תמונת שער: צביקה ריז

***

את העונה הזו הפועל פ”ת החלה עם סגל שנועד להחזיר אותה לליגת העל אבל בסוף אפריל היא עדיין נאבקת נגד הירידה. תחושת הדחיפות הובילה לנוכחות מוגברת ביציע ו”החזית הכחולה” החלה בקונצרט כבר בפתיחה. המוטיב הבולט היה “כחול עולה” לצלילים מתוך שירים של מאיר בנאי כמו “וביניהם” וגם וריאציה על “מרי לו” של צביקה פיק. מנצח המקהלה לא טורח לראות את המשחק אלא עסוק בתנועות ידיים נמרצות לעבר האולטראס, במשך כל המחצית הראשונה, ואני מבחין בחולצה עם הכיתוב “האיש עם המגל והפטיש”, וגם בחולצות כחולות עם הכיתובים של מבאפה ואינקרדי. שלטי הפרסומת הבודדים היו של “דיל טוב” ו”אורתופן”, ומתחת ללוח התוצאות צץ משום מה שלט של “מבטח שמיר”.

*

דור גלילי, בן של חלוץ העבר נאור מאשדוד ומושאל ממכבי ת”א, הבקיע את הראשון בדקה השישית מקרוב מבישול של נס זמיר, לשעבר בנוער של חטאפה ובמילואים של סראגוסה, ונתן את האות לחגיגות ביציע. חמישים אורדונים חגגו בשער שוויון כעבור רבע שעה אבל מיד התברר שהוא נפסל בשל נבדל והכרוז מיהר להודיע זאת לקהל בקול שמח. פריצה של ברנקו מיכאלוביץ’ מהאגף הובילה למסירה של זמיר לגל קולני שהעלה ל-0:2 וקירב את הכחולים עם הלוגו “דיל טוב” (שייך לגל חצור) לעוד עונה בלי דרבי נגד מחנה יהודה.

צילום: אורי קידר

אור ברוך, ההוא מה MLS-, החל את העונה אצל הכחולים, אבל היום ניסה לעזור לאדומים (לוגו “אורפז”) להימלט מאזור המבחנים. מול הצפיפות זה לא הלך. המקהלה גידפה את דני גולן וכינתה אותו “מכוער” על רקע עימותים קודמים. מיכאל זנדברג ספג בוז כשעלה לאימון עם כדור במחצית. אוהד מבוגר אמר לחברו שאין מה לקפוץ בגולים בפלייאוף התחתון ושזו עונה איומה.

*

במחצית השנייה הכחולים צופפו מאחור ורבע שעה לסיום הזהיר אותי שי שהמשחק עוד לא גמור ויהיה שמח בעשר הדקות האחרונות. הבלם איציק כהן, אקס ליגת העל, עשה את העבודה בשער עצמי לזכות האורדונים ופתאום הופיע ביציע ממול דגל צלב יווני אדום גדול על רקע שחור. האורחים לחצו ומפלס העצבים עלה, כמו גם כמות ההזדמנויות. מיכאילוביץ’ נכשל במתפרצת שלוש דקות לתום ה-90 ושש הדקות בתוספת הזמן גררו שריקות בוז צורמות אבל לא שינו את התוצאה. השמחה החלה בשריקת הסיום עם “כל הקבוצה לבוא לכאן” ו”כחול עולה” לפי “ברזיל לה לה…”.הסבירו לי שזה חידוש ביציע.

צילום וידאו: אורי קידר

הבלנקוס של ישראל
מרמורק וכפר סבא ברמלה