בהתחלה היה שם דשא – יואב ויכסלפיש

ליגה א' צפון: מ.ס. טירה – הפועל "רובי שפירא" חיפה 3:1 - האצטדיון בטירה

על קירות היציע מופיע הכיתוב "אצטדיון טיבי טיבי" לזכר הכדורגלן שנרצח ב-2006 אבל השם הזה אינו מופיע בשום פרסום אחר. הרושם הראשוני הוא שבהתחלה היה פה כר דשא בלבד, לאחר מכן נוספה גדר ובסוף בנו יציע אבן, כמו פעם.

תנאי הצפייה בעייתיים בגלל הגדר וההפרדה בין היציעים. את הגדרות מעטרים שלטי חסות של "ממתקי נצרת" "מר פיגומים חשמליים" וכו'. אוהד מקומי בן שלושים מספר שהוא זוכר את היציע גם משנות התשעים.

המקהלה של רובי שפירא מתמקמת בקצה עם המחרוזת הרגילה כולל "קסאטה 2 ב – 5  אוכל…" והגרסה שלהם ל"חסקה". מתברר שלטירה יש גם אולטראס עם דגל ואפילו צעיפים אדומים אבל הרפרטואר שלהם דל וכולל בעיקר "יאללה" ומתופפים. על החולצות הכחולות לוגו של "מרכז הבטון טירה" כולל טלפון של המנהל (מי שרוצה את המספר – שיפנה אלי בפרטי), בעוד האורחים מחיפה עם הספונסר החדש "מעוף".

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

המשחק נראה חסר מעוף במשך רוב המחצית הראשונה, אבל בדקה ה – 35 מצליח עומר בוארון לקבוע 0:1 לאורחים מתוך הרחבה. המחצית נגמרת והאוהדים משני המחנות ממהרים למזנון. הגדר בין היציעים נפתחת ולכוחות האבטחה אין תעסוקה. ילדים קטנים מתחילים לשחק על השביל המרוצף שבין היציע לגדר, עם כדור וגם עם פחית. המחצית השנייה נפתחת ושמעון הרוש קובע 0:2 בבעיטה חופשית בדקה ה – 48.

בטירה מתחילים להבין שהמשחק בורח מהידיים אבל מספר התקפות סוחטות תרועות מהקהל והחמצה מקרוב של אוראל טובי מעלה את מפלס הזעם ליד הגדר. אוהד מקומי מקלל אותו והתחמושת מופנית לעבר השופט והקוונים עם מיטב הפנינים כמו "אחושרמוטה", "מושחת" "אחותך צולעת", "לך תשחק איתם", וכו'.

שלומי בן עשור סוגר עניין מקרוב בדקה ה – 79 וגם שער "כבוד" של נור קאסם בדקה ה – 89 לא מקלקל את החגיגות של האורחים יחד עם השחקנים, שמתיישבים על הדשא מול היציע,  כולל "צוללת צהובה" לעבר דיבי מראדונה שלא שיחק הפעם.

 

המחברת של סבתא ברטה (אחרי הניצחון על נצרת-עילית)
וייק אן זה: מחצית ראשונה

4 Comments

אלכס דוקורסקי 21 בינואר 2017

יופי של כתיבה, יואב.
מסתמן מאבק משולש, עד סוף העונה כנראה – בין איכסאל, רובי שפירא חיפה וחדרה – על הכרטיס ללאומית.

גיא זהר 21 בינואר 2017

אחלה. לא יאמן לאיפה שמעון הרוש הגיע.

דודו כהן 21 בינואר 2017

האם זה שמעון הרוש ששיחק בנתניה?

גיא זהר 21 בינואר 2017

חיובי

Comments closed