטלית לשחק שם טוב

  הגב
 • holden

  יכלו בקיץ להביא כמה וכמה שחקנים שהיו משנים את התמונה:
  סבע, האסיילבנק ,עידן ורד(שאני לא הכי מתלהב ממנו),
  אם היו רוצים לייצב את ההגנה לא היו זקוקים למליוני דולארים ויכלו למשוך את תמאש מהספינה השוקעת של יואב כץ,
  תמאש אמנם מבוגר ובנסיגה אבל לעומת רמי גרשון הוא בקנבאואר,

  בינתיים בחיפה:
  מה שהיה הוא שיהיה לפחות בשבוע הקרוב,
  שחר פועל בניגוד לעצמו,
  שחר שרגיל לקחת החלטות עם עצמו ולחתוך נתן לאלאך את כל הקרדיט,
  אני לא חושב ששחר פעל ככה בגלל גדלות רוח ובגלל לא לנפץ החזון שלו ושל ורד שאסור לפגוע במנהל הטכני ,
  שחר נקלע לאין-מוצא

  לא נמצא על המדף מאמן ראוי שיעבוד תחת אלאך,
  ומי שכן פנוי כנראה לא ראוי,
  שחר בונה על תוצאה טובה מול הפועל תל אביב שישקיט את האוהדים,
  מכבי חיפה מתמזמזת עם עצמה
  נו,
  אולי מהמיזמוז עוד ייצא איזה תואר כמו להגיע לפלייאוף למקום חמישי או שישי,
  בשביל זה לא צריך להשקיע מליונים ,
  שחר הוא כמו זקן שיצא מהבנק ונשדד ובכלל לא מרגיש,
  רק שיהיה בריא

  הגב
 • אליכ

  כמו שנאמר, זה שמישהו פרנואיד לא אומר שלא רודפים אחריו. רוצה לומר, שהטרגדיה בעניין היא שהמאמן כנראה לא מתאים (ניהול משחק וכו..) ואולי גם מנהלו אבל הבעיה הרבה יותר עמוקה וקשורה במבנה המועדון, אלו מסביב שמתפרנסים ממנו, כמו שציין בצדק יואב, שחרדים לכל שינוי (שחייב להיות). כך שגם אם יגיע מאמן /צוות אחר הבעיה תצוף במוקדם או במאוחר שוב. אני דווקא חושב שאחרי שלושה צוותים, אבל מי סופר, שחר דווקא מבין את זה. אלאך כנראה לא יפוטר והמאמן לא יוחלף בקרוב.

  הגב
 • funfun

  ירוקים כנסו לפרופורציות - עד למשחק האחרון חיפה נראתה בסדר גמור (הרבה יותר טוב מ4 העונות האחרונות לפחות)
  היה סדר, היו מלא הזדמנויות, והיה גם חרא מזל. קורה המון למועדון כדורגל.
  תנו להם לעבוד קצת, לעשות מקצה שיפורים בינואר ותראו שיש לכם בסיס
  נכון שלמאמן הזה יש כריזמה של פקיד דואר עילג וגם נכון שחסרים לכם 2-3 שחקנים טובים (אגב מנדזק שחקן אדיר) אבל אני לא רואה משהו טוב יותר שדופק על הדלת ומחכה. גוטמן או רוני לוי וגם הקהל יפסיק להגיע..
  מתגעגע אשכרה :-)

  הגב
 • MOBY

  קשה,
  זה כמו לראות את הטיטניק טובעת מהצד כשאתה לא יכול לעשות דבר.
  היה נורא, היה מחריד, אלאך חייב לשנות משהו והמאמן זה הכי פשוט (ואולי גם הכי נכון).
  השיטה לא עובדת, אולי השחקנים לא מבינים אותה? אולי חסרה רגל מסיימת?
  לאללה-אח הפתרונות?

  הגב
 • Srtest - ארטסט

  מה ורד לגבי יונייטד לקח לך קצת זמן לנבואה לגבי חיפה בסה"כ שבועיים... מקצרים לך תהליכים.

  הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *