והיה גם מכות

בית"ר רמת גן- מכבי השקמה 2:3, ליגה ג' מחוז תל אביב, איצטדיון וולפסון

שזרוע במגרש האימונים שליד איצטדיון רמת גן הוביל להעתקת הדרבי בין בית"ר למכבי השקמה לחולון. האוהדים הצביעו ברגליים ורק חמישה עשר מהם טרחו להופיע, עם רוב מוחלט לבית"ר, המארחת והמובילה שדורסת את הליגה העונה. אני מברר ביציע מה סוד ההצלחה, ומקבל תשובה שהקבוצה ירדה מליגה ב' בגלל הפסד בפנדלים, אבל הצליחו לשמור כאן את השחקנים הטובים, שהובילו לתשעה ניצחונות ומאזן שערים 8:39 ערב הדרבי.

שתי הקבוצות (השקמה בצהוב) משחקות ללא לוגו על החולצה ולכן הפרסומות היחידות שנראות בשטח הן של ארקיע וקטנועי קימקו, ספונסרים של הפועל ת"א. לפני המשחק אני מגלה שרמי רוזיליו מוביל את טבלת הכובשים של בית"ר עם שנים עשר שערים, אבל מבט על המשחק מגלה שהוא לא 9 קלאסי אלא יורד למטה ומשחק לעתים כקשר 50-50. על הדשא רואים משחק שקול עד שאלעד חדד מעלה את בית"ר ל-0:1 מתוך הרחבה. הקאמבק של השקמה מגיע אחרי שלושים שניות ובהתקפה הבאה כבר 1:1 משער של שמואל לישי.

*

רוב האקשן מתנהל סביב השופט, אוהד מסמן לעברו "אפשר אולי שתי מילים בצד?" והגיס של יו"ר בית"ר זועק בקביעות מהיציע. שוער השקמה תורם את חלקו ומשתטח בתיאטרליות כדי להעביר זמן. הוא גם גוער בשחקנים שלו שמתרחקים מהשער בצעקות "יופטפויומט, אין הגנה" וגם "למה מי אתם חושבים שזה? בית"ר יפו?". המחצית מסתיימת והגיע הזמן לסגור חשבון אז מתחילות דחיפות במרכז המגרש ונוצרת התקהלות. זה נגמר מהר והשופט יורד למחצית ונותן לאוהד כרטיס אדום, כדי שינופף בו כשהוא חושב שהגיע הזמן להרחיק שחקן.

חלק מהאוהדים ניגשים למכונות מזון של המתחם במחצית ושתי נשים צעירות עם ילד מתגברות את הכוח ביציע, הן ליד הגדר והילד שקוע בסמארטפון על הטריבונה. אוהד מסנן לעבר השופט "לא רוצה לראות אותך" ונענה "זה בסדר, גם אשתי לא רוצה".

*

המחצית השנייה נפתחת ותוך פחות מחמש דקות יש תגרה אחרי חיכוך בין שוער בית"ר לשחקן השקמה בזמן הגבהה. השופט פולט שריקות קצרות כדי לעצור את המשחק, מגיע במהירות לאזור ומרגיע את הנוכחים. זה איכשהו נגמר רק עם צהוב להשקמה, והגיס ביציע משתולל מזעם. רולי מוצפי בן ה-41 נכנס במחצית ומחלק הוראות להגנת בית"ר. רוזוליו הסקורר עושה זאת שוב מקרוב בדקה 65 אחרי כדור רוחב מימין, והשליטה של בית"ר ברורה ומובילה גם לאדום ופנדל מוצלח של מאיר דרעי. השקמה עוד מצליחה להבקיע בתוספת הזמן למרות ששחקני בית"ר צועקים "יד", אבל השופט שורק לסיום ומשאיר את שלוש הנקודות אצל המוליכה. אחרי השריקה האחרונה לא נרשמו תקריות.

 

 

 

אין שכל, יש דאגות
דברים שקורים בברלין

4 Comments

צביקה פחחות 9 בדצמבר 2017

כתיבה משעשעת וכייפית על קבוצות מינוריות בליגה מינורית. המשך כך, נמשיך לקרוא.

אלכס דוקורסקי 9 בדצמבר 2017

יואב, מעולה.
האמת שמחכה לקרוא את הרשמים שלך בכל שבת.

Amir A 10 בדצמבר 2017

אני יכול להבין מה מניע שחקנים להגיע למשחקים האלו, אבל מה לעזאזל המוטיבציה של השופטים????

ויכסלפיש 10 בדצמבר 2017

חושבים שיקודמו מתישהו, אם הם צעירים, או באים בשביל ליהנות ולהרוויח כשמבוגרים

Comments closed