פלאפל בלחמנייה עשר שקל

הפועל באקה אל גרביה – הפועל "רובי שפירא" חיפה 1:1, ליגה א' צפון, איצטדיון באקה אל גרביה

פחות מחמישים אוהדי "רובי" מצאו זמן כדי להגיע למשחק שנדחה בשל מחזור הגביע. הקופה היא כמובן חור בקיר עם סורג, שמציע כרטיס תמורת שלושים שקל. אנחנו ניגשים לשער ואז מתברר שהיציע המזרחי הרחוק מחכה לנו.

כמאה אוהדי המארחת מתמקמים ביציע המערבי המקורה והשחקנים עולים עם הפנים אליהם. זה מספיק לאוהדי רובי לשיר "כל הקבוצה לבוא לכאן" עוד לפני שריקת הפתיחה.

השופט שורק ואני מגלה את הספונסר "ביטוח ירושלים ש.ז (של זהב)" על המדים האדומים-שחורים ולאחר מאמצים מזהה את הכיתוב "טופ גידור" על החולצות הכחולות, ובירור בגוגל מגלה כי זו פירמה מכפר קרע.

*

חיפה פותחת בלחץ בדקות הראשונות אבל המארחים מתעשתים וחיים זיסקינד רושם הדיפה נאה לקרן אחרי בעיטה מרחוק בדקה ה – 13, אבל נכנע לבלם מוחמד סאמר שנוגח את ההרמה ליד הקורה הקרובה ופנימה. ביציע השני חוגגים והאוהדים של רובי ממשיכים עם הרפרטואר הקבוע שאני כבר מכיר ("קסאטה 2 ב-5 אוכל ועד המוות הפועל, הפועל עולה עולה…הפועל חיפה – מלחמה.. איבדנו ת'שפיות הלך ההיגיון…").

על הדשא אני שם לב לכך שזיסקינד מעדיף להתחיל התקפה במסירות ידניות ואז מתחילה הנעת כדור שנקטעת אחרי שלוש ארבע מסירות ורחוק מאוד מהשער, ומבין שרונן ויינשטיין, עוד נחזור אליו, עבד באימונים על סגירת קווי מסירה. הנעת הכדור לא מצליחה, אבל מצב נייח ונגיחה מקרוב של אור הרשקוביץ בדקה ה-41 מסדרים תיקו 1:1 במחצית.

*

בהפסקה מתברר שהקיוסק נמצא בצד השני ורק אדומים בודדים מגיעים ליציע המערבי. פלאפל בלחמנייה עם סלטים עולה עשרה שקלים ואכן משביע. המשחק מתחמם, הצהובים נשלפים, והטענות לשופט ולקוונים מפריעות למקהלה לשיר. אוהד עם קול צפצפני מכלה את זעמו בשניהם ומאבחן שמדובר בעיוור ונרקומן. חיפה מבקיעה והספסל שלה באוויר אבל הקוון מזעיק את השופט ופוסל את השער לקול שמחת אוהדי באקה, שנשמעו היטב לאורך המשחק, בעיקר כשהכדור קרוב לרחבה.

ויינשטיין השתולל כבר במחצית הראשונה כשלא נשרק פנדל והמשיך לחרוג מהתחום הטכני לאורך המחצית השנייה. האוהד המסור הלשין לשופט שוב ושוב, אבל ללא הועיל. עד לסיום באקה הגיעה למספר הזדמנויות כולל בעיטה לקורה (המכונה בישראל "משקוף") וחלוציה לא הצליחו לבעוט למסגרת. המשחק התחמם והצהובים נשלפו. בסוף זה נגמר ב-1:1 ו"כל הקבוצה לבוא לכאן".

נצחון על ק"ש
נו האדל

13 Comments

אלכס דוקורסקי 26 בדצמבר 2017

מעולה, יואב.
פלאפל בלחמנייה עם סלטים הוא רעיון טעים בהחלט, הן במגרשי הכדורגל והן בכל מקום אחר.
ראוי לאימוץ, ללא שינוי המחיר, בעוד מגרשים.

דיזידין 26 בדצמבר 2017

מה יתרון הלחמניה על הפיתה?

אלכס דוקורסקי 26 בדצמבר 2017

באופן אישי, מעט יותר טעים. זה כמובן עניין סובייקטיבי וגם הפיתה מאוד טעימה.

דיזידין 26 בדצמבר 2017

וואללה, אז חייב לטעום

ויכסלפיש 26 בדצמבר 2017

ביקשתי דווקא פיתה אבל הן נגמרו, והלחניה היתה מוצלחת

S&M 26 בדצמבר 2017

אני תוהה אם אתה נהנה מהמסע הזה. ניראה לי עינוי.

ויכסלפיש 26 בדצמבר 2017

אתמול מאוד נהניתי, אולי בעבר היו מקרים נדירים בהם סבלתי, למשל בית"ר עזרא בנווה גולן לעיני פחות מעשרה צופים

דורפן 26 בדצמבר 2017

סבא שלי הסתגל נפלא לארץ ישראל אליה עלה מדרום אפריקה. רק בדבר אחד לא התאקלם – לא היה מסוגל לאכול כלום בפיתה. הכל היה על פרוסות או לחמניה

holden 26 בדצמבר 2017

פיתה או לחמניה כוסאמו נהייתי רעב!
הכנתי לי אחלה כריך בסטייל של ויקטור מהמכולת בבת גלים:
ג'באה חצויה , מרחתי אבוקדו רך שנכנע והתמסר בקלות לסכין המשוננת,
מעל שכבת האבוקדו מריחה של בולגרית מעודנת של "גד",
טבעות אובליות של מלפפון חי קצת זילוף של שמן זית וכמובן עגבניה,
עם כוס תה וכמה זיתים בצד עכשיו תריבו עד מחר מה עדיף פיתה או לחמניה-סחבק שבע ורגוע כמו חתולה שמתפרקדת על האספלט ביום קיץ חמים ונעים

אופיר ממן 26 בדצמבר 2017

הרגת אותי

דודו כהן 29 בדצמבר 2017

שאלה למיטבי לכת – מה היה הכינוי של רונן ויינשטיין והיכן הוא עשה את רוב הקריירה שלו?

ויכסלפיש 29 בדצמבר 2017

הפועל קרית אונו, אין לי מושג מה היה הכינוי

דודו כהן 30 בדצמבר 2017

ג'וק

Comments closed