דרבי בלי מכות

הפועל קרית ים – מכבי קרית ים 0:1, ליגה ג' מחוז גליל תחתון, איצטדיון קרית ים

קראתי בדפי הפייסבוק שמדובר בדרבי היסטורי, כמובן, כי מכבי הוקמה רק בתחילת העונה, אבל לפי גירסה אחרת הדרבי חזר לעיר אחרי 20 שנה. בערך 20 איש הגיעו לפתיחה ואב הסביר לבן שהוא נכנס ליציע משמאל כי בימני יושבים "האולטראס", כלומר איש מבוגר שנראה משועמם. שתי הקבוצות פתחו את ההתמודדות וכמה עשרות צופים המשיכו לזרום ליציעים ומספרם עבר את ה-60. מהר מאוד היה ברור שהטבלה אינה משקרת והלבנים-אדומים מהפועל עם הלוגו "עידו הקפה" עדיפים על הכתומים של מכבי עם "פיצה עאדל".

*

ביציע אני שומע שיחות על קוטיניו והשוואות לברק יצחקי הצעיר. שלושה אוהדים חיים את המשחק ומחלקים הוראות לשחקני הפועל ואחד הילדים אפילו צועק "יאללה הפועל". ממול רואים ספסלים שצמודים לתחנות אוטובוס ישנות מבטון, לא ברמה של מגרש צפרירים חולון. אני שם לב שמכבי הציבו בשפיץ חלוץ כבד עם החולצה מס' 19 ובערב מגלה ששמו דניאל נניקשווילי והוא בן 45. הוא גם היחיד בלי הלוגו של הפיצה.  בהפועל מחפשים בחוד בעיקר את ויטלי פבליוק ובעיטה שלו בדקה העשירית עפה רחוק, ושתי דקות נדרשו כדי להחזיר את הכדור.

מהיציע שומעים היטב את צעקות השחקנים על כר הדשא, כולל קללות והאשמות. בעיטות השוער הרבות גורמות בעיקר לאיבודי כדור, אבל ויטלי מתעשת ונוגח פנימה את שער היתרון בדקה ה-16 אחרי הגבהה מימין. הפועל ממשיכה לשלוט ושער נוסף שלה נפסל בטענת נבדל בדקה ה-40. ביציע מסיקים מסקנות ופוקדים על השחקנים לבעוט מרחוק.

*

השופט מסיים את המחצית ותגרה נמנעת ברגע האחרון לפני הירידה לחדר ההלבשה למרות הטחת קללות הדדית. אני ניגש  ומקבל לחמניה עם נקניקיות בעשרה שקלים. ברקע שומע שיחות על ראש הממשלה ובנו וש"פה החיים טובים ואנחנו בכיינים. הייתי באודסה בחודש שעבר ואנשים מרוויחים שם 150 דולר בחודש". הדיון הגיע לשאלה עד כמה הממשלה אחראית לרמות השכר וליוקר המחיה בישראל.

הרכבות צפונה ודרומה המשיכו לחלוף ברקע ובמחצית השנייה לא קרה הרבה ומכבי כמעט לא סיכנה את השער. אוהד זועם נזף בשחקן וצעק עליו "אתה לא יודע להבקיע?" שחקן הפועל לא נשאר חייב וענה לו "ואתה יודע?" ואז האוהד נהיה נוסטלגי וטען: "כשאני הבקעתי אתה היית ב…" תוך ציון מיקום שלא מתסדר עם תורת הגניקולוגיה.

הפועל כמעט עלתה ל-0:2 סמוך לסיום ואז השופט שרק ואף אחד לא שר "כל הקבוצה לבוא לכאן". השחקנים נשארו במרכז המגרש והתארגנו לטקס לחיצות ידיים, שהחל לאחר שעוד תגרה נמנעה ברגע האחרון.

נצחון על נתניה
את מי אתם מעדיפים לממן?

8 Comments

holden 10 בינואר 2018

דרבי בקרית ים זה באמת הזוי,
הספונסרים זה :עידן הקפה-רשת של כחמישה סניפים של פיצוציה משודרגת,
פיצהפאדל-כשמה רשת קרייתית של כמה סניפים
האטרקציה היחידה לאכול בקרית ים זה או הפלאפל התימני בקרית ים ג' או הפלאפל של שלום בקרית ים א, בחורף אצל שלום יש מרק רגל ומרק בשר תימני לא רע בכלל

ויכסלפיש 10 בינואר 2018

תודה על המידע, שאלתי למה יש שתי קבוצות ענו לי כי יש מספיק שחקנים שמעוניינים בכך, ושבעבר היתה שם גם בית"ר

אלכס דוקורסקי 10 בינואר 2018

מעולה, יואב.
צחקתי לקריאת התיאור שלך במשפט הסיום של הפסקה הלפני אחרונה…

תומרג 10 בינואר 2018

ואני בתור ילד זוכר שהמשחקים הכי מפחידים, אלו שאליהם אסור היה לנו ללכת, היו נגד החצוריות (חצור הגלילית, כן? עיירה שאז החזיקה ביום טוב 5,000 תושבים).

הפועל חצור היו דווקא די בסדר, מכבי חצור ככה ככה, אבל הכי גרועים היו בית"ר חצור שכל משחק איתם נגמר במכות. אחד אפילו בנסיון להדליק את המתבן.

רותם 10 בינואר 2018

מעולה
יצא לי בתור ילד לשחק שם
גרתי בגליל התחתון ונסיעה לקריות [ אז, בשבת בבוקר] היתה לוקחת לפחות שעה. וזו היתה נסיעה סטנדרטית לחלוטין.
אבל יפה שעדין שני האזורים מקוטלגים תחת אותו מחוז.

שחר ע. 11 בינואר 2018

פוסט מקסים,עם טעם של פעם

7even 11 בינואר 2018

כתיבה יפה המשך כך :)

D! כאן ועכשיו 13 בינואר 2018

תגיד, אין מצב להעתיק את תת הכותרת עם שמות הקבוצות והתוצאה גם לתוך הפוסט?

Comments closed