על החומות אפשר לקרוא סיסמאות כמו "לא ביבי ולא לפיד, רק משיח בן דוד", "אין מכבי בטירה" ו"אני הפועל, מי אתם בכלל". מסביב רואים בנייני רכבת, צמודי קרקע, גגות רעפים וגם מגדל עם מרפסות שמש וקצה של שכונה חיפאית על הכרמל, אמרו לי שזו כבביר. הקופות מופיעות בפורמט הקלאסי של מעקות ברזל וחורים בקיר, וביציע שנסגר עבורו ועבור מקורבים נמצא שחר סימנטוב, מאמן-שחקן טירה שמחלק הוראות לשחקנים. הוא אמנם מורחק אבל מנסה להשפיע מהיציע וגם מצליח והמארחת עולה ל-0:2 כבר בדקה ה-17 משערים של עידן אליאס ואדיר ללקי מתוך הרחבה.

פחות מארבעים צופים הטריחו את עצמם למשחק שנדחה מאחד מימי שישי הגשומים, ובמצב כזה אין כמעט ביקוש לדגלי טירת הכרמל, שמונחים על הגדר ומצפים שמישהו יניף אותם. הנערים (נספרה חולצה אחת של מכבי חיפה) עסוקים בעיקר בסמארטפונים ואחד מהם מסביר לחברו מדוע יש הערב גומלין בין ריאל לפריז. סימנטוב מדרבן את השחקנים בצעקות רמות ומשתמש שוב ושוב בביטויים כמו "ילד", "אליאס", "אדלה –צא, צא" וגם שולח את השופט לליגה לנערות. טירה מארחת בלבן עם לוגו של המאפייה המקומית "דרך הלחם". דליה עם חולצות אדומות-לבנות ולוגו Boni Brand –  חנות בגדים. המחצית מסתיימת ביתרון מבטיח.

*

ליד הגדר עומד שוער העבר יעקב יהודה ונזכר בימים היפים של שנות ה-70 בליגה הארצית. הוא מצביע על החול שבין הקווים לחומה ממול ומספר לי שפעם הצטופפו שם מאות צופים ולא ניתן היה להכניס סיכה. הקבוצה הוקמה מחדש לפני שלוש שנים והספיקה כבר לעלות ליגה. כיום היא נאבקת כדי להימלט מהמקום ה-14, שפירושו פלייאוף מול נציגת ליגה ג'. דליה מדורגת במקום ה-11.

הקיוסק לא נפתח אתמול וכמה צופים יצאו לרחוב הסמוך וחזרו עם ארטיקים. בפינת המגרש הרחוקה הבחנתי בשלט "חוזרים לאהבה הישנה – מתחילים אהבה חדשה" וגם דגל של הקבוצה עם הכיתוב "מאז ולתמיד".

עידן רובינוב בלם במחצית השנייה  את כל ניסיונות הבעיטה של האורחת, בה עלו בהרכב חמישה שחקנים בשם חלבי וגם נביל נאסר א-דין, אקס הפועל חיפה.  שאול טלבר סגר עניין בדקה ה-72 בבעיטה חלשה לפינה אחרי ערבוביה ברחבה, ואני פגשתי ביציע צלם עם חולצת באיירן מינכן והתברר שזה כמאל, חבר פייסבוק שעובד כיום עבור אתר חדשות בערבית.  סימנטוב המשיך לחלק הוראות עד לסיום. השופט שרק והאצטדיון החל להתרוקן ללא שום קריאות שמחה או עידוד.

 

 

נכון יצאת מאוחר?
בחזרה לסינתטי