הפועל חדרה מנסה שוב לעלות לליגה השנייה לראשונה מאז שנות התשעים אבל האצטדיון שלה נותר תקוע בשנות השבעים, עם אותן חומות אפורות, מעקות ברזל, קופות שהן חורים בקיר (שלושים שקל כרטיס), מגרש חנייה מאובק ובלאגן בכניסות. שלושת אלפים צופים מילאו אותו היום והלחץ בקופות הותיר עשרות בחוץ, כולל משפחות שבאו לעודד עם צעיפים אדומים של האורחת.

גל אלקנתי הסתדר בלעדי והעלה את האורחים ל – 0:1 בבעיטה מתוך הרחבה כבר בדקה השישית. מעבר לחומות שומעים היטב את הפזמון "מי שלא קופץ שוטר", ובסוף אני מצליח להיכנס ליציע של המקומיים ושם אין שירים אבל יש הרבה אמוציות ובעיקר עצבים בשל הפיגור המוקדם.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

ברשת החברתית חדרה (מדים כחולים עם לוגו של ASIA  מול האדום שחור של רובי עם "מעוף")  נותנת פייט ואיש מבוגר עומד על כסא שמונח על שולחן ומשדר לפייסבוק, כולל הערות עוקצניות כלפי השחקנים. אוהד עצבני ביציע דוחף בקריאות "דיו, דיו", "תן לו" וכמובן קללות לשופט, אבל עד למחצית אני סופר רק הצלה מרשימה אחת של רז רחמים מבעיטה מחוץ לרחבה. השלט ביציע מחולק לשניים ומצהיר ש"אם לא היית קיימת – לא היה לי שום דבר". יציע הכבוד הצפוף בצד השני נראה כמו מכלאה ישנה ועל הגג מעל חדרי ההלבשה אני מזהה משהו שנראה כמו דוד שמש.

המזנונים גובים עשרה שקלים לכוס קולה, והגרונות מתחממים למחצית השנייה. אני עובר יציע ורואה שהשוטרים והסדרנים קמו מהספסל ועלו לשולי כר הדשא. הם יישארו שם במשך כל המחצית השנייה. ברקע אני שומע מוזיקה ים תיכונית כולל וריאציה על "שרה שרה שיר שמח".

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

המחצית השנייה נפתחת וביציע של "רובי" מניפים אצבעות ופותחים את הגרונות עם מיטב הלהיטים,  אבל על המגרש חדרה שולטת ומשווה רבע שעה מהסיום אחרי הגבהה של משה בן לולו לראש של אליאס זנה. היציע בשמיים ופתאום שומעים תופים וקריאות "ח-דרה, ח-דרה" וגם "שו שו שולמית – חדרה ללאומית". הכרוז אמנם הזהיר שירידה לדשא בסיום המשחק מהווה עבירה פלילית אבל אחרי השריקה לסיום התפתחה תגרה המונית בכיכובו של המאמן המקומי מומו ניסטל.  הכרוז ניסה להתערב ואנשי הביטחון הפרידו וחצצו בין שחקני הקבוצות, שבאו להודות לקהל שלהם. ברמקולים השמיעו את "מהפכה של שמחה" ואוהדי רובי המאוכזבים התנחמו במחשבות על הפלייאוף ובמשאלה שבית הדין יוריד לחדרה נקודות בגלל המהומה.

 

שמשון מגדל מחלפות - יואב ויכסלפיש
אור יהודה בוא לפה - יואב ויכסלפיש