דירוג עוצמה – שמינית הגמר

ודיון בסוגיה - מה הופך מונדיאל להיסטורי?

אני קורא כל מיני דיבורים ברשתות החברתיות על כך שזה "המונדיאל הטוב ביותר אי פעם", ולטעמי זה חלק מרוח התקופה – שהכול חייב להיות "מדהים!" מהמםםםםםםם!!" וש"אין דברים כאלה!!!!!".

זה מונדיאל מצוין, אבל קצת פרספקטיבה לא תזיק: ממוצע השערים עד כה בטורניר הוא 2.61, שזה מעט פחות מהממוצע בברזיל לפני ארבע שנים (2.67), ויותר מהממוצע בשלושת המונדיאלים שלפני כן (2010 – 2.27; 2006 – 2.3; 2002 – 2.52). מבין המונדיאלים שראיתי בהחלט הייתי מגדיר אותו כאחד הטובים, יחד עם המונדיאל בצרפת 98' (2.67 שערים בממוצע) ו-בארה"ב 94' (2.71).

אבל כדי שמונדיאל באמת ייחרט בזיכרון צריך שיהיה בו סיפור מיוחד, נבחרת שמציגה כדורגל יוצא דופן, או שחקן שמתעלה לרמה נדירה – ברזיל ופלה של 1970, הולנד וקרויף של 74', או ארגנטינה של מראדונה ב-86'. אני הייתי מוסיף לרשימה הזו גם את ספרד 2010 –  משום שבעיני הציגה משהו ייחודי – אידיאל של כדורגל שדבקה בו עד שזכתה בגביע.

במונדיאל הנוכחי אין עדיין נבחרת או שחקן שאפשר לדבר עליהם במונחים כאלה. מה כן יש? את התחושה, הנכונה, שכל משחק פתוח וכל תוצאה אפשרית. רק 8 מתוך 56 המשחקים עד כה (פחות מ-15%) הסתיימו בפער של יותר משני שערים.

וזה בגלל, שבשונה מכדורגל המועדונים שבו הכישרון מתרכז במספר הולך ומצטמצם של מועדוני על, בכדורגל הנבחרת הפיזור של הכישרון הוא רחב יותר. אם נשווה לדוגמא בין המונדיאל לליגת האלופות – הפער בין ברזיל לקוסטה ריקה, או צרפת לפרו, הוא הרבה יותר קטן מהפער בין ריאל מדריד לאפואל ניקוסיה או בין באיירן מינכן למאריבור.

למעשה, הפיזור של הכישרון הוא הולך ונעשה רחב יותר ויותר ככל שהידע, הטכנולוגיה ושיטות האימון, מתפזרות על פני הגלובוס. מוסיפה לכך העובדה, וזה כן יאמר לזכות כדורגל המועדונים, ששחקנים מכל פינה בעולם יכולים כבר בגיל צעיר להגיע למקום שבו המשחק משוחק ברמה תחרותית גבוהה.

ועדיין, אחרי שאמרנו את כל זה – כל שמונת הנבחרות שהגיעו לרבע הגמר היו בשלב הזה לפחות פעם אחת בעבר (רוסיה כבריה"מ). שבע מתוכן היו גם בחצי הגמר לפחות פעם אחת. כמו כן, לראשונה מאז 2006 אין בשלב הזה נבחרת מאפריקה, אסיה, או צפון-מרכז אמריקה.

וכעת לדירוג:

1. ברזיל (3)

משתפרת ממשחק למשחק, האיזון בין האיכות בחלק הקדמי ליציבות בחלק האחורי (ספגה עד כה רק שער אחד), בתוספת ההילה ההיסטורית, מציבים אותה כעת בראש טבלת המועמדות לזכייה.

2. צרפת (4)

התוצאה הסופית מול ארגנטינה קצת מרמה. זה היה משחק מצוין של צרפת שהיה צריך להיגמר בפער של יותר משער אחד. בדירוגים הקודמים שאלנו, האם בנוסף לחוזק והיציבות בחלק האחורי, יש בה גם את האיכות הנדרשת? נדמה לי שהמשחק נגד ארגנטינה סיפק את התשובה.

3. קרואטיה (2)

התקשתה מאוד מול דנמרק. אבל בדרך לשלבים הגבוהים במונדיאל אתה צריך גם "לסבול" מול נבחרות מהסוג הזה וקרואטיה שרדה כדי לספר. וחוץ מזה, הנשיאה שלהם היא מלכה! גם נסעה לרוסיה עם האוהדים במחלקת תיירים, גם ישבה אתם ביציע, וגם נכנסה אחרי המשחק לחדר ההלבשה ונתנה חיבוק ארוך למודריץ' כשהוא בתחתונים בלבד…

4. בלגיה (1)

שמינית הגמר העלתה הרבה שאלות לגבי הנבחרת הזו, מה שגורם לכך שהיא מאבדת את ההובלה בדירוג. הראתה סימנים מדאיגים של רכות בחלק האחורי במכשול הרציני הראשון שפגשה בו בטורניר, אבל האיכות עדיין שם והמשחק שלה מול ברזיל צפוי להיות ממתק אמתי.

5. אורוגוואי (7)

מלוא הקרדיט על הקשיחות והלחימה, אבל כדי באמת להגיע רחוק בטורניר צריך גם איכות בחלק ההתקפי. בינתיים ראינו רק הברקות בודדות של סוארז וקבאני – חוליית התקפה של שני אנשים. העובדה שקבאני לא ישחק כנראה מול צרפת הופכת אותה לאנדרדוגית מuבהקת. מצד שני, אין אנדרדוגית שנושכת חזק יותר ממנה (ובהן צדק שלא חשבתי על סוארז כשכתבתי את זה).

6. שבדיה (8)

כמו שכתבתי בדירוג הקודם, בשקט בשקט הנבחרת הזו מתקדמת יפה מאוד בטורניר – עם אפס כדורגל, אבל הרבה סדר, משמעת וארגון. סאגה נורן בשיגעון.

7. אנגליה (כניסה חדשה)

יסלחו לי ידידותיי וידידיי הרבים אוהדי אנגליה, אבל אני לא מצליח להיסחף באופוריה סביבה. ממתין עדיין לראות ממנה משחק אחד טוב נגד נבחרת רצינית (פנמה לא נחשב) בטורניר הזה.

8. רוסיה (כניסה מחודשת)

אחרי שסידרו לעצמם את ההגרלה הכי קלה אוור בשלב הבתים, קיבלו את ספרד במצב הכי טוב שיכלו לקבל בשמינית. אבל גם את זה צריך לדעת לקחת וכל הקרדיט לרוסים על כך. קרואטיה כבר נראית משוכה קשה יותר, אבל לא בלתי עבירה עבור הבחורים של פוטין. שאגב, רצו לפי הנתונים בקצב קצת יותר אנושי מול ספרד, אם כי עדיין לא קיבלנו תשובה לשאלה – למה לעזאזל צריך לרוץ בממוצע פר שחקן 2 ק"מ יותר מכל נבחרת אחרת מול יריבות כמו ערב הסעודית ומצרים?!

טרחני "לא נגיע לכלום"
פרמיירת מונדיאל - מלר ובורוביץ' - מנתחים ומהמרים על רבעי הגמר

93 Comments

אלי-לא אוהד כ"ס 5 ביולי 2018

דני ליטני – יהלום אמיתי.
על רקע השיר יש לומר שהמונדיאל באמת מלהיב – And the best is yet to come
אני עדיין חושב שיש סיכוי לא רע שתהיה לנו אלופה שהיא לא ברזיל או צרפת. וזה אולי יהיה הסיפור המיוחד.

יאיר אלון 5 ביולי 2018

אני מאוד לא מסכים עם הקביעה "כדי שמונדיאל באמת ייחרט בזיכרון צריך שיהיה בו סיפור מיוחד, נבחרת שמציגה כדורגל יוצא דופן, או שחקן שמתעלה לרמה נדירה"
יכול להיות שה-סיפור של הטורניר הזה היא השוויוניות היחסית והמשחקים הצמודים. זה שאין אף נבחרת שמתעלה, שכל פייבוריטית יכולה ליפול ובאמת אין מושג מי תזכה. כבר עכשיו ברור שתהיה לפחות פיינליסטית אחת שאף אחת לא הימר עליה לפני הטורניר. זה בהחלט יכול להיות סיפור מספיק טוב בפני עצמו לא פחות מאשר איזושהי בנחרת ספציפית שעושה טורניר מיוחד.

ממוצע השערים ודאי לא יכול להיות נמוך מדי, אבל הוא כשלעצמו לא מספר את הסיפור. הפיזור של השערים חשוב מאוד גם הוא.

אני כן מאוד מתחבר להתחלה של הפוסט "ולטעמי זה חלק מרוח התקופה – שהכול חייב להיות "מדהים! מהמםםםםםםם!! ושאין דברים כאלה!!!!!"
לא ברור לי איך הגענו למצב שאם משהו הוא לא הכי טוב EVER אז הוא פשוט לא מספיק טוב. השיח נהיה במובנים האלה מאוד דיכוטומי כך שאו שאתה ענק או נפילה, בנוגע למונדיאל או שהוא משעמם או שהוא הכי טוב שהיה לנו.
כרגע יש לנו מונדיאל מצוין, עוד אי אפשר לדעת באיזו רמה היסטורית הוא כי השלבים המכריעים אפילו עוד לא התקיימו. בינתיים אפשר וצריך לדעתי ליהנות מהרבה דרמות, מותחנים, הפתעות ושערים משובחים.

איציק אלפסי 5 ביולי 2018

יאיר, מה שהתכוונתי לומר זה בעצם מה שכתבת בפסקה האחרונה.

היסטוריון של ספורט 5 ביולי 2018

עוד לא הספקתי לקרוא ממש אך דירוג העוצמה שלנו דומה באופן מדהים למעט …הבדל אחד
אצלי אורוגוואי רביעית ובלגיה חמישית (הכוונה בדירוג העוצמה שלי לא סגנון אלא הסיכוי לזכייה).
המונדיאל הכי מדהים שלי היה הראשון שלי ב 86
הסיפור של דייגו
נבחרות שנותנות שישייה ועפות אח"כ הביתה כשהם אוספות לפחות 4 שערים מהרשת (ברה"מ ודנמרק )
הרענון של מרוקו ,לינקר והכל באמצע הלילה לילד בכיתה ה'.
בקטנה זוכר גם 82 (בעיקר בדיעבד) והיה זה מונדיאל מדהים .
מאז זה לא אותו דבר.
הפעם יש משהו ייחודי באוויר אך הניסיון שלי לימד אותי שסוף טוב הכל טוב …

no propaganda 5 ביולי 2018

אם לחשב לפי סיכוי זכיה אז בלגיה מקום 8 גג 7

איציק אלפסי 5 ביולי 2018

האמת שזו הייתה ההתלבטות הכי גדולה שלי – בין בלגיה לאורוגוואי במקום הרביעי. בסוף הלכתי על בלגיה כי הם בכל זאת נתנו שלב בתים די מרשים והדירוג הזה מתייחס לכל הטורניר עד כה. אם לדרג רק את ההופעה בשמינית – אורוגוואי לפני בלגיה.
הסיפור שלנו ממש דומה, רק שאני שנתון אחד אחריך. במונדיאל 86' הייתי בכיתה א' ואני זוכר בקטנה חלק מהמשחקים (היו באמצע הלילה ועוד היה ביה"ס למחרת אז לא תמיד ההורים נתנו לי להישtר ער…). המונדיאל הראשון שממש ראיתי כל משחק ששודר היה איטליה 90' ולמרות שכולם יורדים עליו, בשבילי זה היה המונדיאל הכי גדול ever!

היסטוריון של ספורט 5 ביולי 2018

ב 86 נקעתי את היד הייתי בשערי צדק עד מאוחר בלילה ופספסתי ברזיל -ספרד לאחר שחיכיתי 4 שנים לראות את ברזיל..אבל הפיצוי היה כדאי נשארתי כמה ימים בבית קמתי בשעות לא שעות והרגשתי על גג העולם.
הרבה פעמים אני חושב לעצמי מה היה קורה לי אם המונדיאל הראשון שלי היה 90 ההיפך המוחלט מ 86 והאם עדיין הייתי כ"כ בטוח העניין הזה שנקרא כדורגל עולמי .

בעניין הדירוג הבלגים הרשימו בדיוק מהסיבות מהם קמה התקווה האנגלית ….
לכן אני סקפטי לגביהם ..בבלגיה עדיין סגל ראוי .
אנסה לתת את הנימוקים שלי בקצרה מהסוף להתחלה
8. רוסיה הביתיות דחופת אותם עד לקצה אבל הם לא באיכות של היתר.
7. אנגליה שותף מלא לחוסר ההתלהבות שלך מהסגלים הפחות מרשימים שלהם ברבות השנים חסר גם הניסיון (למרות שזה חסר בכל הנבחרות).
6. שבדיה התמודדה מול איטליה וגרמניה והולנד וצרפת צברה הרבה ניסיון הוכיחה הרבה אופי אחרי ההפסד לגרמניה לדעתי פייבוריטית נול אנגליה.
5. בלגיה: מבחינת חומר שחקנים היא בצמרת העולמית הגדולה אבל חסר שם ניסיון ויש שם רכות וצריך לזכור שנתקעה ברבע הגמר בטורניר הקודם וביורו .
4 . אורוגוואי : מבחינת חומק השחקנים פחות טובה מבלגיה בוודאי שבקישור אבל יש שם משמעת הקרבה וחלוצים מדהימים ובאופן יחסי המון ניסיון (הנבחרת היחידה שחלק משחקניה זכו בתואר יבשתי ).

3. קרואטיה : היתרון הגדול שלה שתשחק בחלק הקל זה גם החיסרון הגדול כי היא אוהבת לבוא אנדרדוג לכן יכולה בהחלט למעוד אך אם לא תמעד מסוגלת להפתיע בגמר.

2. צרפת : נראית נבחרת קשוחה שעשויה מהחומרים של אלופת עולם .נדלקה נורה מול ארגנטינה ועדיין לא הייתה לנו בהיסטוריה אלופת עולם שספגה במשחק נוקאאוט בודד 3 שערים אך נראה שזו הייתה סטיית תקן חד פעמית.

1. ברזיל : מאוזנת ,הגנתית ונראה שמישהו שם קצת איזן את ניימאר .

לסיום .
קשה לי להאמין שתהיה נבחרת שתהיה מסוגלת לנצח גם את ברזיל וגם את צרפת .
במובן זה סיכויי אורוגוואי ובלגיה פוחתים (אא"כ שתיהן ינצחו )
לקרואטיה או כל אחת אחרת מהצד שלה יש כמובן יתרון של משחק בודד.

איציק אלפסי 5 ביולי 2018

היסטוריון, אתה ירושלמי?
להערכתי ברזיל-צרפת בחצי במה שיהיה הגמר האמתי והמנצחת תזכה גם בגביע.

היסטוריון של ספורט 5 ביולי 2018

כן בוודאי הבנים שלי דור עשירי !

איציק אלפסי 5 ביולי 2018

וואו! מאיפה בירושלים אם אפשר לשאול?

היסטוריון של ספורט 6 ביולי 2018

היום הר חומה (כילד מושבה גרמנית….לפני שהייתה "המקום " )

matipool 5 ביולי 2018

למונדיאל 90' שאישית אהבתי למרות הביקורת, היה ערך מוסף בדמות השיר האלמותי והיציאה החד פעמית של איינשטיין, מוהר ורכטר.

https://www.youtube.com/watch?v=CV2Z_y2mvcc

ארז 5 ביולי 2018

ברור… פעם זכרתי את כולו בע"פ. היום עדיין את הרוב.

דובינסקי 5 ביולי 2018

הייתי שם את צרפת מעל ברזיל, את בלגיה מעל קרואטיה ואת אנגליה מעל שבדיה.

צור שפי 5 ביולי 2018

לפני כ-35-40 שנים ראיתי את דני ליטני בהמון הופעות, בכל מיני קונפיגרציות, לבד, עם יונתן גפן ועוד ועוד. תמיד היה ממבצעים האהובים עלי. בשנים האחרונות אני חוזר יותר ל"לפתח הר הגעש" המצויין בגלל האקטואליות המצמררת שלו אבל יש לו רשימת קלאסיקות ארוכה ונהדרת. אובדן השמיעה איתו הוא מתמודד כיום נוגע ללב.
מעבר להיותו אומן בחסד עליון אחת הסיבות שאני אוהב את ליטני היא שגדלתי עליו וגדלתי איתו. פעם היה בינינו פער ענק של 14 שנים וכיום יש בינינו פער הרבה יותר קטן של 14 שנים. מבחינה מסויימת עם המונדיאלים שזוכרים זה אותו הדבר. זה לא רק מה שקרה על הדשא אלא גם איפה המונדיאל תפס אותך וזו כמובן חוויה סובייקטיבית. מבחינתי הזכורים ביותר הם שלושת הראשונים שחוויתי – 66 (הראשון שזכור לי בכלל, בגיל 9 וזה שהפך אותי לסאקר של כדורגל אנגלי), 70 (הראשון בטלוויזיה וכמובן ישראל וברזיל), 74 (הולנד וקרויף), 82 (בגלל הצפיה במילואים בלבנון), 06 (פעם ראשונה ויחידה שהייתי במונדיאל עצמו) ו-10 (כי חייתי אז בספרד). אני נהנה מהמונדיאל הנוכחי כי יחסית אין הרבה משחקים משעממים וגם בגלל התקווה שלי שאולי תהיה זוכה חדשה. לצערי, כמו שכתבת, הסיכוי שזו תהיה אתלטיקו אורוגוואי קטן בגלל ההיעדרות הצפויה של קבאני. עדיין, כל זמן שגודין וחימנס בהרכב אפשר להמשיך לקוות.

איציק אלפסי 5 ביולי 2018

חד משמעית. ההערכה שלנו את איכות המונדיאל מוטית מאוד לכיוון החוויה הסובייקטיבית שלנו. כמו שכתבתי בתגובה קודמת, איטליה 90' היה בשבילי מונדיאל ענק בגלל שזה היה המונדיאל הראשון שבאמת יכולתי לעקוב אחריו באדיקות. ברור לי כיום שזה היה מונדיאל די גרוע… כך גם עם 2002, שלא זכור לרבים כמונדיאל מיוחד, אבל בשבילי הוא היה מיוחד מאוד כי זה הראשון שהייתי בו.

צור שפי 5 ביולי 2018

כתר הקוצים של המונדיאל הגרוע ביותר מבחינת רמת הכדורגל נטו הולך בקלות ל-90 שהיה ללא ספק התחתית. נדמה לי שבעקבותיו הכניסו את החוק שאסור לשוער לקחת ביד כדור שהוחזר אליו משחקן עמית.
מבחינה פוליטית ללא ספק 78 היה הבושה הגדולה מכולן.

איציק אלפסי 5 ביולי 2018

נכון, אחרי המונדיאל הזה הכניסו את החוק שהשוער לא יכול לתפוס מסירה ביד.

שמעון 5 ביולי 2018

צרפת, ברזיל, קרואטיה, אורוגוואי, בלגיה, שבדיה, אנגליה, רוסיה בסדר הזה אצלי

משה 5 ביולי 2018

אצלי זה 86 ו 82 (המונדיאל הראשון שלי), 98 והנוכחי. אף מונדיאל במילניום הזה לא נשאר אצלי יותר מדי זמן.
אני חושב שהאנגלים טובים מהשבדים.

צור שפי 5 ביולי 2018

הדיון לגבי ההיררכיה בין אנגליה ושבדיה הוא כמו דיון על איזה מבין שני כדור שינה יותר טוב. המפגש ביניהן מאיים לזכות בתואר נומבון הזהב.

איציק אלפסי 5 ביולי 2018

חחחח… לגמרי

Fluttershy 5 ביולי 2018

לא יודע מה הקשר בין ממוצע הבקעות לאיכות של מונדיאל, הסטטיסטיקה שהבאת לא אומרת כלום. יכולות להיות הרבה נבחרות חלשות שחוטפות מלא גולים שמעלים את ממוצע השערים למשחק, אבל זה ממש לא מראה על עלייה באיכות (סתם דוגמא).
איך אתה יכול לדבר על מונדיאלים שנצרבים בזכרון, למשל ב-74, אתה בכלל לא נולדת אז, ולא שמעתי אף אחד מדבר על המונדיאל הזה בצורה מיוחדת, בניגוד ל-70 או 82 או 86 למשל.
8 מתוך 56 משחקים הסתיימו בהפרש של יותר מ-2 שערים, למה כמה זה בדרך כלל? לא נראה לי שזה פחות מהרגיל.

ואיך בכלל אפשר להשוות בין כדורגל קבוצתי, ששם התקציב הוא הדבר הכי מרכזי, לבין כדורגל נבחרות ששם משנה איפה נולדת, או לפחות איזה מדינה אתה זכאי לייצג? בין שחקנים שמתאמנים ומשחקים יחד רוב השנה לבין כאלה שנפגשים פעם בכמה חודשים, וכל פעם הסגל שמוזמן משתנה?

אני גם לא הייתי שם את שבדיה לפני אנגליה, אבל זאת זכותך.

בכלל, מעצבן אותי שבאתר שכותב בו דורפן, שהוא בעל ידע עצום, יכולת כתיבה מרשימה ואינטליגנציה מאוד גבוהה, יש חירטוטים חובבניים כמו שלך.

אמיתי 5 ביולי 2018

לפעמים עדיף לשמור את העצבים בפנים. טיפה לכבד את מי שמשקיע זמן וכותב פוסטים. גם אם הם לא לטעמך

matipool 5 ביולי 2018

אתה רואה אמיתי – מדי פעם אנחנו מסכימים. הקדמת אותי בכמה שניות בזמן שכתבתי את התגובה שלי למטה.

אמיתי 5 ביולי 2018

אתה מסכים איתי- לא להיפך!

אלי-לא אוהד כ"ס 5 ביולי 2018

אבל תודה שגם Fluttershy השקיע לא מעט.

אמיתי 5 ביולי 2018

אני אפילו מסכים איתו בגדול.. אבל הפיסקה האחרונה מיותרת

אלי-לא אוהד כ"ס 5 ביולי 2018

דן בן אמוץ סיפר שכשהתקבל לעיתון הארץ העורך (שוקן כנראה) אמר לו שעל מנת להיקרא עיתונאי טוב צריך לדעת ליצר 1000 מילים לפחות על כל נושא שיעלה. אז צריך גם להעריך חירטוטים.

קלבדוס 5 ביולי 2018

אף אחד לא מדבר על 74?? אולי רק מעוצמת הטראומה. זה מונדיאל כביר, אחד מ-3 הגדולים לטעמי (ר' למטה).

no propaganda 5 ביולי 2018

נראה לי שכל אחד חושב שהמונדיאל הכי טוב זה ההוא שהוא ראה בגיל 8-12, הראשון האמיתי שלו.

ק. 5 ביולי 2018

כל מונדיאל הוא היסטורי מעצם היותו מונדיאל. אין אירוע ספורט שמשתווה לזה, לפחות מבחינתי. השנה , כל פעם שחשבתי בטעות רחוק מדי, על הקיץ, ונזכרתי שיש מונדיאל נהיה לי חיוך דבילי על הפנים.
כל מונדיאל נזכר בזכות גורמים אחרים ומשחקים היסטוריים – למשל מונדיאל 2014 בשלב בתים מעולה, הצלחת הלטיניות והקהל שלהן, ה7:1 וכו'.
הנוכחי ייזכר לדעתי קודם כל בזכות מהפיכת הvar, וגם בזכות הדרמות הרבות והיותו בלתי צפוי (ובגדול גם המשחקים הרובם לא רעים בכלל…)

no propaganda 5 ביולי 2018

1+

Matipool 5 ביולי 2018

2+

Doug Pederson rules 5 ביולי 2018

+3

טירזיאס 5 ביולי 2018

יפה אמרת

איציק אלפסי 5 ביולי 2018

כל מילה. ואין ספק, המונדיאל הזה יזכר לעד בזכות ה var.

matipool 5 ביולי 2018

איציק – נבחרת שמציגה כדורגל יוצא דופן זו ברזיל 82' וסיפור מיוחד זה מה שפאולו רוסי עשה לה אחרי שחזר מהרחקה ארוכה לפני המונדיאל.
מבחינתי, 82' + 86' הם שני המונדיאלים הטובים ביותר.
מבחינת דירוג העוצמה – מחליף בין אנגליה לשוודיה ובין אורוגוואי לבלגיה.

טירזיאס 5 ביולי 2018

כמות שערים ממוצעת היא מדד רע מאוד ל"איכות" או "זכירות" של טורניר. רוסיה יכלה לשים עוד 2-3 לסעודיה, כנ"ל אנגליה ופנמה, זה היה משפר במשהו את איכות המשחקים?
ספרד 2010 (ו-2012) היא הקבוצה ששיחקה את הכדורגל הכי משעמם שראיתי בחיי. המשחק בשמינית (רבע?) מול פאראגוואי היה הפעם הראשונה והאחרונה שהפסקתי לראות משחק באמצע. מה שכן הם באמת היו נבחרת יעילה וחזקה מאוד.

איציק אלפסי 5 ביולי 2018

היא לא המדד היחיד אבל היא מספקת אינדיקציה טובה – יש מתאם בין כמות השערים לאיכות המונדיאל. אם נסתכל על המונדיאלים מ-1970, אלו שהובקעו בהם הכי הרבה שערים הם גם אלו שנחשבים לטובים והזכורים יותר:
מקסיקו 70 – 2.97 למשחק
ספרד 82' – 2.81
ארה"ב 94' – 2.71
ברזיל 2014 – 2.7
צרפת 98' – 2.67
מקסיקו 86' – 2.54
לעומת:
איטליה 90' – 2.21
דרום אפריקה 2010 – 2.23
גרמניה 2006 – 2.3
קוראה/יפן 2002 – 2.52

no propaganda 6 ביולי 2018

קודם כך הוצאת את 2.6 של 74 וגם את 2.7 של 78, שזה משנה את המצב.
ברזיל 2014 לא היה מונדיאל טוב. בגדול רק גרמניה שיחקה בו טוב וה7:1 זו תוצאה היסטורית אהל כל הצד השני של ההגרלה היה בפנדלים או ב1:0 משמים.

טירזיאס 5 ביולי 2018

מוסיף דירוג משלי:
ברזיל
.
.
.
צרפת
אורוגוואי
קרואטיה
אנגליה
שבדיה
בלגיה
רוסיה

משה ו 8 ביולי 2018

הצחקת את האזר, דה ברוינה וקורטואה מאוד מאוד…

yaron 5 ביולי 2018

ראיתי את כל המונדיאלים מ-78 (פלוס המחצית הראשונה של גמר 74 עד שהשתעממתי וירדתי לשחק כדורגל…).
בשבילי 82 הכי גדול אבל מעולם לא התיימרתי להגיד EVER, איך לעזאזל אני יכול לדעת???
לפני שבוע קראתי כתבה על קרויף בה הוא מסביר למה לא נסע לארגנטינה (איומים לחטוף את ג'ורדי כולל התפרצות חמושה לביתו…) וגם נותן את 11 הגדולים שלו. רשימה שעושה כבוד גדול לשחקני עבר ששמעתי עליהם המון אבל מעולם לא ראיתי live ואני שואל את עצמי אם יש בכלל דרך להשוות בין מסי לגארינצ'ה?
בדבר אחד לגמרי לא הסכמתי איתו – חסר שם איזה הולנדי שהתפרסם בעולם בעיקר כאבא של ג'ורדי :-)

yaron 5 ביולי 2018

ובהזדמנות חגיגית זאת כשמדברים על היסטוריה ולא בדיוק יודעים מה לעשות עד מחר בחמש, קבלו המלצה לסרט מעולה.
"מס' 14 יוהאן קרויף"
https://youtu.be/Bdt4f2oha3Y

צור שפי 5 ביולי 2018

זה הופץ בשעתו להקרנות מסחריות בבתי הקולנוע בארץ תחת הכותרת "חולצה מספר 14".

yaron 5 ביולי 2018

נכון!
ראיתי את זה כילד בקולנוע באילת.
היה תרגום :-)

באבא ימים 5 ביולי 2018

היו נבחרות מדהימות
ברזיל
הולנד
הונגריה

היו שחקנים שנתנו הופעות מדהימות
פלה
יוסביו
מאראדונה
רונאלדיניו ורונאלדו 2002

היו רגעים שנזכור:
יד האלוהים
הקריסה של רונאלדו ב – 1998
ההחמצה של רנסנברינק בשניות הסיום והשער של ברגקאמפ בשניות הסיום 20 שנה לאחר מכן
החגיגה של טארדלי
הנגיחה של זידאן

יש לא מעט כאלה

אבל מאז 1938 גרמניה לא עפה בשלב הבתים…

אז אלא אם כן הגרמנים מתחילים מסורת (…please god) את הסיפור הגדול כבר יש לנו.

באבא ימים 5 ביולי 2018

ודבר נוסף – אני מכן מסכים את הניתוח ביחס לצמצום הפערים.

ליאור 5 ביולי 2018

על מה בדיוק מבוססת הטענה שנבחרת רוסיה רצה 2 ק"מ יותר מכל נבחרת אחרת בממוצע לשחקן במשחקים הראשונים? מנתונים שאני ראיתי זה ממש ממש רחוק מהמציאות.

איציק אלפסי 5 ביולי 2018

מהאתר של פיפ"א. אחרי כל משחק הם מעלים קובץ pdf מפורט עם הנתונים על כל שחקן.

ליאור 5 ביולי 2018

ובכן – ע"פ האתר של פיפ"א, שחקני נבחרת רוסיה רצו 118 ק"מ נגד ערב הסעודית ו-115 ק"מ נגד מצרים. ממוצע של 116.5 ק"מ, 10.5 ק"מ לשחקן. לשם השוואה – שחקני נבחרת גרמניה רצו 110 ק"מ נגד מקסיקו ו-111 ק"מ נגד שבדיה. ממוצע של 110.5 ק"מ, 10 ק"מ לשחקן. כלומר שחקני רוסיה רצו 500 מטר יותר בממוצע פר שחקן משחקני גרמניה.

איציק אלפסי 5 ביולי 2018

הנה נתונים על ממוצע המרחק לדקה פר שחקן עד כה במונדיאל (שחקני שדה, ללא שוערים):
http://magnifoot.com/index.php/2018/06/29/2018-fifa-world-cup-average-distance-covered-meters-per-minute-per-player-group-stage/
הממוצע הוא 103.4 מ' לדקה. כפול 90 דק' זה יוצא 9.3 ק"מ בממוצע לשחקן.
נגד ערב הסעודית שחקני השדה של רוסיה (לא כולל שוער) רצו 11.4 בממוצע לשחקן.
נגד מצרים שחקני השדה של רוסיה רצו 11.2 ק"מ בממוצע לשחקן.

ליאור 7 ביולי 2018

עשית פה עירוב של שני נתונים שונים – גם השוואה של שני המשחקים הראשונים של רוסיה לממוצע שלב הבתים כולו ( במקום לממוצע שני המשחקים הראשונים), וגם (ובעיקר) – בתגובה הזאת אתה משווה את רוסיה לנבחרת הממוצעת, ואילו בפוסט עצמו רשמת שהם רצו שני ק"מ בממוצע פר שחקן יותר מכל נבחרת אחרת – כלומר היית צריך להשוות לנבחרת שבמקום השני בממוצע מרחק פר שחקן.

פרננדו 5 ביולי 2018

איטליה 90 בגלל הגרפיקה החדשה של אז
הטורניר הזה מרגיש לי שמלא סגולים קריטיים בסיום משחקים.

איציק אלפסי 5 ביולי 2018

לגמרי! וגם היה שיר בלתי נשכח וקמע יחודי… הכל היה נפלא חוץ מהכדורגל…

יוסי 5 ביולי 2018

המונדיאל שיוויוני אבל לא מצוין. אין נבחרת גדולה באמת ורק נבחרות מעטות (בלגיה, צרפת, ברזיל) מראות כדורגל ממש טוב אבל לזמנים קצרים. מה שלי הכי מפריע זה שאין כמעט גולים שנובעות ממשחק קבוצתי. הגול האחרון של בלגיה הוא החריג אבל רוב הגולים מפנדלים, מצבים נייחים או סתם מקריים (המון גולים עצמיים).אין כמעט תנועה בלי כדור ומשחק מהיר וכולם משחקים בעמידה. סתם מבאס.

צור שפי 5 ביולי 2018

גם הגול הבלגי היה ממצב נייח (של היפנים).

איציק אלפסי 5 ביולי 2018

זה נכון. הרבה מאוד שערים מפנדלים ומצבים נייחים, כמעט ואין שערים ממהלכים של כדורגל.

איציק אלפסי 5 ביולי 2018

בדקתי את זה כי סיקרן אותי: 39% מהשערים עד כה הובקעו ממצבים נייחים (57 מתוך 146) – פנדלים/בעיטות חופשיות/קרנות. לא מצאתי נתונים ממונדיאלים קודמים, אלא רק לגבי הפנדלים – כמות השערים מפנדלים היא הגבוהה ביותר עד כה בתולדות המונדיאלים (בהשפעה ישירה של ה VAR מן הסתם) – 21 שערים (0.37 למשחק). השיא הקודם היה ב-2002 – 18 בכל המונדיאל (0.28 למשחק), בברזיל לפני 4 שנים הובקעו 12 שערים מפנדלים (0.18 למשחק).

איציק אלפסי 5 ביולי 2018

והנה השוואה למונדיאלים אחרים – אכן זה המונדיאל עם האחוז הכי גבוה של שערים במצבים נייחים מאז שיש נתונים על זה (1966):
https://www.telegraph.co.uk/world-cup/2018/07/05/set-pieces-dominating-world-cup-like-never/

קרסקי 6 ביולי 2018

במספר משפטים ציירת את טיבו של מונדיאל זה. עיניהם של המומחים פה טחו. צופה במונדיאלים מ-1970 מגיל 18. אני יושב ותוהה ממה ההתלהבות של המגיבים פה. עד עכשיו חשבתי שהדבר נעוץ בי ומצב בריאותי.

מאירי 5 ביולי 2018

בקשר לפיסקה על נשיאת קרואטיה:

תוהה קלות לו היה מדובר בנבחר ציבור ישראלי, כמות הלעג והביקורת היו ממלאים טורים ועיתונים למשך שבועות.

yaron 5 ביולי 2018

שלא לדבר מה היה קורה אם היה מדובר בנבחרת ציבור ישראלית…

איציק 5 ביולי 2018

לא זכור לי שנשיאת קרואטיה באה עם חצאית ירושלים, ניסתה לעשות רעש וצלצולים והתנהגה כמו בהמה. אבל אולי כיוון שזה רחוק ולא מעניין אותי.

yaron 5 ביולי 2018

אני דיי משוכנע שאם רגב היתה נכנסת לחדר ההלבשה של ישראל ונותנת חיבוק ארוך לזהבי כשהוא בתחתונים היית קורא לה מלכה ;-)

איציק 5 ביולי 2018

ואללה הייתי מרחם על זהבי. מצד שני, הרוויח זאת ביושר.

ק. 5 ביולי 2018

מצד שני מירי רגב הופיעה עם חצאית קרואטיה

Srtest - ארטסט 5 ביולי 2018

מה לעשות, אם יש לך איזושהי מידה של קלאסה אז אתה יכול להרשות לעצמך לעשות מעשים קלאסיים ובלתי-שגרתיים. אם אין לך אז אתה נשאר עם… מה שיש לך.

ניק 6 ביולי 2018

מירי לא הייתה מחכה לרדת לחדר ההלבשה שם יש אולי יש מצלמה אחת מסכנה, אלא הייתה יורדת לדשא, ומצטלמת עם כל אחד מהשחקנים, מול כל המצלמות, כמו שהיא עושה בכל פעם שקבוצה בארץ זוכה במשהוא והיא רצה להניף איתם גביע.

לגבי הנשיאה, יש תמונות שלה בביקיני ברשת, יש לה 2 כדורי רגל במקום חזה…

Gil - Zimbabwe 5 ביולי 2018

מבחינתי מונדיאל היסטורי הוא מונדיאל שבו הניבחרת הזוכה, זו זכייה ראשונה. כל השאר זה בעיני במתבונן.

איציק 5 ביולי 2018

למה אין כאן אף קבוצה שלא עלתה לרבע הגמר?

איציק אלפסי 5 ביולי 2018

שאלה טובה. התלבטתי לגבי זה. חשבתי להכניס את יפן.

איציק 5 ביולי 2018

האמת שנבחרת יפן זה מקרה מיוחד. כנראה מצריכה קטגוריה משלה.
היא לא באמת בין 8 הראשונות, אבל מאד בא להכניס אותה בפנים.

ויכסלפיש 5 ביולי 2018

אני קובע עמדה אחרי הסיום ובעיקר לפי הנוקאאוט, ובינתיים היו שתי שמיניות טובות וזהו.
ספרד 2010? נבחרת שניצחה 0:1 4 פעמים עם כדורגל דוחה (בעיני מי שלא אוהד) בגמר הכי אלים שאני זוכר. מחלקות יחסי ציבור לא מפסיקות לחפש סיפורים ולשלהב את הקהל כדי לקדם מכירות כרטיסים ומרצ'נדייז. כרגע אני לא רואה נבחרת או שחקן שהציגו יכולת מדהימה אבל הכל פתוח.

ויכסלפיש 5 ביולי 2018

וגם איטליה 2006 זה "סיפור ענק" עם הקלצ'יופולי וחלוקת השערים בין 10 שחקנים, וברזיל 2002 עם שבעה נצחונות ושלישיית R וההפתעות הרבות – אבל לא הופך מונדיאל למצוין

ניינר / ווריור 5 ביולי 2018

שלושת המונדיאלים הכי טובים הם 1970, 1974, 1982. מאז העסק רק הלך והידרדר לכיוון הזוועה כמו 1978,1990 או סתם טורנירים נשכחים כמו כולם מ1994

קלבדוס 5 ביולי 2018

(מונדיאל 66 היה כנראה אגדי, אבל הוא לא באמת בעידן הטלוויזיה).

גם המונדיאל הזה יתקשה מאוד להגיע לפסגות של 70, 74 ו-82. שלא במקרה – בכיכוב 3 הנבחרות הגדולות אי-פעם.

1970 – ברזיל הגדולה והגמר המושלם 1:4 על איטליה. אותה איטליה ב"משחק המאה", החצי גמר הפסיכי 3:4 בהארכה על גרמניה. אותה גרמניה שמדיחה את האלופה אנגליה (!) ברבע, 2:3 עם דקה אחרונה גול שוויון, וגורדון בנקס והרעלת הקיבה המסתורית. אותו גורדון בנקס שעוצר ב"הצלת כל הזמנים" את פלה בבית המוקדם. ושפיגלר גם. מונדיאל המונדיאלים.

1974 – זה הולנד של קרויף. הקונצרטים, הרביעיה על בולגריה שהכירה לעולם את האורנג', ואז בית חצי הגמר בנצחונות בק-טו-בק על ארגנטינה, קונצרט של קרויף, 0:4, ואז אלופת העולם ברזיל 0:2 במשחק הגשם הפרוע. והגמר כמובן, עם הדקה הראשונה של קרויף, והטרגידה המכוננת בהמשך. היה גם המפגש המוקדם, דרבי הגרמניות, שהסתיים בנצחון המזרח החובבני. יכול להיות שהמערב נתן, כדי להימנע מהולנד עד הגמר. אולי. בכל מקרה משחק היסטורי, והמפגש האחרון ביניהן עד האיחוד.

1982 – זו ברזיל של טלה סנטנה, 15 שערים (!), 11 היפים מתוכם בלינק. השער הדרמטי של אדר על ברה"מ, הקרנבל של ג'וניור על ארגנטינה, עם דייגו עושה רביבו. וכמובן תוגת פאולו רוסי. און טופ, חצי הגמר האגדי והמרושע, 1:3 לצרפת בהארכה, גרמניה משווה ל-3:3, שומכר-בטיסטון, פנדלים. והצדק מנצח בגמר של איטליה, ומי זה היה, טרדלי, בריצת האקסטזה עם הראש מתנענע מצד לצד.

עכשיו תנסו לעבור את אלה.

והנה אגדת ברזיל 82:
https://www.youtube.com/watch?v=zZxvYy5-ekI

קרסקי 6 ביולי 2018

קלבדוס, מונדיאל 1966 שודר בטלביזיה בבריטניה, ולפחות באירופה. צפיתי במרבית המשחקים ששודרו במהלך השנים בתוכניות ספורט וכן מקלטת שקניתי בבריטניה. היו שם משחקים מצויינים, צ'רלטון היה נפלא, כשלא לדבר על אוזביו. המשחק אנגליה – פורטוגל בחצי הגמר היה מצויין. בנבחרת הגרמנית דרך כוכבו של שחקן צעיר בן 20 – בקנבאואר – הן כשחקן וכבר מנהיג. שער לחיבורים מ-16 מטר שלו הכריע את יאשין ואת המשחק. כשלא לדבר על משחק הגמר שרק מעטים אחרים דמו לו בדרמה ובאיכות.

no propaganda 6 ביולי 2018

זה קצת דיון סרק אבל לטעמי 94 לא נופל מ82 עם שבדיה של ברולין ובולגריה של סטויצ'קוב וניגריה שכמעט העיפה את איטליה ובאדג'ו שסחב את איטליה כל הדרך ובסוף החטיא את הפנדל המכריע. ה3:3 המטורף בין שוודיה לרומניה, ה3:2 של ברזיל על הולנד, החמישיה של סלנקו, המשחק המטורף של פרודום נגד גרמניה בהפסד 3:2, ה3:2 של רומניה עך ארגנטינה

היסטוריון של ספורט 6 ביולי 2018

סוף טוב הכל טוב והפוך.
מה שהרס בעיני את הזיכרון ממונדיאל 94 היה הגמר.
היה הגמר הראשון שהוכרע מהנקודה הלבנה והיחיד בהיסטוריה עד כה שהסתיים ללא שערים ב 120 דקות .
וזה הרס הכל .

קלבדוס 6 ביולי 2018

מדויק מאוד. באמת 94 היה טורניר נהדר (אוי ארגנטינה, אוי דייגו), ברזיל-הולנד היה משחק מהאגדות. אבל הגמר פשוט הוציא את כל האוויר בבת אחת.

holden 5 ביולי 2018

ממה שאני מבין האתר פה עמוס בחברים אנגלופילים,
נשאר רק לאחל הצלחה בשבת לנבחרת האנגלית,

רוי מהרוברס היה דמות מפורסמת באנגליה שהתפרסמה לאורך כמה עשורים, רוי סימל את כל מה שהכדורגל האנגלי מייצג, אם זה אכזבות, הצלחות מסחררות לפעמים, שקיעה אל תוך אדי האלכוהול וייצוג של ילדי אנגליה של נער שגדל בשכונת פועלים ובזכות כשרונו עבר לקבוצה אהודה ומפורסמת.

כמה שנים מאוחר יותר אנגליה הצליחה להצמיח כוכבים עשויים בשר ודם ולא גיבורי קומיקס עם בועת -דיבור,

רוי מהרוברס היה דמות מפורסמת באנגליה שהתפרסמה לאורך כמה עשורים, רוי סימל את כל מה שהכדורגל האנגלי מייצג, אם זה אכזבות, הצלחות מסחררות לפעמים, שקיעה אל תוך אדי האלכוהול וייצוג של ילדי אנגליה של נער שגדל בשכונת פועלים ובזכות כשרונו עבר לקבוצה אהודה ומפורסמת.

כמה שנים מאוחר יותר אנגליה הצליחה להצמיח כוכבים עשויים בשר ודם ולא גיבורי קומיקס עם בועת -דיבור,

אותם גיבורים הצליחו בדרך חתחתים אשכרה להביא את הגביע , לא סתם גביע, גביע העולם לכדורגל על שם ז'יל רימה,
כולם ללא יוצא מן הכלל היו גיבורי על,לעיני המלכה אליזבת שתחיה לעוד שנים ארוכות וכבר אז היתה עם ארשת פנים רצינית ולחצה ידיים לידי שחקני הנבחרת המארחת שניגשו אליה מזיעים ונרגשים,
המלכה עמדה בתא הכבוד שאליו נדרשו השחקנים לטפס בגרם המדרגות לעבור מעט שמאלה ,לחלוף על פני שורת המכובדים ,לקבל מדליה אישית וכמובן את הגביע הנכסף, אז השחקנים ירדו במדרגות מהצד השני לכר הדשא, שם החלו החגיגות המפוארות, שחקנים שהיו אגדות בממלכה התייפחו, הקפטן האגדי בובי מור הונף אל -על,
היתה זו אנגליה במיטבה, במיוחד שמולה באותו משחק בלתי נשכח ניצבה לה מערב גרמניה ששנים מעטות לפני כן הפציצה את לונדון מהאוויר.

היו אלו חבורה של גברים אחד ,אחד:
אם זה השוער גורדון בנקס,שעשור לאחר מכן הגיע לישראל למשחק ראווה,
או האחים למשפחת צ'רלטון-בובי המוכשר שליהטט במנצ'סטר יונייטד ,ג'קי הגבוה שעמד בהגנה ושלט בכדורי הגובה,
נובי סטיילס שחקן קישור אחורי, טיפוס מחוספס ודי מכוער אם לאמר את האמת, למעשה בחגיגות הגביע הוא רד על הדשא עם הגביע ופיו היה חסר שיניים , נובי מסתבר החזיק בידו את שיניו התותבות,
שחקן נשמה, חילץ כדורים והיה אלוף התיקולים,
ג'ף הרסט שבעיצומו של טורניר גביע – העולם הוזעק להחליף את ג'ימי גייבס והצליח לבוא לעזרת הממלכה , הצליח שלוש פעמים, כבש שער מעורר מחלוקת עד היום באותו גמר גביע העולם,

האצטדיון היה וומבלי שנמצא באזור מלא במהגרים,כיום אלו בעיקר הודים ופקיסטנים, המגרש נהרס ושופץ מחדש לפני כעשור, הוא נראה כמו מצודה או טירה מימי הביניים,
שאתה נכנס בשעריו אתה חש חיל ורעדה גם בתור אוהד מן המניין,
באותו משחק גבר גביע -העולם לכדורגל ששחקני אנגליה ומערב גרמניה יצאו מהמנהרה הם היו אחוזי התרגשות מנהמות הקהל המקומי וכמה אלפי גרמנים שטסו לאנגליה לעודד,
המשחק נערך בשעת צהריים מוקדמת יחסית, להבדיל מהיום הגמר אז נערך בשבת ולא בימי א כפי שנהוג בימינו אנו,
הביקוש לכרטיסים היה אדיר,
שוטרים בריטיים חמורי סבר זרקו לאוויר את הקסדות השחורות עם שריקת הסיום
בובי מור הצליח להביא לראשונה את הגביע -העולמי לאנגליה,
מאז אנגליה למצער לא הצליחה לשחזר את ההישג,
מי יודע? אולי כב בשבת מול שבדיה נבחרת שלושת האריות תצליח להעפיל לחצי הגמר ומשם השמיים הם הגבול,
30 שנה מאוחר מאותו ממשחק שנערך בוומבלי 1966 נערך על אדמת אנגליה היורו, שם אנגליה נכשלה בקרב בעיטות עונשין מול גרמניה , השחקן האנגלי שהחמיץ את הבעיטה המכרעת עומד כיום על הקווים ומאמן את הנבחרת האנגלית,
הוא לובש חליפות מחויטות, חליפת 3 חלקים כמו בספר,
הוא אף הרהיב עוז ורקם באותיות קטנות את ההמנון של אנגליה מטורניר היורו 1996:
Football's Coming Home
אולי סוף סוף הבחורים יצליחו לשחזר את ההישג מ 1966,
יחסית רבים מאותם שחקנים של 1966 עדיין בין החיים ויראו במו עיניהם שחזור של הגמר של 1966,
קדם כל שהאנגלים יגברו על שבדיה ואז השמיים הם הגבול,
קדימה אנגליה

קלבדוס 5 ביולי 2018

אין מה לעשות, גמר אנגליה-ברזיל ישווה לכל המונדיאל הזה נופך אחר. בכל הכבוד לקרואטיות והבלגיות של העולם.
אנגליה – ברזיל.

holden 5 ביולי 2018

מה רע באנגליה צרפת?
אם זה יקרה צ'רלס דיקנס אולי יקום מהקבר,
בין שתי ערים,
הקרב הקלאסי משני צידי התעלה, אנגליה -צרפת לדעתי גם קלאסיקה ענקית

קרסקי 6 ביולי 2018

הבעיה היא שחלק משחקני נבחרת אנגליה ב-66 היו כוכבים בקנה מידה עולמי ולא כך היום מלבד אולי קיין. בנקס, מור, צ'רלטון ובמידה מסויימת פיטרס. וכן הרסט למזלם התעלה באופן חד-פעמי לרמת על כפאולו רוסי ב-1982. כן אנגליה באה לטורניר עם חידושים טקטיים משמעותיים בעולם הכדורגל: ראשית, שיטת 442 הייתה המצאה של רמזי. הוא ויתר על הקיצונים הקלאסיים. שנית, צ'רלטון שיחק כחלוץ מרכזי נסוג והוא היה כה טוב כך שהיה בעת ובעונה אחת, בלם שלישי, קשר, וחלוץ מרכזי שבא מאחור. היה לו כושר גופני אדיר. כן שיחקו עשרות משחקי הכנה כמעט עם אותו הרכב.

Srtest - ארטסט 5 ביולי 2018

תמיד זה ככה שביתריסט מעדיף מיתוסים מכוננים על כמה קטנות ומרגשות? מעדיף את הקטנות שריגשו ושם *** על הגדולות וכדורגל הבוא נבטיח ניצחון שלהן.

Srtest - ארטסט 5 ביולי 2018

רגע-רגע אנשים מבוגרים, כאלה שבין היתר ראו את 1970 בלייב טוענים שהמונדיאלים של "פעם" היו גדולים יותר וזאת, כדי לסתור את העכשוויזם. המממממממ.

קלבדוס 6 ביולי 2018

אין פה שום מניע נסתר, זה פשוט – הם היו יותר טובים. ככל שניתן לקבוע מה זה טוב, ואצלי לפחות התאמצתי לפרט.
אהיה הראשון לשמוח אם יהיה מונדיאל חדש שיאפיל על ההם, אולי אפילו הנוכחי. בכיף. תמיד רוצה שהחדש יפתיע אותך ויתעלה, אני לא ממגונני "מורשת מייקל" או כאלה מין, שלא נפרדים מהעבר שהיה-תמיד-טוב-יותר. מה פתאום.

miranda veracruz de la hoya cardinal 6 ביולי 2018

הכי טוב שראיתי – 1982
שערים (2.81, הכי הרבה מאז מכסיקו 70)
משחקים היסטוריים (איטליה ברזיל, צרפת גרמניה, ברזיל ארגנטינה)
רגעים בלתי נשכחים (כל משחקי ברזיל, שומכר-בטיסטון), דרמות,
שערוריות (השייח של נבחרת כווית, גרמניה-אוסטריה)
נבחרות ששיחקו כדורגל מרתק (ברזיל, צרפת, איטליה משלב שני)
שיברון לב (ברזיל)
שופט ישראלי בכיר (אברהם קליין)
הפתעות (ספרד-הונדורס 1:1, צפון אירלנד ספרד 0:1, אלגיריה-מערב גרמניה 1:2)
רמה גבוהה של כמה נבחרות על (ברזיל, איטליה, צרפת)

ניינר / ווריור 6 ביולי 2018

נבחרת על של איטליה עם זוף ברגומי, טרדלי, קונטי, רוסי, גרציאני, אלטובלי, קבריני, ג'נטילה והגאון אנטוניוני שלא שיחק בגמר. קבוצה לפנתיאון

דוד שתיים 6 ביולי 2018

לגבי המונדיאלים כתבת יפה.
יש דבר מה נוסף: המונדיאל הוא פשוט אירוע מעולה, אחד מאחרוני הבאנקרים וזה מצליח להפתיע כל פעם מחדש. ברור שאם היה כדורגל מגעיל אז זה היה שונה אבל היום די בכדורגל חיובי, שוויוניות וכמה משחקים טובים כדי להפוך את חוויית המונדיאל למצוינת. אם למשל היה היום מונדיאל כמו 86 אז לאנשים היו נגמרות המילים פשוטו כמשמעו

Comments closed