בסוף התחבקו – יואב ויכסלפיש

מ.ס. כפר קאסם – בית"ר נורדיה ירושלים 0:1, ליגה א' דרום, איצטדיון כפר קאסם ("התחתון")

במהלך השבוע רצה שמועה באינטרנט שכפר קאסם, קבוצה שהגיעה לבאר –  פלייאוף מול היורדת מהלאומית, בשנתיים האחרונות, ולא שתתה ממנה –  חוזרת סוף סוף לאצטדיון הביתי המשופץ, אבל כבר בכניסה ליציע, אחרי שעוברים את הקופאי שיושב ליד שולחן ומוכר כרטיסים, אני מגלה אצטדיון שמזכיר את הביקור ב – 2014. בהמשך המקומיים הסבירו לנו שתכנית השיפוצים בוצעה רק חלקית בגלל בירוקרטיה.

אוהדי נורדיה התמקמו ביציע החדש מאחורי השער ופצחו בשירי המוכרים "בכל יום שישי אני ביציע…" וכו', ביציע הגדול (גברים בלבד) נתלה השלט האדום "לעולם לא תצעדי לבד מ.ס. סוהיב".

*

בנורדיה עברו שבוע קשה מבחינה ספורטיבית ומקצועית, ההנהלה התפטרה והבחירות בשבוע הבא. השחקנים (לוגו של בנק ירושלים) אכן נראו בהלם מהמתרחש, אוהד אדלשטיין ורן בן שמעון (לשניהם האוהדים מקדישים את "אוי/יוי/יוי/יוי/יוי/יוי/יוי/יוי/יוי….") נעו לכיוון הרחבה בעטו למסגרת ובן אור הציל את נורדיה מספיגה מוקדמת. בין הכדורים השורקים ספרתי גם מקרה של חמש קרנות רצופות למקומיים.

מבט בהרכב של האדומים (נטולי לוגו) גילה לי רוב יהודי מוחלט של 3:8, זו מדיניות שיושמה גם בשנים האחרונות. המחליפים, רובם מהחמולות של וואליד באדיר ורובל סרסור, חיכו למחצית השנייה כדי לראות דשא.

*

אחרי הלחץ הכבד הצליח יוני רביבו להעלות את המארחת ליתרון בדקה ה – 34 מבעיטה חופשית שנראתה יותר כמו הגבהה משמאל. השחקנים רצו לגדר של חברי ההנהלה מאחורי השער ורק לאחר מכן לאוהדים שהשליכו קונפטי מהיציע. התוצאה נותרה 0:1 ובמחצית החלה הנהירה לקיוסק שנמצא בפינה הרחוקה, בקצה של יציע העמידה ליד הגדר.

באותו יציע אני מגלה מכונית עם בגאז' פתוח ממנה יוצא כבל לעמדת השידור של דף הפייסבוק של הקבוצה (לנורדיה יש צוות צילום והפקה קבוע בראשות מאיר סיקרון עם הצלם טומי פדן) וביציע הישיבה ליד הדגל אפשר לשמוע את הרפרטואר המקומי "אני אדום בנשמה/יאללה כפר קאסם מלחמה", "נולדנו בשבילך/נמות למענך/ יאללה מים סמך", "כולם כולם לקפוץ" וכו'.

נורדיה חזרה למשחק במחצית השנייה, גיא סלם רשם הצלה יפה מקו השער והקהל הריע לו. אוהד אדלשטיין, אקס הפועל פ"ת, נראה כמו חלוץ שלא שייך לליגה הזו. נורדיה עוד ניסתה להשוות והתקרבה, וזהו. בסיום האוהדים קראו לשחקנים והריעו להם ואפילו שחקני כפר קאסם והאוהדים שלה הצטרפו לפרידה הידידותית.

לקראת סיום - יואב ויכסלפיש
רצאבי עוד בועט - יואב ויכסלפיש

תגובות

 • אורי

  אכפת לך להרחיב על התפטרות ההנהלה?
  וסתם מעניין אותי - השירים של הקבוצות הערביות הם בעברית?

  • אביב

   בעונה שעברה כששיחקו בכפר שלם, הם שרו "מלחמה, מלחמה". שום שוטר לא זז.

  • פיירמן

   סומנה ובצדק כאשמה במצב שאליו הגיעה הקבוצה, ונדרשה התפטרותה. יותר מזה אפשר להרחיב בהצטרפות כאן:
   https://betarnordia.co.il/join-us/

 • זינק

  ואף מילה על שחקן שנעצר לאחר מרדף משטרתי בדרך למשחק...

  • פיירמן

   שחקן שלא מתאים לבית"ר נורדיה ירושלים

 • ויכסלפיש

  לאורי השירים אכן בעברית, נתקלתי בזאת כמה פעמים, לגבי ההנהלה והשחקן - ידוע אבל אני לא עוסק בזה כי לא נוכח בישיבות ולא טיפלתי בענייניו.

  • אריאל גרייזס

   אני אשמח אם איציק ירחיב קצת על הנושא

   • איציק אלפסי

    בזמן ובמקום אריאל.

 • פיירמן

  כמה שאנשי כפר קאסם ניסו להיות נחמדים, התנאים של המגרש ומחירי הכרטיסים שהתגלו רק כשהגענו (40 שקל בשביל להיכנס ליציע, למרות שאפשר לראות מכל הגדרות מסביב) - זו התנהלות שלא מתאימה כבר לליגה א'.
  התוצאה לא משקפת את מאזן הכוחות. כפר קאסם במגרשה ועם חוליית חוד של יוני רביבו, אוהד אדלשטיין, רן בן שמעון ומתן לוטטי הייצה צריכה להשיג תוצאה יותר טובה. בן אור (לא אור בנימין) תפס יום ענק, ובמחצית השנייה אוהד בוזגלו עבר לשחק בונקר ולנסות לעקוץ במתפרצות, ועם התקפה קצת יותר מוחצת מירין הלל חסר האונים ועוד שחקנים שזה אולי משחק שני שלהם העונה, גם הייתה נענשת על זה.

  • ויכסלפיש

   הייתי נוכח בעבר במקרה דומה בצור שלום בליגה א' צפון של 30 שקל (אאל"ט) כרטיס כאשר אפשר לראות את המשחק מאחורי הגדר

   • אבי 2

    מסכים שזו הזיה שלוקחים עלות כניסה למשחקים בליגות האלה, אבל זו תופעה ידועה שאפשר להבין את הראציונל מאחוריה- הזדמנות חד פעמית לקבוצות שחיות מפירורים לעשות פתאום קופה קטנה.
    כך גם בהפועל רובי לוקחים כניסה.
    וכך גם בימיי בליגה א צפון, כשאירחנו בקרית אליעזר את הקבוצות מאום אל פאחם שהיו מגיעות עם למעלה מאלף צופים, היו גובים מהם 30 שח כניסה. מקומם אבל זו תופעה רווחת כאמור.

  • גיא זהר

   40 שקל לכרטיס בליגה א' זו הזיה.

Comments are closed.