זידאן. פאדי זידאן

הפועל רמת השרון – הפועל עפולה 0:2, ליגה לאומית, איצטדיון גרונדמן

הסאגה המוזרה סביב הנכד של שום ופיטורי מסאיי דגו פתחו למעשה את המירוץ על הכרטיס השני לליגת העל, בהנחה שהפועל ת"א תשיג את המטרה. הפועל עפולה, שהוקמה לפני יותר משישים וחמש שנה ועד לעשור הנוכחי נעצרה בליגה השלישית, הפכה למועמדת לגיטימית לעלייה ראשונה בתולדותיה. ההצלחה היחסית מתבטאת בכעשרים אוהדים קולניים שהגיעו אתה, כולל דגל ישראל, וצעיפים עם לוגו של ספונסר מתחום שירותי הרכב. מולם ניצבים כמאה וחמישים מקומיים, ביניהם ילדים רבים ממחלקת הנוער  עם הורה מלווה, והשמש מפריעה לכולם.

*

הרעשנים מבין העפולאים צמודים לגדר ומחלקים הוראות לשחקנים (חולצות לבנות עם לוגו של חברת הנדל"ן סאסקו). אוהד מבוגר צועק "תפסיק לכדרר – תבעט", אבל במחצית הראשונה נבעט כדור אחד למסגרת, ושוער עפולה עצר. כמו כן נשמעה הקריאה "מאחוריך" כאילו אנחנו בבית קולנוע בשנות החמישים. על הדשא ראינו נטרול הדדי אפקטיבי במגרש שכלוא בין מגדלים חדשים וארובות של מפעל סמוך.

במחצית המזנון מכר נקניקיות בלחמניות וכוסות קולה ולפתע צץ אורח מפתיע, אפי הנמר בכבודו ובעצמו בטרנינג בלוי של מכבי חיפה. הוא הפך מיד לאטרקציה ושחקני קבוצות הילדים התרכזו בו והזמינו אותו לבוא, אבל ההתפכחות לא איחרה לבוא, כי בתחילת המחצית השנייה אפי עבר לגדר של העפולאים ועודד את הקבוצה בפזמון "מי שקופץ הוא כחול.." וגם "דבר בינינו לא יפריד כי את אצלי עמוק בווריד".  אוהד מקומי צעיר הטיח באפי "אתה לא נמר, אתה מנחוס".

*

על הדשא עפולה תקפה אבל נתנאל גולדמן החמיץ מול השער של צליל חתוכה וכעבור שתי דקות בן בן יאיר, פעם במכבי ת"א, המשיך מהאוויר הרמה של פאדי זידאן וקבע 0:1 לכחולים עם הלוגו "לד אביבים" (הלוואות לכל מטרה). פתאום נשמעו קריאות עידוד "ר-מ-ת ה-ש-ר-ו-ן" והאוהדים האורחים ניסו לסייע לשחקנים שלהם אבל ללא הועיל. אופיר חיים הכניס את רועי עטר, זידאן הבקיע את השני בדקה ה-82 מקרוב לרשת של רון שושן אחרי כדור שניתז מבישול של קייס גאנם. עד לסיום שמעתי רכילויות מהנעשה במתחם וולפסון וקשרי אוהדים ואדי גוטליב, ואחרי חמש דקות תוספת זמן הכרוז הכריז על סיום ובירך את הקהל ב"שבת שלום", שחקני קבוצות הילדים לא חיכו ועלו לכר הדשא כדי להתאמן.

 

 

הערצה לביבי ולנמני
לתפארת מדינת ישראל*

12 Comments

kirma der faux 24 בפברואר 2018

עושה רושם שהאזוטריה זהה בין אם מדובר בליגה ב' או בליגה לאומית. בחלק מהמקרים בליגות הנמוכות יותר רמת האמוציות והמעורבות לפי העולה מהכתוב אף גדולה יותר.

כל הכבוד על הבלוג המרתק שמתאר עולם נסתר לגמרי מבחינתי ועל ההתמדה המרשימה.

Amir A 24 בפברואר 2018

מה הטעם בקבוצה כמו עפולה אם היא מביאה רק 20 צופים בזמן שהיא מתמודדת על עליה לליגת העל? למה לא עוברים לשיטה האמריקאית של ליגה בלי עליות או ירידות אלא רק תחרות על פלייאוף כל שנה? שרק קבוצות עם הצדקה קיומית ישחקו.

אסף the kop 24 בפברואר 2018

תכלס אין כמעט שום קבוצה בארץ שיכולה להיזיק עצה מצופים.

ויכסלפיש 24 בפברואר 2018

הם הביאו 20 למשחק חוץ, לדעתי מביאים בבית, תלוי ביריבה כמובן וביום המשחק (שני בעייתי) לפחות 400-500

Amir A 24 בפברואר 2018

קבוצת הפוטבול המסריחה של בית הספר התיכון בעיר שלי מביאה 400-500 צופים למשחק. איך אפשר לקיים ענף שמתיימר להיות מספר 1 במדינה, עם שאיפות למונדיאל או מה שלא יהיה, כשפשוט אין אוהדים?

ויכסלפיש 24 בפברואר 2018

לא יודע איפה אתה גר אבל גם בעפולה יש עסקנים שיודעים מאיפה להביא כסף

Amir A 24 בפברואר 2018

אני גר מעבר לאוקיינוס, אבל זו לא הנקודה. מה העניין בלהחזיק קבוצה בליגת העל כשכל משחק שלה נראה כמו משחק רדיוס? לא עדיף להחזיק ליגה שיהיו בה 12 קבוצות קבועות שמסוגלות להביא כמות נכבדה של צופים לכל משחק?

גיא זהר 25 בפברואר 2018

אמיר, ראית פעם משחקים בליגה הסלובנית? הבולגרית? אפילו האוסטרית? בהמון מדינות בעולם ממוצע הצופים בליגה הראשונה, על אחת כמה וכמה בשניה, נמוך מאוד.

Amir A 25 בפברואר 2018

גיא, זו השאיפה שלך? להיות עוד שם ברשימה שכתבת?

אסף the kop 24 בפברואר 2018

להחזיק

אבי 2 25 בפברואר 2018

פינת הפיקנטריה:
רון שושן השוער, יוצא מחלקת הנוער של מכבי חיפה, הוא אחיו הקטן של מור שושן הבלם שעבר גם בהפועל תל אביב. מור פרש מכדורגל.

ויכסלפיש 25 בפברואר 2018

וואלה, לא ידעתי, תודה

Comments closed