נווה מדבר

בחיים אין קיצורי דרך. בטח לא בכדורגל

אוגוסט 2007, צהרי יום שישי מהביל באצטדיון וסרמיל המרופט בבאר-שבע. כמה מאות אוהדים מגיעים למשחק פתיחת העונה בליגה הלאומית בין הקבוצה המקומית לבין הפועל רעננה. ביציע הבעלים החדש של המועדון, אשת העסקים אלונה ברקת, שאחרי סאגה ארוכה רכשה את זכויות הניהול מהבעלים המיתולוגי אלי זינו ממנו ניסו האוהדים להיפטר במשך שנים. בהרכב הפועל באר שבע מככבים שמות כמו דודו בן שושן, דודו פדלון ואביעד פרנקו. תשעים דקות משמימות ללא שערים מתקרבות לסיומם עד שדודו אברהם, קשר האורחת, מעלה את רעננה ל-1:0 וחותם פתיחה עגומה לקדנציה של הבעלים החדשה.

איזו דרך עברה הפועל באר-שבע מאז.

נדמה לי שאפשר לחלק את ארבעים שנות המדבר של המועדון לשניים: שלושים ואחת שנות התברברות ותשע שנות אלונה ברקת.

נכון, גם בשנים האלה הייתה התברברות. לקחו שנתיים עד שאלונה הובילה את באר-שבע חזרה לליגת הבכירה, עוד ארבע שנים הקבוצה נאבקה בתחתית הליגה ורק בשלוש השנים האחרונות הפכה לקבוצת צמרת עד האליפות המרגשת אמש.

אבל להתברברות הזו היה כיוון. הייתה דרך. שכמו דרך מאופיינת בעליות ומורדות. ניסוי וטעיה. אבל הלמידה והשיפור היו מתמידים, כפי שמראה טוב מכל גרף ההישגים במהלך תשע השנים האלה.

יש לי הערכה רבה לפועלו של מיץ' גולדהאר במכבי ת"א. אבל דבר אחד מציק לי. העובדה שהוא בחר לוותר על אנשי המקצוע המקומיים. לקח לו משהו כמו שנתיים להבין שכדי להצעיד את המועדון להישגים הוא חייב שינוי מהותי במנטליות של המועדון (המונח "תרבות" שהוא חוזר עליו כל הזמן). זה נכון. אבל באיזשהו מקום הוא בחר בדרך הקלה. להביא אנשי מקצוע (ניהוליים ומקצועיים) זרים וליצור איזושהי בועה שבה המועדון מתפקד כמועדון לא ישראלי שלוש דקות מצומת חולון.

הדרך שעשתה אלונה ברקת בבאר-שבע מוכיחה שאפשר לעשות את זה גם בעברית. נכון, זה אולי לקח יותר זמן ועם מהמורות גדולת יותר בדרך, אבל אלונה עשתה שירות חשוב, לא רק לכדורגל הישראלי, אלא גם לחברה הישראלית, בשינוי שהעבירה את המועדון.

צריך לומר זאת גם היום. עד לפני כמה שנים הפועל באר-שבע הייתה מועדון מאוס. עם קהל אלים, אצטדיון מגעיל (גם בסטנדרטים של מה שהיה פה בשנות השבעים והשמונים) ותרבות ניהול שלהגדיר אותה "שכונתית" מעליבה את השכונה.

והנה היום כל המדינה שמחה וגאה בהישג של המועדון הזה. כולם רצו שבאר-שבע תזכה. לא בגלל שנאה למכבי ת"א הפעם, אלא בגלל שמגיע לה. בגלל שזה סיפור ישראלי יפה ומרגש.

גם לפני ארבע שנים זכה מועדון מעיר פריפריאלית ולא אופנתית כמו קרית-שמונה באליפות. אולם, איזה הבדל. בעוד את האליפות של קרית-שמונה חגגו בהרמת כוסית בחדר הישיבות של איתוראן, האליפות של באר-שבע פוצצה את החזה מגאווה לחבל ארץ שלם.

וזו ההוכחה שניתן לשנות. גם מנטליות וגם תרבות. ושישראל לא מרוכזת רק בין חדרה לגדרה. שיש חומר אנושי מעולה בעוד מקומות. שצריך להאמין בו. לטפח אותו. לתת לא את הכלים להצליח והוא יצליח. בגדול.

חוץ מאלונה, מי שאולי מסמל את ההישג הזה של הפועל באר-שבע הוא ברק בכר. איש השנה בכדורגל הישראלי מבחינתי.

בגיל כל-כך צעיר, עם ניסיון מועט יחסית, הוא עמד בלחצים שמנוסים ממנו בהרבה קרסו בהם. בשקט, במקצועיות, ברגישות יוצאת דופן, הוא צלח משברים שהיו מפרקים כל קבוצה אחרת (בוקר טוב לך יעקב בוזגלו, עד שהבן שלך זוכה באליפות אתה יושב בבית, מעשן בשרשרת ומקלל את כל העולם, לא חראם?).

ואין מצב שאני מסיים פוסט על באר-שבע בלי מילה על המאור הגדול.

מי שקורא אותי לאורך השנים מכיר ודאי את הפטיש שלי לקוסם הקטן מיבנה. אתמול היה זה מליקסון במיטבו. עף כמו פרפר עוקץ כמו דבורה.

וגם כאן, קרדיט לברק בכר. שבהחלטה מקצועית מבריקה הוציא אותו מהאגף ומיקם אותו בתפקיד הקשר המרכזי שמאחורי החלוץ, נתן לו את המפתחות ושלח אותו להביא את האליפות.

וזו לא רק החלטה מקצועית. זו גם החלטה מנטלית. כי למליקסון למרות גדולתו יש נטייה להיחבא אל הכלים. אבל בכר ידע וזיהה שיש בו גם את היכולת להוביל את הקבוצה וקיבל החלטה נבונה ואמיצה ברגע החשוב ביותר.

כמו שמואל הנביא שראה באותו נער ג'ינג'י רגיש ועדין, שאוהב לשיר ולנגן בכינור, גיבור חיל, מצביא ומנהיג שיוביל את ממלכת ישראל לאחד הפרקים המפוארים בתולדותיה.

באר שבע אלופת המדינה - כן, זה לא היה חלום!
"אני גאה בבחורים שלי"

115 Comments

גיסנו 22 במאי 2016

אפתח ואגיד שוב ברכות לב"ש על אליפות ראויה ועונה מצויינת כדי שאולי לא יתלהמו עלי.

6 שנים אלונה ברקת עשתה בעיקר טעויות וזרקה המוני כספים על כלום. עד שבא מיטש עם קיצורי הדרך שלו ונתן דוגמה איך מועדון צריך להתנהל. אלונה הראשונה ללמוד מזה במקום לתקוף את זה.
ומגיע לה כל הכבוד, באמת.
ומגיע גם לבכר כל הכבוד.
ושיחגגו עכשיו כי מגיע להם.
אבל בוא נחכה ונראה האם העונה הנהדרת שלהם ברמה של אליפות היא הבלחה או לא לפני שיוצאים בכל ההצהרות.

אריאל גרייזס 22 במאי 2016

מה זה משנה אם זה הבלחה או לא? הביאו אליפות אחרי 40 שנה, ברקת יכולה להסתובב שיכורה ברחבי העיר ולהקיא בכל בית והיא עדיין תהיה אלילה

גיסנו 22 במאי 2016

איך ידעתי שישר מישהו יקפוץ בלי לקרוא באמת
"ושיחגגו עכשיו כי מגיע להם" לא מספיק ברור??

הסייג היחיד שלי הוא מחגיגות ה"אלונה עשתה את מה שמכבי עשתה עם צוות ישראלי", אני אומר שאולי כדאי לראות מה קורה גם בהמשך לפני שמפליגים בסופרלטיבים שהולכים יותר רחוק מהעונה הנוכחית.

אריאל גרייזס 22 במאי 2016

למה לסייג? לקחו אליפות, זאת היתה המטרה שלהם. לא להגיע לליגת האלופות, לא לייצר המשכיות. לקחת אליפות. ועשו את זה מול קבוצה אדירה כשהיו להם מיליון הזדמנויות לקרוס בדרך. אין שום סיבה לסייג. גם אם הם יירדו ליגה שנה הבאה, הם את שלהם עשו ומגיעים להם כל הסופרלטיבים

איציק 22 במאי 2016

דווקא פה אני לא כל-כך מסכים. אלונה כל הזמן מדברת על הדרך בכול המובנים. התנהלות המועדון, התנהגות האוהדים וכל מה שנובע מכך. אתה רואה המשכיות, לא בלי טעויות אבל עם מטרה להיות בצמרת בהתנהלות נכונה. זה לא יביא אליפות כל שנה וכנראה גם לא אירופה, אבל בהחלט מצופה מבאר-שבע שתמשיך להתנהל בצורה מסודרת וחכמה באופן שיצור את ההזדמנות לעוד אליפויות. שנה הבאה היא בהילט מבחן לבאר-שבע. לא מבחן של אליפות כי אם יותר של המשך התנהלות והשארות בצמרת, ולא שאתנגד לאליפות נוספת.

אריאל גרייזס 22 במאי 2016

מצופה, אבל גם אם זה לא יקרה, אני לא חושב שזה יפחית בעוצמת ההישג

יניב פרנקו 22 במאי 2016

עוד לא ראיתי אלופה ישראלית שסתם לקחה אליפות – זה תמיד "הדרך".

גיסנו 22 במאי 2016

אתה משנה את קנה המידה תוך כדי דיון כדי להתאים אותו למידות שלך ולצאת צודק.

ההישג יפה מאוד והעונה של ב"ש בהחלט שווה אליפות. אבל אתה רוצה לדבר על תהליך שעולה על זה של מכבי אבל עם צוות מקומי ופחות כסף? בוא נחכה עם זה קצת כי צריך פרספקטיבה של זמן.

אריק י. 22 במאי 2016

אמלק: כל הכבוד לב"ש על האליפות אבל היא בחיים לא תגיע לרמת ניהול של 'יורדי' ושל מיטב המוחות של הצוות הזר במכבי.
מכביזם פתטי.

גיסנו 22 במאי 2016

עוד חמור קופץ בראש

אריק י. 22 במאי 2016

אבל זה מעולה, תמשיכו ככה. כל זמן שאתם ממשיכים לספר לעצמכם סיפורים על ניהול ברמה עולמית ועל צוות זר עם חשיבה ייחודית ועל אנושית,
וכל זמן שתשימו את מירב הז'יטונים שלכם על הפן הזה של הניהול ופחות תשקיעו בעיבוי הסגל, בשחקני רכש טובים ובזרים איכותיים יותר- ב"ש תמשיך (או תתחיל) את מגמת העליונות שלה בכדורגל הישראלי.

אריק י. 22 במאי 2016

אלונה בשנתיים האחרונות הבינה שאין תחליף לאיכות של שחקנים. לא מנג'ר על, לא מנג'ר סופר על, לא מנג'ר סופרמן ולא מנג'ר ספיידרמן יכולים להוות תחליף ראוי לרכש איכותי ולסגל עמוק.

קפטן קוקי 22 במאי 2016

לא חושב שאתה צודק.
הרי גם בתחילת העונה שעברה היו הרבה קולות שאמרו שלב"ש סגל שלא נופל משל מכבי. ראינו איך זה נגמר.
העונה יש להם את כל הכשרון הזה בסגל ומאמן נדיר בקנה מידה ישראלי.
אני לא חושב שהימצאות פונקציה של מנג'ר סופרמן כמו ג'ורדי קרויף מחלישה את הרצון לרכש איכותי וסגל עמוק.
אגב – יצרת פה מציאות שבה מכבי "מנהלים" וב"ש "בונים". מילא שזה לא נכון, אבל עם כל "ניהוליות היתר" כביכול, הפער הוא 2 נקודות. בעונה של ליג"א.

תולעת 22 במאי 2016

תכלס, לכן לב"ש הרוטציה הכי קצרה בליגה ובינואר הביאה את בראון וגאדיר שתרמו לאליפות הזאת בערך מה שתרם אור חביביאן.

רן 22 במאי 2016

כמובן אל.תיתן.לעובדטת לבלבל אותך.
בש עשתה פרוייקט יפה מאוד והיא באמת בעונה היסטורית מבחינת מספרים.
אבל וזה אבל גדול.

בש עדיין לא שם.
היום מתחיל התהליך האמיתי שלה, לשמור על הסגל , לתת עונה באירופאית ולשחזר ריצה בצנרת.
אימפריות היו בחיפה בביתר לפני, עם צוות ישראלי והרבה כסף.

מיץ מנסה לבנות משהו אחר, קבוצה שתרוץ כל שנה באירופה.
כזו ששחקנים שזכו איתה באליפות ישארו ויימשכו הלאה.
השנה באמת הייתה מדהימה לבש מוריד את הכובע היא אלופה ראויה.
אבל לפני שמכתירים מלכים בואו נחכה קצת

גיא זהר 22 במאי 2016

שתי הערות. 1. כל השחקנים בבאר שבע חתומים גם לעונה הבאה לפחות. 2. אני לא מזלזל בכלל בדרך של מיטש אבל היא מגובה בהרבה אבל הרבה כסף (לא בית"ר של גאידמק אבל יותר מאשר אי פעם חיפה הגיעה).

רן 22 במאי 2016

גם חיפה של שחר קנתה את כל השחקנים בשוק, והייתה מגובה בהרבה כסף.
אני פריק של תהליכים. בכלל אני חושב שהסיבה שהספורט הישראלי כזה אדיר בגילאי נוער וכזה כושל בהוגרים היא שאין זמן לתהליך, בישראל אתה חייב להיות הכי טוב עד גיל 17 אם לא אתה הולך לצבא, באירופה אתה יכול להשקיע בטכניקה ולמידה ולפרוץ בגיל +20
ועכשיו השאלה האם בעשר דנים הקרובות נראה את מכבי
1. זוכה 3 אליפויות כל 4 שנים
2. משבחת שחקנים סטייל פרץ ופרץ ומוכרת אותם לאירופה.

לקיחת צוות זר זה לא קיצורי דרך , להיפך זה מבט לטווח הארוך.

נ.ב. אני מסכים שאלונה למדה הרבה מצורת הניהול במכבי ועשתה עבודה מדהימה. לקחה החלטות קשות כמו להביא את בכר במקום אלישע. וכן הלאה.
כל הכבוד והלוואי ושחר יחזיר את חיפה לטופ עם ניהול כזה וטביב את ביתר (הפועל מבחינתי יכולה להישאר עם אלי גונב דעת גוטמן בתחתית) ותהייה ליגה של יותר מ 2 קבוצות שמשיגות 88% הצלחה

אריאל גרייזס 22 במאי 2016

הספורט הישראלי ממש לא אדיר בגילאי נוער, זאת אשליה אופטית. ביחס לבוגרים הוא הצלחה, אבל לא יותר מזה

רן אתי 22 במאי 2016

אז אין לך מושג.

בכל ענף אולימפי אנחנו חוזרים עם מדליות מאליפויות עולם ונוער באופן קבוע.
שחיה , שיט, ג'ודו טייקואנדו

כנראה שמקום 3 באירופה או מקום 3 בעולם הם כישלון מבחינתך.

לעומת זאת שמגיעים לגילאי בוגרים מס, הזוכים יורד משמעותית ויותר מזה לא בכל שנה יש זוכה (ויש ענפים שבכלל אין זוכים).

בכדורסל הגענו לגמר אליפות אירופה בעתודה, מעפילים לשלבים יחסית גבוהים בכל טורניר והבוגרת פח.
כדורגל הוא באמת היוצא דופן שם אנחנו לא טובים לאורך כל הדרך

אריאל גרייזס 22 במאי 2016

אני בטוח שלכל מדינה יש יכולת להתגאות בהישגים בתחום הנוער בענפים לא מרכזיים. דוווקא בענפים האלו יש המשכיות לא רעה. מתי הגענו לגמר אליפות אירופה בעתודה? לפני יותר מעשר שנים, לדעתי אפילו 15 – בתקופה של טל בורשטיין. אם אני זוכר נכון, נבחרת העתודה שלנו בכלל ירדה לדרג ב' באירופה. בטניס מה עשו הנערים שלנו? כדוריד, כדורעף?
לקחת כמה הישגים נקודתיים בענפים יחידניים ולהפוך אותנו למעצמה בגיל הנוער, נו באמת

רן 22 במאי 2016

ממש לא נקודתיים, בענפים האלה כל.שנה מביאים מדליות.
ולא לא בכל.מדינה זה ככה.
יכול להגיד לך ספצ בג'ודו ההישגים בנוער הם מעולים כמעט כל תחרות חוזרים עם למעלה מ 5 מדליות, בבוגרים זה לא ככה, יותר מזה תשאל כמה מאלופי העולם היום היו גם אלופי עולם נערים לעומת כמה ספורטאים בבוגרת אצלנו היו כבר אלופים בנערים ותבין

אריאל גרייזס 22 במאי 2016

אז ג'ודו זה הקייס שלך להישגים "אדירים" בהישגי הנוער? מצטער, נשמע לי מופרך. יש פה תשתית טובה בתחום הג'ודו (וגם בתחום השיט), זה עדיין לא הופך אותנו למעצמת נוער. למעשה, דווקא בתחומים האלו שיש הצלחה, יש גם הצלחה בבוגרים – אלו שני הענפים היחידים שמביאים לנו מדליות. אם הייתי רואה גמרי אליפות אירופה בכדורגל לעומת מה שהנבחרת עושה, אז הייתי מבין את הדיסוננס. אבל כרגע הוא פשוט לא קיים.

אמיתי 22 במאי 2016

בשייט זה כמעט לגמרי סביבתי…אין פה כישרונות אדירים וגם לא
מאמנים מדהימים. תנאי ים וקצת תרבות ים

yaron 22 במאי 2016

גיא,
אלונה היתה היחידה שלקחה את האתגר של מכבי ברצינות ובמקום לנסות להוריד אותנו לממוצע של הליגה החליטה להילחם בנו בכלים שלנו ופשוט להיות יותר טובה.
כל הדיבורים על תקציב בלתי מוגבל הם עורבא פרח וזאת מכיוון שמכבי מוגבלת ע"י תקרת תקציב של ה- fair play של אופ"א וכרגע מדובר באיזור ה-130 מיליון ש"ח.
נכון שלמכבי יש כיסים עמוקים אבל בסופו של יום התקציב מוגבל לפי הכנסות.
ברקת תהיה חייבת להגדיל את ההכנסות בצורה משמעותית ולהכניס את היד לכיס ולהוסיף את המקסימום שהחוקים מאפשרים לה.
במידה והיא לא מסוגלת לבצע זאת היא תהיה חייבת להכניס משקיע נוסף.
הדבר המיידי שב"ש תהיה חייבת לעשות זה לייצר מסורת באירופה שתגדיל את סעיף ההכנסות בצורה משמעותית ותפתח שווקים לב"ש הן ברכש והן במכירה.

אריאל גרייזס 22 במאי 2016

לגבי החלק האחרון – לדעתי זאת אגדה. נכון שאתה מקבל כסף אם אתה מגיע לאירופה אבל באותה מידה אתה חייב להשקיע כסף (כמו שמכבי עשתה השנה) מה עוד שאי אפשר לבנות פה על הכנסות מאירופה כי אין אף קבוצה שמגיעה לשם ומצליחה שם (גם לא מכבי) באופן עקבי

yaron 22 במאי 2016

עליה לליגת האלופות – 80 מיליון ש"ח !
עליה לליגה האירופאית – 20 מליון ש"ח
עליה למפעל אחת לשנתיים שווה ל פ ח ו ת 10 מליון ש"ח בשנה! עצם ההעפלה היא הצלחה עצומה, ובליגה האירופאית קבוצות ישראליות הוכיחו שהן יכולות יותר מרק להשתתף.
רק השתתפות באירופה תאפשר להביא רכש יותר איכותי ולמכור שחקנים בסכומים של 3+ מליון יורו.
אין לב"ש דרך אחרת!

אריאל גרייזס 22 במאי 2016

כבר שנים מדברים על זה שקבוצה ישראלית תגיע לליגת האלופות ועם הכסף שהיא תקבל היא תשתלט על הליגה המקומית. זה לא קרה. למעשה, קרה ההיפך – כל קבוצה שהגיעה לצ'מפיונס לא הצליחה לזכות אחר כך באליפות, כולל קבוצה מאוד מאוד בריאה כמו מכבי. אתה שוכח שיש מענקי עליה ויש עלויות אירוח ויש רכש ועוד מיליון דברים – בסופו של דבר לא ראינו אף קבוצה ישראלית שמינפה את אירופה לייצר פה שליטה כלשהי.

רניב 22 במאי 2016

גם במכבי האליפות הראשונה הייתה "זולה".
הכסף הגדול יוצא עכשיו, אחרי שבאר שבע לקחה אליפות, ורוצים לעבות את הסגל, רוצים להשתלב באירופה ורוצים להאריך חוזים לשחקנים שטוענים (ובצדק) שמגיע להם שכר כמו במכבי. יענקלה שחר לא הסכים להשוות את הסכומים של מכבי, נראה עם אלונה תסכים (הרי למליקסון לא מגיע שקל פחות מבן חיים).

יואב 22 במאי 2016

מיטש בחר בקיצור דרך? אז איך לא חשבו על זה לפני, במדינת קיצורי הדרך?
פוסט מאולץ ומשמים מעבר לברכות הראויות לאלופת המדינה.

רינוס מיכלס 22 במאי 2016

ההחלטה של מיטשל לא להעסיק מקומיים בצוות המקצועי והניהולי , היא החלטה שבאה מסיבה אחרת וידועה לכל מי שעיניו בראשו

הסיבה היא שהוא ( מיטשל ) פשוט לא רוצה שהצוות המקצועי יהיה מעורבב בביצת התשקורת והעסקנות , ויהיה תלוי ביחסיו עם התשקורת והעסקנים ( כי גם כשהוא – הישראלי – יעזוב את מכבי תל אביב , הוא עדיין ישאר בישראל כי הוא ישראלי , ולכן הוא ירצה לשמור על יחסים וחשבונות עם כל כתבלבי התשקורת ועסקני הענף , שיעזרו לו / יקלו עליו אישית בעתיד ) , ובגלל אלו , יותר מסביר להניח שהוא ( הישראלי ) לא יוכל להיות 100% בשביל קו המועדון ( השקט התעשייתי והנקיון המקצועני בקבלת ההחלטות ) שהבעלים רוצה

הסיבה המקצועית ( של יותר התמקצעות שיש לזר על פני ישראלי ) היא רק הסיבה המשנית והמשלימה , את זאת הראשונה והעיקרית שלעיל

אם זה תלוי בי , כאוהד מכבי תל אביב , גם אם עוד 5000 שנה מכבי תל אביב לא יזכו באף תואר , אני חותם על זה שרק זרים ( מקצוענים כמובן ) ינהלו ויאמנו את המועדון מבחינה מקצועית

ואת זה כותב לך האוהד מכבי תל אביב היחיד פה באתר הזה ( ואני חושב שגם אחד היחידים מבין כל אוהדי מכבי תל אביב ) שיצא , יוצא ויצא נגד הבחירות וההחלטות של ההולנדי המעופף לגבי בחירות שחקנים ( כל עוד הן ימשכו ברמה העלובה של השנתיים האחרונות ) גם אם מכבי תל אביב תיקח 10 אליפויות רצוף , 7 גביעי מדינה והגעה לשלבים האחרונים בליגת האלופות או בליגה האירופית , ושכבר משהו כמו יותר משנתיים , כותב על היכולות העלובות של ההולנדי המעופף בזיהוי יכולות של שחקנים ובחירתם ( למרות ההצלחות המקצועיות של הקבוצה בשורה התחתונה , כי אני תמיד מסתכל על הדרך – איכות המשחק – לפני התוצאה , תיהיה אשר תיהיה )

בטור של יניב ( על הברכות להפועל באר שבע על האליפות ) כתבתי שאני מאחל שאלונה תשכיל להבין שכדי להתקדם היא צריכה לחשוב רחוק ובגדול , וזה אומר – שינוי המבנה ומאפייניו ( האישיים )

אם היא תתאהב כמוך בהצלחה המקומית הזאת , היא תבין מהר מאוד למה מיטשל בחר ובוחר בזרים …

למען הצלחתו והתקדמותו של הכדורגל הישראלי , הלוואי והיא תיהיה פחות נאציונאל סוציאליסטית כמוך

אריאל גרייזס 22 במאי 2016

אני מאוד מקווה שאתה לא מודע למשמעות של נאציונל סוציאליזם

איציק אלפסי 22 במאי 2016

תגיד מיכלס, אתה רציני באיך שקראת לי עכשיו??

רינוס מיכלס 22 במאי 2016

בוודאי שרציני ,
רציני כמו שירי ההלל שלך לרעיון חמשת הממים המחליא והנאציונאל סוציאליסטי הרשעי

מציע לך לא להיכנס איתי לגבי הגדרות ומושגים ( במיוחד לא לגבי אלו מן העולם ההגותי מדינתי ) , אתה תובך קשות ולא תדע להתמודד עם העולם המעוות תודעתית בו אתה חי ומתנהל

איציק 22 במאי 2016

בנתיים מי שהובך קשות זה אתה. כדאי שתנסה לחשוב לפני שאתה כותב.

רינוס מיכלס 22 במאי 2016

איציק הובכתי " קשות " על ידי מי ? ומתי ?

עד כדי כך נדפק לך הראש מחגיגות האליפות חמוד ?…

אתה מוזמן " בכבוד " , לנסות להביך אותי לגבי הגדרות ומושגים מן העולם ההגותי מדינתי

אבל אל תשכח להשתמש במשפט הסיום שכתבת …

איציק 22 במאי 2016

על ידי עצמך ועליבותך.
מצטרף לירון בתגובתו.

רינוס מיכלס 22 במאי 2016

לא הובכתי בשום שלב מעצמי , והעליבות באה מהצד שלך

אמת לאמיתה כתבתי

צביקה 22 במאי 2016

ביריון

איציק אלפסי 22 במאי 2016

אני מאוד משתדל לא להתעמת עם מגיבים, אבל אם אתה כזה גיבור גדול בוא לפחות תגיב בשם האמתי שלך.

רינוס מיכלס 22 במאי 2016

מה זה שייך ל – " גיבור גדול " ?

מישהו איים עליך ? קרא לאלימות ?

מה קרה ?
מישהו קרא לך בהגדרה שמתאימה לך וישר הרודנות הנאציונאל סוציאליסטית שלך קפצה לך ?

שתה כוס מים , יעבור

yaron 22 במאי 2016

יש מקרים נדירים שבהם צריך פשוט למחוק תגובה. בושה וחרפה!

גיסנו 22 במאי 2016

צריך פשוט להתעלם
אתה לא מכיר את הטיפוס? הוא גאון, כולם בורים הוא היחיד שרואה את האמת ואין לשכנע אותו. בתגובה לטיעונים ענייניים הוא יותא במטח קללות כי אין לו יכולת להתמודד איתן.
פשוט להתעלם וזה יעבור

רינוס מיכלס 22 במאי 2016

לא הבאת לי שום טיעון ענייני ולו אחד בכל ימי באתר הזה , כך שלא הצטרכתי להתמודד איתם

כל מה שכתבת לי ( כאשר בכלל אזרת את ה – " אומץ " הנפשי ) היה בסך הכל תגובה נפשית וישירה של תסמין אי התמודדות עם עובדות בשטח שהוציאו ומוציאות אותך כליצן בור ומעוות תודעתית

וכל מה שכתבתי ועניתי לך , היווה כאמת לאמיתה שלא יכולת לה ,
ולכן נאלצת לסתום

-גיסנו- 22 במאי 2016

זה ההבדל, שלא נאלצתי אלא בחרתי לא להגיב לבריון מקלדת שחש שהעולם סובב סביבו.
ומכאן והלאה אני חוזר לנקוט בגישה הזאת

רינוס מיכלס 22 במאי 2016

נאלצת

" בחרת " – זה הסיפור שאתה מספר לעצמך , עקב אי יכולת להתמודד עם עובדות שמראות כמה אתה ליצן בור שמעוות תודעתית

-גיסנו- 22 במאי 2016

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

רינוס מיכלס 22 במאי 2016

והנה עוד תסמין אי התמודדות …

קפטן קוקי 22 במאי 2016

+1

m.t 22 במאי 2016

יש תגובות שפשוט צריך למחוק ואולי אפילו להדיח את הכותב אותן.
ממש ממבחיל.

רינוס מיכלס 22 במאי 2016

" למחוק "
" להדיח "

עוד סמרטוט אדום ורודני

צור שפי 22 במאי 2016

כמו שכתבתי אצל יניב, השאלה הגדולה מבחינתי היא האם האליפות הזו מסמנת מודל אלטרנטיבי לבועה המקצועית שיצר גולדהר במכבי או שזו הבלחה. אני לצערי עדיין מאמין יותר באפשרות השניה ורק הזמן יראה.

גיסנו 22 במאי 2016

וזה בדיוק מה שאני אומר, אחד לאחד
מעניין אם גם אותך גרייזס ואוהדי הפועל יתקפו באותה צורה

יניב פרנקו 22 במאי 2016

צור – המועמדת מספר 1 לזכיה באליפות בשלוש השנים הבאות זו מכבי.

איציק 22 במאי 2016

איזו מהן?

אריאל גרייזס 22 במאי 2016

אני לא אוהד הפועל ולא תקפתי. אני רק אומר שזה חסר משמעות מבחינת הזכיה הזאת. לכולם ברור שמכבי היא כרגע הטופ דוג. אלונה הצליחה וזהו. מה שיקרה בעתיד חסר משמעות

-גיסנו- 22 במאי 2016

אני יודע שאתה לא אוהד הפועל, אבל כשאתה מדבר על מכבי לעתים קרובות אתה מתבטא כמו אחד

אריאל גרייזס 22 במאי 2016

או שאתם קצת אובר-סנסטיב

-גיסנו- 22 במאי 2016

אולי. אתה גם יכול להודות שאתה לא אוהב את מכבי ולא להתחבא מאחורי תירוצים והתפתלויות, זה בסדר. לגיטימי.
חשבתי שדווקא פריק של ספורט אמריקאי כמוך יעריך יותר את האמריקניזציה השיווקית של מכבי.

אריאל גרייזס 22 במאי 2016

אין לי שום דבר נגד מכבי, למרות כל מה שאתה חושב. כבר כתבתי בעבר שיש לי חיבה למועדון הזה ואני מעדיף אותו בהרבה על הפועל או ביתר (מכבי חיפה זה למלם). כמו שאמיר כתב למטה – למה ישר היה צריך לסייג ולהגיד שצריך לחכות ולראות. אף אחד לא אמר שאלונה היא גולדהאר. אמרו שהיא הצליחה וזה כל מה שאמרתי – שלא צריך לחכות ולראות. אנחנו יום אחרי שהחזירו אליפות לעיר אחרי 40 שנה, מה שיקרה בעוד שנה כרגע לא רלוונטי. זה כל מה שאמרתי. לא תמיד צריך לחפש סאב טקסט

עופר כהן 22 במאי 2016

אבל אריאל הבעיה של גיסנו (תקן אותי אם אני טועה) היא האמירה שאלונה עשתה גולדהאר רק עם ישראלים. זה פשוט מוקדם מדי להגיד את זה. זה כמו להגיד שג'יימי ורדי עשה מסי רק באנגליה.

-גיסנו- 22 במאי 2016

זה בדיוק בדיוק מה שאמרתי.
וזה גם בדיוק מה שצור שפי אמר.
אבל כשאוהד הפועל אומר את זה זה בסדר וחשש לגיטימי, כשאוהד מכבי אומר את זה אז הוא אובר סנסיטיב ויש שיאמרו גם מטונף וסרוח ומה לא – למרות שלזכות גרייזס הוא לא יורד לרמות האלה.

אריאל גרייזס 22 במאי 2016

לא יפה. לך לטור של פרנקו אחד למעלה ותראה מה כתבתי לו.

-גיסנו- 22 במאי 2016

ראיתי, וכתבת את זה רגע אחרי שבאת אלי בטענות על זה שאמרתי את אותו הדבר.
כך שאני לא ממש יודע מה לענות לך כרגע.

אריאל גרייזס 22 במאי 2016

לא באתי לאף אחד בטענות. בסך הכל אמרתי שאין שום סיבה כרגע להתחיל להסתכל על העתיד. אלונה (בניגוד לג'ורדי, דרך אגב) לא התיימרה לעשות פה מהפכות ניהוליות גדולות. היא באה להביא אליפות לנגב ואת זה היא עשתה. אמרת שצריך לחכות כדי לצאת בהצהרות, אני אישית לא רואה סיבה לזה – הביאה אליפות, השיטה שלה עשתה את העבודה, לא משנה בא אחר כך, זה הכל.

-גיסנו- 22 במאי 2016

שמע אני לא יודע איך לכתוב את זה יותר ברור.
כל הכבוד שהצליחה להביא אליפות לנגב.
ושב"ש ישמחו מגיע להם.
אלפסי כאן ועוד רבים אחרים צוהלים על כך שהאליפות הזאת מראה לכולם שאפשר להצליח כמו מכבי בפחות כסף ו/או עם הנהלה ישראלית.
לא אמרתי שאלונה לא הצליחה. אמרתי שאם רוצים להכריז שאלונה מצליחה כמו מכבי ואף יותר – רק עם צוות ישראלי – צריך לחכות לפרספקטיבה של עוד כמה שנים. שזה בדיוק מה שאתה אמרת. אז אני באמת לא מבין מה אתה רוצה ממני.

אמיתי 22 במאי 2016

גיסנו צודק פה לגמרי…
ובאיזשהו מקום זה גם מתקשר לטור שאריאל כתב
על המנגרים באנגליה..בהפוכה מה שאריאל אומר זה
לקחנו אליפות (בש) ואנחנו את שלנו עשינו. תהליך זה
לחלשים..אני בטוח שהם לא מסתפקים בזה כמו שאני
בטוח שהם לא ברמת הניהול של מכבי. לא קרוב. לצערי.
ואני אוהד הפועל בארון

אריאל גרייזס 22 במאי 2016

אני לא חושב שמישהו הכריז שאלונה הצליחה כמו מכבי, ברור שבשביל זה צריך פרספקטיבה. לדעתי זה לא מה שאיציק אמר, הוא אמר שהיא הצליחה להתחרות בכבוד במכבי

איציק אלפסי 22 במאי 2016

לדעתי יש כאן משהו ללא מעט שנים קדימה. אני לא רואה אותם מגיעים מתישהו לליגת האלופות אבל בהחלט מתמודדים כל עונה על תארים כל עוד אלונה שם. הבלחה זה לסטר. באר שבע זה סיפור אחר לגמרי.

-גיסנו- 22 במאי 2016

ב"ש תשאר בצמרת בזה אין ספק.
השאלה היא האם היא תשאר במאבקי האליפות באופן סדיר ותרוץ ראש בראש עם מכבי (שהייתה חזק במירוץ האליפות ב 4 השנים האחרונות וסביר להניח שתהיה בו גם שנה הבאה), או שהיא תחזור למעמד שבו הייתה בשנתיים הקודמות ובדומה לק"ש עד השנה – ותמשיך לרוץ בצמרת הגבוהה אבל בלי לתת איום ממשי על האליפות.

קפטן קוקי 22 במאי 2016

יש דבר אחד שחייב להיאמר –
ב"ש של אלונה, מאז ימי ג'ורדי (לפחות) נמצאת בקשר טוב מאוד עם ההנהלה של מכבי ובאו ללמוד הרבה מאוד מאיך הדברים נעשים שם.
אני מדבר על עובדות, ועל פגישות בכל הדרגים – מרמת המנכ"ל ועד לאחראי/ת קשרי האוהדים.
אלונה באה (ושלחה את האנשים שלה) ללמוד בלי בושה מהטובים ביותר. ומכבי שיתפו עם זה פעולה בידידות.

עופר כהן 22 במאי 2016

אני מסכים וזוכר שביין אמר על זה משהו.
אבל את זה אף אחד לא יזכור ולא יהלל, רק את ה"מלחמה פסיכולוגית" ושיסוי בין מועדונים זה מה שיזכרו.
עוד כמה שנים שהכדורגל פה יעלה רמה יגידו שזה למרות מכבי ולא בזכות, ואוהדי מכבי יצטרכו להיות
חזקים ולדעת את האמת.

מכביסט שמאלני 22 במאי 2016

כל הגזענות הישראלית יוצאת עכשיו, מה זו השנאה הזו לאנשי ספורט זרים??? ממש לא ברור לי

איציק אלפסי 22 במאי 2016

מה גזענות?? זכותי להתרגש יותר מהצלחה מקומית מאשר מהצלחה מחו"ל. אוהד שמעדיף שחקני בית בהרכב על שחקני רכש זרים הוא גזען?! מה גם שכתבתי במפורש שיש לי הערכה למה שעושים במכבי ואני בטח שלא שונא את האנשים שם בגלל שהם זרים.

מכביסט שמאלני 22 במאי 2016

"אליפות ישראלית נקייה וטהורה, בלי צוותים זרים" (מוטי איווניר)

לא דיברתי באופן ספציפי עלייך, יותר באופן כללי, חוסר ההערכה להישגים של מכבי נובעים מזה שהיא מנוהלת על ידי זרים.

השמן 22 במאי 2016

הוא באמת אמר את זה?!?!?!
בושה!!

ארז 22 במאי 2016

אני ממש לא חושב שזה היה נוסח הדברים.

אריאל גרייזס 22 במאי 2016

לא חושב שזה חוסר הערכה. סתם לוקאל פטריוטיות, שזה בסדר גמור מבחינתי (המשפט של איווניר לא יאה, אני מסכים)

no propaganda 22 במאי 2016

לא יאה זו הנחה גדולה מאוד

עופר כהן 22 במאי 2016

רגע רגע אלפסי מה אמרת? כאילו מי ישמע באר שבע לא קנתה איזה 5 זרים, חשבתי שאוגו הזר הכי טוב בארץ שלבעדיו באר שבע לא אלופה.
זה ממש מתחיל להראות כמו בכדורסל, הפועל "נשמה" תל אביב שמושתת על ישראלים מנשקי אדמת הקודש (רובינסון כן?) אל מול מכבי האמריקקים שקונים כל מה שזז (בלי מקל ואוחיון אנחנו לא נראה גמר).
רגע אחד ג'ורדי לא יודע לבחור רכש זר ורגע אחרי זה מכבי מושתתת על זרים. מביך!

איציק אלפסי 22 במאי 2016

דיברתי על צוות הניהול המקצועי והאדמינסטרטיבי (במכבי כולם זרים בבאר שבע ישראלים), לא על סגל השחקנים.

זינק 22 במאי 2016

חייבים לציין שכשבוחנים את משך הזמן שלקח לאלונה מול מה שלקח למיץ׳, חייבים לציין שנקודות הפתיחה שונות לחלוטין.
ב״ש הייתה לא יותר מקבוצת פריפריה שנלחמה על חייה בליגת העל, ללא שום תואר או מאבקי צמרת במשך עשרות שנים. לעומתם מכבי גם לפני עידן הפריחה שהביא מיץ׳, הייתה קבוצה עם תקציבי ענק, מסורת והכי הרבה תארים. קבוצה שנלחמה בצמרת כבר עשורים רבים.
לעניות דעתי אלונה שברה את המחסום ברגע שהצליחה להביא שחקנים בכירים למועדון. במשך שנים זה היה ברור שהשחקנים הבכירים לא מעוניינים להגיע לבש, גם תמורת יותר כסף לעיתים. מעבר למקרה קרית שמונה שהוא היוצא מן הכלל, אין קסמים (החברה מלסטר דאגו להשתמש בכל המלאי לעשור הקרוב…) ולייצר היום קבוצת צמרת שתתחרה על תארים, צריך סגל שמורכב מהטופ המקומי בתוספת של שניים-שלושה זרים מעל הרמה הממוצעת בליגה. זה אומנם לא מבטיח הצלחה, אבל אם לא מביאים קוסם (ולמיטב ידיעתי הקוסם נשאר בלסטר) הסיכוי להצליח שואף לאפס.

אליפות חשובה ומקסימה.
כל הכבוד להם שהצליחו לעמוד בלחצים מטורפים ולסגור את המירוץ מול יריבה עשירה ואיכותית בקנה מידה ישראלי.

איציק 22 במאי 2016

הכל נכון פרט לזה שבאר שבע לא נלחמה על חייה בליגת על כשאלונה לקחה אותה. באר שבע נלחמה על עליה לליגת על.

זינק 22 במאי 2016

נכון.
התייחסתי לב"ש בשנים שקדמו לאלונה. הקבוצה התנדנדה בין מלחמות התחתית בליגת העל לצמרת הלאומית.
לבטח לא מועדון עם מסורת ועמוד שדרה כפי שמכבי היו כשמיץ' לקח אותם.

dk 22 במאי 2016

אלונה קנתה את באר שבע כשהיא הייתה בלאומית

גם אני חושב שלא היה פה תהליך אמיתי אבל לדעתי החל מעכשיו ב"ש יכול להתקדם לשלב הבא שימדד לדעתי בשלושה סעיפים מרכזיים:
א' רלוונטיות מקומית
ב' רלוונטיות אירופאית
ג' התמודדות של הקהל עם חוסר הצלחה

רק עוד כמה שנים נדע אם אלונה הצליחה למנף את ההצלחה הריגעית למשהו ארוך טווח

רפאל 22 במאי 2016

לב"ש היו עונות טובות בשנות התשעים ואפילו בעשור הקודם לפני שירדו ליגה לכמה עונות.
אולי לא מאבק אליפות במחזורים האחרונים, אבל מאזנים חיוביים שהספיקו לריצה במקומות הגבוהים בטבלה
וכמה פעמים מקום שלישי ורביעי.

אבקש כהרגלי לעשות את האבחנה בין ההישג המצוין של 83 מתוך 108 נק' ועמידה בקצב הזה עם יריבה חזקה ובטוחה בעצמה כמו מכבי ת"א,
לבין החוויה הספורטיבית שהליגה מייצרת.
מבחינת עניין- הוא היה בעיקר בטבלה ( כמיטב המסורת האירופית של הכרעה לאורך זמן ), כבר בתחילת אוקטובר ידענו שזה יהיה מירוץ של 2 קבוצות והשאלה היתה רק מי תהיה תלויה בעצמה במחזורי הסיום ומי תצטרך את הטובות של איזה 'חברים'.

בעצם, כל העונות ה'שחונות' בב"ש היו נראות אחרת לגמרי עם פורמט תחרותי ואטרקטיבי לליגת הכדורגל.
אבל זה לא המצב- ועכשיו אחרי 40 שנה נזכרים כל העיתונאים להצטרף למקהלה.
זה לא עניין של צביעות, פשוט כך העסק עובד ואותם אנשים וגורמים הדואגים להתעלם ממך כל השנים ולתקוע אותך בפינות נידחות, הם אלה שאח"כ ייקחו את הקרדיט על הכתרתך הפומבית, גם אם זה לרגעים ספורים.

רואים בצורה ברורה מי מנתב את ההופעה ומכתיב את סדר היום.
אותם אנשים שמקימים ומפילים ממשלות.
הקשר לספורט קיים- אך מזערי ומקרי.
כמו בכל דבר אחר, צירוף של אינטרסים השולטים על מוקדי כוח שונים.
נחמד לנו לחשוב שאכפת למישהו מב"ש או מספורט.
שלא נתעורר.

אז מי שנהנה מההופעות האלה של קבוצה נגד קבוצה בטבלה, שיהיה לו הרבה לבריאות

איציק 22 במאי 2016

באוקטובר כולם חשבו שבאר-שבע לא תחזיק מעמד (אני מהבודדים שהאמנתי שניקח אליפות) ושמכבי תברח לליגה. זה ממש לא היה מובן מאליו שבאר-שבע תישאר במאבק האליפות עד הסוף.

אריאל 22 במאי 2016

עם כל הכסף שנשפך במכבי תל אביב בעזרת הניהול של יורדי, מכבי ה״גדולה״ קיימת בזכות החלטה אחת טובה (בעצם שתיים), החתמת ערן זהבי והארכת חוזהו. לא חושב שהיה אי פעם בארץ שחקן עם השפעה כה גדולה על התוצאות של קבוצתו. מברוק לבאר שבע

אוריה 22 במאי 2016

אז מה תגיד על ההחתמה של ברדה?
ובכלל, גם ברצלונה הגדולה של השנים האחרונות קיימת הזכות החלטה טובה אחת, להביא את מסי בגיל 15 מארגנטינה…

אריאל 22 במאי 2016

ברדה לא דומיננטי כמו זהבי. וכן ברצלונה בשנים האחרונות זה הרבה מאוד מסי… זהבי ביכולת האישית שלו בשנתיים שלוש האחרונות הוא אקס פקטור כל כך משמעותי שאני חושב שאם היה מקים קבוצה שקוראים לה ערן זהבי ומשחק בה לבד היה מגרד פלייאוף עליון.

dk 22 במאי 2016

ברדה הוא הסיבה שכל שאר השחקנים הגיעו לבאר שבע, זה התחיל עם בוזגלו (השפעה ישירה) והמשיך עד שלבאר שבע יש סגל שלא נופל ממכבי תל אביב. ברדה התחיל את האמונה בקבוצה ואת הלגיטימיות לשחק בה, לפניו היא עדיין נלחמה נגד הירידה

אריאל 22 במאי 2016

הכוונה שלי היא כמות שערים מכריעים, שערים בכלל, בישולים ורצון אינסופי כמעט (מגובה במעשים) לנצח. לא מזלזל בברדה ובחשיבות שלו לבאר שבע (אין ספק שזה סיפור רומנטי יותר)

עופר כהן 22 במאי 2016

ואגב אריאל, הגבתי פה פעם שכמות השערים הקריטיים של ב"ש בחצי העונה הראשונה עלתה על זו של מכבי, אני מאמין שזה לא השתנה יותר מדי אבל שווה לבדוק….

עופר כהן 22 במאי 2016

רגע ולסטר זה לא מחרז? ויונייטד-רונאלדו? וצ'לסי ודרוגבה? יש המון החלטות שמקבלים שמסייעות להחלטה הקריטית להפוך להצלחה.
ככה זה תמיד.

אריאל 22 במאי 2016

לכל שחקן אחר במכבי תא יש תחליף בליגת העל. עם מי תחליף את זהבי?

עופר כהן 22 במאי 2016

למה לי להחליף את זהבי?

אריאל 22 במאי 2016

בקיצור, מכבד את ההתנהלות ה״אירופיאית״ במכבי תא, שקט, אין הדלפות, משלמים בזמן, מתקני אימונים ראויים, השקעה בנוער. בכל הנוגע לבניית קבוצה, כמו ברוב המקרים הקבוצה שהשקיעה הכי הרבה ניצחה (עד העונה), לא עשו פה שום דבר חדש או מיוחד בבניית סגל + אחד ערן זהבי. בשנים האחרונות הפכו את יורדי לאיזה בלה גוטמן מינימום. אז לא, כולה בן אדם, ומנהל עם הכי הרבה משאבים. ההיסטוריה מוכיחה סטטיסטית שלמי שיש את התקציב הכי גבוהה לרוב ינצח.

השמן 22 במאי 2016

האמת היא שככל שאני קורא פה עוד ועוד מגיבים אוהדי מכבי באתר אני יותר ויותר משתכנע שהיחידים שהופכים אותו לקוסם זה אוהדים של קבוצות אחרות. כל אוהדי מכבי פה אומרים "אחלה מנהל מקצועי, אבל ברור שיש לא טעויות" "ברור שעצוב אם הוא יילך אבל סומכים על מיץ' שימצא תחליף". תראה לי תגובה אחת של אוהד מכבי ברוח שונה.
מי שהופך אותו לבלה גוטמן זה אלה שאחרי כל נפילה קטנה כגדולה של מכבי ישר קופצים אם "זה הכול כסף, לא חידש כלום…העיקר עשיתם ממנו בלה גוטמן"

Amir A 22 במאי 2016

קמתי הבוקר ובאתי לקרוא כאן את הטורים והתגובות לאליפות של באר-שבע, והדבר הכי בולט הוא שיש משהו משותף לחלק גדול מהכותבים כאן. יום אחרי אליפות מרגשת של קבוצת פריפרייה, בסיומת עונה שאפשר רק לחלום עליה, כשהכדורגל תופס את הכותרת הראשית של התקשורת והפעם לא בגלל עוד כישלון של הנבחרת, שערוריה של שחקנים או התנהלות הזויה של בעלים/בעלים וואנבי הרוח הנושבת מהאתר היא "כן, אבל…."
"נכון שב"ש לקחו אליפות אבל חכו עוד איזה שנתיים שלוש"
"נכון שמכבי תל-אביב הציבה סטנדרטים חדשים אבל זה בגלל הכסף"
"נכון שג'ורדי מנהל טוב אבל הוא חרא ברכש"
"נכון שאלונה הסתמכה על ישראלים אבל היא הלכה ללמוד ממכבי תל-אביב איך עושים את זה"
אפשר להמשיך עוד ועוד.
החמיצות הזו לא טובה לבריאות. היא תעשה לכם אולקוס ותהרוג את היכולת שלכם להנות הנאה נקיה מספורט ובכלל.

-גיסנו- 22 במאי 2016

אנחנו אוהדים של כדורגל ישראלי, ואתה מחפש פה משהו רציונלי ונינוח?

Oded 22 במאי 2016

ככה זה ישראלים
אולי נביא כותבי תגובות זרים לדה באזר?

אריק י. 23 במאי 2016

ענק עודד.

Amir A 22 במאי 2016

+1 עודד. שנון.

Oded 22 במאי 2016

משתדל :)

איציק 22 במאי 2016

אני מוחה על המינוח פריפריה. אנחנו המרכז הפחות משמעותי.

-גיסנו- 22 במאי 2016

לפני כמה שנים ישבתי בפאב באילת. המלצרית באה להזמין אותנו לסיבוב צ'ייסרים כי זו הייתה משמרת אחרונה לפני שהיא עוברת ללימודים במרכז.
-"אה וואלה? הולכת לאוניברסיטת ת"א?"
-"לא מה פתאום, לבן גוריון בב"ש"

הכל יחסי :)

איציק 22 במאי 2016

אם כך אתה מסיים את התגובה, אני מניח שאתה מכיר את הסיפור על חמשת היהודים ששינו את העולם.

Amir A 22 במאי 2016

??

איציק 22 במאי 2016

משה אמר – הכל מאלוהים
ישו אמר – הכל מהלב
מרקס אמר – הכל מהכסף
פרויד אמר – הכל מהסקס
אינשטיין אמר – הכל יחסי ;)

טל 12 22 במאי 2016

כל הכבוד לאלונה ולכל הצוות.דאגו לעבות את הסגל בשחקני כדורגל טובים וגם עם אופי,לא פחות חשוב.

ברק בכר ידע לאמן ולנהל הרבה שחקנים טובים,אני חושב שזה בכלל לא פשוט,מגיע גם קרדיט לשחקנים עצמם כמובן ,לכוכבים,שקיבלו את ההחלטות שלו בשקט .אני חושב שהוא משדר אמינות. הוא נראה לי מאמן שאומר לשחקים משהוא כמו ,תראו אנוחנו יכולים לנצח משחק זה או אחר, מאמינם לו,הוא נשמע לי לא אחד שסתם מדבר,אלא אחד שעובד קשה וגם מקצוען אמיתי עם ידע. נזכרתי בראיון באחד המשחקים שאלו אותו אחרי המשחק מה יומר לשחקנים בחדר ההלבשה.הוא אמר,אדבר איתם על המשחק רק אחרי שאצפה בוידאו.זה סימל עבורי מקצוענות,רצינות ואמינות.

רפאל 22 במאי 2016

שורה תחתונה-
2 קבוצות בלבד ( במקרה 2 מתוך 3 העשירות ) עונה של 36 מתחרות על מי תפסיד פחות נקודות מול קבוצות שסיימו את העונה לפני שהחלה.
מראש יודעים אילו מחזורים הם משחקי העונה כי יש רק 3 כאלה מהמחזור החמישי ואילך.
גומרים ליתר הקבוצות את המטרות והעניין בהם ועוד מצפים שיבואו לשחק חזק כי בכל זאת לא חכמה לנצח קונוסים שלא מתאמצים.
זה מופע פאתטי של צביעות, חוסר חזון, חוסר עניין, מתח מלאכותי ומעל כל זה אין ואפס ספורטיביות.
מערכת אדירה של תעמולה מאכילה אותנו בסלט הזה מינקותא ואנחנו אוכלים את זה עד הטיפה אחרונה בלי לשכוח לברך כמובן : ).

תעודת עניות להיגיון האנושי בעידן המודרני
לטעמי.

עופר כהן 22 במאי 2016

אתה רואה ספורט לדעתי בצורה לא נכונה, אתה חושב כמו הפוסט ליברליים ההזויים האלו שלא מבדילים בין הזדמנות שווה לתוצאה שווה.
מצטער ממש על הבוטות, אבל באמת שליגת ספורט זה פחות בהקשר של "כולם צריכים להצליח ולקבל אליפויות" אלא יותר בקטע של ספורט לשם התחרותיות וההנאה, והתחרותיות לעולם לא תהיה שווה.
מה מונע מהפועל חיפה למשל כל עונה להתברג בצמרת?
בטח שלא הבדלי תקציב מטורפים, יש להם קהל נאמן משל הפועל רעננה והם יודעים להביא רכש, פוטנציאל הנוער שלהם טוב משל רעננה. אז למה לא הם ורעננה כן? כי ברעננה מתנהלים יפה בתשלום משכורות, הצבת יעדים, אימונים טובים ורכש מדויק.
קודם כל שקבוצות יתחילו להוציא את המקסימום מגרושים של התקציב שלהן ואחר כך יתחילו לפתח מודלים להתמודדות עם מועדוני ענק בקנ"מ מקומי.

רפאל 23 במאי 2016

אני חושב גם שהערך המרכזי צריך להיות ספורט בשביל התחרות האיכותית וההנאה.
לכן איני מבין את הקשר בין מהנה ותחרותי לקבוצה שמשחקת כל השנה על האליפות לבין יתר הקבוצות שמשחקות על כלום.
אם לא היו עושים מהאליפות עניין מיוחד, זה היה עדיין מציק אבל לפחות שומר על איזושהי ארשת של הגיון ראשוני.
אבל כל השנה חופרים לך על המירוץ בין 2 קבוצות ומי תצלח את קו הסיום במקום הראשון.
מכבי ת"א היא לא רק הקבוצה הטובה בליגה ( או ב"ש- לא משנה כרגע, לצורך הדוגמה ) אלא ה ליגה פר אקסלנס.

חשוב לערוך את האבחנה בין דבר שהוא מעניין לבין להתעניין בו.
אני למשל מתעניין בכדורגל כמשחק תחרותי.
זה לא אומר שאני מוצא את מבנה הליגה הנוכחי כמעניין או ספורטיבי לצורך הדבר.

התעניינתי מאוד באליפות של לסטר. זה לא אומר שמצאתי את 12 המשחקים האחרונים שלהם מעניינים.
יש גם דוגמא הפוכה- משהו שהוא מעניין אבל בוחרים לא להתעניין בו.
המירוץ למליון נראה כמו תוכנית עם פורמט אטרקטיבי ומעניין.
מהסיבה הזו אני מעדיף שלא להתעניין. כי לא בא לי להתמכר למשהו זמני שהמטרה שלו היא לגרום לי להתמכר ולצרוך פרסומות.

בליגה הבנתי שהמטרה היא לקדם את האינטרסים של המועדונים האמידים. לא לקדם תחרות, רמה כללית או עניין ביותר משחקים.
אז אני מתעניין ברעננה וסכנין. אבל לא נראה לי שקברניטי הליגה מתעניינים בהם כמו שהם מעוניינים שנעריץ את מי שיש לו הכי הרבה כסף.
כשהם מדברים על הערך של תחרות זה כמו שאומרים לך באיזה חברה גדולה שכולם משפחה ושזה הבית השני שלך ובלה בלה בלה.
לא איכפת להם ממך. הם רוצים שתחשוב שטוב לך איפה שאתה נמצא.
זה בסדר גמור. אבל אם אתה באמת חושב שאכפת להם… אההה, אז יש לנו פה בעיה.

רפאל 24 במאי 2016

השאלה מה מונע מבנאדם סביר להתעניין בקבוצה שמשחקת כל העונה ובסוף מגיעה למקום יחסית גבוה, אם זה בבית העליון או במקומות הבטוחים של הבית התחתון, הרחק מהירידה.

אני חושב שהסיבה העיקרית לכך היא שיחסית הסיפור הזה לא מעניין עד כדי לא קיים לעומת מה שהליגה כדבריך נועדה בשבילו- לבדוק מי הקבוצה הכי טובה.
אז יהיו עונות שכפ"ס ורעננה יסיימו בבית העליון ואפילו 'יגנבו' מקום רביעי, פעם בעשר שנים אף יאיימו על מקום שלישי.
אז מה?
הם לא עושים אף פעם את קפיצת המדרגה, הם לא אומרים לך מתחילת העונה שזה המטרה שלהם וכל דבר אחר כשלון, הם לא משחקים כל הדרך מול יריבות ישירות אלא מול קבוצות שרובן גם לא ברור על מה בדיוק משחקים וכמובן שברקע יש את הסיפור שלשמו התכנסנו- המירוץ על מקום ראשון בין המועמדות העשירות ( בד"כ ) בטבלה לאורך כל השנה… כמובן מול יתר הקבוצות שאין להן ממש מטרות.

כל אחד שעקב כמה שנים אחר הכדורגל בארץ ובעולם ראה קבוצות 'קטנות' יחסית לוקחות מידי פעם מקום גבוה בצמרת ותמיד אומרים שאפו ויפה. אבל אין המשכיות ויש הרגשה שהם תופסים את המקום של קבוצה גדולה יותר שפשוט היתה לה התחלת עונה רעה במיוחד.

קשה להתעניין במצב בו אתה יודע מראש את הגבולות שלך.
כשזהבי מול באזל אתה לא מנסה רק לעבור אותם בשביל לסיים מקום 32 באירופה, אתה כבר מדמיין לעצמך את מסי או רונאלדו ( או הזאר ) ואיך משפילים אותם בטוטו-חיפה ( למה ע"ש מזהם העיר כשאפשר ע"ש מזהם המדינה ) ומי יודע מה יהיה.
לא אומרים לך שזה המקסימום. אתה יודע ריאלית שלא כדאי לבנות על העפלה לשמינית הגמר אבל זה לא מונע ממך לחלום, כי זה שם לקחת.

בפורמט הנוכחי של הליגה רוב הקבוצות אין להם את החלום הרחוק הזה אפילו מתחילת העונה.
אולי 2-3 קבוצות נוספות איכשהו נאחזות בתקווה ( בעונה שהיא ממש תחרותית ) עד המחזור העשירי ומשם בד"כ זאת קבוצה אחת עד שלוש
שמכתיבות לנו את סדר היום והם הסיפור של הליגה.
ברור שצריך את יתר הקבוצות- הרי הן הפרמטר לפיהן קובעים מי תהיה האלופה ואם לא מסגרת של שלושים ומשהו משחקים
לא נדע מי ראויה…
אבל אין פלא שאף אחד לא מתעניין במועדונים האלה בפני עצמם.
זה שכל אחד עושה משכורת ויש לו מטרות מקצועיות וסיפוק מללכת לעבודה ולהתקדם לא מעניין אותי כצופה.
מעניין אותנו תחרות, כיבוש יעדים, הכרעה בין הטוענות לכתר והדרך לשם עם כמה שיותר משחקים גדולים.
במקום זה מקבלים מירוץ ארוך ולא נגמר בטבלה תוך כדי ביטול מוחלט של יתר הקבוצות והכתרה של מי שנמצא למעלה.

פשוט אין קשר בין הערכים של הספורט לבין מה שקורה.
ומישהו לכל הפחות צריך להגיד את זה.

איציק אלפסי 22 במאי 2016

ובהמשך לזה – המטרה של ליגה היא לקבוע מי הקבוצה הטובה ביותר לא ליצור תחרות מותחת עד השנייה האחרונה. כמובן שאם זה קורה זה נהדר. אבל בשביל זה יש מפעלי גביע.

רפאל 23 במאי 2016

היי איציק,
מקווה שהבנת שהביקורת שלי כלפי הליגה אינה קשורה לפוסט שלך כמובן.
לבדוק מי הקבוצה הטובה בליגה זו המטרה של הקלישאה, לא של הליגה.
הליגה במודל רצוי אמורה לקדם תחרות ומשחקים מעניינים בכל שלב של העונה לכמה שיותר קבוצות
כאשר רמת העניין עולה וההכרעה בה ישירה.

הליגה במודל המצוי מקדמת קלישאות עממיות שמקדמות את האינטרסים של בעלי האמצעים ע"ח הקבוצות
האחרות המשלימות את המניין ללא מטרה, תכלית ויעד.

הגביע הוא כולה טורניר נוק-אאוט רנדומלי לחלוטין שקשרו לו כתרים מכך שפשוט אין משחקי הכרעה בליגה וזה המקום היחיד שאפשר למצוא את זה,
גם אם מדובר בסדר גודל של 1-5 משחקים בעונה פר קבוצה. וכבונוס גם מזמינים את נשיא המדינה ומניפים משהו שנראה יותר יוקרתי מהצלחת של הליגה.
זה משלים את החסך שהליגה לא מסוגלת לספק עקב מתכונתה.

החכמה כאמור היא להבין את הפערים בין מה שמוכרים לך לבין מה שקורה בפועל.
אי אפשר לפספס שיש פער עצום בין כל הדיבורים שקושרים לגביע לבין הצד המעשי שלו שהוא סה"כ כמה משחקים בהגרלה אקראית שפורסים אותם במשך כמה חודשים ע"מ לייצר דיבורים על לא כלום.

Comments closed