לא עוצר הכריש

הפועל כאוכב – מ.ס. רובי שפירא חיפה 2:0, ליגה א' צפון, איצטדיון כאוכב

על חומת האצטדיון צץ חור קטן בקיר, אשר משמש כקופה ומזכיר מראות משנות השבעים והשמונים, אבל בפנים רואים דווקא מתקן מטופח, כולל נגישות לנכים ושני תאי שירותים. אוהדי המארחת, העולה החדשה מליגה ב', מקבלים את היציע הגדול יותר עם תפוסה של שלוש מאות שישים ושלושה מקומות מול כשלוש מאות ביציע האורחים. בחוץ רשום "שער 3" אבל בפנים מגלים שזה בכלל שער 7. אחרים מביטים דרך הגדר מהצד השני של המשטח.

כבר בפתיחה מתברר ששני הכוכבים, אמיר אבו אל ניל ואבי מלכה, לא בהרכב של המארחת אבל היא פותחת חזק בעיקר מאגף ימין עם וואסים עלי מספר 7 בחולצה לבנה עם פס אלכסוני בהיר וספונסר לא מזוהה. הקהל המקומי פותח את המשחק עם גלילי נייר אדומים ולבנים לעבר כר הדשא ו"אדום עולה" בליווי תוף, אבל משתתק מהר מאוד.

האוהדים באדום מתחילים עם הרפרטואר שאני כבר מכיר, אבל הפתיחה שייכת למארחים וללחץ שלהם על השער של תומר ליטבינוב. הלחץ מניב רק בעיטה אחת של עלי שמתקרבת לקורה הימנית  אחרי רבע שעה וכעבור שלוש דקות משה דבורה מגביה וגל אלקנתי, מהבודדים שנשארו מהעונה שעברה, כמעט כובש. עידן וייצמן מארגן את ההגנה אבל מגיע כדי לבעוט כדורים חופשיים ולהוציא אאוטים.

הקבוצה שמאמן איימן חלאילה, שעלתה בעונה שעברה אחרי עשר עונות בליגה ב', מתקשה לשמור על הקצב מהפתיחה, ושתי דקות לפני המחצית סהר דבח מגביה מימין וליעד מרדכי מצליח להשתלט על הכדור ולבעוט נמוך לפינה 0:1 לרובי שפירא (אדם שחור עם "KOPELL GROUP" על הבטן) וקהל מגיב ב"גם אם תהיי על סף תהום". השופט שורק למחצית ותור המזנון שמחוץ לחומות מגיע. הלהיט: כוס עם פול מצרי ומלח בעשרה שקלים. אני הולך על נקניקיות בלחמנייה עם חומוס, גם כן בעשרה שקלים.

במחצית השנייה אני מבחין בדלת מילוט בחומה שממול, וסדרן טורח לסגור אותה כדי למנוע אסון אפשרי. אלקנאתי מחמיץ מול השער והקהל מגיב ב "את הכריש לא נעצור… כי האימפריה עוד תחזור". המקומיים לוחצים והמתופף מתעורר. היציע עולה על גדותיו ורבים נצמדים לגדר, מחלקים הוראות לשחקנים ולשופט. איתי מורנו נכנס למגרש בדקה ה- 78 וכמעט כובש מיד,  אבל הלחץ של כאוכב נמשך בעיקר בהגבהות לרחבה ובעיטות מרחוק. המקסימום שהגיעו אליו היה כדור לקורה בדקה ה-88. חיפה ניצלו את הלחץ ומורנו קבע 0:2 במתפרצת סמוך לסיום. השופט שרק, השחקנים באו להודות לשמונים האוהדים שהגיעו והטקס המסורתי החל.

 

הליגה מתחילה היום
כדורסל ישראלי - פותחים עונה

3 Comments

אלכס דוקורסקי 6 באוקטובר 2018

מעולה. כאוכב הפתיעה בעונה שעברה בגביע.

ויכסלפיש 6 באוקטובר 2018

הבנתי משיחות עם אוהדי רובי שזו "עונה פיננסית" אחרי שני כשלונות בפלייאוף ולא מצפים שם לעלות ליגה אלא לסיים בחצי העליון של הטבלה

אבי 2 8 באוקטובר 2018

אכן. יש להם בעיות תקציביות, ונראה שהם נתקלים בתקרת הזכוכית של קבוצות האוהדים (פרט לקטמון).
אבל זה לא רק זה, שינויים בהנהלה בעקבות תככים וסכסוכים (דומה למה שקרה לאלפסי ונורדיה) ושילוב של ההצלחה עם הגביע של שנואת נפשם "הפועל קץ חיפה", הורידו המון מזוהרה של הפועל רובי.

Comments closed