1:1 לנו

נקודה ששווה שלוש

אנחנו עושים רגע הפסקה מספר קהלת לטובה החיים עצמם (אל דאגה, הפוסט על פרק ז' יעלה בהמשך היום).

ליברפול הובילה בהחזקת כדור (53%-47%), בנגיעות בכדור (803-729), במסירות (616-559), בכדרורים (11-8), בבעיטות לשער (13-10) ובבעיטות למסגרת (6-4).

ועדיין, זה היה המשחק בו ליברפול התקשתה העונה הכי הרבה עד כה (אם לא סופרים את המשחק בגביע הליגה בשבוע שעבר בו שיחקה בהרכב חסר). וזה קרה לא רק בגלל איכות היריבה, אלא בעיקר בגלל שלא עמדה בפרמטרים שמנבאים בדרך כלל ניצחון שלה: פחות החזקת כדור, פחות מסירות מהיריבה ואורך התקפה ממוצע של לא יותר מ-10 שניות.

צ'לסי הצליחה לשבש היטב את המשחק של ליברפול, שמבוסס על חטיפות כדור בשליש הקדמי והתקפות מעבר מהירות שמייצרות איום על השער בתוך מספר שניות. ליברפול חטפה אמנם 11 כדורים (לעומת 12 של צ'לסי), אולם, כפי שניתן לראות בתרשים הבא בו מצוינות הנקודות על המגרש בהן נחטפו הכדורים, רק אחת מהן הייתה בשליש האחרון של המגרש:

כתוצאה מכך, ליברפול נאלצה לשחק התקפות ארוכות ואיטיות עם הרבה הנעת כדור רחוק מהשער. מפת החום ממחישה זאת – מרבית הנעת הכדור של ליברפול התרכזה במרכז המגרש, בעוד צ'לסי סגרה כמעט הרמטית את השליש האחרון עם קו הגנה חזק, אחראי ומאורגן. זה לא האוטובוס של מוריניו, סארי לא בא להתבנקר, אבל הוא הגיע מוכן היטב ועשה בדיוק את מה שצריך כדי לעצור את ליברפול:

כאשר מתפתח סוג משחק כזה, ומעטות הקבוצות שיכולות לכפות זאת על ליברפול הנוכחית אבל צ'לסי היא אחת מהן, בולט החיסרון של קשר התקפי בליברפול, אחד שיודע לתת פס בין שניים שמפרק הגנה צפופה או לאיים על השער מרחוק (כן, קוטיניו כזה).

ליברפול שלטה בצורה ברורה לכל אורך המחצית השנייה, אבל ללא שחקן כזה היא התקשתה להגיע לאיומים אפקטיביים על השער. כדי לשנות את המצב קלופ ניסה להכניס מישהו למשבצת הזאת: שאקירי, הראשון שנזרק למערכה, היה הימור טוב לכך, אולם הוא לא הצליח להיכנס למשחק, גם קייטה לא הביא את הישועה, שלבסוף הגיעה ממקור בלתי צפוי.

דניאל סטארידג' הוא חלוץ תשע מצוין, נייד, מהיר וטכני, מהסוג שיושב בול על משחק המעברים של קלופ. אם הוא בריא ובכושר הוא בונוס משמעותי לליברפול. אבל הוא לא אותו קשר התקפי מדובר. אלא שיש משהו לא צפוי בסטארידג', לטוב ולרע. והבעיטה המרהיבה שלו מרחוק, הייתה לונג שוט, תרתי משמע, אבל בדיוק הלונג שוט שליברפול הייתה צריכה כדי לפצח את הביצורים על הגשר.

השער הזה יכול להתברר כמשמעותי מאוד בהמשך. אליפות לא לוקחים במשחקים האלה, אלא במשחקים נגד הפולהאמים והברייטונים. אם ליברפול תמשיך לא לאבד נקודות במשחקים האלה, תיקו בחוץ מול יריבה ישירה על התואר יכול להתברר בהמשך כתוצאה מצוינת שהייתה שווה שלוש נקודות – האחת שלה והשתיים שמנעה מצ'לסי.

כשמגיע מגיע
למה לטפס בריצה על הר..?

35 Comments

תבורי 30 בספטמבר 2018

מדויק. לא רק לא היה לנו מנהל משחק, גם לא הייתה לנו תשובה להזאר. הערה בנושא שלעולם לא אתייחס אליו בפוסטים שלי: לא מובן איך דויד לואיז לא מקבל ביקורת משופטים, כל מגע שלו עם שחקן יריב מתחיל עם הידיים.

פרקש 30 בספטמבר 2018

אני לא חושב שיש בעולם תשובה להאזר כרגע.
באופן כללי למרות הסטטיסטיקות ומשחק טוב של ליברפול צ'לסי הרשימה הרבה יותר. חלוץ תשע אמיתי והם הקבוצה הכי טובה באנגליה

איציק אלפסי 30 בספטמבר 2018

במה צ'לסי הרשימה יותר? היה משחק מאוד מאוזן לטעמי.

פרקש 30 בספטמבר 2018

איציק צ'לסי הרשימה אותי יותר (במשחק הזה ספציפית) פשוט כי ממש ראו שהם יודעים מה הם רוצים לעשות על המגרש וגם עושים את זה טוב. הלחץ הכבד של ליברפול בשליש האחרון כמעט לא השפיע עליהם והם שילבו התקפות מעבר יפות מאוד (כמו בגול) עם משחק של מסירות קצרות וגם ידעו לעמוד מאחורה בצורה מאוד טובה מול התקפה מפוצצת כל נשק. אני לא אומר שהמשחק לא היה שקול דווקא להפך וגם כתבת למרות משחק טוב של ליברפול. לדעתי גם תיקו היה חלוקה צודקת למה שקרה על הדשא. פשוט סתם מהתחושה שלי ליברפול מאוד חזקים אבל קצת דרושים חיבור וחדות וצלסי נראו כבר שם.
אגב גם ההגנה של ליברפול מאוד הרשימה המשחק הזה ואן דייק שיחק כמו טופ 3 בעולם

איציק אלפסי 1 באוקטובר 2018

אוקיי. מסכים בהחלט.

משה 30 בספטמבר 2018

הזאר אדיר ובגלל זה בדיוק הם לא הקבוצה הכי טובה באנגליה – הם תלויים בו התקפית באופן מוחלט.
הסיבה שהזאר הוא לא רונאלדו או מסי היא חוסר יציבות והירידה עוד תגיע.

איציק אלפסי 30 בספטמבר 2018

הזאר כרגע בשביל צ'לסי זה מה שסלאח היה בשביל ליברפול עונה שעברה.

משה 30 בספטמבר 2018

עם כל הכבוד לסלאח היו לו גם פירמינו ומאנה – זה היה רחוק מלהיות מאמץ של יחיד.. בשביל אליפות צריך לצבור שערים באופן עקבי. לסיטי יש את קון, סילבה, ז׳סוס, דה בריינה, ברנרדו, סטרלינג וסאנה. לנו יש את הטריו וכרגע גם סטאר (טפו טפו טפו) ואולי שאקירי. לצ׳לסי יש את הזאר ווויליאן – שני גאוני כדורגלים שיכולים לתת עשרים שערים בעונה ויכולים גם להתפוגג לחלוטין ואת ז׳ירו ומוראטה שלא הוכיחו עצמם כסקוררים. בניגוד לסיטי אין להם גולים בקישור (גם לנו אין). הם הרבה יותר תלויים בהזאר ממה שהיינו תלויים בסלאח.

רועי מ 30 בספטמבר 2018

נכון הם שיבשו לנו את המשחק, הייתי מודאג מהמתפרצות שלהם.
למרות שהם שיבשו לנו את המשחק חוסר הריכוז והחדות של הטריו היו הגורמים לזה, מתחילת העונה המכונה עוד לא עובדת חלק ולא מזכירה את העונה שעברה.
עם קצת יותר ריכוז ופעולות מהירות גם המכרך שלהם לא היה עוזר.

איציק אלפסי 30 בספטמבר 2018

אין ספק שאם סלאח בכושר של העונה שעברה הינו מבקיעים 2-3 שערים. עד השוויון ההבדל בנינו לבינם היה שהזאר בכושר שסלאח היה בעונה שעברה וסלאח לא…

ניק 30 בספטמבר 2018

תזכיר לי בבקשה באיזה אתר\תוכנה אתה משתמש לאנליטיקה? והאם זה בתשלום?

איציק אלפסי 30 בספטמבר 2018

whoscored.com

בוגי 30 בספטמבר 2018

תלונה על סטארידג': הוא לא נייד ולא מהיר. והבעיטה שלו אתמול נכנסת אחת לחמישים נסיונות. אתמול זה הציל נקודה, בשאר 49 הפעמים זה הורס התקפה, וכל מי שעושה תנועה או מכין עצמו למסירה מתבאס עליו וחוזר להגנה. יש לו הרגל נוראי כזה, לקבל כדור מול מגן, לזייף בעיטה, לקחת את הכדור מטר שמאלה, לזייף עוד בעיטה, ואז להרים ראש ולנסות לצאת מהמצב שבו נתקע, לרוב עם מסירה אחורה. המקבילה הכדורגלנית לכרמלו אנתוני. הלוואי שנשתחרר ממנו כבר. זהו סיימתי

אסף the kop 30 בספטמבר 2018

כל עוד ה 49 פעמים מתרחשות באימונים והאחת במשחק עצמו אין לי בעיה עם זה.
אין לליברפול מריח שערים יותר טוב ממנו.

בוגי 30 בספטמבר 2018

זאת התחושה שלך? שבמשחקים זה תמיד נכנס לו? כי אצלי זה הפוך. כל גול כזה קונה לו עוד דקות שבהן הוא מבזבז התקפות ופוגע במשחק הלחץ

אסף the kop 30 בספטמבר 2018

אני חושב שהוא מגיע תמיד למצבים בתוך הרחבה.
אני זוכר ליברפול שלא מגיעה למצבים גם במשחק שלם.

אסף the kop 30 בספטמבר 2018

שאקירי הוא לא קוטיניו אבל בהחלט זה שיכול לפרק הגנות במסירות על מטר.

איציק אלפסי 30 בספטמבר 2018

נכון. אתמול הוא לא נכנס טוב למשחק, אבל עוד נהנה ממנו הרבה בהמשך.

Gil - Zimbabwe 30 בספטמבר 2018

ניראה לי שמול רוב קבוצות הליגה שווה לליברפול להתחיל עם שאקירי ולא הנדרסון. איך לשלב אותו זו בעיה של המאמן.
אתמול בקטעים שראיתי, הוא מהדורה מוקטנת של ג'רארד.

קווין קיגאן 30 בספטמבר 2018

קצת יותר חדות של סלאח ושל שאקירי היינו עם עוד 3-4 גולים.
וינאלדום ממשיך להשתפר וגומז פשוט נפלא.
הנדרסון צריך להיות על הספסל וקייטה צריך לפתוח.
שאקירי וסטאריג' צריכים להיות חילוף קבוע בדקה 65, לא בדקה 85

אוהד 30 בספטמבר 2018

במחצית הראשונה הסטטיסטיקה היתה הפוכה והמחצית השנייה התפתחה לפי התוצאה, ולכן הסטטיסטיקה קצת משקרת.
האם במצב של 0:0 צ'לסי היו נותנים לליברפול להחזיק יותר בכדור? אני לא בטוח

איציק אלפסי 30 בספטמבר 2018

במחצית הראשונה אחוזי החזקת הכדור היו 50-50.

אוהד 1 באוקטובר 2018

עד הגול של צ'לסי הם הובילו גם בהחזקת כדור, מספר מסירות, מסירות מדויקות וכו'.
רק אחרי הגול ליברפול החלה להשוות את הסטטיסטיקה.
אם אני לא טועה ליברפול כבשה ראשונה בכל המשחקים העונה ולכן לא היתה צריכה גם לשלוט בפרמטרים האלה, אז להסיק מסקנות על סמך משחק אחד שבוא היא סופגת ראשונה זה מיותר.

איציק אלפסי 1 באוקטובר 2018

זה לא על סמך משחק אחד. אני כותב על מאז שקלופ הגיע ומגבה את זה בנתונים: ישנם שלושה פרמטרים שמנבאים ניצחון של ליברפול של קלופ: אחוזי החזקת כדור נמוכים, הנעת כדור מצומצמת והתקפות של פחות מ-10 שניות.

אוהד 1 באוקטובר 2018

ואז נשאלת השאלה האם אתה בודק סיבה ותוצאה?
האם כאשר ליברפול כובשת ראשונה אז היא יכולה לתת לקבוצה שנייה לשלוט יותר במשחק ולהסתמך על לחץ, חטיפות כדור והתקפות קצרות, ולכן ככה נראית הסטטיסטיקה של הנצחונות?
כמובן במקרה ההפוך, ליברפול סופגת ראשונה ואז חייבת להניע יותר את הכדור.
האם מה שמשפיע על סגנון המשחק (שמתבטא גם בסטטיסטיקה) הוא השער הראשון?

איציק אלפסי 1 באוקטובר 2018

עקרונית סגנון המשחק של ליברפול מבוסס על לחץ והתקפות מהירות אחרי חטיפות כדור בשליש הקדמי. לכן כשהיא נגררת למשחק מסודר שבו היא צריכה להניע כדור באיטיות היא פחות אפקטיבית. ברור שאם היא מבקיעה ראשונה יותר קל לה לתת לקבוצה השנייה להחזיק בכדור ואם היא סופגת היא צריכה יותר ליזום.

Gil - Zimbabwe 1 באוקטובר 2018

איציק תקן אותי אם אני טועה, אבל לדעתי הנתון של בעיטות למסגרת ומחוץ למסגרת הכי מטעה. יכולה להיות בעיטה "דרדלה" שהשוער אפילו לא התכופף וזה ניספר כמו בעיטה לשער, יכולה להיות בעיטה שעפה רחוק ליציע וזה ניספר כמו בעיטה לשער.
בעיטה לקורה ניספרת כמו בעיטה מחוץ למסגרת….ועוד.
צריך למצוא נתון שיסביר יותר נכון את נושא הבעיטות כאיום על השער.

ארם אבירם 1 באוקטובר 2018

גיל, יש נתון של Xg שמתיימר לתת ציון לאיכות המצבים מאפס לאחד. נדמה לי שבמשחק הזה זה היה משהו כמו 1.5 ל 1.1 לטובת ליברפול בסך הכל.

Gil - Zimbabwe 1 באוקטובר 2018

אוקיי תודה. לא ידעתי שבודקים את איכות הבעיטה.

איציק אלפסי 1 באוקטובר 2018

גיל, אתה צודק. הנתון הזה יכוך להטעות, מהסיבה שציינת. אבל הוא נותן אינדיקציה די טובה. נתון מדוייק יותר הוא אכן ה xg שארם הזכיר שמבוסס על אלגוריתם שיודע לחשב את הסיכוי של כל בעיטה לשער להיכנס ע"ס פרמטרים שונים כמו הזווית, מרחק הבעיטה וכד'.

משה 1 באוקטובר 2018

המפת חום והמפת חטיפות, נגישות לכל גולש באתר של who scored?

איציק אלפסי 1 באוקטובר 2018

אכן כך. ונתונים רבים נוספים

רן ד 1 באוקטובר 2018

אולי סטאר יכול להיות הקשר ההתקפי מאחורי פירמינו?
לדעתי עם על הכבוד לסטאר יש לו חסרון גדול בשיטה של יורגן וזה שהוא כבר גמור פיזית. במקסימום סופר סאב. עד הפציעה הבאה כמובן. אני אשמח להוריד בפניו את הכובע כמובן אבל כני חושב שזמנו עבר כבר מלפני שנתיים

איציק אלפסי 1 באוקטובר 2018

לדעתי סופר סאב כחלוץ זו הדרך היעילה ביותר לנצל אותו. הקשר מאחורי החלוץ זה תפקיד שמתאים יותר לשאקירי או לללאנה אם וכאשר יחזור לכושר.

miranda veracruz de la jolla cardinal 2 באוקטובר 2018

1:1 לטובת סיטי.

Comments closed