האצטדיון העירוני בחולון מוקף בחומות אבן, השלט בכניסה מבשר שהוא מיועד גם לאתלטיקה, ולכן היציע רחוק מהדשא, הגדר מסתירה, ומאחורי אחד השערים אפשר לראות מכולות גדולות וגם כלים הנדסיים כבדים.

מעל קו האמצע נמצאת עמדת השידור המבוטנת ולמטה יציע הכבוד. מהיציע המלא של אוהדי יפו קשה לראות מה קורה כשחולון תוקפת באגף השמאלי, אבל המקהלה עם התופים נותנת את המופע שלה, עם רפרטואר מכובד כולל רטרו ל”היידה יפו”‘, וגם “לבן עולה…”, נמצאו הבלנקוס של ישראל.

בחולון מחפשים בשפיץ את רועי דיין, פעם במכבי ת”א עם נמני וברקוביץ’ וגם ליגיונר בבירסחוט הבלגית. על התלבושת הסגולה, זכר להפועל של פעם, מופיע לוגו צהוב שקשה לזהות מרחוק. במחצית אני מפענח שמדובר ב YILMAZAR – חברת בנייה טורקית שפועלת כאן שנים. הבלנקוס מציעים חלפים לרכב של מורד. היציע מלא בכארבע מאות אוהדים ולכבוד המאורע נפתח יציע נוסף ליפואים, אבל במחצית הראשונה השחקנים לא הושפעו מהתמיכה. כדור של דיין נהדף מהחומה ובעיטה של גמליאל פרץ סיכנה את השער של בן וולובולסקי בדקה ה-23.

אחרי שבמקהלה התעייפו, הגיע תורם של האוהדים הזועמים, אלה שמשוכנעים שיוכלו להפעיל לחץ על השופט “רועי דיין יא מניאק… זה אדום ועוד בלי בלי כדור”, אחרים מעודדים סגירת חשבונות “תוריד ת’בן זונה הזה” ויש מי שמבקש “עידן, תעשה לי ילד”. אחרי כמה דקות המקהלה חוזרת לעודד עם “10..9..8… יאללה יפו” (מנגינה שנפוצה בין אוהדי מכבי נתניה). שי גבריאל מחולון בועט לשמיים מקרוב בדקה ה-44 והמחצית מסתיימת.

אני עובר ליציע של חולון וברקע שומעים במחצית השנייה את התופים של יפו. בערך חמישים חולונים הגיעו, פחות מעשרים מתוכים פעילים, בעיקר מקללים את השופט. על הדשא הם רואים שמות עם עבר בליגת העל כמו ניל אברבנאל, תמיר פור, חיים פונטרמולי וכמובן דיין, אבל אלה נבלמים היטב על ידי הלבנים. יחד עם הקללות (“הביאו לנו שופט מחלה”, “תוציא לו צהוב…) מופיעות העצות למנג’ר מוסא בן חיים (“תכניס את גניש אפילו עם רגל אחת”, “מוסא חילוף”). כל זה לא עוזר כשבית יעקב בועט למשקוף בדקה ה-66 והכדור נוחת ואולי עובר את הקו, אבל יוסי סלליך מונע מחלוקת ודוחק מקרוב 0:1 ליפו והאוהדים חוגגים.

גניש אכן נכנס מיד לאחר השער וחולון כמעט משווה ותוקפת שוב ושוב משמאל, אבל אורי קרגולה מבצע חילופים, דור מוסקוביץ’ מקפיץ מעל אברבנאל מעשרים וחמישה מ’ בדקה ה-85  וכמה אוהדי חולון שופכים את הארס על מי שהיה פעם שותף לדאבל של הפועל ת”א, “לך מפה בן אלף זונה, תוריד כפפות, איך אתה לא מתבייש לצעוק על השחקנים”. ביפו לא מחכים יותר מדי והמחליף דניאל ספיר בועט מהשש עשרה בדקה ה-87 ומעלה ל-0:3. הקהל היפואי מגיב ב”איך זה לקבל שלוש”, “כל העולם כולו” ו”אוי/יוי/יוי/…. מכבי יפו”. החולונים מחליטים ש”אתה מכור, אפס, ילד בן ארבע לוקח בעיטה כזו”. יפו בפלייאוף העליון, בחולון ינסו להשיג את הכרטיס בשבוע הבא בדימונה.

הקהל לא זז
"צץ משום מה..."