יאללה מכות – יואב ויכסלפיש

המכות האחת עשרה

הפועל חדרה מנסה שוב לעלות לליגה השנייה לראשונה מאז שנות התשעים אבל האצטדיון שלה נותר תקוע בשנות השבעים, עם אותן חומות אפורות, מעקות ברזל, קופות שהן חורים בקיר (שלושים שקל כרטיס), מגרש חנייה מאובק ובלאגן בכניסות. שלושת אלפים צופים מילאו אותו היום והלחץ בקופות הותיר עשרות בחוץ, כולל משפחות שבאו לעודד עם צעיפים אדומים של האורחת.

גל אלקנתי הסתדר בלעדי והעלה את האורחים ל – 0:1 בבעיטה מתוך הרחבה כבר בדקה השישית. מעבר לחומות שומעים היטב את הפזמון "מי שלא קופץ שוטר", ובסוף אני מצליח להיכנס ליציע של המקומיים ושם אין שירים אבל יש הרבה אמוציות ובעיקר עצבים בשל הפיגור המוקדם.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

ברשת החברתית חדרה (מדים כחולים עם לוגו של ASIA  מול האדום שחור של רובי עם "מעוף")  נותנת פייט ואיש מבוגר עומד על כסא שמונח על שולחן ומשדר לפייסבוק, כולל הערות עוקצניות כלפי השחקנים. אוהד עצבני ביציע דוחף בקריאות "דיו, דיו", "תן לו" וכמובן קללות לשופט, אבל עד למחצית אני סופר רק הצלה מרשימה אחת של רז רחמים מבעיטה מחוץ לרחבה. השלט ביציע מחולק לשניים ומצהיר ש"אם לא היית קיימת – לא היה לי שום דבר". יציע הכבוד הצפוף בצד השני נראה כמו מכלאה ישנה ועל הגג מעל חדרי ההלבשה אני מזהה משהו שנראה כמו דוד שמש.

המזנונים גובים עשרה שקלים לכוס קולה, והגרונות מתחממים למחצית השנייה. אני עובר יציע ורואה שהשוטרים והסדרנים קמו מהספסל ועלו לשולי כר הדשא. הם יישארו שם במשך כל המחצית השנייה. ברקע אני שומע מוזיקה ים תיכונית כולל וריאציה על "שרה שרה שיר שמח".

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

המחצית השנייה נפתחת וביציע של "רובי" מניפים אצבעות ופותחים את הגרונות עם מיטב הלהיטים,  אבל על המגרש חדרה שולטת ומשווה רבע שעה מהסיום אחרי הגבהה של משה בן לולו לראש של אליאס זנה. היציע בשמיים ופתאום שומעים תופים וקריאות "ח-דרה, ח-דרה" וגם "שו שו שולמית – חדרה ללאומית". הכרוז אמנם הזהיר שירידה לדשא בסיום המשחק מהווה עבירה פלילית אבל אחרי השריקה לסיום התפתחה תגרה המונית בכיכובו של המאמן המקומי מומו ניסטל.  הכרוז ניסה להתערב ואנשי הביטחון הפרידו וחצצו בין שחקני הקבוצות, שבאו להודות לקהל שלהם. ברמקולים השמיעו את "מהפכה של שמחה" ואוהדי רובי המאוכזבים התנחמו במחשבות על הפלייאוף ובמשאלה שבית הדין יוריד לחדרה נקודות בגלל המהומה.

 

10 ניחושים נועזים לפלייאוף NBA
מה נשתנה הפלייאוף הזה מהעונה הסדירה?

13 Comments

גיא זהר 15 באפריל 2017

תודה. מעניין באיזה מגרש חדרה ישחקו בשנה הבאה?

cookie-monster 15 באפריל 2017

וואו

צ׳זרה 15 באפריל 2017

שישחקו בעפולה (אם לא יורידו להם נק..)

גיא זהר 15 באפריל 2017

מבאס

גיא זהר 15 באפריל 2017

הלוואי שכמו שוסרמיל קיבל את הזרקורים של אצטדיון ר"ג כשאלו הוחלפו, כשהוא יהרס עוד כחודשיים (כנראה), יעבירו את הזרקורים שלו לחדרה ויוכלו לשחק שם.

בני תבורי 15 באפריל 2017

לפני כמה שנים שיחקו בחדרה יריב כרמון מהקיבוץ שלי ואסף דגאי מקיבוץ על יד ונהגנו ללכת למשחקי בית. המגרש, אז והיום, בדיוק כפי שיואב מתאר ולמרות זאת הייתה בו הכי הרגשת כדורגל של יום שישי. משהו שהגיע בין הקפצת קווים בכותנה לשניצלים של ארוחת ערב, עם ק"ג גרעינים שחורים ובירה. אף אחד לא חיפש עליך בכניסה, אף אחד לא התרעם כשהעפת את הקליפות על המושב שלו, וכשהיו מכות זה ממילא לא היה עניין להתערב בו. האמת, אני די מקווה שחדרה יעלו כי בכל זאת אנחנו מדברים על הקבוצה של שולם שוורץ ז"ל שהיה הכי מסי בשומרון, של שלמה ארצי הבלם הקשוח שעוד מוכר נעליי ספורט בחדרה במחירי תל אביב, של פסח טייטלבוים הקשר, עמי אלחדד, יששכר אורבך השוער הג'ינג'י ועוד גיבורים מקומיים והדרבי שלהם נגד נחליאל היה עילה למלחמה מקומית. שדמי וגיל שלי לא יאהבו את זה, אבל חדרה בסבנטיס' נהגה להצליף באחוריה של כל קבוצה מנופחת בדרך לגביע. הם עשו את זה ב 75' למכבי ת"א 3:0 בבלומפילד, 2:0 על באר שבע שחלמה אז על דאבל ועל נתניה בפנדלים כשאורבך עוצר את הבעיטות של שפיגלר ושרגא טופולנסקי. בגביע הם מעולם לא זכו ועל האבן שזוהר סלומון זרק על הכדור של מכנס לא מדברים שם עד היום.

יואב 15 באפריל 2017

שלמה ארצי לבלבלב היה המאמן שלי בהפועל חדרה. גם התאומים דלו היו בקבוצה המעולה ההיא.
ראיתי את שולם האגדי מרסק את מכבי ב78. 3-1. וזה אחרי שהביאו אותו מהבית במחצית כשהיו בפיגור. למזלם, הם רשמו אותו((((:
מעניין לראות את המגרש שלהם היום, במבט של בוגר.

טל 12 15 באפריל 2017

מוסיף את הניצחון של הפועל חדרה בפנדלים נגד נתניה במסגרת גביע המדינה בעונת 79/80 (עונת אליפות של נתניה).

גיא זהר 15 באפריל 2017

בני כתב על זה ועל זוהר סולומון

טל 12 15 באפריל 2017

גיא,

כתבתי על משחק גביע אחר מתקופה מאוחרת יותר. שפיגלר כבר לא שיחק בנתניה בעונת 80 והשוער של חדרה באותו משחק גביע בעונת 80 היה בלולו.

יואב 15 באפריל 2017

אורבך זה השוער שקיבל שש ממכבי בחצי גמר של 77 במדי נתניה, נכון? היתה שמועה שהוא עיוור צבעים…

טל 12 16 באפריל 2017

אני אוהד די ותיק אבל 77 זה קצת לפני תקופתי,רק שמעתי על התבוסה המפורסמת למכבי ת"א בגביע. אני זוכר 0-6 אחר- השוער היה משה מרכוס ;-)

יואב 16 באפריל 2017

טל,
הייתי בשניהם. חוויה מעצימה מול חוויה מחשלת.
ההבדל הוא שנתניה של 77 היתה קבוצה מעולה.
מכבי של השש אפס היתה קבוצה סתמית.

Comments closed