תנו ללואיס לנצח

בלי סוארז, ליברפול היא ווסט-ברומיץ' מחוזקת.

לא ברור מה הסיפור של דלגליש עם סוארז, מדוע הוחלף האורוגוואי בשבוע שעבר ופתח אחה"צ על הספסל – האם קני לא מחזיק ממנו? או שאולי יש פה איזה סדרת חינוך קטנה? בכל אופן, ברור שבלי סוארז ליברפול היא ווסט-ברומיץ' מחוזקת.

מתוך השחקנים שהגיעו בקיץ בולט מעל כולם צ'רלי אדם – קשר 50/50 עשר, שעושה הרבה מהעבודה שבימים כתיקונם היא גזרתו של סטיבן ג'רארד.

דאונינג גם הוא רכש טוב שמעלה את רמת היצירתיות בקישור, אבל הנדרסון מזכיר יותר מדי את לוקאס. בכל אופן, בלי מיירלש הקישור של ליברפול לא ממש מסוגל לייצר מצבים.

שני המשחקים הראשונים העונה נותנים לא מעט סיבות לאופטימיות להמשך, התיאום בין החלקים השונים טוב וניכרת קוהרנטיות במשחק של הקבוצה.

אבל שוב, כל זה מספיק עד נקודה מסוימת, את האקסטרה שובר השוויון צריך להביא האגף הלטיני – מיירלש ובעיקר סוארז – אנדי קארול מתאים לקבוצת צמרת בליגה האנגלית, לא בפרמייר-ליג.

הלם תרבות ותחזיות לעונה הקרובה
ליגת שוקי ההון: ללא ספק

22 Comments

מנחם לס 20 באוגוסט 2011

זיתי במשחק היום. ז כדורגל זה? זה חרא. התבאסתי ממש. אמנם ראיתי רק את המחצית השנייה, אבל אני בטוח שהראשונה היתה עוד יותר מגעילה.

מה קרה לכדורגל? נראה לי שברצלונה הרסה לעולם את הכדורגל. כולם מנסים לשחק את הכדורגל שלה עם מסירות של 3 מטר, כאילו משחקים כדורגל עמודים. כל המחצית השנייה לא היה אף מבצע רציני אחד. הכל כאילו כדורגל על שערים קטנים באולם סגור כששחקנים רוצים להיכנס עם הכדור לשער. משחקים מבליכה. בקצב ששיחקו במחצית השנייה אפשר לשחק עשרה משחקים.

שוב, בארסה הרסה הכל ועכשיו כולם רוצים להיות בארסה.

ושוב, השער השני של ליברפול הובקע רק כי לא מסחקים יותר עם סוויפר. כל משחק אני רואה שער או שניים רק בגלל זה. פשוט – הגנה שטוחה בקו אחד, כדור עומק, אחד פורץ מימין, ושער פשוט. איך המאמנים לא רואים זאת וא דבר נעלה מבינתי.

בזבוז זמן אחד גדולהיתה כל המחצית השנייה. נשות ארה"ב היו מתביישות לשחק כדורגל כזה, בהליכה.

בוריס 20 באוגוסט 2011

אתה באמת מאמין באשמה של ברצלונה?
מסכים איתך שהרמה הייתה חלשה, השחקנים לוקים בדברים בסיסיים כמו לעצור כדור ושמירה עליו (לאו דווקא לעבור את השחקן אלא פשוט לא לאבד את הכדור מולו)..
ככל שאני רואה יותר כדורגל שהוא לא ברצלונה אני מבין את גדולתה ואת כמה שהיא הרגילה אותי לטוב..

איציק אלפסי 21 באוגוסט 2011

מנחם, אני חושב שזו דווקא הדרך הנכונה לשחק כדורגל, רק צריך לדעת איך לשחק אותו ובעיקר עם מי – עם התקפה שכוללת את הנדרסון, קאוט וקארול אתה נראה מגוחך כשאתה מנסה לשחק בסגנון כזה, עם מיירלש וסוארז זה כבר נראה הרבה יותר טוב. זה נראה כאילו קני בעצמו נמצא באיזשהו דיסוננס פנימי לאיזה כיוון הוא רוצה לקחת את הקבוצה. אני כמובן מקווה שזה יהיה הכיוון של מיירלש וסוארז.

מנחם לס 20 באוגוסט 2011

מתנצל על השדגיאות. כותב מה-IPAD

גמל (סתם גמל) 20 באוגוסט 2011

הבן אדם רק חזר מהקופה אמריקה.
דגלדיש לא טיפש, הוא יודע שאין לסוארז כושר ל90 דקות ומבין שעדיף להכניס אותו בהדרגה לעניינים מאשר להעמיס עליו מההתחלה ולהגדיל את הסיכוי לפציעה שלו בהמשך העונה

amit pros 20 באוגוסט 2011

איציק,אני חושב שהיו פירסומים שסוארז חזר עייף מהקופה אמריקה,ולפני העונה היו פירסומים שהוא בכלל ישב בחוץ בשבועיים הראשונים.
אחרי שגם אני קיללתי קצת בתחילת המשחק,אני חושב שעדיף לקבוצה שאם לואיס לא יכול לשחק 90 דקות,עדיף שיתחיל מהספסל ויסיים.
לגבי מיראלש אתה צודק-לא ממש ברור איך דלגליש מעדיף את הנדרסון עליו,אלא אם גם הוא לא כשיר לגמרי.הוא לא שיחק בגלל פציעה לפני העונה בכלל.
והכי גרוע-אמנם קצת מוקדם לקבוע,אבל זה החלט נראה שאנחנו תקועים עם עצם בגרון שעלתה 35 מיליון פאונד,ולא ממש מצליחים לעכל אותה…רק לחשוב על חלוץ אחר בסדר המחיר הזה.
ויש גם נקודת אור-אנריקה יוצא מהכלל,אי אפשר לעבור אותו והוא סוגר מצוין לאמצע.בינתיים נראה שהוא בול פגיעה באגף שמאל.

בלינדר 20 באוגוסט 2011

מקמנמן אמר בשידור היום שסוארז לא כשיר ב100% ואני לא חושב שקארול עם קאוט זה שילוב רע. כן, המחיר של קארול נראה מוגזם אבל אני לא חושב שהוא חלוץ רע (הוא כן חלוץ מטומטמם לפעמים שמקבל צהובים על שטויות).

זה דווקא לא כל כך רע שמאיירלש נכנס מהספסל. צריך שיהיה לליברפול שחקן שיכול לעלות מהספסל ולעשות שינוי חיובי. הרי אף אחד פה לא היה מגיב לכניסה של לוקאס למשחק בדקה השישים ב- "או, עכשיו אנחנו הולכים להבקיע" מבלי להיות ציני.

איציק אלפסי 21 באוגוסט 2011

חבל באמת שלוקאס אף פעם לא קצת עייף…

red sox 20 באוגוסט 2011

בקשר לסוארס – כמו שכתבו מעלי, דלגליש אמר לפני תחילת העונה שהוא לא ישחק בכלל בשבועיים הראשונים כדי לתת לו זמן להכנה לעונה אחרי הקיץ העמוס שלו. אז בסוף הוא כן עלה לשחק אבל היום רק מהספסל. כנראה שיש שם גם איזו פציעה קטנה שמפריעה כמו שמ'קה אמר היום.

אני דווקא לא מרוצה מהמשחק של אדם היום. לא כי הוא לא היה טוב אלא כי הוא לא מדויק כשחייבים להיות מדויקים. לפחות 3 כדורים חופשיים ממצבים מסוכנים שהוא הגביה לשום מקום מעל הראש של כולם והחוצה. לפחות שתי מסירות שהיו הופכות התקפה עם פוטנציאל למצב מסוכן ולא הגיעו למקום.
קצת חבל לי שכדי לראות אותו ואת מיירלש ביחד כנראה שמיירלש יצטרך לזוז לאגף כי כשהם באמצע הם יושבים ממש על אותה עמדה. כנ"ל כל אחד מהם וג'רארד, כשיחזור.
בקשר לאנדי קארול, מה יש לומר? הוא חלוץ טוב וכולם יודעים את זה. הוא לא שווה 35 מיליון וגם את זה כולם יודעים. אין מה לדוש בעניין מעבר לזה. הוא וסוארס זו ההתקפה שלנו ועם זה צריך לעשות מה שאפשר. תזכרו הציוות שלו היום כחלוץ חוד בודד עם קויט ודאונינג בכנפיים הוא לא אידיאלי בשבילו. הרבה יותר קל לו כשהוא מקבל כדורים ומוריד אותם לחלוץ מהיר וטכני כמו סוארס.

ובעיקר אל תתרשמו יותר מדי מרשת נקיה מול ארסנל. ההגנה שלנו (למרות הרכישה המצויינת של אנריקה) היא עדיין פח.

איציק אלפסי 21 באוגוסט 2011

דווקא המשחק בשבוע שעבר נגד סנדרלנד גרם לי לחשוש שסוארז וקארול הם לא שילוב טוב בהתקפה. כשקארול על המגרש זה נראה כאילו כולם מחפשים להגביה לו כדורים וזה בזבוז משווע של היכולות של סוארז.

טל 12 20 באוגוסט 2011

בשבוע שעבר נגד סנדרלנד,במקום לשלב את סוארס במהלך המשחק אם צריך(הוא צריך לנוח קצת) הוא פתח בהרכב והוחלף.נגד ארסנל הוא לא פתח בהרכב ושולב במחצית השנייה.

קצת מוזר שדווקא נגד ארסנל הוא לא פתח בהרכב,אבל בסופו של דבר האפשרות השנייה היתה מוצלחת יותר,במבחן התוצאה.

לדעתי,מיירלש חייב לפתוח בהרכב(אם הוא בריא),לא הנדרסון.מיירלש פתח את הפקק.

קני מעדיף את הנדרסון ואני מניח שהוא יפתח בהרכב הפותח לפחות עוד שניים שלושה משחקים,כי זה מה שראוי לעשות כאשר אתה רוצה לתת לשחקן הזדמנות.

אנדי קארול עבד קשה וגם סגר בהגנה,אבל עדיין,הוא חייב להיות יותר נייד,לדעתי.

בני תבורי 21 באוגוסט 2011

טל,
עושה רושם שרק שנינו ראינו את אותו משחק אתמול. קרול אמנם לא הבקיע, אבל בהחלט היה מעורב במשחק. הוא לא קיבל אפילו כדור אחד במצב נורמלי וההגבהות לעברו הן שיטת משחק מגוחכת שאני מקווה שתפסק מהר ככל האפשר. קרול השקיע, מסר ובהחלט הראה מחוייבות. כנראה שהזכרונות מעונת הבכורה של טורס עדיין מעוותים את יכולת השיפוט אצל האוהדים.

Mr. Kate 21 באוגוסט 2011

מיירלש באמת היה מצויין,וההגנה תקתקה כמו שעון שוויצרי ודייקה בדיוק מתי שהיה צריך לדייק. סוארז הזה, אין מילים…רבע שעה ו2 שערים שהם לגמריי בזכותו.
עדיין, הקישור נראה מאוד אפור וצפוי, עם כמעט אפס יכולות להבריק גם מול קבוצה שנרדמת בעמידה כמו ארסנל. ככה לא צריך להראות משחק בין שתי קבוצות צמרת בפרמיירליג. למזלה של ליברפול היא כנראה תשתפר ככל שהזמן יעבור, וארסנל…

amit pros 21 באוגוסט 2011

בני,בכלל לא בטוח שקארול אשם,ואני מסכים איתך שהוא נלחם ומשקיע,אבל שאתה מעלה מסביבו את אדם ,הנדרסון ודאונינג,שכולם הובאו כי הם יודעים להגביה ולסדר מצבים לאמצע הרחבה,אתה נותן להם סוג של פתרון קל של להעיף את הכדור לאיש הגדול ושהוא יסתדר.אולי ליד סוארז וג'רארד זה ילך יותר טוב,אבל זה לא ממש כדורגל….

ירון 21 באוגוסט 2011

ווסט ברומיץ מחוזקת… תן לעצמך צ'פחה וקנס.

ירון 21 באוגוסט 2011

"א ברור מה הסיפור של דלגליש עם סוארז, מדוע הוחלף האורוגוואי בשבוע שעבר ופתח אחה"צ על הספסל – האם קני לא מחזיק ממנו? או שאולי יש פה איזה סדרת חינוך קטנה? "

איציק מאמי, למה ישר תאוריות צהובות הלקוחות מ"סודות מחדר ההלבשה" או מאופרת סבון? למה הפראנויה? רק תשאל את הקינג:

"פתחתי עם סוארס כי הוא היה נהדר באימונים, אבל הוא רק חזר
אלינו מהקופה אמריקה שבוע קודם לכן. הוא לא נראה עייף, אבל אולי זה היה רומנטי מצידי להעלות אותו בהרכב מול סנדרלנד".

איציק אלפסי 21 באוגוסט 2011

או.קיי. סבבה, אבל סוארז, גם עייף, הוא שתי דרגות מעל כל שחקן אחר בסגל שלנו ולהשאיר אותו על הספסל זה לוקסוס שאנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו. אם כבר, אז אפשר לתת ללוקאס מנוחה מדי פעם..

matipool 21 באוגוסט 2011

סוארז הוא שחקן מהטופ הכי טופ העולמי . פשוט אדיר וכל כך רעב להצלחות ולכדורגל . אין שום חלוץ אחר בעולם שהייתי מעדיף בליברפול במקומו .
הקבוצה בלעדיו ( ונא לא לשכוח – גם בלי ג'רארד ) באמת אפורה .
מי שמפתיע אותי מאד לטובה ולדעתי הוא הרכש המוצלח בקיץ ( יחד עם אנריקה כמובן ) זה דאונינג . הוא מחפש להתקיף כל הזמן ויש לו שליטה נהדרת בכדור .
המשחק עם קארול לא נראה טוב עד עכשיו . הגבהות מיותרות ושורקים לו עבירות על כל מה שהוא עושה . עדיף לשחק עם סוארז וקאוט כחלוצים .
לוקאס דווקא היה טוב אתמול ( חוץ מההכשלה הקבועה שלו 20-25 מ' מהשער ).
השאלה שקני צריך לשאול את עצמו היא האם למרות תג המחיר של קארול והנדרסון הוא יכול להוריד אותם לספסל כי זה מה שהוא צריך לעשות לטובת הקבוצה .
ההרכב שהייתי רוצה לראות עד חזרתו של סטיבי הוא :
ריינה
אנריקה אגר קארגר קלי
דאונינג אדם לוקאס מיירלאש
סוארז קאוט

amit pros 21 באוגוסט 2011

אני מסכים איתך,בטח ובטח לגבי מיראלש,וגם אני לא ממש השתכנעתי שקארול עדיף בשלב זה על קויט.

איציק אלפסי 21 באוגוסט 2011

גם כשקאוט מצוות כחלוץ הוא משחק יותר באגף ומבלה חלק גדול מהזמן אפילו במרכז המגרש במשימות הגנתיות. אבל זה בסדר גמור, כי לדעתי המערך צריך להיות באמת 4:5:1 (4:2:3:1) – עם קאוט, דאונינג ומיירלש בקישור ההתקפי וסוארז חלוץ בודד.
השאלה כאמור היא מה עושים עם קארול? כי בכל זאת, למרות שהוא לא שווה כזה מחיר, יש לו עדיין איכויות שאפשר לנצל. בינתיים, זה באמת נראה איתו כמו חזרה לימי קראוץ'.

גלעד בלום 21 באוגוסט 2011

לליברפולים-אתם נוירוטים כמעט כמו חבורת דורפן והיונייטדים.מי צריך לשחק טוב בתקופה הזאת של העונה?

זו תקופה של צבירת נקודות וגיבוש הסגל ושיטת המשחק,קני מנסה לשנות משהו בדי אן איי של הקבוצה,למשל לבוא לאמירויות ולקחת 3 נקודות,מה שלא עשיתם 9 שנים.עם צבירת הנקודות ע'י מלחמה ואופי (וטקטיקה)יגיעו גם המשחקים הטובים,קבוצות שרצות למעלה לא מדברות במושגים של כדורגל אטרקטיבי אלא אפקטיבי,פרגוסון הפך את זה לאמנות,וונגר עדיין לא הבין את הנוסחה וחי בעולם שלו,נראה שקני כן מבין דבר או שניים בענף הזה.

כשג'ררד יחזור אז תהיו יותר טכניים ומתוחכמים במרכז וגם תייצרו יותר הזדמנויות,לגבי סוארס-ברור לכל עיוור שהוא השחקן הכי טוב בקבוצה,ובייחוד לקני,אין פה שום סדרת חינוך אלא שמירה על הכוכב שלו,לדעתי הוא בין 2-3 השחקנים הטובים בליגה כרגע,הייתי מת שיבוא לטוטנהאם אבל אני אצטרך להסתפק ביוסי בניון כנראה.

למנחם-אם אתה אוהב כדורגל אמיתי אז אתה נהנה גם ממשחקים כאלו,מהאווירה,מהמתח ומפעולות בודדות של שחקנים,כמו בכל ליגה יש גם משחקים כאלה בלי הרבה הזדמנויות ולא מעט טעויות בלתי מחויבות.להגיד חרא של משחק זה קל,אפשר לומר חרא של משחק על חצי ממשחקי האן בי איי,ועל 90 אחוז ממשחקי הבייסבול ו99 אחוז ממשחקי הפוטבול אבל אוהד פוטבול או בייסבול ייהנה גם ממשחקים אפורים כי הוא אוהב את המשחק ונהנה מהניואנסים,נראה שאתה נהיית מפונק. פחות מכדורגל של ברסה או מליאו מסי שעובר ארבעה שחקנים ומשחיל כדור לשוער בין הרגליים לא מספק אותך ואז אתה טוען ששני מועדוני פאר הסטוריים משחקים חרא של כדורגל.

אבל כל מי שמעורה בכדורגל מבין שבתקופה ספציפית זו ארסנל נמצאת בתקופה ייחודית שבה היא איבדה את הקפטן שלה,היא עומדת לאבד את נסרי,השחקן השני הכי טוב שלה ושהמועדון נמצא בטלטלה של חוסר וודאות,הסבירות הגבוהה היא שוונגר ייצב את השורות לפחות כדי לעשות עונה בין הארבע וליגת האלופות אבל יכול להיות שזו תהיה עונת נפל,לבוא ולומר חרא של כדורגל זה הכי קל אבל די שטחי,אני ראיתי את ארסנל עשרות פעמים בעשור האחרון ולרוב הם היו עוצרי נשימה,המשחק אתמול באמת היה חלש ,אולי מהחלשים שראיתי אבל מהכסף שייכנס מססק ומנסרי הם יביאו שחקנים חדשים ויתחזקו,ואם ימשיכו להיראות כך אז וונגר יעוף.

k_700 22 באוגוסט 2011

אלפסי, דאונינג מספק יצירתיות? זה השחקן האחרון בהרכב של ליברפול שצריך לצפות ממנו ליצירתיות.
מדובר בשחקן חד גוני למדי. בדרך כלל ירוץ על הקו יגביהה או יחתוך לאמצע וינסה להוציא בעיטה.
לטעמי רכש בינוני במחיר מופקע.

לוקאס היה גרוע ופרווה למדי וקארול לא יכול לשחק לבד בחוד. דלגליש עושה עוול לבחור. מה גם שהוא יעיל הרבה יותר על הרצפה מאשר בגובה, ולא ברור לי למה עוד מהעונה שעברה מנסים כל הזמן לחפש אותו רק בגובה.
יש לו משחק רגל נהדר, בעיטה טובה וטכניקה לא רעה בכלל. הוא צריך חלוץ כמו סווארז לידו ויהיה לו הרבה יותר קל לבוא לידי ביטוי.

מנחם לס- לא משחקים יותר עם סוויפר בהגנה כמו שבNBA לא עושים עבירה בסוף שעון. זה מיושן ומיותר בימנו לשחק עם סוויפר.

Comments closed