חכו עם השמפניה – יואב ויכסלפיש

מכבי קרית מלאכי – בית"ר "נורדיה" ירושלים 1:1, ליגה ב', דרום ב', איצטדיון קרית מלאכי. ויכסלפיש היה שם.

כל השבוע דיברו ברשתות החברתיות על דרישת המשטרה להגבלת מספר הצופים לשש מאות וחמישים, מתוכם מאה אוהדי נורדיה בלבד, אבל מספרים לחוד ומציאות לחוד. אוהדי נורדיה רכשו כרטיסים בקריה וכבר בכניסה התברר שאפשר לצפות במשחק בלי לשלם, דרך הגדר (ממרחק רב, כמה עשרות צופים) או ממגרש האימונים (האופציה לא נוצלה).

על הגדר מאחורי השער צץ השלט המגוחך "היום – המוות". את הרפרטואר של נורדיה "בכל יום שישי אני ביציע…" וכו' אני כבר מכיר, והיום התברר שגם המארחים יודעים לשיר טקסטים יותר מורכבים מ"כתום עולה" כמו למשל "לעולם לא תצעדי לבד.. מלאכי אני אוהב אותך" ועוד להיט עם מנגינת "גברת רובינסון". הם מייצגים קבוצה עם בסיס קהילתי מקומי ולא מועדון חברים או גחמת עסקנים. דגלים כתומים ענקיים עם כיתובים "מכבי קרית מלאכי" ו"Can't Stop The Angels" מעטרים את היציע שמתמלא, ואז עוברים אוהדים דרך השער בגדר ליציע של נורדיה, אבל ללא אירועים חריגים. חב"דניקים מחפשים קליינטים להנחת תפילין וגם מוצאים. מוכרי הפיצוחים והארטיקים מחכים בפינות.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

שני היציעים ממוקמים בצד אחד ומותירים שטח פנוי גדול סביב הקווים. שלטי הפרסומת מופיעים מעל למגרש ולא סמוך לקווים. ביניהם אני מזהה את מעדני הטלה וגני הוואי (אולם אירועים בבאר טוביה). מלאכי בחולצות כתומות עם "Log In" מול ה"עיניים" של נורדיה בשחור. אחרי שעה של שירים וחימום גרונות המשחק מתחיל ונורדיה עולה ל  – 0:1 משער של אליאור משעלי אחרי קרן משמאל. שמח ביציע ושי נובלמן מתלהב בשידור. אוהדי מלאכי מנסים להרגיע אותו כי יש עוד הרבה זמן לשחק ועד למחצית נורדיה מצליחה למנוע מהמארחת בעיטות למסגרת.

במחצית השנייה אני עובר ליציע של המארחים והופך עד לתנועה בלתי פוסקת של ילדים משועממים שנקלעו לאצטדיון. אלה עולים ויורדים בלי הפסקה. אוהד מלאכי נוטל יוזמה לוקח רמקול, והמקהלה מתעוררת.

ליאור היילה משווה את התוצאה בדקה ה – 62 ועד לסיום מלאכי לחצה והצלות של בן אור פלוס החמצה ענקית של היילה בתוספת הזמן מול השער, השאירו את התוצאה על 1:1 ואת כרטיס העלייה במרחק תיקו של נורדיה במחזור האחרון. התוצאה המאכזבת גררה תגרה שהופסקה מיד על ידי המאבטחים אבל גם כמה בקבוקים ופחיות שהתעופפו לעבר אוהדי נורדיה. בתום עיכוב של חצי שעה במגרש האימונים הוכרזה חזרה לשגרה.

תעתוע או שיגוע
הניצחון בדרבי

3 Comments

דודו כהן 1 באפריל 2017

יפה מאוד, שתי שאלות יואב:
1) מה מילות השיר – עם מנגינת גברת רובינסון?
2) האם החב"דניקים – תפסו גם אותך כקליינט להנחת התפילין?

פיירמן 1 באפריל 2017

ההתנהלות הייתה שכונה במובן הקלאסי של משחק גדול בליגה ב'.
בהתחלה 300 מושבים ביציע של נורדיה הוקצו לשטח סטרילי להפרדה בין מחנות האוהדים, ונשארו רק 600 כרטיסים. שני הקהלים הצליחו להכניס יותר אוהדים מהכרטיסים שהוקצו להןם, וסך הכל היו כ-1200 אוהדים במגרש של 900 מקומות.
ביציע של קרית מלאכי הדוחק עשה את שלו, והתחילו להעביר אותם ליציע שלנו, לאיזור הסטרילי, שמהר מאוד הפך ליציע משפחות מעורב לצד האוהדים של נורדיה. לא משהו שיפריע או יחשב כפרובוקציה בעינינו, אוהדי נורדיה.

עד כאן הכל נחמד, אפילו רימוני עשן שעצרו את המשחק לקחתי בסבבה, הצד הרע של השכונה מתחיל בסוף כשאוהדי קרית מלאכי, ערסים חדורי אלימות, התחילו לתקוף מכל הבא ליד אוהדי נורדיה, והאבטחה במקום להזעיק כוחות משטרה (אנחנו האוהדים ניסינו, לא מתפקדת) או לפנות את המתפרעים מאוהדי קרית מלאכי – סגרה אותנו במשך 40 דקות

ויכסלפיש 1 באפריל 2017

בהחלט, ויש שם גם חלל בין היציע לגדר שאפשר לדחוק בו עוד כמה מאות

Comments closed