אחר צהרים של נוסטלגיה – יואב ויכסלפיש

הפועל ר"ג – מכבי שעריים 1:1, ליגה לאומית, אצטדיון רמת גן

ידיעה באתר מגלה לי שהיום יערכו באצטדיון הלאומי טקס לזכר המכתש. הטקס מצטרף לטקסים שנערכו לאחרונה לזכר אוהדים מסורים שהלכו לעולמם. מצבה של שעריים, היורדת הכמעט בטוחה, לא מפריע ליותר ממאה וחמישים אוהדים ללוות אותה ולעודד ברצף. הרפרטואר לא משהו וכולל בעיקר "אוי אוי אוי אוי … הכחול עולה עולה" מול אותו שיר רק עם "האדום עולה עולה" של האורדונים, אבל היציע מלא בצעיפי כחול לבן ובאוהדים מעורבים שמחלקים הוראות ("רוחב…..") וקללות לשופט.

שני השוערים, אלדר פשחצקי  ומתן עמבר, רושמים כמה הצלות יפות במחצית הראשונה, שמסתיימת בתיקו מאופס. המקהלה משכתבת את "גלורי גלורי מאנ יונייטד" לטובת הפזמון "אנחנו הקומנדו של הפועל רמת גן/ איבדנו ת'שפיות כבר בגיל קטן/ הפועל זו אימפריה והכח זה שטן/ הפועל רמת גן!".

עשרים הצעירים מעודדים בהתלהבות כל הזמן ובלי קשר לנעשה על המגרש. בעוד מאות אחרים יושבים בשקט בתא הכבוד וביציע העיתונאים ועסוקים בסמארטפונים, זיכרונות (אבא מספר לבנו על ספ מאייר וגרד מילר) ורכילויות ("רודפים אחריו בטענה שהעלים עשרים  מיליון שקל בזמן שיש לו בבנק שבעים אלף").

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

במחצית מתקיים טקס מרגש לזכר המכתש ולכבוד מכירת צילומים נוסטלגיים. ראש עיריית גבעתיים רן קוניק מזכיר את הימים היפים, העיתונאי והאוהד שלמה מן דואג שלא ישכחו את מעשה הנבלה הנדלני ומתנחם בכך שהקבוצה חיה ונשמת למרות האמרה "אין מכתש בלי הפועל רמת גן, ולהפך".

בשעריים עסוקים בהישרדות ואוהד אומר לחברו שרק נצרת עלית ורמת השרון צריכות לעניין אותו. שער של דורון רנקביץ' שפורץ במרכז, כאילו אין הגנה, העלה את שעריים ל-0:1 בדקה ה – 55 והקפיץ את הצבא הכחול.  דייגו סליס השווה את התוצאות אחרי קרן בדקה ה – 77,  ועד לסיום לא ראינו הרבה.

אוהדי שעריים הריעו לשחקנים שלהם, הכרוז הזכיר את הגומלין בגביע ברביעי, רוב אוהדי רמת גן מיהרו הביתה וכמה מהם הגיעו כדי לרכוש את התמונות הנוסטלגיות. אחד הצביע על צילום אוויר של המכתש ואמר "זו התמונה הכי טובה וגם הכי מכאיבה". שאלתי חבר קומנדו אם יש לקבוצה סיכוי לשרוד בליגת העל במקרה של עלייה, הוא השיב בשלילה.

לקראת הדרבי של ברלין
משמעות הפרישה של בודפשט

4 Comments

אזרח ותיק 25 בפברואר 2017

רשימה מקסימה, נהניתי לקרוא. תודה

אריאל 25 בפברואר 2017

יפה מאוד, תודה !

צור שפי 27 בפברואר 2017

כמי שחווה רגעי כדורגל בלתי נשכחים במכתש – היה לי עצוב לקרוא.

S&M 28 בפברואר 2017

ככה הם שרים?! הכח שטן?! אורדונים מצחיקים.

אם אני עוצם את העיניים, אני יכול לשחזר את העלים של העשב שצמח בחריצי הבטון ביציעים של המכתש.
ואת השיח עם הפרחים מעל הקרן, במדרגות מהיציע בצד ליציע מאחורי השער.

כמה שבתות מבוזבזות, יא אללה. ;-)

Comments closed