מגוב ריקבון ועפר

לבית"ר ירושלים יש מעמד בחברה הישראלית, לטוב ולרע, שהוא הרבה יותר מקבוצת כדורגל.

הרבה דברים ישבו לי על הלב בשבועות האחרונים, אבל העדפתי להמתין עם ההתייחסות שלי משתי סיבות עיקריות:

האחת, שכל עוד הדברים היו נזילים והשתנו משעה לשעה לא היה טעם לכתוב משהו שעד שאני אלחץ save כבר לא יהיה רלוונטיים (איך הם הסתדרו בתקופה שהיו רק עיתונים שיצאו פעם ביום?). השנייה, שלכתוב מתוך הסערה הרגשית בה הייתי נתון היה יוצא מתלהם ומתריס וגם אם לפעמים אני חוטא בזה, מעולם לא עשיתי זאת בכוונה תחילה.

כעת, משיצא החולה מסכנה מיידית ומביה"ח אף נמסר שהוא מתלוצץ עם רופאיו, אפשר להתייחס בניחותא לדברים:

*

אמור לי מי חבריך ואומר לך מי אתה. העובדה שארגון לה פמיליה ותקשורת הספורט בארץ מצאו את עצמם בשבועות האחרונים באותו צד של המתרס אומרת הרבה על האחרונים (לזכותם של הראשונים לפחות ייאמר שהם מעולם לא ניסו להסתיר את כיעורם).

לתקשורת יש סנטימנט אנטי מערכתי. היא רואה כחלק מהתפקיד שלה להיות זו שצועקת "המלך הוא עירום". לפיכך, כל מי שנמצא בעמדת כח יזכה עפ"י רוב לקבל ממנה מנה הגונה.

על פניו העמדה הזו חיובית וחיונית לחברה חופשית ודמוקרטית.

אבל מה קורה כשהיא הופכת מ-"כלב שמירה" לסתם כלבה (אני יודע שהבטחתי לא להתלהם ואני לא – אני כותב את זה בצלילות דעת גמורה)?!

אפשר היה לבקר את איציק קורנפיין, אפשר היה להרים גבה על גובה השכר שלו ולתהות מדוע הוא לא מצליח לשווק את בית"ר לרוכשים וספונסרים. הכל טוב ויפה.

אלא שמה שראינו בשבועות האחרונים לא היה ביקורת לגיטימית – הוא היה מסע הכפשה מכוער, אישי, מהזן הנחות ביותר.

כשאיציק עשה בעיני מעשה אנושי אצילי ויוצא דופן, כשטען שמוסרית הוא לא יכול לבקש מאבירם ברוכיאן ועמית בן-שושן לקצץ משכרם אחרי שכבר קיצצו בקיץ הקודם כ-50%, לגלגו באחד האתרים על "הדילמות המוסריות שלו". אין צורך לומר שמדובר באחד מכלי התקשורת המובילים בנושא של ביקורת על מוסריות החברה הישראלית.

אלא שזה היה פשוט מקסים הצעד הזה של איציק – הוא התבייש! כן, כן. פשוט כך. איפה עוד אתם מכירים כיום אנשים שעוד יש להם את הדבר הזה שנקרא בושה?

להיות מוסרי מתחיל בזה. קודם כל תהיה בנאדם, אחרי זה תדאג לפליטים מאפריקה.

אבל אני אשים בצד את הפן האישי ואתייחס למהות הדברים:

אם באמת העניין של הגזענות והאלימות נמצא בנפשם של אותם עיתונאים – שרומסים בשל כך בשנים האחרונות את תדמיתה של בית"ר ואוהדיה – שומה עליהם היה להתייצב לימינו של קורנפיין במאבק שהוא מנהל באותן תופעות.

אני לא מצפה מאף אחד שיעמוד וישיר לו שירי הלל – זה התפקיד שלנו, האוהדים – יתרה מזאת: חשוב וצריך לבקר ואיציק הוא הראשון שמוכן לשמוע תמיד מה אפשר לעשות עוד ולהשתפר. אבל לעשות דה לגיטימציה לאיציק קורנפיין זה לשמוט את הקרקע מתחת לניסיון האמיתי הראשון שנעשה כאן, לא רק בבית"ר, להתמודד עם התופעות האלה מהשורש.

לעשות דה לגיטמיצה לאיציק זה לתת רוח גבית לאותם אלה שהסיבה היחידה למאבקם האישי והאלים נגדו היא העובדה שיצא ופעל כנגד אותם תופעות ולא, כמו שאולי חלק ממבקריו בתקשורת רצו לספר ולשקר לעצמם, השכר או המקצועיות שלו בתפקיד.

*

אני אתן דוגמא אחת שממחישה לא רק את חוסר ההגינות, אלא גם את חוסר המקצועיות בכיסוי התקשורתי של בית"ר ירושלים:

בתחילת השבוע ציטטו כל כלי התקשורת הודעה שיצאה, לכאורה, מ"הפלגים" (אני אוהב את המילה הזו 'פלגים' – אתם יודעים מה זה מזכיר) השונים של אוהדי בית"ר ירושלים. לפי לשון ההודעה הכריזו האוהדים שהם מוכנים לתרום כסף להצלת המועדון ואף גייסו מספר אנשי עסקים שהביעו נכונות להשקיע בקבוצה – כל זאת בתנאי שאיציק קורנפיין לא יהיה זה שיעמוד בראש המערכת.

מכיוון שעל ההודעה היתה חתומה גם עמותת האוהדים, שעבדכם הנאמן פעיל בה, הרמתי גבה – לא ידעתי על קיומה של פגישה כזו ורוח ההודעה גם לא דמתה לעמדתם של ראשי העמותה איתם נפגשתי רק מס' ימים קודם לכן.

ואכן, בירור קצר שערכתי העלה ששום נציג של עמותת האוהדים לא נכח בפגישה וגם ההודעה לא יצאה על דעת מי מאנשיה. למעשה, אני מטיל ספק בכלל בעובדה שהיתה פגישה (אם כי לזה אין לי הוכחות ולכן אסייג) וגם אם היתה- שנכחו בה אוהדים שאינם משתייכים לארגון לה פמיליה ומייצגים יותר מאשר את עצמם.

שלא לדבר על כך שאני משוכנע ששום איש עסקים שלא קם בבוקר פתאום עם איזה התקף יצר הרס עצמי היה מעלה על דעתו לשתף פעולה עם לה פמיליה. זה שפחות מ-24 שעות אחרי שהבטיחו "לחדול מהתנהגות גזענית ואלימה" הגיעו לאשדוד וניסו לפוצץ את משחק האימון של הקבוצה רק הוכיח שוב מה רמת האמינות שלהם או של אלה המסקרים אותם.

*

חוץ מאיציק קורנפיין, מי שעוד מגיעה לו מילה טובה זה ראש העיר ניר ברקת.

גם ניר ברקת זוכה ללא ביקרות אינטרסנטית בתקשורת – בהקשר של בית"ר ובכלל. אלא שכל מי שעלה לירושלים בשנתיים האחרונות לא יכול שלא לחוש בשינוי הגדול שעובר על העיר הזו, שנדמה כאילו מישהו פשוט הגיע, ניער מעליה את האבק והחזיר אותה לחיים.

פסטיבלים, מופעי רחוב, אירועי תרבות, הופעות, סימפוזיונים, כנסים – אין יום שלא קורה בירושלים משהו חדש ומרתק וכל אחד יכול למצוא את הנישה שלו:

אומנים חילוניים שמגיעים למרכז תרבות יהודית ומדברים על השפעות שירת חכמי ספרד בכתיבה שלהם, מוזיקאים עולים מרוסיה שמנגנים בשוק לעקרות הבית המרוקאיות שעושות קניות לשבת, אנשי רוח שמאלנים מנחים ערבי עיון במרכז למורשת בגין.

זוהי ירושלים – המקום היחיד בעולם שבו אפשר למצוא עושר כזה של אנשים, תרבויות ודעות.

אז גם את ניר ברקת אפשר וצריך לבקר, אבל דבר אחד אי אפשר לקחת ממנו – האיש באמת אוהב בלב ובנפש את ירושלים ועושה ככל יכולתו והבנתו לשגשוגה.

וככזה – ואינני יודע בכלל אם הוא אוהד בית"ר במקור וזה ממש לא משנה – הוא מבין את חשיבותה של בית"ר לעיר.

צריך לזכור משהו – מרבית האוהדים של בית"ר ירושלים מגיעים כיום מחוץ לעיר. כשבית"ר חזקה ומושכת עניין היא מביאה לירושלים פעם בשבועיים כמה אלפים טובים (כולל אוהדי הקבוצות האורחות) של כאלה שבנסיבות אחרות  היו רואים אותה רק בתמונות מההפגנות בשייח ג'ארח. אחרי הכותל, בית"ר היא כנראה מוקד המשיכה הגדול והחשוב ביותר של העיר.

*

עברתי, כמו כל אוהד בית"ר, ימים לא קלים. ניסיתי לדמיין את החיים שלי בלי בית"ר ולא הצלחתי.

נכון, יש לי את ליברפול שאני מאוד אוהב, אבל זה אף פעם לא יהיה אותו דבר – הייתי לא מעט פעמים באנפילד – זו חוויה אדירה שמרגשת אותי כל פעם מחדש – אבל לעולם ארגיש שם כאורח, כתייר. להגיע בטי-שירט וכפכפים ולשים רגליים על השולחן אני יכול רק בטדי.

אבל המחשבה שהיתה אולי הקשה מכולם היתה זו שיום אחד בעז"ה יהיה לי בן והוא עלול לא לדעת מה זה בית"ר ירושלים. זה פשוט היה בלתי נתפס מבחינתי.

*

אז עכשיו אנחנו יוצאים (שוב) לדרך חדשה. אני יודע מעט מאוד על בעלי הבית החדשים ויהיה לא רציני להתייחס אליהם בשלב הזה. נכון שהם נראים רציניים והגונים, אבל מי שנכווה ברותחין נזהר בפושרים.

דבר אחד אני מקווה – שהם מודעים לגודל השעה.

לבית"ר ירושלים יש מעמד בחברה הישראלית, לטוב ולרע, שהוא הרבה יותר מקבוצת כדורגל – בית"ר היא באמת "הדגל של המדינה". היא הסיסמוגרף שלה.

הגביע הראשון ב-76' ניבא את המהפך הפוליטי שנה לאחר מכן. ההצלחה המקצועית והפופולאריות האדירה של המועדון בשנות ה-80' וה-90' סימנה את תור הזהב של "ישראל השנייה" ("ירושלים של בית"ר ושל המדינה וכולם אומרים תודה – בית"ר האלופה"; מתוך שיר האליפות 1986/87) – השירים המזרחיים עברו מיציעי העץ והבטון בימק"א לפלייליסט של גלגל"צ, אמנים שהכירו רק ביציע המזרחי כבשו את קיסריה.

חוסר היציבות של שנות האלפיים סימל את הקושי במעבר של חברה שמרנית המבוססת על ערכים קולקטיביסטים/שבטיים לעידן הגלובלי. עלייתם של גורמים קיצוניים בקהל של היוו דוגמא לתהליכים שמתרחשים בכל חברה וארגון המצויים במשבר זהות. האליטה הישנה, באמצעות מעוזה המוגן בקנאות – התקשורת, ניצלה זאת בחפץ לב כדי לסגור איתה חשבון על כך שדחקה אותה לפינה.

עכשיו הגיע הזמן ליצור את בית"ר מחדש. לא על ידי הנחתת שחקני רכש בסכומים מפוצצים או מסע שיווק אגרסיבי, אלא על ידי חזרה לערכים השורשיים שלה – הפשטות, החמימות המשפחתית, ההדר, הציונות הבלתי מתלהמת שמרוכזת בעשייה ולא בשנאת האחר, הישגיות כדרך להגשמת ערכים ולא כערך בפני עצמו.

בית"ר ירושלים צריכה להראות לחברה הישראלית את הכיוון החדש – בית שבו לכל אחד יש את הפינה שלו, אבל כולם חיים בו ביחד ונרתמים ככל יכולתם להצלחתו ושגשוגו.

זה לא יהיה קל. הקיצוניים לא יוותרו בקלות והתקשורת תחפש כל העת היכן אפשר לחרחר מדון. אבל ההיסטוריה מוכיחה, בכל תחום, שפרמגנטיות ואיזון הן הדרכים היחידות לשרוד ולשגשג ושקיצוניות סופה להיכחד. השאלה היחידה היא תמיד האם היא מורידה איתה שאולה גם את החברה או הארגון שאותו היא מבקשת להקצין.

זה כמעט קרה לנו. צריך לדאוג שלעולם לא נחזור למקום הזה שוב.

תל חי

בקשה לעיריית ת"א: מוניטורים ביציע העיתונות בבלומפילד
17 מיליון שקל חוב - הפלא של הפועל פתח תקוה / עמית ברט

65 Comments

אסף (אוהד מכבי חיפה) 15 ביולי 2011

איציק
למרות שאני אוהד מכבי חיפה אני שמח בשמחתך ושמח בשביל הליגה
אני מקווה שהאנשים רציניים ויימגרו כמה מהתופעות הלא טובות של כמה מאוהדי ביתר ובראשם הגזענות.
עכשיו תנסה לשכנע גם את שני בני הדודים שלי שהם שרופים של ביתר , אבל משום מה לא אופטימיים כמוך.

שיהיה בהצלחה

דוד מירושלים 15 ביולי 2011

נפלא!

B. Goren 15 ביולי 2011

איציק, שיהיה לכם בהצלחה. חוץ מזה, אל תייחס לכדורגל תכונות נבואיות: אין כל קשר בין הגביע ב-1976 לבחירות 1977.

איציק אלפסי 15 ביולי 2011

נדמה לי אבל שאי אפשר להתעלם מהסמליות שבסמיכות של שני האירועים ובאופן כללי – מהסינכרוניזציה שבין הפיכת בית"ר לכוח משמעותי בכדורגל לעליית חרות ובגין לשלטון.

איתן בקרמן 15 ביולי 2011

בנצי, כשאתה אומר "אין שום קשר" אתה מתכוון שהם לא היו סמוכים בזמן? שאוהדי בית"ר לא היו תומכי בגין נלהבים ביותר? שאגודת הספורט המובילה בירושלים הפכה להיות בית"ר? קשר לא חייב להיות נבואי, אפילו אם נסתפק בכך שמדובר במקריות, ההפיכה שלה לסמל עושה אותה לקשר.

דורפן 15 ביולי 2011

ואני חושב שיש קשר מסויים – לא גדול – אבל קיים. זה חלק מצבירת בטחון של אוכלוסיה שיש לה חלק ונחלה במדינה.

B. Goren 15 ביולי 2011

איתן, ודאי שהם היו סמוכים בזמן. זה נתון עובדתי שלא נתון לויכוח. אני מתכוון שאוהדי ביתר תומכי בגין היו מצביעים עבורו גם אילו ביתר היתה מפסידה באותו הגמר והליכוד היה זוכה אז בבחירות בכל מקרה גם אם ביתר לא היתה מעפילה לגמר. אני מקווה שהכוונה ברורה עכשיו.

צור שפי 15 ביולי 2011

טור מצויין ובעיתוי הנכון (כמה חשוב לספור עד עשר…). שיהיה בהצלחה.

red sox 15 ביולי 2011

ברשותך, אני אנצל את ההזדמונת דווקא כדי להגיב על כמה נקודות שקשורות לפוסט הקודם (קופה אמריקה #9):
* חבל שמכל מה שיש לאי הבריטי להציע, בחרת לקחת איתך מהתקופה שחיית שם דווקא את ההתנשאות האינהרנטית של הבריטים על הדרום-אמריקאים ועל הארגנטינאים בפרט. מאוד טיפוסי לבריטים לבקר וללגלג על דברים שלא נראים לה במקומות אחרים (עלייה אוטומטית של האלופה לחצי גמר הקופה אמריקה שהיתה נהוגה בעבר) ולא לשים לב שאותם דברים קורים אצל, ובמקרים רבים אפילו הומצאו על ידיהם (עלייה אוטומטית *לגמר* של אלוף ווימבלדון המכהן במשך למעלה מ-30 שנה).

*הגול של אומברטו סואזו מול ברזיל בקופה הקודם הוא דוגמא קלאסית לאחד החוקים הבלתי כתובים של הכדורגל – זה שקובע כי במשחק שהסתיים בניצחון מוחץ ומשפיל, הגול היפה ביותר יהיה של הקבוצה המובסת. זוכר את שער הכבוד של דה-רוסי ב7-1 של השרימפסים על רומא? אז זה זה.

גיא זהר 15 ביולי 2011

קודם כל הסר דאגה מלבך אף אחד לא היה נותן לבית"ר להתמוטט ויכול להיות שדווקא פירוק היה מנקה ארוות. אני מסכים שעשו עליהום על קורנפיין כולל כל מיני טרמפיסטים כמו עידן טל המאוס אבל הרבה מהביקורת הוא הרוויח ביושר ונמאס לחזור על כך שהפך את הקבוצה כקרדום לחפור בה. אחת המעלות של תקופת גיאדמק מה שלא נעשה בימיו של דדש למשל היא ההשקעה בנוער. עכשיו הגיע הצעד הבא מעבר להבאת ערבי לירושלים כצעד סמלי (גאדיר בעיני מועמד מצויין), והוא להיפטר מהגיבנת של פניג'ל ושות היינו להכשיר מגרשי אימון נורמליים לאגודה המפוארת הזו (בלי ציניות). אם קורנפיין את ברקת ידאגו לעניין זה באמת שמם יהיה רשום בספר הזהב של האגודה יחד עם סמלים אמיתיים החל מסימון אלפסי דרך רובוביץ' ועד מלמיליאן ואוחנה.

איתן בקרמן 15 ביולי 2011

איציק, אתה צודק בעיני בהרבה דברים כאן. מי שהיה הכי קיצוני מול קורנפיין היו באמת אנשי ספורט "הארץ", אבל אם היית יודע באיזה רמות של שיקולים לא רלבנטיים נעשים שם הדברים, היית מתייחס לזה הרבה פחות ברצינות.

דורפן 15 ביולי 2011

אוסיף כאן שבספורט הארץ, בניגוד לעיתון, אין שום אג'נדה של שמאל

B. Goren 15 ביולי 2011

איתן, לטובת הדיוטות כמוני, אשמח אם תשתף בשיקולים הלא עניניים של אנשי הארץ. זה אפשרי מבלי שתיחשף לתביעות דיבה מצידם?

אני בא מקטמון 15 ביולי 2011

עכשיו מגיע המבחן האמיתי של אוהדי בית"ר.
כמו מרבית הירושלמים (גם אם ירושלמים בדימוס) אני מאמין כי מרביתם אנשים נורמטיביים, שפויים ולא פשיסטים גזעניים.
מבחן ההוכחה יהיה היכולת של הרוב השפוי של האוהדים לתמוך בקבוצה כנגד הגורמים הפשיסטיים.

מאחל לך אלפסי בהצלחה מכל הלב במלחמה בגזענות מי יתן ונראה דרבי במהרה בימינו בעיה"ק

ואפילו לא ידענו שאפשר... 15 ביולי 2011

"צדיקים מלאכתם נעשית בידי אחרים" – תנסו להתעלם מהמשל והנמשל, כי לאן שלא תסתכלו קשה לקרוא לאף אחד מהצדדים "צדיקים".
אבל בכל זאת,הדברים קורים ואנחנו בכלל לא ידענו שאפשר.
ביתר ירושלים כבבואה של מדינת ישראל.
מדינת ישראל עומדת מהצד וצופה בתהליך העולמי, או התהליך שעובר על העולם הערבי, ופתאום מגלה שיכול להיות שתקום מדינה פלסטינאית ממש כאן ליד , ואולי זה אפילו לא יהיה כל כך קשה.
כך גם אוהדי ביתר , שכבר מזמן לא בטוחים אם הם רוצים שהבן שלהם יאהד את ביתר ירושלים (ההתבגרות גורמת לי לחשוב על טובתו של הילד), פתאום מגלים שיכול להיות שתקום לנו קבוצה שפוייה, ממש כאן בירושלים, ואולי זה אפילו לא יהיה כל כך קשה ואולי אם יהיה שחקן ערבי טוב אולי אפילו ירשו לו לכבוש על אדמת הקודש (הכוונה לדשא הנפלא בטדי).

הבעיה בשתי הדוגמאות היא שהמדרון חלקלק. אם הקמת מדינה פלסטינאית לא תזכה לתמיכה אמיתית של מדינת ישראל, לאמון שבאמת זה יכול להיות לטובתנו, העסק לא יתפוס והתחתית עמוקה מאוד. כך גם הפיכתה של ביתר ירושלים לקבוצה נורמלית , מקצועית, שפוייה לא תגיעה ללא תמיכה ונוכחות של גורמים שמבינים שזה הרבה יותר חשוב מכדורגל, זו הקבוצה שלנו, ולא בטוח שהיא כאן לנצח…..

דורפן 15 ביולי 2011

זוהי ירושלים – המקום היחיד בעולם שבו אפשר למצוא עושר כזה של אנשים, תרבויות ודעות…. איציק, תרגע. אולי היא המקום היחיד בין בית שמש לרמאללה שאפשר למצוא את זה. העולם גדול…

שודד 15 ביולי 2011

נהדר, וקולע… :)

איציק אלפסי 15 ביולי 2011

אני ירושלמי, לא שמענו אל דברים כאלה שנקראים פרופורציות ופרספקטיבה :)
וברצינות – ראיתי ערים קוסמופוליטיות כמו לונדון ואחרות אבל בירושלים זה משהו מיוחד.
בלונדון, למשל, אנשים שמגיעים מתרבויות שונות יטו לטשטש אותן כמה שיותר ולנסות להידמות לאיך שנראים כולם – זה יוצר עיר לכאורה רב-תרבותית אבל בתכל'ס מאוד הומוגנית (כמו תל-אביב ולא בכדי מנסים להידמות שם ללונדון וניו-יורק). בירושלים אתה יכול להיות באמת מי שאתה ושום דבר לא נתפס כמוזר.

עמית 15 ביולי 2011

גם בין קהיר לאיסטנבול.

בן .א. 15 ביולי 2011

לפני התגובה, רק אזכיר שאני מכביסט. בדיוק בשנה שעברה במשחקו הראשון של איוניר כמאמן מכבי, היה זה מול בית"ר, ואני ואחי חשבנו לעצמנו שבחיים שלנו לא ראינו משחק בין מכבי לבית"ר מחוסר אווירה כמו אותו משחק. מאז מכבי עברה שינוי לא קטן (אנחנו מנסים להאמין לזה), דבר שהוא טוב לליגה. האמת, קיוויתי מאוד שיגיע לבית"ר רוכש שיציל אותה מהתרסקות כלכלית, שכן ליגה בלי בית"ר חזקה היא מינוס גדול לליגה שלנו ואפילו שונאיה יודעים זאת. כמו כן, אני גם מקווה שלהפועל פ"ת יגיע מישהו שיציל אותה.
כולי תקווה ששנה הבאה שנעלה לטדי (משחק החוץ היחיד, חוץ מהדרבי, שאני מוכן לצאת מאיזור המרכז בשבילו ולשלם עליו 80 שקל) תהיה את אותה אווירה מחשמלת שהאצטדיון הזה יודע לייצר, במיוחד במשחקים גדולים. כל חווית המשחק בירושלים היא משהו אחר לגמרי. מהפקקים בכניסה עם החבר'ה שיוצאים עם הצעיפים מהחלונות (ותמיד איך שהוא מקללים את אבוקסיס), לצפצופים המסורתיים במנהרות בגין, עד למציאת החנייה הכי רחוקה מהיציע המזרחי. אמנם טדי לא מאיים כמו פעם (אולי בגלל שהתבגרתי או אולי כי אוהדי בית"ר לא מפחידים כמו פעם), אבל תמיד התחושה בירושלים היא של משהו אחר, שונה.

לעניין אוהדי בית"ר, חבל שארגון של ילדים מטומטמים מכתים קהל שלם. לא אשכח את הסולידריות שהפגין קהל שלם של בית"ר באותו משחק שבו נפל מני לוי, אני זוכר שמאז אותו משחק הבטחתי לא להכליל יותר את אוהדי בית"ר.

בדיוק אתמול ישבתי ודיברתי עם סבא שלי, ניצול שואה בן 87, איש בית"ר ואצ"ל לשעבר, ושאלתי אותו מה הוא חושב על הגזענות שמשתוללת ביציעי בית"ר. בחצי יידיש – חצי עברית הוא אמר לי – חבורת הגזענים הזאת לא יודעת בכלל מה זה בית"ר. ומה שהכי פתטי, זה שמרבית הנוער שדוגל בסיסמא "מוות לערבים" לא מתגייס לקרבי, כי הוא לא מוכן להיות פראייר של הצבא.
לסיכום, כולי תקווה שבית"ר תקום מהקרשים, ואם אפשר שימשיכו להפסיד למכבי.

איציק אלפסי 15 ביולי 2011

"מרבית הנוער שדוגל בסיסמא "מוות לערבים" לא מתגייס לקרבי" – זה בדיוק העניין: לא מדובר באידאולוגים גדולים אלא בפרחחים שרוצים להשליט תרבות של כוח והפחדה. אם לא ערבים הם היו מוצאים משהו אחר.

Confused by the facts 15 ביולי 2011

Dear Itzik,

There are some critical problems with your article; as a Beitar fan you completely forget the difference between reality and fiction – you pick up some points and build a complete theory based on them.

For example, in old my neighborhood (before I moved away from Israel), Ein-Karem, there are more tourists every week, both Israeli and foreigners, than Tedi gets in a month. Not to mention the Israel Museum, Yad Vashem, and so on which attract a lot of toursits. NOT EVERYTHING IS THE KOTEL AND TEDI

In addition, the pseudo-analysis of Beiter's progress throughout the last 30-40 years, in relation to the the changes of the culture, society and politics in Israel, can be made on almost every other team. You just need to choose the facts you want to emphasize, the ones that fit most to the desired theory, and the job is done….

Last thing, as someone who lived abroad, I would expect from you to be a little more humble and not exaggerate things – a sentence like the below:

"זוהי ירושלים – המקום היחיד בעולם שבו אפשר למצוא עושר כזה של אנשים, תרבויות ודעות.

just proves the ignorance and the constant need to prove a point that is 100% subjective, without any reasonable arguments behind.

Unfortunately, as a native Yerushalmi who decided to run away from this maddness, a few concerts in the summer, a marathon and a few other gimiks do not change the hard reality of the city. These are just cosmetics over a body that has been dead for long time… Whenever I come to visit my family there, I experience again and again the amount of hatred, aggression and violence that live me sad and depressed.

Friends with kids and young families in Jerusalem find it very hard to find decent jobs, earn enough to pay the extremely high rents and live up to some basic standards. In these aspects, Barkat has done nothing so far, only talking and talking….

Many friends who were studying in "normal" schools are watching how their old schools are being converted to religious institutions, after their neighborhoods were taken by Hassidics.

The city needs young, motivated, good people, not another film festival or a marathon.

איציק אלפסי 15 ביולי 2011

מצטער, קשה לי עם כאלה שוויתרו ועזבו וכל מה שיש להם זה ביקורת על אלה שנשארו וכן מנסים לשנות משהו למרות כל הקשיים.

שודד 15 ביולי 2011

עצוב כמה שאתה צודק

Confused by the facts 15 ביולי 2011

Itzik,

It is not criticism, not at all – just a different perspective.

Thought to have some kind of a dialogue here, only because I am sure your intentions are good and you want to make this place a better one.

All the best and Shabbat Shalom

איציק אלפסי 15 ביולי 2011

אני מבין את זה, אבל אתה עדיין בוחר להציג רק את השלילי והתמונה ממש לא כזאת שחורה. בתור ירושלמי זה מה שאני שומע כל הזמן מאנשים שלא גרים כאן ולשמוע את זה ממישהו שגדל בירושלים זה קצת צובט.

שבת שלום!

עמית 15 ביולי 2011

"The city needs young, motivated, good people, not another film festival or a marathon."

מאוד משמח לשמוע את זה ממי שהחליט לעזוב.

עוז 15 ביולי 2011

מרגש ומקסים איציק. אוהב ביתר אני לא, אך טוב לדעת שחלק מהקהל שלה מורכב מאוהדים כמוך

ברק 15 ביולי 2011

לגבי קורנפיין מסכים בכל מילה!

התקשורת? יש לי סייגים מהתנהלות השמאלנית של המדיה בפרשה, זאת המנצלת את בית"ר להחדיר דעות לא רצויות. שנים הם הטיפו לנו שפוליטיקה וספורט לא הולכים ביחד, עכשיו הם מכים בפטיש כאילו אין מחר.

מוזר איך איש שמאל שאף אחד לא מכיר באמת, כבר מוגדר כ"שפוי" ע"י התקשורת. תארו לכם איש דתי/ימני מרקד מול המצלמה כבובה מהחבובות? יישר היו פותחים את מהדורות החדשות, כאשר האדם היה מוצג כליצן החצר, אבל אם האדם בעד "שתי מדינות לשני העמים", הוא יהיה ה"מחנך מחדש" של אוהדי בית"ר. בשבילי אדם שבעד שתי מדינות לשני עמים הוא קיצוני, הזוי ומסוכן. אני אוהד בית"ר, אני ימני, ולמרות כל מה שאומרים וחושבים עליי, אני נגד כל גילוי של אלימות פיזית ומילולית, כזאת שלא תתקבל בברכה לא נגד יהודים, לא נגד ערבים ולא נגד צ'רקסים, ובטח לא מול מנקי שרותים תמימים.

אם התקשורת חושבת שהיא תנצל את דעותיו הקיצוניות וההזויות, להנחיל לנו ערכים מקולקים ורקובים(שוב-שתי מדינות וכו'), הם שוב חוטאים לעצמם, ולא מבינים שבשביל 400 מליון ש"ח אוהדי בית"ר לא שינו את דעתם, כי פשוט כסף לא קונה דעות. אם יהיה שקט מוסרי ביציעים, ועידוד אתי-בברכה אקבל!

ד"א, הם עדיין לא פעלו במילימטר שחוק לקידום כל דעה פוליטית, אז למה התקשורת כן מחרחרת ריב ומדון בחמת IN YOUR FACE? למה הם יוצרים כבר מתח בין הקהל לבעלים? הם באמת רוצים לגרש מבית"ר את אותם חוליגנים או את הבעלים(בכל זאת הרנסאנס הנצחי של בית"ר מדאיג אותם). תפסיקו לזלזל באינטלגנציה שלנו. די! זה כבר מבחיל.

אלפסי, מצפה בעתיד לטור מקצועי. בכל זאת בכדורגל עסקינן.

יאללה בית"ר ושבת שלום!

איתן בקרמן 15 ביולי 2011

מקסים. אתה נגד כל אלימת מילולית, וממהר להגדיר את הערכים של דן אדלר, שאתה מגדיר כ"שתי מדינות לשני עמים", קיצוניים, הזויים, מסוכנים רקובים ומקולקלים.

תגיד, זה אומר שביבי הוא קיצוני הזוי מסוכן רקוב ומקולקל?

ברק 15 ביולי 2011

כן!!!

ברק 15 ביולי 2011

לפחות בנושא הזה. זה לא מוסרי לוותר על א"י ולא מוסרי להכניס את כל אזור ירושלים והמרכז תחת האיום של עוד חמאסטאן.

איציק אלפסי 15 ביולי 2011

ברק, אני עוצר אותך כאן! אנחנו לא הולכים לשם עוד פעם.

איתן בקרמן 15 ביולי 2011

איציק וכולם, קבלו את התגובה הכי "שמאלנית סוטה" שנכתבה פה עד היום
:)

http://www.youtube.com/watch?v=k7vyF9RPECs

גיא זהר 15 ביולי 2011

נפלא

איציק אלפסי 15 ביולי 2011

אחד השירים האהובים עלי!

הופ 15 ביולי 2011

שיהיה בהצלחה. זה חשוב לא רק לכדורגל בישראל.

dice 15 ביולי 2011

טור פשוט מעולה. כן ירבו.

תומר חרוב 15 ביולי 2011

איציק,
הביקורת על קורנפיין הייתה ואולי עודנה במקום. כשהרימו גבה על מה שהוא אמר על בן שושן וברוכיאן זה היה בגלל שבשכר שלו הוא לא נגע.
כשאתה עומד בראש מערכת ומצהיר שהיא לא יכולה ולא תוכל לחיות מההכנסות של עצמה זה קצת מוזר שאתה לוקח לעצמך שכר גבוה מכל מנכ"ל אחר בליגת העל.
נכון, בסוף בית"ר הסתדרה כמו שהיא תמיד מסתדרת ומצאה את הפראייר התורן שישים עליה מליונים אבל עם ניהול נכון היא לא הייתה צריכה להגיע למצב הזה בכלל.
בקשר לקהל ולמאבק בגזענים, אתה צודק על הניסיון לשנות מגיעים לו השבחים אבל הוא עדיין בעיצומו של המבחן.
ברק,
גם לי זה צרם שהדבר היחידי שמדברים עליו זו הנטיה הפוליטית של הרוכש אבל אתה חייב להודות שבית"ר הרוויחה את זה בצדק. הרי קורנפיין וגם פה בבלוג נאמר לא פעם שבית"ר לא מצליחה למצוא רוכש או ספונסר זה בגלל התדמית הפוליטית גזענית שיש לה.

ברק 15 ביולי 2011

עדיין יש הבדל בין לקדם אג'נדה של עניין מדיני, לבין להילחם בחוליגנים.

אני ימני מאוד, ועדיין סולד מאנשים שמכים פועל ערבי בשרותים. סוג כזה של אלימות יש גם אצל אוהדי הפועל, ושם אף אחד לא מדבר על זה ש"הם הרוויחו את זה", זה בכלל לא מגיע לדיון שכזה בתקשורת-ההיפך, יש הכחשה-זאת צביעות שבטח לא תקדם את "החינוך מחדש" של הקהל בארץ-זה של הפועל וגם זה של, קבוצתי האהובה, בית"ר.

איציק אלפסי 15 ביולי 2011

תומר, ביקורת עניינית מהסוג שאתה מדבר עליה היא לגיטימית לחלוטין – הביקורת על קורנפיין היתה בגוונים מאוד אישיים.

ברק, תומר התכוון לכך שמי שעשה את הקשר בין פוליטיקה לספורט מלכתחילה הם אוהדי בית"ר. מה שנכון.

ברק 15 ביולי 2011

שוב, אני לא מכחיש, אבל גם הפועל קמה, חיה ונושמת ערכים מסויימים, שם לא קמה קבוצה ספורטיבית נטו, ואם מעלים טענה מסויימת, אני כאוהד בית"ר, שבאמת חפץ להילחם ספורטיבית על המגרש ואידיאולוגית בשיחות סלון, לא יכול להיות שק החבטות לנצח.

ד"א, ב"רדיו ירושלים", האזנתי בקשב לדן ואיציק, והם הכחישו לחלוטין כל רצון להשתמש בבית"ר כפלטפורמה פוליטית כל שהיא.

איציק אלפסי 15 ביולי 2011

לצערי פספסתי את הראיון… טוב לשמוע – הגיע הזמן לחתוך את הקשר בין ספורט לפוליטיקה שכמעט החריב לנו את המועדון.

ברק 15 ביולי 2011

עוד נק' מעניינת: השדכן בין אנשי העסקים לבית"ר היה…הרב גרוסמן.

תראה איך בקלות אפשר לשנות את האג'נדה שעל סדר היום. היה אפשר לייצר אין סוף כותרות: "הרב גרוסמן מצא רוכשים לבית"ר".

מצחיק.

איציק אלפסי 15 ביולי 2011

אין ספק שהתקשרות תנסה להבעיר שרפות בכל דרך אפשרית. צריך לדאוג שלא נותנים להם שום דלק.

איציק אלפסי 15 ביולי 2011

אגב, ממולץ לצפות בקליפ שמצורף לפוסט – סרטון תדמית מעולה שהפיצה בית"ר בשבוע שעבר. מי שעוד לא צפה בו עשוי למצוא שם לפחות דמות אחת שלא היה ממש מקשר אסוציאטיבית עם בית"ר..

ברק 15 ביולי 2011

כו ולא! (-:

צור אורן 15 ביולי 2011

איציק טור מעולה. אני מאד מקווה שהבעלים החדשים ייתנו לקורנפיין את הגב לנקות את היציע מחבורת הטרוריסטים שהציפו לנו אותו. מבחינתי זה הזוי שהארגון המביש הזה הודיע "כי הוא יפסיק את הפעולות האלימות" כדי לעזור לקבוצה. הודעה שכזו אמורה לגרום למשטרה לפתוח בחקירה ולשלוח את כל החלאות האלו לכלא. אני מקווה שזה יקרה לאט לאט עד שלא נזכה לשמוע אותם יותר

איציק אלפסי 15 ביולי 2011

אמן.

הינשוף 15 ביולי 2011

כל הכבוד, מילים בסלע!

יונתן 15 ביולי 2011

"צריך לזכור משהו – מרבית האוהדים של בית"ר ירושלים מגיעים כיום מחוץ לעיר. כשבית"ר חזקה ומושכת עניין היא מביאה לירושלים פעם בשבועיים כמה אלפים טובים (כולל אוהדי הקבוצות האורחות) של כאלה שבנסיבות אחרות היו רואים אותה רק בתמונות מההפגנות בשייח ג'ארח. אחרי הכותל, בית"ר היא כנראה מוקד המשיכה הגדול והחשוב ביותר של העיר."

רק ששכחת שבשביל אוהדי הקבוצות האורחות הזכות לבקר בעיר הקודש תלווה בתחושת טרור, גועל נפש ורצון עז לא לדרוך שם שוב לעולם.

כולי תקווה שהרוכשים החדשים יצליחו לשנות משהו. לצערי על כל אוהד כמוך יש עשרה ברקים.

פרננדס 15 ביולי 2011

צר לי לבאס פה כמה אנשים אבל…
ראשית, תפסיקו לעשות מאיציק קורנפיין קדוש מעונה/נבל האולטימטיבי. אף אחד לא הצמיד לו אקדח לרקה ואמר לו אתה מנכ"ל בית"ר. אם הוא באמת היה סובל הוא היה מתחפף מהתפקיד.
שנית, כן זה בהחלט צורם שבית"ר על סף פשיטת רגל וקורנפיין הוא המנכ"ל המרוויח ביותר מבין כל המנכ"לים בליגה. תהפכו את זה כמה שאתם רוצים אבל זאת עובדה. אז מה עם גיידמק חתם איתו על חוזה? שהבית שלך נשרף אתה יכול לתת כתף בשביל להוות דוגמה לאחרים.
שלישית, יכול להיות שהיו עוד רוכשים פוטנציאלים שלא רצו שקורנפיין ימשיך בתפקידו? מעניין למה לא שמענו עליהם…
רביעית, וזה הכי כואב לי. שיתוף אוהדים, שקיפות ניהולית וכו' – דברים שלאף אחד לא איכפת מהם. דווקא אם בית"ר היתה הולכת לפירוק יכול להיות שהיה צומח משהו בסגנון של קטמון ואוסישקין. לא נורא, ניפגש עוד כמה שנים שלצמד חמד הזה יימאס מהצעצוע.

גיא זהר 15 ביולי 2011

כמה הערות: הקליפ מושקע, אפקטיבי ומושך. ככהצריך לשווק קבוצה.תפסיקו להתעסק עם התקשורת. זה לא מוסיף כבוד ושוב, סוגיית מגרשי האימון חייבת להפתר. זה הבסיס להרבה דברים. נראה את ברקת מרים את הכפפה אפילו בב"ש שמצב המתקנים שלה מביש יש כיום קומפלקס אימונים נורמלי

יוסי מזרחי 15 ביולי 2011

גיא.
הלואי והיה אפשר לא לעסוק בתקשורת,אבל אי אפשר.
הדלק והתמרוץ של לה פמיליה ושו"ת הוא הרצון להבליט את הקיצוני והשלילי שבבית"ר. בלי ה"כתבות" וה"סקופים" אלה ושכמותם לא היו קיימים.
אין אפשרות לנתק את דרכה של התקשורת בטיפולה בבית"ר משנאת חינם של חלקים דומיננטים שבה לכל מה שהוא לא כמותם, ושיש בו מידה של לאומיות.
אבל זה לא יעזור.
.
…"בית"ר הנלכדה,יודפת ,מסדה, תרומנה בהוד והדר"…

גיא זהר 15 ביולי 2011

יוסי, ההתעסקות בתקשורת (או תשקורת) היא בזבוז זמן ואנרגיה על מוסד שהשפעתו הולכת וקטנה. הרבה יותר מעציב אותי שלא מתייחסים, בכלל בארץ, לבעיית המתקנים. זה אחד ההבדלים הגולים ביננו לבין ארצות מתוקנות.

יוסי מזרחי 16 ביולי 2011

גיא ידידי היקר(באמת).
אתה טועה. התקשורת שלנו שברובה צהובה, מחפשת עלובי נפש כמו לה פמיליה ואת המתלהם והקיצוני.
כשהוחלט לא לצלם את המתפרצים למגרשים הכמה מקומות בחו"ל התופעה כמעט פסקה או שאם היא מתקיימת, מי יודע על כך, ומטרת המתפרץ ערום או לא, לא מתקיימת.
המתקנים? כמו פרונקל בת*ת.

גיא זהר 16 ביולי 2011

יוסי,אתה לא צריך לשכנע אותי באפסיות, רדידות, פחדנות וכל מה שלא תגיד על התקשורת. במיוחד היחס לכל מה שהוא לא ת"א. ועדיין, חלק נכבד ממנה (ישראל היום, מעריב, וואן) מתייחס באהדה לבית"ר. חוץ מזטענת הפרובוקטורים מזכירה לי את הטענות כנגד הארגון של אבישי רביב. יש מספיק דברים שצריך לטפל בבית"ר (וגם בקבוצות האחרות) מבלי להתעסק בתקשורת.

עמית 15 ביולי 2011

התקשורת עוסקת בבניית תדמיות ובעיקר בשימור של תדמיות קיימות שנוחות לה. החיים הרבה יותר קלים כשיש שחור ולבן, טובים ורעים, תל אביב וירושלים, הפועל ובית"ר. הקושי האמיתי בשינוי התדמית הוא חוסר הרצון של המיינסטרים התקשורתי (וכל מי שרוצה להשתייך אליו) לשנות את התבניות הנוחות כל כך או אפילו לזהות גווני ביניים, ומכאן הקושי לקבל את מעשיו של קורנפיין ואימוץ כל פרובוקציה של כל ילד גזען בשמחה גלויה.

המלך עירום, אין ספק.

Amir A 15 ביולי 2011

בואו נקבל לרגע את כל הטענות של אוהדי בית"ר ירושלים השפויים כאן. נקבל את הטענה שהאוהדים הגזעניים הם מספר קטן. שהם לא אוהדים אמיתיים אלא רק מחפשים את השנאה באשר היא. ונקבל את הטענה שהתקשורת רק מחפשת ללבות את האש. ונקבל את הטענה שבסופו של יום אוהדי בית"ר לא שונים מאוהדי קבוצות אחרות. וגם את הטענה שאין שחקן ערבי שמתאים לבית"ר. נניח שכל זה טוב ויפה. יש שני דברים שאי אפשר להתווכח עליהם: (1) תפיסה היא מציאות (באנגלית זה נשמע יותר טוב – PERCEPTION IS REALITY) ו-(2) לבית"ר יש את השאיפה להיות מועדון ספורט מוביל בישראל. לאור זאת אני לא מבין למה עוד לא יצאה הקבוצה בקמפיין מסיבי נגד הגזענות והשנאה? לא איזו אמירה כאן של קורנפיין או ראיון קטן בתחנת רדיו נידחת. משהו בסגנון של כתובת קבועה על החולצה "אם אתה גזען אתה לא אוהד בית"ר". או כלל פשוט שכל ראיון של כל אדם שקשור לבית"ר עם העיתונות, בין אם הכתובה או המשודרת, חייב להתחיל באמירה ש"דבר ראשון אנחנו רוצים לציין שאנחנו מתנערים מכל הקריאות האלו. כל השונאים למיניהם הם לא אוהדי בית"ר". זה דבר שכל כך קשה לעשות אותו?

תום 16 ביולי 2011

לייק.

מ"ם אחרת 16 ביולי 2011

אהבתי: אבל מה קורה כשהיא הופכת מ-"כלב שמירה" לסתם כלבה?
זה נכון בכל כך הרבה מובנים: בית"ר מנוגחת בין היתר משום שירושלים מנוגחת.
אני מקווה שהעליה של מרכזי החדשות לעיר תאזן את הסיקור.

סימנטוב 16 ביולי 2011

איציק, יוסי שיהיה בהצלחה

צור אורן 16 ביולי 2011

אמיר, קורנפיין היה הראשון שפעל כנגד הקיצונים תוך שהוא משלם מחיר אישי על כך. את זה הוא עשה בלי שיהיה לו גב כלכלי להעמיד קבוצה ראויה שתמשוך אחריה קהל חדש שיכול להוות כוח כנגד הקיצונים. אם יהיה לו גיבוי מההנהלה, גם זה יבוא

נעל קרועה 16 ביולי 2011

אם יש משהו שאני מתפלל לו ,זה שמתנחל מיצהר יקנה חלק או את כל הפועל תל אביב,אלוהים תעשה משהו

Comments closed