סימנים בדרך

המסע של בית"ר נורדיה יוצא לעונה חדשה

20150925_100925

בירידה מהקסטל אני פתאום רואה לפני שתי מכוניות עם צעיפים צהובים שחורים מתנופפים מהחלונות. באינסטינקט טבעי אני חושב לעצמי "יש משחק של בית"ר של היום?!".

ואז זה מכה בי: "יש משחק של בית"ר היום!" ומתחיל לצפור באקסטזה…

הרגעים הקטנים האלה – כמו זה שבו ראיתי את האוהדים יורדים מהאוטובוס המיוחד שארגנו מירושלים למשחק העונה בחולון בשנה שעברה – שגורמים לך להרגיש שהדבר הזה באמת קרה, שיש לנו קבוצה, שיש לנו בית"ר, הם הכי מרגשים עבורי.

כשעקפתי את המכוניות עם הצעיפים אתמול בדרך למשחק, הצצתי וראיתי שם משפחות עם ילדים. נזכרתי בדברים שאמרתי במסיבת העיתונאים במרכז בגין שבה הקמנו את הקבוצה. דיברתי שם על שלוש מטרות – הראשונה מבניהם הייתה: "להחזיר לאותם אלפי אוהדי בית"ר ברחבי הארץ, שבשנים האחרונות התהלכו שפופים ונאלצו להתנצל בחצי פה על כך שהם אוהדי בית"ר, שוב את הגאווה לומר: אני בית"רי!".

וחשבתי באותו רגע על המשפחה הזו. על הילדים האלה. שאם לא בית"ר נורדיה כנראה לא היו זוכים לחוויה המופלאה הזו – ללכת עם אבא למשחק של הקבוצה שלנו. ואולי היו מתביישים לספר בביה"ס שהם אוהדי בית"ר. ואפילו, רחמנא ליצלן, כמו שבעונותינו הרבים כבר קרה שליחכה האש הזרה בשולי מחננו, היו נהיים אוהדי הפועל קטמון, ועכשיו לבושים בצהוב שחור מכף רגל ועד ראש.

וחשבתי גם על האבא שיכול לקחת בכיף את הילדים שלו למשחק של בית"ר ולנופף בגאווה בצעיפים הצהובים שחורים.

נכון, ואז אתה מגיע למגרש, שיחסית לגבעות הטרשים שהתרגלנו אליהם הוא דווקא די אחלה – יש בו טריבונה קטנה ואפילו הורידו את הגדרות מהעונה שעברה – אבל זה אפילו לא האורווה או הקופסה, שלא לדבר על סמי עופר וטוטו-טרנר.

ומאה אוהדים בעשר וחצי בבוקר זה טירוף במונחים של ליגה ג' (גדרה הביאו שלושה, כולל השוער שלא הפסיק לצעוק ולדרבן את השחקנים), אבל מה לעשות, זה לא עשרים אלף צופים בטדי, ולא משלה את עצמך – עדיין לא החזרנו את בית"ר. יש לנו עוד דרך ארוכה.

אבל הסימנים הקטנים האלה, כמו המכוניות עם הצעיפים בירידה מהקסטל, מראים שאולי אולי אנחנו בדרך הנכונה.

Bundesmania - שבוע 39
לקראת מכבי תל אביב

12 Comments

אלכס דוקורסקי 26 בספטמבר 2015

בהצלחה איציק! יוזמה כל כך יפה.

אביאל 26 בספטמבר 2015

איציק – מי שהלך שפוף הוא אחד שנותן לתקשורת המזוהה היטב עם צד אחד ועם אג׳נדה אחת לכפוף אותו, למרות הלה פמיליה אין שום סיבה להסתיר את עצמך כאוהד בית״ר.

איציק אלפסי 26 בספטמבר 2015

אביאל, הפעם הראשונה בחיי שהתביישתי שאני אוהד בית"ר הייתה בשריקות הבוז בטקס לזכרו של יצחק רבין. הפעם השנייה הייתה במשחק נגד בני סכנין בעונת הצ'צ'נים כשקדאייב עלה להתחמם במחצית עם עוד כמה מחליפים, הם עמדו והתמסרו בניהם ובכל פעם שהוא נגע בכדור היציע הצפוני (המזרחי היה סוגר בעונש) שרק לו בוז. אני ועוד כמה חברים עמדנו ומחאנו לו כפיים, אבל היינו היחידים. אני יודע שלרוב הגדול של אוהדי בית"ר לא הפריע שהוא מוסלמי ולא הפריע שהוא ישחק בבית"ר, אבל הם לא היו שם. היציע המערבי היה כמעט ריק.
יש המון צביעות ביחס של התקשורת לבית"ר, אבל מי שאשם בזה שמבית"ר נשאר בעיקר לה פמיליה זה האוהדים הנורמטיביים שוויתרו על הקבוצה שלהם. אישית עשיתי ככל יכולתי ואני מודה שבסוף נכשלתי. אני מבין שאתה חושב שאפשר עדיין לנצח במאבק הזה ובלי קשר לתפקיד שלי בבית"ר נורדיה, אני מוכן להעניק כל עזרה שתידרש בכך.

אביאל 26 בספטמבר 2015

איציק – ברור שהתביישתי גם אני כאוהד בית״ר בשני המקרים הללו, הייתי גם בקריית אליעזר באותו משחק אגב. אבל וזה אבל גדול, מערכת מותקפת הרבה יותר ועם הרבה מוטיבציה, עניין לה פמיליה מקבל הרבה יותר תשומת לב מאשר החוליגנים של הפועל או מכבי ועל זה אני מתרעם מעל לכל, עם כל הכבוד, אין שום צורך להיות שפופים, אפשר לחשוב על דרך חדשה בהחלט, אפשר לעזוב אהבות ישנות לטובת הבטחה עתידית טובה יותר, אבל בוא לא נגזים, להיות אוהד בית״ר זה לא אות קין.

יואב 26 בספטמבר 2015

החוליגנים של מכבי לא יוצרים במכבי סדר יום. הם מיעוט שבמיעוט ועם גולדהאר, הם רק הולכים ומתמעטים. יש לי ביטחון מלא במערכת. תזה משהו שאתה לא קרוב אליו בכלל אביאל, כי אף אחד לא מיננדד לטפל בזה אצלכם.
ובקשר להפועל, הם מקבלים עיתונות קשה ונוקבת על כל פעולה. ״תקשורת אדומה״ זה בלוף. הם ביי פאר המוקצים ביותר. אבל… עברתם אותם מזמן בגלל פעולות אקטיביות שלכם. אני אוהד מכבי, מיותר לציין בעיני את העוולות שלהם ושלנו. מכיר בעל פה. זה עדיין רחוק מאד. ביתר היא בת ערובה. השאר-פשוט לא!!!

אדם 28 בספטמבר 2015

החוליגנים של הפועל מקבלים את אותו היחס בדיוק. אבל כרגיל, להכניס אותם כל כך לא רלוונטי, בטח לא בפוסט על נורדייה. בכלל התרבות הזו של הסטת הדיון כל כך מאוסה ולמען האמת שלפי התגובות שלך פה היא די מפתיעה. בכלל, העובדה שאתה מתרעם מעל הכל על היחס ולא על המציאות היא מדכאת כמעט כמו הקיום של כל החוליגנים מכל הקצוות. כמובן שזה לגיטימי להתרעם על היחס אבל רק הרבה אחרי ההתרעמות מהגזענים עצמם.

איתן 26 בספטמבר 2015

אין לי הרבה ידע על ביתר נורדיה, כאוהד ביתר לשעבר, רציתי לדעת האם זה תחליף נטול גזענות לביתר י"ם הרי הסמל והצבעים כמעט זהים.
האם משחקים שם גם בני מיעוטים?

יוסי 26 בספטמבר 2015

אמת.
אפס גזענות. אפס אלימות. ואתה מוזמן להגיע ולהצטרף לחוויה.
לשאלתך:
בעונה הראשונה, בשנה שעברה, שיחקו בשורות הקבוצה שני שחקנים בני מיעוטים, אמיר שוויקי ואמיל באדר.
נכון לפתיחת העונה השנייה- שוויקי, החליט לנסות מזלו בליגה גבוה יותר ועזב. באדר משחק.
ובכלל, קבוצה על טהרת שחקנים ירושלמים, ועוד הרבה דברים נהדרים שנעלמו מהשנים האחרונות מטדי

איתן 26 בספטמבר 2015

יוזמה ברוכה, אך השאלה היא האם תצליחו לשמור על אופי המועדון ולהרחיק אוהדים גזענים\עבריינים ואלימים מהקבוצה אם זאת תצליח להגיע לליגת העל. או שיומרות הקבוצה אינן גבוהות והיא רוצה לשמור על צביונה,וגם אם יש ביכולתה כלכלית להתמודד על עלייה לליגת העל.

לגביי: אני כבר התקלקלתי, הגעתי למסקנה ,אולי חלק מכם יראו בי כאליתיסט מתנשא, אך זה מתוך נסיוני המר בכדורגל הישראלי- כמו שאימי הייתה אומרת על דברים מופרכים: משווקים לך חרא על מקל באריזה מהודרת.

לא כיף להגיע למגרשים (במקרה שלי אני צריך ליסוע 60 קמ לכל כיוון)שבהם יש בעיות חנייה וקושי לצאת מהאצטדיון, תשתיות על הפנים, מחירי מזון ושתייה מופרכים, שרותים מוזנחים,אלימות וקריאות גזעניות. אתה נמצא בשמש היוקדת של יולי אוגוסט ובגשם של דצמבר ינואר.
וזה עוד לפני שדיברנו על הרמה,שרק יורדת משנות ה90.
נוסיף לכך שגם כל התארגנות אוהדים-כמו שהיה במקרה של ביתר שאוהדים תרמו כסף להצלת הקבוצה וצביונה,ואז הגיע טביב שעשה טרור במועדון גירש סמלים כמו הרוש,ומכר את דסה ואזולאי.ביתר היום היא פשוט מוצר גנרי ללא כמעט כל זהות…איפה הימים של דדש והמפיות,ההונגרים,אוחנה…

וזה עוד לפני שהזכרנו את התנהגות אוהדי ביתר לבאים: איברהים נדאללה,קדאייב וסדאייב,אלי גוטמן,גד זאבי וכאמור שריפת המועדון לפני כבערך שנתיים. אה והתפרעות האוהדים בבריסל ששכחתי לציין

זו גם הסיבה שהמשחק האחרון שהייתי בו היה במשחק נבחרת בשנת 98.

בגלל זה קינאתי שראיתי שפורסם וידאו על ליגה 2\3 בגרמניה -לא זוכר במדויק שהגיעו אליו 60 אלף צופים ולפי התקציר הרמה שם הייתה בכלל לא רעה.

אקט שריפת המועדון על ידי לכאורה אוהדים,מסמל עבורי את שרפת המנורה ואופי המועדון, שכל מה שנשאר עבורי ממנו זה אפר והיסטוריה

צור שפי 26 בספטמבר 2015

בהצלחה

ערן (המקורי) 27 בספטמבר 2015

בהצלחה, שתעלו השנה ליגה

סימנטוב 28 בספטמבר 2015

איזה יופי! בהצלחה

Comments closed