למה לי פוליטיקה עכשיו?

הבלוג פותח את מערכת הבחירות

LL

נדמה שיותר ויותר אנשים מעדיפים להתרחק מעיסוק בפוליטיקה. זה נתפס כמשהו מאוס, מעיק, שמעכיר את האווירה בפיד. זיהו פוליטי זה גם לא טוב לחיי החברה. זה מעורר מתחים ורגישויות. אחרי בחירות 2009 כתבתי פוסט שממש עלה לי ביחסים עם כמה חברים טובים שזוכרים לי את מה שכתבתי אז עד היום.

אבל אין לנו ברירה. אנחנו לא יכולים לדבר על ערכים של דמוקרטיה ולהזדעזע מכל נים פגיעה בהם ובאותה נשימה להתעלם מהמחויבות הבסיסית שלנו להיות שחקנים פעילים בדמוקרטיה הזו. כי דמוקרטיה זה לא רק שיטת ממשל, זו דרך חיים. ואם אנחנו רוצים שתהיה כאן דמוקרטיה אנחנו צריכים לתחזק אותה על-ידי השתתפות פעילה. גם אם לא תמיד זה נוח לנו.

ולכן גם מי שלא הולך להצביע (וכן, אני יודע שזה קשה לשם פתק בתוך מעטפה פעם שנייה תוך שנתיים) עושה מעשה אנטי דמוקרטי הרבה יותר חמור מאלף חוקי לאום.

ומכיוון שנאה דורש נאה מקיים, בשלושת החודשים הקרובים עד הבחירות הבלוג הזה ישמש (לפחות ברובו) כבלוג פוליטי ובמה לדיונים בנושא.

*

כמו לרובו המכריע של עם ישראל גם לי הבחירות האלה לא באות בטוב. אחרי הבחירות ב-2013 הייתי אופטימי. האמנתי ש"ברית האחים" של בנט ולפיד מסמלת משהו חדש בחברה הישראלית (כתבתי על זה כאן). איזשהו איחוד של הקולות הנורמטיביים נגד הקיצוניות מימין ומשמאל.

התבדיתי. הברית הזו לא האריכה ימים והאיחוד התברר כמלאכותי. הממשלה נקרעה מבפנים עד שלנתניהו לא נותרה ברירה והוא נאלץ לעשות את הדבר שהוא הכי שונא – להכריע.

והוא הכריע את ההכרעה ההגיונית והמתבקשת מבחינתו פוליטית – לחתוך ימינה לכיוון של בנט והאגף הניצי בליכוד (שלמעשה השתלט כבר מזמן על המפלגה), לחזור לחיבוק החם של החרדים ולהפנות עורף ללבני ולפיד ובעצם למרכז הפוליטי.

למה הגיוני? כי ללכת עם לבני ולפיד בעניינים עקרוניים כמו חוק הלאום או המו"מ המדיני יכול היה לעלות לו בלא מעט קולות בימין. ונתניהו, בצדק, יודע שאם הוא רוצה להמשיך להיות ראש ממשלה עדיף לו לשמור על הקולות האלה (ועל יחסים טובים עם החרדים כדי שימליצו עליו אצל הנשיא) ולא לסמוך על רצונם הטוב של הקולות הנודדים וההפכפכים במרכז הפוליטי שגם כך נוטים לו לרוב טינה אישית.

*

גדלתי במחנה הלאומי. הפתק היחיד שהכירו אצלנו בבית היה מח"ל. ב-1992, אחרי המהפך שהעלה לשלטון את העבודה בראשות יצחק רבין, חוויתי את מה שהבנתי לימים חוו אנשים מבוגרים ממני מהצד השני של המפה הפוליטית ב-1977 – את התחושה שהמדינה נגמרה וסוף העולם הגיע.

אבל רק פעם אחת בחיי הצבעתי לליכוד. בפעם הראשונה שהצבעתי, בבחירות 1999.

למה? ובכן…

אתחיל מהסוף – הבחירות האלה, כמו כל מערכת בחירות שאני זוכר, יכריעו בסופו של דבר את הכיוון שישראל תלך אליו בנושא משמעותי אחד – העניין הפלסטיני.

כי מבחינה כלכלית-חברתית זה לא משנה אם זהבה גלאון או נפתלי בנט יהיו ראש ממשלה. למדינה יש השפעה מינימאלית על כלכלת שוק חופשי בעידן הגלובלי. למנכ"ל גוגל או מיקרוסופט יש השפעה הרבה יותר משמעותית על הכלכלה הישראלית מאשר לשר האוצר של מדינת ישראל.

אז נדוש ומעיק ככל שיהיה העניין הפלסטיני היה ונשאר זה שקובע את סדר יומנו יותר מכל דבר אחד.

ובנושא הזה, וכאן אני שוב חוזר לעצמי, חוויתי איזושהי "הארה" נקרא לזה, בנסיעה שעשיתי למונדיאל ביפן 2002. אלו היו שיא ימי האינתיפאדה השנייה. עד כמה ימים לפני הנסיעה לא ידעתי אם אוקפץ בצו 8 או אזכה לממש את חלום הילדות שלי להיות במונדיאל.

בסוף נסעתי.

ושם, במקום כל כך רחוק ושונה מכאן מכל בחינה שהיא, הייתה לי הפרספקטיבה להגיע לתובנה הפשוטה שבסופו של דבר הפיתרון היחיד לכל הסמטוחה הזו בנינו לפלסטינים זה פשוט להיפרד.

לא האמנתי ואני ממש לא מאמין שניתן להגיע לשלום בנינו לבין הפלסטינים. מפרספקטיבה של תשעים ואחת שנים אני חותם על כל מה שכתב בצורה הגיונית ופשוטה זאב ז'בוטינסקי במאמרו המפורסם 'על קיר הברזל' מנובמבר 1923:

"על השלמה מרצון בין ערביי ארץ-ישראל לבינינו אין מה לדבר כלל. לא כעת, ולא בגבולות העתיד הנראה באופק. אני מביע את הכרתי זו בצורה חריפה כזאת לא משום שנעים לי לצער בני-אדם טובים, אלא פשוט כדי שלא יבואו לכלל צער. יש לו לכל קורא מושג כללי על דברי ימי ההתיישבות של ארצות אחרות, אני מציע לו להיזכר בכל הדוגמאות הידועות ויואיל נא – לאחר בדיקת כל הרשימה – לנסות ולמצוא לכל הפחות מקרה אחד שבו נעשתה ההתיישבות בהסכמתם של ילידי המקום. לא היה מקרה כזה. ילידי המקום נלחמו תמיד בעקשנות נגד המיישבים. דרך פעולתו של המיישב לא השפיעה כלל ועיקר על יחסו של יליד המקום אליו. עמיתיהם של קורטס ופיסארו, או נאמר, אבותינו בימי יהושע בן-נון, התנהגו כשודדים. ואולם "האבות המהגרים" האנגלים והסקוטים, החלוצים האמיתיים הראשונים של אמריקה הצפונית, היו בחירי האדם, בעלי פאתוס מוסרי גבוה, שלא רצו לפגוע, לא רק באיש אדום העור, אלא אפילו בזבוב. והם האמינו בתום-לב שבערבה האמריקאית יש די מקום גם ללבנים וגם לאדומים. ואולם יליד המקום נלחם באותה מידת אכזריות הן נגד 'המיישבים הרעים' והן נגד 'המיישבים הטובים'. שום תפקיד לא מילאה כאן גם השאלה אם יש באותה ארץ אדמות פנויות רבות. ילידי המקום נלחמו לא משום שהם פחדו מפני גירוש, אלא פשוט משום שאין שום יליד מקום בשום מקום ובשום זמן יכול להסכים לכל התיישבות שהיא. כל עם שהוא מיושבי הארץ רואה בארצו את ביתו הלאומי. בו הוא רוצה להיות ולהישאר לעולמי עד בעל-בית גמור. לא רק לבעלי-בית חדשים, אלא גם לשותפים חדשים בהנהלת משק הבית הוא לא ייתן רשות כניסה מרצונו הטוב."

אבל זה שלא ניתן להגיע להסכם שלום לא אומר שחייבים להמשיך לאחוז אחד בגרונו של השני. ולכן תמכתי ואני חסיד גדול של היפרדות חד צדדית. כן, לשמור על חופש פעולה של כוחות הביטחון שלנו כי הם היחידים שיכולים להגן על האינטרסים הביטחוניים של מדינת ישראל – לא הכוחות המתונים בצד השני ובטח לא כוחות בינלאומיים. אבל את החיכוך האזרחי צריך לצמצם למינימום.

בקרב מה שנקרא "המחנה הלאומי" הגישה לסוגיה הפלסטינית נעה בין המשך הסטאטוס-קוו הנוכחי (נתניהו) לבין סיפוח השטחים ביהודה ושומרון (חלק גדול מהליכוד והבית היהודי).

מה המשמעות של זה?

נתחיל עם סיפוח:

המשמעות של זה היא להכניס עוד פלוס מינוס שני מליון אזרחים פלסטינים לתוך מדינה ישראל. כעת, גם אם טכנית זה לא אומר שמחר בבוקר איסמעיל הנייה הופך לראש ממשלת ישראל, יש לזה משמעויות הרסניות מרחיקות לכת עוד הרבה לפני כן:

תחשבו רגע כמה קשה לנו עם ערביי ישראל – אוכלוסייה שחיה ועובדת איתנו. שמעבר לעניין האתני יש מעט מאוד הבדלים בנינו לבינה שמקבלים ביטוי בחיי היום יום. עכשיו תדמיינו שלזה צריך להוסיף שני מליון אזרחים פלסטינים. שהם, בשונה מערביי ישראל, מכירים רק יהודים שלובשים מדים. שחונכו על ברכי שנאה והסטה שטנית נגד יהודים. שרבים מהם איבדו בני משפחה וחברים במלחמה איתנו – אנחנו והם נוכל לחיות תחת ישות מדינית אחת?! איך בנאדם שאפילו מעט שכל בראשו יכול לחשוב שזה יעבוד?!

אז מה לגבי המשך הסטטוס קוו?

ובכן, מעבר לעבודה שסטגנציה זה דבר גרוע. המשך הסיטוס קוו מסוכן מהסיבה הידועה שהוא הופך את ישראל (במידה רבה של אי צדק) למדינה מבודדת בעולם. אבל גם אם נגיד שמה אכפת לנו מה חושבים הגויים? (ולפעמים זה בסדר להגיד את זה) זה בעייתי מאוד גם מבחינתנו פנימה:

כי המשך הסטאטוס קוו מעמיק את הקרעים בחברה הישראלית. הוא גורם לכך שיותר ויותר אנשים לא מרגישים בנוח עם הזהות הישראלית שלהם. עם זה שהם חלק מעם ששולט על עם אחר (גם אם במובנים רבים זה נעשה מחוסר ברירה). וזה משהו שהוא הרבה יותר מסוכן אסטרטגית לקיום של מדינת ישראל מאשר עוד גבעה בשומרון (מבלי לזלזל, באמת).

ולכן, בראיה קרה ומפוכחת, כזו שהתאפשרה לי רק שם רחוק ביפן, הבנתי שהמחנה הלאומי בעצם מסכן את הלאומיות היהודית.

ומה לגבי המחנה השני?

ובכן, המחנה השני הוא כבר מזמן לא מחנה השלום. במחנה השלום נותרו מעט מאוד. אולי מרצ וקצת ממפלגת העבודה. אבל המחנה השני מבין שצריך לחתור לפיתרון בסוגיה הפלסטינית. ושהפיתרון כרוך בהיפרדות.

אז אני די חושב שציפי לבני מכלה את זמנה בפגישות עם אבו מאזן. אבל אני בטוח שיש בה התבונה לדעת שכאשר זה ימוצה יש לפנות למהלכים חד צדדים של היפרדות. כך עשתה שתמכה בהתנתקות ובעקבותיה פרשה עם אריאל שרון מהליכוד. וזו העמדה שהיא בעצם מבטאת כאשר היא מדברת על הסכנה שבמדינה דו לאומית.

אותו כנ"ל לגבי יאיר לפיד שאמר יפה: "לא מסיבת נישואין אנחנו מחפשים עם הפלסטינים, אלא הסכם גירושים."

וזו הדרך היחידה לשמור על מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. זו הדרך היחידה לשמור על מדינת ישראל. זה המחנה הלאומי האמתי כיום. וכמישהו בעל סנטימנט לאומי מאוד חזק זה המחנה שאצביע עבורו בבחירות הקרובות. כפי שעשיתי בכל מערכת בחירות מאז אותה פעם ראשונה ואחרונה שהצבעתי למחנה הלאומי "הישן" ב-1999.

*

עזרו לנו לקיים את דה באזר

תוכנית רדיוס מרצון
ההפסד לניוקאסל

179 Comments

גלן 6 בדצמבר 2014

אז מה אתה מצביע?

ד״ר א. 7 בדצמבר 2014

נוּ, בדיוק, אז מה אתה מצביע?

רועי 6 בדצמבר 2014

כן, היפרדות חד צדדית. כי זה הלך כל כך נפלא בעזה.

אנדר 7 בדצמבר 2014

איציק היקר, חבל שבחרת אתה, או שאר המגיבים להתעלם מההודעה הזאת, שלמרות שנכתבה בסרקאזם או ציניות (לגיטימיים) מייצגת :
א. אמת בסיסית שאי אפשר להתעלם ממנה : ההתנתקות אכן לא רק שלא הועילה אלא החריפה את המצב בעוטף עזה
ב. סקטורים רחבים ולגיטימיים בחברה הישראלית.
ובמיוחד כאשר אתה מציג דעה מפוקחת לגבי היות הסכסוך בלתי פתיר. בכלל, הצגת את החתירה לדו קיום כאוטופיה, כפיתרון קסם.(בצדק). האם ניראה לך שהפתרון אותו אתה מציע הוא יותר ישים? "אנחנו כאן הם שם" – שתי מדינות לשני עמים על השנקל תשעים הזה על המפה, ניראה לך שיסיים את הסכסוך ואת השאיפות שלהם לפדות את אל אקצה בדם ואש? לי ניראה שזה יתדלק אותו יותר. תודעתית (לצערי הם כבר שם, "בזכותנו"), פוליטית וצבאית.

גלן 6 בדצמבר 2014

אשאל אחרת. ברור לי שאדם חייב לבחור במה שהוא מאמין. אני איתך לגבי מה שחשוב למדינה. אמירת הקוץ בתחת היא אמירה לא פחות הזוייה מאמירות השמאל האוטופי הישראלי.

אבל אני בספק עם בקונטלציה הנוכחית , משני הצדדים אפשר להגיע לגירושין שאינם כפויים. ואז כל הדברים הפחות חשובים הם היחידים שניתן לפתור. אני מסרב להאמין שאין ניואנסים חשובים בינהם. כחלון או ליברמן לפיד לצורך העניין אינם אחד.

גלן 6 בדצמבר 2014

קונסטלציה

אביאל 6 בדצמבר 2014

איציק – כמה דברים, ראשית למנכ״ל מיקרוסופט או גוגל אין יותר השפעה על הכלכלה הישראלית ובאמת שאין מה לפתח על זה דיון כרגע.

נעבור לפוליטי –

שני דברים שהתקשורת (אחד המאחזים האחרונים של הפרדיגמה הישנה) מכניסה לראש של אזרחי ישראל, הראשון – נצטרך לספח, זה בולשיט מדרגה ראשונה, מהרבה סיבות שכבר כתבתי כאן לא פעם. נתחיל בזה ששום גורם בעולם לא יתן לנו לספח חזרה את הערים הגדולות ביהודה ושומרון ובטח לא את רצועת עזה – חצי עולם זועם עלינו שאנחנו יוצאים לפעולה צבאית ברצועת עזה אחרי אלפי טילים וגם שם לא נעשה שום כיבוש אלא פעולות צבאיות (לרוב כירוגיות). עניין נוסף, יש לבחון את הדברים בצורה מעט מרקסיסטית של יחסי כוח – האם האליטה הפלסטינית (שלטון, הון, משטרה, בתי משפט וכו׳) יסכימו לוותר על כוחן למען הריבון הישראלי וישתפו איתו פעולה ? האם מחמוד עבאס, ג׳בריל רג׳וב ויתר חבריהם יסכימו לוותר על מנעמי השלטון ולהפוך לאחד האדם תחת שלטון ישראלי ? מה עם בניו של עבאס, מגדולי הקבלנים של יהודה ושומרון, האם יסכימו הם ויתר המשפחות המורחבות (חמולות) שיושבות על ברזי המשאבים של הרשות לוותר כולם על הכסף וההשפעה ? אני חושב שלא. מה עם מנגנוני הבטחון, הפקידות הממשלתי, המשפט וכו׳ ? האם הם יוותר על הסמכויות שלהם כדי להחיל עליהם משטרה ישראלית, עובדי מדינה ישראליים או את מערכת המשפט הישראלי ? לא ובמידה וכן, איזו לגיטמציה תיהיה להם בעולם ? האם האמריקאים ימשיכו להגן עלינו בפני סנקציות במועצת הבטחון של האו״ם אם נכבוש את שטחי הרשות או את עזה ? איזה ראש ממשלה בכלל יספח אותם ? והאם בכלל הציבוריות הישראלית (מימין ומשמאל) תסכים למהלך כזה ? לא לא לא לא ועוד מאה פעמים לא.
אף פעם לא הבנתי וגם מעולם לא קיבלתי תשובה משום אדם, איך יראה הרגע הזה שבו נספח את הרשות ואת רצועת עזה ונקים את המדינה שלנו מהירדן לים ולמה להסתפק בזה ? מה צריך לקרות כדי שזה יקרה ? ולמה נבחר ישראלי ירצה לעשות את זה ולא להישאר במצב הנוכחי ? הנשיא אוהב לשיר שיש לנו שתי גדות לירדן, אז אם כבר חוגגים נספח גם את בית המלוכה הירדני.
העניין השני – חרם ישראלי, בפעם האחרונה שבדקתי הבעיות של הייצוא הישראלי לא נובעות מחרם כזה או אחר אלא לרוב משערי מט״ח או מפעילות נמוכה של הכלכלה העולמית, ההשפעה של אותן חרמות נמוכה ביותר. לחרם האקדמי בפועל אין כמעט משמעויות – בעיקר מהסיבה שבנקודות החשובות באירופה ובארה״ב יושבים אנשים רציונאליים ולא פופוליסטייים – בקשר לאירופה, הסביר את זה יפה מאוד שגריר ישראל באו״ם (לא אחד שאפשר להאשים בהיותו איש ימין) בנאום מלפני כמה ימים, על אירופה, אנחנו היהודים בכלל והישראלים בפרט לא יכולים לסמוך, לא אחרי השואה, לא אחרי הסירוב לספק לנו נשק במלחמת יום כיפור ועניין חדש שגיליתי באותו נאום, שהאירופאים לא נתנו לאמריקאים אפילו אישור לתדלק את המטוסים שלהם (עם הציוד) מעל אדמת אירופה (עד להתערבות של ניקסון) וכמעט הביאו עלינו כלייה, אז עם כל הכבוד לאירופה להם יש בעיות כלכליות ודמוגרפיות משלהם לרבוץ בהם. בקשר לארה״ב – גם בתקופה של הנשיא הכי ״בעייתי״ לממשל ימיני ישראל הסתדרה, כך שהאופק נראה יחסית בסדר, מה גם שדעת הקהל ביחס לישראל יכולה להבטיח לנו תמיכה רחבה בעתיד הנראה לעין.

שתי הסחות דעת שהתקשורת הישראלית מציירת ללא כל ביסוס והכל כדי לאפשר לרעיונות הישנים שלה להתקיים.

אני מטער מאוד אבל לתת את ההתנתקות כאיזה סוג של מחמאה לאריאל שרון או לציפי לבני זה טעות גדולה, 70 החיילים והאזרחים, מאות הפצועים והנכים של הקיץ האחרון בלבד חייבים בתודה לאותם מנהיגי ההתנתקות, אגב אותה התנתקות שהסיבות אליה הולכות ומתבררות כל יום ויום כמעשה של רצון לרצות את התקשורת ולברוח מאישומים פליליים.

בקשר לסטטוס קוו או בישראלית – להחליט שלא להחליט, נראה שהדבר היטב עם ישראל, אף אחד לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם רמת הגולן היתה חוזרת לסוריה ומי בדיוק היה שורץ בה. אף אחד לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם יהודה ושומרון היתה חוזרת לפלסטינים ומספיקה מרגמה אחת על נתב״ג (שהיה מרוחק קילומטרים ספורים מהגבול החדש) כדי לסגור את השמיים הישראליים ואני יכול להמשיך עם הרבה דוגמאות על הסטטוס קוו.

הסטטוס הקוו האמיתי הוא אמנם לא נוח לכל אנשי המוסר של הכורסא אבל הוא כזה, להיות ישראלי ממוצע זה לא כזה רע, להיות פלסטיני ממוצע זה די רע, לכן בראש ובראשונה עליהם להבין שכדי לצאת מאותו מצב רע שהם נמצאים בו הם צריכים להיות אלה שמתפשרים, אלה שיוכיחו שהם מפסיקים עם הטרור ואלה שיראו צעדי אמון לקראת השלום. ההיפרדות שאתה מצטט בפי ז׳בוטינסקי היא טובה מאוד בתיאוריה, בפועל אין חומה גבוה מספיק ועמוקה מספיק כדי לעצור טילים ומנהרות שיגיעו גם יגיעו אם ניפרד מהם (ראה עזה).

אדם 6 בדצמבר 2014

תן לי דוגמא אחת לקבוצה כלשהי שהרגישה נחותה והחליטה שהפתרון של הבעיות שלה הוא להיות פחות אלימים. בני אדם, ברגע שיש את מי להאשים פרט לעצמם, הם יעשו זאת. לכן, הדרך היחידה שלנו לגרום לכך שתהיה פחות אלימות היא לעזור להם לחיות חיים יותר טובים.
הגישה שאתה מביע בפיסקה האחרונה היא פשוט שימור המצב הקיים והקצנה בכל צד ולכל צד, אין אפשרות אחרת.

גלן 6 בדצמבר 2014

אביאל. השאלה המרכזית היא איפה אתה עומד היום בהשוואה לקודם ולאן אתה חושב שהמגמה הולכת. אני רואה בעיקר שידידנו מהעבר ובהווה מאבדים סבלנות ואולי כח להגן עלינו. הרעיונות שפעם היו שוליים נאמרים היום בלי היסוס. אומר זאת כך, רק לפני כמה שנים קם נשיא של מדינה וקרא להשמיד את מדינת ישראל. הוא אולי לא מדבר יותר אבל כל האידיאולוגיה שלו שם חייה ובועטת. בראייה שאינה שחור לבן אני משוכנע שחלק מהגוונים שמובילים אותם להמשיך ואותנו רק להראות בריסטולים באו"ם ולהכשל בסוף נובעים מהססטוס קוו הזה שאתה בעדינות מהלל.

אביאל 6 בדצמבר 2014

אדם – השאלה מה המניע לאותה נחיתות, לרוב בהיסטוריה לא היתה לאותה קבוצה יד בעניין והדבר נכפה עליהם, במקרה שלנו – הפלסטינים או יותר נכון לדייק הערבים בכלל (לא היה דבר כזה פלסטינים אז) בחרו שלא לקבל את תוכנית החלוקה, כל מה שקרה מאז הוא באשמתם המלאה והדורות הבאים שלהם משלמים את המחיר.

גלן – לדעתי המגמה הולכת ותופסת תאוצה בעיקר בתקשורת, בדיוק כמו שעמדת הסיפוח של יהודה, שומרון ועזה ושליטה על כל הפלסטינים היא תיאוריה שהתקשורת מקבלת בגלל כמה סהרורים לא רציונאלים – אני רואה דברים אחרים, אני לא חושב ששום תאגיד ענק היה משקיע פה אגורה אם הוא היה יודע שעלול להיות חרם, אני רואה בדיוק ההפך שהרציונאליות וההיגיון שמניעים תאגידי ענק הם סממן חזק הרבה יותר מאיזה שטות של איזה פקיד בבריסל – מה בדיוק יחרימו ? את מעבדי אינטל שמפעילים כמעט כל מחשב בעולם ומיוצרים בארץ ? כמות הכסף שזורמת לכאן היא הוכחה ששום חרם של ארגונים קקיונים ומרצים שהמוסר המבדח שלהם לא יעבוד.

אדם 6 בדצמבר 2014

אני באמת לא מצליח להבין מה זה משנה מי אשם. לא לנו ולא לדורות הבאים שמשלמים את המחיר.

אביאל 6 בדצמבר 2014

אדם – ברור שזה משנה, כי אם אתה לא תופס את הסכסוך כחלק מתהליך מתמשך אתה לא תצליח לפתור אותו, לראייה הסכמי אוסלו ושני הסבבים להסכמי קבע של ברק ואולמרט-לבני, בשניהם נעשו ויתורים בדיוק מאותה סיבה שאתה מציין ומה קיבלנו ? סירוב אחד גדול ואינתיפדה על הדרך.

ברגע שהעם הפלסטיני יחליט לעשות שלום, יפסיק ללמד את ילדיו לשנוא יהודים בתוך מסגרת מוסדית ויעיף כל מתנגד לכך בדרך יהיה שלום, עד אז מבחינתי הם אלה שבוחרים לפגוע ברמת החיים שלהם.

עם מצרים יש לנו שלום קר, כלומר הסכמי שלום בין ההנהגות ושנאה תהומית של העם המצרי לכל מה שהוא ישראלי, הלוואי והשיטה הזאת יכלה לעבוד גם עם הפלסטינים, אבל אנחנו חיים קרוב מדי אחד לשני, גם אם יפנו את כל ההתנחלויות ויחזרו לקווי 67 המדויקים, עדיין נחיה קרוב מדי בשביל לעשות שלום כזה.

דניאל 6 בדצמבר 2014

כמה סהרוריים לא רציונאליים? הבית היהודי, על 12 המנדטים שלו, הם רק כמה סהרוריים לא רציונאליים? רעיון הסיפוח כבר מזמן לא בשוליים.

ואיך אפשר להגיד שהסטטוס קוו מיטב עמנו, בעיקר אחרי גל הביקורת של שנה שעברה. האירופאיים כבר מדברים בגלוי על סנקסציות, הBDS נחל הצלחה חסרת תקדים ואפילו בארה"ב כבר רוב האקדמיים מייחסים לישראל מאפיניים של מדינת אפרטהייד. גם מיליון קאסמים מצ'וקמקים לא יאיימו על קיומה של מדינת ישראל, הפסקת התמיכה הבינלאומית(הזעומה שעוד נשארה) בהחלט כן.

מעיין אוהד מכבי 6 בדצמבר 2014

המאורים בניו זילנד.
מצבם הרבה יותר טוב מכל ילידים אחרים.

אולם הם החריג. חבל שהילידים במדינות השונות בעולם לא אימצו את המאורים כמודל. זה אפשר להם להיטמע והתרבות שלהם היא חלק בלתי נפרד מהנוף בניו זילנד.

איציק אלפסי 6 בדצמבר 2014

אביאל, אתה בעצם מסכים אתי שסיפוח זה לא מעשי. נשארנו עם המשך הסטאטוס קוו. מבחינה ביטחונית, שוב, אין בנינו מחלוקת – לצה"ל ולשב"כ צריך להישמר חופש פעולה ביהודה ושומרון אחרת יהיה כמצב שתיארת. השאלה היא מה לגבי ההתנחלויות שנמצאות בלב האוכלוסייה הפלסטינית – מה התועלת בהם? אם היינו רואים בעתיד את השטחים האלה כחלק משטחה הריבוני של מדינת ישראל, מילא. אבל מכיוון שסיפוח לא יהיה השטחים האלה לעולם לא יהיו חלק ממדינת ישראל – אז להישאר שם רק בשביל להגיד שאנחנו שם?!

אביאל 6 בדצמבר 2014

איציק – איפה אמרתי שצריך את ההתנחלויות הלא חוקיות ? לדעתי הבעיה מספר אחת במדינה היא שלטון החוק – המשטרה לא נכנסת ליישובים של דרוזים, ערבים, בדוואים, שכונות של חרדים, מאחזים לא חוקיים וכו׳ – את כולם צריך לפתור ומהר.

אני לא רואה קשר בין מה שכתבתי למאחזים ויישובים לא חוקיים.

איציק 6 בדצמבר 2014

אביאל, ההנחה שלך שהשולים ישארו שולים מוטעת מיסודה. לשולים כמו באקדמיה או החרם האירופאי על סחורות יש נטיה להתחיל בקטן להאיץ לעט ובסוף להתפרץ בכוח גדול. מי שמזלזל בזה היום יקבל את זה במלוא העוצמה ובהפתעה מחר. רוב אימפריות נפלו כי זילזלו בכוחות זניחים המכרסמים בהם. אז אם אימפריות נפלו בגלל זלזלול, לנו בהחלט אסור לזלזל.

אביאל 6 בדצמבר 2014

איציק – אנחנו לא אימפרייה בכל מקרה, אבל ברצינות – ברור שלא צריך לשבת בחיבוק ידיים אלא אולי דווקא להילחם באותה הסתה וחרמות, איך ? אני חושב שכסף והשפעה של אנשים יכולים להביא לשינוי.

אלון 6 בדצמבר 2014

רק דבר אחד קשה לי להסכים איתך, ספר את זה ל70 אזרחים וחיילים?
תכפיל את זה בכמה עשרות, וזה כמות החיים של חיילים ואזרחים ששרון הציל בהתנתקות.

לא שזה היה מהלך מושלם, בעיקר לא הטיפול המזעזע במפונים, אבל להאשים את המצב הביטחוני בהתנתקות זה דמגוגיה, בעזה טרום ההתנתקות היו קסאמים ופיגועים על בסיס יומי כמעט.

דיזידין 6 בדצמבר 2014

לפני כמה ימים שודר בערוץ 1 ראיון שנערך עם דוד בן גוריון בתוכנית מוקד בתחילת שנות ה-70.
הוא אמר שהוא מאמין, כפי שהאמין בשנות ה-50, שהדרך להסכם עם הפלסטינים היא הגעה להסכמי שלום עם המדינות הערביות השכנות.

לא במקרה נתניהו והימין בורחים כמו מאש מיוזמת השלום הסעודית. גם הם יודעים שמשם ועד הסדר ופשרה טריטוריאלית בין הים לירדן המרחק קצרצר.
אז נכון, נסיגה חד צדדית עדיפה על המשך במצב הקיים, אבל ישראל עוד לא התקרבה למצות ניסיון אמיתי להסדר.

אביאל 6 בדצמבר 2014

דיזידין – הלוואי והיינו יכולים לעקוף את הפלסטינים במשא ומתן ולנהל אותם מול ערב הסעודית, מצרים ויתר המדינות המתונות בעולם הערבי.

איש הפח 6 בדצמבר 2014

אביאל,

מה זאת אומרת "הלוואי"? יש הצעה על השולחן כבר למעלה מעשור, שכל ממשלות ישראל מאז מקפידות להתעלם ממנה. אולי כדאי לנסות?

איציק 6 בדצמבר 2014

אי אפשר שלא להתעלם ממנה, כיוון שזו לא הצעה למשא ומתן כי אם קבל אותה כמו שהיא או כלום. הם הדגישו מספר פעמים שאךו האופציות היחידות, וזה ממש לא מקןבל.

אביאל 6 בדצמבר 2014

בדיוק מה שאיציק אמר.

היסטוריון של ספורט 6 בדצמבר 2014

מעניין שאתה לוקח מאותה תוכנית רק את זה ו "שוכח " לספר
1. על "החבר "הערבי שהיה לו מקושטא …שם הבין בן גוריון מה הם הערבים.
2. תספר בבקשה מה אמר בין גוריון על "הפלשתינים " והמצאת השם הזה בידי היוונים.
3. תספר בבקשה מה אמר על הפליטים שמיטים
4. תספר מה הוא אמר למה הם ברחו וכמה מהם ברחו
5. תספר מה הוא אמר בקשר לזכויותינו על הארץ.
אח"כ תלמד ואז תספר איך הוא התייחס לאומות העולם כולל האימפריות בזמנו (תחילה בריטניה ואז ארה"ב)
ואח"כ תדבר על התחמקויות הימין .

עופר כהן 6 בדצמבר 2014

אז אתה בעד מדינת ירדן החדשה אני מבין. לשם הדיון גם אני.
הבעיה, גם בהנחה שתהיה ממשלה שתרצה מדינה פלסטינית, היא בעצם 3 בעיות:

1) העובדה שאולמרט וברק הציעו לירדנים לשעבר מדינה משלהם והם סירבו.
שרון ורבין עם הסכמי אוסלו וההתנתקות שלא הובילו לכלום (מנקודת מבט רחבה).
בעצם העם הירדני לשעבר רוצה מדינה משלו, אלא שהשלטון שם לא רוצה.
זה פוליטי וזה שקוף, אבו מאזן לא יחזיק בכוח שיש לו כיום ואני מניח שעוד בכירים
ב"רשות הירדנית לשעברית" חושבים כמוהו.

2) בהנחה שתהיה מדינת ניו-ג'ורדן שכזאת, מה תעשה עם ערביי אום-אל פאחם, כפר כנא
וכפר אכסל (לדוגמא) ? כי חבר שלי סיפר לי שיש שם דגלים של דלעת"ש,חמאס ויריות מקלאצ'ים.
תעשה טרנספר? אני אישית נגד, פשוט כי זה פשוט לא הגיוני שבמדינה דמוקרטית אתה תקח אנשים
עם בתים משלהם ותגיד להם לעזוב. מילא אנשים עם בתים לא חוקיים, לזה אולי (אני לא מבין בזה)
יש הצדקה משפטית, אבל זה טיפה בים ליד הבעיה האמיתית.

3) מה תעשה עם מאות אלפי המתנחלים? תזיז אותם פנימה ללב הארץ? כי פשוט ההתנתקות הוכיחה
כמה מדינת ישראל טובה בזה. ושוב, כמו עם הטרנספר, גם אם תצליח להשאיר 100K מתנחלים איפה
שהם זה לא מתמודד עם הבעיה האמיתית.

המסקנה שלי:
או!
שמחכים שירדן תיפול, וכשזה יקרה פתאום נראה שאין הרבה הבדלים בין ירדן המקורית, שבה 80% פלסטינים, לבין ירדן החדשה, ש-99.99% ממנה פלסטינים וראש ראשות מצפת. זה לא סביר בעליל.
או!
שנותנים להם מדינה על תנאי הרחבה, כלומר נותנים להם מינימום וכל כמה זמן נותנים להם עוד. כך שגם יש לך הסכם כתוב שכולם מחויבים לו וגם זמן לפנות התנחלויות ולסדר דברים וכ'ו.
מצב זה מונע פינוי התנחלויות סתם בשביל "מחווה" או "תנאים מקדימים" מפגרים.
האם הם יסכימו לזה? צריך להעיז ולנסות, במיוחד אחרי 6 שנים של רה"מ שהיה כ"כ לא החלטי.

איציק 6 בדצמבר 2014

הבעיה שלי עם ביבי היא לא שימור הסטאטוס-קוו. עם זה אני יכול להסכים או לא להסכים בהתאם להשקפת עולמי. את זה הציע שמיר, אמר שלא נעשה כלום פרט ללשמר את המצב עד שיגיע הזמן המתאים ואז… אפשר היה להסכים ואפשר ולא, אך שמיר ראה בזה צעד אסטרטגי הכרחי וביצע אותו. הוא משך זמן בכל דרך אפשרית. הלך למדריד בשביל כלום וחזר עם זה ממדריד. אפשר לדבר על ריצת העומק של פרס לשלום האם הוא הזוי או לא (ודאי שכן) ללא כל גיבוי כי אם סתם באמונה עיוורת שיהיה בסדר. הוא לפחות מודה בזה. ביבי לא רוצה סטאטוס-קוו; ביבי לא רוצה ריצת עומק לשלום; הוא לא רוצה התנתקות חד-צדדית. ביבי רוצה שרידות פוליטית. בשביל זה לפני הבחירות הוא שובר ימינה, כדי שהגרעין הקשה בליכוד יבחר בו במרכז וכץ יתמוך בו ויעשה עבודת שטח. בשביל זה הוא פיטר את לפיד וליבני כי הוא חושב שזה הזמן המתאים לנצח שוב. מאותן הסיבות של שרידות הוא החזיר את אחמד יסין כי נלחץ מהזעם העולמי ועוד הרבה פעולות שכל מטרתן זה להשאר ראש ממשלה. זו הסיבה שלעולם לא אבחר בליכוד כל עוד נתניהו בראשה. אני רוצה מישהו שיש לו אג'נדה לגבי המדינה ולא רק לגבי עצמו. אני לעולם לא אבחר בליכוד כל עוד דנונים, רגבים ואספסוף מתלהם שולט בה. זהו אספסוף שבז לדמוקרטיה כשהיא לא נוחה לו ולכן מסלק אנשים כמו ריבלין (הרי לא הם בחרו בו לנשיא כי אם הוא נבחר על-אף סלידתם ממנו), בני בגין או מיקי איתן. ולכן כשדנים בפתרון הראוי לבעייה כלשהי, ליכוד זו מפלגה שלא יכולה להיות בדיון כיוון שאין לה דעה של ראש המפלגה, והצוות המלווה אותו זו חבורה של "פראי אדם". למי שרוצה בשמאל בשילטון הליכוד הוא לא אופציה, למי שרוצה ימין קיצוני יש גם אופציות טובות יותר כמו בנט. הבעיה היא עם הימין במשמעות של בגין וז'אבוטינסקי, להם יש בור גדול שהליכוד הנוכחי פער, ואין מי שימלא את החלל. ליבני או לפיד לא באמת ממלאים אותו, הם במקרה הטוב הרע במיעוטו.

בני 6 בדצמבר 2014

אני יודע שזה מאוד לא מקובל לצאת להגנתו ולנסות לערער על הפארדיגמה השלטת, אבל אטול את נפשי בכפי. לביבי יש ספר אותו הוא כתב בתחילת שנות ה90 "מקום תחת השמש" שמו. שם הוא פורס את עיקרי משנתו המדינית. מי שקרה את הספר רואה שביבי מאוד נאמן למה שהוא כותב שם. בעקרון מדובר על כך שהסכסוך הוא בלתי פתיר כאשר הצד הפלסטיני אוחז בדעות אותן הוא אוחז ומה שצריך לעשות זה ניהול סכסוך בלי לעשות כלום עד שהצד השני ישתנה. אפשר להסכים או שלא להסכים (הוא כתוב ומנוסח בצורה בהירה ומשכנעת) אבל נקל מאוד לכל אחד לראות שהמדיניות שלו מאוד עקבית בהקשר הזה ולאו דווקא קשורה להשרדות.

איציק 6 בדצמבר 2014

מאוד לא מסכים. הוא לחיץ וכל פעולה מצד כלשהו גורמת לו לשנות את התנהגותו.

איציק 6 בדצמבר 2014

אם מה שאתה כותב נכון, אז המדיניות שלו דומה לזו של שמיר. שיבוא לעם ויציג אותה. אני לא חייב ללכת לרכוש ספרים שלו. יש תעמולת בחירות ובה שיספר על משנתו הסדורה. שום דבר ממה שכתבת לא נאמר על-ידו בשום מערכת בחירות. למה לי להאמין לו? אני מצביע על מה שהוא מספר לי, והוא מנסה (ללא הצלחה יתרה) לממש את מה שהוא כתב מתישהו באיזה ספר. זו דמוקרטיה?

אסף THE KOP 6 בדצמבר 2014

אין פרטנר.
לכן אצביע מח"ל.

איציק 6 בדצמבר 2014

אסף, אין פרטנר, אז למה לא בנט או ליברמן. הם לפחות רוצים לעשות משהו בנידון. ביבי יחזיר את הכל אם זה יעזור לשרידות שלו, או יפתח במבצע מיותר אם זה מה שיעזור לו לשרוד.

אסף THE KOP 6 בדצמבר 2014

החלק הראשון לא נכון. החלק השני לא יהיה.

איציק 6 בדצמבר 2014

בחיים לא חשבתי שאכתוב לך את זה, אבל אתה תמים אם אתה חושב ככה.

אסף THE KOP 6 בדצמבר 2014

הם יהיו בקואליציה.
יהיה בסדר.

איציק 6 בדצמבר 2014

עכשיו באמת הפחדת אותי…
ביבי בראש ובנט לימינו.
נקווה שליברמן ירגיע אותם כמבוגר האחראי

אסף THE KOP 6 בדצמבר 2014

זה בדיוק מה שיקרה + כחלון.

אביאל 6 בדצמבר 2014

אסף – אני מקווה שליברמן וכחלון יחליטו להיפטר מנתניהו ויחברו לעבודה-לבני-לפיד-מרצ רק כדי למחוק את נתניהו.

אביאל 6 בדצמבר 2014

איזה טעות ! :) אני מקווה שלא !

אסף THE KOP 6 בדצמבר 2014

אביאל, זה כל מה שנשאר לשמאל בישראל על רעיונותיו המטופשים, לצווח "רק לא ביבי".

אביאל 6 בדצמבר 2014

אני בהחלט מקווה שזה ישמר בגדר רעיון מטופש של השמאל, עם ליברמן אי אפשר לדעת.

אסף THE KOP 6 בדצמבר 2014

עזוב.
זה מה שנשאר מהשמאל בישראל – דמוניזציה, ניסיון להפחיד וקריאות ילדותיות.
הם מאוהבים ברעיון של החרמות. מוזר שעוד לא המציאו פרס בנושא בכדי להעניק אותו האחד לרעהו.

ארנון 7 בדצמבר 2014

אתה תצביע מח"ל.
לכן גם לפלסטינים אין פרטנר.
התוצאה? אין מו"מ, ממשיכים במלחמה.
ומי שמח? החמאס ואסף.

אסף THE KOP 7 בדצמבר 2014

יפה ארנון.
אתה רק מוכיח כמה הסמול ההזוי שאתה נמנה עליו הוא בשולי השוליים. כי רק מי שנמצא בשוליים הסהרוריים רואה את המרכז כקיצוני ואת הליכוד כחמאס.
מדהים שאתה מחנך, כנראה שבאמת כל אחד יכול להיות מורה בישראל.

אנונימוס 6 בדצמבר 2014

"בחירי האדם, בעלי פאתוס מוסרי גבוה, שלא רצו לפגוע, לא רק באיש אדום העור, אלא אפילו בזבוב". זאת על הבריטים, כן? מגדולי הקולוניאליסטים העושקים בכל הזמנים, ומהשותפים הבכירים לסחר העבדים האטלנטי באותה תקופה.
איך לאמר בעדינות – עדיף היה שזב'ו לא יבנה תזה שלמה על הסיפור הזה

ניר 6 בדצמבר 2014

הוא דיבר על מהגרים שהיו דחויים בבריטניה, למעשה ברחו ממנה. הקולוניאליסטים האמתיים הגיעו אחריהם, כשהתברר הפוטנציאל באמריקה.

פאקו 6 בדצמבר 2014

נותרת השאלה הפעוטה של היכן עובר קו הגבול.

גלן 6 בדצמבר 2014

לתפיסתי ביבי צריך ללכת כי כל ראש ממשלה שפוגע עמוקות במאזן ההרתעה של ישראל חייב לעוף מכסאו. הוא חייב לעוף כי מילא פסטיבל אירן שלו טמטם את ישראל, הוא גם התיש את העולם והפך אותנו לכאלו שבעצם נחרדים מאוייב ועושים קולות תחזיקו אותי אבל לא באמת מסוגלים לעשות נגדו משהו. המסר הזה מחלחל לכל מי שמחפש חולשה באזור ויש לא מעט כאלו. היו עוד שניים כאלו, גולדה ו אולמרט.
אבל כמו שגולדה שדרדרה אותנו המשיכה קצת אחר כך גם ביבי כנראה ישאר. ו אולמרט? הוא אפילו על חטאי לבנון לא שילם ישירות….

אביאל 6 בדצמבר 2014

גלן – מה בדיוק הבעיה באיראן ? בדיוק בגלל שנתניהו ״השתולל״ העולם פעל ואפילו האירופים הפעילו סנקציות על איראן, האבסורד כאן הוא אובמה, אדם אחר שכנראה לא השאיר חותם וגורם לכך שהצרפתים מכל המדינות הם שמקשיים על המשא ומתן עם איראן.

איראן מאז המהפכה לא נכנעה ולא התקפלה בשום סיטואציה, אפילו את אנשי השגרירות האמריקאית הם החזיקו במשך שנה, פה הלחץ העולמי היה מסיבי והביא אותם לשולחן המשא ומתן והקרדיט כולה לנתניהו.

שלו 6 בדצמבר 2014

שרון שילם על פשעי לבנון?
ביבי משלם כל יום כשהוא חוזר הביתה, זה העונש שלו….

גלן 6 בדצמבר 2014

שלו אני לא רואה פגיעה במאזן האימה עם שרון ובגין בלבנון. גם אוסלו שהוא כשלון לכל דבר לא פגע במאזן.

היחידי אולי שאפשר היה להוסיף זה שמיר על אי ההתערבות במלחמת המפרץ אבל נדמה לי שזה פגע יותר בתחושה שלנו ופחות באיך העולם ו האויבים רואים אותנו.
אביאל ברצינות מה היית עושה בלי אובמה? נתניהו הלך ממקום למקום ויצר טיקט בעולם ובארץ שזה מצב של סכנה קיומית לישראל

. אז בסוף אובמה אשם? מצטער אבל זה תירוצים של אכלו לי שתו לי. אין לי מושג אם בוגאס יש ליין על אטום אירני אבל אם יש, אני מניח שהוא נמוך. מאחר וגם אני חושב שזה איום קיומי בכמה רמות על ישראל ומאחר וכל אשראי בנידון נגזל מנתניהו אני לא מבין איך אתה מוציא אותו נקי. במובן הזה יעלון ולא רק הוא, עדיפים למדינה הרבה יותר אם מה שחשוב זה לכם זה מחל.

גלן 6 בדצמבר 2014

ועוד דבר אביאל, אתה לא מאמין באיזהשהו אקאונטביליטי? אני רואה את ביבי מ-2009 וכל מה שיזכר ממנו זה האג'נדה של אירן. אתה מוכן להודות שהוא כשל בטיקט הכי משמעותי שהוא הציג?

אביאל 6 בדצמבר 2014

גלן – דבר ראשון לא אמרתי שאובמה אשם – בוא אני אציג את הדברים שוב: נתניהו עשה רעש בכל העולם וגרם לסנקציות שגרמו לאיראן להגיע למשא ומתן, דבר שהם לא חלמו בכלל לעשות וגם לא עשו בשום סיטואציה מאז המהפכה האיסלמית במדינה, האחראי הבלעדי לזה הוא נתניהו שהגיע לאו״ם ולכל במה, הסביר, איים שהיה צריך וכו׳, אפילו את אירופה חסרת החשק הוא הצליח לגרור לסנקציות.

ועכשיו לאובמה, אז הגיעו הסנקציות ומה מתברר במשא ומתן ? שצרפת היא התקיפה מכל המדינות, לא ארה״ב אלא צרפת, הסיבה ? אובמה רוצה הישג שהוא יוכל למכור לתקשורת.

בקשר לנתניהו, האג׳נדה המרכזית שלו היא בטחון, בכל ממשלה שהיתה לו, חוץ מהאחרונה שנכפתה עליו הוא הצליח בזה בצורה מצוינת, אני יודע שלאנשים מעבר לים או ליושבי כיסאות ההרמן מילר מת״א זה נראה כדבר של מה בכך אבל זה לא, זה היסוד המרכזי והחשוב ביותר של כל אדם, הבטחון. כמו שאמרתי בנושא האיראני הוא הצליח כמה שיכל (אף אחד לא חלם שישראל תשתתף במשא ומתן) ללא תקיפה צבאית.

גלן 6 בדצמבר 2014

אביאל אני לא מסכים איתך. ביבי הפך ממנהיג שלא אוהבים אולי לכזה שלא סופרים. הלוואי שזה היה רק אובמה. הלוואי שרק אירופא. זה גם האירופאים. הרעש שלו באום זה מכסימום לגונן סטיוארט. כל ניסיון לפתרון אין בו כלום מביבי. סעודיה ו האמירויות זה האישיו וגם זה כמו שאתה רואה צולע.
ההרמן מילר זה ציניות או מסר שלא הבנתי? הם אמנם ממישיגן ומאד נאמנים לכלכלה המקומית אבל אני לא משתגע על המוצרים שלהם.

גלן 6 בדצמבר 2014

זה גם האיראנים התכוונתי

אביאל 6 בדצמבר 2014

גלן – אני לא בטוח שלא סופרים, שוב, הנאומים באו״ם ובכלי התקשורת הם שהביאו את הסנקציות נגד איראן – האירופים כמו שכתבתי קודם תמיד מוצאים את התירוצים שלהם וישראל לא יכולה לסמוך עליהם – למרות שהממשלים הנוכחיים בלונדון, פריז ורומא די נוחים לישראל.

אני לא יודע אם אתה מעודכן, אבל סעודיה התנגשה חזיתית עם אובמה בגלל הסוגיות האחרונות עם איראן, היא כבר התחילה לרכוש נשק רוסי וסיני כתגובה.

נתתי את הרמן מילר כדוגמא למותג וכדוגמא להלך הרוח התל אביבי בכלל, שבו נוח מאוד לשבת על כסא מעצבים מול המחשב או המסך ולהתלונן עד מחר, לצעוק סוציאליזם ולמכור כרטיס לבימה במאות שקלים, להתלונן על המדינה יום ולילה ולרצות להעניק לה עוד כוח ויתר הדוגמאות.

גלן 6 בדצמבר 2014

תודה על ההבהרה על הרמן מילר. לא ידעתי שזה מותג מחוץ לארהב.
אני לא משנה את דעתי. בכל הנוגע לאיראן, ביבי הפך ללא רלבנטי ואיתו גם ישראל. איומי תקיפה לא עושים כבר רושם, התוכנית הגרעינית ממשיכה בלי הפסקה ו אני חושב שזה דיי ברור שכל הדיון על איראן אטומית הוא אתרוגים אחרי סוכות.

מאשקה 6 בדצמבר 2014

0:3 – 3 קדנציות של ראש ממשלה מר בנימין נתניהו , ולא השאיר שום חותם על מדינת ישראל. רק לשרוד ולהפחיד אותנו .
הגדיל לעשות בקדנציה האחרונה שלו, חוסר ביטחון אישי של כולנו מול האלימות, הגברת השנאה בתוכנו בין ימין לשמאל וערבים ויהודים, שונאים אותנו בכל העולם, ועוד קובעים בחירת בתאריך שבערב שמינית גמר גביע האלופות.
כל חיי הצבעתי למפלגה שלא ניצחה בבחירות, וכך יהיה גם הפעם, רק לא ביבי.

גלן 6 בדצמבר 2014

הכל הבנתי חוץ מעניין השמינית. למה מה ,הפועל ירושלים משחקים?

מאשקה 6 בדצמבר 2014

ליגת אלופות אירופה בכדורגל

Matipool 6 בדצמבר 2014

מאשקה – אמן ואמן .
רק לא ביבי !!!

שלו 6 בדצמבר 2014

אני לא מצביע, מבחינה טכנית אני נותן את הקול שלי לזוגתי,
אבל באמת לא אכפת לי מי ימשול.
אני לא שוכח מי חתם על הסכמי שלום, ומי לא היה מוכן למלחמת יום כיפור.
מי החזיר את חברון ומי החזיר את עזה.
גם מי החזיר את יריחו.
בתקופה של מי הייתה אינפלציה ותקופה של מי יש מיתון.
ובסוף זה עניין פרסונלי,
לראות את ביבי נאכל ע"י מפלגתו זה סוג של צדק פואטי.
אני לא רואה הבדל בין פייגלין לבנט וליברמן.
אני לא רואה איך בוז`י הוא המאור הגדול ומרץ בשתי ההזדמנויות שקיבלה הצליחה לריב עם כולם.
ובנתיים כולם יתבזו בשביל תוצאות פחות או יותר זהות.

איציק 6 בדצמבר 2014

יש לי רק בעיה אחת, אם אני לא טועה, אתה מורה ומחנך. מה שאתה כותב בשורה הראשונה זה הדבר הכי לא חינוכי במדינה דמוקרטית.
לך תצביע לרע במיעוטו. במדינה דמוקרטית אני רואה בזכות לבחור את החובה הגדולה ביותר של האזרח. זה יכול להיות בעד, או כמחאה נגד. הכל פרט ללא לבחור. סבתא שלי ז"ל כשלא יכלה ללכת ולצאת מהבית דרשה שיביאו אותה לבחור. אם היא יכלה לעשות את המאמץ, גם מורה ומחנך יכול.

שלו 6 בדצמבר 2014

ראשית אני שם פתק, כיוון שזה לא חשוב לי איזה, אני נותן לזוגתי שבחר.
שנית אני מאמין באמונה שלמה שזכותו של אזרח, שמשרת במילואים כבר כמעט עשרים שנה,
נלחם בלבנון יותר משנה בסדיר ובמלחמת לבנון השנייה,
ב 2002 כשכותב הבלוג היה ביפן, אני הייתי בחברון וכבשתי אותה.
הייתי בכל ערי השטחים ובכפרים בכל מיני התקוממויות עממיות.
מותר לו להחליט גם לא להצביע.
אם זה לא היה דמוקרטי, זה היה מנוגד לחוק.

איציק 6 בדצמבר 2014

זו לא שאלה של חוקי אלה כי אם של מוסרי. אסור שהכל יהיה קשור לחוק ולהיתלות בזה נראה לי לא ראוי.
לתת קול כפול לזוגתך זה גם לא ראוי לדעתי, במיוחד כשזה לא מתוך הסכמה כי אם מאי אכפתיות.
היותך לוחם לא קשורה לעיניין בשום צורה. אני מאוד מעריך את תרומתך אך היא לא קשורה בשום אופן לעיניין.

שלו 6 בדצמבר 2014

הקשר היחידי הוא שמי שמוכן לשלם את המחיר, מותר לו לוותר על הזכות לבחור.
ורק לזה התכוונתי.
דרך אגב רוב הבחירות שלי הביא אסון, אפשר גם להיות עם ביקורת עצמית, ואם אתה לא יודע לבחור, כדי לוותר.
למען ביטחון מדינת ישראל…

איציק 6 בדצמבר 2014

לא הבנתי את השורה הראשונה, לא מסכים עם כל השאר.

גלן 6 בדצמבר 2014

איציק אני דווקא מבין את שלו למרות שהריפלקס שלי דומה לשלך. אני גם מרגיש שפספסתי המון פעמים בבחירות שלי ושוב המילה accountability עולה כי איכשהו התחושה שלי שבישראל היא לא פקטור מספיק חשוב לנבחרים. לכן אם אין קשר בין מה שאני בוחר למה שהם עושים אז הספק עולה. במיוחד כשאף אחד לא מבטיח לי שבבחירות הבאות הם בכלל יהיו במקום ריאלי בחסות מצביעי הפריימריס או הועדה המסגרת.

איציק 6 בדצמבר 2014

כל זה רק תירוצים. אם כל אחד יגיד את זה אז מי שיהיה בשילטון אלו הקיצוניים שרואים חובה להצביע. אני לא מוכן לתת לקיצוניים משום צר את המתנה הזו. זה שהבחירה שלך לא הצליחה אם בגלל שלא עברה את אחוז החסימה; לא היתה גורם משמעותי; הכזיבה, או כל סיבה אחרת זו לא סיבה לקוות שבפעם הבאה לא יצליח לך. הסיכוי שלך להצליח בבחירות לא קטן מהסיכוי לש לזכות בלוטו, אבל הרווח מההצלחה שלך גדול מכל פרס גדול בלוטו.
תחשוב בדרך נוספת, כיוון שבמקרה המופרח ביותר המפלגה הגדולה ביותר תזכה ב-40 קולות. כלומר הרוב יחשבו אחרת מהמפלגה הגדולה ביותר, בנוסף לכך גם המפלגה הגדולה ביותר תכזיב, לפחות חלקית. כלומר בכול בחירות יש הרבה יותר מאוכזבים ממרוצים. לכן לכל אחד מאיתנו יש סיכוי גבוה מאוד להיות מאוכזב, אז מה המסכנה? לאף אחד לא כדאי ללכת לבחור? הרי זו שטות מוחלטת.

איציק אלפסי 6 בדצמבר 2014

כל מילה איציק. והסיפור על סבתך מרגש.

היסטוריון של ספורט 6 בדצמבר 2014

בוא נגיד ככה כתבת פשטני מדי
אומר כמה נקודות ואשמח להתייחסות
1. היפרדות באופן כללי ניסנו את זה כולל בעקירת חבל ארץ שלם ו….קיבלנו טילים.
2. סיפוח : מי אמר שחייבים לספח עם זכויות בחירה ? האם לא ניתן לתת זכויות אזרח ללא זכות בחירה ? האם אנו המצאנו כאן משהו שהעולם המערבי לא עשה ?
3. למה לא טרנספר מרצון …העזתיים שהם מליון ומאתיים אלף איש מרוויחים סכום זעום בחודש .משה פייגלין למשל הציע לתת לכל אחד מהם 100000 דולר תמורת הגירה לקנדה /דרום אמריקה ….האם ניסנו זאת ….למי ששואל מניין הכסף אז דעו שכל טיל בכיפת ברזל עולה יותר.

4. אם כבר כסף ומשבר הדיור אז עולה השאלה איך תעשה את ההיפרדות.
קל לומר ולדבר על "גבעה עזובה בשומרון "
אבל בוא רגע ותהיה רציני .
בגוש קטיף עקרו 8,000 משפחות עד היום לא כולם באו על פתרונן (וגם מי שכבר קיבל פתרון הוא היה לא נכון לא כלכלית ולא מבחינת זמן הטיפול).
עכשיו תחשוב רגע מה תעשה עם מאות אלפי בתים ? איפה תשים אותם ראשית טכנית ? אין לך כיום בתים לא רק להם אלא לצעירים
שנית זה עולה כסף הרבה כסף (הרבה הרבה הרבה יותר מאותו טרנספר מרצון ).
שמא תומר שהמתיישבים הללו ישארו תחת שליטת "פלשתין "
תשובתי היא
א. זה לא רציני ברור מה יקרה בסוף אף אחד לא יישאר ואם חלילה מישהו יישאר אז אחרי הטבח הראשון (חלילה ) כולם יחזרו
ב. פרקטית זה לא יעבור .

כמובן שלא התייחסתי בתגובה זו לזכותנו הבלעדית על הארץ אלא ניסיתי ככל יכולתי להישאר בפרקטיקה ע"מ לנסות ולהסביר למה הסיסמאות או תסלח לי לוקשים שמוכרים לנו פוליטיקאי השמאל /מרכז לא רלוונטיות (כאילו שיש איזה שהוא הבדל בין שמאל למרכז)

Amir A 6 בדצמבר 2014

עצרתי אחרי "האם לא ניתן לתת זכויות אזרח ללא זכות בחירה ?". למרות שהתגובה הרפלקסיבית היא לגחך על המשפט הזה, בעצם זה קיים גם היום בכל מדינה ומדינה. אחרי הכל, מתחת לגיל מסויים אנשים לא רשאים להצביע למרות היותם אזרחים. הנימוק הוא כמובן שאין להם את היכולת להבין את המשמעות של שלטון ואת היכולת לשקלל את הנדרש על מנת להצביע בצורה אחראית.
אז עכשיו עולה השאלה, מה הנימוק שתביא בכדי להצדיק את שלילת זכות ההצבעה מהאזרחים שיצטרפו למדינת ישראל אחרי סיפוח השטחים?

איתמר 6 בדצמבר 2014

איך תגיב אם בתגובה להצעתו של פייגלין הפלסטינים יציעו 100000 דולר (הכסף יגיע ממדינות המפרץ) לכל ישראלי שיסכים להגר לקנדה/דרום אמריקה ?
יש מיליוני ישראלים שיקפצו על המציאה הזו.

איציק 6 בדצמבר 2014

זה בסדר גמור, הוא יכול להציע ואנחנו יכולים לסרב. אם יהיה מי שיחליט לקחת את הכסף ולהגר זו זכותו. לדעתי צריך יהיה לשלול לו אזרחות על עסקים עם האויב, אבל שיקח את מטלטליו ויעזוב.

רן הנרגן 6 בדצמבר 2014

"היסטוריון של ספורט" מהניק שלך אני מסיק שאינך בחור צעיר וזה מעציב אותי עד מאד. אדם אינטליגנטי שכמוך מגבב אוסף טענות שמתאים לנער בן 14 שכותב ברוטר. אתה כותב כמו מי שמעולם לא קרא ניתוח היסטורי אחד ראוי לשמו. מדינות אינן מנהלות מדיניות שמבוססת על פי עקרונות של צדק ומוסר אלה על על תועלת, אינטרסים ואתוסים. לדוגמא אדם מערבי יתקשה לקבל את מדיניות רוסיה כלפי קיצוניים מוסלמים – במקרים רבים היא תומכת בהם למרות שהם מהווים איום גם על רוסיה. אבל לרוסים חשוב יותר להחליש את ארהב אז הכל כשר. ולעניננו:

מאז 67 ישראל היא מדינת קלינט של ארהב (אם המושג לא ברור למי שיחפש באינטרנט). כל מה שישראל עושה היא עושה ברשות אמריקאית. אבל לא לעולם חוסן. ארהב אינה מי שהיתה ב 60 השנים מאז 1945. גם אם העצמאות האנרגטית החדשה היא לא תחזור להיות מה שהיתה. לא כשהיא חייבת את המכנסים והתחתונים לסינים. גם היחס של הממסד האמריקאי כלפי היהודים וישראל אינו מה שהיה.

ההצעות / טענות שלך מובילות את ישראל להפיכת מצב האפרטהיד ששורר בשטחים מדה פקטו לדה יורה. זו הליכה בדרכה של דרום אפריקה. לעולם לקח כארבעים שנה להוריד את האפריקנרים על הברכים. במקרה של ישראל זה יקח 4 ימים.

אתה בטח שואל מה אני מציע? אז אני לא מבטיח שבדרך ההידברות עם הפלסטינאים בינאום הסכסוך ושיתוף מדינות ערב הסוניות בהסכמים הכל יהיה סוגה בשושנים אבל בדרכך הסיכוי שישראל תשרוד הוא אפס.

בני תבורי 6 בדצמבר 2014

נהדר!

אביאל 6 בדצמבר 2014

רן – ראשית הנשיאים האמריקאים בעבר, החל אייזנהאואר ודרך בוש האב לא מתו על ישראל בלשון המעטה – אני לא יודע על סמך מה אומר שהיחס ליהודים או לישראל הוא לא מה שהיה, אני דווקא רואה שבצד הרפובליקני רבים מה יותר פרו ישראלי וכל מתמודד עתידי על הנשיאות מול הילארי בצד של הדמוקרטים נחשב לפרו ישראלי מובהק, אז לא ברור לי על סמך מה אתה אומר את זה. את הבטחון לעצמאות האנרגטית שלה ארה״ב ביטחה בראש ובראשונה בבסיסים בכווית, ערב הסעודית וטורקיה, ישראל היתה במעגל השני.

עניין הסיפוח הוא הזייה, כתבתי למעלה ובהרחבה מדוע, אני יותר מאשמח לשמוע אם תוכל להסביר לי איך בדיוק המהלך יקרה, מדוע הוא יקרה ולמה לישראל יהיה איזשהו אינטרס לעשות אותו ?

העובדה שאתה אומר שאפרטהייד מתקיים גם אם לא באופן רשמי היא דיי בדיחה, הפלסטינים בוחרים באופן חופשי את הנבחרים שלהם, הם מקבלים כספים מבחוץ, יש להם משטרה והם מנהלים הרשות הפלסטינית בצורה עצמאית (משרד פנים ויחסי חוץ) – אתה בטח תטען שישראל יכולה להגיע לכל מקום בגדה ולעשות כרצונה, על זה שאני אענה לך שבכל הסכם עתידי שנדון אחד התנאים הבסיסים ביותר (שהתקבל גם ע״י הפלסטינים) הוא מדינה מפורזת לחלוטין (ללא צבא ועם משטרה) כאשר בטווח הארוך (מאוד) תישקל בנייה של כוח צבאי, אבל הערבויות יגיעו בינתיים ממדינות ערב בהתאם לצורך – הפחדת האפרטהייד היא עוד אמצעי של התקשורת להניע את האינטרסים שלה, לא יותר מזה.

דניאל 6 בדצמבר 2014

"האם לא ניתן לתת זכויות אזרח ללא זכות בחירה ?" – מדינת ישראל 2014. פשוט נהדר.

היסטוריון של ספורט 6 בדצמבר 2014

להלן תגובתי

1. זכויות אדם וזכויות אזרח לא תמיד עולות בקנה אחד גם לא במדינות מערביות .
בטח ובטח לא כאשר אדם בודד לא מוכן לקבל נאמנות לאותה מדינה בה הוא גר.
בנוסף הרי ידוע לי בדיוק איך תגיבו אם יהיה "נער גבעות " שיגיד שהוא רוצה להקים מדינת יהודה …תבקשו לשלול את זכויותיו ובצדק.
בשורה התחתונה לא אנו המצאנו זאת (למי שלא מאמין שיבדוק בגוגל …כלי נפלא בו ניתן לדעת מידע רב ו…לחסוך לי את המאמץ).

2. דיברתם היסטוריה וכתב לי אחד "נרגן" כי לא קראתי ניתוח היסטורי אחד ראוי לשמו
הנה אני מרים את הכפפה ומספר לך ש"במקרה " קראתי את ספרה הנפלא בין שני החלקים ומעל 700 עמוד של פרופסור אניטה שפירא
"ברל " על הרל כנצנלסון .
ברל היה איש המוסר /החינוך /החזון של מפא"י ההיסטורית תראו בבקשה את היחס שלו לערביי ישראל ואת המחשבה שלו לפני יותר מ 60 שנה …הרעיון הראלי היחידי שבא בחשבון מבחינתו הוא טרנספר …הוא הכיר בלגיטימיות המוסרית ברעיון זה וכן בראליות שלו.

3. התלות של ישראל בארה"ב :
לדעתי אכן באמת הרבה השתנה במציאות .
פעם היינו בעידן המלחמה הקרה ולכן כל מדינה (כמעט ) הייתה מדינת חסות של אחד משני הגושים.
אנו כבר שנים לא באותה מציאות ויש לבחון את כל יחסי ישראל /ארה"ב מחדש ולא להיצמד לאיזה קונספציה שעבר זמנה.
שמישהו יענה לי בכנות האם מישהו בכן ברצינות את החלופות ליחסים אלו ?
הרפלקס האוטומטי זה להגיד אין חלופה אחרת אני אישית לא בטוח בכך …יתרה מכך נראה לי כי התמיכה העיקרית של אמריקה בנו קשורה לזכויות וטו באו"ם ועל כך אסתפק כרגע ואומר (מבלי להתייחס למשמעות תמיכה זו )
כי ממילא תמיכה כזו לא מובטחת יותר ופרדוקסלית מוכיחה את הטענה כי לא בטוח שהברית הזו כ"כ קיומית לנו כיום.

4. אפרטהיד : תרשה לי לצחוק אתם לא מכירים את המציאות בשטח ורק מלקים עצמכם הלקאה עצמית.
הערבים זוכים לזכויות בדיוק כמוך …רק שהם לא חייבים ללכת לצבא ותאמין לי מידיעה מס הכנסה /מע"מ לא יחפש אותם לתשלום חובות (כולל מזרח ירושלים שהם לחלוטין בעלי ת.ז ישראליות ).

5. אשר להצעה לתת 100,000 לפליט היה מי שהעיר בציניות לתת לנו ונעוף מפה.
אסתפק ואומר כשתרוויח כמו העזתי המסכן תהיה ראוי לקבל אותו דבר.
רק יש לציין ולומר שלאותו עזתי מסכן סייע כל העולם והביא לכאן כל סיוע שרק אפשר אלא שבמקום לתת לעזתי המסכן לקחו זאת המושחתים הידועים לטובת נהנתנות אישית וטילים על כולנו .

6. .לסיום שימו לב כי לא הייתה שום התייחסות עניינית מצד כל המגחכים (תופעה ידועה בשמאל שמנסים להתייחס ביהירות ובגיחוך לכל מי שחושב באופן שונה -אך לא לענות עניינית ).
לעניינים הללו
א. היפרדות לא הועילה בדבר
ב. איך מוצאים מאות אלפי בתים בשטחי הקו הירוק לטובת המגורשים החדשים בתכנית ההיפרדות של אלפסי ?
ג. האם נראה לכם ראלי הפתרון של להשאיר את המתיישבים תחת דגל מדינת חמסטאן ?

דניאל 7 בדצמבר 2014

1. זכות ההצבעה היא זכות בסיסית במדינה דמוקרטית, הכי בסיסית. אנא הראה לי מה העלו תוצאות חיפושיך בגוגל ואיפה ישנה מדינה דמוקרטית מודרנית ללא זכויות בחירה לאזרחים.
(ואין לי מושג מה היה כל המלל הזה על נערי הגבעות, מדינה יהודית כבר קיימת ואף אחד, חוץ מליברמן, לא הציע לשלולל אזרחות אף פעם)

2. ברוך הבא לשנת 2014, שבה המצב הגיאופוליטי 'קצת' שונה 1946.

3. פה אתה באמת מפגין בורות בפוליטיקה העולמית. התמיכה של ארה"ב לא מסתכמת בוטו באו"מ, אפילו לא מתחילה שם. כל הנשק שלנו מגיע מארה"ב, אנחנו מקבלים סיוע כספי לא קטן מארה"ב(שלא לדבר על זה שהם הצילו את התחת שלנו בכיפור), מדינות אירופה מושפעות ע"י ארה"ב ליחסים טובים איתנו, השת"פ הצבאי והמוידיעיני עם ארה"ב הוא ענק, השלום עם מצרים מתוחזק בזכות ארה"ב, כל הסטארט אפ הישראלי עובר לארה"ב וכ' וכו' וכו'
העובדה שישנם אנשים שאפילו מעלים על דעתם לפגוע איכשהו ביחסים האלה מראה עד כמה הימין משתיל בנו התנהגות משיחית של התאבדות לאומית. ממש אחרי המבול.

4. כמה אירוני שהאדם שהציע לשלולל זכויות הצבעה על בסיס גזעי מתרעם על המילה אפרטהייד באותה התגובה. האפרטהייד מתייחס לפלסטינים בשטחים הכבושים, לא לאזרחי ישראל.

5. אני אכן משתכר יותר מהעזתי הממוצע, ולכן אני גם דורש פיצוי הרבה יותר גבוה בהתאם. אולי 1000000 שקל כהתחלה.

6.
א. אף פעם לא נפרדנו מהם עד היום.
ב. מחליפים שטחים על גושי ההתיישבות הגדולים ואת השאר מפנים, מצידי אם הם ממש רוצים להישאר הם יכולים לנסות את מזלם במדינת פלסטין שתקום, הרי המתנחלים גם ככה תמיד מצהירים שזה הכל הפוליטיקאים וברמת האנשים הם מסתדרים מצוין עם הפלסטינים, אז ממה יש להם לדאוג? כל האנשים האלה היו מודעים לסיכונים שהם לוקחים כשהם הולכים לגור מחוץ לגבולות ישראל.
ג. לא.

היסטוריון של ספורט 7 בדצמבר 2014

1. תחפש ותמצא (אני מצאתי ) אם באמת ובתמים תחפש ולא תמצא תגיד לי אז אשתדל להתאמץ.
2.מצב גאופוליטי אולי השתנה אך לא הרעיון המוסרי הבסיסי .(בנוסף ראינו מספיק מקומות שעשו כן מאז …אז תחליטו הבעיה היא גיאו פוליטית או מוסרית ? ).
3.הנשק מאמריקה לא חייב להגיע ממנה …הוא יכול להגיע מסין או מצרפת (תשאל את בן גוריון ) ואפילו ממזרח אירופה (כנ"ל ).
אמריקה "הצילה את התחת שלנו בכיפור " רק בגלל שעשור (+) קודם לכן בן גוריון שם עליהם פס ובנה על אפם וחמתם כור אטומי
אלמלא אותו כור ואותו איום של גולדה הם היו מחכים עם הסיוע עד היום …בקיצור בדיוק בגלל יום כיפור ההוכחה שאמריקה שמה עלינו קצוץ וכל מה שהיא נותנת היא נותנת כאינטרס שלה (ובמידה ואין אינטרס אין סיוע).

4.אין שטחים כבושים בשטחי ישראל מכאן ההתרעמות .כל שטחי ישראל שלנו אין הבדל בין מושגי "גדה מערבית " לבין יפו מכאן מגיע מקור הבלבול שלך אגב גם בן גוריון חשב זאת ואמר שעקרונית הכל שלנו (אלא לשיטתו זה שזה שלנו לא אומר שצריך לכבוש זאת).

5.על ציניות לא אענה.

6.א. מה קרה בגוש קטיף אם זה לא פרידה …שמא תאמר הצבא נשאר שם אם כך מי ערב לך שאחרי שתעקור מאות אלפי ישראלים הצבא לא יצטרך להישאר באותה מתכונת ?
ב. חלקה השני של תשובתך ציני ולא אענה …על החלק הראשון אשמח שתעשה את החישוב מה נשאר ואת מה מחליפים ולבדוק האם זה ראלי או סתם גחמה של איווט (שנקרא אצלכם מן הסתם ימין קיצוני …אבל אצל הימין האמיתי הוא ממש לא נחשב).
ג. בהמשך לתשובתי הקודמת אז איך תפתור את הבעיה ?
.

דניאל 7 בדצמבר 2014

1. אין לי מושג על מה אתה מדבר, אין שום מדינה דמוקרטית בעולם שבה יש אזרחות(נא לא לבלבל עם תושבות) ואין זכות בחירה. אין שום תכלית לאזרחות אם אין לך זכות בחירה.

2 אתה שוב פונה למקומות מבלי לתת מקורות, איפה עשו כך? רעיון הטרנספר היו בנחלט פסול ברמה המוסרית, ההתייחסות הייתה לזה שבמציאות של אמצע המאה הקודמת אולי הוא עוד איכשהו היה עובר. כיום, אין סיכוי.

2.אם אתה חושב שאנחנו יכולים פשוט להחליף קניין, כאילו שהיו תפוזים, מארה"ב לצרפת(או, בכלל מצוין, סין) אני באמת לא מבין אם אתה רק תם או טיפש. בנוסף לזה שכמו שציינתי, הנשק הוא רק אחד הרבדים לשת"פ שלנו(גם אם אחד המרכזיים). אף אחד לא ימכור לך בכלל נשק אם ארה"ב תרצה בכך.

4. זה פשוט לא נכון עובדתית, ישנו הבדל לא רק לפי כל העולם אלא אפילו לפי מדינת ישראל, שמעולם לא סיפחה את השטחים לגבולותיה. וכל ההזיות המשיחיות לא ישנו את זה עד שזה יקרה.

6. א. איך אפשר להגיד פרידה כאשר אנו שולטים פיזית על האויר, היבשה והים. שולטים על כל מה ומי שנכנס ויוצא. שולטים על הכסף, המים, החשמל והדלק. כמו כן, הנתק המלאכותי בין עזה לגדה הוא פשוט זריעת חול בעיניים, כאילו שמה שקורה בגדה לא משפיע על הרצועה, ולהיפך.
ב. למי איכפת מהחישובים? הרוב המוחלט של האנשים גרים באריאל, מעלה אדומים ועוד יישוב או שניים. כל השאר יצטרכו להיתפנות, כמו שהתפנינו מסיני.
ג. נתחיל מזה שנפסיק את הבנייה המשוגעת הזו ונפנה את כל הלא חוקיים. אם פנינו לא למדינה דו-לאומית, אז אין לנו מה לעשות שם.

היסטוריון של ספורט 7 בדצמבר 2014

תגובתי האחרונה בהחלט
1. תקרא את המושג דמוקרטיה מתגוננת ותבין שדמוקרטיה מפחדת להיות צאן לטבח היא לא חייבת לתת זכות בחירה.
(זו רק דוגמה אחת מיני רבות )
2. מי החליט שטרנספר פסול מוסרית ? מי החליט שפליט מסכן מעזה יצא יותר טוב תחת אנשי חמאס שרוצחים אותו או לפחות משתמשים בו למגן אנושי ? שאלת אותו ? (ואגב דיברתי על טרנספר מרצון ).
בנוסף בעיני לפחות מוסר הוא מוסר הוא מוסר ולא אמור להשתנות בחלוף 60 שנה.
אם ברל איש החזון /החינוך של מפא"י ההיסטורית דיבר על טרנספר כפתרון מוסרי ! קצת קשה להציג זאת כרעיון קיצוני של הימין הקיצוני . (במאמר מוסגר טענתם שאיני יודע היסטוריה …שלחתם אותי לשם אני הלכתי …תתמודדו ).

3. כן אני חושב …לפחות אני חושב שלא ניסינו ואסביר לך מדוע אני חושב כך.
פשוט מאד כי ההנחה שלי (שההוכחה מספיק פעמים) אומרת שארה"ב לא תומכת בנו בגלל העיניים
היפות שלנו אלא בגלל אינטרס שלה (שאגב הולך ופוחת).
ולכן אם זה משחק של אינטרסים ניתן לחפש אותם גם אצל ארצות אחרות …לפחות לנסות או נגיד זאת כך "לתמחר " את אמריקה.
4. שיח חרשים אתה קורה לי ולדומיי "משיחים " בינתיים המשיחיות היחידה היא משיחות השקר של הסכמי שלום /עקירת חבלי ארץ והתחנפות לעולם .זה הוביל לפיגועים /לצרות מבית וגם לעוד יותר חוסר לגיטימציה מהעולם.
אם לפחות היינו אומרים זה שלנו ! ייתכן והיינו מקבלים לגיטימציה (ותקרא למשל את זיכרונות שמיר כאשר אמר זאת לצרפתים למשל …איך הם העריכו אותו למרות שעשו הצגה תקשורתית של כיסוח ).

6. לשיטתך אינך יכול להיפרד גם אם תעקור את כל היהודים מיש"ע אז בשביל מה ?
אתה יודע קח את עזה תסביר לי
א. איך תעשה את ההיפרדות כיום לאחר שלא גרים שם יהודים ובתנאי שיהיה ביטחון אנא תסביר לאט אולי נבין מהר.
ב.אריאל ומעלה אדומים .
אך שכחת את אפרת למשל (עיר ואם בישראל)
ושכחת ישובים שכוללים אלפי אנשים כל ישוב
הידעת שבית אל למשל שווה לבדה כ 60 אחוז ממגורשי קטיף ?
אתה יודע כמה תושבים יש במועצה אזורית בנימין למשל ? שומרון ? גוש עציון ?
בקיצור תהיה קצת ראלי ולא משיחי (מצחיק שאתם מגדירים את הימין "משיחי " )
ואז נדבר.
ג. ביבי הוא ולא אחר הפסיק בניה יותר מכל ר"מ אחר מאז 67 (כולל רבין וכולל פרס וכולל שרון )
ומה קרה ? עוד טרור ועוד טרור עוד גינוי ועוד גינוי ועוד פגיעה בלגיטימציה הבינלאומית.
בקיצור תסתכל על הנרטיב של הימין .
הימין טוען הארץ שלנו והיא תהיה לגיטימית בעיני אומות העולם ככל שנכיר בכך מבית.

גם ארץ ישראל לא הייתה לגיטימית ע"י הבריטים …גם אז הייתה דעה רופסת (וויצמן )
אבל בן גוריון ,ברל וטבנקין (ורבים אחרים) התעקשו שזו ארצנו ! וזה עבד .
אם תרצה אין זו אגדה.
(לא משיחיות כי אם מציאותיות ואמונה !)

דניאל 7 בדצמבר 2014

1. ועדיין לא הבאת שום דוגמא. אז אם אין לך דוגמאות או שתודה שבדית את הנתונים מהראש שתתן הפניות.

2. דעת הקהל הגורפת של התקופה מחליטה מה מוסרי ומה לא, לכן, כל העולם קבע שזה לא מוסרי. אלא אם כן לדעתך לעקור אנשים שנולדו, גדלו וחיו כל ימי חייהם ולזרוק אותם במדינה שאינה חפצה בהם זה מוסרי. מזה אני אוכל להסיק רק שפספסת את כל ימי השואה בביה"ס.
שוב, לא אמרתי שזה היה מוסרי לפני 60 שנים. למרות שמוסר בהחלט משתנה עם השנים ומבטא את רוח התקופה, כמו עבדות או הומוסקסואליזם, למשל.
(ולגבי ההיסטוריה, הרעיון הוא ללמוד אותה ולהסיק מסקנות. לא ללכת לאישיות היסטורית כלשהי ולחקות את כל מעשיה.
ואם כבר ללמוד משהו, אז אפשר ללמוד הרבה דברים מהסכם השלום האיתן שיש לנו עם מצרים, כבר יותר מ4 עשורים)

3. ארה"ב תומכת בנו בגלל הפורום היהודי החזק שם שמחזיק בקונגרס ומשפיע ישירות על הרבה פוליטיקאים. אין שום מדינה שאפילו מתקרבת למה שארה"ב נותנת לנו. שלא לדבר שאין אף אחת שתרצה, אלא אם כן שמת להצבעות באו"ם בשנים האחרונות. הדבר היחיד שעוצר מפולת סנקציות מטורפות על ישראל זה ארה"ב. אני לא מבין אך אנשים חיים במציאות כל כך מנותקת וחסרת הבנה בסיסית.

4. אני קורא לך משיחי מפני שאתה ממציא לעצמך מציאות מדומיינת, שמסתמכת כנראה על התנ"ך. השטחים הכבושים אינם שטחי ישראל, עובדתית, לא על פי הקהילה הבינךאומית ולא ע"פי מדינת ישראל, להגיד ש"אין הבדל בין מושגי "גדה מערבית " לבין יפו" זה שקר במקרה הטוב.
ואם אתה רוצה להגיד שזה שלך, אז תגיד, אדרבא! תספח את השטחים ותן אזרחות שוות זכויות לכל מי שנמצא בהם, או שאל תספח ותפסיר ליישב אותם. אי אפשר להמשיך ללכת עם ולהרגיש בלי כמו שעשינו עד עכשיו.

6. הדבר הראשון שיש להבין הוא שאין פתרון אחר. לא קיים. 3 מיליון הפלסטינים לא יעלמו ביום אחד מעל פני האדמה. סיפוח השטחים יביא לסופה שך ישראל היהודית, בגלל רוב ערבי, או לסופה הדמוקרטי, אם לא נעניק להם אזרחות שוות זכויות. אחרי שתשכיל להבין שחייבים לעשות את זה, הפתרונות הטכניים הם כבר פרטים שוליים. ישנם הרבה מנגנוני בטחון שישראל יכולה להפעיל גם ביום שאחרי. וההצעה האחרונה של קרי כוללת את חלקם. בכל מקרה מובן שזה לא יביא שקט מיידי, סביר להניח שעוד תקופה לא קצרה שלאחר מכן ההפגנות, האלימות והטרור(מהבית ומבחוץ) עוד יגעשו. בסופו של דבר יש לא מעט גורמים קיצוניים בשני הצדדים שלא מעוניינים להתפשר על כלום. אבל בפרק הזמן הארוך זה ברור לכל אדם בעולם כמעט(חוץ מאנשי הימין בישראל) שזה מה שיקרה, השאלה היא האם נשכיל לעשות את זה לפני בתנאים שלנו או שנחכה עד שהעולם יכריח אותנו.
ב. אני מבין שאינך מודע למשמעות המילה "ועוד". בכל מקרה, התווכחות על יישוב כזה או אחר זה לא רלוונטי. מה שרלוונטי הוא שרובם בהחלט יצטרכו להתפנות. כמו שאמרתי, לא הייתה להם בעיה ללכת כנגד דעת רוב הציבור בישראל בזמנו ולקבוע מציאות פוליטית שרוב הציבור התנגד לה, הם ידעו מצוין מה הסיכונים שהם לוקחים ואני לא רואה בעיה בזה שחלקם יצטרך להתפנות למען טובת הכלל.
ג. אתה מתכוון לאותה הפסקת בנייה שאנחנו עד היום משלמים פיצויים עליה לאדונים המתנחלים? מה ציפית בדיוק, שנפסיק לבנות חודש חודשיים והטרור יפסק? מה הרעיון לבנות בתים במקום שעתיד לא להיות חלק ממדינת ישראל? אולי נבנה גם בתים בלבנון על הדרך?

היסטוריון של ספורט 7 בדצמבר 2014

אתה מאלץ אותי לחזור ולהגיב מקווה שבפעם אחרונה.
1. כתבתי בפירוש תקרא את הערך "דמוקרטיה מתגוננת " ותבין.
2.דעת הקהל של התקופה קובעת שהיהודים אשמים תמיד בכל אז אנו לא מוסריים נכון ? זו פשוט דמגוגיה בגרוש.
מוסר לא אמור להשתנות בגלל איזו שהיא קבוצת "רייטינג שונאת ישראל " אגב דעת הקהל "הקובעת " תלמד קצת היסטוריה ותראה מה בן גוריון חשב עליהם ואיך הגיב (והוא לא היחיד).
עוד שני הערות בעניין זה.
א. אז אתה מודה שלזרוק את תושבי חבל ארץ קטיף היה פסול מוסרית נכון ? אם כן איפה היית בשנת 2005 ?
ב. אתה בטוח שיש לנו "שלום איתן " עם מצרים ?
במקרה הטוב אין לוחמה מה בין זה לשלום ? תסתובב ברחוב המצרי עם דגל ישראל ונראה מה יקרה לך .
אשר למילה "איתן " נראה שלא רק היסטוריה רחוקה יש לך ללמוד אלא גם את הקצרה של אתמול …לפני שנה וחצי ה"שלום הזה היה על "כרעי תרנגולת "
3. ארה"ב תומכת בנו ממספר סיבות אבל הצד השווה של סיבות אלו שזהו האינטרס שלה .
בעבר מדינות אחרות תמכו בנו ומי אמר שזה אף פעם לא ישתנה ? מאיפה התובנה הזו האומרת "רק אמריקה "
מי אמר למשל שלא נוכל לקבל תמיכה מסין ? לפחות תמיכה כלכלית (היינו כבר קרובים לעסקת ענק …אלא שארה"ב "הטובה " מנעה זאת מאיתנו )

4. לפי דבריך בן גוריון היה משיחי במאבקו עם חיים וויצמן טרום הקמת המדינה …הרי גם אז הייתה דעה לקהילה הבינלאומית ולמעצמות.
למה יש הבדל בין הגדה ליפו ? גם שם היו ערבים ש"ברחו " זה שקר כי זה לא נח לך ?

לסיום אני באמת חושב שאני יכול לספח כי זה שלי ! ומכיוון שזה שלי לא שייך כאן אפרטהיד …ואשר לזכויות אזרח איני חייב לתת אותם למי שישתמש בכך בכדי להורגי אם הוא מבטיח נאמנות (כמו הדרוזים למשל ) אני מוכן לשקול את הדבר. ושוב תקרא את הערך דמוקרטיה מתגוננת ותבין שזו זכות דמוקרטית ראשונה במעלה !

6. א 1 שמת לב שלא אמרת כלום ? כבר 20 שנה מציאות אוסלו …יודע מה נעשה הנחה אוסלו החזיק משנת 93-2001
הצענו הכל ומה קיבלנו ? דם דם דם ותמרות עשן זה חודש חודשיים ?
א.2 "פתרונות טכניים זה עניין שולי " זו בדיחה מצחיקה מאד ….הבה נעוף כולנו מכאן ונגיד אותו דבר.
תבין לא מדובר ב 1000 משפחות גם לא ב 100000 זה בעיה מהותית קיומית לא כזו שניתן לפותרה "כבעיה טכנית "
עד שלא תבין ותפנים זאת אתה בגדר משיחי ולא סתם משיחי אלא משיח שקר !

ב. אין שקר גדול מזה : מי אמר שהם הלכו נגד דעת רוב הציבור בישראל
אני מוכן לעשות איתך עסקה כאן ועכשיו תעביר כל תכנית במשאל עם ואני בעדך.
אבל זה לא קורה ….זוכר את גוש קטיף ביקשו זאת משרון הייתה סיבה לבקשה זו
ראשית שרון הרי רץ לבחירות בטיקט של "דין נצרים כדין ת"א " וקיבל 38 מנדטים (וקרע את מצנע ).
שנית היה משאל בליכוד …אמנם מפלגה בודדת אף בכל זאת עשרות אלפי מתפקדים ושרון הובס ומה נהיה ? ביקשו ממנו משאל עם אפילו לפיד הסכים (טומי ז"ל עד שחזר בו ) תוך כדי נקיטת צעדים אנטי דמוקרטיים (שכללו פיטורי שרים שלא הסכימו עמו בממשלה ).
אז אתה אומר שזה נעשה כנגד רצון רוב העם …צא מהבועה ותבין כמה אתה ניזון מנתונים שקריים.
בנוסף המיישבים הללו קיבלו הסכמה ותמיכה של כל ממשלות ישראל (פרדוקסלית למעט נתניהו של השנים האחרונות)
ג. תלמד אותי איזה פיצוי אתה משלם ל"אדונים המתנחלים " ? בטח אתה מתכוון לנתונים פקטיבים ושקריים של מכון מולד .
שורה תחתונה עצוב לי בשבילך שאתה ניזון ממי שמספר לך סיפורי סבתא מבלי לחקור באופן רציונלי את הנתונים באמת.
האמן לי אם יהיה לך אומץ והגינות תגלה דברים מעניינים. (ולחקור אין הכוונה להסתמך על מכון מחקר אינטרסנט כמו מכון "מולד " ).

דניאל 7 בדצמבר 2014

1. מושג דמוקרטיה מתגוננת בא להגן על עצם קיום הדמוקרטיה, ולא כהגנה על האזרחים במדינה דמוקרטית. לראייה, את תנועת כך פסלו מהכנסת כדי לגונן על הדמוקרטיה, אבל לא שללו לכהנא אזרחות או את זכות הבחירה. אתה הצעת לתת אזרחות ללא זכות בחירה בחיזוק שישנו מקדם לכך במדינות דמוקרטיות אחרות. אך דבר זה אינו קיים אז עכשיו אתה מנסה להתפטל להגדרות אחרות חסרות כל קשר.

2. אל תכניס לי מילים לפה. המוסר לא ניתן משמיים והוא בהחלט משתנה לפי התקופה, עובדתית, מה שהיה נחשב פעם לסביר(עד לפני כמה עשרות שנים העבדות עוד הייתה חוקית בארה"ב והומוסקסואליות נחשבה עבירה פלילית חמורה באנגליה, למשל) כיום נשמע מגוחך. זאת המציאות, גם אם היא לא לרוחך.

א. איפה אני הייתי? במעגל הפינוי החיצוני. פינוי קטיף היה מצער, אך נחוץ. מבלי להיכנס לאיך האנשים הללו התיישבו שם מלחתכילה, לפעמים בהחלט צריך לפגוע בזכויות אנשים מסוימים לטובת הכלל.התנגשות בין זכויות הפרט לטובת הכלל הוא מוטיב חוזר בכל מדינה דמוקרטית. ואמנם אני לא ממש מסכים עם איך שהפינוי בוצע, גם היום אין לי ספק שעדיף היה לפנותו. (בהערה שולית, כמובן שזה לא בר השוואה לפינוי פלסטינים בגדה מבתיהם, הרי הם אינם אזרחי המדינה המפנה).

ב. השלום עם מצרים החזיק 2 תהפוכות ממשל במצרים, אינספור פעולות צה"ל בעזה, פיגועי טרור בסיני, פליטים אפריקאיים וכו' וכו'. למעשה, ישראל נמצאת כבר את רוב שנות קיומה בהסכם עם מצרים. בהחלט "איתן".

3. המוטיב החוזר של הפוסט שלך הוא העבר. בעבר קיבלנו תמיכה ממדינות העולם, כיום, אף(!) מדינה חוץ מארה"ב לא עמדה לצידנו בהצבעה באו"ם לקראת מדינה פלסטינית. כיום, כל ממשלות אירופה מחייבות תיוג מוצרי התנחלויות ורובם מגנים פעילות עסקית עם גורמים מעבר לקו הירוק. כיום, רוב הארגונים האקדמיים בעולם מגנים באופן אקטיבי ופסיבי את ישראל. התמיכה בישראל מביע לארה"ב רק צרות וביקורת ועם כל יום שעובר האמריקאיים מבינים את זה יותר ויותר, כבר היום יש כותרת על צעדי לחץ ששוקלים בארה"ב מול ישראל לקראת הבחירות. עד כמה אובדני ומשיחי צריך להיות כדי לוותר על המדינה היחידה שעוד עומדת לצידינו בעולם?

4. הרשה לי לברך אותך שוב, לשנת 2014. על ההבדל בין הגדה ליפו אולי כדי שתשלח מכתב לראש הממשלה, כי כמו שציינתי, גם ישראל לא מכירה בגדה כחלק רשמי משטחה. מי שקובע בפועל את ההבדל הוא אותו הגורם\ארגון שקבע שהמדינה הזאת קיימת מלכתחילה, העולם.
נ.ב. "מכיוון שזה שלי לא שייך כאן אפרטהיד" המשפט המגוחך הזה רק מדגים את עומר הבורות שלך במהו אפרטהייד בכלל.

.6. א1. כמו שאמרתי ישנם הרבה פרטי הסדרים בטחוניים שאינם ממש רלוונטיים לתמצית הדיון, לעשות העתק הדבק לפוסטים באורך הגלות ישמים את כל הפורום. התמצית היא כזאת, למשל:
"על פי ההצעה של קרי, לאורך בקעת הירדן תבנה גדר מאסיבית כמו גדר ההפרדה ולמעשה הפלסטינים יהיו כלואים בין שתי גדרות. מזל"טים ישראלים ינועו מעל הגדה בחופשיות ויוכלו לעקוב אחר הנעשה שם – כדי לעקוב אחר התארגנויות טרור ולאסוף מודיעין. בשנים הראשונות הסיורים לאורך הגבול עם ירדן יהיו של צה"ל בלבד, לאחר כמה שנים הסיורים יהפכו להיות משותפים על הפלשתינים תוך תאום גם עם הירדנים מעברו השני של הגבול."

א2 אני יודע בכמה אנשים מדובר. האם אתה מוכן לוותר על ישראל היהודית-דמוקרטית בשבילהם?

ב. המצב הפוליטי כיום שונה מהמצב הפוליטי דאז.ואני מדבר על עוד לפני ההתנתקות. וגם היום רוב הציבור עדיין תומך בפתרון 2 מדינות שאינו יישים אם נמשיך בהתיישבות המטורללת הזאת.

ג. http://www.haaretz.co.il/news/politics/1.2164768
רק על ההקפאה עצמה 40 מיליון כל שנה מאז 2009.

היסטוריון של ספורט 7 בדצמבר 2014

דניאל אני רואה שלא נגמור
אז אגיב על נקודה אחת בקצרה
6.ג העיתון מוטה וחברת הכנסת שפיר מוטה ומאחזת עיניים .
הייתה תגובה מפורטת של יו"ר ועדת הכספים ניסן סלומינסקי על עניינים הללו
.ובכלל מה שאתה עושה זה לא הוגן היות ואתה לוקח סעיף אחד ולא בוחן אותו לעומק.
למה שלא תדבר על הקיבוצים שקיבלו השנה קרקעות בחינם (כמעט בחינם ) ואף אחד לא מדבר על זה ?
דבר אחד אני יכול להבטיחך בוודאות
א. המתיישב הממוצע ביש"ע לא מקבל יותר מאשר מקבילו בקו הירוק זה הכל הסתה לא מבוססת .
ב. אם אותו מתיישב יעבור לתוך הקו הירוק עדיין המדינה תשקיע בו אותו דבר (לפחות )
בכל הקשור לכספים ,ולתשתיות.
היה שלום בשמחות .

דניאל 7 בדצמבר 2014

למה תמיד זריעות החול בעיניים האלה, מה הקשר לקיבוצים עכשיו? אמרתי שאנחנו משלמים עד היום על ההקפאה ההיא, ביקשת מקורות, הבאתי, המענק נקרא "מענק הקפאה" למען השם! על מי אתם עובדים?
ההתחייבות המגוכחת שלך אינה עומדת במבחן המציאות. הראיות שתושב מעבר לקו הירוק מקבל מהממשלה פי כמה וכמה הן כבר בשלב שהן בלתי ניתנות לערעור.
http://www.themarker.com/news/1.2306470
http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3577491,00.html
http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3577493,00.html
אפילו מהלשכה הלאומית לסטטיסטיקה:
http://www.cbs.gov.il/publications/p_libud_12.xls
או שגם הם שמאלנים שקרנים בוגדים?
וזה עוד מבלי להזכיר כל מיני מענקים תמוהים ותחבולות סביב בדמות "החטיבה להתיישבות"
http://www.themarker.com/news/1.2129289
או "המענק להתיישבות צעירה"
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4470809,00.html
כל זה בנוסף לזה שעצם ההתיישבות שם היא יקרה, הרי על כל גבעה מנותקת כזאת צריך לשמור, צריך להקים צירים, תשתית, תחבורה וכו' אל תעיז אפילו להגיד שטויות בסגנון שהמתיישב הממוצע עולה אותו הדבר למדינה אם היה בתוך תחומי הקו הירוק.

היסטוריון של ספורט 8 בדצמבר 2014

אתה פשוט לא מאפשר לי ללכת.
אך מי שזורע חול ציבורי הוא אתה.
אענה לך בקצרה ממש
1. באשר לנתוני המוסף הכלכלי של הארץ
א.. מעלה אפרים התנחלות ? נו טוב מדובר בישוב בבקעת הירדן לא ביש"ע !
אז גם את הבקעה אתה מבקש לעקור ?
שנית מעלה אפרים הוא ישוב חילוני בכללו (בכלל לא שייך למי שמכונים "המתנחלים " במקרה הייתי שם בצבא מכיר).
ב. עמנואל הוא התנחלות חרדית
בנוסף הנתון הזה חלקי כי ברור שככל שהישוב יותר קטן עלות התשתית היא יותר גדולה אך זה קורה גם בקיבוצים שמקבלים מענקי שווי כסף גדולים בהרבה.

באשר לנתון ה "אוביקטיבי " של הלשכה המרכזית לסטיסטיקה …מה הבאת שקשור לעניין ?
דיברת על הקצבות של עיירות מול מ.א ומ.מ מה הקשר ??????????????
3. שני הפירסומים האחרים הם פרסומים פוליטיים נטו
הבאת את ח"כ גפני שהעביר נתונים מעוותים למכון מולד.
במיוחד תמוהה עניין החטיבה להתיישבות …חטיבה זו נועדה מלכתכילה להעביר כסף רק להתיישבות זה שמה כמו קופות אחרות שמעבירות כסף למקומות אחרים לכן זה מוכיח שכל מכון מולד מדבר שטויות.
אין לי כל זמן יותר אני עצמאי בדוחות סוף שנה.
אך תחפש בערוץ הכנסת על מכון מולד תקבל גב' עובדת האוצר אוביקטיבית לא נציגת יש"ע ותראה מה היא אומרת על כל ההמצאות המעוותות הללו של מכון מולד.
בקיצור תפסיק לזרוע חול בעיני הציבור.
אם לא אענה לך יותר זה אך ורק מחוסר אמיתי בזמן (אני מתעסק בכספים וסוף שנה הזמן קצר).
ולא מהסכמה לגיבובי דברים ללא שום הוכחה .
אחי עובדים עלייך בעיניים פוליטיקאים ועיתונאים קטנים.
אני בניגוד אלייך מסתובב בכל מקום בארץ בקיבוצים ,בערים ובישובים תאמין לי ניתן לראות איפה המדינה משקיעה יותר ואיפה היא מזניחה .
תעשה סיבוב ותדבר

איתמר 6 בדצמבר 2014

ז׳בוטינסקי, על פי הטקסט, ראה בציונות תנועה קולוניאליסטית, אימץ את הנרטיב הפלסטיני שהחל להתגבש בתחילת העשור השני של המאה העשרים ושגה באופן חמור כאשר התייחס ל״אכזריות״ של אדומי העור תוך התעלמות או אי הבנה באשר למה שבאמת התרחש בצפון אמריקה.
במושג סטטוס קוו, בהקשר של הסכסוך הישראלי פלסטיני, נעשה שימוש שגוי.
בכל יום מתרחשים בשטח שינויים, חלקם זעירים ובלתי ניתנים להבחנה. השינויים הללו מצטברים ויוצרים לבסוף מסה קריטית שהופכת למציאות בלתי הפיכה.
רק המתנחלים והפלסטינים שחיים בגדה המערבית עדים וערים לתהליך הזה.
אצל המתנחלים אפשר למצוא זרם רדיקלי שלא פוסל חיים במדינה דולאומית (אם כי אי אפשר להשתחרר מהתחושה שאותם אנשים לא שוללים על הסף התהוות של מדינת אפרטהייד וכלל לא מוטרדים מהתפתחות כזו).
לפלסטינים יש שתי אפשרויות : חיים במדינה עצמאית בקווי 67 (עם תיקוני גבול מוסכמים) או חיים במדינה דולאומית.
אני תוהה מה היו התגובות בימין הישראלי אם אבו מאזן היה מכנס מסיבת עיתונאים ומכריז על כך שהפלסטינים מוותרים על שאיפתם למדינה עצמאית והם מבקשים לחיות כאזרחים שווי זכויות במדינה אחת מהירדן לים.
אפשר לשער שחלק מהימין היה יוצא בזעקות שבר על התנגדותו למדינה אחת ורצונו בפתרון שתי המדינות.
אגב, ללא השתתפות חמאס במשא ומתן עתידי אי אפשר יהיה להגיע להסדר עם הפלסטינים (שרק בעקבותיו אפשר יהיה להתחיל בתהליך של פיוס ותיקון. בסיום התהליך הזה יופיע השלום המיוחל).
מעולם לא הצלחתי להבין איך בשמאל לא מבינים זאת.
והערה בעניין רמת הגולן : אילו אהוד ברק היה מגיע להסכם עם הסורים היתה נמנעת הנסיגה החד צדדית מלבנון שהביאה את חיזבאללה אל הגדרות ולאחר שש שנים את לבנון 2. בנוסף לכך יש להניח ובסבירות גבוהה שהסכם עם הסורים, שהיה מעביר את אסד למרחב ההשפעה האמריקני, היה גורם לפלישה האמריקנית לעיראק להתנהל באופן שונה לחלוטין כי הכנופיות הג׳יהאדיסטיות נכנסו למערב עיראק דרך סוריה (ואחר שנים חזרו לסוריה כדי לתקוע סכין בגבו של אסד). הסכם שלום עם סוריה בתחילת העשור הקודם היה מונע את מרחץ הדמים הנורא, מפרק את הברית בין סוריה איראן וחיזבאללה, ומייצר מציאות אחרת בגבול הצפוני של ישראל.

איציק 6 בדצמבר 2014

שתי הערות:
1. סטטוס קוו זו לא סטגנציה, זה מצב שבו כל צד יכול לבצע פעולות כלשהן אך לא פעולות אחרות. למשל בנייה בתוך הישובים הקיימים כמו אריאל או קדומים אינה שבירת הסטטוס קוו, אך בניית ישובים חדשים כן.
2. אבו מאזן כבר איים לא פעם שאם לא נסכים לדרישותיו הוא יבקש מדינה דו לאומית הכדור הארץ ממשיך להסתובב. הוא יכול לומר מה שהוא רוצה ואנחנו יכולים לדחות. אותי אמירותיו של אבו מאזן לא מדאיגות, אותי מדאיגים המעשים שלנו.

אביאל 6 בדצמבר 2014

איתמר – מחמוד עבאס או יותר נכון שני בניו הם קבלנים עשירים מאוד, כנ״ל לכל המשפחות המורחבות של אנשי הרשות שנהנים אגב מכספי התרומות הגדולים בהיסטוריה (לראש) מכל העולם, מספיק לראות את חשבון הבנק של אשתו של ערפאת כדי להבין מיהם המנהיגים הפלסטינים ולמה הם לא יוותרו על השלטון.

ונניח שעבאס אכן יוותר על שלטונו, מה ישראל תעשה ? תיכנס לשלוט בראמללה, שכם וג׳נין ? לא רואה שום ראש ממשלה (מימין ומשמאל) שעושה את זה, לראש הרשות יש כוח ויש לבחון את הדברים מנקודת מבט של כוח (מרקסיסטית) – אנשים לא מוותרים בקלות על השפעה ותמיד ימצאו אנשים חדשים מתוך הרשות שירצו לקחת את הכוח הזה.

עידן. 6 בדצמבר 2014

ההקצנה ימינה של הליכוד זה משהו שצריך ללמוד באוניברסיטאות בחוגי ממשל. המתנחלים, שהיו עד לפני 10 שנים מיעוט זניח בעיני רוב העם פשוט הבינו את השיטה הדמוקרטית יותר טוב מכולם, התפקדו בהמוניהם לליכוד (למרות שבבחירות הם מצביעים למישהו אחר) והפכו את רשימת הליכוד לימין קיצוני (כשגם המתונים יותר חייבים לשבור ימינה על מנת להיבחר).

מדהים לחשוב שעד לפני 10 שנים צמרת הליכוד הייתה מורכבת מאנשים כמו אולמרט, לבני, מרידור, איתן, מילוא ואחרים- כאלו שהיום לא נחשבים אפילו למרכז אלא לשמאל.

מעניין איך היה מתקבל בליכוד של היום בגין. בטח היו מאשימים אותו שהוא שמאל קיצוני.

דניאל 6 בדצמבר 2014

בגין החזיר את סיני, היום היו עושים תהלוכות של ארון קבורה עם שמו.

אביאל 6 בדצמבר 2014

הכי מצחיק בתגובות מהסוג הזה הוא שהן מייצרות מציאות לפיה הליכוד עם בגין, מרידור וכו׳ התקבל ע״י התקשורת כלגיטימי ולא כקיצוני, אני דווקא זוכר ימים בהם בני בגין היה מוקצה בשל דעותיו הימניות (שאגב כולן בתוקף).
מספיק לקרוא את הטור של קלמן ליבסקינד מהשבוע – בו הוא מביא ציטוטים מפי אנשים בכירים מאוד בתקשורת כיצד זו יצאה בשני קמפיינים, אחד בבחירות (הישירות) מול פרס ולאחר מכן מול ברק בכל העוצמה נגד נתניהו והליכוד, אז לא התחשבו ברשימה של הליכוד שהיום השמאל אוהב לצייר אותה כנורמלית – התקשורת לא אהבה וגם לא תאהב את נתניהו ואת הליכוד, זו גם חלק מהסיבה שהליכוד הפך ימני יותר (אגב גם השמאל הקצין) – מספיק לראות את קמפיין רק לא ביבי של השבוע האחרון, הוא בהחלט עובד ורואים את זה בתגובות כאן.

דניאל 6 בדצמבר 2014

זאת ממש לא הייתה הכוונה של התגובה. הכוונה דווקא הייתה להדגיש שהדעות נעו ימינה חזק, ובגלל זה פוליטיקאים כמו בגין לא היו מתקבלים לליכוד של היום, בדיוק כמו מרידור בני בגין ריבלין ושות' שהוגלו ממנו לאחרונה. להפיל את זה שמירי רגב ודני דנון הם מהמפוליטיקאיים המובילים של הליכוד על התקשורת זה פשוט מצחיק.

no propaganda 7 בדצמבר 2014

לא יודע כמה נחשבים מובילים לדעתך אבל אף אחד מהם לא בחמישיה הראשונה.
הבעיה בליכוד היא התפקדות של אנשים שלא מצביעים לו ומשפיעים על התוצאות של הבחירות הפנימיות.
לא צריך להסיק שמי שבוחר בליכוד בבחירות הכלליות גם תומך בדנון ורגב.

דניאל 7 בדצמבר 2014

אם אתה בוחר בליכוד אתה נותן את תמיכתך במירי רגב, דני דנון, יריב לבין וכו'. זאת לא מסקנה אישית שלי, זאת עובדה של המבנה הפוליטי של מדינת ישראל.

no propaganda 7 בדצמבר 2014

בחיים לא בחרתי בליכוד אבל אני לא ממש מסכים.
אם אתה בוחר בליכוד אתה בוחר את האדם האחרון ברשימה שנכנס לכנסת. הבחירה האישית שלך לא משפיעה בכלל על שאר חברי הכנסת. חוץ מזה שים לב שיש אנשים כאלה(אולי לא מירי רגב אבל כן דנון) בכל מפלגה. אפילו יש עתיד הביאו עלינו את גרמן ופרי.
אם כבר אני מעדיף את מה שליברמן עושה, אם משהו מצטייר רע בתקשורת, הוא פשוט מעיף אותו מהרשימה לכנסת.

דניאל 7 בדצמבר 2014

לא הבנתי את הקשר לפרי וגרמן. דעתם עולה בקנה מידה עם עמדת המדינה בנושאים המדיניים אז לא הבנתי את ההקשר.
ואני לא מסכים איתך לגבי הבחירה. אולי אם הייתה לך האופצייה להצביע יום אחרי שאר האוכלוסייה זה היה נכון. אבל בגלל שבזמן ההצבעה אין לך מושג כמה מנדטים מפלגתך תקבל, אתה לא יכול לדעת מי יהיה אותו הפוליטיקאי האחרון ברשימה ולמי הקול שלך הולך. לכן בתמיכתך במפלגה אתה מפגין תמיכה בכל הנבחרים שלה. (אני לא טוען, כמובן, שאתה צריך להזדהות ב100% עם כל הדעות של כל החברים במפלגה. אבל זה כן אומר שאתה טוען שמה שאתה מסכים איתו גובר בהרבה על מה שאינך מסכים איתו)

no propaganda 7 בדצמבר 2014

אולי אתה לא יודע במדויק אבל יש לך מידה מסוימת של ידע. למשל אם רצית לבחור בליכוד בבחירות האחרונות היה ברור שדני דנון יהיה בפנים בין אם תלך להצביע להם, לא תצביע בכלל או תצביע לבל"ד במקום. כנ"ל מירי רגב. בסופו של דבר הסקרים אמנם לא מדויקים אבל לאף אחד לא היה ספק שהליכוד יקבל לפחות 15 מקומות בכנסת.

אביאל 7 בדצמבר 2014

דניאל – אתה לא נראה לי אחד שבוחר בליכוד, אז מה אכפת לך מה הרשימה של הליכוד ? פעם במפלגת העבודה (מפא״י) היו אנשים רציניים – בן גוריון, אשכול, שרת, ידין, רבין, פרס ומה יש היום בן של נשיא לשעבר, כמה עיתונאים מקצרי תהליכים, כמה צעירים שכאילו הנהיגו את המחאה החברתית וכמה טרמפיסטים נצחיים כמו איתן כבל ופואד בן אליעזר. אם תרצה אמשיך לכל מפלגה ומפלגה.

בילבו באגינס 6 בדצמבר 2014

אני מסכים איתך שצריך להיפרד . אבל למה אתה חושב שאנחנו הם אלה שצריכים לסגת?

איציק 6 בדצמבר 2014

חשבת הרבה על השאלה???
חוץ מזה:
1. אנחנו לא צריכים לסגת, אנחנו צריכים להפרד.
2. אנחנו לא צריכים אבל אולי כדאי לנו.
3. הפתרון צריך להיות מעשי (גם אם גרוע, אבל מעשי). לסגת מצידנו זה מעשי; סיפוח זה מעשי. לא הבנתי את ההצעה המעשית שלך.

MOBY 6 בדצמבר 2014

אני שדגלתי בבחירה על פי הרשימה. עומד חסר אונים מהרדידות של 120 הנבחרים המסתמנים.
נתניהו וממשלתו הנוכחית הצליחה לפספס כל הזדמנות למהלך כלשהו. אני לרשימה שבהם מככבים הדנונים והרגבים (איך הטפלון הזו נמצאת שם, ועוד צוברת כוח, לעולם לא אסלח לה על השקרים והתרוצים של שנת 2006) לא אצביע מצד שני לבני יחד עם בוז׳י גם לא נראים כברי הצבעה.

בילבו באגינס 6 בדצמבר 2014

איציק כבר היו דברים מעולם .
תקרא קצת היסטוריה אוכלוסיות של מיליונים נעקרו ממקומם במלחמות.
אני לא אומר שזה נעים או נחמד , אבל גם פיגועים זה לא דבר נחמד.
זה בפירוש מעשי רק צריך לחכות לשעת כושר.

איציק 6 בדצמבר 2014

לא הבנתי.
האנלוגיה זה להמתין לשעת כושר כדי לפתוח במילחה ועל הדרך להרוס ערים וכפרים ולהבריח אוכלוסיה אזרחית.
האם לזה אתה רומז? לאן להבריח אותם בידיוק, מי ירצה לקבל אותם?

גלן 6 בדצמבר 2014

יש משהו מעניין בתת מודע של השמות המיוחדים של הכותבים כאן. כשמישהו בשם בילבו באגינס כותב על מלחמות אני מייד נכנס למוד מסויים של אנשים עם זקן לבן ארוך. רן הנירגן מכניס אותי למוד אחר.

כסיפוביץ 7 בדצמבר 2014

גלן
לבילבו לא היה זקן!
לא בספריו של טולקין וגם לא בסרטים.

הם דווקא נחשבים לאנשי שלום [ או סמולנים ] בפי אנשי הקהילה היהודית

איציק 7 בדצמבר 2014

נכון, אך כשהם כבר נילחמים תמיד סביבם יש זקנים של גמדים או קוסמים. בלי זקנים לא נלחמים.

כסיפוביץ 7 בדצמבר 2014

חח
דווקא הייתי בכיוון של הוביטים- אנשים קטנים- סמולנים…

ואוף טופיק
תמיד חשבתי ששפם הוא אלמנט יותר לוחמני מזקן..

גיסנו 7 בדצמבר 2014

זה רק בגלל שכל דיקטטור שמכבד את עצמו החזיק בשפם בעל נוכחות.

כסיפוביץ 7 בדצמבר 2014

הייתי בודק סטטיסטיקה כזו גם אצל רוצחים סדרתיים ואצל אלו שיום אחד קמים עם AK47 ומרססים את המשרד.
יש הרגשה חזקה של שפם עבות מאחורי האנשים הללו.

איציק 7 בדצמבר 2014

מה יש לך נגד אנדרי קירילנקו?
אחד היותר נחמדים שיש. לא יפה ללכלך סתם…

כסיפוביץ 7 בדצמבר 2014

היה לו שפם?

איציק 7 בדצמבר 2014

לא יודע, אבל אתה יצאתה נגד AK47 (הכינוי של אנדרי קירילנקו), ולא ברור לי למה.

כסיפוביץ 7 בדצמבר 2014

:-(

אביאל 7 בדצמבר 2014

כסיפוביץ – לא יודע אם ענית בציניות או ברצינות (אז אני מבטח את עצמי) אבל אני חושב שגלן התכוון לגנאדלף :)

איציק 8 בדצמבר 2014

לך תדע, גנדולף בהתחלה היה האפור ורק בהמשך התחלף לקוסם הלבן. אולי הוא דיבר על הקוסם הלבן סארומן.

כסיפוביץ 8 בדצמבר 2014

אם אכן כך אני מחשב את יחסי עם גלן מחדש!
גילוי נאות: ספריו של טולקין אצלי זה חתיכת תנ"ך

בילבו באגינס 6 בדצמבר 2014

בדיוק. אין פה שום רמז.
יש אנשים שמוכנים לגרש רבע מיליון יהודים בשביל שלום . אני מוכן לגרש 1.5 מיליון פלשתינאים בשביל בשביל שלום.
היחס הוא פי 6 שזה אומר שאין פה הבדל מהותי אלא כמותי. אם אתה מוכן לגרש רבע מיליון אז מוסרית אתה חייב להודות שגם גירוש של מיליון וחצי עומד על הפרק. אם אתה מתנגד לכל גירוש אתה יכול להתנגד גם לזה. ההבדל הקטן בין המקרים הוא שגירוש פלשתינאים באמת יפתור את הבעיה וגירוש יהודים רק יסגור לנו את נתב"ג ואת הבורסה.

איציק 6 בדצמבר 2014

1. לפעמים כמות הופכת למהות!!!
2. אף אחד לא מגרש רבע מיליון יהודים. ישראל כמדינה ריבונית יכולה להחליט לנייד את אזרחיה, עם כל הכאב שיש בכך אם היא חושבת שזה הכרחי לקיומה (וכרגע זה בכלל לא משנה האם אני מסכים עם זה או לא). מדינה לא יכולה להחליט להזיז אנשים שאינם אזרחיה משטח שאינו שיטחה הריבוני. כל השאר זה פילפולים לצאת כאילו בסדר.
גם אני מאוד לא אוהב את השכנים שלי, זה עדיין לא נותן לי את הזכות לעשות בהם מה שבא לי רק בגלל שאני יכול, או חושב שאני יכול. יכולנו גם לרסס את עזה על כל אזרחיה, כבר ראינו דברים כאלו בהיסטוריה, אפילו לא כל-כך מזמן (קוסובו למשל), ועדין צריך להיות משהו מאוד קיצוני (שאני לא בטוח שקיים) כדי לעשות דבר כזה. אז לא צריך לזרוק דברים סתם.

יוני צהובי 7 בדצמבר 2014

ב"לנייד" שמת חותם על התייפייפות הזויה

איציק 7 בדצמבר 2014

ממש לא. אני לא אהבתי את מה שעשו למפוני גוש קטיף, וגם לא למפוני ימית. העיניין הוא שזה חוקי, באם אני אוהב זאת ואם לא. לעומת זאת, לעשות זאת למישהו שאינו אזרח מדינה ולא נמצא בשטח ריבוני של המדינה זה בילתי חוקי, למרות שהרבה פעמים אני ממש רוצה לעשות את זה. מה לעשות, במדינה שומרת חוק (כולל חוקים בין לאומיים) לפעמים יש מיגבלות שרצוי וחובה לקבל על עצמינו.

Amir A 6 בדצמבר 2014

ההבדל המהותי הוא שהיהודים שעליהם אתה מדבר הם אזרחי המדינה "המגרשת" ואילו הפלשתינאים הם לא. קצת שומט את הקרקע מתחת לטיעון שלך.

אני כאן כי בעלי 7 בדצמבר 2014

"האם לא ניתן לתת זכויות אזרח ללא זכות בחירה ?" – הסטוריון של ספורט – אתה סגור על עצמך? הצעה כל כך ספורטיבית? אומר לך ככה – ביום שבו הקבוצה שאתה אוהד תסכים לשחק ברגליים קשורות – או אז תוכל לתת זכויות אזרח ללא זכות בחירה, למישהו, אולי לאיזה כלב. קראתי את השירשור פה וזה חיזק את דעתי – כל עוד גברים נותנים פה את הטון במדינה, דבר לא יזוז כאן לטובה. הלוואי והייתם מסתפקים בכדורגל.

היסטוריון של ספורט 7 בדצמבר 2014

יש בהרבה מדינות מערביות זכויות אזרח ללא זכויות בחירה.
תלמד ,תחקור ו…תתנצל אודה אם תחסוך לי זמן מיותר
.בוודאי שמיעוט שלא רואה עצמו חלק ממדינה לא מקבל זכות בחירה.
מי שרואה עצמו חלק ממדינת ישראל כמדינה יהודית ! בדיוק כפי שנקבעה מראש הוא לא חלק מהמדינה נקודה.
אך אנו עם מוסרי ולכן אם הוא חי בשלום איתנו ולא מפגע הוא יקבל זכויות אזרח מלאות (ולמען ההגינות יותר ממלאות כי הרי לצבא הוא לא הולך ומס הכנסה הוא לא משלם …פרטים במזרח ירושלים שלהם אגב ת.ז כחולה והם אפילו בוחרים לדאבוני לכנסת ).

כסיפוביץ 7 בדצמבר 2014

רק תיקון קטן
מדינת ישראל הוגדרה כמדינת ישראל כ"מדינה יהודית בארץ-ישראל" .
אך מסתבר שזו היתה המלצה בלבד.

קשקשן בקומקום 7 בדצמבר 2014

כן יש בהרבה מדינות מערביות זכויות אזרח ללא בחירה. הם נקראות זכויות של תושב, והן, הפלא ופלא – שונות מזכויותיו של האזרח, למרות שהן נקראות זכויות אזרח. אפילו באפרטהייד היו כמה זכויות אזרח שהשחורים נהנו מהם. מה הנקודה שלך בדיוק היסטוריון?
הערך הראשון והבסיסי בזכויות אזרח (ובדמוקרטיה) הוא שוויון. שוויון בין כל האזרחים. אם אתה לא עומד בזה אתה לא דמוקרטיה.
כל השאר פלפולים והתייפיפויות וגלגולי עיניים מהסוג הבנטי…

היסטוריון של ספורט 7 בדצמבר 2014

כתבתי אכתוב עוד פעם
דמוקרטיה מתגוננת לא חייבת לתת זכות בחירה.
אנו חיים בדמוקרטיה מתגוננת כי ברור מה יקרה לכולנו אם איזו אבו יעלה לשלטון
מה יותר פשוט מזה ? למה אתם מסתבכים כ"כ ?

איציק 7 בדצמבר 2014

במילים אחרות, אתה אומר שאתה מוכן לקבל אותם כתושבים אך לא כאזרחים.
גם אם אני מוכן לזה, זה ממש לא נראה לי מעשי. לא מאמין שמישהו יאפשר פתרון כזה. לצערנו, אנחנו לא חיים בואקום גם כשבא לנו קצת ואקום.

היסטוריון של ספורט 7 בדצמבר 2014

לכאורה שום דבר לא מעשי .
בפועל ניסינו את חלק מהדעות ונכשלנו כליל …בואו ננסה את מה שעוד לא נוסה .

איציק 7 בדצמבר 2014

סבבה, רק את הפתרון צריך לבחור רק מסט הפתרונות המעשיים/אפשריים.
אם תשכנע אותי שזה מעשי ויציב לזמן רב אולי עוד אתמוך בזה.
על הנייר זה נפלא.

היסטוריון של ספורט 7 בדצמבר 2014

איזה זכות בן גביר קיבל בבג"ץ אנא חדש לי .
בן גביר ניצח משפטים בערכאות נמוכות יותר לא בעליון ובטח לא בבג"ץ.

כסיפוביץ 7 בדצמבר 2014

דמוקרטיה מתגוננת?
נמק והרחב

איציק 7 בדצמבר 2014

זה נראה לי דווקא ברור וזה בדיוק מה שמבדיל בין דמוקרטיה לאנרכיה מצד אחד, ומצד שני מונע משימוש בדמוקרטיה כנגד הדמוקרטיה עצמה (למשל הדיקטטורה של היטלר באה מתוך ניצול הכלים הדמוקרטיים).

כסיפוביץ 7 בדצמבר 2014

יפה. אך אז כל צד לוקח לו את הזכות "להתגונן" בדרכים לא דמוקרטיות כנגד צד המאיים על "הדמוקרטיה" שלו עצמו.
בדיוק למה שההיסטוריון התכוון לדעתי- ושם בדיוק מתחיל אפרטהייד, לא אנרכיה

היסטוריון של ספורט 7 בדצמבר 2014

למה אתה מסתבך ? הם רוצים להשמיד אותך ככה הם מחנכים את ילדיהם …תסתובב בעולם תקרא מחקרים.
ניחא אם היו אומרים ומתכוונים לדו קיום (גם בשליטה שלהם) אבל הם מצהירים שהם ישמידו אותך ויזרקו אותך לים.
תקרא את ההסתות ,תקרא את ספרי הלימוד.
אבל לצערי כל נער גבעות מפוברק מטריד כאן את כל מכוני הדמוקרטיה למינם.
אבל כאשר ישנה הסתה שמתבטאת לא בהצתות אלא בפיגועים כל יום ברור מה יהיה אם חלילה אלו יעלו לשלטון.
מה לא מובן כאן ?

איציק 7 בדצמבר 2014

לא מובן, איך תושבות ללא אזרחות תפתור את הבעיה. מה הם יפסיקו לנסות לפגוע בנו? לדעתי זה בדיוק הפוך. ובנוסף תקים על עצמך את כל העולם.

כסיפוביץ 7 בדצמבר 2014

לא מובן
מי זה הם?

זה כולל את החברה הנחמדים שגרים לידי והילדים שלהם בגן משותף?

אתה מבין כמה אתה מכליל וכמה אין בעיה לעשות לך את באותה המידה למי שאתה מייצג.
זה שיוין ידידי ולא ההנחות הפרטיות שאתה עושה לעצמך.

אתה דורס כאן כל אלמנט סובייקטיבי ומתייחס לאוכלוסיה מסויימת כמשהו מייצג.
את אותו הדבר אפשר לעשות לך כי אתה לא יותר טוב מאף אחד.
שם מתחילה דמוקרטיה ידידי.

כסיפוביץ 7 בדצמבר 2014

ואני לא מזיין ערבים מהצד או סמולן או או עוכר או כל מה שזורקים כאן בדיונים כאלה.
רק מנסה להבין מה זה שיויון ודמוקרטיה מנקודת המבט שלך.

איציק 7 בדצמבר 2014

זה בדיוק המקום בו הבג"ץ (אני יודע, המון לא אוהבים זאת, אך לדעתי זה הכרחי) צריך לקבוע האם משהו חוקתי או לא. באופן זה ניתן להקטין את הסיכוי להתדרדרות לאנרכיה, אפרטהייד (שאנחנו ממש לא שם, אפילו לא קרוב), דיקטטורה. כל עוד הבג"ץ לא מנסה להצר את רגליהם של צד זה או אחר מהמפה הפוליטית ורק בוחן את חוקתיות החקיקה, אין כלי חשוב יותר למימוש דמוקרטיה מתגוננת מבלי לפגוע בעבודת בית המחוקקים.

כסיפוביץ 7 בדצמבר 2014

מסכים.
אך אוטופי מאוד

היסטוריון של ספורט 7 בדצמבר 2014

1. ואתה חושב שאני אוכל ערבים לארוחת בוקר ?
אבל מה לעשות שהם ככלל כקולקטיב רוצה בהשמדתנו
נכון לא כל ערבי רוצה להרוג ולשחוט אותנו …אבל יש שם הסתה פרועה קולקטיבית וממשית וכל מבחן אוביקטיבי מוכיח זאת.

2. בעניין בג"ץ זהו בדיוק שהוא מנסה להצר צד אחד במפה הפוליטית וזה לא פלא שהרי הוא רובו ככולו שייך לצד האחר.
אם רוצים לתת לבג"ץ מעמד "מוסרי נעלה " אז ראשית שתשונה השיטה באופן כליל.

איציק 7 בדצמבר 2014

הכי הרבה זכיות בבג"ץ היו לאיתמר בן גביר.
קשה לקבל את טענתך לאור עובדה זו.

כסיפוביץ 7 בדצמבר 2014

ממש לא חושב ככה, אבל כן חושב שקו המחשבה שלך בסופו של דבר מוביל בדיוק היכן שאנחנו נמצאים עכשיו כי זו היתה בדיוק האג'נדה של ממשלות ישראל לדורותיה ובלי חארטה.
מבן גוריון ועד ביבי האיום, חלקם טובים יותר וחלקם פחות.

אתה לא יכול לפתור רוע ברוע. זה לא עבד לאף אחד בהיסטוריה ובטח לא יעבוד כאן.
ברגע לדוגמא ששהחברה שם למעלה יבינו שאם יהיה איחוד של גושי המרכז הרציונלים שנשארו [ללא ביבי, רגב ושות'] וללא סימבולים שתקועים כאן לאנשים בראש משנות השמונים [ כמו אחד שכתב שהוא מצביע מח"ל – שיצביע הרובוט], אז אולי תתחיל לבנות איזשהו יסוד משותף שבו לא כל נימול חושב שרצה אחריו כאפייה ברחוב.

איציק 7 בדצמבר 2014

אם יש סיבה אחת טובה לבחירות זה ליראות את ביבי וחבריב מהליכוד באם לנשיא ריבלין לשכנע אותו שביבי ראוי בכלל וראוי לתפקיד ראש הממשלה בפרט. זו צריכה להיות התפתלות מפוארת. השאלה האם התפתלות זו שווה 2 מיליארד ש"ח…

צור שפי 7 בדצמבר 2014

אני חושב שההתמקדות בעניין הפלסטיני מפספסת את העניין. תראו לי תחום אחד (אחד!!) ששופר בחיינו תחת שלטון הביבי. אני לא מדבר על הליכוד אני מדבר על ביבי. רווחה חברתית? שירותי בריאות? חינוך לילדים? מצב כלכלי? בטחון אישי? – נאדה. הכל רק הולך ונהיה יותר ויותר גרוע ויותר ויותר קשה. ולכן לפתוח את הדיון על הבחירות בנושא הפלסטיני זו הטעיה שמשחקת לידי ביבי כי שם הוא באלמנט שלו. האיש הזה איננו עובד בשבילנו, האזרחים. הוא עובד למען שרידותו האישית ולמען הבוס שלו שלדון שמממן אותו והוא רק מחפש דרכים להמשיך את השלטון הזה כמה שיותר זמן, עבורו אישית וכמובן עבור הבוסית השניה שלו. אם לצורך ההישרדות הזו הוא יגיע למסקנה שחייבים לחלק את ירושלים (אני בעד) הוא יעשה את זה תוך שניה. הוא לא הלך לבחירות אחרי הכישלון ב״צוק איתן״ או אחרי מע״מ אפס. הוא הלך אחרי חוק ״ישראל היום״ שבו כולם – לפיד, ליברמן, לבני, חלקים נרחבים בליכוד – הצביעו נגדו ונגד הבוס שלדון. אני, כאיש שמאל, מוכן לתת את קולי לליכוד אם גדעון סער יחליף אותו כי הוא הורס את חיינו כאן.

כסיפוביץ 7 בדצמבר 2014

+ענק

איציק 7 בדצמבר 2014

צור, נתת תגובה מאוד דומה לשלי, אך הסיבה לבחירות היא לדעתי אחרת. אפילו דרעי הודא אתמול בערוץ 10 שהם נתנו אולטימטום לביבי, או בחירות עכשיו או חפש את התמיכה שלנו אחר-כך. זו הסיבה לבחירות. הוא יודע שלפיד, ליבני וכל מי שלשמאלו לא ילכו איתו יותר והוא צריך את ש"ס. לכן הוא רוצה לשריין את תמיכתם.
לגבי הדיון בנושא הפוליטי. אתה צודק שהוא לא שיפר כלום, אך כמו רוב מערכות הבחירות, לבסוף הכל יקום או יפול על נושא זה, ללא קשר אם זה מוצדק או לא. ככה זה במדינה שלנו.

no propaganda 7 בדצמבר 2014

אני חייב לומר שלמרות שאני מסכים עם כל מה שכתבת, חוק ישראל יום הוא חוק נוראי ואנטי דמוקרטי בצורה קיצונית.

צור שפי 7 בדצמבר 2014

No propaganda – תודה על ההתייחסות וסליחה על האיחור בתגובה – אני מתנגד לחוק ישראל היום כי לדעתי יש כבר היום כלים בידי רשויות החוק לטפל בעניין. הרי זה בדיוק כמו מעטפות הכסף של טלנסקי רק בהרבה יותר גדול. סיוע פוליטי במאות מיליונים שלא זוכה להתייחסות בגלל רפיסות הרשויות האלה ב״הנהגת״ היועץ המשפחתי.

no propaganda 7 בדצמבר 2014

בדיוק!!
טוענים שזה תעמולה(כנראה בצדק), יש כלים משפטיים שצריכים להוכיח את זה דרכם. בכל מקרה שום דבר לא מצדיק להעביר חוק שפוגע בחופש העיתונות.

Amir A 7 בדצמבר 2014

זה בדיוק הסיפור הגדול כאן. תסתכלו על אחוז החרדים והערבים מתוך כלל תלמידי כיתה א ותבינו לאן ישראל הולכת. במקום להשקיע באוכלוסיות האלו ולהתאימן למאה ה-21, עוסקים כאן בשאלה האם הגבעה הזו שלנו או שלהם. ובעוד 20 שנה כשלא יהיו מספיק אנשים בעלי כישורים מתאימים להחזיק את הביטוח הלאומי או את הכלכלה, כולם ישאלו "איך לא עשינו עם זה משהו?".

סימנטוב 7 בדצמבר 2014

כל מילה (ובנושא הזה גם לאיציק 'שקוראים לו והעולם יפה')

אביאל 7 בדצמבר 2014

צור – הצמיחה הממוצעת תחת שלטונו של נתניהו היא סביב ה4 אחוז, גם בתקופה שבה כל העולם התרסק כלכלית ישראל צמחה ברמה של 4-5 אחוז תחת נתניהו.
במקרה הייתי בועידת ישראל לעסקים היום ושמעתי כמה נתונים השוואתים של העשור האחרון, אני חושב שזה בסיס טוב להשוואה – אז בוא נתחיל, תחת נתניהו:
התקצר זמן הדיון המשפטי הממוצע, מבחני פיזה הראו עלייה לעומת התקופה של ברק, שרון ואולמרט, שיעור העולם לישראל עלה, מספר התיירים טס למעלה, ירושלים מקבלת פי ארבעה יותר תקציבים, הרפורמה הסלולארית שחסכה למשק בית 500 ש״ח בממוצע (אתה יודע כמה מילארדים צריך להשקיע כדי להגיע לדבר כזה ?), תקציב הבטחון המשיך את המגמה וחלקו בתמ״ג ירד, אני יכול להמשיך ולהמשיך – אבל העיקר שתמשיך בקמפיין של כלי התקשורת להדחת נתניהו, בפעם האחרונה שזה קרה קיבלנו את אהוד ברק ואת האינתפידה השנייה.

עניין נוסף, הבטחון האישי, למעט חצי השנה האחרונה – שתי הקנצדיות הקודמות של נתניהו היו עם הכי פחות נפגעי טרור ומלחמה מאז הקמת המדינה ואני בטוח שגם אם נשקלל את חצי השנה האחרונה הנתון יוותר כזה.

עוד עניין – מה עם שלדון ? איזה כסף בדיוק שלדון אדלסון נותן לנתניהו ומאיזה אינטרס ? בפעם האחרונה שבדקתי אין לאלדסון שום עסק בישראל למעט ישראל היום, שאכן הוקם כאלטרנטיבה לשלושת העיתונים הגדולים שהיו מזוהים עם צד אחד בלבד של המפה – מילא הארץ שמבהיר היטב לקוראיו מה השקפתו (ומספיק מאמר המערכת משבוע שעבר שקרא להחליף את נתניהו כדי להוכיח זאת) אבל ידיעות אחרונות ומעריב הציגו עצמם באופן אובייקטיבי ולא הפסיקו לתקוף את נתניהו, כמו שכתבתי למעלה, אני מזמין את כולם לקרוא את הטור של קלמן ליבסקניד ולשמוע ציטוטים הישר מבכירי העיתונאים בכל הנוגע ליחס של התקשורת לנתניהו, אז תבין היטב למה גם לימין מגיע עיתון.

ועוד משהו, כל הגישה של ההתבייכנות, התמימות לכאורה והקריאה בשמות כמו בוס, לא תורמות לדיון, הוא עדיין ראש הממשלה והוא עדיין תרם לא מעט לאורך כל חיו למדינת ישראל.

איציק 7 בדצמבר 2014

ביבי היה טוב כשר אוצר. תפקיד ראש הממשלה גדול עליו במידה. ספר לי מה הוא עשה טוב לאזרח כראש ממשלה. האם הצמיחה של 4% נתנה לך כאזרח עוד גרוש לבנק. האם המצב שלנו בעולם השתפר. האם הפך להיות קל לרכוש דירה. אם משהו השתפר בתקופתו, אז זה תשתיות הכבישים, פרט לזה לא יכול להיזכר בכלום.

כסיפוביץ 8 בדצמבר 2014

הוא צייר ציור מאוד יפה למנמנמי האום

לא לשכוח שהאיש כמו עוד הרבה מחבריו היה צריך לעמוד לדין על עבירות שוחד מירמה והפרת אמונים בימיו הגדולים כשר אוצר.
אות קלון לפוליטיקאי זה דבר זניח רק כאן.

צור שפי 8 בדצמבר 2014

אביאל, אני מקבל את ההערה על הסגנון, אשתדל למתן אותו. לא אכנס אתך לדיון על כל הנקודות שהעלית. לגבי הצמיחה – אם כל תוספת הצמיחה נשארת בידי האלפיון העליון לא עשינו כלום וזה בקירוב מה שקרה. לאדם הממוצע יותר ויותר קשה בכל תחומי חייו. אני מקווה שאתה צעיר ובריא וכנ״ל הוריך – לצערי אני מכל מיני סיבות מגיע לא מעט לבתי חולים – זוועה מה שקורה שם. כל תחומי חיינו מופרטים והמדינה מתנערת לחלוטין מאחריותה כלפינו. הוא הקברניט, הוא האחראי. לגבי שלדון – בדיוק מה שכתבת, האיש השקיע במתנה פוליטית ענקית לבן חסותו, זה לא עיתון של הימין, ״מקור ראשון״ הוא עיתון של הימין, עיתון מצויין דרך אגב, אני מקפיד לקרוא אותו. ועוד אגב – גם קלמן ליבסקינד עיתונאי טוב והגון וגם אותו אני לא מפספס. ״ישראל היום״ זה ״עיתון״ של נתניהו, שלא תהיה לך טעות, אם נתניהו ירצה מחר לחלק את ירושלים ״ישראל היום״ יתמוך בו בזמן ש״מקור ראשון״ יקרע לו את הצורה – זה ההבדל. מה פירוש מאיזה אינטרס? אינטרס פוליטי נטו. ראש הממשלה שלנו מחוייב למיליארדר אמריקני – לא לי ולך. ועל אשתו התפרסמו יותר סיפורים מכפי שאפשר לטאטא מתחת לשטיח. אם החיים בארץ בשנים האחרונות טובים לך אז אתה בר מזל. אין כאן התבכיינות ולא היתממות.

אביאל 8 בדצמבר 2014

צור – המקרה בו הכסף נשאר אצל האלפיון הוא המקרה האמריקאי מאז 2008, אם תבחן את רשימת ישראל היום אז תראה גידול בעיקר אצל כאלו שפעלו בחו״ל והרוויחו שם כסף, בישראל למרות הכל הרבה פחות קל להרוויח כסף ובטח כסף גדול.

לצערי ביליתי עם סבי ז״ל לא מעט בבתי חולים, ברור לי מאוד שמערכת הבריאות בישראל (כל עוד אתה לא עשיר) היא דיי גרועה, אבל דווקא בהשוואות של הOECD היא איפשהו באמצע, כנראה שזה גורלן של מערכות בריאות – אני לא רואה למה נתניהו אשם באופן אוטומטי בזה שמערכת הבריאות גרועה ורק בריאות כמובן.

בקשר לישראל היום – לא מתווכח על העובדות, רק העניין של מי שולט במי – אני שוב לא רואה שום אינטרס של שלדון אדלסון לתמוך בנתניהו במובן הכספי, הם בעלי אידיאולוגיה זהה בכל הנוגע לשמאל-ימין מדיני וזו הדרך של שלדון אדלסון לתמוך בנתניהו ובימין בכלל.

בשנים האחרונות יש תנופת בנייה של פרויקטים עירוניים, תשתיות, מבני ציבור וכו׳ – זה תרם לא מעט וזו אידאולוגיה טהורה של נתניהו לעידוד הכלכלה, לא הייתי לוקח את זה ממנו.

אהד 9 בדצמבר 2014

אביאל, איך זה בא לידי ביטוי בפועל?
חוץ ממחירי הסלולאר, אין ירידה במחירי הדירה, הרכב, ההוצאות על הבריאות וכמובן שלא בהוצאות על המזון.

כסיפוביץ 9 בדצמבר 2014

"בשנים האחרונות יש תנופת בנייה של פרויקטים עירוניים, תשתיות, מבני ציבור וכו׳ "
אביאל. המדינה הזו בונה כבר קרוב ל- 70 שנה.
ביבי לא עשה כלום ומאומה שקשור לזה [כי זה לא תפקידו]
מאידך הקשר שלו לעסקונה הגבוהה תמיד מרחף שם מאז ימיו כשר אוצר והפשעים שבהם היה חשוד.

אני מצטער אך אני קורא המון נאיביות מהשורות שלך.
כל התיוגים והדירוגים הם כלום ושום דבר לאזרח הקטן.

אשתי עובד במערכת הבריאות
הורי הם נצר למערכת החינוך והתרבות
אנחנו ברוב הפרמטרים קרובים יותר לעולם שלישי מאשר לאמצע דירוג של כמה ראשי תיבות.

כסיפוביץ 8 בדצמבר 2014

תרם?
תן לי אותך ובגדול…

כסיפוביץ 7 בדצמבר 2014

בויקיפדיה המונח אופיה של מדינת ישראל מוגדר כנראה בצורה הטובה ביותר [כנראה שזה משהו אבסטרקטי מאוד]
אפשר להמשיך להתווכח עד מחר על מה ומי קורה כאן אך הנה תקציר האירועים

"אופיה של מדינת ישראל הותווה כבר במגילת העצמאות שנקראה בטקס הכרזת המדינה בה' באייר תש"ח, 14 במאי 1948. במסמך זה מוגדרת מדינת ישראל כ"מדינה יהודית בארץ-ישראל" והמילה "דמוקרטיה" נעדרת ממנו על כל הטיותיה, אולם מופיעה התחייבות לקיים שוויון זכויות מלא ללא הבדל דת גזע ומין, ולתת נציגות הולמת לאזרחים לא-יהודים במוסדות המדינה הזמניים והקבועים.

כיוון שלא התקבלה חוקה למדינת ישראל, לא הוגדר אופיה באופן משפטי (למגילת העצמאות אין תוקף משפטי). הצורך להגדיר את אופיה של המדינה באופן משפטי התעורר לאחר הבחירות לכנסת האחת עשרה שנערכו ב־1984, שבהן זכתה מפלגת כ"ך במושב אחד בכנסת. מפלגת כ"ך שאפה לביטול אופיה הדמוקרטי של המדינה, ולהחליפו במשטר המבוסס על ההלכה היהודית, תוך שלילת חלק ניכר מזכויות הלא-יהודים במדינה. ועדת הבחירות המרכזית אמנם פסלה את רשימת כ"ך מהתמודדות בבחירות לכנסת ה-11, אולם כ"ך עתרה לבג"ץ, וזה קבע כי אין עילה משפטית לפסול את הרשימה. תיקון מס' 9 לחוק יסוד: הכנסת שהתקבל בשנת 1985 בכנסת ה-11 (ונכנס לתוקפו בבחירות לכנסת ה-12) קבע שלא תתמודד בבחירות רשימה השוללת את קיומה של מדינת ישראל כ"מדינתו של העם היהודי", וכן רשימה ששוללת את "האופי הדמוקרטי של המדינה".

המונח "מדינה יהודית ודמוקרטית" בנוסחו המוכר הופיע לראשונה בחוק יסוד: כבוד האדם וחירותו וחוק יסוד: חופש העיסוק, שנחקקו ב־1992 ותוקנו ב־1994. בחוקים אלו נאמר במפורש שמטרתם "לעגן בחוק יסוד את ערכיה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית". בשנת 2002 תוקנה גם ההגדרה בחוק יסוד: הכנסת בהתאם לנוסח זה.

כבר ב־1994 התעוררה השאלה האם ממשלת ישראל רשאית להגביל ייבוא בשר לא-כשר למרות חוק יסוד: חופש העיסוק. תחילה פסק בג"ץ שהממשלה אינה רשאית להגביל את ייבוא הבשר, אולם לאחר שהכנסת ערכה תיקונים בחוק היסוד, התקבלה ההגבלה.

שאלה נוספת שהתעוררה היא האם מותר למדינה להגביל החכרת אדמות לאום ליהודים בלבד באזורים מסוימים בארץ. ההגבלה נראית כסתירה לאופיה הדמוקרטי של המדינה, אולם יש הטוענים כי היא חיונית לשם שמירת אופיה היהודי.

מפאת ריבוי המחלוקות במדינת ישראל, וחוסר היכולת להגיע להסכמה לגבי הגדרתו של המושג "מדינה יהודית", התפתחו גישות רבות לגבי אופיה של מדינת ישראל. הגדרת המדינה היא, נכון להווה, עירוב בין הגישות השונות כאשר כל אזרח במדינה מפרש את המושג על פי ראות עיניו, וכאן טמון שורש המחלוקת. עם הגישות הקיימות באשר להגדרת מדינת ישראל כמדינה יהודית נמנות: "מדינת הלכה", "מדינה דתית-לאומית", "מדינת לאום תרבותית", "מדינת העם היהודי", "מדינת לאום יהודית" ו"מדינת כלל אזרחיה".

כסיפוביץ 7 בדצמבר 2014

אני הולך להוריד כוסית וויסקי…

איציק 7 בדצמבר 2014

לאן?
;)

כסיפוביץ 7 בדצמבר 2014

קיבה-> מוח -> בורות-> ברכה
;-)

הרמן וולף 7 בדצמבר 2014

אחלה פלאשבק לבגרות באזרחות.
תודה
הייתי צריך את זה.

כסיפוביץ 7 בדצמבר 2014

השאלה למה היינו צריכים את זה?
אני כבר אחרי כמה כוסיות, וממשיך לקרוא…

יוני צהובי 7 בדצמבר 2014

סרט חובה לכל מי שרוצה להבין קצת יותר טוב את העולם שאנחנו חיים בו

https://www.youtube.com/watch?v=uIotx1aGtKg

איברה 7 בדצמבר 2014

בקשר למעורבות הפוליטית של האזרחים, בלי קשר לאיזה צד של המפה, אני רוצה להעיר 2 הערות:
1. כל מי שמעוניין להשפיע שיתפקד למפלגה כלשהי. היום, עכשיו. ההשפעה על בחירת הרשימות היא הרבה יותר גדולה ולמעשה קובעת הרבה יותר מי יהיו השליחים שלנו בכנסת. שוב, לא משנה למי, העיקר שנתפקד. ככה אנחנו יכולים "להעניש" או לתגמל שליחי ציבור על פי מה שעשו נכון או לא נכון לדעתנו. מי שרוצה סטטיסטיקה ומספרים שיסתכל באתר של "מתפקדים".
2.כל מי שחושב שיציבות שלטונית היא כלי קריטי ליישום מדיניות, כלומר להמשכיות, יכולת ביצוע ומימוש תכניות צריך לחשוב אם נכון להצביע שוב למפלגת נישה זו או אחרת. צריך לחזור לשאוף למפלגות גדולות שיוכלו בקואליציה פשוטה יחסית להקים ממשלה ולממש תכניות ולהפסיק ללכת לבחירות כל שנתתים שלוש בממוצע. לכן ליכוד או עבודה.
צריך לבלוע את הצפרדעים, ממילא בכל מפלגה יש סקאלה של עמדות שעם חלקן לא נסכים לעולם. אומנות הפשרה. רק זה יביא אותנו ליציבות שתאפשר הגשמה של חלק מהערכים והתכניות, כל אחד לשיטתו.

איציק 7 בדצמבר 2014

May the Force be with you
למרות שבעולם הפוליטי שלנו יותר נכון:
May the schwartz be with you

גלן 7 בדצמבר 2014

אני רק רוצה לשבח שהדיון פה ענייני ולא מתלהם משני הכיוונים. אולי אפיו יותר משני כיוונים.
זה ממש לא טריביאלי.

סימנטוב 7 בדצמבר 2014

מצטרף.

כסיפוביץ 7 בדצמבר 2014

+2

קובי (מכביסט) 7 בדצמבר 2014

לאיציק היקר :

1.האבסורד הכי גדול הוא מי שבנה את המדינה. הוא האשם הכי גדול בכל סוגיית הפלסטינים. כבר גירשת 70% מהם למה לא יכולת לסיים עד הסוף. ולהעיף את כולם כשעוד היית יכול? הרי אז נתפשנו כעם חלש ומסכן שחטף טבח בשואה. עם שחמש מדינות רוצות לחסל אותו ועוד עשרות מוכנות לממן את זה. עם חסר נשק חסר צבא וחסר אנשים. אבל היום המצב יתהפך אנחנו הצבא הכי חזק כביכול במזרח התיכון. וכל שאר המדינות מפוררות מפורקות עם צבא ענתיקה. אנחנו החזקים והם לכאורה החלשים…

2.בבחירות האחרונות שנעשו ברשות. החמאס ניצח ברוב מוחץ של 72%!!! זה אומר שאבו מאזן הוא רק בובה של השמאל בישראל. ובלי הגנה של המדינה על הפתח (שגם הם רוצחים לא קטנים). הם היו נעלמים מזמן ע"י העם הפלסטיני. כשהמחליפים שלהם היו החמאס והג'יהאד. אז מה גורם לך לחשוב שנסיגה חד צדדית תגרום להם לשבת בשקט? אדרבה היא תיתן להם יותר מוטיבציה להמשיך בטרור. כי זה גורם לאנשים חלשי אופי כמוך לברוח כמו שפנים! ואחרי כמה שנים נצטרך שוב לסגת. כי עוד פעם יתחילו לירות להתאבד ולדרוס אותנו. אז איפה בדיוק זה יגמר לדעתך?

3.ביהדות יש משפט שאומר "מי ששונא את האוהבים סופו שיאהב את השונאים". זה מסביר בדיוק למה השמאל התקשורת ובתי המשפט שונאים את הדתיים ואוהבים את הפלסטינים. למרות שלכאורה אין שום קשר בין לשנוא את הדת לבין לאהוב את זה שיורה על האחים שלך,

4.אני נדהם מחדש בכל מערכת בחירות איך הציבור רץ כמו עדר של עיוורים (ימחלו לי העיוורים על ההשוואה…). אחרי כל השקרים שהתקשורת מוכרת לו. "מפלגות מרכז" מה זה השטות הזאת??? זה "כאילו" לא בשר ולא חלב אלא פרווה. אבל למעשה זה גם חלב וגם בשר דהיינו טריפה. בהתחלה חשבתי שלפיד סתם שרלטן שמאונה את הציבור. בסוף הבנתי שהוא ביזנסמן שיודע בכל תקופה מה הציבור רוצה לקנות. ואת הסחורה הזאת הוא מציע לו. אבל לקיים? את זה הוא לא הבטיח!!! מה אתם רוצים דיור? אני יעשה רפורמה. אתם רוצים קוטג'? מילקי? שוקו בננה? עכשיו בחצי מחיר. אבל בשורה התחתונה הכל דברי סרק!

5."מפלגות הפופקורן" – שינוי : רק בתסרוקת של טומי. גימלאים : אחלה פנסיה קיבל רפי איתן. קדימה : לכלא! אולמרט זקן הירשנזון רמון והרשימה עוד ארוכה. יש עתיד : רק ליאיר לפיד! הוא יעיף כל אחד מהמפלגה שלו כדי להכניס אפילו צ'ינצ'נים אם זה יתן לו את ראשות הממשלה!

אבל מה עם הציבור? אין שינוי אין קיצבה אין אף אחד שעשה צעד קדימה. ואין שום עתיד לאף אזרח בגלל הבטחה של יאיר לפיד.

ומה נראה לך? עכשיו התקשורת עסוקה בבישול "מפלגת הפופ-קורן" החדשה והנוצצת. מלאת הסלבס ופליטי הריאליטי או יותר נכון פליטי שרידי הפופקורן הקודמים. "הנבחרת של משה כחלון"!!! משה הצדיק משה הישר משה העניו משה אמת ונבחרתו אמת….רגע אז איפה לעזאזל היה הבנאדם בבחירות הקודמות??? למה אז הוא לא היה כזה צדיק? אהה כי הוא הלך עם נתניהו….עכשיו הוא כיפר על חטאו והולך עם "החבר'ה הטובים" כל הג'מעה של התקשורת והשמאל!

התקשורת הבינה שבמאבק של שמאל מול ימין אין לה שום סיכוי. כי השמאל הובס כבר ב-77 ומאז הוא בתהליכי גסיסה. לכן היא עושה לו כל מערכת בחירות "הנשמה מלאכותית". המציאו את "המרכז" כדי לתת לכל אותם רודפי כיסאות משני הצדדים אפשרות לרדת "מהעץ המוסרי". ובנוסף בכל מערכת בחירות לוקחים ימני פופולארי. שמוכן לערוק בשביל כיסא גדול יותר וככה גונבים עוד קולות מהימין….

באבא ימים 8 בדצמבר 2014

פעמיים שאני זוכר- העליון קיבל את ערעורו נגד מעריב בתביעת לשון הרע

בג"צ פסל את החלטת המשטרה למנוע מבן גביר להפגין באום אל פאחם.

בהנתן העובדה ש 95% מן הערעורים נדחים זה רקורד לא רע.

לעניין הדמוקרטיה המתגוננת- חוק הבחירות מתמודד עם זה ע"י איסור הצבעה למפלגות ששוללות את אופיה היהודי והדמוקרטי של מדינת ישראל. לכאואה זה אמור להספיק גם במקרה של סיפוח. שלילת זכות הצבעה מאנשים מקבוצה אתנית מסויימת זה אלף בית של אפרטהייד והלך הרבה מעבר למה שיתפש בעולם כדמוקרטיה מתגוננת. בסיטואציה כזו אפילו ארה"ב לא תוכל לעמוד לצידנו. הטענה לפיה "כולם יודעים מה יקרה אם יבחר שליט ערבי" זהה לטענה שנשמעה בדרום אפריקה. גם הלבנים טענו שאם יבחר נשיא שחור יהיה טבח נורא בלבנים. העולם עדיין החרים אותם והוריד את משטר האפרטהייד על ברכיו. הזוי לחשוב שבמקרה של ישראל זה יהיה שונה.

איציק 8 בדצמבר 2014

תודה

שמעון כסאח 8 בדצמבר 2014

אלפסי, התנתק מהם כמה שבא לך, הם לא יתנתקו ממך

http://www.memritv.org/clip/en/4657.htm

לא יעזור לאף אחד, זה לא מאבק לאומי, זה סכסוך דתי.

Comments closed