אוהדי בית"ר מקבלים בדיוק את מה שמגיע להם

מי שהולך לישון עם כלבים שלא יתפלא שהוא מתעורר עם פרעושים

קראתי את הניתוח המעולה של יניב פרנקו למצב של בית"ר ולסאגת טביב ואוחנה ויש רק דבר אחד שלא הסכמתי לגביו – שזה לא מגיע לאוהדי בית"ר.

ובכן, זה מגיע. ועוד איך מגיע.

אלי טביב רכש את בית"ר בקיץ 2013 באמצעות סעיף בהסכם בין עמותת האוהדים לבין ארקדי גאידמק, לפיו במידה וימצאו רוכש למועדון גאידמק מתחייב להעביר לו את הבעלות.

בהודעה שפרסמה עמותת האוהדים לאחר השלמת המהלך נכתב:

"אלי טביב צועד יד ביד עם אוהדי המועדון ובשותפות אמיתית, אנו סמוכים ובטוחים ששיתוף הפעולה בין האוהדים לבעלים החדשים של המועדון יעניק יציבות ודרך ניהולית נכונה במטרה להחזיר את המועדון לקדמת הכדורגל הישראלי".

עמותת האוהדים הייתה אמורה להיות הגוף שייצג את הרוב הנורמטיבי של אוהדי בית"ר. אבל באותם ימים היא העדיפה לכרות ברית עם לה פמיליה כדי לסלק את קורנפיין וגאידמק ולהמליך תחתם את טביב.

הרקע לכך היה היחסים העכורים של נציגי העמותה שישבו אז בדירקטוריון לבין איציק קורנפיין. כדי לראות את קורנפיין וגאידמק בחוץ, הם היו מוכנים למכור את נשמתה של בית"ר והפנו לה גב במלחמה להסרת נגע הגזענות.

גאידמק רחוק מאוד מלהיות כוס התה שלי. אבל איציק קורנפיין הוא איש ניהול מעולה. הוא הבין שלא משנה מי הבעלים, כל עוד נגע הגזענות פושה בה אין לבית"ר תקומה.

אבל כמו אז, גם היום, אוהדי בית"ר מעדיפים להאשים את כל העולם במקום להסתכל במראה ולהתמודד עם הבעיה האמתית.

אז פעם זה גאידמק ופעם זה טביב. אבל זה לא משנה, כל עוד לה פמיליה הם בעלי זכות וטו במועדון שום דשא לא יצמח בבית וגן.

טביב ואוחנה מרסקים ביחד את בית"ר
חוזה חדש

67 Comments

אדם בן דוד 2 באוגוסט 2018

מגיע לכולם.
לאוהדים האלימים עצמם.
לכל מי שהמשיך לתמוך למרות שהתמיכה שלו הייתה מעשית תמיכה באלימים.
לטביב שהוא כל פעם משחזר את אותו דבר (נדמה לי, שאתה בעצמך הערת שהמניעים של אוהדי הפועל בטביב היו נגועים בגזענות אשמח לדעת אם זכרוני מטעני ואם לא האם גם עתה אתה מחזיק בדיעה זאת).
לאוחנה ששנים משתין מכל מקפצה אפשרית והתמונת ראי שלו מול אורי היא מהחדות שיש.
היחיד שלא מגיע לו זה איציק קורנפיין.
עם קצת קומן סנס הוא היה יו"ר ההתאחדות.

איציק אלפסי 2 באוגוסט 2018

זכרונך מטעה אותך. מעולם לא טענתי ולא חשבתי שהמחאה של אוהדי הפועל הייתה קשורה למוצאו של טביב. בעיני זה היה ספין פתאטי של האיש ושלוחיו בתקשורת.
לגבי השאר, מצטרף לכל מילה.

איציק אלפסי 2 באוגוסט 2018

ראה כאן, פסקה אחת לפני אחרונה:
http://debuzzer.com/alfasi/75803/

אדם בן דוד 2 באוגוסט 2018

אני מתנצל. אני לקחתי אישית את הטענות האלה.

שחר התל אביבי 2 באוגוסט 2018

טביב הוא מזרחי וכך גם מרבית אוהדי הפועל שבאים מדרום תא, חולון, בת ים ויפו, בודאי הפעילים שבהם

גיא זהר 2 באוגוסט 2018

אדם, קורנפיין מזכיר לי טיפה את בוגי יעלון ששתק בעניין ההתנתקות כרמטכ"ל ואחרי שלא קיבל הארכה פתאום סיפר על נחשים בקרייה וכמה הוא התנגד וכמה זה אסון. קורנפיין שתק שנים בענייני לה פמיליה עד שהלהבות (תרתי משמע אפרופו להב"ה) ליחכו את שולי גלימתו. אולי איש מוכשר אבל פוליטיקאי כמו כולם.

אדם בן דוד 2 באוגוסט 2018

קורנפיין היה תמיד משהו שונה בבית"ר.
וזה נכון שהוא עצם עניים תקופה אבל בנקודה מסוימת הוא שילם מחיר כבד כדי להיות זה שעומד מולם.
גם אם זה היה אחרי הרבה מאוד זמן.
בכל מקרה הוא גם מישהו שמכיר את הכדורגל בארץ לפני ולפנים, גם איש בעל יכולות וגם בא עם אג'נדה של מישהו שמוכן להילחם בשחיתות.
אני לא חושב שיש תחרות בינו לבין שינו זוארץ.

Srtest - ארטסט 2 באוגוסט 2018

אוי נו איציק. אין לי סימפטיה לאוהדי בית"ר בגלל שכמו הימין שמכר את עצמו בשביל השלטון ככה האוהדים פשוט הסבו את עצמם לכלי צמיחה פוליטי עבור גורמים ידועים בלי שהדבר יהיה מושתת על יחסי-גומלין ואת התוצאה רואים עכשיו. גאידמק היה קוריוז (שממנו אוהדים כמו אוהדים נהנו כשהדבר הוביל לאליפות) שחשב שהוא יקנה את ראשות עיריית י-ם וחשבתי שדווקא אתה תשמח על הזהות הבית"ר שלא אפשרה לו מהלך כזה ובל נשכח שהמחאה נגדו היתה הרבה יותר מעוגנת בצדק מאשר זו נגד טביב בהפועל.

לגבי ההרס העצמי וההיסחפות אחרי השנאה בתקופה של הצ'צ'נים ואלי כהן, אפשר לראות את החזרה לאחרונה עם אותו אלי כהן וטביב ועם האופן שבו הקהל התנהג מול רן בן-שמעון אחרי תבוסה אחת בחוץ בחיפה (שבאה בתקופה טובה מאוד בסה"כ) ובעצם פתח את הפתח לכך שייצא הטביב. כאן מדובר בקדרה שהם הכינו ועכשיו צריכים להתמודד עם המטעמים שיצאו ממנה. כאן גם רואים את ההבדל בין עם לבין קהל אוהדים.

איציק אלפסי 2 באוגוסט 2018

המחאה נגד גאידמק לא היתה מעוגנת בשום צדק. כשהוא הפך את בית"ר לקרקס הם סגדו לו ו"פתאום" נזכרו שלא אכפת לו מבית"ר כשהביא שחקנים מוסלמים.
ואגב, אני לא חושב שהיתה לו איזו תכנית לזכות בראשית העיר דרך בית"ר. זו סתם היתה עוד גחמה שהוא נסחף איתה. מה שהוא רצה להשיג דרך בית"ר (שגם הרכישה שלה עצמה היתה גחמה) זה תשומת לב והערצה. ותכל'ס בזה הוא לא שונה מטביב, או מהמון בעלי בית אחרים בעולם. קבוצת כדורגל זו דרך נהדרת לנפנף בעושר שלך.

Srtest - ארטסט 2 באוגוסט 2018

אני איציק, בתור פעיל חברתי לשעבר תמכתי כמו כולם פה ב-100% במהלך שלך ועם 0% של ציניות. היה מעורר השראה.

זה לא אומר שכל מה שהתקיים מחוץ לאידיאליזם שלך לא היו בו אלמנטים של צדק ושל מאבק צודק. אני לא מדבר על המניעים להשאר גזעניים וכו' וכו'. אני מדבר על אותה זהות שאתה תמיד דיברת עליה וכמה היא חסרה לך וכמה היא שקפה את אותה עממיות ביתרית. הסיפור עם הסילוק של גאידמק היה מה שנקרא קבוצה של אנשים שגילתה את מה שמשותף להם והובילה מחאה נגד בעלים שראה בקבוצה צעצוע להשגת גחמות. תנסה רק ל-5 דקות להפריד בין ההתעוררות המשותפת לבין מה שאתה מכיר מסולם הערכים שאתה מגדיר אותו כשונה בתכלית משלך.

הסיפור עם טביב במידה רבה הוא עימות עם אותו סולם ערכים שונה משלך שאתה מגנה ובסוג מסוים של קארמה אפשר להגיד שהגיע להם. במידה רבה בגלל העקרונות שהניעו את המהפך מאהדה לגאידמק לרצון שיסתלק כאן ועכשיו, בדיוק אחרי שהביא עונות גדולות ואחרי שניסה להביא כמו פיל בחנות חרסינה את הצ'צ'נים ותוך כדי שאותם אוהדים רמסו קבוצה צעירה וכל-כך מבטיחה. אין ספק שעם אותו דבר הם עכשיו מתעמתים כי מה הם יתעמתו עם עצמם שהם חבלו שוב פעם בבית"ר בתקופה של רן בן-שמעון כי התחשק להם להוריד ראש למאמן? זו בדיוק הנקודה שלי לגבי ההבדל בין קבוצת כדורגל וציבור אוהדים לבין העם. אוהדי ביתר חושבים שהם העם למרות שהם אפשרו לימין הקיצוני להפוך אותם למוקד של כוח עבורו ומצד שני, למוקד של עלייה לגדולה פוליטית מצד פוליטיקאים מושחתים ושאינם מושחתים ועשו זאת בלי להשיג אילו שהם בטוחות (בלשון של בקרה תקציבית) ליחסי-גומלין אם וכאשר. עם לא מתעמת אף פעם עם עצמו כי עם הוא עם ובמידה רבה זאת הגדרה אמורפית. יש איזה ניסיון לשווע לביתר את אותה רוח עממית, במן שיתוף פעולה פופוליסטי מחד ומתנשא מאידך, בשעה שהם מזכירים עוד קבוצה שקוראת לעצמה הקבוצה של המדינה.

איציק אלפסי 3 באוגוסט 2018

הניתוח מרתק. אני חושב שגם לעם, כפי שאתה מגדיר זאת, צריכה להיות אחריותיות (accountability). אגב, חוויתי זאת על בשרי גם בנורדיה.
ברגע שמתייחסים לכל מחאה כליגיטימית רק בגלל שהיא מייצגת רצון אותנטי של אנשים, זה מאוד בעייתי. זה קצת כמו לתת לילד כל מה שהוא רוצה ברגע שהוא בוכה כי "הוא ילד".

מאשקה 2 באוגוסט 2018

כותרת נהדרת לפוסט נכון

העכבר הצהוב 2 באוגוסט 2018

אדון אלפסי השחצן,
מה עם עשרות אלפים של אוהדי ביתר שפויים גם להם זה מגיע?
רגע….בעצם כל השפויים עברו לעלק קבוצת אוהדים שלך!!! , שמע בן אדם הפוסטים שלך רק מביכים יותר ויותר.

איציק אלפסי 2 באוגוסט 2018

בוודאי שכן. על זה שהם הפקירו את בית"ר ונעלמו מטדי כשזו נלחמה מלחמת מאסף נואשת על זהותה בחורף 2013.

אריק האדום 2 באוגוסט 2018

אז רגע… זה לא אשמת אוהדי הפועל?
כי אם זו לא אשמתנו זה תקדים… פוסט ראשון שלך שלא מאשים אותנו בכל דבר נורא ביקום.

איציק אלפסי 2 באוגוסט 2018

למה? עקבת אחרי הפוסטים שלי במונדיאל?לא אמרתי מילה על החלק שלהם בכישלון של נבחרת ספרד "לה רוחה", שהוא לא מבוטל ונרמז אפילו בכינוי שלך.

יוני (המקורי, מפעם) 5 באוגוסט 2018

אהבתי את הפידבק.

ירון 2 באוגוסט 2018

איציק אשמח לשמוע את דעתך על המהלך של נורדיה הקיץ שבחרו לשלב ידיים עם אוחנה וטביב. דווקא הקיץ, כשיש לנורדיה אפשרות להציב אלטרנטיבה לחרפה בבית"ר, הם משתפים פעולה, כאילו נפתרו כל הבעיות של הגזענות והאלימות. איזו זכות קיום יש לנורדיה במצב כזה?

איציק אלפסי 2 באוגוסט 2018

שאלת וענית. גם לדעתי אין לנורדיה זכות קיום במצב כזה.

צור שפי 2 באוגוסט 2018

אשמח להתעדכן, משהו כאן עבר לי מתחת לרדאר.

גיא זהר 2 באוגוסט 2018

מתוך האינסטנגרם של בית"ר נורדיה לאחר חיפוש בגוגל:

60 likes
betarnordiajerusalemלאחר סדרת פגישות בין נציגי בית"ר ירושלים לנציגי הוועד המנהל של בית"ר נורדיה ירושלים התקבלה החלטה עקרונית לשיתוף פעולה בין המועדונים.
שיתוף הפעולה יכלול בין היתר השאלת שחקנים, קידום תכנים חינוכיים וערכיים ויצירת תשתית לשנים הבאות במאמץ משותף להביא את בית"ר ירושלים למקום הראוי לה.
אנחנו כאן לטובת בית"ר, ואתם?

אלי אוחנה: "לאחרונה התקיימו פגישות ושיחות בין המועדון לבין נציגי בית"ר נורדיה. עלו נושאים שונים לרבות מחלוקות מהותיות אשר הובן והובהר כי ניתן לגשר על כולן שהרי כולנו אוהדי בית"ר ירושלים והאינטרס שלנו משותף – מגיעים לעשות טוב עבור המועדון מאהבה. בפגישה האחרונה אשר התקיימה בבית וגן הוסכם בין נציגי נורדיה לביני, בשם המועדון, כי יחל מהלך של שיתוף פעולה מלא בין שני המועדונים בנושאים הבאים: קידום מחלקות הנוער והילדים לרבות בתי הספר לכדורגל, השאלת שחקנים ושת"פ מקצועי בין הקבוצות הבוגרות, קידום תכנים חינוכיים וערכיים ברוח תנועת בית"ר, יצירת תשתית לשנים הבאות במאמץ משותף כדי להביא את בית"ר ירושלים למקום בו היא נכונה וראויה להימצא"

צור שפי 2 באוגוסט 2018

תודה גיא. אכן, מעציב ומטריד.

Gil - Zimbabwe 2 באוגוסט 2018

פוסט כל כך נכון. חבל על המון אוהדי בית"ר שאין להם היום קבוצה לאהוד.
אתה כותב "שאוהדי בית"ר מעדיפים להאשים את כל העולם במקום להסתכל במראה…." זה מדאיג מכיוון שהיום אתה יכול לראות בכל התחומים בחברה שלנו שמעטים הם אלו שעדיין מסתכלים במראה.
לכן לדעתי המצב בבית"ר רק יחמיר, לשום בעלים שיגיע לא יהיה את הכוח שיש לבעלים הבכירים בליגת העל והוא יהיה חייב להתחיל עם "התחנפות" לאוהדים.
המסקנה שלי (קצת קיצונית…) לגבי בית"ר – הם חייבים לרדת ליגה או להיתפרק ולהתחיל מחדש. זה יפרק הרבה מהכח כי רמת העניין תרד בהרבה.

אורי 2 באוגוסט 2018

וכשיעלו חזרה הכל יצוף שוב
כמו שהפועל אוסישקין חזרה להיות הפועל ת"א כולל שירי שואה והתאבדות ברגע שחזרה לליגה הבכירה

איציק אלפסי 2 באוגוסט 2018

ניסינו עם נורדיה. זו הייתה הכוונה המקורית. לא עבד… (ז"א, נורדיה כשלעצמה היתה הצלחה אבל אוהדי בית"ר לא ראו בזה פתרון למצב של בית"ר).

Gil - Zimbabwe 2 באוגוסט 2018

מה הפיתרון? האנשים לא השתנו…
אתה ירושלמי (טוב, גם אני בן למשפחה ירושלמית עתיקה אבל לא הייתי אף פעם ירושלמי) אתה מכיר. נורדיה נכשל. מה השלב הבא?

איציק אלפסי 2 באוגוסט 2018

מודה שאין לי פתרון. אני בלב כבד ויתרתי על בית"ר בשלב זה. מקווה שאיכשהו מתישהו יהיה שינוי עמוק בקהל או שיגיע בעל בית שהוא גם אמיץ מאוד וגם ערכי וישנה את המצב. כך או כך זה יהיה קשה וכואב ולא יקרה לצערי בעתיד הנראה לעין.

גיא זהר 2 באוגוסט 2018

אלפסי, לצערי הכשלון של נורדיה היה ידוע מראש בגלל שקבוצת האם-בת (עע אלון מזרחי "אוהדי ביתר אוהבים אותי כי אני כורדי כמוהם") במצב טוב יחסית, וגם כי בד"כ רוב הקהל הוא אדיש ורודף אחרי הצלחות (גם, להבדיל, כשיואב כץ התחיל להצליח, רוב הקהל חזר "הביתה"). הייאוש שלך מעציב. לפחות תמיד תהיה ליוורפול. ynwa

איציק אלפסי 2 באוגוסט 2018

כנראה שאתה צודק. אבל הייתי חייב לנסות. בליברפול ננוחם… YNWA

היסטוריון של ספורט 2 באוגוסט 2018

איציק לא מסכים בכלל .
אם כבר הטעות הייתה שהקבוצה עברה לארקדי גאדמייק אך את זה בישל אולמרט ("השפוי")
בקיצור בית"ר נכשלת לא בגלל האוהדים השפויים אלא בגלל שלא זכתה לשום מנהל נורמאלי .
קורנפיין עם כל התשבוחות (הנכונות בכל הקישור לניהול).
עשה מהלך שהוא לחלוטין פוליטי ולא מקצועי בעליל בסיפור ההוא ומכאן הכישלון .
הסיפור הידוע היה כי לארקדי התחשק למצוא חן בעיני מישהו .

כאשר טביב הגיע לא הייתה ברירה מי שהיה מוכן לקחת קיבל כפי שקרה בהפועל תל אביב.
אין פתרון נראה לעין למצב .
זה לא קשור בכלום לרוב השפוי והפחות שפוי.
ואגב אוהדים פחות שפויים יש בכל מקום .
אך לא בכל מקום הם מוצגים באותו האופן על ידי התקשורת

אמיתי 2 באוגוסט 2018

תאכלס! בוא נסגור את התקשורת והכל יהיה האנקי דורי. לא רק בביתר. בכל מדינת הלאום היהודית! אבל שורש הבעיה היא מי ששולט בתקשורת. היהודים!!

יואב 2 באוגוסט 2018

האנקי דורי לבלבלב

אמיתי 2 באוגוסט 2018

גם הרוקנרול אשם- מחליש את הנוער ומדרדר אותו לסקס סמים ו..ובכן רוקנרול. דייויד בואי הרסת ת׳קבוצה

Matipool 2 באוגוסט 2018

רציתי לצרף כאן את רוקנרול סואיסייד אבל קיבלתי ספאם.

אמיתי 2 באוגוסט 2018

אתר 100%אנטי סקאוזרי…(-:

בובו 2 באוגוסט 2018

Blame It on the Stones https://g.co/kgs/hXZrV8

איציק אלפסי 2 באוגוסט 2018

היסטוריון, אין ספק שבעל בית נורמלי היה עוזר מאוד (ע"ע אלונה בבאר שבע). אבל יש סיבה שאף אחד כזה לא מוכן להתקרב לבית"ר.
גילוי נאות: אני מכיר את קורנפיין אישית ומחבב אותו מאוד. אבל המהלך שלו לא היה פוליטי. הוא הבין את הבעיה וניסה להילחם בה עוד הרבה לפני שארקדי הביא את הצ'צ'נים (במהלך שאכן היה לא מקצועי מצד ארקדי ונבע ממניעים לא ענייניים. אבל מרגע שקרה טוב עשה איציק שעמד מאחורי המהלך).

היסטוריון של ספורט 3 באוגוסט 2018

איציק אני מזכיר לך שבבית"ר כבר שיחק מוסלמי ועוד כזה שהגיע מהפועל קראו לו פאצ'ה.
אף אחד לא יצא נגדו ההיפך המוחלט.
במקרה ההוא מי שחימם את האווירה היה מי שהביא את השחקנים הצ'צ'נים שלא באו ממניעים מקצועיים אלא בגלל ת.ז שלהם .

yaron 2 באוגוסט 2018

כותרות (ופוסטים) חליפיים:
טביב/אוחנה מקבל בדיוק את מה שמגיע לו.
מי שהולך לישון עם כלבים שלא יתפלא שהוא מתעורר עם פשפשים.

דונאדוני 2 באוגוסט 2018

האוהדים בארץ זו אחת הרעות החולות של הכדורגל.
מצד אחד הם יכולים לתת תצוגות נהדרות במגרשים (בעיקר כשהקבוצה מצליחה).
מצד שני, אם משהו לא מוצא חן בעיניהם, בין אם זה תוצאות ובין אם זה פרסונות בקבוצה, הם יכולים לחרב את הקבוצה.
אוהדי הפועל הם האחראיים העיקריים להתפרקות הקבוצה.
אוהדי בית"ר בצעדי ענק בדרך לשם.
אוהדי הפועל פ"ת אחראיים יותר מכולם על פירוק קבוצתם.
אם לוני היה אדם קצת פחות נחמד מכבי ת"א הייתה בבעיה קשה… מה שהאוהדים עשו בזמנו לקבוצה זה פשוט שערורייה.
כרגע מכבי חיפה דווקא (באופן יחסי) מתנהגים סביר ומעודדים את הקבוצה. אם לא היה לשחר חסד נעורים, כנראה שגם הם היו קוברים את המועדון.

אני בעד שיתנו למנהלים לנהל, ושהאוהדים יאהדו את הקבוצה. כל עוד לא קורה משהו קיצוני, לא צריך לשרוף את המועדון. רק צעדים של בעלים שאמורים להביא לפירוק המועדון צריכים לגרום לפעולות קיצוניות של אוהדים.
אם אוהדים לא מרוצים ממשהו, יש דרך למחות בלי לשרוף הכל ולבוא לבתים של אנשים ולהציק לנשים ולילדים שלהם.

האמת, אם אני טביב, אני הורס גם את הפועל וגם את בית"ר. למה לא בעצם? אתם באים להציק לאשתי בבית ובעסק, אז אני הורס לכם את הקבוצה. עין תחת עין, שן תחת שן. אם לכם אין גבולות, למה שלי יהיו?

איציק אלפסי 2 באוגוסט 2018

יש לא מעט במה שאתה אומר לדעתי, וכתבתי על זה בזמנו בהקשר של אוהדי הפועל (מה שקומם עלי רבים וטובים. וגם פחות טובים..):
http://debuzzer.com/alfasi/75803/
ויחד עם זאת, קשה לי מאוד להגן על אנשים מסוגם של טביב. האיש, בלי קשר לכלום, הוא טיפוס ציני וערל לב.

צור שפי 2 באוגוסט 2018

לא מכיר מספיק טוב את הפרטים בהפועל פתח תקווה אבל נדמה לי ששם האוהדים לא מילאו תפקיד שלילי מרכזי.

דונאדוני 2 באוגוסט 2018

העיפו את מאיר שמיר ומאז הקבוצה בקריסה

ארז 2 באוגוסט 2018

הנחרצות שלך שנייה רק לחוסר השליטה בפרטים.

גיא זהר 2 באוגוסט 2018

דונאדוני, יש לך מזל שתבורי במצב רוח טוב. לטביב עוד יש הרבה מה ללמוד, לכאורה, ממאיר שמיר. הצלחת להוציא לי, שלא אוהד הפועל פ"ת עשן מהאוזניים.

דונאדוני 2 באוגוסט 2018

אז בוא תתקן אותי אם אתה יודע יותר

גיא זהר 2 באוגוסט 2018

זה מאוד ארוך אבל בקצרה, להפועל פ"ת היה אחלה נכס נדלני – אצטדיון הארווה. הטענה שהזכויות על הקרקע היקרה עברו לידיו של אדון שמיר באיזושהי עסקה סיבובית בלתי ברורה, לכאורה. למיטב הבנתי הדברים מתנהלים בבתי משפט. לדוגמה: https://www.themarker.com/law/1.2598580

דונאדוני 2 באוגוסט 2018

מכיר את הנושא.
לא הבנתי איך זה קשור לזה שהאוהדים מיררו לשמיר את החיים?

גיא זהר 2 באוגוסט 2018

מררו את החיים. הפוך גוטה. הבן אדם קנה קבוצה בשביל להשתלט, לכאורה, על נדל"ן, לדאוג שהבן יהיה בהרכב ולמכור את השחקנים שלו למכבי חיפה. גם שלכאורה עזב שם "קופים" שלו כמו דני לוי (שכפי שהתברר מהפיצוצים המסתוריים היה בקשרים כאלו ואחרים איתו) בראש המערכת. אם מחאה נגד אדם כזה זה למרר לו את החיים כנראה שאנחנו חושבים אחרת.

אהד 3 באוגוסט 2018

דונאדוני, עם כל הכבוד אם לא מבינים אז חבל סתם לדבר.
שמיר הרס בשיטתיות קבוצה מצליחה עם נדלן משלה וקבוצת נוער מהטובות בארץ.

יוני 5 באוגוסט 2018

דונאדוני, אוהדי הפועל פ"ת, שאני נמנה עליהם, הם קבוצה של ילדים טובים. אם שמיר היה משאיר את המועדון שלנו עם מחלקת נוער ונדל"ן כמו שקיבל אותה, היינו היום קבוצה לגיטימית בליגה. מקום 4-8. יש סיבה שהמועדון הזה מגיע פעם שנייה תוך 5 שנים לפירוק, אחרי שכביכול היה מועדון ללא חובות. רמז, האוהדים אינם הסיבה.

עמיחי 2 באוגוסט 2018

אלפסי, יש שני סוגי אוהדים.
הסוג הראשון הוא אוהדים מסוגך, כאלה שמשקיעים זמן וכסף ורוצים להשפיע. כל הכבוד להם. באמת. אישית – אני לא מסוגל להבין את הרצון הזה.
הסוג השני הוא אוהדים כמו שכשהיינו ילדים – אהדה פשוטה, תמימה. בלי לחלום על השפעה ממשית ברמת הניהול וכו'.
הסוג השני הוא הרוב. רוב גדול.
למען אלה, אסור בכלל לאפשר לטיפוסים כמו גאידמק וטביב להתקרב לקבוצת כדורגל כלשהי.

איציק אלפסי 2 באוגוסט 2018

אבל כשהרוב הגדול דומם זה מה שקורה. הרעים (סליחה על הפשטנות) מנצחים לא בגלל שהם גדולים או חזקים יותר, אלא בגלל שהטובים שותקים. ומה שקרה בבית"ר, וניבאתי זאת כבר לפני למעלה מעשור, הוא מיקרוקוסמוס למה שקורה בחברה הישראלית כולה כעת.
https://m.ynet.co.il/Articles/3531602

דונאדוני 2 באוגוסט 2018

כי אלה שלא דוממים מייצגים את הטוב אלפסי?
אלה ששרים שירי שואה? הגזענים שנגד ערבים? מי אלה הטובים האלה שנלחמים ברעים?

איציק אלפסי 2 באוגוסט 2018

מה??

דונאדוני 2 באוגוסט 2018

הרעים – התכוונת לאוהדים רעים או לבעלים רעים?
אני הבנתי בעלים רעים.

איציק אלפסי 2 באוגוסט 2018

התכוונתי לאוהדים..

אורן השני 2 באוגוסט 2018

זה ויכוח עתיק יומין. מה אתה מצפה שאוהדים נורמטיבים, נניח אבא ושני ילדים שרק רוצים לראות כדורגל יעשו מול אולטראס כמו לה פמיליה? ואני לא מדבר רק על בית"ר. הרוב דומם כי אין לו זמן וכוח להתאגד ולהילחם, וגם אם כן הוא מבין שזה כנראה לא יעזור.

דונאדוני 2 באוגוסט 2018

לגמרי!
לפעמים האוהדים השרופים שוכחים שלשאר האוהדים יש חיים.

איציק אלפסי 2 באוגוסט 2018

מבין. אבל יש לזה מחיר.

צור שפי 2 באוגוסט 2018

לאורן – למשל, חרם מינויים. כשהאולטראס יישארו לבד ממדי הנזק יתבררו.

אורן השני 2 באוגוסט 2018

האמת זה רעיון טוב שצריך לשווק בצורה אגרסיבית וחכמה כדי לגייס כמות מנויים משמעותית ולקוות שלא יבואו אחרים ו"ישברו את השביתה".

מעבר לכך אני מבין כל מנוי שבמצב הנוכחי מחדש את המנוי כל שנה מה שלא יהיה.

זינק 2 באוגוסט 2018

ולמה שחרם מנויים יזיז להם?
זה נזק שנופל כולו על המועדון ומרחיק עוד יותר סיכוי לבעלים נורמלי.

וצור – ממדי הנזק מספיק ברורים.
השאלה היחידה היא מי צריך לטפל בזה.

דונאדוני 2 באוגוסט 2018

האויב הגדול ביותר של הסוג השני של האוהדים הוא קודם כל הסוג הראשון.
אם כל האצטדיון היה רק מעודד, ובמידה והם לא היו מרוצים ממשהו הם היו מבקשים לשנות בדרך תרבותית כמו שקורה באירופה, האם לדעתך טביב היה מפרק את הפועל/בית"ר?

Gil - Zimbabwe 2 באוגוסט 2018

אני ניזכר עכשיו שמני לוי התמוטט, היה רופא ביציע שירד לעזור בטיפול (אני חושב שהוא היה מנהל מחלקה בהדסה או משהו דומה) ואז התחילו לדבר על זה שיש אנשים בין אוהדי בית"ר שיושבים ביציע והם שונים לגמרי מהתדמית שמצטיירת בתקשורת. בשבילי הם תמיד היו אלו שרדפו עם צינורות השקייה אחרי ויסוקר לפרדסים (בני בטח היה במשחק).
אני זוכר שאותי זה הרשים מאד, איפה הם האוהדים האלו? כבר אז אמרו שהם הרבה יותר ממה שחושבים והם הרוב. אין מצב שהם יכולים לעשות משהו על מנת לשנות היציע?
שניים כותבים בדה באזר, איפה השאר?

איציק 2 באוגוסט 2018

אני חושב שמגיע להם הרבה יותר והם גם יקבלו את זה. מי שחושב שבזה זה נגמר משלה את עצמו. לטביב יש עוד כמה שפנים והוא יוציא אותם אחד אחד.
ומה שמדהים יותר הוא, אחרי שטביב יסיים עם בית"ר הוא ייקח קבוצה נוספת שתהייה על המדף כדי לעשות עליה סיבוב.

יוסי מהאבטיחים 3 באוגוסט 2018

צר לי, המצב חסר תקנה.
חרם מנויים וכל הג'אז הזה לא מעניינים לאולטראס את הביצה. באמת משנה לאוהדים שנוסעים למשחקי אימון בדימונה או צפת רק כדי לקלל בעלים, אם במשחקים בטדי הם יהיו לבד.
ירידת ליגה תביא עמה הגרוע מכל- חוסר עניין מצד האוהד השפוי, והישארות רק של אלו שבאים בשביל המכות. עבורם זה באמת לא חשוב אם זה משחק צמרת בליגת העל או קרב הישארות בליגה ב'.

מזמן עברתי להיות אוהד כורסא. לקחת סיכון על עצמי בן 20 זה מילא, אבל להביא את הבן שלי לזוועה הזו?

Comments closed