"שלוש בעשר"

מנטליות של שוק

ההצלחה של בית"ר ירושלים העונה עשתה פלאים לתדמית של אלי טביב. מי שהיה עד לא מזמן "הבעלים הכי גרוע בכדורגל הישראלי" הפך ל"מנהל המקצועי הכי טוב בליגה".

אבל האמת היא שטביב הוא לא זה ולא זה.

אותה התנהלות שזיכתה אותו בתואר "הבעלים הכי גרוע" מאפיינת אותו, וביתר שאת, גם כ"מנהל המקצועי" של בית"ר ירושלים: התעמרות בשחקנים ובעובדי המועדון, הזנחת תשתיות המועדון ומחלקות הנוער (קבוצת הנוער של בית"ר בדרך לליגה השנייה לראשונה מזה שנים ארוכות), ראייה לטווח קצר ואפס חשיבה ותכנון אסטרטגיים.

אז איך בית"ר מצליחה?

כי אכן אין סוחר יותר ממולח מטביב בכדורגל הישראלי.

בניגוד למה שסוברים רבים, טביב לא מחפש להרוויח כסף בכדורגל. הוא מסתפק רק בלא להפסיד. הוא נמצא בענף כי הוא נהנה מהכוח והמעמד שבלהיות בעלים של קבוצה. אבל בתנאי, כאמור, שזה לא עולה לא כסף.

כמו סוחר ממולח טביב יודע לנצל הזדמנויות.

כשהרגיש שמיצה את מעמדו בהפועל כפר-סבא נכנס כשותף בהפועל תל-אביב. כשהבין שלמרות שהוא לא מפסיד כסף, אפילו מרוויח, אבל לא ממש נהנה ולא משדרג את מעמדו, מכר את חלקו.

בית"ר ירושלים הייתה אמורה להיות עבורו התיקון. נישא על כפי ה"מחאה" האלימה והגזענית של הלה פמיליה ועושי דברם הוא היה אמור להיות "המשיח התימני" שמגיע לבית וגן כמושיע הגדול.

אבל טביב התלבט. הוא חפר וחפר בספרים של בית"ר ולא ראה איך הוא יוצר מהסיפור הזה בלי להוציא כסף מהכיס. וטביב, כאמור, אוהב את התענוג אבל ממש לא אוהב לשלם עליו.

בסוף, אולי בפעם הראשונה בחייו, הוא נכנע ולו במעט לרגש ונכנס כמעט בעל כורחו להרפתקה הזו. לרווחתו הסיכון התברר עד כה כמחושב והשיטה עובדת גם כאן – טביב קונה בזול ומוכר ביוקר ומצליח להעמיד קבוצת צמרת בלי להכניס את היד לכיס.

מה זה אומר על העתיד של בית"ר ירושלים?

שכל עוד לטביב ימשיך ללכת קלף עם השחקנים שהוא מביא משום מקום בזול, בית"ר תצליח מבחינה מקצועית. אבל כשיגיע המשבר הראשון היא עלולה לקרוס.

כי בהעדר תכנון לטווח ארוך, עתודות מקצועיות וכלכליות ליום סגריר ועם קהל בעל מטליות של שוק (קודם רואים את הסחורה, אח"כ משלמים עליה) שלא קונה מנויים ובעלים שלא מביא כסף מהבית, כשהסחורה של טביב תתפוס יום רע לא יהיה מי שייחלץ אותה.

טביב אלוף בתכנון לטווח קצר אבל חסר מושג בתכנון לטווח ארוך. ולכן הוא נפלא בלבנות קבוצות, אבל באותה מידה גם בלהרוס מועדונים. מצד שני, בית"ר ירושלים היא מועדון שמאז ומעולם חי על כרעי התרנגולת, נע מהיסטריה לטרגדיה, כך שעבור האוהדים שום דבר לא השתנה והם, בצדק גמור, נהנים מכל הרגע כל עוד הנדנדה נמצאת למעלה.

וכשאני חושב כך על טביב קשה שלא לזהות את הדמיון למישהו מתחום אחר שנמצא לאחרונה בכותרות – רמי לוי.

גם רמי לוי הוא סוחר שאין שני לו, אבל מנהל גרוע. הוא הצליח להפוך חנות קטנה בשוק מחנה יהודה לאימפריה קמעונאית השווה מיליארדים. אבל בשום שלב הוא לא שינה את ההתנהלות שלו. גם את הקונגלומרט הזה הוא מנהל בדיוק באותה צורה שבה ניהל את הבאסטה בשוק, רק ההיקפים השתנו.

הנזק התדמיתי שנגרם לרמי לוי מהפרסומים האחרונים על הנעשה בחברה שלו לא יתורגם מייד לנזקים בכיס. קהל היעד של רמי לוי לא מתרגש מסיפורים כאלה. לכל היותר הם מתייחסים לזה כרדיפה של התקשורת מישהו מזרחי שהגיע מלמטה והצליח בגדול.

הבעיות שלו יתחילו, כמו במקרה של טביב, כשהוא לא יספק את הסחורה. כשיקום מישהו שיוכל להתחרות במחירים הזולים שלו. או אז, הלקוחות יעברו לבאסטה הזולה יותר בלי שום סנטימנטים. הנפילה יכולה להיות קשה. כי כל מה שמחזיק לקוחות אצל עסקים גם כשהם לא הכי זולים בשוק – מיתוג , שיווק, קשר רגשי למותג – הוא משהו שרמי לוי מעולם לא בנה ולא השקיע בו ולכן לא קיים אצלו.

מה שמרתק לראות אצל שניהם זה את הצביעות וההפכפכות ביחס התקשורתי – שנע בין סימפטיה ואף הערצה לזה שהגיע מלמטה ונתפס כאנדרדוג ו"כעמך", לבין מישהו שמוצג כנוכל ושרלטן. טביב נכווה קשות מהתקשורת וגם רמי לוי לומד עכשיו על בשרו שבדיוק אותם אלו שהכתירו אותו למלך השכונה הם הראשונים להתענג על האפשרות להציג אותו כשכונה.

שלום, הרעב שלך חזר
ימים טובים לקליינה הרטה

172 Comments

פאקו 15 במרץ 2016

מצויין. אהבתי את האנלוגיה לרמי לוי. בניגוד למה שכתבת, לדעתי יש לא מעט שמתחרים במחירים שלו, רק ללא הילת ה"רמי לוי".

ר.בקצה 15 במרץ 2016

הילת ה"רמי לוי" היא תוצאה של מיתוג , שיווק וקשר רגשי למותג, אותם מאפיינים שאיציק טוען שלא קיימים אצל רמי לוי…

בלייק 15 במרץ 2016

השאלה אם בנו כאן מותג שהוא הבן אדם – רמי לוי, סוג של רובין הוד מודרני, או שבנו כאן את מותג רשת השיווק רמי לוי. אני מסכים עם איציק – תפתח סופר צמוד לסופר של רמי לוי עם מחירים זולים יותר – לקהל אין סנטימנטים.

קפטן קוקי 15 במרץ 2016

דווקא מהנסיון הקצר שלי בלימודי שיווק נתקלתי בלא מעט מרצים שכינו את רמי לוי גאון מיתוגי ושיווקי.
זה אמנם ניסיון להסביר למה הדרך גאונית בגלל התוצאה המוצלחת, אבל לגמרי אפשר לראות את מה שהוא עשה בעיניים של אנשי שיווק.

איציק אלפסי 15 במרץ 2016

מסקרן אותי.. איזו גאונות הם מצאו בשיווק של רמי לוי?

אוריה 15 במרץ 2016

בזה שהבנאדם לא הוציא שקל אחד על פירסום ושיווק…

איציק אלפסי 15 במרץ 2016

נכון.. גדול :)

רפאל 15 במרץ 2016

כן, אבל הוא הוציא מלא תרנגולים בשקל…

אביאל 15 במרץ 2016

איציק – כל מומחי השיווק האקדמיים והלא אקדמיים שנתקלו בסיפור של רמי לוי נדהמים מהביצועים, בטח ביחס לסכום שהוא מוציא על פרסום ושיווק, זה מוציא את כל המודלים כלא נכונים, לאלה בניגוד לאנשי התקשורת שאוהבים בעיקר דברים צהובים עדיף להישמע.

יחד עם המותג שבנה סביבו, חשוב להראות נתון שדיי מסכם הכל מבחינה כלכלית, בנושא הרווח הגולמי האחוזים של רמי לוי נמוכים משל שופרסל למשל, לעומת זאת הרווח הנקי שלו גדול פי 2-3 מאשר שופרסל, הסיבה העיקרית לכך הוא הסעיף החשבונאי – הוצאות הנהלה וכלליות. מי שביקר פעם במטה של שופרסל בראשון לציון ראה את רק את כמות הרכבים בחניה וזה הספיק לו להבין למה אחוזי הרווח נמוכים, מי שנכנס וראה את הכיתובים מתחת לשמות האנשים בעשרות המחלקות השונות מבין טוב עוד יותר. רמי לוי יודע לנהל מצוין מותג חזק, גדול ומסודר להפליא (למרות שמבחינה חיצונית זה לא נראה ככה) בלי הרבה אמצעי שליטה באמצע ועם אנשי אמון, מופת ליעילות כלכלית ומחשבתית.
אגב, אחוז הרווח הנקי הולך ופוחת גם בגלל ההתרחבות של החברה וגם בגלל המתחרים, אבל הוא עדיין הגבוה בשוק (לפחות ב2014).

אגב, בנוגע לנושא רובין הוד ורמי לוי והקישור העמוק שלו אישית לחברה ולמותג – בדו״ח הכספי של החברה, בחלק של אזהרות או בעיות שיכולות להתרחש (ברח לי השם המדויק), כתוב בצורה ברורה שאם משהו יקרה לרמי לוי עצמו יש בכך סיכון לחברה. הסעיף הזה מסביר היטב את הסוד של רמי לוי.

אדם 15 במרץ 2016

הכל טוב ויפה אבל כשאושר עד בר״ג (או בני ברק, תלוי איך סופרים) פגעו לו ברווחים הוא שלך בריונים להפחיד את הלקוחות שם. גם זו צורת ניהול.

אביאל 15 במרץ 2016

אדם – שלח בריונים ?

אדם 15 במרץ 2016

כן, סליחה. כמובן שאין לי שום דרך לדעת אם זה מנהל הסניף הספציפי או הוראה מלמעלה אבל מישהו שחווה את זה סיפר לי. קרה לפני מספר שנים.

איציק אלפסי 15 במרץ 2016

אביאל, מה שאתה מתאר רק מחזק את ההשוואה בין רמי לוי לטביב. בבית"ר יש היום אולי 2 וחצי אנשים שמנהלים את המועדון (החשב, הדובר ועוד איזה איש של טביב), מעשית אין מנכ"ל או יו"ר וטביב מנהל את הכול גם כשהוא במיאמי.

אביאל 15 במרץ 2016

איציק – הנושא של משכורות והוצאות כלליות הוא עניין פחות בכדורגל, הוא לא זה שעושה את ההבדל.

אתה שאלת איזה גאונות יש במיתוג של רמי לוי וקיבלת תשובה דיי פשוטה, הוא גם רובין הוד מצד אחד והוא גם עושה הכל (באופן יחסי) לבד.

ר.בקצה 15 במרץ 2016

האיש והרשת חד המה

אמיתי 15 במרץ 2016

אין ספק שהוא גאון שיווקי וגם כמנהל, ריכוזי אמנם, הוא מצליח מאד. העניין הוא שיש תחומי ניהול ותרבות אירגונית שהם זרים לו ואין לו עניין בהם כמו יחס לעובדים והתנהלות מול התקשורת. עכשיו כשהוא ציבורי גדול ומוכר התחומים האלה הופכים למשמעותיים. יש בהשוואה לטביב המון אמת

אהד 15 במרץ 2016

כי בשופרסל ממש דואגים לעובדים..

גיא זהר 15 במרץ 2016

רמי לוי הצליח לשחק אותה נגיש, עממי וישיר. יצר רושם של נחמד כאילו שהןא לא איש עסקים קר רוח. טביב האחרון מלהיות נחמד

שגיא 16 במרץ 2016

דווקא יש מעט מאד שמצליחים להעמיד סל נמוך כמו של רמי לוי. תכנס לאתר Mysupermarket ותראה שתמיד הוא יוצא הכי זול.
היחידים שמתחרים באמת הם "אושר עד" החרדים.

גיסנו 16 במרץ 2016

האמת שבאתר הנ"ל רוב הפעמים יינות ביתן ו-ויקטורי יוצאים זול יותר או שההבדל ממש לא משמעותי. ודווקא כל מי שאני מכיר שהזמין משלוח של רמי לוי התאכזב מאוד ממצב המוצרים (ביצים וצנצנות/בקבוקים שבורים, ירקות במצב רע וכד')

בלייק 15 במרץ 2016

פוסט מצוין, נהנתי לקרוא.
גם האנלוגיה לרמי לוי, ובמיוחד החלק על טביב. גם אני חותר נגד התפיסה של טביב כ"מנהל המקצועי הטוב בליגה" שהולכת ותופסת יותר ויותר. בית"ר של אחרי עידן גאידמאק מסתפקת במועט, ממש מועט. מקום שלישי ומחמאות על סגנון זה הישג לקבוצה כמו בית"ר ירושלים? היא צריכה להיות בדיוק במקום של מכבי חיפה, כלומר עונה בו הקבוצה לא רלוונטית במאבק האליפות היא עונה כושלת. כרגע היא בפוזיציה של קרית שמונה – כולם מחמיאים לה על הכדורגל וההצלחה היחסית (ק"ש הצליחה אפילו יותר מבית"ר של טביב), ובעל הבית כבר מחשב מי יימכר ומתי. אבל בית"ר היא לא ק"ש, יש לה קהל, מסורת, היסטוריה מפוארת, איצטדיון גדול.

יניב 15 במרץ 2016

אתה שוכח שלביתר אין כסף ובעלים כמו לחיפה/ב"ש וכמובן מכבי.אם כל המחאה שדי מוצדקת של אוהדי חיפה על שחר אני בתור אוהד ביתר קונה בעלים כזה ב2 ידיים בלי להסס בכלל.
טביב חייב להיעלם מהכדורגל,בדרך שבה הוא מתייחס לשחקנים פשוט נבזית וגועל נפש.אני לא מאמין אבל אני בהחלט מתגעגע לפנייג'ל ומאיר לוי עדיפים בהרבה על טביב.
ובלייק סתם אנקדוטה,אם תוריד את חמשת המחזורים הראשונים שביתר הייתה בהם חושך אז ביתר מהמחזור השישי מאוד צמודה לב"ש ומכבי מבחינת קצב צבירת הנקודות

איציק אלפסי 15 במרץ 2016

נכון. המחאה של אוהדי חיפה נגד שחר נשגבת גם מבינתי. אחרי כ"כ הרבה שנים הם כנראה כבר לוקחים כמובן מאיליו שיש להם בעל בית כזה. אולי שנה שנתיים עם איזה טביב או יואב כץ כזה יגרמו להם להבין מה יש להם ביד.

-גיסנו- 15 במרץ 2016

האם המחאה של אוהדי מכבי נגד לוני בזמנו הייתה מוצדקת או לא? לא מדבר על אירועים מכוערים נקודתיים, אלא על עצם המחאה.

נתקלתי בדיון בדך של "ציון 3" בפייסבוק, שמתח ביקורת על כתבת דוברות-אוהד-במסווה-של-עיתונאות מטעם רועי זריהן (שסה"כ הוא סביר אבל הטור המדובר היה די מביך). כמובן שישר קפצו לא מעט אוהדי ב"ש שטענו שמה פתאום מדברים על זריהן, שילך לדבר על שרף ונמני קודם (ואז מה אם כותב העמוד נכנס בהם על בסיס שבועי). והשאלה שנשאלה – האם כל עוד שרף ונמני קיימים אסור להעביר ביקורת על שום דבר אחר?
וביותר גדול/קיצוני, האם בגלל שבסוריה ובחלק ממדינות אפריקה יש מלחמות אזרחים עקובות מדם, אסור לנו לעולם להעביר ביקורת על הממשלה שלנו, כי סה"כ אנחנו בפחות סכנת חיים מהאזרחים שם?

ליעקב שחר יש יתרונות וחסרונות. בשנים האחרונות הדרך בה הוא משקיע בקבוצה ובעיקר הדרך בה הוא דיבר על אוהדים לא מעט פעמים יכולות להצדיק מחאה ביציעים ומיאוס מסוים, גם אם הקבוצה בשנים גרועות שלה מחזיקה תקציב גבוה ונמצאת בשיפולי הצמרת.

יניב 15 במרץ 2016

תראה הכל בעיני המתבונן.שים לב דרך אגב שאני בכלל לא התייחסתי לכך האם המחאה מוצדקת או לא.רק ציינתי שבתור אוהד ביתר אני לוקח את המצב של חיפה בלי למצמץ בכלל.תן לי להיות כמה שנים לא רלוונטי והבוס שיעשה שגיאות ורק שאני אדע שהוא במועדון ומוכן להשקיע בכדי לחזור לצמרת.
דרך אגב גם אצלכם אני מניח שאם במקום לוני לא הייתם מקבלים את גולדהר אלא לצורך העניין את מאנה והצרפתי ההזוי ההוא,אז היום גם אתה היית מגעגעי ללוני.

-גיסנו- 15 במרץ 2016

תמיד יהיה מישהו שהמצב שלו יותר גרוע ותמיד יהיה מישהו שהמצב שלו יותר טוב.
מכאן ועד לומר "המחאה נגד שחר נשגבת מבינתי" שאמר אלפסי יש מרחק גדול.

להוקיר תודה על מה שיש זה טוב וחשוב אבל זה לא אומר שאסור לשאוף ליותר.
זה שיש מובטלים בעולם לא אומר שאסור לך לקטר על העבודה ו/או הבוס.
זה שיש מדינות עולם שלישי לא אומר שאסור להתלונן על המחירים בסופרמרקט, למשל.
זה שבבית"ר המצב הכלכלי רעוע ולא בטוח לא אומר שלאוהדי חיפה/מכבי/הפועל בתורם אסור להתלונן.

יניב 15 במרץ 2016

ברור אבל בדיוק כמו שכתבת שיש בן אדם מובטל שאין לו מה לאכול והוא שומע מישהו שמתלונן שהבוס שלו נתן לו רק 2000ש"ח בונוס במקום 5000ש"ח אז זה נראה לו צרות של עשירים.והוא לא מצליח להבין על מה הוא מתמרמר.

בלייק 15 במרץ 2016

אני לא שוכח.
אז העונה הזאת של בית"ר היא קצת יותר טובה מזאת של רעננה, ולא נשכח שלבית"ר יש הרבה יותר כסף ואוהדים. אצל רעננה זה כבר כמה עונות לא רעות בכלל, אז למה אף אחד לא אומר שאשר אלון הוא המנהל המקצועי הכי טוב בליגה?
בכלל, "לבית"ר אין כסף ובעלים" (?), אז מה עושה שם המנהל המקצועי טביב ומי משלם לו את המשכורת?? אני לא מפריד בין אלי טביב הבעלים לאלי טביב המנהל המקצועי. אי אפשר להפריד (עד שהוא לא יעבוד בזה תחת בעל בית אחר). מנהל מקצועי טוב בבית"ר היה דורש הפרדת רשויות (בין פוזיצית הבעלים לבין פוזיציית המנהל המקצועי), היה נלחם על שדרוג חוזים לשחקנים שלו והיה עומל על שדרוג התשתיות המקצועיות במועדון. טביב לא עושה שום דבר מזה. הוא פשוט קונה בזול, והרבה. על כל אצילי יש פרדה, ועל כל שכטר יש דובב גבאי. כשקונים כל כך הרבה בזול פוגעים עם כמה שחקנים. הכל בסדר, כל עוד הסיכון קטן. הבעיה עם השיטה המופלאה של המנהל המקצועי הטוב בליגה, היא שבעונה ממש טובה זה מספיק למקום שלישי (בלי להיות במאבק על האליפות כמובן), ובעונה חלשה מרכז-תחתית הליגה. אין ציפיות – אין אכזבות. אחרי עונה טובה חלק מהכוכבים עוזבים (כי בסופו של דבר, שחקנים צעירים רוצים להשתדרג – מקצועית וכלכלית, וכל עוד טביב משלם 1.90 ש"ח והקבוצה לא רצה לתארים, הכוכבים יעזבו, והכסף שייכנס ייעלם, או "יכסה חובות עבר".
אבל זאת בית"ר ולא קריית שמונה, ויש קהל ויש מסורת ואין כלום מאז האליפות האחרונה של גאידמאק. כלום, חוץ מהמנהל המקצועי הכי טוב בליגה.

יניב 15 במרץ 2016

אני מסכים איתך
ובגלל זה אני לא חושב שטביב הוא המנהל המקצועי הטוב ביותר בארץ ובטח כפי ששמת לב אני לא חושב שהוא גם הבעלים להיפך הוא יותר מזכיר לי את יואב כץ רק טיפה יותר גדול.ואין דבר שאני יותר אשמח שטביב כבר יעזוב אותנו וילך לדרכו.אני רק מציין שאוהדי בית"ר מסתפקים במקום שלישי תוך הצגות כדורגל יפות בדיוק מהסיבה הזאת,כי טביב לא ישקיע יותר וכל עוד הוא הבעלים בחיים לא נתחרה באמת על האליפות בצורה מסודרת

yaron 16 במרץ 2016

למה שישקיע יותר כשהאוהדים חוזרים ומבהירים מי כאן בעל הבית האמיתי?
איך אפשר להשקיע במועדון בו האוהדים מצד אחד לא קונים מנויים ומצד שני גורמים לנזקים כלכליים אדירים כל שנה.

אביאל 15 במרץ 2016

בלייק – אל תגזים, אצל בית״ר כמו שאיציק אמר זה מהיסטריה לטרגדיה, אני אוהד של בית״ר מהיום שאני זוכר את עצמי ואני לא זוכר יציבות אמיתית, גם בתקופת גיידמאק תמיד היה ספק. תראה העונה את היחס של בית״ר מול חברותיה לפליאוף העליון והדבר החשוב ביותר לאוהדי בית״ר, הכדורגל האטרקטיבי, שעם כל הכבוד למכבי של העונה ושל ב״ש (בעיקר כדורגל טכני, אולי מלבד ברדה ובוזגלו) הוא הסממן של בית״ר העונה. שלוקחים בחשבון את השמות על הדשא, כאלה שלא הצליחו לבעוט בכדור (שכטר) רק לפני כמה חודשים, כאלה שהיו הבטחות (אצילי), כאלה שנכשלו במעברים (אלעד גבאי, אייבינדר), כאלה שהגיעו משום מקום כמו שרק טביב יודע (קלנטיס, רוקוביצה או פריירה) – תראה לי עוד מישהו שעושה את זה חוץ מטביב.

אגב, הוא עשה בדיוק אותו הדבר בהפועל.

יניב 15 במרץ 2016

סתם לידיעה קלנטיס זה שחקן מהנוער של ביתר שכבר שלוש שנים מסתובב בקבוצה הבוגרת ואף פעם לא קיבל צ'אנס עד שדראפחץ נתן לו

אביאל 15 במרץ 2016

יניב – אז עכשיו זה מיוחס לדראפיץ ? הבנתי ומי בכלל הביא את דראפיץ׳ ? איפה הוא היה מקבל הזדמנות ? במכבי, ב״ש, חיפה או הפועל ? כנראה שגם לא בפ״ת או קריית שמונה.

בלייק 15 במרץ 2016

שוב, זה פשוט כי אין מטרות ואין ציפיות.
מכבי לא תתן למאמן כמו דראפיץ' צ'אנס (לא בתקופה הזאת בקריירה שלו) כי אם מכבי תסיים שניה (או אפילו תמוקם שניה לאורך העונה) זה יהיה כישלון מטורף. אם בית"ר מסיימת שלישית זאת הצלחה מטורפת. טביב קונה בזול, גם מאמנים. הפעם הצליח, וגם זה זמני.

יניב 15 במרץ 2016

לא ייחסתי את זה לדראפיץ,רק ציינתי שקלנטיס שחקן נוער שגדל בביתר וקיבל הזדמנות ראשונה מדראפיץ (אני בכלל לא אהיה מופתע עם טביב אמר לו לתת לילד צ'אנס).הוא פשוט לא שייך לקבוצה ששיכת אותו זה הכל

אביאל 15 במרץ 2016

יניב – אבל מה ההבדל ? העובדה היא שטביב שם אותו בהרכב וזה דיי ידוע לכל מי שמתעניין מעט בבית״ר ולהביא שחקן גם מתוך הנוער לשחקן מרכזי כל כך ודומיננטי זה להביא אותו דיי משום מקום, על רוקוביצה מכבי ת״א החלה את התעניינות אם אני לא טועה.

בלייק 15 במרץ 2016

אין פה הגזמה אביאל.
בית"ר עדיין לא מצאה בעל בית יציב שמשקיע במועדון, ותמיד נעה מפיקים לשנקודות שפל. רק שבעבר הפיקים היו אליפויות (ועם כדורגל לא פחות אטרקטיבי, עם כל הכבוד לכדרוגל הסוחף שהקבוצה מציגה העונה) והיום הפיק זה מקום שלישי (לפחות בנתיים).
אם בית"ר היתה משחקת כמו קבוצה גדולה (יותר נכון להגיד שאם היריבות שלה היו תופסות אותה כקבוצה גדולה) אז היא לא היתה כל כך אטרקטיבית. זה קצת יותר קשה לשחק שוטף ומהר כשיש 10 שחקי יריב עד 20-25 מטר מהשער שלהם, וזה אחרת לשחק כשבחצי המגרש של היריב יש המון שטחים פתוחים. ועם כל זה, ועם עודף המשחקים החשובים יותר שהיו למכבי העונה (מבחינת אירופה), מכבי הבקיעה 19 שערים יותר מבית"ר, ככה שהאטרקטיביות של בית"ר נכונה, אבל לא עומדת בהשוואה למכבי (או ב"ש).
אני לוקח בחשבון את שכטר, אצילי, זרים טובים, התחיה של גבאי, אבל אני גם זוכר את פרידה, חיימוביץ', חנן ממן, איציק כהן, נס זמיר, שניר משען, דניאל אסקלינג, תומר ירוחם או דובב גבאי. כמו שכתבתי, אם כל עונה תביא 10-15 שחקנים חדשים כנראה שחלק יוכיחו את עצמם. אם כולם הגיעו בזול, זה כבר ייראה כמו שיחוק. אבל את האליפויות הם יאלצו לחפש, כנראה, בתחנות הבאות שלהם בקריירה.
בכל אופן, אפשר להתווכח אם הוא הסקאוט הכי טוב בליגה, אבל אתה לא יכול להיות בבית"ר, לסיים את הטבלה במקום 3-4 שנתיים, ושזה יספיק כדי להיקרא המנהל המקצועי הטוב בליגה.
ובתור אוהד מכבי, אני לגמרי מבין את הציפיות הנמוכות אחרי שנים כאלה. היו לנו כאלה, לא מעט ולא מזמן. זה לא הפך את טון קאנן למנהל מקצועי או מאמן הכי טוב בליגה.

אביאל 15 במרץ 2016

בלייק – עניין ההפתעה הוא ביחס לציפיה, זה נכון ביחס לכל דבר בחיים.
אם היית שואל את מיטב המומחים בתחילת העונה, הם לא היו ממקמים את בית״ר במקום השלישי עם דומיננטיות מרשימה מהמקום הרביעי וזו הנקודה.

תבחן גם רמת הכסף המושקע לרמת התוצאה ותראה שבית״ר בשחקים, בארץ כמעט תמיד בעשרים ומשהו שנים האחרונות הקבוצה עם התקציב הגדול ביותר זוכה באליפות, גם בית״ר היתה במצב הזה בעונות של גאיידמק ועדיין כולם התרשמו מהסגנית בתקופה ההיא, אחת מכבי נתניה, זה לא הביא לנתניה אליפות אבל זו עדיין היתה הפתעה.

אם השיטה היתה להביא 10-15 שחקנים כל שנה בזול ולנסות כל הקבוצות היו עושות את זה, זה בדיוק ההפך ממה שהכדורגל המודרני דורש וראה את הדלת המסתובבת בליברפול של 20 השנים האחרונות או ביונייטד של השלוש שנים האחרונות.

אם נלך לפי האנלוגיה שלך למנהל הטוב בליגה, אז באופן קבוע המנכ״ל של אפל צריך להיות מנכ״ל השנה בעולם, כי הוא מביא הכי הרבה רווחים ביחס לכל חברה אחרת. אבל אם תציץ בדרישות למנהל מצליח תראה שמדובר באחד שמוציא הרבה יותר ממה שחושבים ובגלל זה המחמאות לטביב בפן הזה, הוא מוציא הרבה יותר מאשר ממנהלי הקבוצות האחרים ביחס להשקעה, זה סממן למנהל טוב ולא אחד שמקבל 100 מיליון והרבה שקט.

בלייק 15 במרץ 2016

לא מזלזל במקום השלישי, לא בכדורגל האטרקטיבי ולא בטביב.
אבל, המנהל המקצועי הטוב בארץ היה עושה יותר מאשר רכש טוב (או אפילו מעולה, לשיטתך). הוא לא אמור להשלים עם מצב ניהולי שהוא בין האבסורדי לכאוטי.
לנהל קבוצת כדורגל זה לא כמו לנהל מותג רכב. אם המטרה של טביב בבית"ר היא שידברו עליו או על הקבוצה אז הוא עומד במטרות שלו והוא מנהל טוב. אם המטרה היא להציג כדורגל חיובי ולסיים בשיפולי הצמרת אז הוא מנהל טוב. אם אלה המטרות של בית"ר אז טביב הוא מנהל רע, שלא מאתגר את הבעלים שלו, ואת המועדון כולו ללכת על כל התארים, כמו שמועדון כזה אמור במצב מתוקן, בטח אם יש לומועדון את המנהל המקצועי הכי טוב בארץ.
איזי הביא אליפות וגביע בהרבה פחות. רעננה לא רחוקה מטביב עם הרבה פחות.

אביאל 15 במרץ 2016

בלייק – אתה מדבר מחוץ להקשר שאני לא יודע בכלל לענות לך, לפי הדברים שלך, אין בספרד מנהלי קבוצות טובים מחוץ לברצלונה, ריאל ואתלטיקו ובגרמניה מחוץ לבאיירן ודורטמונד.

מנהל טוב נמדד בקטגוריה בה הוא מתחרה, בית״ר ביחס לתקציב שלה אמורה להיות במקומות 5-6, היא עקפה השנה הן את מכבי חיפה, הן את הפועל ת״א והן את קריית שמונה שאם אני לא טועה לשלושתן יש תקציב גבוה יותר.

אלי טביב בשום סיטואציה לא אמור להתחרות כמנהל עם התקציבים של באר שבע וחיפה. לפי האנלוגיה שלך אין שום מנהל טוב מבעד למונופולים וזו פשוט לא הגדרה טובה למנהלים תגיד מה שתגיד.

בלייק 15 במרץ 2016

לא לתפיסתי.
ביתר בשנים האחרונות לא פקטור לאליפות או אפילו קרוב לזה. אם ריאל מדריד תסיים בין המקום השלישי לחמישי 4 עונות רצוף, אף אחד לא יגיד שהמנהל מקצועי או המאמן שלה הם הטובים בליגה, גם אם התקציב שלה ירד לחצי מזה של ברצלונה. כשיש מסורת ותארים יש גם יומרות ולאלי טביב אין יומרות, ולכן המועדון מדשדש (מקום שלישי פתאום נחשב הישג). לא רק ביתר עברה את חיפה או הפועל, אלא גם קבוצות עם 0 תקציב, בלי קהל, בלי מסורת ואפילו בלי מגרש ביתי עשו את זה. אז למה דווקא הקבוצה עם התקציב הגדול יותר, המסורת, השם (עדיין מהווה משיכה לשחקנים שלא מוצאים את עצמם במכבי, בש או חיפה) זוכה לסופרלטיבים הגדולים? במה טביב עדיף על אשר אלון או איזי שירצקי?

אביאל 16 במרץ 2016

בלייק – בית״ר זו לא ריאל מדריד, לריאל מדריד תמיד יש מטרה אחת לקחת את כל התארים, אחרת זה כשלון, אין דוגמא מקבילה לזה בארץ.
שוב, העניין הוא ביחס בין הציפיה לבין התוצאה – בזה טביב לוקח את כולם בלי בעיה והסברתי כבר פעמיים למה.
בקשר להשוואה לאלון ושירצקי, ברור שלבית״ר יש יתרון מובנה עליהם מעצם הקבוצה והמסורת כמו שאתה אומר, עדיין להיות סמל ברעננה או קריית שמונה זה לא כמו להיות סמל בבית״ר, עם זאת העבודה של שניהם אכן מצוינת וראויה לשבח, אבל בעונה האחרונה טביב עקף את שניהם ובהרבה מאוד נקודות, ככה שנכון לעכשיו הביצועים שלו טובים הרבה יותר.
עניין נוסף הוא שזה לא קורה בפעם הראשונה, שטביב הגיע להפועל היתה בשפל גדול מאוד (כמעט מקביל להיום) והוא הביא את גוטמן ואת ארבעת השחקנים מכפ״ס (ולא נפתח עכשיו את הדיון לגבי החוקיות או המוסריות של המהלך) והצעיד את הפועל לגדולות מאוד שבתור אוהד בית״ר אני מעדיף לשכוח :) אבל זה רק מראה שיש כאן דפוס חוזר בנוגע למהלכים שלו ולהבנה שלו בתור מנהל.

גיסנו 16 במרץ 2016

על זה שטביב יודע להרים קבוצה טובה בזמן קצר ועלות נמוכה יחסית אין ויכוח, גם לא על העין המקצועית הטובה שלו. הטענות הן על ההתנהלות הכללית, כלכלית ובין-אישית שלו וכן על האינטרס שלו.
הדיון על טביב מזכיר לי אנלוגיה שקראתי בהקשר אחר. בעבר עשו ניסוי בארה"ב בנסיון לחסוך במזון לסוסים. כל פעם הקטינו בקצת את הכמות וכל פעם הסוס המשיך לעבוד מצויין. עד שמת מרעב.
טביב חוסך וחוסך וחוסך והסוס עובד מצויין, השאלה מתי הסוס ימות והסייס יברח.
וכן זה עניין של ציפיות, טביב מומחה גם בכמעט-פירוק של מועדון בקיץ כדי שהציפיות יהיו ברצפה ואז פלייאוף עליון הוא הישג פסיכי, ולחזור לימי האליפויות זה גם ככה חלום רחוק.

בלייק 16 במרץ 2016

ציינתי את ריאל מדריד בגלל האנלוגיה לליגה הספרדית שאתה הבאת.

אני מבין שביחס לציפיות בית"ר בעונה מדהימה. לטביב אין חלק בהורדת הציפיות שלכם (עד כמה שאתה מייצג כאן את אוהדי בית"ר) למתחת לאפס?
כאוהד מכבי אני מצפה מהקבוצה להילחם על התארים בכל עונה. בתקופות הרעות של לוני הייתי מתפלל לכמה דקות של כדורגל בכל משחק. היו עונות שהיו לא מעט דקות של כדורגל, ועדיין לא חשבתי שמי שמנהל את מכבי מבחינה מקצועית עושה עבודה גדולה. זה מאוד קל להנמיך ציפיות ואז לעמוד בהן בגדול.
בית"ר הוא מועדון שצריך לשאוף להילחם על התארים, כל עונה. פחות מזה יכול להיות גרוע ויכול להיות נחמד, ממש לא הצלחה גדולה. בטח לא המנהל המקצועי שמדרדר כל תשתית מקצועית במועדון, אולי למעט הסגל.
מאמן מצליח? אין בעיה, נחליף אותו תמורת מאמן שזול יותר ב- 5 ש"ח לחודש.
עזוב את חכמת הדיעבד שכביכול הוא הצליח עם דראפיץ'. זאת נראית לך התנהלות מקצועית נכונה?
האקדח לרקה של עומר אצילי כבר היה בשימוש בעבר (בהפועל), והתוצאה היתה שוקת שבורה. כמעט כל הכוכבים ברחו (חלקם, כמו זהבי, ברחו עם טעם מאוד מר מהמועדון. הניסיון להשפיל את זהבי אולי קבע איפה ישחק הכדורגלן הטוב במדינה בעונות האחרונות), הכסף הגדול שהגיע עבורם עדיין לא נמצא, המועדון שקע מדאבל מרהיב והשתתפות היסטורית בצ'מפיונס לבדיחה (מבחינה מקצועית). ממש מנהל השנה!

יניב 16 במרץ 2016

בלייק אני אוהד ביתר ואני מסכים איתך אבל אל תשכח שכל זה התחיל עוד לפני טביב.זאת אומרת זה לא שלפני טביב ביתר התמודדה על האליפות ואז בא טביב והפך את זה לקבוצה שמתמודדת על הפליאוף העליון ורואה את זה כהישג.
ביתר מאז שגאידמק סגר את הברז מתנהלת מהיד לפה שרוב הזמן אנחנו בתחתית ואז שבאה עונה מרעננת כזאת (שמאוד מזכירה את ביתר של שנות ה-70 ותחילת שנות ה80) שמציגה כדורגל שמח ונראת טוב והיא אנדרדוג אז כן אוהדי ביתר מה שנקרא שמחים בחלקם.
אני בתור אוהד ביתר רוצה 2 דברים הראשון שהגזענות וכל תופסי הטרמפ על ביתר יעלמו ושלמועדון תהיה יציבות כלכלית.באחת התגובות עוד מאתמול כתבתי שלביתר אין כסף ואין בעלים,הכוונה שלי הייתה שאין מה לעשות טביב הוא לא בעלים שישקיע ויכוון לצמרת הגבוהה כל עונה.ובסופו של דבר אם המצב ימשיך ככה ובהנחה שמכבי ת"א לא תשתלט לגמרי אז על האליפות תמיד יתמודדו מכבי ת"א,ב"ש וחיפה שבשנה ספציפית שהכל מתחבר תבוא קבוצה נוספת.

בלייק 16 במרץ 2016

יניב – זאת גישה שאני מבין. כאוהד מכבי, היא גם מוכרת לי מאוד כמו שכתבתי.
ברור גם שטביב לא אשם בהכל. הוא הגיע לבית"ר בתקופת שפל ועם חובות. אבל עכשיו הוא שם והוא אחראי. גם אם הוא פגע ב- 10 שחקני רכש (שזה מאזן מצוין), ואולי הוא הסקאוט הכי טוב בארץ, אבל כמנהל מקצועי יש לו עוד כמה תחומי אחריות בהם הוא בנתיים כישלון חרוץ (ולא רק בבית"ר).
אם אני מבין נכון את אביאל, אז טביב הוא המנהל המקצועי הכי טוב בארץ העונה (מיקום בטבלה + יכולת על המגרש הכי טובים ביחס לתקציב/ציפיות), אבל שירצקי כנראה ניהל את ק"ש מקצועית טוב יותר לפני שנתיים, שלוש או ארבע (אז הוא אפילו זכה באליפות). זה גם בסדר (לא שאני מחלק ציונים, בסדר=אני מבין את ההיגיון מאחורי הקביעה. גם אם במקרה הזה אני לא מסכים, כי חוץ ממציאת שחקנים זולים יש עוד תחומי אחריות לתפקיד בעיני), אבל לקבוע אבסולוטית שהוא המנהל המקצועי הכי טוב בליגה (או בארץ או ביקום) זאת קביעה מאוד בעייתית, שבעיני לא נובעת ממציאות קיימת.

yaron 16 במרץ 2016

בית"ר במצבה הנוכחי היא קבוצה שצריכה לשאוף לפלייאוף עליון, כרטיס לאירופה ומאבק על גביע המדינה.
כל עוד בית"ר לא יכולה להגיע ל- 10,000 מנויים בשנה וקהל שלא גורם נזקים עצומים בכל עונה ועונה אין בעלים שישקיע יותר מטביב במועדון הזה.
להערכתי טביב משקיע בקבוצה 5-10 מיליון ש"ח בשנה והוא צודק שהוא לא מוכן לסכן יותר – בכל רגע נתון הקהל יכול להחליט שנמאס לו מטביב ולשבור את הכלים.
צריך לזכור שכשטביב לקח את בית"ר אף אחד לא עמד בתור והתנדב להציל את המועדון מדובר בהשקעה צנועה של 15-20 מיליון ש"ח במזומן ובערבויות. אם זאת היתה כזאת מציאה היינו רואים מאבק.

גיא 15 במרץ 2016

איינבינדר נכשל במכבי? רוקאביצה הגיע משום מקום?
די נו אתה לא רציני

אביאל 15 במרץ 2016

גיא – אז למה אייבינדר לא במכבי ? רוקאביצה הגיע משום מקום באופן יחסי, עובדה ששחקן ברמתו יכול לשחק בליגות דרג ב׳ באירופה בלי בעיה ובקבוצות קטנות-בינוניות גם בליגה הצרפתית או האיטלקית לדוגמא.

גיא 15 במרץ 2016

רוקאביצה היה מועמד כבר בשנה שעברה למכבי – כולל זה שהגיע למבחנים והכל. העניין נפל על האזרחות הישראלית שאין לו, טביב היה מוכן לקחת אותו כזר ויורדי לא.
איינבינדר לא במכבי כי אזולאי נתפס כשדרוג ביחס אליו וכי יש עומס בעמדה הזו. הוא עדיין נתן שנתיים טובות (לא מספרים, כן יציבות ועבודה שחורה) ושוחרר בעיקר כדי שיוכל לשחק יותר.

אביאל 15 במרץ 2016

גיא ויואב – אייבינדר שיחק טוב אכן, אבל אם אני לא טועה לקראת סוף העונה הקודמת פחות והעונה בכלל לא, העובדה היא שאף קבוצה רצינית לא הלכה עליו, במיוחד כאלו שזקוקות לו ואני מאמין שהוא הגיע בסכום דיי זניח, טביב לא היה משלם לו כמו שהוא קיבל במכבי.

בקשר לרוקוביצה, בכל מקרה לשחקן ברמתו לא היה מה לעשות בבית״ר של תחילת העונה וזו הנקודה, הוא שחקן ברמה גבוהה הרבה יותר מאשר נקודת ההתחלה של בית״ר.

גיא 15 במרץ 2016

רוקאביצה הוא שחקן שמתאים לבונדסליגה השניה – זו הרמה הגבוהה ביותר אליה הגיע (בוא נזניח את עונת הירידה עם הרטה). אשתקד שיחק באוסטרליה, לא מאריות הכדורגל.
בית"ר התחילה את העונה עם כרטיס לאירופה ובליגה שדורגה טובה יותר מזו האוסטרלית הן ב-2014 והן ב-2013 ע"י ה-IFFHS (ישראל 52 מול אוסטרליה 62 ב-2014, 36 מול 99 ב-2013). סה"כ מבחינתו קידום מקצועי והזדמנות לחזור לשחק באירופה בעתיד.

לגבי איינבינדר, לרוב הקבוצות יש עומס די רציני במרכז המגרש והוא חיפש קבוצה שתתן לו לשחק והרבה. בית"ר היתה שידוך מושלם גם מצדו.

יואב 15 במרץ 2016

אייבינדר שיחק בכל משחקי המאני טיים של מכבי בשנתיים האחרונות.
היה ווליו פור מאני לגמרי.
מכבי רצתה לקדם את רייכרט ואת פרץ. לכן גם ראדי שוחרר.
בקשר לרוקאביצה, הוא התאמן במכבי. הוא לא הגיע משום מקום. היה שווה למכבי כישראלי(נשוי לישראלית), ולא כזר. לגיטימי. יש למכבי שני ווינגרים ישראלים מוכחים. סבבה.

אוריה 15 במרץ 2016

מדוייק
ועדיין, מי שלא ראה את האמבוש שעשו לרמי לוי אצל גדי סוקניק בלילה כלכלי לא ראה מה זאת התנשאות.
https://www.youtube.com/watch?v=rynlxsJy1dk

-גיסנו- 15 במרץ 2016

עצרתי אחרי 4 דקות כי זה מוצה.
סתם עיתונאית צעקנית ומעצבנת, שים אותה ביציע העיתונות והיא נראית כמו ליידי בריטית

אביאל 15 במרץ 2016

בושה וחרפה תקשורתית.

עוד מתן אחד 15 במרץ 2016

וואו כמה טימטום…

ניב 15 במרץ 2016

נפלא.

7even 15 במרץ 2016

איזו קבוצת צמרת מציגה את הכדורגל הכי טוב בליגה בצחונות? בית"ר. בלי שאלה בכלל.
איזו קבוצת צמרת לא מצליחה לקחת נקודות במשחקים לא טובים שלה? בית"ר. בלי שאלה בכלל.
בית"ר משחקת את הכדורגל הכי יפה כשהיא מנצחת. כשהיא לא משחקת טוב היא לא יודעת לצאת עם הנקודות בניגוד למכבי ת"א ובאר שבע.
ובגלל הפער הפער של ממכבי ת"א, שדווקא לא כזה היסטרי אבל מן הסתם לא ייסגר עד סוף העונה.

לדעתי בית"ר נותנת אחלה עונה (ואני בכלל אדום אז לא חשוד באהדה יתרה), עם יופי של משחקים.
עוד קצת ניסיון לשחקנים שלה (כאמור, גם כשלא הולך) והיא מועמדת רצינית.

היא פשוט טיאטאה קבוצות גדולות השנה בחלק מהמשחקים. ממש טיאטאה אותן.
ב 2-2 מול מכבי זה היה צריך להיגמר באיזור ה 3-10 לבית"ר שהיה די משקף מתאכזר קצת לבית"ר.
ב 0-3 על חיפה זה בקלות יכל להיות שביעייה.

רועי 15 במרץ 2016

שכתוב ההיסטוריה היא פעולה נפלאה. למה עצרת ב 10 ? 15.

איציק אלפסי 15 במרץ 2016

ההבדל בין קבוצות שנותנות עונה טובה לבין קבוצות שרצות לאליפות הוא בדיוק בזה – ביכולת לקחת נקודות במשחקים שבהן הן לא טובות.
בית"ר נותנת עונה מצוינת אבל צריך לשם את כל זה בקונטקסט שהיא מתקפדת כמעט בלי לחץ – אחרי אירועי שרלרואה בקיץ בכלל לא היו ברור אם תהיה קבוצה וכל מה שהוא לא מאבקי תחתית היה נחשב להישג העונה. דווקא במשחק היחיד העונה שהכסף היה על השולחן באמת – נגד חיפה בגביע – היא הפסידה.

יניב 15 במרץ 2016

בדיוק על זה חשבתי אתמול,ניצחנו את חיפה 3 פעמיים השנה והמשחק היחידי שהפסדנו מולם היה ההמשחק היחידי שקבע.

אביאל 15 במרץ 2016

איציק – אני לא מבין מה אתה רוצה להגיד, אתה גם סותר את עצמך. אתה אומר מצד אחד שאחרי הקמפיין האירופי כל דבר מעל לפלייאוף העליון היה נחשב הישג ומצד שני אתה מוריד מההישג של להגיע למקום שלישי, לשחק את הכדורגל הכי אטרקטיבי בליגה עם שחקנים שרובם לא היו מקבלים חוזה במכבי, בחיפה ובב״ש (ואולי גם בהפועל), להיות עם מאזן די מדהים עם חברותיה לפלייאוף העליון.

בלייק 15 במרץ 2016

״הכי אטרקטיבי בליגה״??
עם 19 שערים פחות ממכבי?
אפשר להפיל על ביתר עוד 100 תארים סוביקטיבים (הכדורגל הכי אמיץ, השחקנים הכי מגניבים – תפור על ביתר). מזל שיש טבלה , עוד רגע היו נותנים לביתר את הצלחת…

אביאל 15 במרץ 2016

בלייק – כן, הכי אטרקטיבי בליגה, שערים זה לא הכל ומכבי תלוי יותר מדי בשחקן אחד, אטרקטיביות בכדורגל היא מהלכים קבוצתיים (ומי ממחיש את זה יותר מברצלונה לדוגמא ?), השער הראשון אתמול של בית״ר הראה את זה בדיוק.

בלייק 15 במרץ 2016

ברור ששערים הם לא הכל, אבל איזה נתון אחר גרם לך לישוב שביתר משחקת יותר אטרקטיבי ממכבי (נתון, לא אבחנה)? אנחנו לא מדברים על הבדל של 2-3 שערים, אלא של 19 (!!).
מי קבע גם שאטרקטיביות היא מהלכים קבוצתיים? אני בכלל לא רואה את הקשר. ועוד לבטל נתון של מספר שערים בשביל אבחנה די מאולצת בטענה ששערים זה לא הכל… ראיתי לא מעט מהלכי כדורגל נהדרים ממכבי שזהבי סיים עם גול, אז הם לא היו אטרקטיבים כי זהבי הבקיע?

גיא 15 במרץ 2016

השער הראשון אתמול היה פוקס די רציני של איינבינדר. אם היה בועט כמו שהתכוון לבעוט הכדור היה טס ליציע.

-גיסנו- 15 במרץ 2016

אתה מתכוון ה 2-2 מול מכבי שבו שחקני בית"ר הצילו שני גולים מהקו, אחד מהם בתוספת הזמן? צודק רועי, למה שלא תלך גם על 20-1 בכלל.

7even 15 במרץ 2016

טוב אז 5-10

בלייק 15 במרץ 2016

לא זכור לי גם חמישיות שהם נתנו העונה (רביעיה אחת דווקא זכורה לי טוב…), אבל מול מכבי הם היו אמורים להבקיע 10 שערים, ברור, כו בכל משחק שני בעולם. אני אומר חמישיות כי מכבי נתנהכאלה, גם ב"ש נתנה חמישיה לעכו אם אני לא טועה. בית"ר מנצחת 3:2 (2:2 ב- 11 מול 11) והם הכי טובים כשהם טובים…..
ההבדל העיקרי בין ב"ש למכבי בסגנון המשחק הוא שב"ש ומכבי משחקות שבוע אחרי שבוע מול בונקרים (יותר או פחות). בית"ר משחקת על מתפרצות ורוב ההתקפות המסוכנות שלה מגיעות במצבים שיש הרבה שטח ומעט שחקני הגנה. מי שהכי טובה במצבים האלה העונה היא בכלל ב"ש, שמליקסון וואקמה חגגו בהתקפות מעבר מבריקות (עד הפציעה של מליקסון). אבל אין לב"ש מספיק הזדמנויות כאלה בגלל הבונקר שמנגד.
בכל אופן, למרות הבונקרים, אפשר להסתכל על טור כיבושי השערים ואם גם מצליחים לנטרל את ה"היתה צריכה להיות עשיריה" קל לראות את המציאות.

אביאל 15 במרץ 2016

גיסנו – 80 דקות בית״ר ישבה על מכבי, כולל הצלות גדולות ואם אני לא טועה קורה או משקוף. בעשר הדקות האחרונות ראינו את ההבדל האתלטי של הקבוצות ואז הגיעו שני המצבים של מכבי.

-גיסנו- 15 במרץ 2016

צר לי זו הגזמה פראית.
המשחק היה די מאוזן, היו למכבי דקות טובות והיו לבית"ר דקות טובות ואני חושב שכל קבוצה יכולה לחוש הקלה על שלא הפסידה ביחד עם פספוס על שלא ניצחה.
מכאן ועד "בית"ר הייתה צריכה לשים 10" יש כמה קילומטרים טובים

אביאל 15 במרץ 2016

לא כתבתי 10, אבל בית״ר היתה צריכה לנצח עם כמה שאפשר להיות אובייקטיביים, זה בא לידי ביטוי אם אני לא טועה בחלוקת הציונים לשחקנים בעיתונים.

רועי 15 במרץ 2016

כן, כי הם אובייקטיבים.

אביאל 15 במרץ 2016

רועי – יש יותר אוהבי מכבי בתקשורת מאוהבי בית״ר. רוצה דוגמא טריה ? כמות האלימות במשחקים בין בית״ר לסכנין בחמש השנים האחרונות לא מדגדגת את האלימות בדרבי התל אביבי ועדיין יש קמפיין מתוזמר היטב למנוע מאוהדי בית״ר או סכנין להגיע למשחקי חוץ. בפעם האחרונה שבדקתי, אוהד הפועל פרץ לדשא והרביץ לשחקן ומיד אחריו אוהדי מכבי פרצו גם כן, שלא נדבר על זה שהמשחק פוצץ.

בית״ר מכופשת בתקשורת הרבה יותר ממה שהיא צריכה לקבל והיא צריכה.

רועי 15 במרץ 2016

הקמפיין התקשורתי הוא בעיקר נגד הקהל של בית"ר. אין לי מחלוקת איתך בנושא הזה.
בנושא המקצועי, הספורט הלאומי השנה הוא לרדת על מכבי כמה שאפשר, ומבקביל אם אפשר להחמיא לקלטינס על כל פס.

יניב 15 במרץ 2016

רועי אין מה לעשות תפנימו אתם הקבוצה הכי טובה,הכי עשירה,הכי מנוהלת נכון והכי מליחה מכולן,אז כן טבעי שכל מי שלא אוהד מכבי ירצה שהם לא יצליחו,אני בין כל הביקורות על מכבי ויש הרבה מודה,קורא גם הרבה תשבוחות.סתם דוגמא אתמול בעקבות הניצחון של ביתר ישבתי וראיתי חדשות הספורט ואפילו שגיא כהן חילק מחמאות למכבי.עכשיו מה עוד שיש חשש יותר מלגיטימי שאתם בדרך הבטוחה להשתלטות מהסוג של הכדורסל ולכן רוצים שתפסידו.
נ.ב קלטינס באמת כישרון אדיר וכבר עכשיו שחקן נפלא

רועי 15 במרץ 2016

במקביל*

-גיסנו- 15 במרץ 2016

אוהד הפועל פרץ לדשא, אוהדי מכבי פרצו אח"כ, ומזה המסקנה היא שהציונים בעיתונים של המשחק מכבי-בית"ר משקפים את המציאות בצורה הכי נאמנה.
מעניין.

אביאל 15 במרץ 2016

גיסנו – כשאין מה להגיד מתחכמים ואתה ממחיש את זה מצוין.

-גיסנו- 15 במרץ 2016

כהוכחה לזה שהציונים בעיתון משקפים נאמנה את מה שקרה במשחק ואין בהם שום דופי או אג'נדה, אתה תוקף את האלימות של הקהל התל אביבי משני הצדדים וכמה שהיא מסוקרת או לא.
בד"כ כשאי אפשר להגן על טענה תלושה עוברים לתקוף את הטוען, את זה אתה ממחיש מצויין.

אביאל 15 במרץ 2016

גיסנו – איזה אג׳נדה יכולה להיות בציונים בעיתון בדיוק ? לרוב הם יקלעו לממוצע של כל מי שראה את המשחק. לא רואה שום קשר בין זה לבין ההגזמה בסיקור של משחקי בית״ר – סכנין לעומת מכבי – הפועל, תמיד נוח לעיתונים להראות יחסי יהודים-ערבים כאלימות הגדולה בספורט, במציאות הדרבי התל אביבי אלים הרבה יותר.

שוב אין שום קשר בין זה לזה.

יואב 15 במרץ 2016

אביאל,
על פי ציוני עיתון, ניתן לאתר מדליפים. זה סוד ידוע(:

גיסנו 16 במרץ 2016

דיברנו באתר הזה מספיק על הצביעות שבסיקור המקצועי של מכבי, אחרי שראיתי משחק שמכבי ניצחה, והמצטיין שלה קיבל ציון זהה לשחקן הכי חלש של המפסידה – הפסקתי להתייחס לציונים האלה.
ככה אפשר לגרום לקוראים שלא שמעו על אינטרנט להאמין להלך משחק אחר מהמציאות, או שבית"ר הייתה שווה 10 גולים לפחות במשחק אחד

רועי 15 במרץ 2016

פעם אחרונה שבדקתי, 10 הדקות האחרונות הן חלק מהמשחק.

גיא זהר 15 במרץ 2016

ממש שכתוב. ביתר שחקה המון משחקים חלשים ונגד בש יצאה בזול בשני המשחקים

מתן גילור 15 במרץ 2016

איציק, אני אסביר לך למה זה נראה לך מוזר ולמה בית"ר י-ם היתה שמחה לבעלים, שבמכבי יש הרוצים לראותו מוכר. שחר כבר היה ביי-ם ועזב. גם הוא הבין איפה הפוטנציאל גדול יותר.
בית"ר י-ם הביאה למשחק הכי גדול שלה העונה פחות מ-20K צופים (אליבא דאתר הרשמי), בעוד שמכבי הביאה כמות גדולה מזו לגביע הטוטו!
הקהל של בית"ר י-ם דוחה רוכשים, הקהל של מכבי מושך רוכשים.
בית וגן זה מתקן מביש, קצף המתקן הכי טוב באתר.
קבוצת הנוער של בית"ר י-ם בדרך לליגה השניה, זו של מכבי בדרך לאליפות.
אז ברור לי למה אתה לא מבין איך אוהדים של מועדון ירצו להיפטר מבעלים כמו שחר, כיוון שבבית"ר י-ם אין שום תרחיש סביר להשיג משהו טוב יותר.
המשפחה שלי ומכבי הם היחידים שלא אחליף ומבחינתי לעולם לא יעבור עליהם הכלח, אבל כמו שמקום עבודה יכול להיות נפלא ולתגמל אותי יפה, עד הרגע בו הוא כבר לא, ואז אני קם ועוזב, כך אפשר גם לדרוש מבעלים.
השאלה היא האם אתה חושב שזו תקופה קשה של מכבי וחלק ממחזור החיים (כפי שהיה בשנות ה-90' של המאה הקודמת) או שאתה חושב שכמו מתא של לוני רק שינוי בעלות יוציא את המועדון מהמצב הנוכחי. למגינת לבי, אני נאלץ לבחור בוילון מספר 2.
ולא יקירי, שחר לא עשה לנו שום טובה ואנחנו לא חייבים לו כלום זולת הוקרת תודה (עצומה!!!). אין שום כפיות טובה בלרצות שיתחלף (בדיוק כמו לעזוב את המקום שהפך אותך מסטודנט שמחפש התמחות לבעל מקצוע).

יאיר אלון 15 במרץ 2016

לפני הכל, לא משנה איזה תפקיד אתה עושה- תהיה בנאדם. טביב הוא לא בנאדם או אם לדייק לא אחד מוסרי. המעשים שלו כמעט בכל תחום הקשור ליחסי אנוש הם מביכים ועצובים.

כבעלים של בית"ר כרגע קצת הולך לו, כרגע זה הולך כי בקיץ מצפים לגרוע מכל ובפועל מצליחים להתברג לפלייאוף עליון. אחרי הכל תזכרו שאת העונה שעברה בית"ר סיימה במקום הרביעי כמדומני 10 נק' מהמקום השני והעונה למרות אחוזי הצלחה מרשימים יותר היא עדיין טיפסה רק מקום אחד ועדיין ממוקמת בערך 10 נק' מהמקום השני.
הסוף כמו בכל קבוצה של טביב ידוע מראש והוא הולך להיות כאב- התרסקות מקצועית שלא ברגע יצאו ממנה. לא לנצח אפשר לקנות שחקנים בזול ולפגוע, רואים את זה למשל על רעננה, ק"ש ומכבי פ"ת לדוגמא שגם הן מצליחות לא פעם עם תקציב נמוך אך יודעות גם עונות בתחתית.
השונה בבית"ר מהקבוצות שהוזכרו קודם שהאוהדים שלה רגילים למשהו אחר. לא לנצח אוהדי בית"ר יסתפקו במקום שלישי וכדורגל אטרקטיבי פעם בשלושה משחקים, בית"ר כמו חיפה או הפועל זה מועדון צמרת והשאיפה התמידית צריכה להיות לחזור למאבק האליפות. כשהאוהדים יידרשו רכש שיאפשר תחרות עם ב"ש ומכבי הם יתחילו להתסכל ולהיות מתוסכלים מהפער מהצמרת ולא ישמחו מהפער ממרכז הטבלה.

-גיסנו- 15 במרץ 2016

ההבדל הוא שכאשר לשירצקי/לוזון/אשר אלון (בגלגולו הנוכחי) לא הולך עונה אחת, בד"כ הם מפיקים לקחים לעונה הבאה ומנסים לעלות חזרה למעלה. כשלטביב יש עונה לא טובה הוא פשוט חותך הפסדים ו/או אוסף רווחים, מועך עוד קצת את מה שנשאר ונעלם.

yaron 16 במרץ 2016

יש עוד כמה הבדלים שכולם מעדיפים להתעלם מהם:
כששחר מקים קבוצת מנודים אף אחד לא מקים מהומה.
כשכבירי לא משלם בזמן אף אחד לא מקים מהומה.
כששירצקי מתנהג בצורה מבישה (כלפי שופטים, מאמנים לשעבר וכו') אף אחד לא מקים מהומה.
אני לא ממעריצי טביב אבל חוסר האובייקטיביות כאן קצת צורם.

אמיתי 16 במרץ 2016

לא בא להגיד שהתקשורת מאוזנת, היא לא, אבל טביב לא נחת ממיאמי אתמול..יש לו מוניטין. גרוע

yaron 16 במרץ 2016

אין ספק ואני לא בא לסנגר עליו.
מצד שני כאן זה לא "התקשורת" והאמת היא לא שחור לבן.
כתבתי כבר למטה שטביב הציל את בית"ר מהתפרקות, משקיע כמה מיליונים טובים (לפחות) בשנה והקבוצה מצליחה.
מגיע לו קצת קרדיט על הפרק הזה לפחות.

-גיסנו- 17 במרץ 2016

גם להפועל הוא הגיע כמושיע כלכלי, בעונת הדאבל היה "תורם חיצוני" כדי לעקוף את שנת הצינון (אבל לא הפריע לו לחגוג עם השחקנים על הדשא). שם כספים והביא רכש מכובד (לא רק הנדוניה מכפר סבא). כשעזב אחרי 3 שנים המועדון היה בחובות עתק ועם תשתיות מוזנחות. מה גורם לך להאמין שהגורל של בית"ר יהיה אחר?

תומר חרוב 15 במרץ 2016

חובה להסכים שלא משנה מה נגיד על טביב, הבנאדם מבין בכדורגל וגם יודע לעשות ביזנס. לפעמים זה טוב רק בשבילו ולפעמים זה טוב גם בשבילו וגם בשביל המועדון. אבל את מה שיש לו אי אפשר לקחת ממנו.
הוא בוס רשע, כזה שאף אחד מאיתנו לא היה רוצה, כזה שלא משחק תמיד לפני הכללים ומתייחס בצורה זוועתית לעובדים שלו אבל הוא לא באמת חורג באופן קיצוני מהנורמה בכדורגל הישראלי. גם במכבי חיפה יש מנודים, אבל כששחר עושה את זה מקבלים את זה בסלחנות יחסית. הוא מפטר ולא משלם פיצויים, אבל יש גם מלא אקסים של הפועל תל אביב שחוו את אותו הדבר ולא רק מטביב ושלא נדבר אילו נורמות יש בכדורגל הישראלי ככל שיורדים למטה ויוצאים מהראדר של הקבוצות המתוקשרות.
לגבי מחלקת הנוער. יש הרבה חוסר הבנה לגבי תפקידן של מחלקות הנוער בכדורגל. נניח שמחלקת הנוער של בית"ר יורדת ליגה בסוף העונה אבל משלבת שחקן או שניים בבוגרים, האם היא לא עשתה את תפקידה טוב יותר מזו של מכבי חיפה שתיקח שבעה דאבלים ותשלח את הטובים שבה לעכו וסכנין? וקבוצת נוער יכולה לרדת סתם כי מדובר במחזור חלש או קבוצה לא מאוזנת אבל התוצאות בליגת הנוער הן לגמרי חסרות משמעות לגבי הצלחה של המחלקה. ויכול להיות שטביב באמת מזניח את מחלקת הנוער אבל זה לא בהכרח מכה למועדון כמו בית"ר ירושלים. טביב מוכיח שיש מספיק כישרון מסביב שאף אחד לא רואה והוא לא חייב לגדל אותו בעצמו.

אהד 15 במרץ 2016

פלוס 1

אריק י. 16 במרץ 2016

+1

אריק האדום 15 במרץ 2016

בית"ר הופכת, כמו כל הליגה למעט 3 נבדלות שתכף ארחיב עליהם, לחוות גידול למכבי.
מוצאים שחקן. מנפחים את המחיר שלו בעזרת יכולת/תקשורת/אבי נימני ומוכרים למכבי.
השחקנים מרוויחים שכר יותר טוב ותהילה.
הבעלים מרוויחים כסף לא רע בכלל.
מכבי מרוויחה גאפ מקצועי ענק.
שלושת היוצאות מן הכלל:
1. חיפה. עדיין מועדון גדול בעיני עצמו ובכלל. ייקח זמן עד שמכבי תעשה להם מה שהם עשו להפועל פתח תקווה. אם בכלל… יש שם מספיק כסף עקשנות קהל והיסטוריה. לביתר יש רק קהל והיסטוריה.
2 באר שבע. זו הפועל ירושלים של הכדורסל. יש שם מסםיק כסף לשמור את השחקנים קרוב ואפילו למשוך כאלו ממכבי. אבל זה תלוי הצלחות שבהמשך ישפיעו על כמות הכסף שאלונה תמשיך להשקיע. עושה רושם שהשנה הזו קריטית מאוד.
3. הפועל (אנחנו) גם ובעיקר שהבעלים הוא אוהד. אנחנו נעדיף להיעלם. אצלני זו אידאולוגיה. ואידיולוגיה אי אפשר לשכנע אחרת.

לפחות טביב יחריב את בית"ר… לי זה מספיק טוב

יניר 15 במרץ 2016

נרצה או לא, בית"ר וטביב כאן כדי להישאר.
יש לא מעט עסקים שמתנהלים רזה מאד, על גבול היושר תוך גאונות תקשורתית ופיננסית ושורדים ואפילו מצליחים מאד.
טביב משלם מינימום, עושה עסקאות גאוניות שבו הוא קונה בזול "שיירים " מהגדולות ( שכטר , אייבינדר וקליימן) ומציאות מליגה לאומית ומצד שני מוכר ביוקר ( דסה ואזולאי ) ונפטר בקלות ממשא עודף ( איציק כהן). גם את ההתעללות באצילי הוא מצייר כחוסר נאמנות של השחקן למועדון.
מחלקת נוער מספקת שחקנים בודדים פה ושם ובכלל למה מבחינתו צריך מחלקת נוער מפוארת אם אפשר להביא את אצילי, אזולאי ואפילו שכטר בגרושים ובתוספת זרים איכותים וזולים

-גיסנו- 15 במרץ 2016

אבל זה מה שכולם אומרים – כשאתה קונה בזול ומנסה למכור ביוקר כל הזמן, בסוף אתה נופל.
והשאלה היא מה קורה אז.
מה אתה חושב יקרה אם בית"ר תחרוק מקצועית? אם שחקנים יעזבו בלא מספיק כסף? אם השחקן הבא שטביב מאיים עליו לא יתקפל? תכל'ס, "אני אחתום בכל סכום שטביב יגיד רק שיהיה סעיף יציאה לחו"ל בלבד" נשמע לי יותר כמו שקרבן סחיטה מתאר את יחסיו עם ראש המאפיה. לצד הסיפור של זהבי על "תוותר על 100 אלף דולר חוב או שאני לא חותם לך על השחרור" התנהלות על גבול היושר נשמעת קצת אנדרסטייטמנט.

סטטיסטית, מתישהו תהיה עונה פחות טובה, פתאום הקהל של בית"ר יתהפך על טביב כמו שהוא יודע לעשות, ומה יקרה אז?
ואם אתה חושב שכל השחקנים ברי החלפה בזול, שלחילופי מאמן תכופים ובדם רע אין השפעה, ושמי שיודע לשלוף כוכבים משום מקום תמיד תמיד יצליח – רק תעיף מבט על ק"ש בטבלה.

יניר 15 במרץ 2016

אם תקנה בזול ותמכור ביוקר תהיה מאד עשיר. זה עד כדי כך פשוט.
מתברר שבסוף אצילי יחתום כמו טל כחילה , ובהמשך ימכר בהרבה כסף ויבוא אצילי חדש.
מתברר שאיומים על שחקנים עובדים , גם אם אנחנו לא אוהבים את זה. שחקנים מכירים את טביב ובכל זאת מגיעים לבית"ר.
חלקם גם משתדרגים יפה
לבית"ר היה משבר בתחילת העונה והיא שרדה אותו וגם אם יקרה משבר בשנים הקרובות הקהל מבין שלא יהיה להם בעל בית טוב יותר מטביב

-גיסנו- 15 במרץ 2016

אין ספק שמדובר באידיליה והכל תמיד נפלא
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4683648,00.html

מדהים כמה להט יש להגן על טביב למרות העבר הברור שלו והיחס שלו לקבוצה, לפני רק קצת יותר מחצי שנה.
אין ספק שיש לו עין מקצועית מצוינת. זה יפה שבשביל זה אתה מוכן לקבל איומים על שחקנים וזה נראה לך לגיטימי.
זה שטביב מתעשר אין ספק, הוא עושה את זה על חשבון בית"ר ובסוף זה יתפוצץ. זה קרה כבר פעמיים בקבוצות אחרות. נסיון החיסול, האמיתי או שלא, גם לא מפריע לכם. אדרבא.
אם תגיד שבינתיים אתה מבסוט כי אתה רגיל שפעם ב 3-4 שנים הקבוצה שלך מועמדת לפירוק – אדרבא. לספר למה השיטה של טביב נהדרת כי עכשיו יש לכם עונה טובה ועדיין יש סיכוי לא קטן שעונה הבאה תילחמו נגד הירידה וחצי סגל יעזוב – די גניבת דעת.

yaron 15 במרץ 2016

גיסינו, באמת באמת שאני אשמח לשמוע איך טביב מתעשר מבית"ר.
הוא העמיד כספים / ערבויות של 12 מיליון ש"ח בתחילת השנה ומאז הוציא עוד. סביר להניח שהוא הוציא לפחות 5-10 מיליון ש"ח במזומן מ ה כ י ס והשאר ערבויות.
הוא לא יכול לקחת שקל החוצה!
הרווח היחידי שהוא יעשה יבוא רק ממכירה.

-גיסנו- 15 במרץ 2016

ממש לא אכפת לי ממצבו הפיננסי האישי של טביב.
אבל אין לי ספק שבסופו של יום כשיעזוב את בית"ר וישאיר אחריו חורבות, המאזן הפיננסי שלו לא ייפגע מכך ואולי אף ישתפר.

כמו שטביב מזיין שחקנים על ימין ועל שמאל כדי לחסוך להם בשכר, לגרום להם לוותר על חובות ושאר נפלאות, ככה הוא יזיין גם את המועדון ככללותו ברגע שזה ישרת את האינטרס שלו, תדמיתית או כלכלית.
זה שיש לו עין טובה לשחקנים זה גם נכון אבל בלתי תלוי בעליל.
אבל רבים מאוהדי בית"ר ידועים בהפכפכות שלהם, אלה שעכשיו מגינים על טביב ודרכיו בחירוף נפש לא יהססו לקלל אותו ואת דרכיו כשהוא ימוטט את המועדון. אולי זה ייקח איזה שנתיים, אבל זה בסוף יקרה.

גיא 15 במרץ 2016

+1 על כל מילה של גיסנו

yaron 15 במרץ 2016

"זה שטביב מתעשר אין ספק, הוא עושה את זה על חשבון בית"ר ובסוף זה יתפוצץ"
התכוונת יתעשר על חשבון בית"ר?
גם זה בספק, אבל רק ממכירה.
אמרתי את זה כבר בעבר – תגידו מה שתגידו על טביב, הוא עדיין לא המציא דרך להתעשר מכדורגל ישראלי…

עדי אבני 15 במרץ 2016

תמסור את זה ל40 מיליוני השקלים שחסרים בקופת הפועל תל אביב, ולעסקאות המפוקפקות בהן שחקנים נרכשו בסכומים גבוהים יותר מאשר נדרשו, או בסכומים לא הגיוניים

עדי אבני 15 במרץ 2016

טביב מעולם לא נתן שקל למועדון כדורגל. הוא נותן לו הלוואה ודורש החזר עם ריבית. כך עשה בכפר סבא (כשלקח תמורת ה"הלוואות" שלו את כרטיסי השחקן של דה סילבה, יבואה, ידין וקליימן), כך עשה בהפועל תל אביב (מה שבסופו של דבר הפך לחוב של רמון אליו) וכך עושה גם כרגע בביתר.
וזה עוד רק ההתחלה. לפחות בהפועל תל אביב מדווחים על פער של 40 מיליון שקלים ש"הלכו לאיבוד" בספרים, יחד עם שמועות על עיסקאות סיבוביות דרכן לכאורה נכנס כסף ישירות לכיסיו ממכירת וקניית שחקנים.
אז תמשיכו להנות מהעין המקצועית הטובה (באמת) שלו. אבל התשלום יגבה בסוף

עדי אבני 15 במרץ 2016

לא מבין מה כתבת יח"צ פרה היסטורית מONE רלבנטית לשאלה שלך ולתשובה שלי

yaron 15 במרץ 2016

"טביב מעולם לא נתן שקל למועדון כדורגל"
ציטוט שלך…

עדי אבני 15 במרץ 2016

נכון. כך גם כעת. הוא מלווה ויום הפירעון בוא יבוא, ועם ריבית

אלכס 15 במרץ 2016

+1

S&M 16 במרץ 2016

אז מה אם טביב נותן הלוואה לקבוצה? זו התנהגות נורמלית של כל בעלים בכל חברה בעולם. זה היה חריג אם זה היה אחרת. כמעט תמיד השקעות של בעלים בחברה נרשמות כהלוואת בעלים.

עדי אבני 16 במרץ 2016

לא זה לא.
גולדהאר לא הכניס את מכבי לחובות על הלוואות בסך 50 מיליון שקל כל עונה.
שחר לא יבקש ממכבי חיפה החזר הלוואה על 20 מיליון שקל כפול 20 שנה
אפילו כבירי לא יבקש את 30 מיליון השקלים ששם השנה בהפועל.
טביב יבקש, ועם ריבית

Yavor 15 במרץ 2016

חוץ מזה שהבנאדם מגעיל ולא נעים, על גבול הפלילי, אין בטענות שלך כלום.

לגבי מחלקת הנוער – נכתב כבר בתגובות ע"י תומר חרוב. הישגי המחלקה לא נמדדים בגביעים ואליפויות נוער.

"…והשיטה עובדת גם כאן – טביב קונה בזול ומוכר ביוקר ומצליח להעמיד קבוצת צמרת בלי להכניס את היד לכיס" – למה זה דבר רע למועדון שהכנסותיו מוגבלות. כולם מהללים את מכבי פ"ת בדיוק על אותו קלף (לפחות עד לפני שנים ספורות).

"…שכל עוד לטביב ימשיך ללכת קלף עם השחקנים שהוא מביא משום מקום בזול, בית"ר תצליח מבחינה מקצועית. אבל כשיגיע המשבר הראשון היא עלולה לקרוס" – שוב, מה זה "ללכת קלף"? זה אומר שהוא טוב במה שהוא עושה. למה שזה ייעצר? וגם אם כן, איזו קבוצה לא "עלולה לקרוס" כשמגיע משבר? בקיצור – טענה דמגוגית.

"טביב אלוף בתכנון לטווח קצר אבל חסר מושג בתכנון לטווח ארוך." – אנחנו לא יודעים את זה, ובמציאות הנוכחית זה בכל מקרה טוב מאוד לדעת לתכנן לטווח קצר, בטח בקבוצה שהיא לא אימפריה כלכלית.

גם הביקורת על רמי לוי, לכל הפחות, תמוהה בעיניי.

איך "הוא הצליח להפוך חנות קטנה בשוק מחנה יהודה לאימפריה קמעונאית השווה מיליארדים", אבל עדיין לטעמך הוא "מנהל גרוע"? מי אמר שעליו לשנות את "הצורה שבה ניהל את הבאסטה בשוק" כאשר הוא מנהל את הקונגלומרט שלו? עד עתה זה מצליח לו היטב.

וגם:
"הבעיות שלו יתחילו…כשהוא לא יספק את הסחורה. כשיקום מישהו שיוכל להתחרות במחירים הזולים שלו. או אז, הלקוחות יעברו לבאסטה הזולה יותר בלי שום סנטימנטים…" – אצל איזה בעל עסק זה לא המצב, בטח בעסקי הסופרמרקטים?!?!? כל החוכמה שלו זה שהוא מצליח להישאר בעל מחירים זולים ולהקדים את מתחריו. ברור שברגע שזה לא יקרה הוא ייפול – זה נכון עבור כל עסק. אם כבר ההיסק שאתה מביא בהמשך ממש לא נכון: "…כי כל מה שמחזיק לקוחות אצל עסקים גם כשהם לא הכי זולים בשוק – מיתוג , שיווק, קשר רגשי למותג – הוא משהו שרמי לוי מעולם לא בנה ולא השקיע בו ולכן לא קיים אצלו…" – זה ממש הפוך כי אנשים כן מתחברים למותג שלו וימשיכו לקנות שם גם אם יהיה פחות זול, ומהסיבה שנתת אתה (!) שתי שורות אחר כך:
"יחס…שנע בין סימפטיה ואף הערצה לזה שהגיע מלמטה ונתפס כאנדרדוג ו"כעמך"" (אציין כי התייחסת ליחס מהתקשורת אך לטעמי זה היחס לו הוא זוכה מהקהל הרחב דווקא).

בקיצור איציק – לדעתי פספסת פה בגדול ופרסמת סוג של "פוסט שנאה" במסווה אינטלקטואלי. אני מבין מאיפה זה בא, כי גם אני מייחל לנפילת הביתרים, בגלל כל התופעות הקשות אותן מייצג המועדון הנוכחי, בעליו ואוהדיו הגזענים (לא כולם גזענים, הכוונה ל"גרעין" הבזוי).

חבל, חבל, חבל

-גיסנו- 15 במרץ 2016

האם ק"ש תקרוס כלכלית ועלולה להתפרק אחרי העונה החלשה הנוכחית? כנראה שלא. למה? כי שירצקי ככל הנראה ישקיע כסף כדי להחזיר אותה למעלה.
אתה יכול לומר את זה על טביב? האם הקהל של בית"ר יתחיל להגיע בהמוניו במידה והקבוצה תתדרדר עונה הבאה לפלייאוף תחתון ותציג יכולת לא משכנעת? האם בעבר כשקבוצות בבעלותו התחילו להתדרדר הוא נשאר להוציא את הספינה מהבוץ?

yaron 15 במרץ 2016

תחליף בין טביב לשירצקי על אותה התנהלות ואותן החלטות בכל קבוצה והדעות היו שטביב הורס את ק"ש ואת שירצקי מהללים על ההצלחה בבית"ר.

גיסנו 16 במרץ 2016

לא בטוח.
בניגוד לטביב, לשירצקי אכפת מהמועדון שאותו הוא מנהל כבר שנים. ולמרות התנהגות דומה בהרבה אספקטים, מוסר התשלומים של שירצקי הרבה פחות קלוקל.

yaron 16 במרץ 2016

כמה מאמנים הוא החליף ועם כמה מהם הוא סיים יפה?
הוא משדרג שכר למי שמגיע?
בדיוק כמו טביב הוא קונה בזול ומוכר ביוקר.
והכי חשוב, אפשר להגיד שיש לו דרך או חשיבה לטווח ארוך? הלך לו קלף וברגע שזה לא עובד ק"ש נלחמת נגד הירידה…

-גיסנו- 16 במרץ 2016

וכמו שאמרתי 10000 פעם – בשיטה של שירצקי וטביב אתה יכול להצליח אבל מתישהו גם תיפול. מקצועית.
והנה הנפילה של ק"ש. זה קורה.
יש קווי דמיון רבים בין שירצקי לטביב ועדיין נראה לי ששירצקי קצת פחות נוכל.
ואני שוב אומר, תעשה הפרדה בין הצד המקצועי לצד המקצועי-תפעולי.
גם אם ק"ש תרד העונה ליגה (ואני לא חושב שזה יקרה) – שירצקי ישאר, יעבוד וישקיע כדי להרים אותה חזרה.
אם בית"ר תעבור עונה כמו זו של ק"ש, לדעתך טביב יישאר בבית"ר וישקיע בה מאמצים וכסף כדי להרים אותה חזרה? אני בטוח שלא.
אני כל הזמן בתגובות פה מדגיש שיש פער ענק בין טביב המנהל התפעולי לטביב הסקאוט.

טביב סקאוט טוב אבל יש מספיק דוגמאות איך לאורך זמן כשאתה רק מנסה להמר על מציאות זולות, אתה יכול להצליח פה ושם אבל בסוף אתה מתרסק (מכבי סל מישהו?). מתישהו תהיה עונה שבה הכוכבים-משום-מקום לא ינצצו כ"כ, שתהיה פאשלה עם איזה זר או שניים, שפתאום ה"ניהול הרזה" של 2 ורבע אנשים יתברר כמשענת קנה רצוץ כשבאמת יהיה צריך אותם, ולא כאיזה הברקה חסכונית.

וגם במקרה רמי לוי, וולמארט למשל הוכיחו לאחרונה איך בסופו של דבר ניהול רזה, שכר נמוך ויחס משפיל לעובדים עלול להתהפך עליך חזרה.

yaron 16 במרץ 2016

גיסינו,
לא יודע איך שירצקי יתנהג אם ק"ש תרד וגם לא איך טביב יתנהג אם בית"ר תרד. סביר להניח שקרוב להערכות שלך.
זה עדיין לא מצדיק זריקת "עובדות" חסרות ביסוס לחלל האוויר ולהפוך את טביב לשחור משחור בלי קשר למציאות.
העובדות הן שטביב הציל את בית"ר מהתרסקות מוחלטת, מוציא כמה מיליונים טובים בשנה על הקבוצה והעמיד קבוצה לא רעה בכלל.
האם הייתי רוצה אותו במקום קרויף? רק לכתוב את המשפט הזה גורם לי להזיע :-)

עדי אבני 16 במרץ 2016

אנחנו דווקא יודעים
שירצקי ירד עם ק"ש ליגה לפני חמש שנים. הוא נשאר, השקיע יותר ועלה תוך שנה.
טביב ירד ליגה עם כפר סבא ב2008-9, הפשיט אותה משחקניה המובילים ולקח אותם להפועל תל אביב

-גיסנו- 17 במרץ 2016

שירצקי קנה שתי קבוצות בקרית שמונה, בשנת 2000. אחת מליגה א' ואחת מליגה ב', ואיחד אותן. הוא הפך את הקבוצה המאוחדת לקבוצת צמרת שגם לקחה אליפות.

כשטביב החזיק בכפ"ס 12 שנים אנחנו יודעים איך זה נגמר. אחרי 3 שנים בהפועל ראינו איך זה נגמר. אתה חושב שהגורל של בית"ר יהיה שונה רק בגלל ששם האוהדים מבסוטים מהעובדה שהוא מזרחי? הרי גם ככה כל ביקורת עליו מותקפת כ"גזענות" לא משנה עד כמה היא לגיטימית.

אז אני לא יודע כמה הוא משקיע עכשיו מכיסו בבית"ר אם בכלל. הוא קיבל את המועדון בגרושים תמורת כיסוי חובות, בהפועל ראינו כמה הוא טוב ב"כיסוי החובות" הזה, הרי איכשהו כשעזב החובות רק תפחו. אני משוכנע לאור לקחי עבר שהוא יעזוב את בית"ר בעתיד הלא רחוק, וכשזה יקרה אני בטוח שבשורה התחתונה הוא יצא בלי הפסד ואולי אפילו ברווח, ושזה יבוא על חשבון המועדון. סתם כי זה קרה כבר פעמיים.

צור שפי 15 במרץ 2016

התגובה של אביאל שכנעה אותי שהאנאלוגיה בין טביב ולוי, המעניינת בהתרשמות ראשונה, איננה תופסת. מעבר לזה בית"ר השנה באמת משחקת כדורגל שמח ומשוחרר אבל אני לגמרי מסכים לניתוח שבהעדר חשיבה לטווח ארוך העסק עלול לקרוס. כאדום כמובן לא אצטער יותר מדי.

ניינר / ווריור 15 במרץ 2016

לי קורה משהו מוזר-אחרי שנים של התנערות מביתר, חוזרת לי האהבה אליה…ועוד בתקופת טביב שזה בכלל משונה. לא חשבתי שזה מה שיקרה אבל יאללה ביתר!

אביאל 15 במרץ 2016

ניינר – ככה זה בכדורגל, בסוף הרגשות צפים רק על הדשא.

סהר 15 במרץ 2016

+1

ניינר / ווריור 15 במרץ 2016

אי אפשר לא לאהוב את הקבוצה הנוכחית ואת המאמן שלה

גיא זהר 15 במרץ 2016

אי אפשר לנתק את הקבוצה מהקהל והבעלים שלה

רפאל 15 במרץ 2016

בהחלט צפוי עוד מאבק ארוך וקשה ביותר על הבטחת המקום השלישי ב'פלייאוף' ששלוש קבוצות בו כבר מתמטית לא יכולות לזכות באליפות
( כלומר- הסיכוי שנזכה בלוטו ובטוטו באותו שבוע גבוהים יותר ).
הסיכוי שבית"ר תהיה מקום שני הוא אולי 1/40.
שנה הבאה לא נראה לי שיהיה שיפור משמעותי. קבוצה בינונית סביב ה 50 אחוז שתהיה שמחה עם העפלה לבית העליון, עם עדיפות למפגשים עם הפועל ת"א וסכנין.

בית"ר מעשית סיימו את העונה עוד לפני שהחלה.
אז אם כבר, להמשיך את החלום עוד קצת. למרות שברור שאין תכלית
והמטרה לשמה התכנסנו בליגה היא מי תמעד פחות- מכבי גולדהאר ת"א או הפועל אלונה ב"ש.

אבי גלברט 15 במרץ 2016

כאחד שבילה בביתר ירושלים 11 שנה באימון במחלקת הנוער וגם לקח אליפות היסטורית (ויחידה של המחלקה ) אומר בברור מיד .
כל שנה אמרנו שיותר גרוע לא יכול להיות ותמיד טעינו .
כתבתי פה כבר פעם ,טביב בצורה שיטתית מחרב כל מה שדורש וצורך כסף .
הוא העיף מביתר את כל שחקני הבית (הרשימה ארוכה מאד) כדי שלא יקחו לו את תשומת הלב .בשדרה הניהולית בביתר ירושלים עובדים שניים וחצי אנשים (!) בשכר !!! וזה מועדון שמגלגל עשרות מיליונים בשנה .
טביב בקמצנות חולנית במסווה של ייעול פשוט העיף וצמצם אנשים ללא הכרה .
מחלקת הנוער זה חורבן אחד גדול בתקופתו . התקופה היחידה שהמועדון היה קרוב מבחינת התנהלות הנוער לחיפה ומכבי תל אביב היתה בתקופת גידאמק .
הקהל אוהב אותו כי אין משהו אחר שקופץ על ה"מציאה" ובתחילת העונה שלא היו נצחונות הקהל דרש את סילוקו .
מחלקת הנוער לא מעניינת אותו וזה היה בכול מקום שהוא דרך .
מחלקת הנוער זה מקור לגאווה לאוהדים ושחקנים להזדהות איתם אבל טביב יודע שאז תשומת הלב תילקח ממנו ….
בקיצור בביתר כמו בביתר האוהדים שולטים והזיכרון קצר מאד .
שלושה הפסדים והקרקע בוערת …
אגב ברור לכם למה טביב ממנה מאמנים צעירים בלי כוח ….אחד כמו גיא לוי שיחסית הצליח נזרק ברגע שדרש להיות המחליט וגם רחמנא ליצנן רצה עוד קצת כסף….
ההשוואה לרמי לוי מדוייקת שניהם "שכונה" בניהול שנישאים על גלי הקיפוח ….

רומן 15 במרץ 2016

שורה תחתונה הוא מביא שחקנים אדירים במחירים נמוכים.
וזה בדיוק התפקיד של מנהל ספורטיבי, ולכן הוא מנהל ספורטיבי נפלא, נקודה סוף.
זה לא חכמה גדולה לקבל תקציב אינסופי כמו שקיבל הבן של יוהאן להביא את כל העולם, לייבש חצי על הספסל ולבנות אימםריה בישראל, בכל הכנות גם אני יכול לעשות את זה, אין פם שום ענין מסובך.
החכמה היא למצוא את רוקביצה (הקיצוני הטוב בליגה וסלח לי טב"ח) שהבן של יוהאן פספס, את פריירה, להביא את אייבינדר, להביא את שכטר שלא היה יכול לשים פנדל מול שער ריק בחיפה ולהחזיר אותו להיות החלוץ הישראלי הטוב בליגה, את בוריס קליימן שלא סופר אף שוער ישראלי אחר ולא ברור איך הוא עדיין לא השוער הראשון של הנבחרת, לקלוט את סלובו דראפיץ' שמסתובב פה שנים ולבנות קבוצה אדירה בתקציב 0.

רועי 15 במרץ 2016

תגיש קו"ח למיץ', אני משוכנע שהוא יקפוץ על המציאה.

רומן 15 במרץ 2016

סבבה לי כרגע בעבודה שלי.
אין שום אתגר מחשבתי בלבנות קבוצה עם תקציב אינסופי.

רומן 15 במרץ 2016

לא תודה, יש לי עבודה מעניינת.
אין שום אתגר בלבנות קבוצה חזקה עם תקציב אינסופי.
תשאלו את רייקארד או את המחליף שלו הליצן עם הטיקי טקה.

טרנטה 16 במרץ 2016

העבודה שלך היא להטריל את דה באזר?

יואב 15 במרץ 2016

יורדי רצה את רוקאביצה כישראלי וזה לא התאפשר אז. הוא כבר התאמן במכבי.
אולי זה עוד יקרה.

יואב 15 במרץ 2016

אגב רומן,
אפשר להוסיף לטביב את הבנת המשחק. הוא דיי קובע את ההרכב שם.

בלייק 15 במרץ 2016

לייבש חצי סגל על הספסל?
בקבוצות אחרות (בלי הבן של יוהאן ותקציב אינסופי) הסגל הוא של 13-14 שחקנים או שהן פשוט משתפות 17 שחקנים בהרכב? כי תמיד חייתי תחת תחושה שבכל קבוצה 11-15 שחקנים לא עולים בהרכב, כנראה זה רק הבן של יוהאן והרעיונות האירופאיים מתנשאים שלו.

yaron 15 במרץ 2016

רומן, למה לצטנע? לדעתי עם התקציב של קרויף אתה היית עושה ה ר ב ה יותר טוב :-)

-גיסנו- 15 במרץ 2016

כל הכסף של מיטש וג'ורדי ולא הביא את ירמולנקו => כשלון

עופר כהן 16 במרץ 2016

אוחחח רומן י'טרול, בוא נתחיל:

1) ג'ורדי קרויף במשך 2 וחצי עונות קנה זרים בחינם כדי לחסוך כסף למיטש חוץ מנוסא שהוא זר מוכח בישראל ואניימה גם כן, הישראלים שקנה מהליגה לא היו סופרסטארים (עמב"ה, טיבי, אינדבינדר, ריקן) היחידי אולי שמתקרב זה אזולאי. לשיטתך הוא היה צריך לשלם בוכטות כסף כמו גאיידמק.
בנוסף, המחירים שמציבים לבעלים כמו מיטש מאוד גבוהים, אם אתה מבין קצת במו"מ, הם יודעים שכולם יתקעו לו מחירים בשמיים אז מוכרים לו במחירים אסטרונומיים שחקנים, מה שהרתיע את יורדי מלקיחת סיכונים כספיים גם אם מקצועיים.

2) אינבינדר היה במכבי ולא התאים לשיטה, הוא לא היה הקשר היצירתי אך גם לא הגרזן הפיזי והיציב. יציב, אתה מבין מה זה? לא כמו שכטר שאחרי חודש בקבוצה בכושר פנטסטי אתה מאליל אותו.

3) אמרת שגם אתה יכול להיות לבנות פרויקט כזה- האם אתה כריזמטי מספיק וסבלני מספיק? בהחלט אתה מראה כאן שוב ושוב שאתה לא. אין לך סבלנות שוב, לגבי שכטר שאחרי חודש החלטת שהוא החלוץ הכי טוב בארץ, כאשר סטטיסטית טל בן חיים המושמץ שלך משיג הרבה יותר ממנו. רוקאביצה שלך לא פוגע 90% מהזמן וכמו שיואב אמר יורדי לא החתים אותו כי הוא היה זר. כריזמה אין לך כי הצלחת להרגיז כאן את כולם למרות שכל מה שאמרת על מכבי בצ'מפיונס היה נכון, כישרון :)

4) לא אמרת אילו שחקנים היית מביא במקום, שידוע שכאשר מנהל מכבי ת"א בפוטנציה כמוך צריך להראות ידע גבוה מזה של יורדי בתחום הכדורגל. אז אני אעשה קצת עבודה בשבילך, סתם דוגמא: ווילי אוברטום הקמרוני, יכול להוות מחליף לאלברמן. מחליף לרואביצה הייתי מביא את מרטין בארטו מפ.צ קמבור, חלוץ אמיתי. שני שחקנים מוכרים בליגה ההולנדית, אתה יודע, זאת שיורדי ובוס מכירים פי אלף יותר טוב ממני.

5) קליימן לא יותר טוב מראייקוביץ', למה? כי את ראיקוביץ רוצים באנגליה ואת קליימן לא. ככה פשוט, רוצה להגיד לי שאתה מבין יותר טוב בכדורגל מאנשי מקצוע בתחום? תוכיח.

6) סלובודן דרפיץ הוא נחנח של טביב, ואני לא זוכר הצלחות שלא קודם, והוא אימן בישראל לפני בית"ר.

7) החלוץ הכי טוב בישראל זה ערן זהבי, זה שהוא לא משחק כחלוץ, זה גם כי הוא ערן זהבי :)

8) תקציב אפס, אתה יודע מה זה אומר מר מנהל מכבי בפוטנציה? זה אומר שני דברים:
א) או שכולם יבקשו שידרוג, אם לא- יעזבו. אם יעזבו הקבוצה הייתה אפיזודה חולפת ושום דבר לא נבנה.
ב) כולם יבקשו שדרוג ויקבלו. אז זה כבר תקציב גדול מאוד.

זה לא חכמה לבנות קבוצה לעונה אחת שתיים, למשל הקבוצה שאתה תנהל ברגע שתשלח קו"ח יכולה להחליף מאמנים פעם באמצע עונה ועדיין לעמוד על הרגליים מול קבוצה עם 22 משחקים ללא הפסד, וזה עם סגל נחות משל אותה אחת.

9) בכל ראיון נאמר שמיץ לא מוציא כסף סתם, ואתה יודע את זה, אבל אתה בוחר להיות טרול. אנשים כמוך הם הסיבה שאין שום סיכוי שמשהו במדינה הזאת ישתנה, כי הם בטוחים שהם יודעים הכל. רק בריאות.
נ.ב- מכבי משחררת שחקנים לחול גם כשהיא יודעת שזה טעות, למשל ייני. מכבי חיפה שלך ובית"ר שלך עושות שמיניות באוויר לפני שזה קורה.

רומן 16 במרץ 2016

דבר ראשון הייתי משאיר את החלוץ הטוב בארץ(ולא זהבי לא חלוץ) בשנים האחרונות ראדה פריצה, ככה אולי הייתי מביא גול אמיתי בצ'מפיונס ולא מתנה משופט רחמן בן רחמן to smaller the hashpala.
דבר שני במקום להביא שוער שעוד לא עשה בר מצווה הייתי מנחית שני מגנים שמסוגלים לשים כדור על הראש, ולא את הליצנים האנרגטיים החביבים שיש לכם (ריקן ודסה, שני שחקנים בינוניים מינוס) ומתאבד על בוריס לשער, אני שומע את הסיפורים של אוהדי מכבי ת"א על ההתעניינות באנגליה, מודה שאני לא נמצא בקשר ישיר עם הסקאוטרים אבל לא ראיתי את השם של העילוי הסרבי בכותרת הראשית בגארדיאן.
שורה תחתונה מכבי של השנה זה זהבי, אתה מוציא ואתו ויש לך קבוצה שנלחמת איתנו על כרטיס לאינטרטוטו.

עופר כהן 16 במרץ 2016

1) יש הגבלת זרים חביבי, גם אם במקום ראיקו תשים את קליימן עדיין תוכל להחליף רק מגן אחד. ושוב אתה לא נותן שמות,
יכולת להגיד בייקר (אני כנראה מבטא לא נכון את השם) מגן שמאלי מעולה ששיחק בליגה הולנדית, צעיר ואיכותי (26-25) אך יעלה כמו ראיקוביץ אם לא יותר. כמובן שאתה לא נותן שמות, וכל הקטע הוא שאם אתה לא נותן שמות אז הביקורת שלך חסרת ערך, הרי כל הקושי זה לא רק למצוא שם אלא למצוא שחקן שיתאקלם פה, בינתיים ג'ורדי עושה את זה (ראיקו, מדו, נוסא, סה, קרלוס, מיטרו, סטיב גורי התאקלם אבל הבנאדם שרוט, ארנשואו עזב דווקא כשהתחיל להראות כדורגל).

2) הגארדיאן לא דוגמא לכלום, יש להם דברים הרבה יותר חמים לכתוב עליהם משוער סרבי בן 20 שמשחק בלבנט ואולי עובר לצ'פיונשיפ.

3) זהבי לא חלוץ יחסית לעצמו, יחסית לליגה כן. זה כמו להגיד שטרקטור שיכול לנוע ב-500 קמ"ש זה לא מכונית מרוץ, אבל הוא יקבל דירוג יפה בפורמולה 1, מה שלא משנה את העובדה שהוא הכי יעיל כאשר הוא בשדה.

4) ראדה פריצה לא הביא את המספרים שזהבי הביא כאשר הם שיחקו בעמדת החלוץ, גם אם ניקח פרופורציה למספר הדקות שקיבלו.
שופטים לפי מציאות, לא לפי הסטטוס עמדה שכתוב בפרטי השחקן.
אני כן אסכים אתך שראדה פריצה 9 הרבה יותר מזהבי, אבל זה כבר משהו אחר. חלוץ זה מושג רחב בהרבה. תשאל את המאמן של מראדונה שהתראיין לערוץ הספורט.

5) השורה התחתונה שלך לא בהכרח נכונה, כי אתה לא נביא ולא יכול להגיד מה היה קורה. סתם ככה: זהבי היה נמכר רק ואך ורק בכסף גדול. זו עובדה משפטית. מהכסף הזה ניתן היה להביא את טיירון צ'רי שרצו להביא (טכני מזהבי), וכן את האריס בתחילת העונה, בנוסף לרמי גרשון שלא היה אז כמו שהוא עכשיו ולהוציא את קרלוס, סתם תרחיש. וככה היה לך תחליף לזהבי. בקיצור- הנבואה ניתנה לשוטים.

רומן 16 במרץ 2016

אתה רוצה להגיד לי שלחיפה של 2001 היה תקציב גדול מהתקציב שלכם השנה?
עזוב חיפה של 2001, קח את ת"א של דגו (דגו???) ב2004 נדמה לי, עשו קמפיין מכובד מאוד, איזה תקציב היה להם?
אתם מסתכלים על הבן של יוהאן כמו על משיח, אבל האמת היא שיחסית לכסף הוא די אכזבה, כי באמת שהליגה הישראלית היתה מביכה בשנים האחרונות, חיפה נוראית, הפועל לא קיימת, בת"ר מפורקת, עזוב.. שנה לפניכם ק"ש לקחה..
אתה באמת חושב שזאת חכמה גדולה לזכות פה באלופות עם תקציב כזה?
המדד בעיני זה אירופה והבן של יוהן הושפל שם השפלה גדולה.

עופר כהן 17 במרץ 2016

1) אתה שוכח את האינפלציה רומן, ככל שהשנים עוברות משלמים יותר וכן להשוות בין תקציבים מבלי להתחשב באינפלציה זה לא רלוונטי לדיון. ערכו של כדורגל כמוצר עולה, כמות האנשים שצופה בו עולה וכו'…רק תראה מחירים של שחקנים היום לעומת פעם.

2) זה שמכבי חיפה פגעה פה ביעקובו, בפראלייה ובכל השאר יכול ולא מוגבל ל-להעיד על שני דברים: מזל ומחקר.
למשל אצל טביב זו הייתה קומבינה להביא את יבואה ודה סילבה, לכן הוא לא נחשב.
בנוסף, העובדה שמכבי חיפה הייתה אובראצ'יברית מראה שהיא בעיקר אובראצ'יברית. לא שמכבי כישלון.
הרי מה הדבר העיקרי (חוץ מרמה) שמבדיל בין שחקנים זרים שמגיעים לישראל לשחקנים שמגיעים לפורטוגל, אוקראינה ואנגליה?
כושר משחק! שים לב שלא מעט זרים בכושר משחק, המועמדים להגיע לישראל מליגות טובות יותר, פשוט לא באים. זה מאוד פשוט:
את מתכנת בגוגל, עם תנאים, מוניטין, עם פרוייקט מעניין. עכשיו אומרים לך לך תעבור למקדוניה כי יש איזה אלכסנדר שחושב שהוא גדול ורוצה להרים סטארפ במיליונים, אבל אין לו ממש מושג ביחס לגוגל והוא גם בכלל לא משלם יותר משמעותית. למה שתעבור?
אין לשחקנים טובים סיבה להגיע לפה. חיפה פגעה בול- כל הכבוד לה, מכבי מתקשה לפגוע בול עם 5 זרים ברמת מקום 2-3 בליגת אלופות והיא כישלון? למה שזרים ברמת מקום 2-3 בליג"א יבואו לפה בכלל?

3) מכבי כן הצליחה לעבור את הבית שלה בליגה האירופית ולהפסיד לקבוצת טופ 20 באירופה בזמנה (באזל) ב-32 הגדולות, מה שמחזק את הטיעון שלי שהיא לא כישלון. בנוסף, בעונה של אוסקר למכבי לא הייתה אופציה לשחק באירופה בזכות סיום עונה מזוויע של איווניר (לפני שיורדי הגיע) ולכן מכבי הגיע לאירופה פעמיים מתוך 3 אפשריות. כאשר בפעם שלא הצלחנו הייתה מלחמה.
הערה לגבי מלחמה: אל תגיד לי שזה לא משפיע, האוקראינים עצמם, לפני המפגש מול מכבי, אמרו שהליגה האוקראינית נחלשה מאוד כתוצאה ממלחמת אזרחים ואם אני לא טועה מלא זרים עזבו. אני מאמין שלהתאמן תחת טילים ולשחק בפאקינג ארץ אחרת את משחק "הבית" שלך, קצת משפיע. גם מאמן שמת לעזוב באזעקה הראשונה לא תורם.

4) שנינו לא נשכנע אחד את השני לגבי קליימן כי אין לשנינו גיבוי בעובדות סטטיסטיות על היכולת שלו. אז כל אחד ישאר עם הדעות שלו.

5) זה כן חכמה לזכות, מפני שלפני ג'ורדי מכבי הייתה נוראית כמו חיפה עכשיו ואף יותר. יחסית למכבי עצמה ג'ורדי הוא אכן סוג של מושיע. לאף אחד במכבי לא אכפת כמה חיפה וק"ש נחלשו. אכפת לנו שאין יותר סוכנים על הגדרות, אין יותר חיפופים באימונים, אין יותר רכש על סמך שם ואין יותר הדלפות בסיטונאות הזורעות רעל בחדר ההלבשה.
אלו דברים שעושים לאוהדים נחת יותר מאשר עוד 5:0 על ק"ש.

6) ראית את הגולים של דגו נגד אייקס בצ'פיונס? אפילו אני אומר שהם בדיחה.
אני לא אדם דתי אבל מכבד את המטאפורה.

עופר כהן 17 במרץ 2016

משום מה השורה האחרונה שלי נכתבה לא במקום הנכון, זה היה אמור להיכתב לגבי ג'ורדי המושיע….

רומן 17 במרץ 2016

גם חיפה נתנה 3-0 לאולימפיאקוס וליונייטד בג'י אס פי ולא בקרית אליעזר..
ככה שהטיעון שלה מלחמה לא תופס.

עופר כהן 17 במרץ 2016

באתי לכתוב עוד מגילה ואז הבנתי את הטעות שלך (לדעתי הצנועה), אסתפק בחפירונת:
אתה אומר שהליגה הישראלית חלשה, ולצורך העניין אסכים אתך שכסף,רכש ומאמן טוב שווים פה אליפות.
חשבת שאולי אירופה זה משהו שהוא בדיוק המקרה ההפוך? שכדי להצליח בליגה זה קל מדי, אך להצליח באירופה קשה מדי? קח למשל את עניין ההגרלה, את הבדלי הרמות הגדולים, הבדלי תקציב, את העובדה שטעות אחת במשחק אירופי קריטית הרבה יותר מכל טעות במשחק ליגה רגיל.
לכן אני חושב שכל הטיעון שלך על הצלחה של חיפה (מקרה סופר בודד וסופר לא מייצג) הוא לא רלוונטי. מחיפה של אז נשארו שיירים. מכבי רק מתחזקת. יש לה מנכ"ל שאפתן, מאמן שאפתן, בעלים שאפתן ומנג'ר שאפתן. מכבי רוצה להתקדם כמועדון ולא שמה את כל יהבה על מפעל אירופי כזה או אחר. יורדי חתם על הארכת חוזה אחרי שמכבי הודחה לאחר המלחמה. גנב דעת/מפונק/בן של/שקרן היה עושה ככה?

טרנטה 16 במרץ 2016

כל מה שאגיד רק יפגום במופע שאתה נותן כאן. בכל זאת – חייב רק מילה על בוריס: שוער חלש מאד. יודע לנפק הצלות יפות על קו השער כמו שוער כדוריד אבל חסר מושג בכדורי גובה, אחד על אחד, וכל כדור שטוח זה גול אצלו. אתה מוזמן לראות את תקציר הדרבי עם השלושער של זהבי. בכלל נראה שזהבי מאד אוהב לפגוש אותו.

טרנטה 16 במרץ 2016

שכחתי את התכונה הבולטת ביותר שלו: היכולת לבזבז זמן כמו בליגה א'.

-גיסנו- 16 במרץ 2016

האמת שלזכותו של קליימן ייאמר שהוא עשה קפיצת מדרגה יפה בשנתיים בבית"ר (מאז המשחק ההוא נגד זהבי). אישית עדיין מעדיף את ראיקו.

יואב 16 במרץ 2016

טרנטה,
שכחת גם שהוא רוסי((:

נתן 15 במרץ 2016

איציק,פוסט שטחי ונבוב במסווה ידעני. 1. "טביב אינו מרויח כסף מכדורגל" נמק,הסבר וגבה בנתונים. 2.מהיכן כספו של טביב. 3.לא כל המזרחים המצליחים דומים. לא כל העסקים דומים. 4.רק היום אנלוגיה בחינם יותר זול מרמי לוי.

יניב פרנקו 15 במרץ 2016

אני מכיר היטב את ענף הקמעונאות – כדאי לנהל רשת מורכבת כמו רמי לוי במציאות הנוכחית צריך להיות בעל אייקיו גבוה במיוחד עם יכולות מדהימות.
רק להבנה – המחזור של מכבי רגל הוא מחזור של חנות אחת ברשת כמו רמי לוי.

לא אהבתי בכלל את הפוסט וההשוואה.

אמיתי 15 במרץ 2016

איך זה קשור לטענה בפוסט? מישהו מפקפק בכישורים ובאי.קיו שלו?

Amir A 16 במרץ 2016

120 תגובות בפוסט על כדורגל ישראלי ואז יוצאת ההודעה שאלי אוחנה וגיא לוזון מועמדים לאימון הנבחרת. עדיף היה לכם לרשום 120 תגובות בפוסט על מערכת הפקת הקול של החדרגליים מכוכב HD 5788 מגלקסיה אנדרומדה כתזה להתקשרות איתם באמצעות גלי כבידה, היה נותן לפחות תחושה שאתם מדברים על משהו שבאמת קיים.

איציק אלפסי 16 במרץ 2016

וואלה… ואני דווקא בדיוק באתי לכתוב תגובה איזה כיף לקרוא דיון אינטליגנטי, מקצועי רהוט ולא מתלהם על כדורגל ישראלי.
אז נכון, אפשר להתנשא מעליו ואפשר לזלזל בו. ובטח שיש המון סיבות טובות. אבל מסתבר שגם אפשר להתייחס אליו ברצינות ואפילו ליהנות ממנו.

Amir A 16 במרץ 2016

איציק, לדבר על כדורגל ישראלי אחרי ההכרזה הזו זה כמו לעבור לטור של דורפן על התרופות ולנהל שם דיון ארוך על הספורט כמייצג הטהור של הרוח האנושית השואפת להתגבר על חולשותיה בכוחותיה עצמה. בכלל, הכי טוב היה אם היית מבטל את הכדורגל הישראלי ומשאיר רק את הדיון עצמו.
אני באמת מקנא בך ובאנשים כמוך שנשארת בהם טיפת נאיביות אחרי שהמציאות יורקת להם בפנים פעם אחרי פעם.

רפאל 16 במרץ 2016

עכשיו אני מבין מה הקטע עם השיימינג הזה על ברקו.
רצו למנוע ממנו להיות מועמד לאימון הנבחרת.

אמיתי 16 במרץ 2016

פחחח..לצערי אני יכול לאשר ממקור שני שיש דברים בגואה..
הוא שכונה

אביאל 16 במרץ 2016

אמיר – לגבי אוחנה אכן אני לא מבין איך הוא נשקל, נכשל בכמעט כל מקום בו עבד. לעומת זאת גיא לוזון מועמד ראוי ביותר לאימון הנבחרת, סיפק הרבה קבלות, בטח ביחס לגילו הצעיר.

ותאמין לי שקשה לי לכתוב את זה, בתור אחד שגיבור ילדותו היה אלי אוחנה.

צור שפי 16 במרץ 2016

אביאל, גיא לוזון? קבלות?? אנחנו מדברים על אותו אדם??? זה אני מכיר הוא אחד שהגיע לכל תפקיד בגלל קשרי עסקים של משפחתו ולא בגלל הרקורד המקצועי שלו והוא גם כישלון מקצועי ומפוטר סידרתי, למרות אותם קשרים. מתוך השמות שהוזכרו עכשיו רק אלישע לוי הוא מועמד לגיטימי, השאר זה פשוט בושה.

the bird 16 במרץ 2016

צודק לגמרי צור אלישע הכי ראוי,
לפי המועמדים אחריו הייתי שם את בן שמעון שלפחות לקח אליפות פה.
איזה מועמדים ):

אביאל 16 במרץ 2016

צור – כן, מה שהוא עשה בליגה הבלגית זו קבלה מספיקה, אמנם הוא בסוף הוא הפסיד את האליפות אבל זה בעיקר בגלל הקיזוז.
אלישע לוי בהחלט מועמד ראוי מבחינת רזומה, לצערי יש לו יותר מנטליות ישראלית, צריך קצת לשבור את הכלים וגיא לוזון יודע היטב ״להטריף״ שחקנים, זה בדיוק מה שהנבחרת צריכה.

בכל מקרה, קמפיין המונדיאל הבא אבוד בכל מקרה, צריך לכוון ליורו הבא.

Amir A 16 במרץ 2016

אביאל, תראה איזו הזדמנות פז. לכולם ברור שהמונדיאל הבא אבוד וכך למאמן הבא של הנבחרת יש את השקט לעבוד במשך קדנציה ארוכה ולעשות משהו שאולי לא עשו כאן עד עכשיו בגלל הציפיות להישגים כאן ועכשיו. אז הפתרון הוא להביא שייע משוכלל? מאמן ש"מטריף" שחקנים?
אם היה מדובר בעסק פרטי אז לא היתה לי בעיה אם היו מממנים את הסוס של קליגולה למאמן. אבל זה לא. והתקציב אם אני מבין נכון מגיע מכספי ציבור, וככזה לא ברור לי איך הקרקס הזה עובר בשקט.

תרשה לי להפנות אותך לטור מאלף של שלמה מן בעין השביעית:

www dot the7eye dot org.il /196895

צור שפי 16 במרץ 2016

אביאל אנחנו חלוקים. העונה הטובה בבלגיה שגם היא הסתיימה בכישלון היא סטיית התקן, היוצא מהכלל שמוכיח את הכלל.

אמיתי 16 במרץ 2016

התשובה היא צוות אימון זר..מכבי שם כבר ופשוט אין מאמנים בארץ עם
כל התכונות לאימון נבחרת..לוזון לא מתאים..צריך לעבור עוד כמה דברים

-גיסנו- 17 במרץ 2016

ללוזון יש ריטואל קבוע בכל מקום בו הוא מאמן – הנבחרת הצעירה, ליאז', צ'רלטון, הפועל ת"א וכו'.

הוא מגיע, מכניס את המערכת לטירוף חיובי, השחקנים מבסוטים ומחברים כמה נצחונות. אחרי כמה חודשים ששלב ההאנימון נגמר, מתגלה שהוא לוקה בלא מעט דברים ושלא מספיק רק להכניס מלא מוטיבציה, צריך קצת תוכן מעבר לזה. ואז מתחילות תוצאות לא טובות, מתחילים לצאת לכלוכים, לוזון תמיד בטוח שכל הביקורות זה כי הוא לוזון (בארץ) או יהודי (בחו"ל) כי הוא הרי המאמן המושלם, ובסוף הוא מפוטר והאוהדים חוגגים.

לוזון, עם כל הכבוד ולמרות חלק ממעלותיו, הוא התגלמות החאפריות הישראלית. קיצורי הדרך והמחשבה לטווח הקצר.

אריק 16 במרץ 2016

אוחנה לוזון וסוס.

שמעון 16 במרץ 2016

רמי לוי גאון שיווקי. ההכפשות מהתקופות האחרונות הן מכוונות על ידי המתחרים (בעיקר שופרסל) שניסו הכל בשביל להוריד אותו כולל הקמת סניפים לידו מטרים ספורים ואותם מחירים. רמי לוי לא מוציא שקל וחצי על פרסום, הוא מפרסם את עצמו לב, אם יוצא מבצע חדש אז הוא בא להתראיין בתכניות ומדליף לגלובס וכלכליסט וכו', שופרסל מוציאה מיליונים על פרסום.
אתה משווה את טביב אליו? טביב כולה תפס עונת פוקס בבית"ר, הוא אדם מגעיל ביחס שלו לשחקנים אבל זה ביזנס לגיטימי, הוא עושה הכל שירוויח במקסימום. אם אני אצילי הולך לשבת שנה ביציע ואומר לו ביי, נראה אותו מפסיד כל שקל עליי. ואגב טביב מנהל גרוע מאד, הרס כל קבוצה, עונת פוקס בביתר או או שניים לא הופכות אותו למנהל טוב, זה רק בתקשורת.
הוא ורמי לוי לא ברי השוואה בכלל.

אמיתי 16 במרץ 2016

אוף טופיק טיפה:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4779205,00.html
כנראה שלא צריך שירי שואה בשביל שהמישטרה תרביץ לך..

Comments closed