הך הך הכח – יואב ויכסלפיש

מגפון, סמרטפונים ומאה חמישים איש

הכח מכבי עמידר ר"ג – סקציה נס ציונה 3:4, ליגה א' דרום, אצטדיון וינטר, 23/12/16

במגרש החנייה החולי ליד וינטר מורגשת צפיפות אבל ביציעים אין יותר ממאה וחמישים צופים, בירור מאוחר מעלה שבאולם הסמוך נערך משחק כדוריד. כמות הצופים ביציע הסגול מפתיעה אותי לטובה למרות שלא מדובר ביותר מחמישים כולל ארבעה אולטראס עם מגאפון ותוף וכמובן "הך הך הכח" מהסיקסטיז.

בהתחלה זה עובד ואחרי עשרים דקות כבר 0:2 לקבוצה מהתחתית. יציע הכבוד, שחלקו מקורה, שייך דווקא לאוהדי מובילת המחוז עם חולצות "הצבא הכתום" ופרסומת לעסק מהתחנה המרכזית על הגב. אלה מוכיחים שאין להם טיפת כבוד לשופט ולשחקני הכח. מגאפוניסט נמרץ מפיק מרגליות בכמויות של מכרה יהלומים פלוס הוראות טקטיות לשחקנים, שנקלעו לפיגור מוקדם משערים של מוטי אוחיון בפנדל וויקטור מרעי.

*

המנטרה "נס ציונה מלחמה" עובדת והאורחים משווים תוך שלוש דקות אחרי עצמי אחרי קרן ועוד שער מתוך הרחבה של אשר רביד. אוהדת קולנית זועקת שוב ושוב משהו שנשמע כמו "אשר" כשהכדור מגיע לאזור הרחבה של נס ציונה. המגאפוניסט מתלהב ומכלה את זעמו בשופט באמירות כמו "קיבלת דיסקים מאייל גולן?" ושאר הקללות הרגילות. חבריו מצטרפים למקהלה. הוא נוזף בדן עזריה אבל מסבירים שזה בכלל מאור זוהר. הכח עולה ל-2:3 משער יפה של נסים אליהו והקהל שלה בשמיים. התסכול ביציע השני גובר וגם כמות הקללות. שער נוסף בדקה ה-45 גורם לרבים לחוש שמשהו לא כשר עם השוער עמית שמש וחרושת השמועות מתחילה כולל זעקות לעבר הספסל של עופר טסלפפה.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

בהפסקה המזנון עובד בקצב מוגבר. מחירים הוגנים של קסאטה וקולה בחמישה שקלים. במחצית השנייה המגאפוניסט מוריד שני הילוכים וביציע של הכח נרשם שקט של אנשים שעסוקים בסמארטפונים. כרטיס אדום גורר ערימת קללות לעבר שחקני הכח פלוס שדרוג מקצועי "לך תהיה שחקן בהבימה". המשחק נראה גמור אבל המחליף רועי בן בסט מבקיע ונס ציונה מחפשת במרץ את שער השוויון, שלא מגיע. לאוהדים זה מספיק כדי לחזור לתמוך ובסוף הם מזמינים את כל הקבוצה לבוא לכאן. לשמחתם מתברר להם שגם מרמורק סיימה בתיקו והפער עדיין שלוש נקודות.

יומן האליפות של הג'איינטס - הפסד ופלייאוף
זה כבר היה בידיים שלנו

7 Comments

S&M 25 בדצמבר 2016

עד ליגה א' דרום הגענו?! אללה ייסטור. בשנות התיכון נסעתי בכל הארץ, לאומית או ארצית, ולא החמצתי משחק. אחרי שעברו לוינטר, נגמרה הקבוצה. בצבא עוד הגעתי למשחקים, אבל זהו. שם נגמלתי.

Amir A 25 בדצמבר 2016

שאלה שכבר הרבה מאוד שנים הטרידה אותי. מה זה סקציה?

S&M 25 בדצמבר 2016

קבוצה, מחלקה.
זה כמו FC. ;-)

Amir A 25 בדצמבר 2016

אוקיי. אז אפשר להניח שמקור המונח הוא במילה הלועזית Section. אם כך, הקבוצה צריכה להיקרא סקציית הכדורגל של נס ציונה (ואיתה צריכות להתקיים סקציית הכדורסל של נס-ציונה, סקציית השחמט של נס-ציונה וכו), אלא אם כן יש גוש איזורי שכולל את נס-ציונה, גדרה, רחובות, ראשון ולא יודע מה ולכל עיר בגוש הזו יש קבוצת כדורגל שנקראת סקציה (סקציה נס-ציונה, סקציה רחובות ועוד). יש משהו כזה?

red sox 26 בדצמבר 2016

כיף איתך, תישאר.

בעז 25 בדצמבר 2016

נהדר

אדם בן דוד 26 בדצמבר 2016

"ונס ציונה מחפשת במרץ את שער השוויון, שלא מגיע"
"שגם מרמורק סיימה בתיקו "

הצליעחו להבקיע את השוויון? גם סיימו בתיקו?

מאז האיחוד הבזוי וההשתלטות של העבריינים נגמלתי מהאימפריה הבנלאומית של הכח וינה

Comments closed