הכניסה לאצטדיון, שהוא ככל הנראה הכי נמוך בעולם, אינה כרוכה בכרטיס, ואוהדי נורדייה נערכו מראש לאפשרויות המוגבלות והניחו ארגז גדול עם בירות ושתייה ביציע. השחקנים יצאו מהקראוון שמשמש חדר הלבשה וירדו במדרגות האבן לעבר כר הדשא. המארחת שיחקה בכחול עם לוגו של החברה הכלכלית בקעת הירדן ונורדייה עם בנק ירושלים. ברקע רואים חממות וגם את ההרים שמעבר לגבול, והדשא נראה רע.

*

יותר מחמישים אוהדי נורדייה פצחו מיד עם השריקה ברפרטואר המוכר עם כל הלהיטים: "בכל יום שישי אני ביציע…", "מזל שיש אותך", "אוהב אותך נורדייה", "שיר המרוקאים" וכל היתר. החידוש היחיד מבחינתי היה תיפוף מהיר שנועד לבלבל את האויב מהבקעה. בעיקר כשהכדור התקרב לרחבה נשמעו צלילים שהזכירו לי הופעת קוסם או סרט מתח. חנן אזולאי הציב את נועם מזרחי בשפיץ כדי להטריד את ההגנה של נורדייה. הבלמים ליאל חי ועדי מחפוד נטרלו היטב את ניסיונות ההתקפה של האורחת. בחצי השעה הראשונה לא נבעט כדור למסגרת אבל אז הגיעו כדור חופשי שבנימין אור הדף, ושער של אסף גובזה בדקה ה-33 אחרי קרן לנורדייה משמאל,  הקהל המאושר הגיב עם קריאות "הו הו הו…אסף גובזה" (לפי SANDSTORM) ו-0:1 במחצית.

במחצית השנייה התקרבתי לחנן אזולאי, שהסביר לשחקן של נורדייה יש יתרון מספרי בקישור וצריך לשנות את זה. ואחרי כמה דקות הוא אכן הוציא את החלוץ המרכזי מזרחי והכניס את שובל קובני. שתי הקבוצות נטרלו זו את זו היטב והילדים המקומיים השתעממו והתחילו לשחק בבעיטות באבן. ואז גם גיליתי שמאחורי השער עומדים ילדים ערבים מאחד הכפרים הסמוכים ומביטים בעניין. על הגדר שסביב כר הדשא צץ שלט "דרך מילוט", ואני תוהה מי אמור להימלט דרכה: השופט, השחקנים או האוהדים.

*

הבקעה הגבירה קצב. רבע שעה לסיום שי ניב דחק בחיים יוסף להיכנס לרחבה כדי שיוציא לו "אאוט ארוך". המהלך הזה נכשל אבל אחרי שתי דקות אותו חיים יוסף השווה בנגיחה מתוך תיבת החמש. פחות מעשרה מקומיים חגגו בשער ושניים מהם הוסיפו קריאות  דחיפה מוראלית. הילדים (0 חולצות של קבוצות זרות) שרו בטעות "מי שלא קופץ כחול", וגם  "השני בדרך", ואכן אחרי חמש דקות נוספות קיבל אלחי צברי מסירת עומק, ניער את המגן ובעט לפינה הימנית של בנימין אור ו-1:2.

התגובה מהיציע הייתה הפעם "שבחי ירושלים", אבל עד לסיום נשמעו בעיקר קללות נגד התחזויות בזבוזי זמן והרמות דגל. מישל רוס כמעט השווה אבל הנקודות נשארו בבקעה.

 

 

 

עכשיו להרוס לאיכסל
שתי קסטה בחמש