ליד הכניסה לאצטדיון מופיע שלט קטן ובו נכתב שהמתקן נקרא ע"ש חיים שחם, מראשוני העיר שנהרג בתאונת דרכים, אבל מעולם לא נתקלתי בכינוי "אצטדיון שחם". פחות מעשרים צופים כיבדו בנוכחותם את שריקת הפתיחה, כשעל הגדר ממול בולטים שלטי פרסום של "מוסך אמיל", "בית מאפה לחם קווקזי" ועוד. על החולצות דימונה מובילה עם לוגו של "בית הפול" על החולצות הכחולות מול היעדר לוגו קדמי של הכתומים מערד.

על הקווים רואים את שמוליק רוזנטל, ההוא מהפועל פ"ת ומנשנגלדבך של הסבנטיז, מחלק הוראות לשחקנים, כולל המאמן-שחקן-חלוץ מרכזי אפיק ארזואן. הספסל של דימונה נראה נטוש ובירור קצר מגלה שיניב אדרי (אח של כפיר ומאמן-שחקן) לא הגיע למשחק. בהמשך ראיתי שחקן מבוגר אבל התברר שזה לא אדרי אלא משה גרוס, בלם בן 47. ביציע טענו שבן סולימני ענק באחד על אחד.

אחרי עשרים דקות חלשות עמר זייד ספג אדום ישיר אחרי עבירה על יבגני פובולצקי, אבל גם דימונה נותרה בעשרה שחקנים עד שיבגני חזר. לאחר מכן היא החלה לתקוף ופובולצקי גם כבש בדקה ה-33 לאחר קרן קצרה ותרגיל אבל השער נפסל בגלל אופסייד. על כר הדשא נשמעה הוראה של קשר דימונה לבלם שלו "תניע כדור ולמעלה", אבל הבלם מסר לבלם השני.

הנערים בצד החלו לאבד עניין ולדון בעניינים חשובים עם הגב לדשא, ודימונה המשיכה לתקוף וכמעט כבשה. הפעולה האחרונה במחצית הראשונה הייתה שייכת לארזואן אחרי בעיטת שוער של עדי אזולאי, אבל הוא לא הסתדר עם ההגנה ו-0:0 במחצית. אוהדת מודאגת הרימה טלפון כדי לסלק את בנו הקטן של שוער דימונה, אביחי חכמון, מעמדתו מאחורי השער.

*

בהפסקה נכנסו לאצטדיון כחמישה עשר ילדים דוברי ערבית ואז התברר שמאוחר יותר מתוכנן משחק ידידות נגד שחקני "מרכז המצוינות כסייפה". אחד האורחים שאל אם לערד יש תלבושת חוץ ונענה ש"כאן זה לא ליגת העל". נתי פיקרדו נכנס ובישל אחרי חמש דקות לארזואן את הראשון. אוהד מעורב דרש דאבל פס והכניס אווירת מערבונים עם הקריאה "תיזהר, מאחוריך". הבן של חכמון נצפה שוב מאחורי השער.

עמית פרץ בישל את השני לארזואן בדקה ה-64 וכבש בעצמו אחרי חמש דקות. זה כבר נראה גמור אבל שער מצמק של ישראל גב מהאוויר בדקה ה-77 השאיר קצת מתח. אור אסייג סגר עניין בדקה ה-86 מתוך הרחבה וערד בתמונת העלייה (ישירות או מהפלייאוף). ביציע ביררו מה קורה עם כסייפה והתאכזבו לשמוע שכבר 0:4 על אופקים. השופט שרק לסיום, ביציע שמרו על אדישות, והילדים נעו לעבר כר הדשא, המכוסה צמחייה גבוהה.

זידאן. פאדי זידאן
נכון יצאת מאוחר?