בעונה שעברה מ.כ. נוצחה במשחק על הכרטיס לליגה א' באצטדיון רמת גן מול בית"ר כפ"ס והיום קמפיין העלייה נפתח מחדש נגד שמשון טייבה. "אקומקו" – אוכל מוכן נשאר הספונסר וגם האדומים מטייבה הופיעו עם ספונסר קולינרי "מאפיית המגדל בכפר קאסם" עם הטלפון כמובן. בכניסה למגרש אני מבחין שמאחורי השער נתלתה כרזה של איחולי הצלחה במשימת העלייה מהיריבה העירונית מכבי אור יהודה (ליגה ג'). מעניין מה חושבים על זה האולטראס של מכבי.

האצטדיון שופץ העונה והותקנו בו מושבי פלסטיק וגם סוככים, אבל אלה נמצאים בקצוות מול הרחבות, ואחת מהן הוקצתה לעשרים האוהדים שהגיעו מטייבה, ביניהם אחד ששידר דרך הסמארטפון כשפנו אליו, כנראה מהרדיו. צלם של העירייה התמקם ליד קו האמצע וחילק לסובבים אותו בקבוקי מים קרים כשהשחקנים ירדו להפסקת שתייה במחצית הראשונה. ליד הגדר הוצב תוף ובחור עם כובע שחור הוסיף צבע עם החצוצרה. על כר הדשא לא נראתה שום פרסומת, מאחר שהכרזות "אצל עובד בכפר" ו"בלולו בנקאות" מחוברות לחומת האצטדיון. מסביב רואים בעיקר שדות בור ובאופק מרפסות שמש.

אלעד כהן העלה את טייבה ל-0:1 מתוך הרחבה בדקה ה-30 והקפיץ את האוהדים אבל שער השוויון בנגיחה של אריאל ענבי סמוך למחצית הקפיץ גם את הכרוז, ששמח לבשר על 1:1 אבל לא ידע לציין מי המבקיע וכך נמנעה מהקהל האפשרות להריע לו.

במחצית שמענו "מי שמאמין לא מפחד", "אנחנו מאמינים בני מאמינים" ו"אל תירא ישראל", מוכרי הארטיקים עבדו שעות נוספות והממטרות הופעלו. טייבה פתחו חזק את המחצית השנייה עם נגיחה של רן בן שמעון לידיים של גל פלמנבאום. הכרוז ביקש מהקהל לזוז מהגדר, אבל לשווא. שער נוסף למארחת נפסל בגלל אופסייד, החצוצרה השמיעה צלילים מנעימת מונדיאל 1998 וגם את שיר הנושא של ריקי מרטין. המקהלה של טייבה קיללה כמו פעם "השופט בן ZOONA", היתרון של המארחת בא לידי ביטוי שתיים עשרה דקות לסיום עם שער של מתן ארביב מתוך הרחבה.

שחקני אור יהודה חגגו ובאו לגדר ומהקהל נזרקו גלילי נייר, השחקנים הרימו חלק מהם וזרקו בחזרה ליציע. על כר הדשא נצפו גם כוסות פלסטיק. וכשהיה נדמה שאפשר לחגוג הצליח אלעד כהן להשתלט על כדור ולבעוט משמונה עשר מטר למשקוף ופנימה. האדומים חגגו המשחק נגרר להארכה.

ילד זריז ניצל את ההפסקה כדי לטפס מעל לגדר ולהחליף מסירות עם הילד שתופקד כמחזיר כדורים. הוא נשאר על הדשא עד לסיום. אור יהודה לחצה וחמש דקות לסיום הגיע ארנון טמיר (32), שפעם סומן ככישרון ענק של מרמורק ושיחק בנבחרת הנוער, אבל בעיקר נדד בין קבוצות בליגה א', קיבל מסירה מצד שמאל פרץ מימין וכבש את השלישי, שהעלה את המארחת לגמר המחוזי נגד שמשון ת"א.

 

ההוא מגדרה
הבלנקוס של ישראל