הסאגה המוזרה סביב הנכד של שום ופיטורי מסאיי דגו פתחו למעשה את המירוץ על הכרטיס השני לליגת העל, בהנחה שהפועל ת"א תשיג את המטרה. הפועל עפולה, שהוקמה לפני יותר משישים וחמש שנה ועד לעשור הנוכחי נעצרה בליגה השלישית, הפכה למועמדת לגיטימית לעלייה ראשונה בתולדותיה. ההצלחה היחסית מתבטאת בכעשרים אוהדים קולניים שהגיעו אתה, כולל דגל ישראל, וצעיפים עם לוגו של ספונסר מתחום שירותי הרכב. מולם ניצבים כמאה וחמישים מקומיים, ביניהם ילדים רבים ממחלקת הנוער  עם הורה מלווה, והשמש מפריעה לכולם.

*

הרעשנים מבין העפולאים צמודים לגדר ומחלקים הוראות לשחקנים (חולצות לבנות עם לוגו של חברת הנדל"ן סאסקו). אוהד מבוגר צועק "תפסיק לכדרר – תבעט", אבל במחצית הראשונה נבעט כדור אחד למסגרת, ושוער עפולה עצר. כמו כן נשמעה הקריאה "מאחוריך" כאילו אנחנו בבית קולנוע בשנות החמישים. על הדשא ראינו נטרול הדדי אפקטיבי במגרש שכלוא בין מגדלים חדשים וארובות של מפעל סמוך.

במחצית המזנון מכר נקניקיות בלחמניות וכוסות קולה ולפתע צץ אורח מפתיע, אפי הנמר בכבודו ובעצמו בטרנינג בלוי של מכבי חיפה. הוא הפך מיד לאטרקציה ושחקני קבוצות הילדים התרכזו בו והזמינו אותו לבוא, אבל ההתפכחות לא איחרה לבוא, כי בתחילת המחצית השנייה אפי עבר לגדר של העפולאים ועודד את הקבוצה בפזמון "מי שקופץ הוא כחול.." וגם "דבר בינינו לא יפריד כי את אצלי עמוק בווריד".  אוהד מקומי צעיר הטיח באפי "אתה לא נמר, אתה מנחוס".

*

על הדשא עפולה תקפה אבל נתנאל גולדמן החמיץ מול השער של צליל חתוכה וכעבור שתי דקות בן בן יאיר, פעם במכבי ת"א, המשיך מהאוויר הרמה של פאדי זידאן וקבע 0:1 לכחולים עם הלוגו "לד אביבים" (הלוואות לכל מטרה). פתאום נשמעו קריאות עידוד "ר-מ-ת ה-ש-ר-ו-ן" והאוהדים האורחים ניסו לסייע לשחקנים שלהם אבל ללא הועיל. אופיר חיים הכניס את רועי עטר, זידאן הבקיע את השני בדקה ה-82 מקרוב לרשת של רון שושן אחרי כדור שניתז מבישול של קייס גאנם. עד לסיום שמעתי רכילויות מהנעשה במתחם וולפסון וקשרי אוהדים ואדי גוטליב, ואחרי חמש דקות תוספת זמן הכרוז הכריז על סיום ובירך את הקהל ב"שבת שלום", שחקני קבוצות הילדים לא חיכו ועלו לכר הדשא כדי להתאמן.

 

 

שתי קסטה בחמש
ההוא מגלדבאך