המשרדים של ספורטינג ת"א נמצאים בנתניה והשחקנים מתאמנים העונה בקדימה אבל הקבוצה של הקהילה הצרפתית שומרת על השם של העיר העברית הראשונה. כחמישה עשר אוהדים ליוו את הלבנים (לוגו TERRANOVA נדל"ן)  למשחק נגד המובילה מרעננה (לוגו RED MEAT).

אחד מהם, עם קאסקט וזקן, נצמד לגדר ולא הפסיק לחלק הוראות לשחקנים ולדרבן אותם בשני השפות: "סורטי" (לצאת), "allez" (קדימה), "טרביין" (טוב מאוד) ו"בראבו", "לא נורא", "חזק" ועוד. סדרן הגיע אליו וביקש שיתרחק מהגדר בהתאם להוראות השלט, אבל האוהד לא ויתר וקיבל גיבוי מחבריו ליציע, הסדרן התייאש ועבר לדבר על ביטקוין עם קולגה.

*

התוצאות לא איחרו לבוא ומסירה מדויקת לתוך הרחבה הובילה לשער של רובל טנגה אחרי פחות מעשר דקות. שתי הקבוצות עלו עם שמות מודפסים על החולצות, עניין חריג בליגה ג', והבחנתי בשחקן רענני בשם "שוקר", חשבתי שזה אחיו של שניר, ההוא שהוריד את הפועל ת"א ללאומית, אבל בירור קצר העלה שהמארחת משתמשת בסט ישן של הפועל רעננה, ולכן זו רק החולצה של שניר. הקריאות "קפי…קפי" כוונו לא לקפיטולניק וגם לא לקפילוטו, אלא ליוסי קפיטל, רעננה השוותה בהתקפה משמאל מבעיטה של אילן באבייב ואיש לא הריע לה ביציע.

*

אחרי פחות מרבע שעה ספורטינג חזרה ליתרון מעוד שער מקרוב, הפעם של שי אמזלג, אחרי מסירת עומק ו – 1:2 במחצית. ביציע של רעננה הגיעו כמה חברים ושחקני נוער שהתבדחו על הקוון שעומד בכוונה בצד השני כדי לא לספוג קללות, והסבירו לי שזו קבוצת בת ולכן אין צורך בסט תלבושות עם הלוגו בני רעננה. ליד השירותים נמצא קולר למים קרים, ואוכל היה רק בתחנת הדלק הסמוכה.

*

במחצית השנייה רעננה – עם רועי גולסה, אח של, כריסטיאנו דוס סנטוס, אקס הפועל רעננה ואחי נצרת ואבי סנדור, הבלתי נגמר גם בגיל 42 –  כמעט נעלמה מהדשא, וספורטינג התקרבה לשלישי, כולל החמצה בכדור שנבעט משני מטר למשקוף. הספסל של רעננה זינק בדרישה לפנדל שלא ניתן בדקה ה – 65. ביציע אני קולט אחד עם מחברת ותרשים של מגרש, שואל אותו למעשיו ועונה לי שהוא סוכן. התפלאתי שיש בליגה ג' סוכנים והתשובה הייתה "ואם השחקן ירצה להגיע ללאומית? יש כאן שחקן שלי שהיה שם, זך יוסף". אני שואל איפה ג'ונתן אסוס ומתברר שהוא כבר לא בסגל. הסוכן שואל אותי אם אני מזהה את האוהד… ואז מסביר לי שזה לא אחר מאשר אלן מסודי, שהצטרף למערכת בגיל 39 וממשיך לחלק הוראות עד לסיום.

*

השחקנים שומעים לו ובחמש הדקות האחרונות מבקיעים עוד שניים כולל אותו זך יוסף. אחרי המשחק הם חוגגים את צמצום הפער מהמוליכה לשתי נקודות (מכבי השרון נתניה שנייה וספורטינג שלישית) מחוץ לחדרי ההלבשה במחרוזת קריאות בצרפתית ומסיימים ב"פו/פו/פו/פו/פו/פו/פו" לפי המנגינה של SEVEN NATIONS ARMY.

 

דרבי בלי מכות
עכשיו להרוס לאיכסל