הקשר בין החזקת כדור לוויסות רגשות

מי אמר שהטיקי טאקה משעמם?!

ממצאים:

החזקת כדור: ספרד 66% – פורטוגל 34%

בעיטות (לשער): ספרד 13 (6) – פורטוגל 9 (3)

מצבים במשחק פתוח (נייחים): ספרד 10 (3) – פורטוגל 3 (4)

מסירות (מעל 20 מ'): ספרד 776 (47) – פורטוגל 391 (68)

ממוצע מסירות להתקפה: ספרד 10 – פורטוגל 5

זכיות במאבק ישיר על הכדור: ספרד 11 – פורטוגל 16

מפת חום:

דיון:

מפת החום של ספרד היא יצירת אומנות. למסגר ולתלות. הנעת כדור מושלמת לאורך ורוחב המגרש שייצרה 13 מצבים ושלושה שערים. ועדיין, זה הספיק רק לנקודה.

מה שמרמז את הסיבה לכך הוא הנתון היחיד שבו היה יתרון לפורטוגל – זכיות במאבק ישיר על הכדור.

מפת החום של פורטוגל ממחישה היטב את שיטת המשחק שלה הערב – החלק היחיד שבוהק באדום הוא באגף השמאלי של כריסטיאנו רונאלדו. וזה מה שפורטוגל עשתה, העיפה את הכדור לרונאלדו (17% מהמסירות שלה במשחק היו כדורים ארוכים, לעומת 6% של ספרד) וציפתה לישועה.

וזה עבד, משום שלפורטוגל היה יתרון בולט בזכייה במאבק הישיר על אותם כדורים ארוכים. ב-60% מהמקרים היא זכתה בכדור שני ושלושה מקרים כאלו הובילו לשערים של רונאלדו (בראשון סחט פנדל, השני הוביל לבעיטה שדה חאה השמיט והשלישי למצב החופשי ממנו כבש).

הבלוק של ספרד – ראמוס, פיקה ובוסקטס – היה רך מדי, שחקני ההתקפה לא לחצו בצורה אינטנסיבית ויעילה מספיק (מרכיב אקוטי בטיקי טאקה) ודה חאה נדבק בנגיף שהתפשט בחורף הזה בצפון מזרח אנגליה "קריוסיזיס" (ומכאן נאחל לו רפואה שלמה). אם ספרד רוצה להיות ברזיל 82' או הולנד 74' היא יכולה להמשיך כך בדיוק, הכול בסדר.

פורטוגל פילסה לעצמה עם הנקודה הזו את הדרך עד לרבע הגמר. הדעת נותנת שבזה יסתיים הטקס לנבחרת בינונית שכזו.

אבל רונאלדו בא רעב.

הקלאסיקה בסוצ׳י
כשאין ייצוג במונדיאל

7 Comments

צור שפי 16 ביוני 2018

הניתוחים המלומדים לדעתי מיותרים במקרה הזה. זה היה משחק ש(לא) הוכרע על השפיץ של הנעל, ליתר דיוק, הפשלה המאוד נדירה של דה-חאה. לא אתפלא אם פורטוגל תלך הביתה בסוף שלב הבתים. קירוש יידע מה לעשות מולם.

קאז 16 ביוני 2018

הפנדל הגיע מתרגיל יפה שבו התגנבו שלושה פורטוגלים לכיס בין הקישור וו הגנה בצד ימין. זה היה שלושה מול אחד ועל כן לא פלא שזכו בכדור. עד שדויד סילבה שם לב זה כבר היה מאוחר מידי.

אמיתי 16 ביוני 2018

הנקודה הקריטית במשחק של ספרד היא לחץ על הכדור. כשהם איפשרו לפורטוגל לצאת מהר הכל קרס. מחסור באינטנסיביות. אבל מצד שני לא חושב שייצא לנו בקרוב לחזות באינייסטה ודה חאה במשחקים כאלה חלשים

איציק אלפסי 16 ביוני 2018

בדיוק

איציק 16 ביוני 2018

החזקת הכדור זה לא מדד לכישלון (או הצלחה) כמו שוויתור על הכדור הוא לא מדד להצלחה (כישלון). הכל עניין של ביצוע. היה אחלה משחק למרות שהביצוע משני הצדדים לקה בחסר. לפורטוגל היה הרבה מזל (ורונאלדו) ולספרד היו כמה פאשלות לא אופייניות (לפחות בייחס לעבר). כשמסתכלים אובייקטיבית, כנראה מאמן חסר ניסיון עם נבחרת חזקה הוא בעל סיכוי גבוהה יותר להתקדם ממאמן מנוסה עם נבחרת חלשה יותר.

Amir A 16 ביוני 2018

בזכות טלמונדו (ערוץ ספרדי כאן) ראיתי את המשחק על המחשב באיכות גבוהה וסטרימינג חלק. אולי אני כבר לא רגיל, אולי זו סתם נוסטלגיה למה שהיה, ואולי אני לא מבין את מה שאני רואה, אבל בניגוד לכולם כאן אני לא ראיתי משחק גדול. הספרדים נראים כמו משחק פלייסטיישן, כשהם מוסרים 532 פעמים האחד לשני סביב עיגול האמצע והפורטוגלים עומדים ומסתכלים. ברור לי שמדובר בטכניקה מעולה ושנבחרות עבר היו קורסות מולם, אבל לי זה לא עשה את זה. הפורטוגלים נראו 3 דרגות מתחת לספרדים, ואלמלא איזה מספר 7 אחד קשה להאמין שהם היו מצליחים לעשות משהו במגרש.
השחקנים היום בכזה כושר וכזו יכולת טכנית שאולי כדאי לעבור לשחק 10 על 10 כדי לפתוח קצת את המגרש ולהפוך את המשחק למעניין יותר.

Amir A 16 ביוני 2018

האוסטרלים באו כדי לשחק. הצרפתים באו כדי ליפול.

Comments closed