נקמנות זה לא ערך

הפועל תל-אביב בדרך להיות בית"ר ירושלים

תראו, אני באמת לא רוצה להפריע לאולטראס של הפועל ת"א במלאכת הקודש שלהם בהריסת מועדון הפועלים. אבל קצת חורה לי שעל הדרך הם מוציאים רעה דיבתו של אלישע לוי שחביב עלי מאוד.

מעבר לעובדה שלאלישע אין באמת חלק במה שקרה בדקות האחרונות של אותו משחק בקרית אליעזר (ולא קרה שום דבר מתוכנן, שחקני בית שאן פשוט נלחצו מהעובדה שהם יהיו חתומים על אובדן האליפות של בית"ר לעיני עשרים אלף צופים), לווטו המלווה באיומים שהטילו אחיהם האדומים של הלה פמיליה על מינויו אין שום קשר ל"ערכים" של ספורטיביות, או כל סוג אחר, כפי שטענו בהודעה רשמית (יפה להם) שהוציאו לתקשורת.

אם כבר, אז יש לזה קשר לדבר אחד – נקמנות.

והאמת שזה לא ממש צריך להפתיע. כי הצ'ה גווארות דמיקולו הללו ידועים ביצר הנקמנות שלהם. ע"ע ציד המכשפות הבלתי נגמר שלהם את אלה שהיו מעורבים בהריסת הצריף שעמד על גדות הירקון, שמעון גרשון, ערן זהבי ועוד ועוד…

את העונש שלהם הם יקבלו בדמות העובדה שהם יפסידו איש מקצוע מעולה ואדם צנוע וערכי. כן, ערכי. על אמת. לא צבוע כמותם. כאילו שלא זכו פעם בגביע עם שער ביד ובאליפות עם שער באופסייד.

כאילו שאם זה היה הפוך, והם היו זוכים באליפות בגלל שאיזה קבוצה פתחה רגליים באיזה משחק (מעשה בזיוני כשלעצמו) הם לא היו מוצאים לכך אלף ואחת הצדקות מתוחכמות. אמנם לא הייתי באותו משחק ארור של ערן זהבי בטדי, אבל יש לי חברים שהיו שם ומוכנים להישבע שהם ראו את אבוקסיס מביט בעיני עגל לעבר חברו דוד אמסלם בתחנונים שבית"ר תרגיע קצת את ההתלהבות שלה בדקות האחרונות.

ומעבר לעניין הספורטיבי, מרתק לראות ולחשוב על ההשלכות הרחבות יותר של העובדה ששני המועדונים האידיאולוגיים ביותר בכדורגל הישראלי קורסים לתוך עצמם באופן כמעט זהה.

שביר מתפורר בקלות
עוד שבוע בהיסטוריה של הפועל ת"א

67 Comments

אריאל גרייזס 5 בנובמבר 2015

מה שעצוב זה הבעלים שנותן לקהל הקיצוני להכתיב לו מה לעשות, בדיוק כמו עם ביתר. ואחרי כל הפסידו אידאולוגיה של הפועל, יביאו מאמן שאמר ששחקן ערבי לא ישחק בביתר כמו גיא לוי.
על זה נאמר – מי שטיפש, מגיע לו.

אדם 5 בנובמבר 2015

יאללה בוא נשכתב את ההיסטוריה, הכל היה שם כשר.
ועכשיו לעניין – אלישע לוי לא מאמן טוב ולכן עדיף שלא יהיה בהפועל אם יש אלטרנטיבה. לא חושב שמישהו מאשים אותו ספציפית במשחק השרוכים, יש מספיק אשמים בלעדיו (גם אף שיר נאצה שנכתב בזמני לא מזכיר אותו).
ושער באופסייד ועם היד לא דומה למכירת משחק, זו השואה מעליבה.

הבעיה היחידה, כנו שאריאל כתב, זה שמקשיבים להם. יכולת לכתוב את זה אבל החלטת לכתוב מנקודת מבט של אוהד מצוי, האמת, לא מתאים לך

בני תבורי 5 בנובמבר 2015

אדם,
שום דבר שם לא היה כשר וגם מיליון מופעי אקרובטיקה ורבאליים של יורם ארבל לא ישנו את התמונה. זו אחת הנבזויות הגדולות שראיתי בחיי בתחום הספורט ואף אחד לא מנסה לשכתב את ההיסטוריה, בטח לא אלפסי וחבל שאתה תורם לערבוב מין בשאינו מינו, זה לא כתב הגנה על בית"ר.
מכאן ואילך אני חושב שאתה טועה ואין לי אפילו גרם של ראייה להוכיח את זה.

אדם 5 בנובמבר 2015

לא אני כתבתי ״לא קרה שום דבר מתוכנן״. דווקא לא ראיתי את זה בתור כתב הגנה על ביתר אלא ככתב קטגוריה כל הפועל. משהו כמו לכתוב שהאנשים האלו כועסים וזוכרים משהו שלא היה ומתנקמים באנשים על סמך זה.
בנוגע לאלישע כמובן שאפשר להתווכח. אלא אם כן התכוונת למשהו אחר שאני טועה בו ואז אשמח לשמוע במה

יריב 5 בנובמבר 2015

יש פער עצום בין "לא קרה שום דבר מתוכנן" ל"הכל היה שם כשר", ופער הזה נכנס כנראה מה שקרה בפועל. שער עם היד (מכוון, לא מקרי) אולי לא דומה למכירת משחק, אבל הוא בקטגוריה דומה לוויתור על המשחק ללא מכירה (כלומר כהחלטה של השחקנים על המגרש), רמאות מכוונת ספונטנית.

רפאל 6 בנובמבר 2015

אנגליה לפני כמה עונות…
סיטי תלויה בעצמה לאליפות עם ניצחון ומפיגור עמוק בתוספת הזמן מבקיעה שני שערים שמעניקים לה את המקום הראשון.
השדר בעצמו אומר לשפשף את העיניים ולחוות את הרגע הגדול הזה כי לא נראה עוד דרמה כזאת אי פעם אולי.
מיד לאחר מכן הוא אומר שזה בעצם Win Win- סיטי זכתה באליפות וק.פ.ר נשארה בליגה למרות ההפסד.
אוהדי יונייטד בינתיים אכלו את עצמם כשצפו, איך לא, במשחק של היריבה כי היו תלויים בתוצאה שלהם.
ז"א- שהאות להתפרצות השמחה תלויה לחלוטין במשהו שקורה במגרש אחר.

יודעים מה- היו אומרים ששיטה כזו עוזרת לקדם מגוון תחרותי בליגה, עוד קבוצות, עוד סיכוי לאלופות חדשות ושמות נוספים במירוץ הצמרת… ניחא.
אבל זה גם מצמצם את התחרות, גם משעמם, גם משחק לנו על העצבים וגם מרחיב את הפערים שבלאו הכי גדולים מידי.
בכל ענף ספורט בעולם יש הכרעה ישירה. רק בכדורגל אסור.
ואז מתבכיינים שיש תופעות כמו 5-0 במחצית או חברים שרים טייב.

בני תבורי 5 בנובמבר 2015

לגבי אלישע, למרות עבר הלוזוני שלו אני מאוד מעריך אותו כאיש מקצוע. זה בלבד.

אריאל גרייזס 5 בנובמבר 2015

בוא נגיד ככה – לפחות אלישע לא קובע את ההרכב שלו באמצעות נומרולוגיה

איציק 5 בנובמבר 2015

מה רע בנומרולוגיה?
יש כאלו שעוסים עיסקעות ענק תוך התייעצות עם הבאבות; אחרים הולכים לקוראים בקלפים לקבלת החלטה לחיים, אז אי-אפשר קצת להעזר במתמטיקה טהורה (ולא איזה משחק במספרים כמו סטטיסטיקה), כדי לקבוע הרכב אופטימאלי?

אדם 6 בנובמבר 2015

זה סוג של קסם מופלא בעיניי איך אלישע הצליח לקבל כזה מוניטין. גם אני הייתי שם פעם אבל הוא הוכיח פעם אחר פעם שהוא לא מסוגל להעמיד קבוצה כמו שצריך. אולי זה בגלל שבאמת אין אלטרנטיבות והוא באמת טוב יותר מהשאר אבל זה לא הופך אותו לטוב. איכשהו אני מאמין שיש מאמני נוער שהם באמת מקצוענים עם סיכוי להיות מאמנים טובים באמת אבל הם בחיים לא יקבלו את ההזדמנות בגלל החונטה הישנה וחונטת השחקנים שהשתלטה על העסק.

באבא ימים 5 בנובמבר 2015

כן אבל ה – 6:0 או 6:1 על רמת עמידר שהעלה את הפועל ללאומית הוא לחלוטין בר השוואה (אם לא יותר).

שלו 5 בנובמבר 2015

אל תבלבל אותם עם עובדות…
גם לנדאו לא נגע ביד הוא רק קפץ חצי מטר יותר גבוה מאבי כהן.

משה 5 בנובמבר 2015

מסכים לגמרי, כבירי מתגלה כסמרטוט של האוהדים. אוהדי הפועל מאוהבים בתדמית מגוחכת שהמציאו לעצמם ורק הם מאמינים בה. יסלח לי פרנקו, ניהול אחר דמיקולו.

יניב פרנקו 5 בנובמבר 2015

לא סולח

אריאל גרייזס 5 בנובמבר 2015

פרנקו, תסביר לי איך המהלכים האחרונים משתלבים בתיאוריית ה"יש תקווה להפועל" שלך? כי לי זה רק נראה שהולכים שם מדחי אל דחי

יניב פרנקו 5 בנובמבר 2015

לא צריך להגזים.
תסתכל על השנה הראשונה של גולדהאר או השלוש של אלונה.
ארחיב בפוסט בהקדם

אורי 6 בנובמבר 2015

לא היית צריך ללגלג על מכבי חיפה.
קארמה איזהביץ'

אריק 5 בנובמבר 2015

יפה מאוד אלפסי.
לפני לא הרבה שנים זה היה מועדון באמת נחמד עם קהל מצויין.
הייתי כנייטרלי בכמה דרבים בתחילת שנות האלפיים והקהל האדום היה נהדר.
משהו שם יצא מאיזון. ומאז רמון טביב ושאר מרעין ובישין הם בסחרור מסוכן.
ההתאהבות בפוזיציה שלהם תוביל אותם בדיוק למקום שהביאה את הקהל של ביתר.
זה נושא לא מדובר אבל ממה שרואה אתל ממכריי האדומים יש נטישה גדולה של אוהדים שפויים בדומה למה שקרה בביתר.

ארז 5 בנובמבר 2015

לצערי מדויק מאוד.

רפאל 5 בנובמבר 2015

בזמן שג'ורדן נלחם על האליפות השישית שלו מול סטוקטון ומאלון ( ואדם קיף ), בליגה הישראלית הכריעו את האליפות כרגיל במשחקים בין קבוצות צמרת לקבוצות שגמרו את העונה או כאלה שהבינו שסיימו את העונה רק בזמן המשחק.
במקום ללמוד לקח מהסיטואציה, באים בטענות לקבוצות ושחקנים.
זה לא הגיוני לראות עונה שלמה ולהגיע למשחק אחרון בין קבוצה אחת שנלחמת על אליפות ואחרת שלא משחקת על כלום.
זו סכלות לשמה.

אודי 5 בנובמבר 2015

אבל זה ככה בכל הליגות. ומה נפלת על אדם קיף? מסכן…

רפאל 5 בנובמבר 2015

ובכל הליגות מקדמים בנחישות את אותה מציאות שבה אם יש לך כסף גדול אתה קיים ומשחק על מטרות ואם לא, אז יש לך ים משחקים לא מעניינים ( תרתי משמע ).
זה תירוץ טוב. אבל נחמת עניים.

איציק 5 בנובמבר 2015

אני לא חושב שאפשר להשוות בית האוהדים של הפועל לאלו של בית"ר. כידוע, אוהדי בית"ר נישאים על גלי השינאה ואילו אוהדי הפועל באים מאהבה.

קפטן קוקי 5 בנובמבר 2015

+1

ניתאי 2 5 בנובמבר 2015

גם שחקן רמאי וגם שחקן שמוכר משחק זה גרוע, אבל לא נראה לי שיש ויכוח שעדיף צוללן ברחבה או מישהו שמבקיע עם היד, על פני מישהו שמוכר משחק.

והמשחק בקרית אליעזר היה מכור. נכון, האולטראס של הפועל הם חבורה של מפגרים. נכון, אם זה היה הפוך הם היו מוצאים איזשהי דרך, או יותר נכון מיליון דרכים, להצדיק את זה. כל זה נכון, וזה עדיין לא הופך את המשחק בקרית אליעזר ללא מכור.

אתה אומר שחבריך ראו את אבוקסיס מתחנן לאמסלם. היו צילומי טלוויזיה של אותו אמסלם אומר לאחד משחקני בית שאן "אבל למה? לא ירדתם!". ניסיתי למצוא לינק לסרטון ולא מצאתי, אבל הוא זכור לי בבירור למרות ששודר בטלוויזיה לפני המון זמן כבר.

ניתאי 2 5 בנובמבר 2015

שכחתי לכתוב את הנקודה הכי חשובה לדעתי, שאני לא חושב שאלישע היה חלק מהמכירה (תחושה בלבד), ולכן אני כן מסכים עם הטור שלך שאלישע היה יכול להתאים להפועל (למרות שאני לא מחזיק ממנו כמאמן יותר מדי טוב, אך כן כאיש טוב). אבל היה לי חשוב להבהיר שמשחק השרוכים אכן היה מכור.

איציק 5 בנובמבר 2015

לא הבנתי איך זה מסתדר. אם אלישע הוא אדם ערכי ונעים הליכות ואוהדי הפועל הם מגעילים, איזה סוג של התאמה יש בינהם?

ניתאי 2 5 בנובמבר 2015

כתבתי יכול להתאים (כיסתחתי את עצמי סטייל אלי אוחנה).
וממש לא כל אוהדי הפועל הם מגעילים, רק החלק הקיצוני שבהם שעליו מדובר בטור.

איציק 5 בנובמבר 2015

השורה השנייה מאד מזכירה לי את מה שכתבו על אוהדי בית"ר. הם מהר מאד הופכים למיין סטריים.

עדי אבני 5 בנובמבר 2015

לעניות דעתי, אלישע לא מתאים להפועל מהרבה סיבות, אבל משחק השרוכים הוא לא אחת מהן.
מקווה שמדובר בעקומת למידה של כבירי, שכמו רוב הבעלים בארץ עושה הרבה שטויות בשנתו הראשונה, אבל חוסר ההחלטיות שלו בהחלט מדאיג אותי

משה 5 בנובמבר 2015

קבוצה יכולה להתנהל על ידי אוהדים בליגות נמוכות, לא בליגת העל, מנהיגות זה להתעלם מהקולות לפעמים ולעשות מה שאתה חושב לנכון. חוסר היכולת לקבל החלטה בגלל שחושבים מה יגידו זה פאתטי.
לאלישע לוי יש אותו מספר אליפויות כמו אחד שקוראים לו אלי גוטמן למשל, ובפחות הזדמנויות. למעשה למעט שיטה הזויה, לוי עשה לו שחמט 3 שנים ברציפות. מאחר ומוריניו עדיין לא פוטר אני מציע לכם לקחת אותו בשתי ידיים, הוא הכי טוב בשוק (כולל גוטמן וקשטן. ).

רפאל 5 בנובמבר 2015

השיטה לא היתה הזויה.
הגדלת הליגה לדעת הרוב לא היתה במקום, בטח לא בקפיצה מטאורית ל 16 קבוצות מ 12.
בבלגיה הקטינו את הליגה ל 16 מ 18 וזו הליגה המובילה באירופה by far בקריטריון של מספר משחקים המפגיש בין מועמדות ריאליות לאליפות בחצי השני של העונה ואילך.
שנה שעברה היו יותר משחקים כאלה בליגה הבלגית ( עם הקיזוז ) מאשר ב 20 הליגות הבכירות באירופה ב-י-ח-ד ( מאה סימני קריאה )!
מספר הצופים שם גדל בהרבה, הסכומים שמקבלים מהטלוויזיה ממשיכים להאמיר באופן משמעותי והשחקנים מהליגה נמכרים בסכומים שוברי שיאים.
מגוון תחרותי בליגה ומפגשים ישירים בין מועמדות לאליפות לקראת סיום העונה זה הדרך להצליח.
נכון שיש דרכים טובות יותר להשיג זאת, אבל יחסית לשיטה ה'קלאסית ( הגרועה מאוד לדעתי ) זו דרך פעולה שמוכיחה את עצמה, די בטוח שבקרוב יעשו זאת גם בליגות בכירות יותר אחרי שילמדו את התופעה.

אף על פי כן, אני מתנגד לקיזוז ללא סדרות פלייאוף ישירות.
גם שנה שעברה, לקחה גנט ( המפתיעה יחסית ) את האליפות במשחק בו לסטנדרד לייז' לא היה את אותה מטרה מול העיניים ויש אנשים שזה מפריע להם ( מה לעשות, גדלנו על ה NBA, לא זוכר את ג'ורדן לוקח אליפויות נגד קבוצות שלא משחקות בשביל עצמם על מטרות זהות ).

מה שהכי מפריע לאוהדי חיפה זה הדברים הבאים:
א. הם מרגישים שהניסוי הזה פגע רק בהם, שנתיים שהיה את הקיזוז ופעמיים הובילו את הליגה ובעקבות כך הפער הצטמצם.

ב. להפסיד משחק אליפות מול קבוצה שאין לה על מה לשחק זה הרגשה נוראית.
הרבה יותר כואב וצרוב בזכרון מאשר הפסד בהתמודדות ישירה.
בני יהודה לא הרוויחו כלום מהמשחק הזה חוץ מכמה זרי פרחים לשוער המחליף מאוהדי הפועל.
הם כבר 25 שנה לא משחקים על שום דבר בליגה ( למעט נגד הירידה מדי פעם ).
העיקר לקחת אליפות ממגרש שכולו ירוק הם כן ידעו, בשם אותה ספורטיביות שמונעת מהם להתחרות בשביל עצמם. אירוניה במיטבה.
אישית, לא מתחבר לצחוק הגורל הזה.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 6 בנובמבר 2015

הרוב מורכב ממשה פרימו ושלמה שרף. הגדלת הליגה הביאה במכה להגדלת כמות הלגיונרים, הגדלת מספר השערים במשחקים והגדלת העניין.

רפאל 6 בנובמבר 2015

הגדלת ליגה צריכה להיות מציאותית ביחס לרמה ומה שהציבור רואה ומבקש.
היתה ליגה חלשה של 12 קבוצות עם 2-3 קבוצות מעל היתר.
באו והביאו עוד 4 קבוצות בינוניות/חלשות מהלאומית.
לולא אותו קונספט של קיזוז, כולם ללא יוצא מן הכלל היו בים כבר באוקטובר/נובמבר, עת שמכבי חיפה פתחה פער דו ספרתי.
אתה רוצה להגיע ל 16 מ 12? קודם תעבור ל 14, תנסה כמה עונות ואז אם יש איזה הגיון ( גם אם לא לגמרי מובן ) אפשר לנסות להגדיל עוד.

ההרגשה הכללית הייתה שדחפו לנו את הקיזוז קודם כל בשביל לעזור להעביר את ההחלטה הפוליטית במסדרונות ההתאחדות ( הרי היו"רים של קבוצות ליגות נמוכות מקבלים את ההחלטות גם לגבי ליגת העל ) וכביכול ליצור מראית עין של 'שמירת העניין' בליגה כך שגם אם יש פער דו ספרתי וכל היתר כבר עשרים הפרש מהמוליכה, עוד יהיה אשר תאורטית לעקוב במסגרת של מסע תחרותי שלא צריך להתייאש ממנו.

לכן חשוב להבין את ההתפתחות המקבילה מבלגיה שם שילבו את קונספט הקיזוז, יחד עם הקטנת הליגה.
התוצאה היתה שווה – שתי ליגות עם 16 קבוצות, אך באופן יחסי שם זה היה הרבה יותר מוצלח.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 6 בנובמבר 2015

עובדתית זה לא קרה. אפשר לטעון ובצדק שזה היה בגלל שזה היה בפר שבין גאידמק לגולדהאר, אבל זה כבר ספקולציה.
בלגיה היא לא ישראל, כשבישראל הקטינו את הליגה זה יצר אווירה הגנתית וכדורגל שלילי כמו גם אי שילוב צעירים, אלמנט הלחץ בכדורגל שלנו הורס הרבה חלקות טובות. אני מסכים עם ההגיון שהוספת 4 קבוצות בבת אחת הייתה מהירה מדי, אבל כבר אחרי שנה של הסתגלות, 4 הקבוצות הנוספות לא היו מתחת לרמה של הליגה.
אם הבעיה היא שיותר מדי קבוצות הולכות לים מוקדם מדי, אז תקצר את הליגה. תוסיף 300 דרבים בעונה, זה יחלק את העניין שיש ב3 דרבים ל300, לא יוסיף עוד עניין.

רפאל 7 בנובמבר 2015

בכל מקרה מדובר על בין 3 ל 7 משחקי דרבי או כל מפגש אחר.
מה שהכי חשוב הוא שמשמעות המשחקים והעניין בהם יעלו בהדרגה.
כל עוד זה קורה, גם 10 דרבים בעונה יהיה מרתק ( למרות שזה מספר מוקצן בכוונה ).
זאת להבדיל למה שקורה כיום בליגה.
נניח איכשהו הפועל תשתרבב ל 6 הראשונות ( זה יכול לקרות עם האנמיות שיש בליגה, לא באשמת הקבוצות ד"א.. )
ותפגוש את יריבתה העירונית 4 פעמים ( ולא בני יהודה ).
המפגש הראשון ( שהיה גם די משעמם ) יצא הכי מעניין, ומשם העניין רק ירד כי הפער בינתיים רק גדל ובסיבוב השלישי בטח יהיה לפחות עשרים הפרש ובסיבוב האחרון אפילו יותר מכך.
אז כן, זה מרגיש מיותר ומתיש כי הבנו את הפואנטה כבר אחרי המשחק הראשון.
אבל בפורמט אחר בו המתח מתגבר וכל משחק חשוב יותר מהשני עבור הקבוצות- תהיה התלהבות מחדש כל פעם.
ואף אחד לא יתלונן ולא יימאס.

אסף THE KOP 5 בנובמבר 2015

תודה שהזכרת את מה שהצ'ה גווארות דמיקולו מכנים "משחק השרוכים".
זאת הייתה אליפות מרגשת של בית"ר.

בני תבורי 5 בנובמבר 2015

אתה בכלל בית"ר ת"א

אסף THE KOP 5 בנובמבר 2015

אני בעד המנורה…

למרות שהקטע הזה שבית"ר י-ם שבויה של לה-פמיליה מסריח לגמרי

איציק אלפסי 5 בנובמבר 2015

חוץ מהמשחק הזה, שבית"ר הגיע אליו זחוחה כאילו הוא לפרוטוקול בלבד, זו הייתה עונה נפלאה של בית"ר (אולי הכי טובה שאני זוכר חוץ מהאליפות הראשונה ב 87), שהייתה טובה בשתי דרגות מהפועל.

אלי אור ג׳ון ברנס 5 בנובמבר 2015

אם כל הכבוד זה שהם נתנו עונה מרגשת , לטעמך, עדיין לא מצדיק את הכשרות של אותה אליפות. גם נתניה נתנו עונה גדולה ובסוף כפר סבא לקחו, אז מה? לעצם העניין כפי שנכתב , אל לו לבעלים לתת לקיצוניים שבינינו להכתיב , שלא נהיה חס וחלילה כמו ביתר, אנחנו קרובים,אין ספק אבל כפי שנכתב כאן אלישע אדם מקסים אבל אין לו את היכולת להצליח בהפועל

S&M 5 בנובמבר 2015

מזכיר לי את שיחת פתיחת השנה, כל שנה, בבתי הספר של הילדים: ההבדל בין מעורבות והתערבות.
וכשמוסיפים להתערבות הזו צביעות, רוע לב וטיפשות, זה מתחיל להזכיר את ארגוני האולטרס. ואוהדי הפועל הם באמת הכי טובים שיש.
להתראות בליגה א', במשחק העליה נגד רמת עמידר.

יואב 6 בנובמבר 2015

מכבי יבנה בטח חייכה אז…

אורן 6 בנובמבר 2015

אכזבה.גם אם תקים 10 קבוצות אוהדים ותדבר על אהבה וכו',ותגרום להאמין ברומנטיות של הכדורגל,
עדיין ישאר האוהד ביתר בך ששונא כל מה שקשור באדום ולא משנה העובדות.
כאילו שזה תנאי בשבילך השנאה הזו.

ששון 6 בנובמבר 2015

עזוב, הבנאדם בלוף באיצטלה של אקדמאי. עדיף כבר דוד עראק, לפחות איתו ידעת מה תקבל.

עשר 6 בנובמבר 2015

קשה לכם עם האמת אה?
יותר כיף בחממה של צביעות והתקרבנות
אדומה. הרווחתם בעברכם ממשחקים לא כשרים אבל הזיכרון הסלקטיבי הוא חברכם הטוב היותר.

bhr 6 בנובמבר 2015

איציק תודה רבה.
מרגיש שסידרת לי את ההרגשה במילים מדוייקות. אני אוהד הפועל, 'קטן' והבן הקטן שלי אוהד גדול ככה שבאמת קשה היה לי להבין למה ממש לא אכפת לי שהם מפסידים. הבנתי יותר טוב למה הקבוצה הזו מגעילה אותי.
למרבה הצער הפועל קרובה מאוד לביתר. הדבר הכי בעייתי בעיני היא 'ההבנה' והסלחנות של הרוב למעשי הקומץ. הם הרי בחורים טובים אופן בסיסי שרק נסחפו קצת.
אידאולוגיות גדולות הוציאו גם משטרים גדולים וגם אפלים. המדרון נהיה חלקלק כשהרוב מגלה סימפטיה והבנה לקיצוניים מהצד הטבעי 'שלנו'. זה זרע הפורענות.
באופן יותר עמוק, בכל אחד מאתנו ליש קצת חניבעל לקטר (בגלל זה שתיקת הכבשים כל כך מזעזע). שני קהלי האוהדים מגשימים את הפרוורסיות שחבויות בהם ובדיוק כמו שהגדרת קורסים לתוך עצמם.
שוב תודה.

Lord Anthony 6 בנובמבר 2015

שלוש מילים: הפועל כפר סבא

מיקו גוטליב אהלן סבבה 6 בנובמבר 2015

הפועל בית שאן עשו את הטענות והתאמצו 80 דקות. אם מההתחלה היו נראים כמו שכל קבוצה ישראלית שלא נלחמת על אליפות או ירידה נראית כל שנה אחרי המחזור ה25 אז אף אחד לא היה בא אליהם בטענות.

אדם 6 בנובמבר 2015

זה פשוט לא נכון. הם ממש לא נלחמו 80 דקות, תראה תקצירים מהמשחק ותבין זאת לבד. אף אחד לא היה בא אליהם בטענות אם למשל אלמוג חזן לא מבקיע בטעות. אף אחד לא היה בא אליהם בטענות אם השער לא היה נכבש כמו שנכבש ובדקה שנכבש. אבל לפעמים למנוולים יש מזל ולפעמים אין, ראה ערך ישראל כהן (שאם היו שורקים את הפנדל הראשון שעשה אף אחד לא היה יודע שהוא מכר את המשחק).

מיקו גוטליב אהלן סבבה 6 בנובמבר 2015

כבשו שני שערים מול הקבוצה הטובה בליגה? הפועל ת"א לא הצליחה לעשות את זה באותה עונה ב180 דקות.
להבקיע בטעות? אתה מבין איך זה נשמע? אני לא שחקן גדול אבל מעולם לא קרה לי ש"בטעות" התפלק לי כדור לחיבור.
בזמנך הפנוי תסתכל על משחקי כדורגל מהמחזורים האחרונים של העונות בליגת העל, שום קבוצה לא באמת מתאמצת לשחק כדורגל. בקיצור, אתה בא בטענות לקבוצה ששיחקה 80 דקות ומוותר לכל קבוצה שויתרה על המשחק מראש. אם זה לא סטנדרט כפול אז מה כן.

עד היום אוהדי הפועל ירושלים שונאים את עירוני רעננה כי התאמצה נגדם במשחק שלא עניין אותה בשום צורה. זה הסטנדרט המקצועני בכדורגל הישראלי.

גדי 6 בנובמבר 2015

עד הדקה ה80 בית שאן הייתה בסכנת ירידה. במשחק מקביל ניצחה הפועל ירושלים את הפועל באר שבע שלי 1-0 מה שקבע שבאר שבע כבר לא תשיג את בית שאן ובכך בית שאן נשארה בליגה סופית.
מעבר לזה הסתכלתי שוב ב10 דקות האחרונות של המשחק בחיפה וזה ברור שלפחות חלק משחקני בית שאן נלחמו לא להפסיד ובראשם מאיר כהן עם מספר הצלות אדירות. אפשר לראות שיש שחקנים שממש עוזרים לביתר כמו מספר 7.
במצב כזה אני לא יודע איך אלישע היה יכול למנוע משהו.

אדם 6 בנובמבר 2015

קודם כל, מסכים עם כל מה שגדי אמר. שים לב, אני לא מוותר לאף אחד רק אמרתי שלפעמים אתה לא יודע שרמאי הוא רמאי רק בגלל שלא תפסו אותו, וזה מה שקורה לרוב. רוב הקבוצות שאתה מדבר עליהן לא מתאמצות יתר על המידה מה שבית שאן עשו היה הרבה מעבר לכך. שוב, אם תטריח את עצמך להסתכל אתה תראה שיש שם הרבה יותר מלא להתאמץ במיוחד אלא פתיחת רגליים מכוונת. היא לא ״לא וויתרה״ אלא ממש נתנה את המשחק. למה שאתה מציין אפשר לזכור את אשדוד ופתח תקווה במחזור הסיום האליפות של הצהובים ב2003. אפשר לבוא בטענות לקבוצה שלא מנסה אבל לא להאשים אותה במכירה (אולי לפעמים כן) זה די רחוק ממה שהיה החל מהדקה ה-80 במשחק ההוא.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 6 בנובמבר 2015

זה משתקף ברצון של הקבוצה השנייה לנצח ובלחץ שהיה על השחקנים. אם השחקנים היו רוצים באמת בית"ר לא הייתה מחכה לדקה ה95 בשביל להבקיע.
החלטת שהייתה מכירה ועכשיו אתה מנסה להצדיק את זה.
בפועל, קבוצות ישראליות מפסיקות לשחק בשנייה שאין להן על מה. הפועל בית שאן לא שונה בשום צורה. ההבדל הוא שבמקרה הזה אוהדי הפועל בכיינים גדולים יותר משאר האוהדים.

Ljos 6 בנובמבר 2015

בשנים האחרונות, מ.ס. אשדוד ידוע ככזה שזורק משחקים בסיום העונה כשכבר אין להם על מה לשחק. ועדיין יש הבדל בין שחקנים שלא מתאמצים יותר מדי כי אין על מה, לבין שחקנים שמפסיקים לרוץ באמצע מהלך, מוסרים ליריבה כמעט בכוח ותופסים את הראש בתסכול כששחקן מהקבוצה שלהם כובש שער. הם "חיכו" עד לדקה ה-95 רק כי היו כאלו שבהחלט ניסו לשחק, בעיקר השוער.
חיפשתי לראות תקצירים מהמשחק כדי להיות בטוח במה שאני זוכר (בכל זאת, הייתי צעיר מאוד באותו זמן, וכלא אוהד של שתי הקבוצות, זה נכנס פחות ללקסיקון האוהד שלי), ומצאתי גם כתבה מוואלה הצעיר (יחסית) שבה איתן טייב מודה שהם נתנו את המשחק לבית"ר: http://sports.walla.co.il/item/83735

צור שפי 7 בנובמבר 2015

אתה טועה מיקו. קודם כל לא היתה מכירה, היתה נתינה. היא גם לא היתה מצד כל השחקנים, רק חלק, מאיר כהן לא היה חלק מזה והוא אכן עצר כמה כדורים בעשר הדקות האחרונות. כמובן שגם אלמוג חזן היה נקי ואני מניח שהיו נוספים. אתה צודק שהרבה פעמים קבוצות ישראליות לא מתאבדות על המגרש כשאין על מה אבל טועה אם אתה חושב שזה היה עוד מקרה כזה. כאן היו כמה שחקנים, ובראשם קושר השרוכים איתן טייב שהחליטו שבית״ר תיקח אליפות ולא הפועל. אם תרצה, זו דוגמה קלאסית להשתנה מהמקפצה במציאות בה השתנה בתוך המים שכיחה יותר. אין לזה קשר לבכיינות יתר, העובדה היא שזה הרתיח גם הרבה אנשים שאינם אוהדי הפועל.

Oded 7 בנובמבר 2015

לא הבנתי
הטענה שלך היא שבדקה השמונים השחקנים נזכרו שהם מכרו את המשחק או שבדקה הזו מישהו הציע להם למכור אותו והם הסכימו או שהם מצאו קונה בדקה הזו והציעו לו למכור?

פראליה 6 בנובמבר 2015

ב- 20 שנה האחרונות התא אינו מועדון כדורגל בדיוק כמו שבתר לא מועדון כדורגל,
אלו שני מועדוני עבר מפוארים בקנה מידה ישראלי שמה שנשאר מהם היום אלו
שתי קבוצות ספורט שנשלטות ע"י שני קהלים שצמאים לתשומת-לב ולבמות להפצת האידיאולוגיות שלהם,
לגיטימיות יותר או פחות.

היכולת של בעלי-הבית או המחזיקים בסמכויות המקצועיות מוגבלת לגמרי לנוכח הכח הבלתי מרוסן שצברו הקבוצות החזקות
שמלוות למגרשים את הקבוצות האלו.

ולגבי אלישע, שאלה רק לזקנים ולבעלי הזיכרון הבלתי משוחד – מה הקשר שלו למשחק השרוכים ?

Matipool 6 בנובמבר 2015

אלישע היה אז המאמן של בית שאן .
וואלה – רק לפני מאה שנים הייתי נחשב כבר לזקן ..

פראליה 6 בנובמבר 2015

זה ברור, זוכר הכל מהמשחק הזה, לא היה לו שום חלק בזה שחלק מהשחקנים שלו פתחו רגליים ובטח לא בתחינות של אבוקסיס וחבורתו

יואב 6 בנובמבר 2015

איזה כיף לי שמכבי שלי לא אידיאולוגית.

צור שפי 6 בנובמבר 2015

שני השקלים האדומים שלי:
1. משחק השרוכים היה מסריח ברמות הכי גבוהות וכל המיתולוגיה שבנינו סביבו מוצדקת. עם כל ה״להבדיל״ האפשריים – הבכיינות של איתן טייב עכשיו זה כמו הבכיינות של משפחת עמיר שרודפים אותם.
2. אם אבוקסיס וקשטן הגיעו להפועל אחרי המשחק ההוא אז אין שום מניעה שגם אלישע יגיע.
3. אלישע לא היה הפייבוריט שלי אבל מהרגע שהאולטראס יצאו נגדו כבירי היה ח-י-י-ב למנות אותו כדי להראות מי שולט במועדון. במובן זה המינוי של לוי הוא חדשות רעות מאוד. שוב, עם הרבה ״להבדיל״ – כמו שאבו-מאזן לא יצליח להרים פרוייקט של מדינה פלסטינית כל זמן שהוא מנסה לרצות את החמאס במקום להילחם מולו, ככה הפועל לא תוכל להבריא כל עוד לא מעמידים את האולטראס במקום.
4. ובכל זאת – שיהיה בהצלחה ללוי. אין לנו הפועל אחרת.

איציק אלפסי 6 בנובמבר 2015

צור, תקשיב שוב לשיר ששמתי בפוסט. גם אם הבנאדם הפסיד משחק כדורגל בכוונה, זה מצדיק את ה"איחולים" החולניים האלה?

צור שפי 6 בנובמבר 2015

ממש לא מצדיק. אבל שלט ביציע עם התאריך של המשחק ו״לא נשכח ולא נסלח״ זה הכי לגיטימי.

אסף THE KOP 6 בנובמבר 2015

אתה מתכוון לתאריך 12.5.1990 ?

צור שפי 7 בנובמבר 2015

לא

אלון 11 בנובמבר 2015

למרות שהתקשורת הירוקה מנסה לקבע מציאות מדומה,
הגול של לנדאו לא היה באופסייד
חוק הנבדל הפאסיבי נכנס לתוקף כבר בשנות ה70

Comments closed