וגם ירושלים – יואב ויכסלפיש

"יום יבוא וגם הפועל ירושלים תהיה במנצחים" (ז. שז"ר)

א.ס מור חולון – הפועל ירושלים 5:0, גביע המדינה סיבוב ז', איצטדיון עירוני חולון 20/12/16

אוהדי חולון השקיעו בתפאורה ובלונים לקראת המשחק, כמה מהם מתעטפים בצעיפים צהובים-כחולים והתפאורה כוללת גם מגאפון דרבוקה ותוף. שני הקריינים במגאפון עסוקים בתחילת המשחק בעיקר בעידוד הקבוצה שלהם והוראות טקטיות לשחקנים, יחד עם קללות לעבר אוהד בוזגלו, מאמן הירושלמים, כולל "הילד אימפוטנט" וחיקויים של הר' המתגלגלת של מוטי חביב, הפרשן בעמדת השידור, ליד משה פרימו. ב- 20 הדקות הראשונות החולונים מנסים אבל שער של הייתם חלבי בדקה ה- 24 אחרי מסירת עומק מחזיר אותם לגודל הטבעי.

ביציע ממשיכים לעודד את "לזרוס" (שמה המקורי של הקבוצה מג'סי כהן) אבל ירושלים משתלטת על המשחק ומבקיעה לא פחות מארבעה שערים עד המחצית, כולל פנדל. הירושלמים משחקים בלבן עם לוגו של ס.א.ד.ר וחולצות הנושאות את שמות השחקנים. חולון בתלבושת כחולה לבנה עם לוגו "ארגמן מתכת" ובלי שמות. יעקב בוזגלו לא נצפה בשטח ויוסי סאסי עזב במחצית את תא הכבוד. אחרי הרביעי מתחיל ביציע ויכוח האם מדובר בתרחיש צפוי, המבוגרים מנסים להרגיע את הצעירים. מישהו עורך אנלוגיה עם הפועל באר שבע מול סאותהמפטון ואינטר, כדי לומר שהיה פוטנציאל להפתעה.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

ביקור ביציע הירושלמי מגלה שיחות בטלות על שי אהרון, סמארטפונים ופיצוחי גרעינים. בהפסקה נשמע ברמקול שיר בערבית ובירור מעלה שזה ככל הנראה שריף הדרוזי. המחצית השנייה מתחילה כגארבג' טיים אבל אמיר בן שמעון, הבן של מירו, כובש שער יפה בבעיטה מרחוק ואוהדי ירושלים פוצחים בשיר "איזה גול" וסופגים מיד "אמא שלכם זונה" מ- 40  המקומיים. מחזיקי המגאפון עוברים לחיקויים מרשימים של סירנות,  קריאות בנוסח אלטע זאכן, קריאות עידוד לשחקנים המקומיים וגם לבית"ר נורדיה. ביציע שלהם נשמעות קריאות "I HAVE A DREAM" וגם "שופט אתה הולך למות היום/מכרת ת'משחק, אתה אדום".

אוהד מבוגר נזכר בהפסד לירושלמים בימק"א בשמינית הגמר ב- 1983 אחרי ניצחון סנסציוני על האלופה הפועל כפ"ס.  ניל אברבנאל לא מקשיב לאוהדים שמתחננים לשער כבוד והודף את הכדור החופשי שנבעט לעברו. ביציע מכריזים "אין יציאה" אבל בשריקה מחליפים פזמון ל"כל הקבוצה לבוא לכאן" ו"מי הבא בתור? רואי חשבון"…

 

הג'איינטס - קווים מקבילים 2007 ו2016
נו האדל - סיכום שבוע 15 (וגם דירוג עוצמה קצר)

8 Comments

דיזידין 21 בדצמבר 2016

מצוין.
פעם אחרונה שהייתי במשחק של הפועל לא היו לי ילדים והיה לי שיער. וזה היה דרבי מול בית״ר.

מנחם כהן 21 בדצמבר 2016

דני חרדון ודני בללי הבקיעו נגד כפר סבא,
בירושליים הם ניצחו 1:3

ארז טיקולסקר 21 בדצמבר 2016

היה מצופה ממך להקדיש את הטור לקריאות העידוד לבית"ר נורדיה, במקום לכתוב כל כך הרבה על מה שמסביב.

יואלזיניו 21 בדצמבר 2016

חד משמעית. נדרש גם לרדת לעומק של התמיכה התמוהה והמבורכת של לזרוס בנורדיה.

ויכסלפיש 21 בדצמבר 2016

הן נמשכו חצי דקה בתוך כמעט שעתיים של מגאפון, פרופורציות

Gil - Zimbabwe 21 בדצמבר 2016

ענק הקטע עם זלמן שזר, אני זוכר עד היום את הנאום הזה עם האצבע המשולשת…אני חושב שגם עשו על זה מערכון בלול.

אמנון 22 בדצמבר 2016

זה הקישור לקטע שבו זלמן שז"ר מצהיר ש"יום יבוא וגם הפועל ירושלים תהיה במנצחים"/
https://www.youtube.com/watch?v=vGv6ltQquCA

Comments closed