מותו של ה"פוזשן פוטבול"?

לא בהכרח

אורן יוסיפוביץ' (הנפלא), בטור שלו בוואלה על המשחק אמש במארסיי, מפנה את תשומת הלב לסטטיסטיקה מעניינת לגבי חמש הנבחרות עם אחוזי השליטה בכדור הגבוהים ביותר בממוצע למשחק ביורו הנוכחי:

1. גרמניה 63%

2. ספרד 61%

3. אנגליה 59%

4. שוויץ 58%

5. אוקראינה 56%

הראשונה הודחה אתמול בחצי הגמר, השנייה, השלישית והרביעית בשמינית הגמר והחמישית הייתה הנבחרת הראשונה להיות מודחת מהטורניר כבר בשלב הבתים.

האם זה מבשר את מותו של מה שמכונה ה"פוזשן פוטבול"?

הדיסוננס בין החזקת כדור לבין יציאה להתקפות מתפרצות היה כאן כמעט תמיד.

הרציונל פשוט – מצד אחד כדי לכבוש שערים אתה צריך את הכדור ברגל שלך, וסטטיסטית, לכאורה, ככל שתחזיק יותר בכדור יעלו סיכוייך לכבוש.

מצד שני, לכבוש שער בכדורגל זה משהו שאפשר לעשות בפחות מעשר שניות.

כשחושבים על הטיקי טאקה חושבים בעיקר על התקפה. הנעת הכדור, התנועה לשטחים, המסירות החכמות. קצת פחות מתייחסים לחלק מאוד משמעותי בשיטה – אחזור (recovery) הכדור.

שמעתי פעם היכן שהוא שבאקדמיה של ברצלונה יש כלל לפיו יש לאחזר כדור שאבד בהתקפה תוך חמש שניות לכל היותר.

חמש השניות האלה הן קריטיות. הן בדיוק פרק הזמן שנדרש כדי לפרוץ במסירה או שניים את קו ההתקפה – שהוא למעשה קו ההגנה האחרון ולהתקדם במהירות ביתרון מספרי משמעותי.

הגדולה של ספרד בשנות השיא שלה הייתה שהיא למעשה כמעט ולא אפשרה את זה. ב-19 משחקים בשלושת הטורנירים בהם זכתה בין השנים 2008-2012 היא ספגה שישה שערים בלבד. בשלבי הנוקאאוט של הטורנירים האלה, וזה הנתון המדהים באמת, היא ספגה אפס שערים בעשרה משחקים.

שוב, כדי לסבר את האוזן, ספרד זכתה בין השנים 2008-2012 בשתי אליפויות אירופה וגביע עולמי מבלי לספוג אף שער במשחק נוקאאוט!

והנתונים האלה ממחישים עד כמה זה היה כמעט בלתי אפשרי להגיע מול ספרד למצבים מסוכנים. לא רק בגלל שהיא שלטה יותר בכדור – אחוזי השליטה בכדור בממוצע למשחק של גרמניה בטורניר הנוכחי (63%) גבוהים מאלו של ספרד כשזכתה ביורו הקודם (59%) – אלא בגלל אותה יכולת  לאחזר את הכדור במהירות ולא לאפשר לקבוצה השנייה לצאת להתקפות נגד.

ויש לדבר הזה גם אלמנט פסיכולוגי. אם אתה עובד כ"כ קשה להשיג את הכדור ואז מיד מאבד אותו, זה מתיש מנטלית ובסוף גם מייאש. וזו כנראה גם הסיבה שרבים מהשערים של ספרד היו מגיעים בשלבים המאוחרים של המשחק.

החזקת הכדור היא רק אלמנט אחד בפוזשן פוטבול. כדי להוציא את השיטה הזו לפועל ביעילות יש צורך ליישם אלמנטים נוספים כמו תנועה תמידית ללא כדור על שטחים קטנים ואחזור הכדור – אלמנט שנעדר ממשחק הפוזשן של גרמניה (וודאי מזה של אנגליה והאחרות ברשימה) וזו הסיבה שהפוזשן פוטבול שלהם הרבה פחות אפקטיבי מזה של ספרד.

רוצה לומר, הפוזשן פוטבול לא מת. אבל ייקח כנראה עוד הרבה זמן עד שנזכה לזכות נבחרת שיודעת לבצע את זה ביעילות ושלמות כמו נבחרת ספרד.

ספורטנרול (ו') - רן עצמון
קצת היסטוריה - ירון גרופמן

48 Comments

אריק 8 ביולי 2016

בלי צ`אבי זה לא עובד

אלון 8 ביולי 2016

איזה שחקן אדיר

מאיר 8 ביולי 2016

ואולי ההסבר הזה חלקי, כי יכול להיות שמצאו את האנטיוירוס לפוזשן?
כלומר, נבחרות/קבוצות שבנויות על מתפרצות למדו למצוא את הדרך להעביר את הכדור נכון ומהר קדימה?

איציק אלפסי 8 ביולי 2016

יכול להיות. ועדיין, ספרד של 2008-12 הייתה לוקחת את הטורניר הזה בהליכה (תרתי משמע) לדעתי.

תומר (הוותיק) 8 ביולי 2016

איציק, איזה מן תגובה זאת ״ספרד הייתה לוקחת את זה״…
כאילו ההסבר הסביר בעיניך הוא שעם הפוזשן פוטבול שלהם הם היו לוקחים כי היא השיטה המנצחת? (יכול להיות, אבל אתה מבסס את הטיעון הזה על מדגם אפסי..)
אולי הסבר יותר מתקבל להצלחה שלהם (שהיא סה״כ 4 שנים שזה כלום בכדורגל) שהנבחרות/קבוצות למדו להתמודד עם השיטה הזאת? זאת לא תשובה יותר סבירה?

איציק אלפסי 8 ביולי 2016

תומר, ראה התגובה של צור שפי למטה שמבטאת מדויק את מה שאני חושב. אין דרך אחת נכונה לנצח אבל ספרד ביצעה את הדרך שהיא בחרה בצורה המושלמת. אני לא רואה בטורניר הזה קבוצה שהייתה יכולה להיות לה תשובה לטיקי טאקה בשיאו.

ויכסלפיש 8 ביולי 2016

"מותו" ברמות הגבוהות או בטורנירי נבחרות? זו שיטה שמזוהה עם ברצלונה ובאיירן, ספרד וביורו גם גרמניה, לא זוכר כרגע עוד קבוצות בולטות. ריאל לסטר ואתלטיקו (בין היתר) מגיעות להישגים בלעדיו,

אריאל גרייזס 8 ביולי 2016

כמו אצל ניוטון, לכל פעולה יש תגובה. לדעתי לסטר ואתלטיקו הן התגובה לפוזשן פוטבול

איציק אלפסי 8 ביולי 2016

כמו התזה ואנטיתזה של הגל.

אריאל גרייזס 8 ביולי 2016

כל אחד והתחום שממנו הוא מגיע.. :-)

אדם 8 ביולי 2016

מזוהה עם באיירן?! מזוהה עם פפ, ממש לא עם הגרמנים.

איאן ראש 9 ביולי 2016

100%

no propaganda 8 ביולי 2016

פריז, ארסנל, מנצ'סטר סיטי, שאחטאר(כשעוד הייתה טובה)

היילה גברה סלאסי השלישי 8 ביולי 2016

במידה וחדירה לא פצוע , גרמניה מנצחת והפוזשן מהולל , השחקן המשולם להקריס את ההגנה בפוזן פוטבול .
בשנייה שנפצע ברבע ידעתי שזה גמור .

אריאל גרייזס 8 ביולי 2016

הבעיה של הגרמנים ממש לא היתה במרכז המגרש. קרוס וכל השאר עשו עבודה מצוינת, בעיקר בחצי הראשון. הבעיה שלהם היתה רגל מסיימת. אתה יכול להגיד שאם גומז לא היה נפצע זה היה נגמר אחרת אבל נראה לי שהגרמנים פשוט פחות תכליתיים באופן עקרוני

no propaganda 8 ביולי 2016

הרעיון בפוזשן הוא שאם אתה מחזיק טוב את מרכז המגרש, הקבוצה השניה לעולם לא תגיע לרחבה. הפציעה של חדירה יחד עם זה שגונדואן לא הגיע לטורניר בכלל מאוד פגעה בגרמניה. לשוויני כבר אין את זה, הוא יכול לתת משחק מדי פעם אבל לא באופן קבוע וצ'אן עדין לא מספיק טוב לרמות האלה.

אריאל גרייזס 8 ביולי 2016

תמיד זה שאיננו הוא זה שחסר. הגרמנים שלטו, הגיעו לרחבה, הגיעו למצבים. לא היתה להם רגל מסיימת. בדיוק ההיפך מהצרפתים. לא חדירה היה עושה את ההבדל

ד"ר רזי הופמן 8 ביולי 2016

כשתומס מולר הלך לשון אחרי שהסתיימה העונה ושכח להתעורר בטורניר הזה, לא פלא שהגרמנים הפסידו!
הוא האכזבה הכי גדולה שלי בטורניר הזה. ציפיתי להרבה יותר….

היילה גברה סלאסי השלישי 8 ביולי 2016

הבעיה שלהם לדעתי כן הייתה במרכז המגרש , עם כל הכבוד לקרוס ושוויני אין להם את היכולת לפרוץ את קו ההגנה כמו חדירה , וזה מה שהיה חסר .
חדירה בשבלי אחד השחקנים הכי לא מוערכים בעולם.

קלבדוס 8 ביולי 2016

נתונים משכנעים ואפילו מדהימים, אבל אריאן רובן בועט חמישה סנטימטר ימינה, או שמאלה, והכל משתנה :)

גל 8 ביולי 2016

לגמרי. שוכחים שהולנד היתה נגיעה מניצחון, החמצה איומה של רובן.
הפוזשן לא מת, פשוט עשו אותו פחות טוב הפעם.
כל שיטה בסוף תלויה במבצעים

רומן 8 ביולי 2016

הוא אף פעם לא חי..
ברצלונה הצליחה איתו בזכות אוסף נדיר של שחקנים מטורפים, בעיקרון זה כדורגל מטופש וחסר תועלת.
כל ילד שמשחק בשכונה יודע שמישמחזיק בכדור מפסיד.

אריק 8 ביולי 2016

סגנוו כדורגל מדכא, מסרס והכי משעמם שיש. יותר מהקאטנציו האיטלקי והאנטי פוטבול של רוסאריו.
עובד נגד כל האינסטנקטים של ילד שמשחק בשכונה. ושכזה הלוואי וימות ויעלם מהעולם.

אחד מהעם 8 ביולי 2016

+1

יואב דובינסקי 8 ביולי 2016

לא הייתי בונה תיאוריות. גרמניה הגיעה למספיק מצבים כדי לנצח את המשחק, צרפת שיחקה טוב אבל הבקיעה משתי טעויות. הדור הספרדי הזדקן ודל בוסקה לא עשה התאמות. שוויץ ואוקראינה חסרות כישרון ואנגליה זו אנגליה.

dmc 8 ביולי 2016

לגמרי

צור שפי 8 ביולי 2016

על הנתונים האלה כבר מוכרת הקלישאה על שלושת סוגי השקר – קטן, גדול וסטטיסטיקה.
הכדורגל, כמו כמעט כל תחום בחיים, הולך ומתפתח. מול מגמות חדשות מתפתחות תרופות הנגד, אין דרך אחת "נכונה" לשחק את המשחק. אהבתי מאוד את ספרד של הטיקי-טאקה אבל הכדורגל הוורטיקלי עם המסירות הארוכות מלהיב מאוד כשהוא משוחק נכון. זה קצת כמו מוזיקה, כשהיא טובה היא טובה ולא משנה אם זו אופרה, קלאסית, ג'ז או רוק.

איציק אלפסי 8 ביולי 2016

כל מילה

יוסי מהאבטיחים 8 ביולי 2016

כמעט כל מילה (הכל חוץ מאופרה).

צור שפי 8 ביולי 2016

יוסי, לגיטימי לא לאהוב אופרה, כשהייתי צעיר לא סבלתי את "הצרחות האלה" ולפחות במקרה שלי זה היה עניין של טעם נרכש עד שבסביבות גיל חמישים התמכרתי סופית, כולל נסיעות לפסטיבלים של אופרה וכל המסביב. מודה שעדיין אני מעדיף כדורגל או רוק אבל היום מבחינתי האופרה נותנת פייט.

karim the dream 8 ביולי 2016

אין שיטה ש"מתה", כל מה שצריך זה שחקנים שטובים שמסוגלים לשחק בשיטה המדוברת, ואז יש סיכוי. לגרמניה היה חסר חלוץ, ואם גומז היה משחק או מולר היה מולר שאנחנו מכירים סיכוי לא רע שלא היה את הפוסט.

מה שאני אוהב בכדורגל זה שאין ניסיונות חסרי סיכוי לשחק בשיטה מסוימת בגלל שקבוצה אחת זוכה בתארים באותה דרך. צרפת מנצלת את ג'ירו (וזה קשה) עם כדורי גובה, ואת המהירות של סיסוקו וגריזמן. שוויץ משחקת עם הנעת כדור כי השחקנים שלה טכניים בדומה לגרמנים, היא לא משחקת בדרך חסרת סיכוי, היא משחקת מצוין ומנצלת את מלוא הפוטנציאל שלה. ברמת המועדונים יש את ריאל,ואתלטיקו בצד אחד,ובארסה ובאיירן מצד שני.

Jonas 8 ביולי 2016

תמיד תהיה קבוצה שתחזיק יותר בכדור. ווילס וצפון אירלנד נפגשו כאשר שתיהן עם ממוצע של פחות מ-50%. מישהי הייתה צריכה לשלוט יותר (זו הייתה ווילס למי שתוהה).
אז כמה זה לדגול בפוזישן? 60%? 65%? אולי בכלל 70%? אני בטוח שגווארדיולה היה רוצה100% החזקת כדור, אבל עדיין הוא לא משחק מול קונוסים.

אחרי הדקה ה-5 אולי קצת אחרי, כשהאדרנלין של הפתיחה והקהל הצרפתי נרגעו, גרמניה השתלטה לחלוטין על המשחק. בעיקר על הקצב, עוד אלמנט קריטי בפוזישן פוטבול. ולעומת איטליה היא הניעה אותו גם באזורים מסוכנים בקרבת הרחבה הצרפתית. השער המקרי לחלוטין טרף את הקלפים, למרות שלא היו שום שינויים טקטית במחצית עלו שתי נבחרות שונות במחצית השנייה. והגרמנים, דווקא הגרמנים לא חזרו מנטלית מהפיגור.

סוס ים 8 ביולי 2016

ויש גם העניין הזה של… נו… לשים את הכדור ברשת?
בלי הפרט הקטן הזה ובלי חלוץ נורמלי, אין אף סגנון משחק שיינצח. גם הכדורגל המהיר של צרפת לא היה מנצח אם גריזמן לא היה החלוץ האדיר שהוא, או אם הבחור שהתחפש לתומס מולר בטורניר הזה היה צרפתי.

מאנו 8 ביולי 2016

שמע, איציק, אתה נהיה לאחרונה אחד האהובים עלי בתחום. נגעת שוב בנקודה.
גרמניה של אתמול היא פשוט נבחרת ששיחקה בשיטה ספרדית, רק שאין לה שחקנים עם כישרון כמו צ'אבי ואינייסטה, ואין לה גם שחקנים שיתנו את הגול בסוף. וגם אלמנט התנועה ללא כדור שהזכרת, מאוד לוקה שם בחסר.
צרפת ידעה את זה ונתנה להם להחזיק בכדור. זה השתלם.

איציק אלפסי 8 ביולי 2016

דבר ראשון תודה.
ואני מסכים, גם אני הרגשתי שגרמניה של אתמול היתה חיקוי דהוי של ספרד (גם אם היו מנצחים).

איאן ראש 9 ביולי 2016

לא יודע על איזה חיקוי מדובר. בגרמניה מדובר על תהליך של שנים בנבחרת עם אותו צוות שמשתמש במה שיש לו. איזה חלוץ גרמני תותח קיים בנמצא ולא הגיע? הגרמנים לא דטגלים בטיקי טאקה הם מנסים לדחוף קדימה. חוסר בחלוץ מקהה זאת . גם העבודה של פפ בבאיירן הקההתה כמה שחקנים.

מאנו 9 ביולי 2016

זה לא נכון. גרמניה השתנתה מאז 2010. ב-2010 היא שיחקה כדורגל תכליתי שמתבסס על התקפות מהירות, וכדורגל שהוא גם יפה לעין וגם רב-שערים. לאט לאט, ובמיוחד מ-2014 והלאה, במקביל לבואו של פפ לבאיירן, גרמניה השתנתה – היא החלה להחזיק הרבה יותר בכדור, ומצד שני להיות פחות יעילה. מאז 2014 היא לא הרשימה באף משחק ששיחקה, אולי חוץ מנגד סלובקיה ביורו הנוכחי. היא הפכה מדורטמונד לעשירים לספרד לעניים.

מאנו 9 ביולי 2016

גם במונדיאל, מלבד ה-7-1 המוטרף וה-4-0 בבתים על פורטוגל אחרי שפפה הורחק שלא בצדק, גרמניה התקשתה בהרבה משחקים – אלג'יריה, צרפת, ארגנטינה, גאנה וארה"ב.

יואלזיניו 8 ביולי 2016

פוזשן פוטבול הוא סגנון הגנתי. ההנחה היא שבלי כדור המתנגד לא יבקיע.
בהתקפה אתה מראש מצמצם את השטחים שיש לך לפעול בהם כי הם עמוסים בשחקנים.
כדי להבקיע בדרך הזאת, אתה צריך אמני כדור ותאום מושלם, שקשה להשיג בנבחרת, אלא אם אתה מביא את חצי ברצלונה או אייקס. כשזה עובד זה יפיפה. ולהיפך.

לסטר היא האנטי דוט. ברגע שהם משיגים כדור הם הולכים על סט של מעט פעולות אוטומטיות, שמספיק שיעבדו מספר פעמים במשחק כדי לנצח. זה יכול לעבוד רק אם הם אנדרדוג.

notRobot 8 ביולי 2016

אריגו סאקי ידידי. לא ספרד, שגם ללא התגית ברצלונה הייתה אחת הנבחרות המשעממות בדרך לתואר.
מילאן של אותם שנים לקחה את הכדורגל לגלקסיות אחרות.
ברצלונה וספרד זכו פשוט לצ׳אבי- אינייסטה.
בלי שניהם כולם רואים שהעסק לא מתפקד.

נקודה שניה שאפשר לשים לב אליה להיא כיצד גורדיולה הרג שחקנים כמו תיאגו וגצה תחת שנקברו מתחת למאות מליונים של יורו.
המלך יתגלה בעירומו

באבא ימים 8 ביולי 2016

איציק,

אתה ואני ניהלנו ניהלנו את הדיון הזה למוות פחות או יותר, בזמן אמיתי. מצד אחד יש את ברצלונה ומצד שני את נבחרת ספרד שתיהן משחקות פוזשן פוטבול אבל קשה לקרוא לשתיהן קבוצות התקפיות. בוודאי לא באותה מידה.

כשאתה חושב על פוזשן פוטבול במונחים של הגנתיות מול התקפיות פוזשן פוטבול הוא עניין נייטרלי- לקביעה לפיה ככל שהכדור ברגליים שלך יש סיכוי גדול יותר שתבקיע יש תמונת מראה: ככל שהכדור ברגליים שלך יש סיכוי קטן יותר שהיריב יבקיע, ולכן פוזשן פוטבול הוא הגנתי בה במידה שהוא התקפי.

ההגיון מאחורי פוזשן פוטבול הוא עניין של ביומכאניקה או פיסיקה: הכדור תמיד נע יותר מהר מן השחקן. קבוצה שמחזיקה בכדור מוציאה פחות אנרגיה מזו שרודפת אחריו. זה גם ההיגיון בכלל חמש השניות. שחקן יריב שהשתלט על כדור השקיע מאמץ בכדי להשיג אותו ולכן הוא נמצא בנקודה הפגיעה ביותר שלו היות שהוא צריך לחשוב עם פחות חמצן בריאות. הנוגדן לפוזשן פוטבול התפתח ככל שקבוצות למדו מתי לא כדאי לרדוף אחרי הכדור ויותר ויותר קבוצות לומדות את זה. כאשר שתי קבוצות שאמונות על פוזשן פוטבול משחקות אחת נגד השניה היתרון הטכני של אחת מבן הופך להיות בולט יותר (ר גמר ליגת האלופות של ברצלונה מול יונייטד). כאשר המשחק הוא בין סגננות שונים היתרון הזה מתעקר (ר ברצלונה מול אינטר).

איציק אלפסי 8 ביולי 2016

מרתק, תודה.
האמת שלא באתי להיכנס שוב לוויכוח האם זה סגנון התקפי או לא, אלא להעלות את הטענה שזה לא מספיק רק להחזיק בכדור כדי לשחקן את זה כמו שצריך.

ניק 8 ביולי 2016

טוב זה ברור.. גם לא מספיק לזרוק ל3 כדי לקלוע כמו קרי :)

ק. 9 ביולי 2016

הכל נכון, אבל לא לקרוא לבארסה של פפ התקפית זה כבר לשכתב את ההיסטוריה. לא היה כמעט משחק בתקופה (מדגם של כ-250 משחקים ) שלא הייתה דומיננטית יותר והגיעה משמעותית להרבה יותר הזדמנויות מהיריבה (כולל אינטר בסן סירו, אולי זולת המשחק של האינייסטאסו מול צ'לסי).
זאת קבוצה ששיחקה לעומק, לעומת ספרד 2010-2014, גם אם הנעת הכדור מסביב לרחבה מטעה. קבוצה ששני המגינים שלה רב המשחק ברבע האחרון של המגרש.

גלעד בלום 8 ביולי 2016

דיון מעניין, אני עדיין לא בטוח איזה סגנון יותר יעיל או יותר מהנה לצפיה, כשמסי, סוארס וניימאר עושים את הקומבינציות ההתקפיות שלהם ( אחרי 10 מסירות בין אינייסטה, ראקיטיץ, מסצרנו ואלבה ) אז זה עצר נשימה וסופר התקפי.

אין ספק שהלחץ של ברסה כשהכדור לא אצלה הוא חלק עיקרי בטקטיקה, זה לא הופך את זה להגנתי, זו הגנה אגרסיבית שנותנת לשלישיית החוד יותר הזדמנויות לתת את הגול הראשון, אחרי הגול הראשון הטיקי טקה הרבה יותר אפקטיבי כי הקבוצה השניה חיבת לקחת סיכונים, הבעיה ההפוכה של הטיקי טיקה היא כשהקבוצה סופגת, כשזה קורה אז ראינו שגם ברסה הגדולה נכנסה לצרות מול קבוצות שיודעות להעניש ( כמו ריאל של מוריניו בעונה שריאל לקחו אליפות והכל התחבר לה.

6 אליפויות של ברסה מול אחת של ריאל מוכיחות שהשיטה של ברסה עדיפה על כדורגל של מהירות מהאגף ומתפרצות קטלניות. אנחנו מניחים למען המחקר שלריאל איכות שחקנים שווה ( רונאלדו, בייל, מודריץ, פפה, ראמוס, בנזמה, קרוס, כולם ברמה עולמית ושווים לא פחות מהמקבילים שלהם בברסה )

ברמת הנבחרות הטיקי טקה יותר קשה כי צריך תיאום מושלם שקשה להשיג, הדור של ספרד היה ייחודי כי 7 מתוך ה-11 היו מברסה הגדולה.

לאורך ליגה של 30 מחזורים השיטתיות והקבוצתיות של גרמניה היתה גוברת כנראה על צרפת, במשחק נתון השפיץ של הנעל והחוש של גריזמן הכריעו ( ויש שיגידו בצדק שמולר עם 0 גולים טורניר שלם היה ההבדל ).

בסופו של דבר מה שקובע ברמות הללו ( מלבד המזל )זה האם המאמן הסכיל לבחור את השיטה הנכונה עבור החבורה שיש לו, פורטוגל יכולה לשחק הרבה יותר אטרקטיבי ללא ספק אבל יש לה את רונאלדו ששווה גול או בישול בכל משחק נתון ( סטטיסטיקה מוכחת על פני 500 משחקים בשתי ליגות לא קלות וגם בנבחרת ) ולכן הוא בחר בטקטיקה שמשעממת את דורפן, מצד שני עוד משחק ויש לו שתי אליפויות אירופה ופסל בכיכר בליסבון.

הסגנון ההרפתקני משהו של צרפת שמבוסס על כשרון ומהירות עבד עד עכשיו אבל מול הגנה מסודרת וממושמעת וכשרונאלדו ונאני אורבים למתפרצות זה יכול להיות מסוכן.

השח מט הזה בין המאמנים מאד מעניין.

בלגיה למשל זו קבוצה שאכלה אותה בגדול כי המאמן לא ידע איך להשתמש בכשרון שהיה לו ביד, ויש גם שאומרים שגם שאנגליה סבלה מאימון ירוד.

גלעד בלום 8 ביולי 2016

הסכיל-השכיל

איאן ראש נטול שפם 9 ביולי 2016

גלעד אתה לא בניו יורק אצל מקנרו?

גלעד בלום 9 ביולי 2016

בניו יורק אבל כבר לא עם מקנרו מאז 2012

Comments closed