לא בור, מכתש

למה אני לא הולך לישראל-ספרד

"איסקו. ברור לי שראיתי אתמול את אחד הכוכבים הגדולים של הכדורגל העולמי בעשור הקרוב. בהינתן תנאים אידיאלים הוא יכול להגיע לרמות צ'אבי ואינייסטה."

את הדברים האלה כתבתי לפני כמעט ארבע וחצי שנים כשצפיתי בנבחרת הצעירה של ספרד ביורו שנערך אז בישראל.

הערב יחזור איסקו לאותו אצטדיון בו צפיתי בו אז. הזדמנות מושלמת לסגור מעגל ולראות במו עיני כיצד הנבואה שלי התגשמה (אם כי אני חייב להודות שזו לא הייתה חכמת גדולה. כל מי שראה אותו באותו קיץ ידע שזה מה שהולך לקרות). אבל למרות שהמשחק יערך 2 ק"מ בקו אווירי מהבית שלי, אני לא אהיה שם.

ראיתי את נבחרת ישראל בשני משחקים בקמפיין הנוכחי – נגד איטליה ונגד אלבניה. אחרי המשחק נגד איטליה שפתח את הקמפיין דווקא יצאתי אופטימי. ראיתי נבחרת אולי מוגבלת (שום דבר חדש) אבל לפחות כזו שלא מתבטלת גם מול יריביה עדיפה ממנה בהרבה ומנסה להביא לידי ביטוי את האיכויות שכן יש לה.

אלא שמשם והלאה הקמפיין הלך בדיוק בכיוון ההפוך. נבחרת ישראל לא רק שהתבטלה בפני היריבות, גם כאלה פחות עדיפות מאיטליה, היא התבטלה בעיקר בפני עצמה. זה היה קמפיין מביך, משפיל. נבחרת ישראל הציגה הופעה חסרת זהות ואופי. התנהלות אקלקטית, מבולבלת, נעדרת פאסון ושמץ כבוד עצמי.

אחרי המשחק נגד אלבניה יצאתי מסמי עופר בתחושה מסוג שעוד לא חוויתי בעבר. ראיתי את נבחרת ישראל בהופעות מביכות. הייתי ב-5:0 מול דנמרק. אבל מעולם לא יצאתי בתחושת ייאוש ודיכאון שכזו.

היה לי ברור שאין לי עניין לשוב ולראות את נבחרת ישראל בזמן הקרוב. לא בגלל שאני כועס או מחרים אותה, אלא פשוט משום שאני לא יכול יותר לשאת את העלבון.

תמכתי מאוד במינויו של אלישע לוי לתפקיד. ראיתי בזה סגירת מעגל ראויה לאיש שהרוויח את מקומו ביושר – בעבודה קשה ובטיפוס סיזיפי מלמטה. אבל לצערי אלישע היה נוראי כמאמן הנבחרת. זה לא רק הכדורגל, כזה גרוע כבר ראינו, זה בעיקר כל ההתנהלות מסביב שהייתה מביכה ולא כיבדה בראש ובראשונה אותו.

כמו שכתב כאן כל כך מדויק תומר חרוב "נבחרת ישראל הצליחה לקחת גם אדם חביב ודי אהוב בעיני חובבי הכדורגל הישראלי כמו אלישע לוי ולהפוך אותו לאינטרסנט שפל".

נבחרת ישראל היא בית קברות. מקום שאתה לא יכול לצאת ממנו עם חיוך. להיות מאמן נבחרת ישראל זו סיטואציה בלתי אפשרית. כי בתור מאמן נבחרת ישראל מתנקזות אליך כל הרעות החולות של הענף, כשאין לך שום סיכוי לתקן אותם בכמה אימונים בחודש. גם מוריניו היה יוצא פארש מהתפקיד הזה.

ולכן דיון על שיטה, או מאמן, או שחקנים, זה בערך כמו לרטון על איכות הבופה על סיפון הטיטאניק. הבעיות של הכדורגל הישראלי הם ברמות כל-כך הרבה יותר יסודיות ועמוקות.

מי שרוצה להתחיל מוזמן לקרוא את הדברים הבאים שפרסם לפני כמה שבועות בדף הפייסבוק שלו מישהו שאולי לא שמעתם עליו מעולם. אדם ישר והגון בשם עינב חזנוולד, שכל חטאו בעולם היה בכך שניסה לנהל מועדון כדורגל בישראל באופן מקצועי:

"זה תקופה ארוכה שאני חש מאוים ומסביבי רוחשת מערכת לחצים ואיומים קשה ביותר. הכל בסדר והכל נסבל עד אשר אנשים שפלים החליטו לפגוע בי גם דרך איומים קשים ביותר על אשתי ועל בנותיי. כאן אני עוצר ,שם את אהבתי הגדולה למועדון בצד ויוצא מהמשחק. יש כאן כמה משפחות ואנשים שכואב להם שהם כבר לא יכולים לפעול במועדון כבתוך שלהם כפי שעשו שנים רבות. מותר לבצע שינויים ארגוניים במחלקת הנוער ובבוגרים. מותר לבחור מועמד ראוי אחר לתפקיד בכיר במחלקת הנוער ולא כפי שקבעו בכופר היישוב. מותר למועדון שפועל בצורה ישרה ומקצועית להביא כל שחקן שהמאמן רוצה ובכל תפקיד. אין יותר פרות קדושות במועדון. מותר למועדון בריא לפעול ולעשות הכל לטובת המועדון ללא מורא וללא משוא פנים.

"בתקופה הארוכה שאני מכהן כיו"ר עברתי אין ספור אירועים לא פשוטים והתמודדתי עם אנשים קשים וסיטואציות לא פשוטות. מי שנמצא בקרבתי יודע על מה אני מדבר. הפרידה מהשכנים, הפרידה מאינטרסנטים שהעיקו על המועדון. כשמאמן נוער לא מרכיב שוער בהרכב אתה מקבל שיחות טלפון מאיימות ומוזמן לפגישות הבהרה קשות. כשאתה מפטר מאמן ילדים במחלקת הנוער, מסיבות מקצועיות בלבד, אז בכיר מאוד בעיריית רמת גן מנסה לסחוט אותך באיומים במשך שלוש שנים בצורה נוראה. עם הכל התמודדתי בהצלחה אבל כעת נחצו כל הקווים האדומים מבחינתי.

"עמדתי בראש המערכת במשך תקופה ארוכה ומילאתי את התפקיד באהבה רבה ומתוך תחושה של שליחות. שימשתי כיו"ר בהתנדבות מלאה וללא כל תמורה. לא לקחתי לעצמי שקל אחד בודד אף לא כהחזר הוצאות אישיות שהוצאתי על תפעול המועדון. לא היתה לי קופה קטנה… ולא הבאתי חשבוניות על ארוחות… המועדון נוהל ביושר שאין לו תקדים. ההנהלה הנוכחית ידעה לשמור על כספי המועדון בקנאות ומתוך דאגה עמוקה לעצמתו ועתידו. שמתי את כל החיים שלי בצד לתקופה ארוכה ,שילמתי מחיר אישי כבד ביותר אבל אני לא מצטער על שום רגע. זו הייתה גאווה גדולה לנהל את המועדון היקר הזה ואני מודה על הזכות הגדולה שניתנה לי . אני אוהב את המועדון הזה אהבה חסרת תקדים, מחובר בנפשי לעבר שלו, להיסטוריה שלו, לסמלים שלו ובעיקר למכתש… ואמשיך לעשות הכל למען ביסוסו והצלחתו".

אין סרט שמדינה עם 300 אלף תושבים (איסלנד) תגיע לרבע גמר היורו ותעפיל למונדיאל מבית שמשחקות בו קרואטיה, אוקראינה וטורקיה, וישראל לא תוכל לעשות זאת כבר ארבעים ושמונה שנה. אני אמשיך לטעון זאת שוב ושוב: יש כאן כישרון לא פחות מבכל מדינה אחרת בסדר גודל דומה. הבעיה היא באופן שבו הכישרון הזה מנוהל.

תשימו את האנשים שמנהלים כאן את ההיי-טק, את מערכת הביטחון, לנהל את הכדורגל הישראלי, ותוך עשר שנים אנחנו לא רק מגיעים למונדיאל, אנחנו גם עוברים בו שלב או שניים.

כי הדבר האחרון שמעניין את האנשים הנוכחיים שמנהלים את הכדורגל בישראל, בכל הרמות, זה הכדורגל בישראל. מבחינתם זה רק מכשיר לקומבינות, קידום אינטרסים אישיים, חלוקת ג'ובים, נסיעות לחו"ל ושאר מנעמים.

וכל עוד זה המצב אין לי מה ללכת לראות את נבחרת ישראל. וגם את נבחרת ספרד אני לא אלך לראות. לא בגלל שאני לא רוצה, אני מאוד רוצה לראות את כדורגל הקסם הזה שאני מעריץ כבר קרוב לעשור.

אבל ללכת למשחק של הנבחרת שלך רק בשביל לראות את היריבה זה משפיל. ומספיק הושפלתי בקמפיין הזה ע"י מי שייצג אותי, אני לא צריך להשפיל גם את עצמי.

מרתק אך צפוי - ארם אבירם
סיכום עונה כחולה

95 Comments

אליובל 9 באוקטובר 2017

לייק גדול

כחול ישן 9 באוקטובר 2017

מדויק ונכון. חוץ מהקטע של מערכת הבטחון, גם שם מיום ליום יש פחות אנשים טובים ויותר אנשים מושחתים.

צור שפי 9 באוקטובר 2017

+1

Ollie Williams 9 באוקטובר 2017

בול בפוני

איציק 9 באוקטובר 2017

איציק, יפה כתבת. רק דעה אחת יש לך מנוגדת לחלק מהכותבים כאן. רבים מציינים שלנהל מועדון ספורט ולנהל היי תק אלו מיומנויות שונות לחלוטין וארגז כלים שצריך שונה לחלוטין. אתה חושב שהם יביאו אותנו למונדיאל. האם אתה חושב שהבוס של צ'ק פוינט יכול לנהל את הביצה של התאחדות לכדורגל עם לוזונים, טביבים ועסקנים שמסתובבים במסדרונות יותר טוב מעייני. האם אתה לא חושב שאם כל ההנהלות בליגה יוחלפו בגולדהרים ואולי אלונות, אז גם עם עייני נעלה.

איציק אלפסי 9 באוקטובר 2017

ברור שזה דורש כלים שונים, אבל בבסיס זה דומה. לא צריך להיות מומחה בכדורגל כדי לנהל מועדון כדורגל, אבל צריך לבחור מומחים לכדורגל לנהל את התחום המקצועי במועדון ולתת להם את הכלים לפעול בצורה מקצועית ללא אינטרסים שאינם ממין העניין.

matipool 9 באוקטובר 2017

אני חושב שאיציק התכוון שלא יהיו יותר לוזונים וטביבים במסדרונות.
הבוס של צ'ק פוינט לא יצטרך להתמודד איתם אלא לנהל את הכוחות החדשים שיגיעו איתו כדי לרפא את החולה.

איציק אלפסי 9 באוקטובר 2017

הבנתי. אני לא חושב שעופר עיני לבדו הוא הבעיה. הבעיה היא בכל הרמות של הניהול בכדורגל הישראלי. אבל גם עיני עצמו לא עושה רושם של מישהו שהכדורגל בישראל באמת מעניין וחשוב לו.

איציק 9 באוקטובר 2017

אוו, כאן הייתה עדין עם עייני. הוא לא ראוי לזה.

שמעון 9 באוקטובר 2017

מסכים איתך אבל גם בהייטק ומשרד הבטחון כולם קודם כל רודפים אחרי הכסף. לגבי מה שתיאר היור זה ברור לי שככה זה מתנהל שנים.

Ollie Williams 9 באוקטובר 2017

פחות אנשים בהייטק ינסו לעשות את הכסף הזה תוך ריסוק המערכת שבה הם עובדים, אלא להפך. מרוויחים כסף בעיקר ע"י העלאת שווי המוצר.

matipool 9 באוקטובר 2017

מעולה, איציק.
לקרוא את מה שכתב הבחור ולהקיא. כל כך שמח שהתנתקתי כבר מזמן מהכדורגל הישראלי.
אשכרה נסעת מירושלים לסמי עופר לראות את ישראל נגד אלבניה? מזוכיסט רציני.

matipool 9 באוקטובר 2017

נ.ב. – מה שאיסלנד עשתה בבית שלה הוא לא פחות ממדהים וגם יותר מזה.
בית עם קרואטיה, אוקראינה וטורקיה והיא עולה כמו גדולה מהמקום הראשון. נבחרת שעד לפני שנתיים אף אחד לא ספר והייתה בדרג הכי נמוך או אחד לפני של הנבחרות באירופה. תענוג.

איציק אלפסי 9 באוקטובר 2017

לגמרי. מדהים. עד כדי כך שמסקרן אותי לנסוע לשם וללמוד מה הם עשו.

איציק 9 באוקטובר 2017

הייתה כתבה מדהימה על זה, לא זוכר באיזה ערוץ. כמות אולמות (לא מגרשים, אולמות) כדורגל שהם בנו ומאמנים שם ילדים, ילדות, נערים, נערות הוא מדהים. הכדורגל הפך שם פרויקט לאומי. לא בטוח שמדינת ישראל צריכה להכריז על כדורגל כפרויקט לאומי, אבל מעניין מאד לראות איך צריך לעבוד נכון כדי לייצר איכות.

matipool 9 באוקטובר 2017

דורפן כתב עליהם היום ב"ישראל היום".
במסגרת הפרויקט הלאומי שאיציק הזכיר, יש שם מאמן מורשה של אופ"א על כל שמונה מאות ומשהו תושבים (שווה ערך ל-11,000 מאמנים מורשים בישראל).
את האולמות הם בנו כדי שיוכלו להתאמן כל השנה ללא קשר למזג האוויר שם.
אני מנחש גם ששם האבא של השוער בקבוצת הנוער שלא פתח בהרכב, לא מאיים על המאמן או על היו"ר.

Ollie Williams 9 באוקטובר 2017

ואז באים כל מיני אנשים ומרדדים את כל העבוגה לאיסלנד ל"כאילו שאם נבנה פה מגרשים מקורים כולם ישתפרו". כולל אחד הבלוגרים באתר.

איציק 9 באוקטובר 2017

אבל יש בזה הרבה אמת. הרי כאן השרה הבטיחה המון מגרשים וכמה נבנו. ונניח שיבנו, אז בעבודת הפרטאץ' שלנו בספורט אף אחד בנוסף לא יכשיר מאמנים, ייתן שכר למאמני ילדים שלא יאלצו אותם לאמן בארבעה מועדונים שונים באותו יום ואת כל שאר הפעולות הנדרשות. יבנו (אם יבנו) מגרשים ויחשבו שהשחקנים יצמחו שם רק מעצם העובדה שיש מגרש.

מעיין אוהד מכבי 18 באוקטובר 2017

זה יותר עמוק מזה.
הם פשוט מתייחסים לספורט ברצינות. לפני הכדורגל הם רשמו הצלחה כבירה בכדוריד (מדליה אולימפית למיטב זכרוני) בזכות עבודה שיטתית.

צור שפי 9 באוקטובר 2017

כדאי לך לנסוע לאיסלנד מכל מיני סיבות. מדינה ייחודית. עכשיו יש גם טיסות ישירות מהארץ, שש וחצי שעות ואתה שם.

איציק אלפסי 9 באוקטובר 2017

רשמתי לפני. תודה.

Ljos 9 באוקטובר 2017

מצטרף להמלצה (אומר זה שהכינוי שלו באתר הוא באיסלנדית).

אורדוניה 9 באוקטובר 2017

עינב לא התפטר.
אף אחד לא נעצר או עוכב לחקירה.
מדובר על סתיו שחם השני… שקיבל מיליונים מארקין ופירק הכל…
אבל הוא מפרסם אחלה פוסטים.

איציק אלפסי 9 באוקטובר 2017

פרט, נמק והסבר.

אסף the kop 9 באוקטובר 2017

אורדוניה…
כמה שקרים.

צהוב כחול 49 9 באוקטובר 2017

מאמר מעולה אחד מהטובים ביותר שקראתי לאחרונה

ירושלמי 9 באוקטובר 2017

פשוט תגיד שלא מצאת כרטיס במחיר שפוי :)

49ers 9 באוקטובר 2017

כל כך מדוייק… כואב.
אין סיכוי לקחת איש מההייטק או מכל מקום מצליח אחר.
לכן, האפשרות ההזויה הבאה הכי ריאלית (ואותה גם לא ניסינו):
קחו אחד שהקהל אוהב, את אייל ברקוביץ (או כ"א אחר עם ביצים ופוזת ה"לא איכפת לי מה יגידו עלי"), אחד שיבחר את השחקנים בשיטת "מי שטוב השבוע, ישחק במשחק הבא" (ולא, אני לא מזכיר את דיא סבע ודאבוס מוניר ותומר חמד.. ממש לא). אחד שיהיה מסוגל להלהיב את השחקנים ולהטריף אותם, אחד שיודע מה זה חדר הלבשה, שיש לו קצת (או הרבה) כדורגל בראש, אחד שלא מחפש מנעמים ותפנוקים… תקוו להגרלה סבירה, ליורו שיהיה עם 32 נבחרות.. והנה מתכון שאולי יעבוד. הרי ממילא "מחנות אימון" לא תורמים כלום ואולי רק גורמים לבלבול גדול יותר. שיטת האינסטנט והאינסטינקט יכולה להצליח בהינתן תנאים מסויימים. הללויה!

ניר 9 באוקטובר 2017

אני די משוכנע שאיל ברקוביץ' מונע מאינטרסים ושיקולים לא מקצועיים כמו כל אחד ששוחה בביצה הזאת 40 שנה, הוא רק יגחיך את כל הסיטואציה.

ודרך אגב זה מואנס דאבור.

איציק 9 באוקטובר 2017

אני חושב שהוא יותר כיוון לנימני אך התביש לכתוב.

איציק אלפסי 9 באוקטובר 2017

בקיצור שלמה שרף. אבל גם כאלה כבר אין.
וברקוביץ', למרות שאני מודה שגם אני השתעשעתי פעם ברעיון, יהיה אסון. היה שחקן ענק אבל מרגע שפרש מייצג בדרכו את הוולגריות והרדידות של הכדורגל הישראלי.

49ers 9 באוקטובר 2017

כולכם צודקים… אבל אם ללכת עם הרעיון הזה, מגוחך ככל שיהיה, ברקוביץ (או נימני, אם כי לדעתי ברקו מתאים יותר להרפתקנות, כפי שכל הרעיון מתבסס עליו) רק ישתלב היטב והוא הכי מתאים. הרי לא תצפו מקשטן\גוטמן\בכר שיהיו הרפתקנים. אז אם כבר הרפתקני\מגוחך\הזוי – רק ברקו!
ביננו.. מה באמת יש להפסיד? אני בטוח שהקהל ינהר בהמוניו.

אולג נדודה 9 באוקטובר 2017

ונמני בכלל לא אינטרסנט…הוא ישים בהרכב את כל מי שמשלם ומיוצג דרכו בסוכנות שחקנים שלו,את ברקוביץ לא הייתי שם בכלל ברשימת המועמדים,אין לו שום נסיון כמאמן,והוא בטח לא אדם שקול וממלכתי.

אולי מי שהייתי שוקל מבין הישראלים הוא יצחק שום…אך גם הוא מהדור המיושן,כבר לא אימן איזה 7 שנים, ועכשיו הוא בכלל הבעלים של כפר סבא,

מה שאומר רק מאמן זר, שמעתי שאנצ'לוטי פנוי,יאללה אם גולדהאר באמת ציוני שישתתף בעלות שכרו…באיירן זה לא אתגר נראה אותו עם שחקנים בלי בגרות מסתדר!

איציק 9 באוקטובר 2017

או מאמן עם ניסיון חול: לוזון, רב"ש או קלינגר.

אולג נדודה 9 באוקטובר 2017

איציק אתה צוחק נכון?
עונה אחת מוצלחת בבלגיה עם קבוצה מפוארת שכוללת בין השאר את מיצ'י בטשואי בליאז' וקריסה בצ'רלטון זה לא מספיק טוב ללוזון
קלינגר עם רזומה ארוך אך גם ירידת ליגה, מס' קבוצות בקפריסין שרק באחת הצליח
בן שמעון גם עם עונה אחת בקפריסין שלא השאירה רושם מדהים.

אם אלה המועמדים אז המצב ממש קשה,לא פלא שטביב מחליף מאמנים כמו גרביים,במכבי לא נותנים אמון במאמן ישראלי.
ובחיפה האוהדים מתים ללכתו של לוזון ולכדורגל יום הזיכרון שלו.
בינתיים רק ברק בכר חווה הצלחה אבל זה רק עם קבוצה אחת ולזמן קצר,וזה לא מספיק רציני –אה ובמיוחד יש להזכיר את ההפסד למאריבור החלשה

Guss 9 באוקטובר 2017

הבעיה במה שאתה מציע היא שהרעיון לא משנה את השיטה, לא מתמודד עם הבעיות, לא מנפה את הלא-מתאימים, אלא רק שם מישהו שיודע להתממזר עם השיטה ולקוות לנס.
אתה יודע מה? אולי זה יצליח פעם אחת, אם, ובהנחה ש…, כל הכוכבים יסתדרו בשורה בקמפיין ספציפי (הגרלה קלה, נבחרות יריבות לא בכושר, נבחרת שמצליחה להתעלות נקודתית). אבל זה כל מה שזה יהיה – מזליקו של פעם אחת. כי הבעיות נשארות ואין אף קוסם שיכול לאורך זמן להעלים אותן.
השחקנים הצעירים בישראל (בכל הגילאים – ילדים, נוער, וצעירים בקבוצות המקצועניות) נופלים מיריביהם האירופים כמעט בכל מדד – הם לא פיזיים מספיק (כי לא עובדים מספיק ובשיטתיות על בניית כושר ופיזיות, אין מספיק אימונים, אין מספיק מתקנים, אין מספיק מומחי כושר ספורטיבי ברמה גבוהה), הם לא טכניים מספיק (כי לא עובדים איתם על קבלה ושחרור של כדור, לא עובדים איתם על התנהלות בלי כדור), הם לא מהירים או זריזים (כי במקביל למהירות המולדת, לא עובדים על פיתוח הכושרים האלו), הם לא תחרותיים. כשיש כבר שחקנים מרשימים (תומר חמד לדוגמא) זה רק בגלל שהם עובדים בעצמם פי 10 ממה שהקבוצות מספקות להם, אבל מאלו יש ממש מעט. וזה קורה בגלל אותם הדברים שאנחנו אומרים שוב ושוב – אגודות הכדורגל לא מקצועניות, אין מספיק מאמנים ברמה לגילאים צעירים, המתקנים ברמה מחפירה, ועוד עשרות בעיות שהעלו וניתחו פעמים רבות.
לאורך זמן, שיטת ברקוביץ' או נימני לא תעבוד ותביא לאותם כשלונות – כי השחקנים הישראליים לא מתפתחים, וכי הבעיות יחזרו. זה בסדר שברקוביץ' (אולי) יגרום לשחקנים לעלות עם מוטיבציה למגרש, אבל השחקן הישראלי נופל משאר השחקנים האירופים לא בגלל בעיית מוטיבציה, אלא פשוט יכולות קטנות יותר. גם תחת ברקוביץ', אף שחקן לא ידע להרים לחמד מסירה טובה מהאגף תחת לחץ של מגן. גם תחת ברקוביץ' השחקנים יאבדו כדורים כי הם לא חושבים מהר כמו הקבוצה השנייה.

איציק אלפסי 9 באוקטובר 2017

כל מילה.

איציק 9 באוקטובר 2017

אם לזרום איתך ולקחת את ברקוביץ' אז לא כמאמן לבד, משהו כמו הש.ג. הייתי שם לידו מישהו בראש שלו במשחק אבל עם ניסיון מוכח באימון, נניח את ראובן עטר. שניהם מאותו דור, מאותה קבוצה מלהיבה, כמו כפפה ליד. במקום ש.ג. יהיה ב.ע.

Ollie Williams 9 באוקטובר 2017

נהדר! בוא ניקח מאמן שפעם אחרונה שהשלים מס' דו ספרתי של משחקים לפני שפוטר רק במועדון אחד מאז 2012, שלא ניצח משחק ליגה בערך מאותה שנה, וניתן לו את הנבחרת יחד עם פסיכופת וולגארי מפוצץ אינטרסים באתר הספורט שגורם לסאן להיראות מועמד לפוליצר – זה בטוח יעבוד

איציק 9 באוקטובר 2017

אבל אתה בעד הרעיון.

יואח האדום 10 באוקטובר 2017

איציק אתה גדול. ( איציק הגדול, יש מסעדה כזו)
סאטירה במיטבה

49ers 10 באוקטובר 2017

מה איכפת לכם… פעם אחת. ניסיון.. בשביל הכייף, ההתלהבות, ההצלחה החד פעמית (נניח..), כדי שההמון יקבל את מה שעורג אליו.. כדי להעצים את הפארסה ו\או כדי להצליח בהבלחה מטורפת שלא תחזור על עצמה.. מה איכפת לכם. ממילא בקמפיין הבא יהיו אותם טורים, אותן תגובות.. אז בשביל מה?

איציק 10 באוקטובר 2017

אני זרמתי איתך רק עם שדרוג. אתה מסכים?
אין לך מה להפסיד.

ניר 9 באוקטובר 2017

מתחבר מאד לפוסט ולתחושות מהקמפיין האחרון.

אלישע עשה טעות מאד גדולה בכך שנתן לערן זהבי קרדיט בלתי מוגבל, מכאן התחילו הבעיות העיקריות בקמפיין הזה, הן מקצועית שהנבחרת היתה תקועה כיוון שערן זהבי לא מספיק טוב בשביל להוביל אותה ובכל מקרה הוא שחקן שבמהותו משלים ולא מוביל, הוא צריך שכל הקבוצה תעבוד בשבילו כדי שהוא יוכל להבקיע.

משם זה התגלגל לכל השחקנים הממורמרים שלא יכלו לשאת את העובדה ששחקן אחד מכתיב את הנעשה וכפועל יוצא מכך כל מיני ניפויים ועונשים שפגעו בנבחרת וכדור השלג הגיע לשיאו עם פרשת סרט הקפטן, זה היה קצה הקרחון וזה מה שעושה שחקן שהמערכת משדרת לו שהוא מעל הכל ויכול לעשות ככל העולה על רוחו.

דבר נוסף שכנראה אלישע חטא בו, הוא שהפך לבובה של סוכנים, מה שגרם לכך שהוזמנו כמות אסטרונומית של שחקנים, ולא הייתה שום דרך ושום המשכיות.

שאר הדברים כמובן הרבה פחות בשליטת אלישע כמו שרשמת, אבל עדיין הוא היה יכול לצאת הרבה יותר טוב מהקמפיין הזה.

יוסי מהאבטיחים 10 באוקטובר 2017

מה?
מכל מה שרץ לנו מול העיניים דווקא על זהבי הפלת את התיק פה?

ניר 11 באוקטובר 2017

לא הפלתי על זהבי, הפלתי על אלישע, רשמתי שאלישע עשה טעות גדולה בנדון.

כיוון שמרוב הדברים שרצים פה והבעיות והתחלואים של הכדורגל הישראלי, דווקא העניינים שהזכרתי כן היו בשליטתו של אלישע לוי בניגוד להרבה דברים אחרים.

Ljos 9 באוקטובר 2017

רגע, עינב חזנוולד – עבר איומים, סחיטות, בכירים שתוקפים, הורים אלימים, נפרד משכנים (מי?) – אבל מה בעצם היה אותו קו אדום שנחצה?

אלעד כ 9 באוקטובר 2017

זה נרמז בפיסקה הראשונה – איומים על אשתו ובנותיו.

Ljos 9 באוקטובר 2017

איכשהו פספסתי, תודה.

אולג נדודה 9 באוקטובר 2017

אכן עצוב מאוד לקרוא את הפוסט.
אבל זה קשור לכך שבישראל אין הרתעה של המשטרה,אנשים עושים מה שבא להם, ככה זה בכביש בבתי הספר בבתי חולים…אז גם מן הסתם שבכדורגל, כמו גם שהעונשים שמקבלים הם מצחיקים, מכך צמח גם מה שכבר לא קומץ -הלה פמיליה
ישנם מדינות בהם עדיין יש פוליטיקה בליגה ובנבחרת,מדינות כמו קרואטיה חצי בגודל של האוכלוסיה מצמיחים כשרונות כמו סובאסיץ ,לוברן,קובאציץ,ברוזוביץ,מודריץ,פיאצה,מנדזוקיץ,קליניץ
שמשחקים בקבוצות המובילות בעולם…לא מעט מהם נרכשים בגיל צעיר ובכל זאת מצליחים,לדעתי משהו דפוק ביסודות בקבוצות הנוער והנערים…או משהו דפוק במנטליות אחרת אין הסבר לכך שב10 שנים האחרונות השחקן הכי בכיר שלנו זה תומר חמד מבלי לנסות לזלזל.

קירקגור 9 באוקטובר 2017

אז… כשאני רואה את אלישע בבריכה, לא לתת לו חיבוק?

איציק אלפסי 9 באוקטובר 2017

לתת. בטח לתת.

רוני שטנאי 9 באוקטובר 2017

איציק נו באמת, עד שאני מגיע לטדי עם הילדים (פעם ראשונה אני חושב מאז שבית"ר שיחקו נגד הריינג'רס ששיחקו בה ניומן וואן ברונקהוסט ההולנדים וקנצ'לסקיס ) אתה מבריז . זה רק מראה שאתה לא אוהד אמיתי של ספרד !

yaron 9 באוקטובר 2017

קטע חזק ומכאיב.
הייתי במשחק נגד איטליה וגם אני יצאתי מעודד אבל את החוויה שתיארת אני זוכר מהמשחק נגד יוון בבלומפילד.
חבר "טוב" עשה לי "טובה" ונתן לי שני כרטיסים למשחק ואני גם הייתי חבר "טוב" והזמנתי חבר אחר (באמת טוב) לבוא לראות את נבחרת ישראל.
היה חם מאוד באותו יום ולהפתעתי בכניסה חילקו לנו כובעי קסקט (אמיתיים, לא מנייר) של הנבחרת ובלונים ואני חשבתי לעצמי, "וואלה, סתם משמיצים כאן כל דבר שזז" ונכנסתי אופטימי לבלומפילד שהיה מלא והיה חם כל כך שכל מה שאני זוכר זה את החבר שלי דופק קרטיבים אבל גם ליוונים היה חם… והם למרות זאת שיחקו כדורגל…
ועדיין נסעתי למשחק נגד איטליה והפעם כבר לא חילקו כובעים ודווקא מהמשחק הזה יצאתי אופטימי ועליתי על הרכבת "המיוחדת" שאירגנו במיוחד לאוהדים רק כדי לגלות שהתחנה היחידה בת"א היא סבידור והמשכתי עם עוד כמה מאות לתחנת לוד באחת בלילה וחלקתי מונית לת"א עם שני פנסיונרים שגם להם היו חברים "טובים" שפינקו אותם עם כרטיסים למשחק…
מסקנה שלי – משחק אחד גג לקמפיין :-)

איציק אלפסי 9 באוקטובר 2017

הייתי גם באותו משחק. זה היה יומיים לפני החתונה שלי. בסוף גם הפסדנו וגם התגרשתי…

Ollie Williams 9 באוקטובר 2017

האצטדיון לא היה מלא, אבל אני זוכר היטב את המשחק.
ייאוש טוטאלי ששבר אותי לגמרי.
עוד הלכתי למשחק נגד אזרבייג'אן עם כרטיס חינם, 1-1 מביך של גוטמן בימי שכטר העליזים.

למשחק נגד איטליה הלכתי כדי לראות את בופון, ואני בעיקר זוכר שאחרי הגול של טב"ח קיוויתי שיודיע על פרישה כי היה לי ברור שמשם הוא רק יתדרדר וייחרב לנו את העונה

קפיטולניק 9 באוקטובר 2017

כולם מדברים על מה צריך לעשות כדי לשפר את הכדורגל הישראלי. פרויקטים לאומיים, השקעה בנוער, במאמנים, במקצוענות, בשיעורי חינוך גופני וכו וגו(הכל נכון ד"א). מה שצריך באמת לשאול הוא: מה צריך לקרות כדי שמשהו מזה ייצא לפועל… לצערי הדבר היחידי שיעזור לספורט הזה בכלל והנבחרת בפרט, הוא חוסר עניין לציבור, כרגע אין שום דבר שמאלץ את הגורמים העבריינים/קומבינטורים/האינטרסנטים להדיר רגליים מהספורט. הם ימשיכו להיות שם כל עוד יש עניין ציבורי וכסף בכדורגל. העובדה שטדי יהיה מלא היום היא בושה וחרפה! רק אם נדיר את רגלינו/כספנו מהכדורגל והוא ירד לרמת עניין נמוכה, נוכל לצאת לדרך חדשה עם האנשים שבאמת אכפת להם. האם זה אפשרי? לא בטוח… אולי אם יהיה פה גוג ומגוג ונאלץ להתחיל את הכל מהתחלה

אולג נדודה 9 באוקטובר 2017

נכון, ואתה בטח גם מציע להפסיק לקנות דירות,לא לאכול בשר ולא לקנות מותגים…אז במקום ללכת למגרשים ולכדורגל פח שלנו ,מה נעשה נצטרף לאישה לליגת מאמאנט כדורשת?

מכיוון שכל זה ומה שאמרת אם נהיה ריאלים לא יקרה ,יותר קל לבצע חוקים שמחייבים קבוצות בליגת העל לשחק עם שחקן אחד מתחת לגיל 21 בהרכב ועוד 4 שחקנים מתחת לגיל 25 בהרכב.
אני גם חושב שיהיה יותר בריא להוציא את קבוצות הילדים והנוער ממועדוני הכדורגל,ולבצע מאין דראפט כמו בנ.ב.א לשחקנים צעירים

קפיטולניק 9 באוקטובר 2017

בסדר אולג, אבל פספסת לחלוטין את הנקודה. כל ההצעות ראויות ונכונות מי יותר ומי פחות. אבל צריך לקרות פה משהו רציני יותר כדי שניישם אלו מהן.
וכן, צריך להפסיק לקנות דירות.

אולג נדודה 9 באוקטובר 2017

ומה יעשו צעירים יחיו עם ההורים עד שאלה ימותו או עד שייפלו המחירים או המשכורות יעלו.
מכיוון שאנחנו לא יכולים להשפיע על השוק אנחנו רק יכולים להתאים עצמנו למציאות הקיימת,אם זה למחזר משכנתא או לממש קרן השתלמות.

ולגבי הנבחרת,הנבחרת אינה גוף כלכלי כמו קבוצת כדורגל,היא מתקיימת על כספי מיסים ולא על קהל שקונה כרטיסים,לכן לא מזיז לעסקנים ולאוכלי החינם המצב הם עדיין יראו את הצ'ק בסוף החודש.

ההבדל המרכזי הוא שפוליטיקאים בבחירות כן אפשר לבחור כדי לשנות איכות חיים, ואנחנו לא עושים בחירות נכונות בתור אזרחים…לכן כל האלימות השחיתות וחוסר השוויון צפים להם

הפיתרון גם לא יגיע משרת התרבות והספורט שעסוקה בבחירת שמלות ופרובוקציות על שמאלנים או אנשי תרבות.
לכן חלק מהפיתרון הוא גם להפריד את תיק הספורט מהתרבות

איציק אלפסי 9 באוקטובר 2017

אין ספק שצריכה להיות איזושהי התעוררות ציבורית על מצב הכדורגל (והספורט בכלל) בישראל. עד עכשיו המחאות היחידות היו על מחירי הכרטיסים.

קפיטולניק 9 באוקטובר 2017

איציק, הפוך. צריכים קצת ללכת לישון, מחאה זה סתם יח"צ שימשוך שוב את האנשים הלא נכונים.

אסף the kop 9 באוקטובר 2017

אני מכיר את אשתו של עינב.
מה שהיא עברה בעבודה זה סיוט.
עינב עשה בשכל שעזב את הקבוצה העלובה הזאת.

צור שפי 9 באוקטובר 2017

אסף, לא זוכר איפה נחשפתי לפוסט ההוא של עינב חזנוולד אבל זוכר שקראתי והזדעזעתי. הדברים נראים מהימנים וטוב שאתה נותן להם תוקף ואמינות מהכרות אישית מול השקרים שמפיצים כאן ובמקומות אחרים.

Guss 9 באוקטובר 2017

הנבחרת נראתה בקמפיינים האחרונים כל כך גרוע לא בגלל שהשחקנים לא מסים או מתאמצים. אני בטוח ב-100% שכל אחד מהם נתן את המקסימום על המגרש. הם נראו כך בגלל שהם היו אומללים וחסרי אונים מול יריבים שעולים עליהם בכל קנה מידה.

זה קצת כמו לקחת עדר זברות שגדל באזור ללא טורפים, או שכל הטורפים שלו חולים וחלושים, ולשים אותם בסוואנה עם טורפים אכזריים בשיא כושרם. עם כל הכבוד ליכולות הזריזות וההימלטות הטבעיות של הזברות, אם כל מה שהן הורגלו והתאמנו עליו כל חייהן זה בשינוי כיוון מול לביאה צולעת, בבריחה מהירה מזאב טלוא חולה, או בהתחמקות עדרית מצבוע נקוד זקן, לכשיפגשו עם טורפים אמיתיים הם יאכלו אותה. זאת אומרת, יאכלו. הן לא פיתחו את הטכניקה והכושר שיתן להן איזשהו סיכוי.

השחקנים שלנו נראו בדיוק כמו זברות מסכנות שרואות שהלביאות, הזאבים והצבועים משיגים אותן, ואין להם בכלל סט של כושרים, יכולות, או ניסיון להתמודד עם המצב. קשר מקבל כדור במרכז המגרש, ובמקום לקבל על הדרך 3-4 שניות לחשב את הצעד הבא, נלחץ על ידי 2 קשרי יריב תוך שנייה. הוא פשוט לא יודע לחשוב כל כך מהר, או להגיב מהר גם כשיש לו דרך קדימה. מהירוטת התגובה שלו וזכרון השרירים לא רגילים לעבוד ככה. זה לא שהם לא רוצים, הם לא יכולים. מסכנים, זה באמת רחמנות.

Amir A 9 באוקטובר 2017

רוצים לשפר את הכדורגל הישראלי? תבטלו את הכסף הציבורי שמגיע לקבוצות. כל עוד הכסף מגיע בחינם הוא ימשוך כל מיני ארחי פרחי שרואים כסף קל.

איציק אלפסי 9 באוקטובר 2017

הרבה מאוד מהכסף בכדורגל הישראלי כיום דווקא מגיע מהטלוויזיה שמשלמת סכומים לא פרופורציונליים על מוצר באיכות נמוכה.

Amir A 9 באוקטובר 2017

לנורדיה מגיע כסף מהטלוויזיה הישראלית???

איציק 9 באוקטובר 2017

נורדיה זה פרויקט חברתי ולא כדורגל ;)

איציק אלפסי 9 באוקטובר 2017

כסף מהטלוויזיה מקבלות קבוצות בשתי הליגות הבכירות בלבד. ההסכם הוא בין הגוף.המשדר לבין מנהלת הליגות.

Amir A 10 באוקטובר 2017

אם כך זה בעיה של המפרסמים והצופים שמשלמים על הערוצים האמורים. שתי אוכלוסיות שיכולות לוותר על העברת הכספים האמורה. המפרסמים יכולים לדרוש שהפרסומות שלהם לא יופיעו בזמן שידורי הכדורגל (מי רוצה שהמוצר שלו יתקשר למוצר אחר באיכות נמוכה?) ולאוהדי הספורט יש היום כל כך הרבה אפשרויות צפיה אחרות.

איציק אלפסי 11 באוקטובר 2017

העניין הוא שמי שקנו את הזכויות הם ערוצים שלא משדרים פרסומות (צ'רלטון וערוץ 5), הערוצים המסחריים (2 ו-10) כבר שנים לא נוגעים בכדורגל ישראלי כי הם מבינים שזה לא שווה את הכסף.
לגבי צופים, מכיוון שזה משודר בערוצי הכבלים אין נתוני רייטינג מדוייקים אבל אני די משוכנע שהם חד ספרתיים. מה שכמובן מוביל לשאלה – מה האינטרס של צ'רלטון וערוץ 5 לשלם כ"כ הרבה על המוצר? הרבה מעבר לשווי שלו.
יש כל מיני הסברים, שזה "עוגן" שידורים וכו' אבל אני מודה שלא השתכנעתי מהם.
בכל מקרה, הכסף הקל הזה שנכנס לכדורגל הישראלי (יחד עם הכסף מהטוטו) בלי שום הצדקה, הוא אחת הסיבות לכך שלאף אחד אין מוטיבציה אמתית לשנות את המצב.

חיים הצהוב 9 באוקטובר 2017

כל מה שרשמת נכון אבל הבעיה היא הרבה יותר עמוקה וכל עוד יישמרו סדרי העדיפויות האלה במדינה אז שום דבר לא ישתנה.
מדברים על תרבות ספורט אבל מה זה תרבות ספורט? תרבות ספורט זה לעשות הרבה יותר משעתיים חינוך גופני בשבוע (המספר הכי נמוך בעולם).
תרבות ספורט זה להחליט שספורט הוא בראש סדר העדיפויות ולא לגרום לשחקני נבחרת לא לישון כל הלילה כי לא טסים בשבת.
תרבות ספורט זה לדאוג שלספורטאים יש את כל הכלים להצליח ולא לגרום להם לקום ב6 בבוקר כל יום ולעמוד בשמש בגלל שירות צבאי.
תרבות ספורט זה להקים פנימיות ולא רק ישיבות.
בקיצור אלה מה שאנחנו בחרנו לכן זה רק אשמתנו שזה המצב, אין תרבות ספורט בארץ אבל יש אחלה תרבות של 18,000 משגיחי כשרות

איציק אלפסי 9 באוקטובר 2017

אתה מערבב קצת בין דברים שלא קשורים. מסכים מאוד לגבי מה שכתבת על תרבות ספורט, אבל אין לזה קשר לדת. קודם כל, אפשר גם ללמוד גמרא וגם לעשות ספורט והיו יהודים לאורך ההיסטוריה שעשו את זה מצויין. שנית, זה לא שאם לא יתנו כסף לישיבות המצב של הספורט ישתפר. כסף ציבורי דווקא לא חסר בספורט, הבעייה היא מה עושים אתו.

חיים הצהוב 9 באוקטובר 2017

לא מסכים, היהודות כיום היא אנטי ספורט ואף מתייחסת לזה בזלזול ואפילו בזה לספורט, ספורטאים נקראים מתיוונים על ידי לא מעט רבנים שמטיפים נגד ספורט, ככל שהדת תתחזק במדינה ככה הספורט ילך אחורה.
לאור המצב כיום בספורט, אני לא חושב שזה מוגזם להגיד שאנחנו במצב הכי גרוע ב50 שנה האחרונות ואני רואה קשר ישיר להתחזקות הדת במדינה

אמיתי 9 באוקטובר 2017

אני חושב שמה שחיים אומר הוא שהמדינה משקיעה בדת (לדוגמא) על חשבון השקעה בתרבות.
יהודים לא הסתמכו על אף מדינה שתדאג להם לשירותי דת עד הקמת מדינת ישראל. חומר למחשבה על מצבה של המדינה והדת

איציק 9 באוקטובר 2017

יש לי שאלה. למה בכלל צריך נבחרת טובה? למה צריך להשקיע? זה לא בסדר העדיפויות ולא צריך. הליגה צריכה ברובה להיות מכסף פרטי ויכולה להיות טובה (אולי בגלל הזרים בעיקר) והנבחרת לא. אולי עדיף להשקיע בג'ודו והתעמלות מכשירים או אמנותית. שם בעשירית מהכסף נעשה תוצאות טובות בהרבה ויש לנו ידע בתחום. בנבחרת הכדורגל מה שיצמח מהליגה ולגיון הזרים, יצמח, ומה שלא, לא. בכלל, ספורט זה מותרות. אפשר להחליט שמשקיעים בתאטרון, קולנוע, או כל דבר אחר.
שלא יובן לא נכון, אני רוצה שישקיעו בספורט ואפילו בכדורגל, אבל אם נגזר עלינו להיכשל, אז אולי עדיף לוותר ולהשקיע במה שאנחנו יכולים להצטיין.

אמיתי 9 באוקטובר 2017

בעיקר בגלל הפופולאריות

איציק 9 באוקטובר 2017

של הכדורגל או של נבחרת הכדורגל?

אמיתי 9 באוקטובר 2017

של ההתאחדות לכדורגל

איציק 9 באוקטובר 2017

מה שנכון, נכון.

אמיתי 9 באוקטובר 2017

גנבו גול החברה של פרנקו..

אולג נדודה 9 באוקטובר 2017

לא משחק גדול של הספרדים,הרכב שני מחוזק בבוסקטס ,ראמוס, ואיסקו שהוא וורלדקלאס.
שיחקו על הילוך שני…והנבחרת שלנו עם מגינים שלא יודעים להרים קרוס,ואלמוג כהן שלדעתי בעט הכי הרבה לשער.
לרגעים ארוכים לא עוברים את החצי,דריבלים ואיבודי כדור 30-40 מטר מהשער.

איזה בושה של אלישע לוי ראיון לא של איש ציבור או מאמן נבחרת, נגמר קמפיין, והוא לא עונה על שאלות על הקמפיין.מסתבר שלא רק הכדורגל מגעיל גם העומדים בראשו.
פעם ראשונה שאני רואה דבר כזה,אפילו לשרף חסר הטאקט היה יותר ביצים מול התקשורת

איציק 9 באוקטובר 2017

אמיתי,
הפרנקו היחיד שאני הכרתי זה חיים פרנקו.
אולג נדודה,
לגבי המשחק, למרות שספרד שלטה בכדור, אז להוציא השער אנחנו הינו הרבה יותר מסוכנים ברחבה שלנו.
לגבי הרעיון עם אלישע, לא מסכים לחלוטין. עם כל הכישלון, אני מבין אותו שהוא לא מוכן לדבר על הקמפיין ולגבי עתידו. תהייה מסיבת עיתונאים מסודרת ולא בסערת רגשות ושם ידברו על זה. עכשיו שישאלו על המשחק. רצו לשאול על הקמפיין, שאלו, קיבלו תשובה שלא עכשיו, שיעזבו ויכבדו אותו. עשה חרה של קמפיין, ועדיין הוא בן-אדם. קצת כבוד, וקצת חמלה אפילו לא תזיק.

אולג נדודה 9 באוקטובר 2017

לא ברור למה לוי היה צריך להיות מריר ועקשן בחג ובסיום קמפיין.

גם ככה הוא ידע שהוא לא ממשיך בתפקיד.
היה אומר הצהרה קצרה :
תודה לאוהדים מאמנים והשחקנים, סך הכל הקמפיין הזה היה חוויה ושיעור לחיים, נפלנו מהציפיות שהצבנו לנבחרת, ובאווירה טובה זו אני רוצה לאחל הצלחה לנבחרת,להתאחדות כמו כן תודה לאמון שניתן בי.
חג שמח לעם ישראל
הסברים נוספים יינתנו במסיבת עיתונאים מסודרת.

ככה פשוט וגם אלגנטי.
סך הכל כדורגל,לא ועדת חקירה אחרי מלחמה

איציק 9 באוקטובר 2017

נכון, אבל הוא אכל הרבה חרה (רובו בצדק, אבל אכל) ולכן כנראה היה במצב רוח לא הכי. אפשר להבין ולשפוט לקולה.
חוץ מזה, אתה באמת חושב שהיו עוזבים אותו עם תשובה כזו?

אולג נדודה 9 באוקטובר 2017

הרי אחרי המשחק ראית אותו מחייך וצוחק עם השחקנים,ומול התקשורת אווירת תשעה באב.

לדעתי אם הוא היה בא בגישה חיובית ואומר את הדברים הללו, לא היו צולבים אותו ולא היו מצפים ממנו לעשות חרקירי.

היה יכול להגיד זה האני מאמין שלי,וזאת הדרך, היו הצלחות והיו אכזבות אני גאה בדרך שעשינו,תמיד יש מקום לעשות יותר טוב ולכן נשארתי בתפקיד עד סוף הקמפיין.
שאלות מקצועיות ופרסונליות ייענו במסיבת העיתונאים.

כי הצורה שבה הוא ענה היא צורת סלידה,של אתם הקהל והעיתונאים אני לא חייב לכם כלום ואל תציקו לי עם השאלות שלכם,לא כך מתנהג נציג ציבור שמרוויח יותר מ40 אלף לחודש

Srtest - ארטסט 9 באוקטובר 2017

חשבתי שהמינוי של אלישע היה סביר. מן פשרה בהנהגת יו"ר ההסתדרות. ברור שלא היה פה שום כיוון ושאין גם מושג לגבי שום כיוון ועכשיו אחד מנבחרת נערות הליווי רוצה למנות חבר שלו.

אם אלישע מכניס את טל בן-חיים שהוא כישלון חרוץ בספרטה ואמור להוציא את עצמו מהבור בספרטה ולא על חשבון הנבחרת, אזי אלישע הכניס את עצמו ואין לו את מי להאשים. אח"כ החילוף של בניון היה לפרוטוקול. אפשר היה וצריך היה אולי להכניס מישהו אחר ואפשר גם לבחור באופציה המכובדת. ההכנסה של בן-חיים בכושר שלו נטולת הסבר.

לגבי הגול – משחק ההגנה של הנבחרת נבנה על טעויות היריבה הספרדית העדיפה. פעם אחת לא רק שלא טעתה אלא אפילו הבריקה וזה הספיק. היה לישראל איזה מצב רציני אחד? אלירן עטר הסו קולד מצטיין שלנו הביא למצב כזה? ראינו את ההבדל בין איסקו, מה שנחשב שחקן מודרני אצלם (אסנסיו עוד לא שם כי צריך יותר מנגיעה אחת ואת הכדור) לבין מה שנחשב מודרני אצלנו. עם כל העניין שאני לא מחזיק מערן זהבי בנבחרת, היו צריכים ללמוד ממנו איך אפשר לעשות יותר עם סט יכולות מסוים כל עוד מתבססים על נגיעה ותנועה ולא על הדריבליסט המוכשר שעכשיו כבר הפכו עוד אחד כזה למשהו בגיל 18.

אמיתי 9 באוקטובר 2017

איציק. אולג צודק
ומאייתים "לקולא"

איציק 9 באוקטובר 2017

אולג לא טועה ועדיין אפשר לשפוט לקולא, היה בלחץ ולכן דיבר בצורה שדיבר. הוא הרי אכל מספיק חרה מהתקשורת, למרות שאת רובה הוא הכין בעצמו, הוא גם אכל את רובה.

Srtest - ארטסט 9 באוקטובר 2017

לא ראיתי את הראיון אבל איך זה מזכיר את אדלשטיין. למה מה כבר רמי וייץ שניצל את מותו של איינשטיין כדי להכנס ביורם ארבל יכול לשאול? כמו עם אדלשטיין – נכשלת? לא. בטוח? כן. אתה לא חושב שנכשלת? לא. פששששש תודה לך מר שדרן רסקין שאתה מייצג אותי מול "נציג הציבור" בדיוק כמו עוד ליצן שקוראים לו וייץ. מה ההבדל? הקמפיין כישלון? ננה בננה. סליחה? לא מעוניין להתייחס. הוא בטח לא היה הצלחה מה אתה חושב? שאלה הבאה. לפחות ההוא עם הקלישאות שעבר לשחייה הצליח פעם להוציא משרף בקשה להתפטרותו. הורדנו עוד ראש. בכלל פופולרי היום בארץ להוריד ראשים…

אולג נדודה 10 באוקטובר 2017

אני מסכים איתך איציק שהוא בישל את המתכון הגרוע הזה לעצמו…
עקב הפחד,הסלידה ואובדן הדרך והביטחון העצמי…אולי זה האופי שלו, אבל הוא היה צריך לשדר יותר סימפטיות יותר קלילות אולי יותר הומור, ואז הייתה יותר הבנה,השחקנים לא היו יוצאים נגדו,היו מגבים או נלחמים בשבילו…וגם התקשורת לא הייתה כועסת עליו כמו שקשה לכעוס על ילד לדוגמא שאתה אוהב.
ולוי לא הצליח לעשות לא את החיבור לאוהדים\שחקנים\תקשורת.

Matipool 10 באוקטובר 2017

ארטסט – בהמשך למה שכתבת, גם הממליץ וגם המומלץ לא רק שהיו באותה נבחרת אלא גם היו בין חברי החמישייה הסודית (לפי מקורות זרים..).

אולג נדודה 9 באוקטובר 2017

?

Comments closed