תסביך אב

לשאלת מסי בנבחרת ארגנטינה

במוצאי החג יערך בדרום אמריקה המחזור הלפני האחרון במוקדמות המונדיאל. נבחרת ארגנטינה תארח את פרו במשחק שבו היא חייבת ניצחון כדי להימנע מתסריט הבלהות של אי העפלה לגביע העולמי לראשונה מאז 1970.

עד כמה מודאגים בארגנטינה תעיד העובדה שההתאחדות החליטה לקיים את המשחק ב"בומבונרה" ולא באצטדיון המונומנטל בו נוהגת הנבחרת לארח את משחקיה. זאת מתוך תקווה שבאצטדיון הקטן והדחוס של בוקה ג'וניורס תזכה הנבחרת לאווירה ביתית יותר.

אם יש משהו שהארגנטינאים יכולים להתעודד ממנו, זו העובדה שהפעם האחרונה שבה הנבחרת התכולה-לבנה אירחה את פרו בבואנוס-איירס למשחק מכריע על העלייה למונדיאל הייתה במקודמות של הטורניר במקסיקו 86'. שער מאוחר של דניאל פסארלה הקנה לנבחרת של קרלוס בילארדו את הכרטיס למונדיאל והשאר היסטוריה.

אלא שמאז אותו טורניר לא הצליחה ארגנטינה לזכות במונדיאל והעפילה פעמיים בלבד לגמר. יתרה מזאת, הנבחרת שמייצגת את אחד מפסי היצור המשובחים בעולם לשחקני כדורגל לא זכתה באף תואר עולמי או יבשתי במשך קרוב לשניים וחצי עשורים.

מוזר אולי לומר זאת, אבל במובנים רבות הטורניר של 1986 הוא הקללה של נבחרת ארגנטינה. האופן שבו זכתה הנבחרת באותו טורניר – תוך הסתמכות כמעט בלעדית על יכולתו של כוכב אחד – רודפת אותה מאז.

נדמה שהוויכוח מי גדול יותר – מסי או מראדונה, לעוס אולי רק מעט פחות מהוויכוח מסי או רונאלדו. בכלל, השוואות בין דוריות הן כמעט בלתי אפשריות בעיני. מה שנכון יותר לטעמי להשוות זה לא את היכולת, אלא את ההשפעה והתפקיד שמילאו שני השחקנים בדורם.

הייתה לי הזכות לצפות במסי בשני המשחקים האחרונים של ארגנטינה במוקדמות המונדיאל – נגד אורוגוואי במונטיוודאו וונצואלה בבואנוס-איירס. מכיוון שהאיש הוא חידה בעיני, וביחוד הפער בין היכולת שלו במועדון בו הוא משחק לבין זו בנבחרת, השתדלתי להתמקד בשני המשחקים בצפייה בו לכל אורך תשעים הדקות ולא רק כאשר היה מעורב במהלכי המשחק.

בשני המשחקים חזרה תופעה די דומה: בכל פעם שמסי קיבל את הכדור הוא היה פנומנלי. זו באמת חוויה נדירה לצפות בדבר כזה. הקלות שבה הוא מנער מעליו את המגנים. הנון שלנטיות שבה הוא מתנהל עם הכדור. קסם.

אלא מאי, שכאשר הכדור איננו אצלו הוא נראה היה כמשוטט על המגרש באדישות. ראשו מורכן ומדי פעם, כאילו לצאת לידי חובה, הוא עושה תנועה קלה לרוחב כדי להתפנות. יתרה מזאת, ככל שנקפו הדקות וארגנטינה התקשתה ליצור יתרון במגרש ועל לוח התוצאות (המשחקים הסתיימו ב-0:0 ו-1:1 בהתאמה) האיש נעלם.

זה בלט במיוחד במשחק נגד ונצואלה. אחרי התיקו בסנטנריו ארגנטינה הייתה פשוט חייבת שלוש נקודות בבית מול האחרונה בבית. פתיחה טובה של המקומיים לא הניבה שער והתקפה מתפרצת של האורחים בפתיחת המחצית השנייה העלתה אותם ליתרון. ארגנטינה אומנם הצליחה לחזור למשחק ולהשוות מהר יחסית, אולם היה ברור שתיקו במשחק הזה הוא עבורה כמו הפסד.

למעלה משלושים דקות התנחלה ארגנטינה במחצית המגרש של ונצואלה, אולם ללא שום תוחלת. וכאן נותנת הדעת, שמי שייקח על עצמו את הסיטואציה ואם צריך יכנס עם הכדור לשער בעצמו (והוא יכול לעשות את זה) זה האיש עם החולצה מס' 10.

אלא שבאותן דקות האיש נעלם כאילו בלעה אותו האדמה במונומנטל. עד כדי כך שבשלב מסוים תהיתי האם הוא לא הוחלף בגלל פציעה או משהו והחמצתי זאת.

וחשבתי מה מראדונה היה עושה באותה סיטואציה (לוקח את הכדור, אם צריך גם ביד, ונכנס אתו לשער).

אבל מסי הוא לא מראדונה. לא בגלל שהוא פחות טוב. יכול להיות שביכולות כדורגלניות נטו הוא אולי אפילו טוב יותר. אבל אין לו את מה שמעבר, את השאר הרוח שעשה את מראדונה, לטוב ולרע, למראדונה.

והציפייה שמסי יהיה מראדונה מסבה נזק עצום גם לנבחרת וגם למסי עצמו. מסי נפלא כבורג במכונה. לכן הוא מדהים כל כך בברצלונה. אבל הוא לא אחד כזה שייקח על עצמו קבוצה לבד, בטח לא קבוצה מתוסבכת וטראומתית כמו נבחרת ארגנטינה.

ומה שהכי מתסכל זה שהוא גם לא צריך! בנבחרת ארגנטינה יש מספיק כישרון כדי שמסי לא יצטרך לעשות הכל לבד. מוזר ככל שזה ישמע, אני חושב שללא מסי ארגנטינה כבר מזמן הייתה מבטיחה את מקומה ברוסיה. במובנים רבים מסי, בסיטואציה הנוכחית, הוא יותר נטל מאשר נכס עבור הנבחרת.

כדי לצאת מהברוך הנוכחי אליו נקלעה, ובסופו של דבר גם לשבור את בצורת התארים הארוכה שלה, ארגנטינה צריכה להשתחרר מתסביך האב שלה. לטובתה ולטובתו צריך לשחרר את מסי מהעול והצל הכבד שמטיל זה שלבש את החולצה מס' 10 באותו קיץ לפני שלושים ואחת שנה באצטקה ובגוואדלחרה.

ארגנטינה צריכה להיות נבחרת שבה מסי הוא אחד מ-11 ולא אחד ועוד עשרה. או אז היא תוכל ליהנות מהיכולות הפנומנליות של האיש וגם להיות נבחרת ברמה שבה היא אמורה להיות בהתאם לסגל השחקנים שלה.

וזה מצריך קודם כל שינוי תפיסתי, ובהמשך אולי גם טקטי. לא הייתי מבטל את האפשרות לתפקד את מסי בעמדה אחרת שאיננה מס' 10 – אולי באגף, אולי כחלוץ. גם אם הוא יהיה אולי מעט פחות אפקטיבי ברמה האישית, משהו תודעתי אולי ישתנה בנבחרת, חסם מנטלי ישתחרר והיא תציג את היכולת שניתן לצפות שתציג הנבחרת עמוסת הכישרון שהיא.

ולא פחות חשוב מזה, נזכה לראות את הקוסם הקטן מחייך ומנגן גם בתכלת-לבן.

זמן האגדות
מחשבות על הכדורגל של גיא לוזון והטבח בלאס וגאס

107 Comments

איציק 4 באוקטובר 2017

לדעתי אתה כל-כך צודק בקשר להשוואה בין מסי למרדונה, ובגלל זה אי אפשר לצפות שלא ישוו בינם. יש יותר מידי קווי דמיון, החל מהגודל דרך היכולת האישית הפנומנלית. רק מה, מרדונה היה מנהיג מלידה, לטוב ולרע, ומסי צריך מנהיג לידו, רק בארגנטינה אף אחד לא מתנדב להיות מנהיג כשמסי על המגרש (מה שיש לו בברצלונה). ההמלצה לעשות אותו עוד שחקן (ואולי בכלל להורידו לספסל… נו באמת), גם הן לא ישימות ללא קשר עד כמה הן נכונות. ארגנטינה תמות או תחייה לפי היכולת של מסי לקחת חלק מהתפקידים שאצל מרדונה היה בילד איין.

no propaganda 4 באוקטובר 2017

מסצ'ראנונעשה את זה לא רע במונדיאל האחרון

איציק 5 באוקטובר 2017

גם נכון.

שמעון 5 באוקטובר 2017

כמדומני מסי הוביל לבדו את ארגנטינה לגמר המונדיאל אז מי לא מנהיג? הבעיות בנבחרת ארגנטינה הן שעד המאמן הנוכחי תמיד אימנו שם מאמנים פח ולכן הם נכשלו.

מסי כמה דרגות מעל מראדונה.

איציק 5 באוקטובר 2017

מזל שיש בעברית את המילה פח, אחרת לא הייתה מגיב באתר. למרדונה היה פח לא פחות קטן ולא פחות מסריח. ולא, מסי לא הנהיג כלום, זה היה מסצ'ראנו כמו שכתב נו-פרופאגנדה.

jhkj 9 באוקטובר 2017

הנבחרת של סאבלה, מאמן ארגנטינה דאז עמדה על המגרש מעולה, הייתה יותר טובה מגרמניה ולולא החטאות מסמרות שיער של אגוארו היגואין ובעיטה לפנטים של לבאצי אולי היית מדבר אחרת. סאבלה בנה סוף סוף נבחרת ארגנטינאית לא נאיבית שלא מקבלת גולים משטויות, הגול שקיבלה מגצה בהארכה היה הראשוןם שקיבלה בשלב הנוקאוט, להגיד שסאבלה היה פח זה בורות, ארגנטינה סוף סוף שיחקה אחורה ויצאה למתפרצות כמו גרמניה והולנד, ברזיל הייתה היחידה בחצי גמר ששמרה על גישת הלחץ הגבוה באותו חצי גמר וזה עלה לה ביוקר

דנידין 4 באוקטובר 2017

הבעיה זו לא מסי…שנים על שנים זו נבחרת ללא מאמן. עכשיו יש מאמן רציני אבל הוא בא בדקה ה-90. הטענה לגבי הנבחרת בלי מסי שתעפיל למונדיאל פשוט לא נכונה, התוצאות שלהם בלי מסי עלובות ביותר, הרבה יותר עלובות מאשר איתו.

זינק 4 באוקטובר 2017

מכיוון שאף אחד מאיתנו לא באמת יודע מה מידת ההשפעה של מסי בחדר הלבשה, זה יהיה יומרני לומר שאין לו תכונות של מנהיג.
זה ברור לגמרי שהם שונים אחד מהשני בתכונות האופי, אבל זה לא אומר שלמסי אין השפעה חיובית.
בעניין חוסר המעורבות לעיתים על המגרש, ההסבר בעיני הוא הרבה יותר רציונלי – האיש הפך את נושא חלוקת הכוחות לאומנות.
תראה משחקים של מסי בתחילת דרכו ואת מידת המעורבות על המגרש. הוא היה עושה בכל משחק הרבה יותר מאמץ עם כמות קילומטרים גדולה יותר.
בכמות המשחקים שהוא משחק ורמת החשיבות שהוא ישמר משחיקה ופציעה, הוא פיתח יכולות מדהימה לניהול כוחות.
תבדוק מה כמות המשחקים ששיחק דיאגו בכל עונה וברצף של מספר עונות (וזה כשהוא עוד היה מפוצץ בחומרים אסורים). אם היה משחק את כמות המשחקים של מסי, כנראה שהיה שורף את עצמו מהר יותר.

אסף the kop 4 באוקטובר 2017

אם מסי היה חוטף את הפיצוצים שמראדונה חטף ממגינים ובלמים הוא כבר היה בפנסיה.

אמיתי 4 באוקטובר 2017

אם מסי היה מסניף את מה שמראדונה הסניף

אופיר מ 4 באוקטובר 2017

אני לא יודע כמה אתם צופים בכדורגל הספרדי.. מסי סופג ה מ ו ן פיצוצים, בלי הפסקה. התכונה הכי מיוחדת בעיני של השחקן הזה היא שהוא פשוט לא נופל. הוא חזק הרבה יותר מהניראה לעין.

אמיתי 4 באוקטובר 2017

זה חלק מהדיכוי של הקטלנים בידי הספרדים…
סתם. הייתי חייב

יואב 4 באוקטובר 2017

אופיר,
זה בוודאי נכון אבל השיפוט היום מגן הרבה יותר על עילויים מסוגו.
עולם אחר לג'ונגל שדייגו חי בו.

shadow 4 באוקטובר 2017

וגם השחקנים עצמם יותר נזהרים מפעם אם מהבנה שצריך לכבד את המקצוע ואם מפחד מדעת קהל שלילית.
כך או כך בעבר שחקנים היו הרבה פעמים מנסים לפצוע בכוונה ואפילו משתמשים בזה כטקטיקה.

כמות העבירות החמורות בעידן המודרני נמוכה משמעותית מבעבר

שמעון 5 באוקטובר 2017

מסי היה משאיר לבלמים הצבים של אז כזה אוויר שאפילו לבעוט לו ברגל לא היו מצליחים.

מסי זה הבעיה האחרונה של נבחרת ארגנטינה בלעדיו הם לא מנצחים את ישראל.

א.ב 8 באוקטובר 2017

אני חושב שאת ישראל היו מצליחים לנצח……

איציק אלפסי 4 באוקטובר 2017

זינק, אני חושב שזה הסבר בהחלט הגיוני למה שאני פירשתי כאדישות ואני מודה שלא חשבתי על זה.
יחד עם זאת, יש רגעים שבהם הוא צריך לשם את כל זה בצד ולטרוף את הדשא.

משה 4 באוקטובר 2017

חלוקת כוחות היא הסבר לגיטימי כשהתוצאה הסופית לטובתך. לחלק כוחות במשחק שבו אתה לא מנצח זה להיות אדיש,

יאיר אלון 4 באוקטובר 2017

כשצפיתי במסי במדי ברצלונה גם שם הוא שיחק בדיוק באותו אופן.. כשהכדור לא אצלו הוא הולך או נעמד במקום, נראה כשחקן שמתאמץ הכי פחות על כר הדשא
וכשהכדור אצלו ברגליים אתה שוכח איך קוראים לך

ניינר / ווריור 4 באוקטובר 2017

מקווה מאד שפרו תנצח את ארגנטינה, תעיף אותה מהמונדיאל וככה נסגור מעגל עם הרמאות של 1978.
עדיין יישאר לנו לסגור מעגל עם הנבחרת הנוכלת הזו על 1986 אבל גם זה יגיע.

איציק 4 באוקטובר 2017

איזה רמאות?
שיתוף פעולה לגיטימי של מדינות דרום אמריקה.

Matipool 4 באוקטובר 2017

יאפ. תרשום להם מינוס גם על מה שסימאונה עשה לבקהאם ב-98׳ והרס לי את החלום המופלא דאז – ילד בן 17.5 מקבוצת הנוער של ליברפול עם ביצים בגודל של פר הרבעה על הורמונים.

אופיר מ 4 באוקטובר 2017

לאורך השנים יצא לי להתווכח ולהשוות לרוב, עד שהפסקתי. למה לי? מבחינת כדורגל, מסי עושה אותי הכי מאושר, בעיני הוא הכי טוב שהיה וזהו.. כל השאר לא באמת חשוב.

הוא בהחלט לא מנהיג טבעי כמו מארדונה שהיה שועל מאז ומעולם אבל בנסיבות מסוימות זה יכול לגרום לך להעריך אדם שסיגל לעצמו תפקיד שלא נולד אליו. את המונדיאל הם לא לקחו על חודו של היגווין ועם החלטת שיפוט שערורייתית (האדום שהיה חייב להישרק לנויר) והיו טובים יותר לאורך המשחק מגרמניה. סביר להניח שהיינו מדברים אחרת על האדם שלקח אותם לגמר, אבל זהו הספורט

אין לי הסבר לנרפות ההתקפית של ארגנטינה שמשחקים בה באמת שחקני על מדהימים כמו אגוורו, דיבאלה, איקרדי ועוד. בלעדי מסי הם נראו אפילו חלשים יותר אגב והתוצאות שלהם מזעזעות וזה לא תומך בהנחה שלך שבלעדיו הם היו כבר מבטיחים עליה.

מתן גילור 4 באוקטובר 2017

לפי איזה סעיף בחוקה לנוייר הגיע אדום?
אם כבר, ארגנטינה היתה צריכה להישאר ב-10 שחקנים בתחילת המשחק אחרי העבירה הברוטלית על קראמר.

jhkj 9 באוקטובר 2017

על סעיף ברך לפנים לשחקן באחד על אחד ולא לגעת קודם בכדור זה עבירה גסה שלא חוקית גם בחלק מענפי אומנויות הלחימה

shadow 4 באוקטובר 2017

הייתי במשחק הזה והאמת שלא ראיתי אדום.
מה שכן ראיתי זה את היגוואין מחטיא מצב שעם נעלי עקב אני שם אותו ואת מסי לא מפסיק להקיא.

איציק אלפסי 4 באוקטובר 2017

נכון שארגנטינה הייתה קרובה לזכות במונדיאל אבל זה קצת מרמה. זה היה טורניר בינוני מאוד של ארגנטינה ומסי שלכל אורכו היה לא הצליחה לנצח אף משחק בהפרש של יותר משער ועברה בדרך לגמר רק נבחרת גדולה אחת (הולנד בחצי בפנדלים).

היסטוריון של ספורט 4 באוקטובר 2017

איציק …אין כמעט נבחרת שלקחה גביע עולם בצורה מושלמת …מאז ארגנטינה 86 (שגם היא ניצחה את אורגוואי בשער בודד ואת אנגליה בשער ברמאות ובשער שלא מהעולם הזה ..וגם הגמר הוכרע בשער בודד) .גרמניה 90 ניצחה בהפרש של שער לכל היותר בכל השלבים …חמי גמר בדו קרב מהנקודה וגמר מהחלטת שופט.
ברזיל 94 ניצחה בהפרש שער אחד את משחקי שמינית ,רבע וחצי ואת הגמר מהנקודה.
אפילו צרפת המרשימה של 98 הרשימה בגמר החד צדדי עד אז ניצחון על פארגוואי בשער הזהב …ניצחון בדו קרב מהנקודה על איטליה ברבע וניצחון בשער בודד בחצי.
ברזיל 02 ללא ספק המרשימה מכולם ובכל זאת ניצחון בשער בודד מטעות איומה של שוער אנגליה ברבע (וניצחון בשער על טורקיה).
הלאה איטליה 06 לקחה גמר מהנקודה הלבנה וחצי גמר בשער בודד ושמינית גמר בשער בדקה האחרונה.
ספרד 2010 0-1 בכל המשחקים בנוק אאוט .

no propaganda 4 באוקטובר 2017

ברגע שפרסמו את ההגרלה ארגנטינה הייתה הפייבוריטית לזכות כי ההגרלה שלה הייתה בדיחה. לא ניצחה אף קבוצה טובה לאורך הדרך. יש הבדל בין לנצח 1:0 את גרמניה או בפנדלים את איטליה לבין מה שארגנטינה עשתה

ק. 5 באוקטובר 2017

בגדול אתה צודק אבל בלגיה ברבע עד שראינו את וילמוטס הורס אותם בטורניר (כמו ביורו) נראתה משוכה רצינית. גם הולנד תוך כדי הטורניר

no propaganda 5 באוקטובר 2017

הולנד נגאתה טוב בעיקר בשלב הבתים. ניצחו את מקסיקו במשחק שווה עם הברקה של רובן ואת קוסטה ריקה בפנדלים. לא בדיוק משהו לכתוב עליו הביתה(מה גם שארגנטינה ניצחה בפנדלים אחרי 0:0). בלגיה היא מאוד אוברייטד, הכוכבים שלה אז היו צעירים מדי ולא בשלים לתחרות כמו המונדיאל והם גם לא נראו טוב בטורניר.
מי ששיחקו טוב היו הצרפתים והקולומביאנים. גם צ'ילה היו טובים אבל היה להם חוסר מזל מול ברזיל.

אסף כלשהו 6 באוקטובר 2017

מצטער על האוף-טופיק, אבל אני פשוט לא מסוגל עם עיוות ההיסטוריה הזה על ברזיל 2002. אני רואה מונדיאלים מ- 1990, וברזיל ההיא ההיא היתה אחת האלופות החלשות שראיתי ובכל מקרה האלופה עם הדרך הכי קלה אי פעם לתואר…
בדרך לגמר הם עלו מבית מגוחך (עם סין וקוסטה ריקה), עברו בלגיה בינונית ומטה בשמינית, אנגליה בקושי ברבע וטורקיה (טורקיה!!) בחצי. ובגמר? נכון, הם פגשו את גרמניה, אבל זו הגרמניה החלשה ביותר מאז ומעולם, שבעצמה הגיעה לגמר אחרי דרך קלילה (פרגוואי, ארה"ב ודרום קוריאה). כמה גרמניה דאז היתה חלשה? ביורו לפני וביורו אחרי המונדיאל ההוא היא הודחה בשלב הבתים!
אז בבקשה די עם העיוות הזה רק כי לנבחרת קוראים ברזיל…

משה 4 באוקטובר 2017

גרמניה הייתה בקלות הקבוצה הטובה ביותר בטורניר הזה ולמרות שהם גרמנים טוב שהצדק נעשה. גם בגמר הם היו טובים יותר.

ק. 5 באוקטובר 2017

נכון. הם וקולומביה שעפה מוקדם

jhkj 9 באוקטובר 2017

אותה גרמניה שלא שלא הצליחה לנצח את גאנה בבתים וכמעט אלג'יריה שלחה אותה הביתה? היו חזקים אבל מאוד לא יציבים

רומן 5 באוקטובר 2017

בוא ידידי אני אזכיר לך מה היה במונדיאל, מסיסיטו שלך מצא את עצמו אחד על אחד מול נוייר, במצב שאסי טובי היה מגלגל בקלילות לפינה ואפילו לא מתרגש, אבל מסיסיטו שמקפיץ כדורים מעל שוערים בלה ליגה שוב עשה קקה במכנס ונתן בעיטה עלובה. 40 דקות אחרי זה קטנצ'יק אחר בשם מאריו גוצה עצר כדור ארוך על החזה עבר מגן בנגיעה השחיל לרומרו וכתב את שמו באותיות קידוש לבנה בהיסטוריה של הכדורגל.

איציק 5 באוקטובר 2017

איכשהו יש לי הרגשה שאסי טובי אוכל גם את גצה לארוחת בוקר.

רומן 5 באוקטובר 2017

אסי טובי חרדי עכשיו, הוא שומר כשרות לא אוכל בשר אדם

איציק 5 באוקטובר 2017

ההפסד כולו שלו.

שמעון 5 באוקטובר 2017

שכחת שלפני מסי אדון היגווין ופלאסיו החמיצו מצבים של אחד על אחד מול נוייר אבל ששש…. זה מסי הפסיד.

שי 5 באוקטובר 2017

אני לא ממש מסכים, אין ממש דבר כזה מצבים קלים בעיניי, אבל חייב לומר שמפעם לפעם התיאור שלך משתפר :)

אופיר מ 11 באוקטובר 2017

רומן, אתה יודע שאני שמח לדיון טוב עם כל אחד ואתה יודע שאי אפשר להגיב לך ברצינות כשאתה מגיב בילדותיות כזו..

אייב 4 באוקטובר 2017

טור אמיץ מאוד.

סך הכל מסי ראה את רונאלדו כובש שלושער בפלייאוף נגד שבדיה לפני המונדיאל הקודם, ורוצה גם הוא להעלות את נבחרתו עם תצוגת קסם ברגע האחרון. הוא עושה בכוונה כל הטורניר כדי שהשלושער מחר בבואנוס איירס יהיה בעל אפקט הרואי כשל רונאלדו.

אייב 6 באוקטובר 2017

מסי ידע שקולומביה תפשל והחליט לשמור את השלושער למחזור הסיום בגבהים של קיטו. יותר הרואי.

קלבדוס 11 באוקטובר 2017

בבקשה תגיד לי ששמת 1000 שקל על זה. אפילו 10. ברכות :)

אופיר מ 11 באוקטובר 2017

בדיוק מה שרציתי לכתוב :)

אייב 13 באוקטובר 2017

אפילו לא 10 אגורות
:(

קלבדוס 4 באוקטובר 2017

עלוב להשוות בין מראדונה למסי. לא באותה ליגה. בשום פרמטר.

שוב ושוב ישתמשו באותו מונדיאל מקסיקו של מראדונה כדי לעשות ממנו אלוהים, כדי לגמד את מסי (שהיה רחוק אגב 10 סנטימטר מזכיה במונדיאל, הופך סופית לגדול מכולם לנצח נצחים עד קץ הימים, ואז איש לא היה פוצה יותר).

הבה ניזכר: מונדיאל הוא טורניר אקראי, פעם ב-4 שנים, שמזל, הגרלה ופנדלים הם בערך 50 אחוז ממנו. מהי אגדת מראדונה? השוד של אנגליה, משחק נהדר מול המעצמה מבלגיה, ואחלה מסירה בגמר עם גרמניה. כן, קודם כל הרמאות מול אנגליה. די מפתיע שאנשים שרוממות הספורט בגרונם, מוכנים להכשיר את השרץ הזה של מראדונה, כדי לנגח את מסי בהשוואות. מראדונה גנב גביע עולמי. מראדונה הורחק במונדיאל אחר (במול ברזיל), "הוביל" נבחרת מכוערת להפליא ב-90', והרס את הארגנטינה הכי מדהימה של 94', בפרשת הסמים. זה מראדונה וזו מנהיגותו. ועל השוואה בין השניים ברמת הקבוצות, באמת מיותר – כאמור, לא באותה ליגה. כן, נאפולי וזה. שמענו.

אשר לארגנטינה בתקופת מסי. הבעיה אינה נעוצה בו. בדיוק להיפך. תבדוק מה הוא עושה שם. הבעיה היתה תמיד מאמנים – כאלה איומים ונוראים (היי! שוב מראדונה!), כאלה שעשו במכנסיים ברגע האמת (שלום פקרמן, למה מסי על הספסל ברבע גמר?), כאלה הגנתיים להחריד (סאבלה, וזה כמעט הצליח לו), ולאחרונה, כאלה בלי שום תוכנית משחק. חלוצים חלוצים חלוצים, ואם אין ברירה, תנו למסי כדור והוא אולי ייצר משהו. זה כמעט עבד במונדיאל האחרון, בעצם עבד יופי, עד לגמר, שזה לגמרי לא רע. וזהו. גם לו יש גבול.

מיכאל 4 באוקטובר 2017

+1
נראה שבדומה למבחן ג'ורדן, גם מראדונה לא היה עומד במבחן השוואה למראדונה. מסי ענק, גדול ויציב יותר לדעתי מקודמו לחולצה. לטעמי, ואני לא רואה כדורגל רק מהעשור האחרון, הוא הכי טוב בהסטוריה. עם זאת, נראה שלא באופי שלו יכולת הנהגה אקטיבית על המגרש. אין לי מושג מה הוא עושה בחדר ההלבשה והאימונים ואין לזלזל גם בדוגמה האישית שהוא נותן. אבל הוא יכוון יעודד ויצעק. פויול היה קפטן כזה, נדבד גם, נראה שניימאר בברזיל גם כזה. זה לא הופך אותו לפחות טוב ואני לא בטוח שזה חלק מסט היכולות הנדרש כשמשווים ב"להיות ממש ממש טוב בכדורגל"

איציק אלפסי 4 באוקטובר 2017

מסכים שבמונדיאל יש הרבה אקראיות אבל הוא בונה מיתוסים. ומראדונה זה מיתוס. אף אחד מאתנו בכמות המשחקים ששודרה בשנות השמונים לא ראה אותו בכמות שמתקרבת לפעמיים בשבוע שאנחנו רואים את מסי. יכול להיות שמסי שחקן יותר גדול, מראדונה היה ויישאר דמות גדולה יותר.

ניינר / ווריור 4 באוקטובר 2017

סופסוף מישהו אומר את האמת. כל מילה קלבדוס

Matipool 4 באוקטובר 2017

מניח שכתבת את זה בציניות, אבל לבלגיה באמת הייתה נבחרת מעולה במונדיאל 86׳.

משה 4 באוקטובר 2017

קשקוש בלבוש, אני מהמר שאתה פחות משלושים.

אדם בן דוד 4 באוקטובר 2017

שכחת לציין את המים המהולים לקראקה(?) במשחק מול ברזיל שהיו מי שכבר הודו בכך.

צור שפי 5 באוקטובר 2017

קלבדוס אתה מציג תמונה חלקית ולכן מטעה: השמטת שגדולתו של מאראדונה באה לידי ביטוי בכך שהגיע לקבוצה בליגה האיטלקית ולקח אותה לשתי אליפויות, תואר בו מעולם לא זכתה לפניו או אחריו. מסי שחקן ענק, עצום, כמו שאיציק כותב -בכדורגל נטו הוא כנראה טוב ממראדונה (למרות שצודקים אלה המצביעים על כך שהאחרון נאלץ להתמודד עם ברוטליות של קצבים שלשמחתנו נחסכת ממסי) אבל באוויר הדליל של הטובים ביותר מנהיגות ותואר עולמי הם משמעותיים ואת שניהם אין לו.

משה 5 באוקטובר 2017

צור, כל כך מדוייק.

miranda veracruz de la hoya cardenal 5 באוקטובר 2017

מרדונה עשה קסמים בכל משחק ב 86. כל משחק. מסירות, דריבלים ושערים שכל אחד מלאכת מחשבת. מה שהוא עשה היה הרבה מעבר לשני שערי משחק מחשב בשני משחקים. האיש נתן קונצרטים.

איציק 5 באוקטובר 2017

לא הייתי אומר מלאכת מחשבת, יותר איסטינקט בלתי נתפס.

שמעון 7 באוקטובר 2017

כל מילה בסלע

איציק 7 באוקטובר 2017

לא התבלבלת בפוסט ;)

jhkj 9 באוקטובר 2017

כבר עניתי על סאבלה והיענה שוב סאבלה, בנה קבוצה לא נאיבית שמשחקת אחורה ויוצאת למתפרצות, בשונה מברזיל למשל שקיבלה שביעייה מגרמניה ארגנטינה הייתה יותר טובה מגרמניה לאורך המשחק. ארגנטינה צריכה מאמן הגנתי ולראיה אם היו ממנים את סימאונה לא היית מתלונן

וודר 4 באוקטובר 2017

קצת פיספסת את העניין עם מסי.
בעידן הכדורגל הנוכחי אין אף שחקן גדול ככל שיהיה שיכול לקחת כדור ולנצח את המשחק לבד. ההגנות הטקטיקה השתפרו מאוד וההכנות לפני כל משחק בטח שבצד בשני עומד מולך שחקן כמו מסי, הופכות את זה לבלתי אפשרי.
מה כן עוזר לאותם שחקנים לעשות את המהלך המכריע? הצוות המסייע. וזה מה שיש למסע בברצלונה ואין לו בנבחרת. מסי לא יכול להתמסר עם עצמו בנבחרת. מסי לא יכול להכניס כדור מול שוער לעצמו בנבחרת. הבעיה היא ששאר השחקנים שמשחקים לצידו הם הנעלמים הגדולים. הם לא מופעים כל משחק ומשחק של הנבחרת. מתי אגוורו נתן גול, מתי היגוואין לא החטיא בגמר? מתי די מאריה עשה משהו שמצדיק את הזימון שלו לנבחרת בכלל. להוציא את מסצראנו אין ולו שחקן ארגטינאי אחד שמגיע למשחקי הנבחרת ומסייע למסי לתת את אותן ניצוצות או לפחות לפנות לו שטח כדי שהוא בעצמו יתן את הגול.
ובעניין ההשוואה למראדונה. לטעמי מסי טוב ממנו אבל באמת זה עניין סובייקטיבי. אבל אם בכל זאת רוצים לנסות ולהשוות בינהם. תחשבו רגע האם באופן תיאורטי הייתם יכולים להחליף בין מסי למראדונה בשתי הנבחרות האם משהו היה נראה אחרת בכל אחת מהן.
לדעתי גם דייגו לא היה עושה כלום עם הנבחרת הנוכחית. באשר למסי אני די משוכנע שהוא היה אלוף עולם לפחות פעם אחת בטח עם ההרכב של 94.

יואב 4 באוקטובר 2017

למי שחווה את מראדונה בזמן אמת(כמוני) קשה להשתחרר מהצל שלו.
כילד בן 13, כל כך חיכיתי למונדיאל 82, רק כדי לראות את הפלא הזה שכולם מדברים עליו. וכותבים עליו. בעיתון! מי זה הקוסם הקטן הזה?
פחות כפר גלובאלי וחשיפה = הגדלת המיתוס וסקרנות.
ואנחנו תוצר של זכרונותינו.

אהוד 4 באוקטובר 2017

ואז באו האיטלקים ופירקו אותו

יואב 4 באוקטובר 2017

גם זה חלק מהמיתוס. גם האדום מול ברזיל. גם הנחיתה במסוק באיצטדיון של נאפולי כששמונים אלף מחכים לו…

זהו. לא זוכר אחרי(:

יואב 4 באוקטובר 2017

נ.ב
זה בדיוק העניין. היום בלתי אפשרי לפרק ככה.

דוד 4 באוקטובר 2017

אני לא אוהד גדול של מסי. אבל להזכיר את אגוארו והיגוואין כחלק מהסגל ה"סופר מוכשר" שלידו, זו בדיחה.
כל אחד מהשניים הוא בלוף נפוח שאף פעם לא "מייצר גולים".
אני הייתי לוקח את הארי קיין, רומלו לוקאקו ואפילו קארים בנזמה לפניהם.
אבל די מאריה נחמד, ופאולו דיבאלה אדיר ופנטסטי- שחקן שלדעתי יכול לסחוב אותם לזכייה בגביע. התפקיד של מסי צריך להיות רק "לתת את הפאנץ".

רומן 5 באוקטובר 2017

אגוארו בלוף??? כבר שנים שהוא לא מפסיק להרשית בליגה הטובה בעולם, שמאל, ימין, ראש, דריבל, דחיקה, מהאוויר..
להזכיר לך את הדקה ה94 מול קיו פי אר כדי לדבר על איזה ווינר הוא?

ק. 5 באוקטובר 2017

רומן אתה צודק לגבי הליגה, אבל בנבחרת אגוארו נותן תצוגות עלובות. מעבר למספרים שלא קיימים.
מסי עם כל הכוכביות שיש לו כבש הכי הרבה בכל הזמנים בנבחרת, הוביל ל3 גמרים גם אם לא הצטיין בהם, וגם המספרים איתו ובלעדיו מראים זאת.
התקפית כל מה שקורה מקו האמצע שם עובר דרכו, לכן קל לנטרל אותם

היסטוריון של ספורט 4 באוקטובר 2017

אריק תודה.
1 2 האלופות האחרונות מדרום אמריקה הסתבכו במוקדמות.
ארגנטינה כפי שציינת וברזיל 94 שהחזירה את רומאריו (ב 02 היא לא הסתבכה כ"כ).

2. אשר למסי טענתך שארגנטינה הייתה מסתדרת יותר בלעדיו לא הסתדרה עם מבחן המציאות שכן הוא פספס כמה משחקי מוקדמות והתוצאות היו גרועות מאד ..גם אחוז הבקעת השערים היו נמוך מאד.

3. להעביר את מסי כחלוץ נטו כששחקן כמו היגוואין אפילו לא מוזמן זה נראה לי בזבוז משווע.
אני הייתי מרחיק את מסי לתפקיד עושה המשחק /פליימקר כפי שצ'אבי שיחק בברצלונה כי מקדימה יש מספיק כלים.
לטענתי קישור שכולל את מסצראנו מאחורה (ואם יש יותר טוב אשמח לדעת ) ואיתו דה מריה ,דימבלה ומסי זה הקישור הנכון ומקדימה יש מספיק אפשרויות כמו אגוארו ,היגוואין איקרדי ועוד.
אני מאמין שבתפקיד זה מסי יקבל הרבה יותר את הכדור ויהיה יותר מעורב וממילא המשחק יותר יזרום גם אם מסי פחות יבקיע ויותר יבנה.
אגב מדהים להיווכח כמה מעט גולים כבשה ארגנטינה שבשורותיה משחקים עדיין בשיא הקריירה 3 שחקנים לפחות שזכו במלכות השערים בספרד (מסי) .באיטליה(היגוואין ) ובאנגליה (אגוארו ).

no propaganda 4 באוקטובר 2017

צ'אבי היה עושה את בקילומטראז' בכי גבוהה בקבוצות שהוא שיחק. מסי לא זז ולכן לא יכול לעשות את התפקיד.
אם כבר הייתי הולך על תפקיד דומה לצה שפירלו עשה ביובה. קשר אחורי שמגנים עליו שני קשרים חזקים(צריך למצוא עוד מסצ'ראנו) ומסי יוכל לספק את הקסם בלי העבודה.

אמיתי 4 באוקטובר 2017

הדריבליסט הטוב בעולם ואתם רוצים לעשות ממנו קוורטרבק..
הבעיה בארגנטינה מנטלית בראש ובראשונה. אחכ זה מאמן

no propaganda 4 באוקטובר 2017

אני אישית חושב שהוא כבר לא הדריבליסט הטוב בעולם. אבל עדיין יש לו ראיית משחק פנומנלית ומסירה אדירה. מאחר וכפי שאתה יודע אני מאמין שזה התפקיד החשוב במגרש ובגדול כבר כעשור אף כמעט אף נבחרת או קבוצה שאין לה פנומן בתפקיד הזה תא זכתה בכלום אז אפשר להבין אז זה המשך ישיר לרעיון הזה.

אמיתי 4 באוקטובר 2017

ננסח את זה אחרת. השחקן הטוב בעולם לשטחים קטנים וצפופים. לוחם לוטר-לש״ב. הראיית משחק זה אקסטרה. הוא לעולם לא יהיה מודריץ. זה כרוך בדברים שמסי פשוט לא עושה

no propaganda 4 באוקטובר 2017

נכון בגלל זה הצעתי רעיון איך להפוך אותו לפירלו ולא למודריץ :)
וגם זה רק פירלו ביצירותחו המאוחרות

אמיתי 4 באוקטובר 2017

לפירלו ניידות של סוסיטה בלי מנוע. כ ל מה שהיה לו זה ראיית משחק וטאץ אלוהי ברגל.
מסי לא הבעיה לכן אין צורך לשנות כלום מה גם שמבחינתי שגם לא יעלו לקופה הבא..

Ljos 4 באוקטובר 2017

אני שומע את אינייסטה מנסה לצאת מהמקלדת שלך.

no propaganda 4 באוקטובר 2017

ברור שארגנטינה תאבד את בתכונות ההתקפיות של מסי אבל שם יש לה מה למכור גם בלי מסי גם אם זה פחות טוב. לעומת זאת במרכז המגרש, ודאי בתפקיד עושה המשחק אין לארגנטינה כלום אבל ממש כלום וניסיון לשים שם את מסי לדעתי יכול לעזור לה למרות ההפסד ההתקפי. הבעיה שאי אפשר לשים את מסי בתפקיד של צ'אבי או מודריץ כי הוא לא זז(סוסיטה וכאלה) אז כדי שזה יצליח צריך להגן עליו כמו שעשו עם פירלו ביובה.
אפשר כמובן להמשיך להפסיד לכל נבחרת עם קישור מרכזי נורמאלי פעם אחר פעם.

אמיתי 4 באוקטובר 2017

כהרגלנו נישאר חלוקים..
אני בעד להבין איפה הבעיה ואז לטפל בה. כמו שאני רואה את זה בארגנטינה זו לא בעיה טאקטית. מסי הוא לא הפיתרון ולא הבעיה (לפי אלפסי). כל השטר בערך כן

ק. 5 באוקטובר 2017

פרופגנדה, הבעיה היא שבארגנטינה מסי, לפחות ב8 השנים האחרונות יורד לאמצע לבנות התקפות גם אם הוא ממוקם 9 מזוייף או בכנף. הוא יכול להשתחרר מ4 שחקני הגנה שסוגרים עליו אבל עד אז כל ההגנה מתארגנת והכדור רק 30-40 מ מהשער, איפה שהוא אפקטיבי בחלק שלו בניהול המשחק בבארסה

no propaganda 5 באוקטובר 2017

ק., השאלה אם הוא יכול לוותר לגמרי על ההתקפה ולשחק בחצי המגרש ושהשחקנים האחרים יעשו את העבודה מקדימה. בסופו של דבר יש לארגנטינה המון כשרון מקדימה גם בלי מסי.
הבעיה היא שמסי לא מספיק נייד בשביל לשחק כל כך הרבה תן-קבל כמו צ'אבי או מודריץ(זה מצריך מינימום 12 ק"מ למשחק במשחק רציני), אז ההצעה הייתה לשים שני קשרי אמצע נוספים כדי להגן עליו כדי שיהיה לו יותר קל לקבל את הכדור בדומה לפירלו ביובה.

ק. 5 באוקטובר 2017

אין פתרון זהב, בפועל מסי הוא יצרן המצבים (לו ולאחרים) הטוב בכדורגל העולמי וגם טופ 2 בסיומת, ככה שהוא צריך לחיות בעיקר ב30 מ מהשער. לנהל משחק בלבד מאחורה מהקישור זה קטן עליו התקפית וגדול עליו הגנתית (מסכים איתך על מודריץ' וצ'אבי)

איציק אלפסי 5 באוקטובר 2017

היסטוריון, ברזיל הסתבכה מאוד במקודמות ל-2002 ועלתה רק אחרי ניצחון במחזור האחרון על ונצואלה. מה שמלמד אגב שאין בהכרח קשר ישיר בין היכולת במוקדמות לטורניר עצמו. ולכן אני גם חושב שאם ארגנטינה תצליח להעפיל לרוסיה היא עדיין תהיה אחת המועמדות לזכייה.
לגבי הדיון על התפקוד של מסי: בטח לא קשר אחורי, לא זוכר שאי פעם ראיתי אותו יורד לגליץ'. גם לא עושה משחק מהסוג של צ'אבי או אנייסטה (הארגנטינה הכי טובה שאני זוכר מאז 86 הייתה זו של 2006 עם ריקלמה בתפקיד הזה). מדובר בהחלט בדריבליסט הטוב בעולם ואולי הטוב בהיסטוריה (ברמות האלה, יכול להיות שהיו להטוטני כדור גדולים ממנו אבל הם לא הביאו את זה לידי ביטוי לאורך זמן ברמות הגבוהות ביותר) לכן לטעמי אם לא מאחורי החלוץ באמצע אז באחד האגפים, שם הוא יוכל לחגוג כשבאמצע מישהו שיודע לנהל משחק (שזה בגדול מה שהיה בברצלונה של פפ). עכשיו צריך למצוא את המאמן שיהיה לו את האומץ להזיז אותו הצידה, כי יש לך כך משמעויות הרבה מעבר לטקטיות.

שוטף + (ק)שישים 5 באוקטובר 2017

אם ארגנטינה לא תצליח להעפיל זו אכן תהיה חרפה

סמפאולי לא עם המון נסיון אבל לא ירד מ50 אחוזי הצלחה לעונה, עם תואר קופה אמריקה עם צ'ילה, מקום 4 עם סביליה עונה שעברה שהיו שם כל מיני נפילים ושחקנים מושאלים.

המונומנטל אצטדיון נדיר ומרגש לא יודע למה לא הולך להם שם

הנבחרת הזאת סגנית אלופת העולם עם אין ספור כשרון ,עם ארץ שמכורה לכדורגל,לא ברור מה לא עובד שם…אז אם ארגנטינה לא הצליחו להעפיל זה מגמד את חרפות נבחרת ישראל?

דני 5 באוקטובר 2017

אתם השתגעתם לגמרי כאן בהקטנה של מרדונה. מה זאת אומרת הוא בנה את התהילה שלו על מונדיאל אחד? אם הייתה לכם בחירה, מה הייתם מעדיפים לזכות בעוד אליפות ספרד או גביע העולם? זה היה הגביע העולמי הכי טוב אולי אי פעם והוא נתן הופעה דומיננטית שאין שני לה (פלטיני עשה דבר דומה אבל בבית). האו אחראי ל10 מ14 השערים של ארגנטינה וזה תוך כדי שעשו עליו 53 פאולים הרבה יותר מכל שחקן אחר. המונדיאל של 90 היה לא פחות גדול דווקא בגלל שהיה מסריח. אתם מתווכחים פה עד כמה שחקני וורלד קלאס יש למסי, מרדונה רק יכל לחלום לשחק עם שחקנים כאלו. הוא היה שחקן של משחקים גדולים שגם במשחקים חלשים יכל לתת את ההברקה שתנצח את המשחק (כמו המשחק נגד ברזיל ב90). מסי פשוט משתין במכנסים במשחקים גדולים כשאין אף אחד שמתפקד טוב. דיברתם על זה שאולי מסי מנהיג בחדר ההלבשה ואנחנו לא יודעים מזה. את מי זה מעניין מה קורה בחדר ההלבשה? מה שחשוב זה מי שמנהיג על המגרש והוא לא כזה.

משה 5 באוקטובר 2017

מראדונה ב 90 נתן טורניר לא פחות גדול מ 86.
בורוצ׳אגה לעומת דיבאלה או די מאריה, ולדאנו לעומת אגוארו או היגוואין (ואני עוד לוקח כדוגמא את השניים שעוד היו שחקנים לא רעים בפני עצמם).
אני יכול למנות לא מעט שחקנים מגרמניה, דנמרק, צרפת ואפילו בלגיה מאותם טורנירים. יקום מי שמסוגל למנות יותר משלושה שחקנים מאלופת העולם באותו טורניר (או הפינאליסטית ב 90).

ויכסלפיש 6 באוקטובר 2017

מעניין, לא כבש בכלל ב-1990 לעומת 5 שערים ב-1986

משה 6 באוקטובר 2017

זה היה מונדיאל שונה לחלוטין מבחינת צורת המשחק, כדורגל איום ונורא.
מראדונה לא עשה סלאלומים מרהיבים כמו ב 86 אבל נתן מנהיגות יוצאת דופן ועשה את הפעולה האחת בכל משחק שהכריעה.

רומן 5 באוקטובר 2017

תאכלס.. זוכר את מסי מול צ'לסי ומול חאליד בולרוז? יש שמועות שבמחצית הוא התקשר לאמא שלו שתתחנן לגוארדיולה שיחליף אותו כי הוא ממש מפחד.

רומן 5 באוקטובר 2017

בעיה נטו של המאמנים, אצל מאמן נורמלי אם שחקן מסתובב כמו בטלן על המגרש תוך 2-3 דקות מורם שלט שמסמן חילוף עם המספר שלו.
אתה לגמרי צודק בכל מה שאמרת על מסי, אני טוען את זה כבר שנים.
אחלה שחקן כשיש לידו מנהיגים שלוקחים אחריות.
לתת לו מספר 10 אבל?? מה לו ולתפקיד הזה? 10 זה שחקן שלא מפסיק לבוא ולדרוש את הכדור, בגדול הוא כבר די נעלם מהכדורגל התפקיד הזה, מסי הוא בטח לא האחד שישחק אותו.
אני באמת מחבב את הארגנטינאים, עם הקשיחות, התשוקה שלהם והאהבה האינסופית למשחק (למרות שהם רמאים בהגדרה) טוב יעשו אם ימצאו דרך יפה בלי טלנובלות להפרד ממסי לפני רוסיה. דיבאלה יבוא וישחק את החלוץ, רגוע בלי מטענים על הגב יכול לעשות את הגולים שארגנטינה ככ מתקשה לעשות.

אמיתי 5 באוקטובר 2017

נווו איזה שטויות…לא ראית את מסי לאחרונה..אחראי ומעורב בכל הגולים של בארסה בערך. אם היית משווה את מספר הנגיעות שלו בכדור מעטים השחקנים שנוגעים יותר ממנו. ארגנטינה שיחקה בלעדיו כבר. זה לא היה נראה טוב יותר

קלבדוס 6 באוקטובר 2017

מסי נגד פרו: כדור בקורה, כדור שהשוער לוקח בהצלה אדירה, ו-3 (שלוש) אסיסטים לגול בטוח, ממש מול שוער. יותר מזה לא תוכל לבקש.
זה שיש מאמן פאניקיסט, בהרכב תמוה ביותר, עם גאגו (גאגו!) כמחליף שנפצע אחרי דקה, משחק מכריע בלי אגוארו, דיבאלה, איקרדי, איגוואין, ואיזה עושה משחק אחד נורמלי – זה לא מסי. הוא יהלום שמושלך לחזירים. זו נבחרת איומה.

no propaganda 6 באוקטובר 2017

קטלומביה פישלה אז זה כבר לא משנה, ארגנטינה תהיה במונדיאל

איציק אלפסי 6 באוקטובר 2017

לא רואה את ארגנטינה מנצחת כ"כ בקלות באקוודור. זו נבחרת שפשוט לא מסוגלת לתת גול.

no propaganda 6 באוקטובר 2017

עדיין תנצח, לאקוודור אין על מה לשחק

אסף the kop 6 באוקטובר 2017

בכלל לא בטוח

איתן 6 באוקטובר 2017

אנשי המשחק השוער של פרו והקורות
כל מצב ראוי עבר דרך מסי,במשחק שארגנטינה צריכה לדרוס ראינו שחקנים עייפים וחסרי מחוייבות.

בקיצור-שוער: מחמם ספסל ביונייטד
הגנה איטית-בני 30 ומעלה
קישור אנמי:אפילו די מריה מחמם ספסל בפ.ס.ז,ריגוני שנכנס הכניס קצת יצירתיות
גומז בכושר בליגה האיטלקית אך במשחק הזה כנראה עשה שביתה איטלקית:לא הורגש בכלל
התקפה-סמפאולי נתן מנוחה לדיבאלה ואיקרדי…בנדטו שהינו בכושר כיבוש בליגה,עדיין לא ברמה הבינלאומית…ואפשר לראות זאת גם לפי הסטטיסטיקה של 22 בעיטות לשער.

יהיה עצוב לראות מונדיאל בלי מסי, לא סביר נראה לי שבגיל 34-35 מסי יהיה עוד פעם במונדיאל.

דווקא מסמפאולי שידע להוציא מנבחרות וקבוצות קטנות יותר את ה110% הייתי מצפה להרבה יותר

משה 6 באוקטובר 2017

מסי בדרך לעוד כשלון ברמת הנבחרת, די מביך.

אורן השני 6 באוקטובר 2017

תגובה כמו שלך זה מה שמביך

משה 6 באוקטובר 2017

בוגר.
הוא מושלם וגם יפה.
תבלה.

אורן השני 6 באוקטובר 2017

לצערי אתה מתבלבל בכתובת, מצידי שיפסידו 10-0 ומסי יפרוש מכדורגל

אסף כלשהו 6 באוקטובר 2017

איציק, הצגת יפה את הבעיה של ארגנטינה, אבל השורה התחתונה היא עגומה יותר- לא משנה כמה שחקנים מדהימים יעמדו לרשות נבחרת ארגנטינה, אף אחד לא ייקח צעד קדימה כשמסי שם.
עכשיו, בהרבה משחקים מסי לא מצליח לסחוב את הנבחרת (אם מסיבה של חוסר מנהיגות ואם מהסיבה הפשוטה שהוא נסגר הרמטית על ידי 4 שחקנים בכל רגע נתון) ואז ארגנטינה נחשפת במערומיה. אפילו כשמסי לא משחק, הצל שלו עדיין שם וזה גורם למאזן העלוב של הסלקסיון בלעדיו.
בקיצור- מלכוד 22… אי אפשר להעיף אותו כי הוא הכי טוב גם בתיאוריה וגם בפועל אבל כל עוד הוא שם לא תהיה נבחרת שלא סובבת סביבו… ונבחרת כזו לא תוכל להגיע להישגים… (מילא אם היתה הגנה טובה כמו ב- 2014 אבל גם זה כבר לא קיים).
הייתי שמח לראות נבחרת מאוזנת שמסי הוא חלק ממנה ולא הבורג העיקרי (או היחידי) שלה, אבל זה פשוט לא יכול לקרות (אם בגלל המאמנים, השחקנים או מסי עצמו) וזו הטרגדיה של מסי ושל ארגנטינה…

ובקשר להשוואה עם מראדונה- בתור פריק של עובדות- השדה היחיד שבו אפשר להשוות ביניהם הוא הנבחרת, וכאן, בשורה התחתונה, דייגו לוקח. כל השוואה אחרת היא ספקולטיבית לגמרי…

אסף the kop 6 באוקטובר 2017

איך בכלל אפשר להשוות בין מראדונה למסי ?
הראשון הוא הכדורגלן הגדול ביותר שראיתי בחיי, עם הכישרון העצום ביותר ב 40 שנים האחרונות לפחות, שלא לדבר על הכריזמה.
מסי שחקן ענק והגדול בדורו, אבל הוא לא ווינר ונופל בכל אספקט של המשחק ממראדונה.

נ.ב
זה דיון שיכולים להשתתף בו רק אלו שראו את השניים משחקים. מהסיבה הזאת אני לעולם לא אדע לענות מי יותר גדול, מראדונה או פלה ?
את הראשון ראיתי, את השני, לצערי לא.

איתן 6 באוקטובר 2017

נראה לי מפגר וילדותי לעשות השוואות בין שחקנים פעילים וכאלה שלא פעילים,ובין שחקנים ששיחקו בתקופות אחרות עם טקטיקות ןשיטות משחק שונות שהכדורגל של היום והכדורגל של שנות ה80 זה בכלל לא אותו משחק.

זה גם שונה את מי שואלים מכיוון ששני השחקנים הביאו למשחק משהו שונה מרגש ומדהים שאוהדי הכדורגל נשארו ללא מילים,לכל אחד תפקיד בהיסטוריה של הכדורגל

זה כמו להשוות בין אגסים לתפוחים
או בין מקינטוש לבין מק בוק אייר

למה זה תורם?

אסף the kop 6 באוקטובר 2017

כישרון של שחקן זה משהו בר השוואה לדעתי.

קלבדוס 11 באוקטובר 2017

נחמד לקרוא את כל הפוסט הזה, והתגובות, אחרי המשחק האחרון בקמפיין.
מסי מבקיע שלושער בגובה 2850 מטר בקיטו, הנצחון הראשון של ארגנטינה באקוודור מאז 2001, ומעלה את הנבחרת למונדיאל. הוא גם השחקן היחיד שכבש לנבחרת בכל השנה האחרונה של הקמפיין.
ניתן לזקוף את ההישג לזכותו. ויכול להיות שזה סתם מקרי, כן, וצודקים מי שביקשו להושיב אותו בחוץ.

Comments closed