(תמונת השער: ארז טיקולסקר במשימת ריגול מטעם נורדיה)

*

אוהדי כפר שלם הכינו כמות יפה של שלטים לקראת הפלייאוף, בנוסח "אם רק תאמינו", "תצליחו", "מים רבים לא יכבו את האהבה" וכמובן "מלחמה". כל אלה נראו מצוין עבור המצלמות אבל פסקול העידוד היה שייך בעיקר לאוהדי כפר קאסם (ראיתי רק גברים) עם מתופפים ושרשרת להיטים, כולם בעברית, כמו "אני אדום בנשמה, יאללה כפר קאסם מלחמה", "כל מי שלובש אדום קופץ" ועוד. המשטרה דאגה להפריד בין הקהלים וגם ליציע מרכזי (מתחת למגדל הטלוויזיה) ריק, אבל זה לא הפריע לארטילריה של כפר שלם (תלבושת כתומה עם לוגו "ענק השכונה") להשליך בקבוקי פלסטיק ממרחק ליציע של האורחים.

צילום: אביב בן ישראל

צילום: אביב בן ישראל

אחרי ששי מזור ניצל ריבאונד מכדור חופשי והשווה ל 1 – 1  בדקה הארבע עשרה , עשר דקות אחרי שער היתרון של יוני רביבו, התערבו . כוחות הביטחון וההפגזה נגמרה לא לפני שספידי גונזלס הפך ל"כהנא מת, כהנא מת" פלוס רצועת בונוס "אימא שלכם זונה".

על הדשא ראינו שתי קבוצות שמתקשות לחבר יותר משלוש מסירות. רן בן שמעון נותר בודד בשפיץ של כפר קאסם (לבן עם פסים שחורים ולוגו GRANITA  – עסק לקרמיקה) וגם קרלוס צ'קאנה לא הבריק בכפר שלם.

*

במחצית הגיעה תגבורת ליציע של כפר קאסם, וראשי הקבוצה התערבו כדי שהאוהדים ייכנסו חינם ואני עברתי ליציע של המארחת. שם נתקלתי בלא מעט אוהדים שרופים של בני יהודה עם חולצות "שער 9". כשבע מאות  איש הגיעו להערכתי כדי לתמוך בקבוצה שמביאה ביום רגיל בין מאה למאה וחמישים אוהדים. יוני רביבו הצליח לגלגל לרשת אחרי הגבהה כבר בדקה ה-47 והקהל האדום  השתולל משמחה עם דגלי ענק של אולטראס.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

לעומת זאת ביציע של כפר שלם חזיתי בכמה דגלי ניילון כתומים שחולקו לילדים, וגם ילדות, שבאו לעודד. אחד תופף וניסה להמריץ את חבריו אבל לכפר אין רפרטואר והמקסימום הוא "כתום עולה". רביבו , כובש הצמד, הוחלף על ידי רובל סרסור, ההוא ממכבי פ"ת, ואוהד זועם צרח שהעברת סרט הקפטן הפכה לטקס הנחת תפילין כדי לבזבז זמן. יניב מזרחי נכנס ודקה אחרי נגמר סלאלום מבריק שלו ממרכז המגרש בהדיפה של גיא סאלם, שמנע 2:2. אוהדי כפר שלם/בני יהודה הבינו עניין והנטישה החלה חמש דקות לסיום.

הלחץ המקומי לא הועיל והאורחים חגגו בסיום עם השחקנים. זעקת "לכו הביתה" נענתה מיד ב"שיישרף לכם הכפר", אבל הרוחות נרגעו מיד.

 

 

 

 

אור יהודה בוא לפה - יואב ויכסלפיש
לקראת סיום - יואב ויכסלפיש