פחות מחמישים אוהדי "רובי" מצאו זמן כדי להגיע למשחק שנדחה בשל מחזור הגביע. הקופה היא כמובן חור בקיר עם סורג, שמציע כרטיס תמורת שלושים שקל. אנחנו ניגשים לשער ואז מתברר שהיציע המזרחי הרחוק מחכה לנו.

כמאה אוהדי המארחת מתמקמים ביציע המערבי המקורה והשחקנים עולים עם הפנים אליהם. זה מספיק לאוהדי רובי לשיר "כל הקבוצה לבוא לכאן" עוד לפני שריקת הפתיחה.

השופט שורק ואני מגלה את הספונסר "ביטוח ירושלים ש.ז (של זהב)" על המדים האדומים-שחורים ולאחר מאמצים מזהה את הכיתוב "טופ גידור" על החולצות הכחולות, ובירור בגוגל מגלה כי זו פירמה מכפר קרע.

*

חיפה פותחת בלחץ בדקות הראשונות אבל המארחים מתעשתים וחיים זיסקינד רושם הדיפה נאה לקרן אחרי בעיטה מרחוק בדקה ה – 13, אבל נכנע לבלם מוחמד סאמר שנוגח את ההרמה ליד הקורה הקרובה ופנימה. ביציע השני חוגגים והאוהדים של רובי ממשיכים עם הרפרטואר הקבוע שאני כבר מכיר ("קסאטה 2 ב-5 אוכל ועד המוות הפועל, הפועל עולה עולה…הפועל חיפה – מלחמה.. איבדנו ת'שפיות הלך ההיגיון…").

על הדשא אני שם לב לכך שזיסקינד מעדיף להתחיל התקפה במסירות ידניות ואז מתחילה הנעת כדור שנקטעת אחרי שלוש ארבע מסירות ורחוק מאוד מהשער, ומבין שרונן ויינשטיין, עוד נחזור אליו, עבד באימונים על סגירת קווי מסירה. הנעת הכדור לא מצליחה, אבל מצב נייח ונגיחה מקרוב של אור הרשקוביץ בדקה ה-41 מסדרים תיקו 1:1 במחצית.

*

בהפסקה מתברר שהקיוסק נמצא בצד השני ורק אדומים בודדים מגיעים ליציע המערבי. פלאפל בלחמנייה עם סלטים עולה עשרה שקלים ואכן משביע. המשחק מתחמם, הצהובים נשלפים, והטענות לשופט ולקוונים מפריעות למקהלה לשיר. אוהד עם קול צפצפני מכלה את זעמו בשניהם ומאבחן שמדובר בעיוור ונרקומן. חיפה מבקיעה והספסל שלה באוויר אבל הקוון מזעיק את השופט ופוסל את השער לקול שמחת אוהדי באקה, שנשמעו היטב לאורך המשחק, בעיקר כשהכדור קרוב לרחבה.

ויינשטיין השתולל כבר במחצית הראשונה כשלא נשרק פנדל והמשיך לחרוג מהתחום הטכני לאורך המחצית השנייה. האוהד המסור הלשין לשופט שוב ושוב, אבל ללא הועיל. עד לסיום באקה הגיעה למספר הזדמנויות כולל בעיטה לקורה (המכונה בישראל "משקוף") וחלוציה לא הצליחו לבעוט למסגרת. המשחק התחמם והצהובים נשלפו. בסוף זה נגמר ב-1:1 ו"כל הקבוצה לבוא לכאן".

עוד לא בדרייב אין
חמש נקודות מדבוריה