המשחק נדחה משישי לשני ובהנהלת טבריה החליטו לאפשר כניסה חופשית. כמאתיים וחמישים צופים הגיעו והסדרנים לא לקחו סיכון ושלחו אוהד בודד של הרצליה ליציע צדדי. האורחים מהרצליה הגיעו עם חולצות אדומות והלוגו הנצחי "מפגש השרון ג'מיל" מרחוב סוקולוב בעיר. הלבנים עלו בלבן עם לוגו של מסעדת YALIS. מימין רואים את טבריה עילית, משמאל את האוטובוסים שנכנסים ויצאים מהעיר וממול את הכנרת. בין שני הספסלים צץ שלט של אמישרגאז ועוד שלט מפתיע של SEA OF GALILEE TIBERIAS WINNER MARATHON , עם ציון קו הסיום בריצה של 2016.

*

אוהד מבוגר נזכר בימים היפים של שנות ה-60 עם האחים פראג' בקבוצה ששיחקה ארבע עונות בליגה הבכירה לפני שנעלמה עד לעונה בודדת בלאומית ב-1988/89 עם האחים דן וניני עשור. ביציע מתווכחים לגבי לירון אלימלך ועימות מתוקשר עם ההנהלה. המשחק נפתח והמתופף ביציע מתחיל לעבוד ומסיים אחרי כמה דקות. אילן אבוחצירה כובש בדקה העשירית בבעיטה יפה מה-16 לחיבורים והחגיגות נראות רק במגרש.

מהיציע ראו את אושרי טוויל בשפיץ ללא אספקת כדורים ושלום עקיבא מנסה לעזור לו מימין, עידן ויצמן, לשעבר לגיונר באזרביג"אן, ארגן את המשחק מאחור. שתי הקבוצות ביטלו זו את זו והתקשו לחבר שלוש מסירות. ביציע עברו מהר לקללות לעבר השופט, בעיקר "בן שרמוטה" ו"תוציא לו אדום". ביציע עם המושבים ניצפו בעיקר מבוגרים והצעירים, כולל מספר נשים וילדות, התמקמו בטריבונת העץ. לא נמצאו: חולצות מסי/רונאלדו או טרנינגים של קבוצות זרות.

המתופף התגלה במחצית כראש הצוות במזנון. התפריט: נקניקיות בלחמנייה עם חרדל וקטשופ, קרטיב, כוסות קולה, וגם פול מצרי בפלסטיק עם מלח ותבלין, פריט שלא זכור לי מהמגרשים. אחרי ההפסקה הוא חזר לתופף ולעודד ולאוזניי הגיעו שיחות נזעמות על לירון אלימלך והמאמן אילן סוויסה. כתב האישום כלל סעיף אחד בלבד: הראש של אלימלך ב"רובי שפירא". אוהדים שחיים את הקבוצה טענו שהצהרות העלייה בפגרה היו מיותרות והקבוצה נפלה ברכש עם בן בן יאיר ושלום אדרי. ביציע עברו לדחוף את השחקנים ולחלק להם עצות טקטיות כמו "ויצמן, אאוט ארוך", "תכניס את גבאי ושחק עם שלושה חלוצים" וגבאי אכן נכנס, אבל אז קם אוהד והציע ששלום עקיבא יעבור ימינה, אמרו לו שהרגל החזקה היא השמאלית אז הוא ענה שיחתוך פנימה (כנראה בהשראת אריאן רובן), אמרו שאין לו מהירות אז האוהד לא ויתר "מי צריך מהירות בליגה הזו?"

*

ההמשך עד לסיום היה מתסכל. טבריה לחצה אבל  השוער דורון רוזינקוביץ' לא התאמץ יותר מדי. הרצליה הייתה יכולה לכבוש שוב, אבל שחקניה היו רשלניים. אוהד מתוסכל רטן: "ראשי ממשלה התחלפו, נשיאים, רמטכ"לים וניצבים במשטרה, אבל אנשי ההנהלה שלנו נשארו כל השנים". השופט שרק והשחקנים ירדו מהמגרש מבלי לחגוג. אוהדים מתוסכלים לקחו את הרמקול והקניטו את לירון אלימלך. המתופף ניסה לעודד וכולם סימנו את המטרה הבאה: להרוס לאיכסל ביום שישי כדי לסגור חשבון עם המאמן מוריס אוזן.

 

מסודי מחלק הוראות
האיש מן הבקעה