בין הטובים בעולם לגילו

באר שבע ממשיכה לגדול, למכבי ת"א לא בטוח שיש לאן להתקדם מכאן

זו כבר העונה התשיעית של אלונה ברקת כבעלים של הפועל באר שבע. היא עשתה בדרך לא מעט טעויות ולדעתי גם די קיבלה הנחות על זה – גם בגלל שהיא אישה בנוף גברי כמעט לחלוטין (שזה משהו מבורך כשלעצמו, יותר נשים בכדורגל שלנו יעשו לו רק טוב) וגם בגלל שהיא מציגה גישה רהוטה ואינטליגנטית, משהו נוסף שהוא די נדיר בנוף הכדורגל שלנו.

אבל יאמר לזכותה שהיא מציגה עקומת למידה עקבית והפועל באר שבע, כמועדון, מתקדם כל עונה עוד צעד אחד קדימה. גם ההחלטה להחליף את אלישע לוי בברק בכר מסתמנת כמדויקת. אלישע הוא אחד המאמנים האהובים עלי ולדעתי חייב להיות מאמן הנבחרת הבא. אבל התחושה הייתה שקצת מיצה את עצמו בבאר שבע, ואולי אפילו באופן כללי ברמת המועדונים של הכדורגל הישראלי.

ברק בכר הוא בדיוק מה שבאר שבע הייתה צריכה. מאמן יסודי, צעיר ורעב שבאר שבע בשבילו היא קפיצת מדרגה שנותנת מוטיבציה להמשיך ללמוד ולהתקדם, ולגדול יחד עם המועדון.

התהליך של באר שבע עוד רחוק מסיום. גם אם תצליח לקחת אליפות העונה, עדיין יהיה לה לשאוף להישג משמעותי באירופה ובעיקר לביסוס מעמדה כמועדון גדול שמתחרה על האליפות באופן קבוע.

מכבי ת"א, לעומת זאת, נדמה שפגשה את תקרת הזכוכית שלה. עם כל הכבוד לדיבורים על "הלחם והחמאה", נדמה שאליפות נוספת בישראל תהיה לכל היותר דריכה במקום עבור הפרויקט של ג'ורדי קרויף.

הקמפיין בליגת האלופות היה בדיקת מציאות כואבת עבור גולדהאר וקרויף. המרחק בין הכדורגל הישראלי לרמות, אפילו הבינוניות, של הכדורגל האירופי הוא עצום. זה לא הבדל כמותי שניהול מתוקתק ותקציב גבוה יכול לסגור בעקביות, זה הבדל איכותי שדורש שינוי קרדינאלי במבנה הכדורגל בישראל שמועדון לבדו לא יכול לבצע.

לכן גם הקמפיין של קרויף להגדלת מספר הזרים בליגה. זו הדרך היחידה שלו לנסות איכשהו להתקדם מכאן. אני מבין את הרציונל, אם כי אני אישית, כמי שהכדורגל הישראלי יקר לליבו, לא אוהב זאת משום שזה ייטול מהכדורגל הישראלי את היתרון האחרון שנותר לו – הזהות המקומית.

ובהקשר הזה רק אעתיק לכאן את הסטטוס שרשמתי הבוקר בפייסבוק:

לא יודע מאיפה הביאו את זה שראיקוביץ' הוא בין השוערים הטובים בעולם לגילו, אבל מה שבטוח זה שמאור מליקסון הוא בין השחקנים האהובים על בעולם בכל גיל.

השעיית בלאטר ופלאטיני טובה לעולם, לאו דווקא לישראל
עוד משחק חלש בדצמבר

106 Comments

רפאל 22 בדצמבר 2015

שינוי קרדינלי = ליגה שמטרתה להגביר את הרמה, המקצועיות, העניין והמגוון התחרותי מתחילתה ועד סופה
ולא לשמש מסגרת המחזקת את העשירות על חשבון השאר שלא קיימים.

גורביץ' 22 בדצמבר 2015

כשקבוצות קטנות בליגה, שזה אומר כולם חוץ מחיפה, מכבי, הפועל, בית"ר ובאר שבע יבואו לשחק כדורגל ולא לעשות הכל כדי להעביר 90 דקות בלי לספוג, אולי יהיה שינוי ויחזור העניין. ואני מדבר בעיקר על המשחקים של הקטנות בינם ובין עצמן שאין ממש הבדל בין זה לבין ליגה א'

רפאל 22 בדצמבר 2015

כשניתן להם סיבה לעשות את זה, הם ישחקו.
יש שחקנים טובים מאוד, אין על מה לשחק.
גם לנו כקהל אין שום תמריצים להתעניין במה שקורה אצלם.
ניצחון, הפסד, רצף חיובי, מטרות?
הכל אותו דבר.
כל העניין מתנקז למירוץ על מקום ראשון.
העונה יש שתי קבוצות העונות להגדרה זו ( וזו נחשבת לעונה מוצלחת במובן הזה ).

לא נכון להאשים את הקבוצות והשחקנים.
המערכת צריכה לעודד מקצוענות, כיום היא מעודדת בדיוק ההיפך ואנשים יהיו אנשים- עושים מה שנותנים להם.

אורליוס 23 בדצמבר 2015

אתה מדבר על הליגה הספרדית או הגרמנית?

נביא בעירו 22 בדצמבר 2015

מליקסון שחקן לא רע, אבל הסרטון מצחיק.

3 המסירות הראשונות מתוך "עשר המסירות הגדולות", הן משהו בין מסירה סבבה לפס בינוני. מבין העשר, המסירה היחידה שאשכרה הובילה לגול הגיעה מקרן…

איציק אלפסי 22 בדצמבר 2015

עזוב, ראית את המקום הראשון?

ירון 22 בדצמבר 2015

הפסקתי לקרוא ב"גם בגלל שהיא אישה בנוף גברי כמעט לחלוטין"

גברים מיזוגוניים שלא מבינים שהעולם השתנה, קישתא מכאן

איציק אלפסי 22 בדצמבר 2015

חבל שלא המשכת בדיוק עוד מילימטר והיית קורא את זה:
שזה משהו מבורך כשלעצמו, יותר נשים בכדורגל שלנו יעשו לו רק טוב

אסף THE KOP 22 בדצמבר 2015

אתה מצפה ממנו לגדולות ונצורות
ככה זה אצל הג'יהאדיסטים הליברליים

גל ד 22 בדצמבר 2015

העולם השתנה, או שאנחנו רוצים שישתנה? כי המציאות היא שגם ביציעים וגם בין הבעלים ואנשי המקצוע הנוף עדיין די גברי.

S&M 22 בדצמבר 2015

יאללה גם כן עם המיזוגני. אין נשים בכדורגל גברים. לא רק בישראל. אני אתפלא אם יש רוב לנשים (כמנהלות/בעלים) בכדורגל נשים, אבל לא מכיר ולא יודע.

ניר 22 בדצמבר 2015

אם ככה מהמאמר של גדי טאוב בשישי האחרון בטח באמת סבלת.

תולעת 22 בדצמבר 2015

מה יש יותר מאליפות, שהיא מהווה "תקרת זכוכית"? לליגת אלופות מגיעים רק דרכה. מבחינת יכולת מקצועית אין ספק שמכבי צריכה למצוא את עצמה בפילוסופיית המשחק של קרויף או להמציא את עצמה מחדש – בכל מקרה גם אם אין לה חובה מקצועית בהכרח להיות טובה יותר (כי היא תשיג נקודות ותתמודד על האליפות גם ביכולת הנוכחית) יש לה, לדעתי, חובה מוסרית מסוימת כלפי אוהדיה לשחק כדורגל קצת יותר טוב.
מבינה שההישגים של מכבי הפכו מובנים מאליהם בגלל הכסף, בגלל היח"צ ובגלל הנטייה להעריך אנשי מקצוע זרים כשנקודת הייחוס היא הזרות שלהם, ובעיקר בגלל שהעיסוק התקשורתי ב"תהליך" מזמן אינו בפרקטיקה שלו אלא במיתוג שלו, אבל בפועל הוא מתרחש במכבי בכל הרמות והניסיון להשתפר הוא תמידי – השיפוץ בקרית שלום, הכלים שניתנים במחלקת הנוער, והשאלת השחקנים הצעירים לבית"ר ת"א. יכול להיות שכל זה לא יביא תוצאות, או לא יביא תוצאות מידיות, אבל יש כל הזמן ניסיון להתקדם. כל אלה אולי לא חלק מ"הפרויקט של קרויף" אבל הם חלק מהפרויקט של גולדהאר, והוא חשוב למועדון כמו רכישת ישראלי כזה או אחר.
מעבר לזה ב"ש מתקדמת בצורה מרשימה והניצחון אתמול ראוי ומוצדק – אבל רחוק מלהיות הצהרת כוונות.

איציק אלפסי 22 בדצמבר 2015

האם יש למכבי ת"א איזשהו סיכוי בשנים הקרובות לעשות קמפיין סביר בשלב הבתים של ליגת האלופות (לקחת 5-6 נק' כמו שעשו מכבי חיפה, הפועל ת"א ומכבי בקמפיין עם קלינגר)?
לדעתי ממש לא. ולכן אני לא רואה מה ההישג המקצועי הבא שמכבי יכולה לשאוף אליו.
אני מאוד לא מזלזל במה שגודלהאר עושה, אבל אני רק טוען שמבחינת לאן שהוא יכול לקחת את המועדון הישגית הוא די הגיע לתקרת הזכוכית.

תולעת 22 בדצמבר 2015

5-6 נקודות בליגת האלופות זה לא קמפיין סביר אלא מעולה בשביל קבוצה ישראלית. בכל מקרה, צ'מפיונס זה בונוס נחמד אבל בסה"כ 6 משחקים. אין סיבה "לבנות" קבוצה בשביל להצליח במפעל הזה והוא צריך לשמש כלי לקידום הקבוצה הקיימת (כמו אפשרות הרכישה של ראייקוביץ' – גם אם יתברר כשוער בינוני) והשחקנים עצמם מבחינת חשיפה.
לא כ"כ מבינה את עניין ההישגיות. כל עונה יש הישגים חדשים. מסי לקח כל תואר 3 פעמים, אז הוא מיצה את עצמו? הגיע לתקרת הזכוכית? כל עונה יש אליפות וגביע וכל תואר זה הישג. בלי לשאוף להשיג את זה, על מה בעצם משחקים?

יניב פרנקו 22 בדצמבר 2015

הנקודה היא שמכבי עד היום (כמו באר שבע) לצד השיפור בעקומת ההישגים והתהליך הגדילה בצורה מסודרת את התקציב כדי להשיג יותר.
כרגע היא בנקודה שהיא צריכה להחליט – האם משאירים את התקציב הקיים (ואולי מקטינים אותו במעט) מתוך תובנה שהקפיצה למדרגה הבאה היא לא ריאלית ודורשת משאבים כפולים – או שהיא ממשיכה לעבוד במסגרת הנוכחית.
אם מכבי הגיעה למיצוי של מסגרת ההשקעה (שהיא מרשימה) אז לקבוצות האחרות יש כיוון ויש לאן לשאוף ובאר שבע מוכיחה שניתן לקורא על המודל הנוכחי תיגר.

תולעת 22 בדצמבר 2015

לא חושבת שליגת האלופות תהיה נקודת התייחסות בכלל. אולי ליגה אירופית. גולדהאר לא יבנה קבוצה בשביל לקוות להגרלה אפשרית במוקדמות ולערב חד פעמי במפעל עצמו, אלא יבנה קבוצה כדי להתמודד על אליפות. ברור שמכבי לא בלתי מנוצחת כי רוב הסגל ישראלי וההבדלים בין השחקנים קיימים אבל הם לא כל כך גדולים.

yaron 22 בדצמבר 2015

ברור, ומה שרבים לא מבינים זה שגם השנה לא נבנה סגל כדי לקחת 5-6 נקודות באלופות אלא כדי להגיע למפעל אירופאי ולהתמודד במקביל (בתקווה לזכות) על אליפות רביעית ברציפות.
א ב ל, קרויף שאין לי רבע טענה אליו גם אם לא ניקח אליפות השנה וגם אם יעזוב בסוף העונה עשה לא מעט טעויות בשנתיים האחרונות שהצטברו וצפות השנה.
בגדול מדובר בעסקאות וורמוט ובן בסט ולאי היכולת להשתדרג בגזרת הזרים.
יכול להיות שזה יתוקן (חלקית) כבר בינואר ויכול להיות שלא אבל בכל מקרה, אליפות השנה תהיה הישג נדיר!!!

יניב פרנקו 22 בדצמבר 2015

בשביל קבוצה שזוכה בהרבה תאירם מקומיים ורואה בליגה האירופאית את היעד העיקרי שלה לא חייבים להחזיק את "המפלצת" שמחזיקים כרגע – דווקא פה מודל "שפוי" יותר ברמת ההוצאות ושיתוף שחקני נוער וצעירים יהיה הגיוני יותר.
גם לא חייבים "להתאבד" על שחקן כמו ערן זהבי או צוות אימון כמו שעולה הנוכחי וייתכן שגוטמן יביא את אותם תוצאות.
זו בדיוק הדילמה שאריאל שם על השולחן.

yaron 22 בדצמבר 2015

יניב, אתה לוקח את זה רחוק מדי…
היעד הוא לא האירופאית אלא האלופות, אבל יש הבדל עצום בין העפלה לבין התמודדות על מקום 3
אנחנו לא שם עדיין ועל זה אני ותולעת מדברים. צריך לבנות סגל שמעפיל למפעלים אירופאים ולוקח במקביל אליפויות. כל מה שמעבר לזה זה בונוס.

תולעת 22 בדצמבר 2015

מה זה לא חייבים? אם אתה רוצה לשלוט – אליפויות ותארים ברצף ושחקן מרכזי בשוק ההעברות המקומי – אז אתה בהחלט צריך להיות מפלצת במונחים ישראליים. רכש בכל עונה מתוך הליגה ועדיף תוך כדי פירוק המתחרים. ככה היה שחר וככה היה גאידמק. אם אתה רוצה אליפות פעם בעשור אז אפשר גם להיות צנועים יותר.
צוות האימון הזר הוא חלק מהרעיון – התהליך ולא מטרה בפני עצמה. ברור שבטווח הקרוב מאמן ישראלי יכול להביא תוצאות דומות, אבל בטווח הרחוק אפשר לקבל את זה שיש למכבי (כארגון שכולל שחקנים בכל הגילאים, מאמנים בכל הרמות ומנהלי מחלקות) מה ללמוד גם ממאמנים כושלים כמו אוסקר, סוזה, פאקו ויוקאנוביץ' שעברו בכמה ארגונים אחרים קצת יותר מוצלחים מהפועל ת"א והפועל חיפה.

קפטן קוקי 22 בדצמבר 2015

הנקודה שפוספסה בכל הדיון הזה הוא שברמה התודעתית אליפות זה כבר לא מספיק. זאת חזירות אנושית בסיסית. אם מכבי תיקח אליפות 10 שנים רצוף כי היא עושה הכל נכון ידברו על כך שהאליפות לא מרשימה ושמכבי צועדת במקום ולא מתקדמת ("בשביל אליפות לא צריך 100 זיליון יורו"). מילא ידברו – גם מכבי עצמה תתחיל להרגיש ככה.

רוצ'ו 22 בדצמבר 2015

אני מסכים שלהביא מאמן זר, שמנותק מכל הסחבקיה והתקשורתף עדיף על מאמן ישראלי כעיקרון.
אבל אם המאמן הזה עוזב אחרי שנה (או פחות) אז על איזה תהליך מדובר? איזה גרף?
האם מכבי של היום טובה יותר ממכבי של סוזה או פאקו? התשובה היא לא. היא לכל היותר באותה הרמה.
אם הבחירה נעשית בין מאמן זר שישאר שנה אחת לכל היותר ובין מאמן ישראלי שלפחות יחתום ל3 שנים (גם אם החוזה לא ימוצה) אני מעדיף מאמן ישראלי.

נ.ב.
הקבוצה הכי מלהיבה וסוחפת שהיתה פה בשנים האחרונות היתה הפועל של גוטמן (כואב להודות).

yaron 22 בדצמבר 2015

קח בחשבון שמדובר בהרבה יותר ממאמן זר.
מדובר בבעלים, מנכ"ל, מנהל מקצועי, מאמן, עוזר מאמן ומאמן כושר.
ועדיין, אין ספק שלהחליף מאמן בכל קיץ (במקרה הטוב) פוגע בתהליך בצורה חמורה ואנחנו רואים את זה בעיקר בשלב המוקדמות האירופי.
קרויף דיבר על זה באחד הראיונות ואמר שמי שרוצה מאמנים שלא עוזבים שיביא מאמנים פחות טובים…
אבל בשורה התחתונה הגישה של קרויף הוכיחה את עצמה לפחות עד השנה. יכול להיות שאבדן מאמן באמצע העונה ואובדן אליפות בסופה (מקווה שלא) יביאו אותו לשנות גישה.
יכול מאוד להיות שגם קרויף לא ימשיך עונה נוספת…

תולעת 22 בדצמבר 2015

מאמן הוא בורג במערכת, כמו שחקנים. יבואו, יתנו מה שאפשר לארגון וימשיכו הלאה. מכבי לא משחקת כדורגל טוב יותר אבל כן גמישה יותר טקטית, ושולטת כמעט בכל המשחקים ובגורל שלהם. למשחקי העונה שלה (באפריל-מאי) היא מגיעה מוכנה. אצל אוסקר היה כדורגל עם הרבה גולים אבל סיטואציה שונה לחלוטין כשקבוצות לא הגיעו לבלומפילד מעמדת התבטלות מוחלטת, ובמשחק העונה היחידי שלו אוסקר עשה תיקו 0 עם שתיים ורבע בעיטות לשער. מה יש להשוות למה שסוזה ופאקו עשו לב"ש בפלייאוף ובגמר גביע. אז כן – מכבי השתפרה. עכשיו נמצאת בירידה וצריכה למצוא את עצמה שוב. לדעתי זה די טבעי, בעיקר לקבוצה שהייתה צריכה להגיע לשיא שלה כבר באוגוסט.

הפועל של גוטמן הייתה מלהיבה וסוחפת וגוטמן מאמן טוב בעיני. אבל היה לה פלייאוף קצר מאד (שבו לא הייתה מלהיבה או סוחפת) וזכתה באליפות עם מינוס 3 נקודות מהיריבה שלה ללא הקיזוז. בנוסף, (גם בזכות גוטמן) הסגל היה כמעט בשיאו המקצועי. כל אלה רחוקים ממה שקורה במכבי היום כך שלא הייתי מסיקה מהעונה ההיא על האיכות שגוטמן יכול להוציא במכבי (גם לא חושבת שימונה ומקווה לא לטעות).

גורביץ' 22 בדצמבר 2015

צ'מפיונס שווה 12 מיליון יורו להעפלה ו 1.5 מיליון יורו לנקודה / 500 אלף יורו לתיקו.
אז הייתי אומר שזה יותר מבונוס נחמד, זה אולי הדרך היחידה להגיע למצב שהוא קרוב לאיזון פיננסי, ביחד עם ההכנסות מאירוח, טלוויזיה וכו'.
אז פתאום אחרי הכישלון השנה במפעל והסטירה לפנים זאת לא מטרה יותר ? תקציב של 150 מיליון שקל הוא רק בשביל לקחת אליפות בארץ ?

תולעת 22 בדצמבר 2015

אתה חושב שמכבי יכולה לבנות כל עונה על להגיע לליגת אלופות? לנצח כל עונה קבוצות ברמה של באזל בשני משחקים? אני לא. אז אפשר להבין למה לא תתכנן את התקציב שלה לפי נקודות שאולי תוציא במפעל שאולי תגיע אליו. למיטב זכרוני קרויף וזהבי אמרו עוד לפני המשחק הראשון במפעל שההעפלה היא בונוס אז זה לא כל כך "פתאום"

גורביץ' 22 בדצמבר 2015

מסכים, אל לא ענית על החלק השני –
תקציב של 150 מיליון שקל זה רק כדי לקחת אליפות בארץ ?

yaron 22 בדצמבר 2015

תשווה לתקציב של באזל ולא תצטרך להמתין לתשובה מתולעת :-)
במילים אחרות – מכבי בונה קבוצה שהטופ שלה (כרגע) זה לנצח את באזל. באזל לא בונה קבוצה שהטופ שלה זה לנצח את מכבי…

תולעת 22 בדצמבר 2015

כדי לקחת 3 אליפויות ברצף וגביע, ולשפץ את מתחם האימונים, ולהעסיק צוות אימון גדול עם עזרים טכניים, ושבכל מגרש שמתאמנים בו ילדים יהיו 3 מאמנים לקבוצה וכמויות של עזרי-אימון (וחשוב מכך – אנשי אבטחה במתחם שמרחיקים הורים) ועוד ועוד. ההבדל בין 150 מיליון שעולים מול לאלופות בין כאלה שלא יכול להיות הגרלה קשה, פציעה של שחקן מפתח או חוסר מזל קיצוני. חושב שגולדהאר בונה את האיזון הכלכלי על כאלה אי-ודאויות? לדעתי לא.

שגיא 24 בדצמבר 2015

אליפות בארץ אפשר לקחת גם עם תקציב של 25 מיליון (תשאל את איזי) אבל בשביל לקחת 7-8 אליפויות בעשור, צריך תקציב של 100+ מיליון ש"ח.
זאת המטרה של גולדאהר. לקחת אליפות בכל שנה. לשחק בשלב בתים (אירופית או אליפות) בכל שנה. בשביל זה צריך תקציב של 100+ מיליון.
חוצמזה, תראה את שחר. עם תקציב של 80 מיליון הוא בקושי משיג פלייאוף עליון. אז אתה מתפלא למה צריך 100 מיליון בשביל אליפויות רצופות?

רפאל 24 בדצמבר 2015

אם בעונת 2012 עסקינן, נזכיר כמה דברים מעניינים:

– אף אחד מתחילת העונה לא ספר בכלל את הקבוצה של בן שמעון ( או שירצקי, על זה הם רבו אח"כ )
– זה המשיך כך, לאחר 6 מחזורים ניצחון בודד ו 7 נקודות בלבד.
– כשהגיעו למשחק מול הפועל ת"א בסוף הסיבוב הראשון, ציפו לעוד קצת ריצה בצמרת אבל לא עד הסוף.
– בעונה זו התקיים המשחק היחיד בליגה ב 25 השנים שהפגיש מנקודת אמצע העונה בין 2 קבוצות 'קטנות' עם סיכוי ריאלי לאליפות שמרגישות איכשהו תלויות בעצמן. זה היה אשדוד מול קרית שמונה במחזור ה 19 שהסתיים ב 0-0.
תשאלו את הקבוצות אם זה היה משחק מיוחד, אף אחד לא יידע ולא יזכור.
מאז אותו משחק אשדוד משהו כמו 12 נקודות מתוך 48 אפשריות ( עד 2 מחזורים לסיום שהיא ניצחה וסיימה 20 הפרש מאחורי האלופה קרית שמונה שכבר גמרה את הסיפור רשמית 5 מחזורים לסיום ).
– בהמשך לכך, מאז אותו משחק מיוחד מול אשדוד ( שאף אחד לא יודע למה היה מיוחד כי בכדורגל מפגשים ישירים לא נחשב לכלום ) לא התקיימו עוד משחקים בין מועמדות לאליפות.
כשקרית שמונה פגשה את מכבי ת"א וחיפה הפער כבר היה 18 הפרש וברור שלמרות ההפתעה בדיעבד, אין שום סבירות שיחזרו לעניינים.
במחזור ה 30 כשהפועל וקרית שמונה נפגשו שוב, הפער עמד על 17 נקודות והמשחק הסתיים בתיקו 2 מול אצטדיון אולי רבע מלא.

רוצה לומר- מסע האליפות הזה היה מפתיע כי אנו לא רגילים שקבוצה עם תקציב קטן ללא ציפיות לרוץ למקום ראשון אכן תצליח לעשות זאת. אבל זה לא השאיר חותם או שינה כהוא זה. מי שיש לו כסף מידי שנה מעמיד קבוצות שמדברות עליהם ויכולות לעשות משהו ובשביל מה.
לכן, ההשקעה מוצדקת- זאת נוסחה פשוטה ובטוחה להצלחה, כל עוד מתנהלים באחריות ובתכנון.
זה שאין תחרות אמיתית והעניין כולו בטבלה הוא סיפור שמעניין אותי, אבל לא אף אחד אחר… אז מה זה משנה.
הידד להמון הנבער

אריאל גרייזס 22 בדצמבר 2015

אני תוהה אם באר שבע באמת התקדמה השנה או שזאת מכבי תל אביב שהלכה אחורה. מעניין יהיה להשוות את מספר הנקודות שהם צברו עד עכשיו למה שהם השיגו באותה נקודה בעונות הקודמות. ההרגשה שלי זה שמכבי היא זאת שנחלשה ובאר שבע הצליחה לשמור על אותה הרמה – שזה גם דבר לא פשוט. זה לא שבאר שבע היתה מדהימה אתמול, היא שיחקה סביר וידעה לעקוץ כשצריך

תולעת 22 בדצמבר 2015

ב"ש עם 4 נקודות יותר מאשר בעונה שעברה בשלב הזה ונקודה יותר מאשר עונת 13/14. בשתי העונות האלה כמות הנקודות של ב"ש לא היו מספיקות לה למקום ראשון.

רועי 22 בדצמבר 2015

שנה שעברה לאחר 15 מחזורים קריית שמונה עם ברק בכר היתה ראשונה עם 35 נק' (כמו של ב"ש כיום), מכבי שניה עם 33 נק' (11 ניצחונות, 2 תיקו ו 2הפסדים, כולל הפחתת הנק'), ב"ש שלישית עם 31 נק'.
העונה מכבי עם 32 נק', 10 נצחונות, 2 תיקו, 3 הפסדים.
לא הבדל כזה גדול משנה שעברה, והשנה היתה עוד מסגרת.

אריאל גרייזס 22 בדצמבר 2015

כן, אבל השנה יש תחושה, שהתחזקה אתמול, שמכבי לא בלתי מנוצחת. שנה שעברה זה הרגיש שהיא כח בפני עצמה, אולי בגלל היכולת של זהבי. נראה איך זה יתפתח, בטח אם יוקנוביץ יעזוב.

תולעת 22 בדצמבר 2015

תוהה אם זה הנזק העיקרי של ליגת האלופות לאלופות הישראליות: פתאום מתברר להן שיכולות להפסיד (ולהיות מובסות) וזה "בסדר".

שי 22 בדצמבר 2015

פלוס 1000

שלו 22 בדצמבר 2015

שנה שעברה עד הגמר גביע כולם זלזלו במכבי.
קראו למאמן שלה ליצן ושיש זהבי ועוד עשרה.
השנה למרות כל מה שעברה היא עדיין באותו מצב, כשלתחושתה היא צריכה חיזוק רציני בינואר.
אני מניח שזה יהיה שני זרים לפחות.

הרבה נותנים קרדיט לאלונה (ובצדק) על תהליך הלמידה ותיקון הטעויות.
אבל למכבי לא נותנים את הקרדיט הזה…
שהם מבינים משהו בכדורגל, וינסו לתקן את מה שחסר.

מוזר קצת, אבל צניעות שאנחנו דורשים מאחרים אנחנו לא דורשים מעצמנו (למשל הפרשנים).
אתמול קלינגר ואיווניר שיבחו את יוקנוביץ' על החילופים במחצית.
אבל עשר דקות לתוך המחצית השנייה ביכו על אבדן האמצע.
זה כנראה ההבדל בין מאמן למאמן לשעבר…
האחריות על התוצאה היא של המאמן, המאמן לשעבר לא אחראי אפילו לניתוח שעשה למהלך לפני חמש דקות.

מכבי הפסידה כי ב"ש הבקיע שער יותר.
לא בגלל שהשופט לא שרק לעבירה על אלברמן או היה לא הכי חד בעולם.
השחקנים שלה טובים מאוד אבל גם של באר שבע,
ומשמח לראות את ראדי משחק, ולא יושב ביציע הצהוב,
מגיע לו לפחות יחס הגון לאור כל התרומה שנתן בעבר.

יש עוד מספיק משחקים ונקודות בטבלה,
יהיו משחקים טובים יותר ופחות לשתי הקבוצות.
אני מאמין שבסוף מכבי תהיה אלופה למרות התחרות הענקית שבאר שבע נותנת לה.
ואם לו זה עוד יותר ראוי שהאלופה תהיה קבוצה טובה.

גורביץ' 22 בדצמבר 2015

מזלזלים במכבי כי השנה הם לא באים לשחק כדורגל בליגה, הם באים להעביר את הזמן בקלות ולעשות פרובוקציה על השופט כשזה מתחיל להסתבך (נפילות ברחבה, בכי בלתי פוסק מצד טב"ח והשאר לשופט כל משחק כל המשחק). כשהם נאלצים לשחק כדורגל הם בדר"כ מפסידים כמו אתמול

-גיסנו- 22 בדצמבר 2015

מזלזלים במכבי הרבה לפני השנה, בערך על כל דבר שקורה במועדון הזה.
יפה שאתה מתלונן על הבכי של טב"ח (שהוא דביל גדול) אבל הבכי וההצגות של שחקני ב"ש, במיוחד ברדה, כבר 3 שנים, לא מטרידים אותך יותר מדי.

תומאס נוימן 22 בדצמבר 2015

ברדה זו תופעה. יש לו תדמית כל כך טובה, של שחקן הגון ואדם נהדר. בפועל – השחקן הכי מלוכלך בליגה, ביי פאר.

אריאל גרייזס 22 בדצמבר 2015

שנה שעברה לא היה לי ספק שמכבי לוקחים אליפות בשום שלב. השנה כבר לא (והם עדיין פייבוריטים)

איציק 22 בדצמבר 2015

על-סמך מה נוצר הספק? אין שום סיבה לכך, משבר אמצע העונה. כל קבוצה עוברת וגם באר-שבע תעבור. כשהמשבר יסתיים, תל-אביב תברח לליגה.

אריאל גרייזס 22 בדצמבר 2015

נחכה ונראה, אני מניח

איציק 22 בדצמבר 2015

עדיין התחמקת מהתשובה לשאלה, למה השנה יש ספק… זה שנראה בעתיד זה בטוח, אבל את הספק יש לך עכשיו.

אריאל גרייזס 22 בדצמבר 2015

לא חשבתי שיש פה שאלה (או שזה היה רטורי). להרגשתי הם איבדו את אפקט ההרתעה. אולי זה בגלל ההופעה החלשה בליגת האלופות, אולי זה כי הם באמת פחות חזקים השנה. אולי כל חילופי המאמנים הגיעו אליהם בסוף.

גדי 22 בדצמבר 2015

נמצא ביציע כל שבוע בכל מקום. אין בכלל מה להשוות.
חיזוקים מדויקים כמו שיר צדק ומאהרן ראדי. גם מליקסון ודוידאזה שהיו נוראים שנה שעברה הם חיזוק למעשה.
אבל על הקווים אין מה להשוות.
אלישע לוי הזכיר לי תמיד את המורה לספורט שמגיע לשיעור עם כדור ונותן לתלמידים את מה שהם רוצים. לשחק. שום דבר מאתגר, שום דבר בשביל לקדם. הרכב נקבע לפי השם. לא לפי היריב או הכושר.
אלישע היה מגיע לאימון. מעביר שעתיים וקדימה חזרה הבייתה למגדלי יו.
ברק בכר בדיוק ההפך. אין טעם לפרט. קחו את אלישע ותתארו ההפך.
התוצאה: שיטת משחק שונה ושערים רבים במהלכים קבוצתיים.

דיסקליימר : מכבי פייבוריטית. חובת ההוכחה עלינו.

איציק 22 בדצמבר 2015

ראיתי את המשחק מהכורסא. ולמרות רצוני הגדול בניצחון באר-שבע, לא הצלחתי לשבת ולראות את כל המשחק. עשיתי עוד הרבה דברים מסביב. משחק די חלש לשני הצדדים בו תל-אביב שלטה אופטית, וגם במשחק חלש שלה זה יכל להסתיים בתיקו ואולי אף ניתחון של תל-אביב, מה שמצביע שבאר-שבע לא באמת טובה או לפחות לא באה מספיק מוכנה מנתאליט.
גם היום אני מוכן להמר שבסוף הפלאי-אוף תל-אביב תוביל על באר-שבע לפחות ב-10 נקודות.

גיא זהר 22 בדצמבר 2015

תמשיך איציק זה מעולה

איציק 22 בדצמבר 2015

גיא, אני לא מאמין במנחוס, ואני זוכר את עצמי כילד בסוף שנות השיבעים כשלקחנו אליפויות, וזוכר את השמחה של הגביע, ובאמת רוצה שניקח אליפות. אני רק לא רואה את זה ריאלי. תסביר לי אתה (ונסה להיות אוביקטיבי) אילו סיבות יש לחשוב שבאר-שבע תקח אליפות, פרט להתרסקות בילתי צפויה של מכבי (משהו כמו עזיבתו של מיץ' באמצע עונה)? ציפיתי שבאר-שבע תנסה ליזום ולתקוף (מחצית שנייה לא רלונטית כי באר-שבע רצו לגמור את המשחק ושליטה או לא שליטה לא היתה חשובה), וראה במחצית הראשונה, תל-אביב החזיקה 71% בכדור וזה עוד במשחק חלש שלה. נכון שהיא לא הצליחה לעשות הרבה עם הכדור, אבל באר-שבע רוב הזמן התגננה ונפטרה מהכדור. המתפרצת היתה עקיצה חד פעמית, אבל מה היה בשאר הזמן? עם משחק כזה אתה באמת חושב שניתן להתמודד על אליפות?

ברק 22 בדצמבר 2015

בעצמך אמרת שהחזיקה והחזיקה ולא עשתה כלום. כמה משחקים של הקבוצה ראית העונה? האם זו צורת המשחק שראית גם במשחקים האחרים? מניח שלא. אתמול הקבוצה הגיעה למשחק החוץ הקשה ביותר שיש לליגה הזו להציע (בטח מנטאלית, לאור העונות האחרונות) עם תוכנית ברורה- לשמור על השער ולנצל את יתרון המהירות על פני הבלמים האיטיים של מכבי. האם הקבוצה לא עשתה זאת על הצד הטוב ביותר? ועל כן שיחקה טוב וביצעה את המתוכנן.
היות ולא מדובר בכדורסל ואין פלייאוף בו עלייך לנצח את היריבה הישירה שלוש פעמים ברצף, אז כן, במשחק כזה באים לקחת את הנקודות. גם אם זה לא יפה לעין לא מקצועית. את הנקודות צריך לאסוף בכל משחק. אני בטוח שכבר בשבוע הבא נגד רעננה נראה סגנון משחק אחר בוא באר שבע תחזיק ותחזיק בכדור, בתקווה שנצליח להשיג שיר מוקדם. אחרת זה יכול להיגרר ולהיראות כמו מכבי של אתמול – הרבה אחוזים, אבל כלום מעבר.
אתמול מהיציע ראינו חבורה של שחקנים שברור להם שהם לא באים להרשים את הצופה הנייטראלי, אלא באים לעשות את המוטל עליהם ולשמח את האדומים ביציע. אני מסופק!

איציק 22 בדצמבר 2015

אם ריאל היתה משחקת כך נגד ברצלונה, מה היתה אומר? גם אם היתה מנצחת.
אתה יודע מה, עזוב ריאל, אם באר-שבע היתה מנסה 10 פעמים לצאת למתפרצת ומצליחה פעמים, היתי אומר סבבה. היא ניסתה פעם וחצי והצליחה פעמים, הספק לא הגיוני, על גבול המזל. שאר הזמן היא סתם העיפה כדורים. לא כך אני רואה מתמודדת רצינית לאליפות גם אם באופן מיקרי זה עבד.
שלא תבין לא נכון, אני מאד שמח על הניצחון וכאוהד לא איכפת לי איך הושג, אבל במבט ארוך טווח לצערי אני לא רואה איך אפשר ככה להתמודד על אליפות באופן רציני.

גיא זהר 22 בדצמבר 2015

1. מכבי טובה מבאר שבע, בטח בעומק הסגל. ככה זה שהתקציב הריאלי שלך לפחות פי שניים.
2. לבוא ולהסתמך על המשחק הזה ולהגיד שבאר שבע לא קבוצה לא רציני. במשחק הקודם בין שתי הקבוצות הדברים התנהלו הפוך.
3. היה מזל בשער הראשון של ב"ש ובזה של מכבי. סה טו. זה לא המשחק שהיה בוסרמיל בשנה שעברה.
4. לא מסכים עם מסקנה כל כך פסימית אבל סבבה.

איציק 22 בדצמבר 2015

בינינו, אני מקווה שאתה צודק.

גדי 23 בדצמבר 2015

מהמר? אני מוכן להתערב שלא יהיה פער של 10 נקודות. שים לב ב10 משחקים אחרונים באר שבע צברה 28 נקודות! זה מזל?
מכבי פייבוריטית לא בגלל שהיא יותר טובה. לא בגלל שהיא יותר מאוזנת או מאומנת. היא פייבוריטית כי היא האלופה בשלושת השנים האחרונות.
לא כל כך מבין את הפסימיות שלך שושלת למקום של התעלמות מהמציאות.
ראיתי העונה מספר פעמים משחקים של מכבי שלא קרה בהם כלום.
ראיתי והייתי במשחקים שלנו. מלבד שני משחקים נגד עכו ובני יהודה תמיד יזמנו ולחצנו והגענו להזדמנויות. לא פעם פשוט דרסנו.
האם זה יספיק? 40 שנה של צלקות לא נותנות לי להאמין שזה לא יסתיים בבכי

איציק 23 בדצמבר 2015

המשפט האחרון שלך נותן את התשובה שלי. מבחינת איכות באר-שבע אולי לא נופלת (או לפחות לא בהרבה) ממכבי, אבל כשהכסף על השולחן היא מתרסקת. ראינו בעונה הקודמת מה היה בפלאי-אוף. זה משהו שהולך עם באר-שבע שנים. עד שלא יוכח אחרת (והמשחק האחרון לא הוכיח זאת, למרות הניצחון, בגלל הדרך) אני לצערי הולך אם ההרגל הלא כל-כך טוב של באר-שבע. במקרה זה, חובת ההוכחה עליהם. אני מקווה שיצליחו להוכיח, אך לא רואה סימנים רציניים לכך.

גדי 23 בדצמבר 2015

מבין אותך אבל יש הרבה סימנים שזה אחרת:
1. שנה שעברה לא הצלחנו לנצח יותר משני משחקים רצוף. גם זאת עשינו רק פעמיים. הזוי ומביש.
2. היה לנו סגל קצר באופן פתטי. סגל כזה לא יכול היה לסחוב עד הפלייאוף. ברור שלא. השנה יש לנו מעבר להרכב שהוביל לסדרה של 9 מ10 את שהר ובוזגלו וארביטמן וזאת לפני ינואר.
3. שנה שעברה השחקנים החזיקו את הצד החל מדקה 65. כושר גופני נוראי. השנה אנחנו שומרים על קצב כל המשחק . זה לא מקרה. מערך הכושר הגופני השדר גם בכוח אדם וגם באביזרים טכנולוגיים.
4. ברק בכר הוא מאמן טקטי ודל פרטים. הוא מתייחס למקצוע ברצינות. חשבון החשמל של משרדי המועדון הכפיל את עצמו. הבן אדם מגיע בשמונה בבוקר עם הצוות שלו ועובדים עד השעות הקטנות. לך תראה את השער הראשון של באר שבע נגד קרית שמונה שבוע שעבר ותבין שיש פה שיטה. תענוג.
5. טרנר זה מגרש מפלצתי. כל קבוצה שמשחקת שם אומרת שזה מגרש מפחיד.
6. מאור מליקסון לא היה פקטור שנה שעברה. השנה הוא ענק. הוא תענוג. הוא בישל כבר 8 שערים. הבקיע שלושה. החיזוק המשמעותי ביותר בליגה.

האם זה מספיק? מאיפה אני יודע?
אני רק יודע שמכבי תל אביב הנוכחית היא בנתיים הפחות טובה מהקבוצה שזכתה שלוש שנים באליפות ואנחנו השתפרנו כאשר יש לנו עוד הרבה לאן להתקדם בכלים הקיימים.

10 נקודות פער לא יהיו פה.

ברק 23 בדצמבר 2015

אוהב אותך גדי! ותקפיד על לא להגיע למשחקי העונה :)

גדי 23 בדצמבר 2015

אגיע….
לא יקרה שנית. מנוי חוץ יסודר בימים הקרובים.

ברק 23 בדצמבר 2015

שיהיה לנו בהצלחה :)

גיא זהר 23 בדצמבר 2015

גדי בגדול אני מסכים. שתי הערות: בלי בוזגלו ושהר (ולצערנו גם חצי דודזדה) שהיו למעשה נון פקטור עד עכשיו מדובר בסגל לא יותר עמוק. לגבי המספרים של מליקסון זה נכון אבל זה מאזן את עצמו עם בוזגלו שבחצי עונה הראשון היו לו מספרים פסיכיים. המספרים שלנו מול העונה שעבר, הפלא ופלא, דומים מה שמראה (ועם שאר הדברים אני מסכים איתך) כמה מספרים יכולים לשקר.

קפטן קוקי 22 בדצמבר 2015

נגעת פה (וגם חלק מהתגובות) בנקודת יסוד קפיטליסטית קלאסית – אסור לקפוא על השמרים וחייבים להמשיך לצמוח ולגדול.
הקפיטליזם הבסיסי לא מאפשר לחברה מצליחה להישאר חברה מצליחה. חייבים לחדש (בתוך השוק שלך) או להתרחב לשווקים חדשים. חייבים למכור יותר, להגדיל את שורת הרווח, להשיא יותר תשואה לבעלי המניות וכאלה. לפחות ברמה התודעתית.
מכבי הגיעה לתקרת הזכוכית כי כרגע אין לה יעד חדש שהיא יכולה לכבוש. אירופה זה יעד רחוק מדי כרגע, והליגה כבר נכבשה (כולל טרבל). השיווק כבר כמעט הגיע לרוויה.

איציק אלפסי 22 בדצמבר 2015

אכן

רועי 22 בדצמבר 2015

השתתפות קבועה בשלב בתים כלשהו (ליגת האלופות/ליגת אירופית), מעבר לשלבי הנוקאאוט בליגה האירופית.
זה לא יעד כזה רחוק.

אריאל גרייזס 22 בדצמבר 2015

הבעיה היא שזה יעד עתידי וקשה לתחזק אותו במשך תשעה חודשים בשנה שבהם אין מסגרת אירופאית. ונניח ויבוא כשלון בשנה הבאה בהעפלה לשלב אירופי גבוה, אז בכלל ייראה כאילו היא הולכת אחורה.

רועי 22 בדצמבר 2015

אני לא מבין משהו, ממה שאתה כותב וממה שאלפסי כותב, נראה כאילו הנחת היסוד היא שמכבי צריכה להתקדם עד אינסוף, בכיוון של להיות אימפריה ברמה אירופאית. זה לא יקרה.
בוודאי שיכולות להיות שנים עם תקלות של אי העפלה לשלב בתים וכדומה, האם זה אומר שהקבוצה הולכת אחורה ?
זה נראה כאילו אתם בוחנים את מכבי על פי סטנדרטים שלא הייתם בוחנים אף קבוצת כדורגל אירופאית למשל.

yaron 22 בדצמבר 2015

אתה צודק. זה לא יקרה ולא המטרה.
אני בטוח שגם גולדהר חותם על אליפות פעם בשנתיים ומפעל אירופאי פעם בשנתיים (פעם אלופות ופעם אירופאית לצורך העניין). תעשה את זה שמונה שנים ואפשר להתקדם הלאה.

אריאל גרייזס 22 בדצמבר 2015

אני לא בוחן את מכבי בכלל – אני מתייחס לקבוצה עצמה, איזה אתגרים היא יכולה לשים לעצמה כדי לייצר את המוטיבציה. כרגע, מכבי נראית כבויה למדי, מאוד מאוד שבעה. אם היא מבינה שאירופה זה נחמד אבל לא המקום שלה וכבר לקחה שלוש אליפויות ברצף, לא קל לשחקנים להשקיע את מה שהם השקיעו קודם כדי לקחת עוד אליפות ועוד אחת.
ואני חושב שיש פה אלמנט מאוד חשוב של העובדה שמכבי מורכבת משחקנים בלי שאיפות אירופאיות. לפני שנה ושנתיים היו שם שחקנים שחלמו על קריירה אירופית, השנה כמעט כל הישראלים הם כאלו שההרפתקאה האירופאית מאחוריהם, או שלא רוצים להתחיל אותה בכלל. במצב כזה, אין לך אפילו מוטיבציה לצאת לאירופה ולהשתפר.

yaron 22 בדצמבר 2015

אני לא חושב שבמכבי חושבים שאירופה היא לא "המקום שלה" אלא שאנחנו רחוקים מאוד מלהיות קבוצה שיכולה להתמודד על מקום שלישי באלופות. זה כשלעצמו אתגר עצום. להעפיל שוב ולשחק טוב יותר.
לדעתי יש לא מעט שחקנים במכבי שחולמים אירופה וההשתתפות באלופות רק הגבירה את הרעב והמוטיבציה. אני לא אופתע אם כבר בינואר ובטח שבסוף השנה ניאלץ להיפרד מכמה מהם.
שלישית ולא פחות חשוב – גם קרויף עושה טעויות והשנה הצטברו יותר מדי מהן… בן בסט, וורמוט ואי היכולת להשתדרג משמעותית בגיזרת הזרים. סביר להניח שהסיבוב הבא יהיה מוצלח יותר :-)

ארז 22 בדצמבר 2015

ירון, אני חושב שהנקודה של אריאל חשובה פעמיים – גם כי הקבוצה הנוכחית השיגה הישג מרשים בדרך ראויה להערכה (העפלה לצ'מפיונס) וגם כי היא חטפה שם חתיכת כאפה (שלב הבתים).
מה שאתה אומר לא משולל יסוד, אבל קל להסביר על הנייר וקשה להחדיר לראש של מי שנמצא שם. בחוויה הפסיכולוגית-מנטלית ואפילו פיזיולוגית של השחקנים הנוכחיים, קשה מאוד להתרומם ולדרבן את עצמך להגיע לכל היותר למשהו שכבר עשית בשנים האחרונות, בטח כשהעליונות על פני היריבה העיקרית כבר לא מובנת מאליה (שזה, מצד שני, גם מנוף לא רע אם רוצים להמריץ אותם). זאת גם, להבנתי, תקרת הזכוכית שעליה מדבר אלפסי.

yaron 22 בדצמבר 2015

ארז – אני מסכים לגמרי עם הנקודות שאתה ואריאל מעלים ויכול להיות שהתרופה הטובה ביותר היא לא לקחת אליפות השנה…
אני אוהד מכבי (כדורגל) אז זה קצת קשה כי מצד אחד אני ממש לא רוצה לקחת עשר אליפויות רצוף ומצד שני לא רוצה שייגמר דווקא "השנה" :-)
אבל אני לא מסכים שאין בקבוצה רעב לאירופה הן ברמה הקבוצתית והן ברמה האישית.
בנוסף, חיזוק ורענון נכונים בינואר והכל יכול להשתנות.
בכל מקרה אין ספק שזה אחד המבחנים של קבוצה שרוצה להיות באמת ברמה אירופאית. זה בדיוק כמו לחזור למשחק ליגה נגד עכו אחרי משחק נגד צ'לסי רק בהרבה יותר גדול.

אריאל גרייזס 22 בדצמבר 2015

לדעתי הדיבורים על ינואר מוגזמים. מעט מאוד פעמים יש לרכש שמגיע בינואר השפעה מידיית על הקבוצה

קפטן קוקי 22 בדצמבר 2015

הבעיה היא שבכדורגל הישראלי אין סטדי סטייט. העולם התרבותי שמסביב רואה הפסד אליפות ככשלון, ואפילו מעוד אליפות אף אחד לא יתלהב יותר מדי.
בתרבות הישראלית כמעט בלתי אפשרי להיות גדול. אפשר לגדול, להיות בצמיחה, אבל מתישהו הצמיחה נעצרת ואם הגעת לאנשהו, ימהרו להפיל אותך. חבל שבכדורגל אי אפשר לעשות אקזיט.

קפטן קוקי 22 בדצמבר 2015

רועי – מסכים לגמרי. אני גם חושב שהיעד של שיפור המועדון לטווח הארוך (מח' נוער, תשתיות וכו') הוא יעד חשוב מאוד. בכל זאת, תודעתית, מכבי הגיעה לתקרת זכוכית מסוימת. כל מי שלא אוהד מכבי מעצים כל כשלון שלה וכל הצלחה של האחרות, ואוהדי מכבי עצמם כבר מתחילים "לא להסתפק" במה שנראה כמו דריכה במקום (מאבק צמרת וקמפיין צ'מפיונס מאכזב).

רועי 22 בדצמבר 2015

איפה זה נראה שאוהדי מכבי מתחילים לא להסתפק ?

ניב 22 בדצמבר 2015

מצטרף לרועי, זה נראה יותר כמו משאלת לב של אוהדי קבוצות אחרות, מרבית אוהדי מכבי מרוצים מאוד מאליפויות)

קפטן קוקי 22 בדצמבר 2015

לאוהדים יש זכרון קצר, והשמחה בעקבות העלייה לצ'מפיונס התעמעמה בגלל ההפסדים. אבסולוטית, אם ניתן נקודות להישגים של מכבי העונה לעומת העונה שעברה אנחנו בהחלט גבוהים יותר השנה, אבל לפי הרחשים שאני שומע, התחושה היא הרבה פחות טובה מבעונה שעברה. יש ירידה משמעותית (שהיא במידה מסוימת גם טבעית) באנרגיות של הקהל, בתמיכה לשחקנים, ביכולת של האוהדים הלא מאורגנים להסתיר את העוולות שגורם ארגון האוהדים. יש (לי) תחושה שהבטחון המלא של הקהל בג'ורדי ובדרך שלו נסדק.

ארז 22 בדצמבר 2015

אמת. טבע אנושי. כשהטופ הופך לסטנדרט, כל ירידה, ולו זמנית, היא סוג של משבר.

איאן ראש 22 בדצמבר 2015

שאלה: אם מכבי מתחזקת בעוד שלושה זרים איכותיים, ראיקוביץ עושה קפיצת מדרגה ושני חיזוקים ישראליים היא לא תצליח להתמודד טוב יותר עם קבוצות ברמה של באזל או תתן הופעות יותר נורמליות בשלב הבתים?

אריאל 22 בדצמבר 2015

שתי הקבוצות שיחקו כדורגל בהליכה עם רמה טכנית נמוכה מאוד (דיוק במסירות אפילו הפשוטות). אם מכבי או באר שבע או כל קבוצה בארץ רוצה להתקדם הן צריכות להתחיל לשחק בקצב הרבה יותר גבוה. זו התקרת זכוכית הנוכחית של הכדורגל בארץ

אריאל 22 בדצמבר 2015

ומליקסון הוא באמת מיוחד בנוף שלנו

צור שפי 22 בדצמבר 2015

אני לא מתלהב מניתוחים שנעשים בעקבות משחק בודד (=השפיץ של הנעל). כמובן ששמחתי על הנצחון ועוד יותר אשמח אם באר שבע תזכה השנה באליפות למרות שאם הייתי מהמר (אני לא) עדיין הכסף שלי היה הולך על מכבי. מעבר לעובדה שמדובר במשחק אחד צריך לזכור שגם בתהליכים מוצלחים, כמו זה שעובר על מכבי בשנים האחרונות, יש פרקי זמן של הליכה אחורה. זה לא נורא ולא אסון אלא חלק מהתהליך. גמר הגביע האחרון היה רגע כזה מבחינתה של באר שבע ואובדן אליפות יהיה מומנט כזה מבחינת מכבי.
מה שכן, מכבי בראייתי היא כרגע מועדון הרבה יותר מעניין מבאר שבע. אתה מכנה את זה תקרת הזכוכית אבל מבחינתי השאלה היא באמת איך תצליח המערכת (=ג'ורדי, לפחות כרגע) להמשיך ולהתקדם. סוגיית מספר הזרים היא באמת מרכזית אבל יש סוגייה חשובה אחרת והיא רציפות בעמדת המאמן. אם השמועות על הליכת ינוקובויץ והחלפתו על ידי גוטמן נכונות יכול להיות שיש החלטה שלטובת היציבות בעמדה הזו מקריבים את העקרון של מאמן זר. אני יודע שזו ספקולציה אבל, כאמור, יהיה מעניין לעקוב אחרי זה.

רועי 22 בדצמבר 2015

גוטמן למשל זו הליכה אחורה.

צור שפי 22 בדצמבר 2015

ברמת העקרון כן, יכול להיות שהתוצאות יגידו אחרת.

yaron 22 בדצמבר 2015

אני חושב שגולדהר פחות מחפש תוצאות מיידיות.
זה לא אומר שלא נחתים את גוטמן מחר בבוקר אם ניתקע בלי מאמן :-)

גורביץ' 22 בדצמבר 2015

הו, ה"תהליך" המהולל.
אין ספק שמכבי המציאו את הגלגל בכדורגל הישראלי – שלוש אליפויות בלי תחרות, קמפיין כושל באלופות, תקציב שגדול על הליגה בכמה וכמה מספרים.

holden 22 בדצמבר 2015

לא ראיתי אמש במשחק שום נקודת-מפנה בין שתי המועמדות לאליפות העונה.
עם כל הרצון שלי לראות שינוי בשם האלופה ,
מבחינתי לא השתנה כלום וטענתי כבר שהשנה הסיכוי של מכבי לקחת תואר רביעי ברצץ הוא בין 55-60 ושאר האחוזים לשאר הקבוצות.

שולחן עץ מהוה , מנורת אהיל , בקבוק ויסקי זול, מאפרה גדושה בבדלים,
שני שחקנים ישובים זה מול זה
מצד אחד שחקן שכבר ראה הכל והשיג כמעט הכל ,
למולו שחקן חדש בבית הזה,
שניהם מחכים שהדילר יטרוף שוב את הקלפים ויתחיל משחק חדש.

באר שבע ומכבי הם השחקנים,
הדילר זה חלון ההעברות הקרוב.

ההחתמות שקרויף יבצע יחרצו את גורל האליפות וגם את הסיכוי של מכבי להביא תוצאות מכובדות באירופה גם אם זה בליגה האירופאית.
חסר למכבי בלם ברמה גבוהה וחלוץ 9 קלאסי, עם חלוץ טוב ובלם תותח מכבי יכולה להגיע רחוק גם באירופה, הבסיס קיים חסר לה רק הגרוש ללירה

yaron 22 בדצמבר 2015

אתה יוצא מתוך נקודת הנחה שאנחנו לא מוכרים שחקנים בינואר…

ויכסלפיש 22 בדצמבר 2015

חיפוש פשוט בגוגל יגלה שראיקוביץ' שותף לזכייה של סרביה באליפות העולם לנוער השנה בניו זילנד והוא נבחר לשוער המצטיין של הטורניר, לכן התיאור כאחד הטובים לגילו, ילידי 1995, לגיטימי לחלוטין. חיפוש נוסף מגלה ש Guillermo de Amores השוער המצטיין של האליפות ב-2013 משחק בליברפול מאורוגוואי. פרופורציות

גדי 22 בדצמבר 2015

עזוב גוגל. כנס ליוטיוב וחפש הצלה משמעותית בטורניר הנ"ל. אני לא מצאתי. האמת שהפך. לך לסרטון שלו ביטויוב. ממש לא נפלתי. עדיין מדובר בשוער מצויין בוודאי שבישראל. לגבי האם הוא הדבר הבא בעולם. לא הייתי מהמר על כך.
זה די מקובל שמצטיינים מגיעים מהקבוצה המנצחת. זה ממש לא אומר לגבי היכולת בפועל.

כסיפוביץ 22 בדצמבר 2015

הוא שווה קבוצה נחמדה באירופה
לא מעבר לזה
שוער בלי יסודות טובים כל כך, בטח שאין לו מילימטר של שליטה ברחבה על פי הציפיות.
אופי אי אפשר כבר ללמד בגיל שכזה.
הכל שיווק מוצלח של מיץ והחברים

-גיסנו- 22 בדצמבר 2015

שרן ייני גידל אופי בגיל 25 בערך.
שוב, אני לא זוכר מתי מיטש או ג'ורדי אמרו ש"מדובר בשוער הטוב בעולם לגילו". פוטנציאל גדול יותר ממה שיש בארץ? כנראה שכן, גם אם הוא לא קורטואה. נכנס לרשימות של הצעירים המבטיחים בעולם? זו עובדה, הוא כנראה לא הראשון ולא האחרון שנכנס לרשימות האלה ולא יגיע בסוף להוביל את בארסה או ריאל.

השוער הישראלי שנחשב לגדול ביותר ב 20 השנים האחרונות – או שאם זה נתון לויכוח, אין ספק שעשה את הקריירה המפוארת ביותר – שיחק רוב הזמן ב"קבוצה נחמדה באירופה". אז מי אנחנו שנזלזל בזה?

חכם בדיעבד 22 בדצמבר 2015

שרן ייני הוא בהחלט שחקן נחמד מאוד ונמצא במקום מצוין לאופי שלו, לסבלנות שלו ולמקצוענות שלו.
לצערו אי אפשר לרכוש יכולות בגיל 25 ולכן שם הוא יעצר כמו כל שחקן ישראלי טוב.

לגבי השוער המכביסט, ולדבריו של ויכסלפיש, ההגדרות הללו מנפחות פיל ללא סיבה.
כיאה לתקשורת שתלוייה באילנות גבוהים.
אני לא מזלזל בשוער הצעיר אלא בביטויים שקושרים אותו למקום שהוא לא נמצא בו.

לגבי השוער הישראלי
אני מניח שאתה מדבר על דודו אוואט, ולא נשכח גם את בוני.
בוני אכן היה הצלחה, בימים אחרים לשוער כדורגל.
אוואט הוא שוער טוב ומצליח מאוד, אך עם כמה בעיות אקוטיות .
לא יודע איפה הוא היה מסיים את הקריירה ללא דרכון זר.

-גיסנו- 22 בדצמבר 2015

הבאתי את ייני כדוגמה לשחקן שגידל וואחד אופי בגיל 25, לא כדוגמה למלדיני של הים התיכון…..
אני חושב באופן כללי שדווקא כן אפשר לרכוש יכולות בגיל 25 – אבל זה כתלות בנק' המוצא שלך, שאותה אתה צריך לבנות כבר מגיל צעיר מאוד.
אני מסכים שהתקשורת ניפחה – כי זה מה שהיא אוהבת לעשות תמיד – וכבר אמרתי שדי בטוח שהוא לא קורטואה הבא, אלא רק שעל אף טעויותיו ומגרעותיו הוא עדיין טוב יותר ממה שפוטנציאלים אחרים בארץ כגון ברק לוי, בוריס קליימן, אריאל הרוש וכו' היו בגיל 19-20. מצד שני זה גם לא נכון לקחת את מה שהתקשורת המציאה ולייחס אותו למיטש או ג'ורדי (שזה מה שכסיפוביץ' עשה פה למיטב הבנתי). פשוט בארץ, כמו שלפי איך שדיברו על באזל ופלזן בתקשורת אין שום דרג בינינו לבין בארסה-ריאל-באיירן – כך גם במקרה ראיקוביץ', כאילו אם הוא לא במינימום פטר צ'ך הבא אין לו זכות קיום והוא לא פוטנציאל לכלום.
לגבי שוער, אכן דיברתי על אוואט (עמדתי לכתוב ב 30 שנה האחרונות ואז נזכרתי בבוני, אז צמצמתי ל 20 :) ). גם שוער עם מגבלות ומגרעות אך כזה שכל קבוצה בארץ הייתה הרבה יותר משמחה לקלוט בימינו, ובלא מעט כסף. הוא עשה קריירה שכל בר דעת יחשיב למאוד מכובדת ב"קבוצות נחמדות באירופה" – הדוגמה שלו היא פשוט כדי להראות שאפשר להיות שוער טוב מאוד וברמה מעל הליגה שלנו (עדיין טעון הוכחה) גם אם לא תגיע לאותן בארסה-ריאל-באיירן.
בעניין הדרכון – כמובן שאין לדעת. אבל דרכון יכול להוציא אותך לאירופה יותר בקלות, להיות שוער ראשון ברוב הגדול של 10 או 11 עונות בליגה הראשונה בספרד, להבחר למקום 4 או 5 בדירוג השוערים בליגה הספרדית יותר מפעם אחת, זה כבר לא רק בגלל הדרכון.

-גיסנו- 22 בדצמבר 2015

מכבי מזכירה לי את ברצלונה בעונה שאחרי האליפות השלישית של פפ (האמת שכבר התבלבלתי אם הוא היה בעונה הזו, או שזה היה טיטו ז"ל). אז ברצלונה הייתה פחות אטרקטיבית, איבדה אליפות, עשתה קמפיין אירופי לא מוצלח בסטנדרטים שלה, שחקני באנקר התחילו לאכזב, והתלות ההתקפית במסי הפכה למוגזמת. אז בקנ"מ המתאים זה בדיוק מה שקורה למכבי עם זהבי, וזה די טבעי אחרי הרבה שיאים מקומיים.
צפוי לנו ינואר דרמטי.
ב"ש משתפרים ללא ספק, לתת להם את ראדי במתנה היה טעות גדולה. למרות שאני עדיין חושב שהוא לא יכול להיות באנקר בהרכב במכבי (בטח לא ביכולת שהציג בשנתיים האחרונות, עם כל הכבוד) ושהוא לא יכול להוביל באירופה, הוא שחקן ענק ובעיקר עם אופי חזק וזה בינתיים נתן לב"ש את הגרוש שחסר ללירה.
לפחות עד מרץ-אפריל, כי גם אם ב"ש ניצחו אתמול בבלומפילד (שמאז ההפסד הסתמי למכבי פ"ת בסוף העונה שעברה כבר ממש לא מבצר) – חובת ההוכחה במאני טיים של העונה עדיין עליהם.

גיא זהר 22 בדצמבר 2015

אני חושב שהרושם של דריכה במקום לעומת התקדמות מועצם במידה רבה גם בגלל הכדורגל הבינוני והלא ממש אטרקטיבי שמכבי (למען האמת בשנתיים האחרונות) מציגה לעומת הכדורגל של באר שבע שאולי לא תמיד מדהים אבל עלה מדרגה השנה, בטח מבחינה טאקטית לעומת ימי אלישע.
הבנייה של הקבוצה הבוגרת של באר שבע מאוד מרשימה ועל זה מגיע הרבה קרדיט לאלונה והצוות. מאוד חורה לי מה שקורה במחלקת הנוער, תשתיות (עיקר האשמה בנושא הזה על עיריית באר שבע) ומקום לשחקנים שיוצאים מהנוער (למה לא לשתף פעולה עם קריית גת למשל?).

בילבו באגינס 22 בדצמבר 2015

עם כל הרצון שלי שבש ייקחו אליפות אני לא רואה את זה קורה . מכבי תא עדין ברמה מעל כל השאר כולל הפועל ב"ש. הגול של מליקסון די מקרי .
למכבי יש בעיה קשה של חלוצים. היא מאוננת על הרחבות של היריבות בלי סוף אבל מתקשה לגמור . שחקן כמו ראדי פריצה או אולי תמוז היה יכול להיות פתרון טוב.
לגבי מה שאלפסי כתב על חזון אני חושב שהחזון שמכבי ת"א צריכה להעמיד הוא לא חזון ברמת ההישגים כמו אירופה או דאבל אלא דווקא חזון יותר נכון של לשחק יותר טוב . שזה נשמע קצת סתמי אבל הכוונה היא באמת דגש על עקרונות משחק נכונים של משחק מהיר יותר אגריסיבי יותר יציאה יותר מהירה למתפרצות גיוון יכולת ההתקפה ועוד. זה נשמע בהתחלה כמו יעד של לוזר שלא מתענין בתוצאה רק בדרך , אבל אם מכבי שמה לעצמה מטרה לזכות באליפות אז היא לא צריכה לשנות שום דבר בסגנון שלה כי כבר במצב הנוכחי היא די בוודאות אלופה. לעומת זאת אם המטרה היא לשחק יותר טוב ויותר נכון השמים הם הגבול

כסיפוביץ 22 בדצמבר 2015

"לא אוהב זאת משום שזה ייטול מהכדורגל הישראלי את היתרון האחרון שנותר לו – הזהות המקומית."

על מה אתה מדבר בדיוק?
אני בעד שקרויף יביא גם אחד עשר זרים להרכב, רק שיגבילו גיל ל-21
שהנערים כאן [הטובים בעולם לגילם] יראו איך הנערים הממוצעים בעולם מתמקצעים בספורט.

חוץ מזה הפוסט נתלה באילנות רקובים..

ניר 22 בדצמבר 2015

בסוף הדרך היחידה להשתפר עבור מכבי תל אביב היא להיות דומה יותר למכבי תל אביב בכדורסל – לבנות יכולת שהיתה בעונות של בלאט לזהות שחקנים טובים שהם גניבה, ובכסף שהוא יחסית לא גדול. הצרה היא שהכסף הלא גדול שהיה לבלאט בידיים היה קרוב יחסית לזה של המועדונים הגדולים באמת של היבשת – והפער היה ברמת ה-20%-30%, שאפשר היה לגשר עליו, מכבי תל אביב תאלץ ללמוד לגנוב בפערים הרבה יותר גבוהים ובגלל זה הובא ראיקוביץ', שם מכבי יכולה עוד איכשהוא לגנוב, בשחקנים הצעירים. האופציה השנייה היא להביא שחקנים מעולים בסוף הקריירה שלהם או כאלה שהם בעייתיים.

ניר 22 בדצמבר 2015

ואגב, בשביל זה ממש לא צריך עשרה זרים בקבוצה, גם 5 זה לגמרי מספיק, וגם בשבילם, לא בטוח שקרויף הוא המנג'ר הנכון, אחד כמו לואיס פרננדז הוכיח שיש שחקנים שמחוייבים למאמן ספציפי כמו ז'רום לרואה שהיה בעיניי אחד מחמשת הזרים הטובים שדרכו פה, ולא היה מגיע לולא פרננדסז

מאנו 22 בדצמבר 2015

איציק, לא יכול להסכים איתך יותר. כשזה מגיע לכדורגל נטו, או עסקנות כדורגל, אני סבור שאתה הכותב הטוב ביותר פה.
שאפו.

רומן 22 בדצמבר 2015

מאור מליקסון שחקן מדהים.

מכביסט שמאלני 22 בדצמבר 2015

קונה את המאזן של כל 4 עונות לקחת שלוש ולאבד אחת , כנראה ששלושה אליפויות ברציפות היא תקרת הזכוכית של קבוצות בארץ (מאז שהתחילו לשחק כדורגל מקצועני) . אבל התהליך ממשיך לומדים מטעויות וממשיכים קדימה עם ראש מורם.

שינג'י 23 בדצמבר 2015

אין כדורגלן ישראלי שיותר כיף לראות אותו במיטבו מאשר מליקסון.
הבעיה שמיטבו מגיע לפי מצבי רוח…

רפאל 23 בדצמבר 2015

למכבי, כמו לכדורגל בישראל יש הרבה לאן להתקדם.
ראשית, זה מועדון שיכול להביא כל משחק 30-40 אלף צופים ועם ליגה טובה ואטרקטיבית, אף יותר ( גם מכבי חיפה ובית"ר ד"א ).
בשביל זה כמובן שצריך אצטדיון מתאים בסביבה וכמו שאמרנו, ליגה שמעודדת תחרות אמיתית ולא עבודה בעיניים.
ברגע שיש תחרות בכל הליגה ואפשר להתחרות על אליפות ואירופה גם עם התחלה של 50 אחוז בסיבוב הראשון או אחרי 20 משחקים,
אז פחות משנה אם אתה מחזיק את השחקנים הכי טובים או יש לך הסגל העמוק ביותר/מוציא הכי הרבה כסף להעברת שחקנים אליך ולשלם להם את שכרם.
שוב, החכמה היא ליגה שמעודדת להצליח בכל שלב של העונה ולא רק בהתחלה או בסיום.
לא ניתן להתקדם או לעשות שום דבר משמעותי בטווח הקצר או הארוך ללא התקדמות כוללת של הליגה והדינאמיקה התחרותית שבה.
חייבים לשנות את הקונספט ולהתקדם לעבר התקופה המודרנית.
אחת הבעיות הקריטיות זה שלא נראה לי שלרוב היו"רים בכדורגל הישראלי באמת אכפת משינוי המצב הקיים.
נוח להם לשדר שהם עושים טובה שבכלל באים מזמנם ומכספם 'להציל' את הכדורגל ואם לא היו משוגעים, מי בכלל היה מתעסק בעסק הכושל הזה.
העיקר בינתיים הם עושים ים פרסום ומקבלים כבוד מדומה מאנשים שלא מבינים בכלל ספורט מהו.
אז שאומרים לנו הכדורגל שלנו, שימו לב מי אומר את זה.
אוהדי הספורט והמשחק האמיתיים נדחקים, כמו תמיד, נדחקים החוצה.

Comments closed