קראתי בדפי הפייסבוק שמדובר בדרבי היסטורי, כמובן, כי מכבי הוקמה רק בתחילת העונה, אבל לפי גירסה אחרת הדרבי חזר לעיר אחרי 20 שנה. בערך 20 איש הגיעו לפתיחה ואב הסביר לבן שהוא נכנס ליציע משמאל כי בימני יושבים "האולטראס", כלומר איש מבוגר שנראה משועמם. שתי הקבוצות פתחו את ההתמודדות וכמה עשרות צופים המשיכו לזרום ליציעים ומספרם עבר את ה-60. מהר מאוד היה ברור שהטבלה אינה משקרת והלבנים-אדומים מהפועל עם הלוגו "עידו הקפה" עדיפים על הכתומים של מכבי עם "פיצה עאדל".

*

ביציע אני שומע שיחות על קוטיניו והשוואות לברק יצחקי הצעיר. שלושה אוהדים חיים את המשחק ומחלקים הוראות לשחקני הפועל ואחד הילדים אפילו צועק "יאללה הפועל". ממול רואים ספסלים שצמודים לתחנות אוטובוס ישנות מבטון, לא ברמה של מגרש צפרירים חולון. אני שם לב שמכבי הציבו בשפיץ חלוץ כבד עם החולצה מס' 19 ובערב מגלה ששמו דניאל נניקשווילי והוא בן 45. הוא גם היחיד בלי הלוגו של הפיצה.  בהפועל מחפשים בחוד בעיקר את ויטלי פבליוק ובעיטה שלו בדקה העשירית עפה רחוק, ושתי דקות נדרשו כדי להחזיר את הכדור.

מהיציע שומעים היטב את צעקות השחקנים על כר הדשא, כולל קללות והאשמות. בעיטות השוער הרבות גורמות בעיקר לאיבודי כדור, אבל ויטלי מתעשת ונוגח פנימה את שער היתרון בדקה ה-16 אחרי הגבהה מימין. הפועל ממשיכה לשלוט ושער נוסף שלה נפסל בטענת נבדל בדקה ה-40. ביציע מסיקים מסקנות ופוקדים על השחקנים לבעוט מרחוק.

*

השופט מסיים את המחצית ותגרה נמנעת ברגע האחרון לפני הירידה לחדר ההלבשה למרות הטחת קללות הדדית. אני ניגש  ומקבל לחמניה עם נקניקיות בעשרה שקלים. ברקע שומע שיחות על ראש הממשלה ובנו וש"פה החיים טובים ואנחנו בכיינים. הייתי באודסה בחודש שעבר ואנשים מרוויחים שם 150 דולר בחודש". הדיון הגיע לשאלה עד כמה הממשלה אחראית לרמות השכר וליוקר המחיה בישראל.

הרכבות צפונה ודרומה המשיכו לחלוף ברקע ובמחצית השנייה לא קרה הרבה ומכבי כמעט לא סיכנה את השער. אוהד זועם נזף בשחקן וצעק עליו "אתה לא יודע להבקיע?" שחקן הפועל לא נשאר חייב וענה לו "ואתה יודע?" ואז האוהד נהיה נוסטלגי וטען: "כשאני הבקעתי אתה היית ב…" תוך ציון מיקום שלא מתסדר עם תורת הגניקולוגיה.

הפועל כמעט עלתה ל-0:2 סמוך לסיום ואז השופט שרק ואף אחד לא שר "כל הקבוצה לבוא לכאן". השחקנים נשארו במרכז המגרש והתארגנו לטקס לחיצות ידיים, שהחל לאחר שעוד תגרה נמנעה ברגע האחרון.

חמש נקודות מדבוריה
מסודי מחלק הוראות