לפני המשחק מתברר שהכרטיסים לאוהדי רובי נמכרים במקום בשם  "BURGER HOUSE",חמש דקות נסיעה מהמגרש. שני קופאים יושבים ליד שולחן עץ כשבצד השני דוכן אוכל, כולל המבורגר כמובן. השלט ביציע מכריז "כניסת אורחים, תפוסת קהל 378", ואני הולך ליציע השני של המארחת, שנמצא דווקא מאחורי השער, אבל משקיף על המגרש ועל השדות מסביב, וכנראה שעדיף מבחינת צפייה על היציע הנמוך של האורחים. שם השלט מכריז "נפח קהל 600", ויש עוד עשרות צופים בבניין סמוך שנמצא במפלס גבוה. על הדשא אין שלטי פרסומת אבל על הגדר ממול רואים את הטוטו, "מוסך דיזל" "תאופיק דראושה בע"מ", ו"חמיס חומרי בניין". מנצח המקהלה עומד עם טרנינג אדום של איכסל ופנים לקהל, ובאוויר רצים פזמונים בעברית כמו "השתגעתי בגללה" (הפועל ב"ש), "אני אדום בנשמה/יאללה הפועל מלחמה" (למרות שהקבוצה משחקת בכחול עם לוגו "שלבי אדהם דלקים ומסחר")  ו"אוי/יוי/יוי/יוי/… הפועל עימאד איכסל" (מוכר מהפועל ר"ג). מהיצע של רובי (באדום שחור עם "ירושלים של זהב" – סוכנות ביטוח) אני שומע את להיטי הקאלט כולל הציטוטים האגדיים "את הרימון עשן נזרוק ומי שלא קופץ ירוק" וכמובן "קסאטה שתיים בחמש אוכל/ ועד המוות הפועל".

על הדשא רואים לחץ של מומי בן עשור ואלון בוזורגי על השער של אוהד דוד ברחבה מלאת הקונפטי, וזה כמעט נגמר בשער באזור הדקה ה-20 אבל השופט קבע שהכדור ניתז מהמשקוף ולא עבר את הקו. הלהיט התורן ביציע הוא "אוהד, יא שוער/ את השער הוא סוגר". בהמשך המחצית כמעט התלקחה תגרה המונית ברחבה אחרי עבירה על אותו דוד אבל הרוחות נרגעו מהר והקהל עבר לשירת "יין יין יין, שפירא על הזין" המנצח נתן סימן והאולטראס פצחו בשירת "עכשיו כולם כולם לשיר…נעיר את כל העיר". שום חולצה של מסי או רונאלדו לא נראתה בסביבה אבל היו שם טרנינגים של באיירן מינכן, בורוסיה דורטמונד, ארסנל וסאן ז'רמן, וגם חולצת ניימאר מימיו בברצלונה. חולצות רבות נשאו לוגו של האולטראס או של עסקים מקומיים כמו "בני האני מסגרות", "דראושה הנדסה אזרחית", ו"חבשי הובלות". במחצית הופיע מזנון מאולתר ברווח שבין הגדר לחומה, עם כוסות קולה וגרעינים בלבד.

לא הרבה השתנה במחצית השנייה. איכסל פתחה בלחץ מאסיבי על השער של חיים זיסקינד, אבל הגיעה לשתי הזדמנויות בלבד בכל המחצית. באחת מהן זיסקינד הדף את הכדור ובשנייה ניר אברג'יל הקפיץ מעל לשער. אלירן חודדה ודור יצחק הלוי ניקו היטב מאחור וניקולס פלצ'וק שנכנס בדקה ה-68 חטף צהוב של עצבים בדקה ה-86 והקהל הגיב "השופט בן זונה". השופט שרק לסיום והקהל התפזר, לא לפני שאוהדי רובי עוכבו מספר דקות למרות מרחק של מאות מטרים מהיציע של איכסל.

האיש מן הבקעה
זידאן. פאדי זידאן