אנדרדוג בלחץ של פייבוריט

המצב המנטלי של ליברפול

מאז ליל שני אני מנסה לחשוב מה הייתי עושה מבחינה פסיכולוגית במצב שבו ליברפול נמצאת כעת. כי ברור, שמעבר לשינויים הנדרשים ברמה המקצועית בעקבות ההופעות המאכזבות נגד לסטר ו-ווסט האם, יש לתת את הדעת גם על הפן המנטלי.

ליברפול נמצאת במלכוד. היא למעשה אנדרדוג שיש עליו לחץ של פייבוריט. כתוצאה מכך היא נפגעת, הן מהעובדה שמבחינה מקצועית נטו היא נמצאת במרוץ מול קבוצה טובה ממנה, והן מהעובדה, שלמרות זאת, הלחץ עליה גדול יותר.

הסיבה לכך היא שהמשמעות של הפסד במרוץ הזה עבור ליברפול גדולה יותר מאשר עבור מנצ'סטר סיטי. בעוד סיטי זכתה בשלוש אליפויות בשבע העונות האחרונות, וברור שגם אם לא תזכה העונה תהיה מועמדת בכירה לעשות זאת בכל אחת מהעונות הקרובות. עבור ליברפול, התחושה היא שמדובר בהזדמנות חד פעמית לעשות זאת אחרי 29 שנים של אכזבות.

איך מתמודדים עם זה? דרך אחת להפחית את הלחץ היא להכניס לפרופורציות את המשמעות של מרוץ האליפות העונה. את העובדה שליברפול לא זכתה באליפות 29 שנים לא ניתן לשנות, אבל את התחושה שאם לא תזכה העונה זה כבר לא יקרה אף פעם, בהחלט כן.

אין ספק שאם ליברפול לא תזכה השנה באליפות לאור ההזדמנות שיצרה לעצמה, זו תהיה אכזבה גדולה. אבל התחושה שקיימת אצל האוהדים, לפיה זה יהיה סוף העולם ומהעבר השני של העונה הזו ממתין לנו חור שחור אחד גדול במידה ולא נזכה, היא מצב רגשי טבעי של אוהדי כדורגל, אבל אסור שהיא תחלחל לתוך המועדון.

מה שצריך לשדר בתוך המועדון, גם באמצעות המסרים שיוצאים החוצה, היא שהעונה הזו היא עוד שלב בתהליך בו הקבוצה עוברת מאז הגיע יורגן קלופ לפני כמעט שלוש שנים וחצי. יותר מזה אפילו, זה חלק מתהליך ארוך שהמועדון עובר מאז נרכש ע"י Fenway Sports Group בסוף 2010. תהליך שהוא חיובי מאוד ומייצר גרף קבוע של התקדמות, הן מבחינה מקצועית והן מבחינה ניהולית – רק לאחרונה פורסם שליברפול רשמה קפיצה של יותר מ-95 מיליון יורו בהכנסות השנתיות וצפויה להיות הקבוצה הראשונה שמסיימת עם רווח שנתי של 100 מיליון יורו.

מבחינה מקצועית – בעונה הראשונה של יורגן קלופ בליברפול (אליה הצטרף רק במהלכה) השיגה ליברפול 60 נקודות וסיימה במקום השמיני, בעונה השנייה השיגה 76 נק' וסיימה במקום הרביעי, בעונה השלישית סיימה באותו מקום עם מספר נק' כמעט זהה (75) והגיעה לגמר ליגת האלופות, והעונה היא כבר נמצאת חזק במאבק האליפות ובקצב של 94 נקודות לעונה. רק קבוצה אחת בתולדות הפרמייר-ליג השיגה יותר נקודות – סיטי בעונה שעברה עם 100 נק' – ואם היא תשחזר את ההישג הזה (כרגע היא בקצב של 89-90 נק'), יש להוריד בפניה את הכובע ולנסות בפעם הבאה. מכיוון שאם מגמת ההתקדמות הזו תימשך, אין סיבה שליברפול לא תתמודד שוב על האליפות בעונות הבאות.

דרך נוספת להתמודד עם הלחץ היא להודות בו. כן, זה קצת מוזר, כי הנטייה הרווחת היא להכחיש – "לא, מה פתאום, אנחנו לא בלחץ" – אבל נדמה שעבור ליברפול זה לא עובד. למרות ההכחשות כלפי חוץ, הלחץ ניכר, הן על המגרש והן מחוצה לו.

אני עוקב אחרי מסיבות העיתונאים של יורגן קלופ לפני ואחרי משחקים. ניתן לראות איך ככל שהעונה מתקדמת שפת הגוף שלו משדרת יותר לחץ ועומדת בסתירה לתוכן המילולי של הדברים שהוא אומר. הוא נעשה יותר קצר רוח לביקורת, מחייך פחות, הכתפיים שלו כפופות והגוף מכווץ, ונדמה שהנינוחות הטבעית המאפיינת אותו מתפוגגת.

כעת, זה טבעי לגמרי. המצב שבו הוא נמצא כראש המערכת המקצועית בליברפול אכן מלחיץ. אלא שלפעמים, הדרך הכי טובה להתמודד עם הפחד היא להודות שאתה מפחד ולהסתכל לו בעיניים. אם הייתי מייעץ לקלופ, הייתי אומר לו לא להתבייש להודות שהסיטואציה נוצרה מייצרת המון לחץ על הקבוצה. ושזה לא בהכרח משהו רע, זה עוד אתגר שהקבוצה מתמודדת אתו והיא תעשה כמיטב יכולתה כדי לעמוד בו.

להתנהלות של קלופ יש השפעה גדולה על השחקנים. ברור, במיוחד לאור האופי הדומיננטי שלו, שהשחקנים שואבים את הביטחון שלהם ממנו. כאשר הם רואים, שבניגוד למסרים המילוליים שהוא מעביר, הוא משדר בשפת הגוף שלו לחץ וחוסר בטחון, זה משפיע גם עליהם. ברגע שהוא יודה בתחושות הקיימות בו, הוא יוריד מעצמו לחץ ובאופן ישיר גם מהם.

והייתי מעודד אותו (אולי הוא עושה את זה) גם לדבר על זה באופן פתוח עם השחקנים. לאפשר להם לאוורר את מה שהם מרגישים ולהיות כנה איתם במה שהוא מרגיש. לשדר להם שזה בסדר גמור להיות בלחץ בסיטואציה שנוצרה. זה ישקף להם שמה שהם מרגישים הוא לגיטימי ואנושי לגמרי, ויהפוך את ה"שד" הזה שמסתובב בחדר ואף אחד לא מדבר עליו, לקצת פחות מאיים.

תינוקות באזבי-51-הטופ 4 בהישג יד
נובחים בירוק -113-לקראת המשחק מול ק''ש

77 Comments

תבורי 6 בפברואר 2019

ליברפול יכולה לקחת את התואר השנה. היא עדיין במקום הראשון בפער של שלוש נקודות והיא תלויה רק בעצמה. תנצח, תהיה אלופה. לא תנצח, תמחא כפיים לאחת הדולקות אחריה, אולי ליותר מאחת.
שני דברים חשובים מאוד חייבים להיכנס עמוק לרא/שם של השחקנים: אחד, בכדורגל מנצח מי שהבקיע יותר שערים. ככל שיותר שחקנים יהוו חלק משמעותי ממערך האיום של ליברפול על שער היריב, מצבה ישתפר. ככל שתימשך המגמה על פיה כל מי שאינו סלאח, בובי או מאנה, מוסר רק הצידה במקרה הטוב או אחורה, אני לא רואה איך אנחנו מנצחים. שאקירי יודע לחתוך פנימה ולבעוט, רובן עשה מזה קריירה על אף שזה פחות או יותר התרגיל הקבוע שלו. הנדרסון עשה את זה ונעלם, וגם ג'יני עשה כמה דברים דומים בנבחרת הולנד ואצלנו. גם מקייטה ופאביניו אני מצפה להבין שהם חלק מהמשחק כולו ולא רק באספקט אחד שלו.
במקביל, פרוייקט שיקום ההגנה חייב לכלול גם מנהיגות בלתי מתפשרת. לא יתכן לחטוף בשני משחקים רציפים שערי שוויון באותן נסיבות של הפקרות הגנתית. אליסון וואן דייק ראו בדיוק את מה שאני ראיתי במצבים הנייחים נגד לסטר ווסטהאם, אבל את הצרחות שלי לפני הבעיטות לא שמעו באנפילד, את הצרחות שלהם צריך לשמוע. על כל אלה קלופ צריך לעבוד ומהר.

איציק אלפסי 6 בפברואר 2019

בני, אני התייחסתי לפן המנטלי ואתה מתייחס לפן המקצועי. בפן המקצועי אתה צודק, אבל אני חושב שזה סממן של הפן המנטלי – בגלל הלחץ הם מעדיפים מסירות בטוחות לרוחב מאשר מהלכים בדרגת סיכון גבוהה יותר.

בני תבורי 6 בפברואר 2019

איציק,
בהחלט, כך גם התייחסתי וסייגתי את עצמי מלדון בפאן המנטלי. עם זאת, לדעתי, הסבר והפנמה של הדרישות המקצועיות כפי שפרטתי, יכולים לשאת פרי רק תוך כדי הליך מנטלי כפי שציינת.

אמיתי 6 בפברואר 2019

דבר ראשון- בלי נאחס- אם הייתי מהמר הייתי מהמר עליכם.
שנית- מה שנדמה שחסר לכם ברמה המנטלית וזקוק לתזכורת זה רעב. אם אני קלופ אני מזכיר לשחקנים שהם עוד לא זכו בכלום

איציק אלפסי 6 בפברואר 2019

אני גם חושב שאנחנו עדיין פייבוריטים אבל צריך לראות איך עוברים את המשברון הזה.
לגבי הפן המנטלי – לטעמי דווקא הדבר האחרון שחסר הוא רעב. אני משוכנע שכל אחד מהשחקנים מודע לזה שהוא יזכה לתהילת עולם אם יהיה חלק מהקבוצה שזוכה באליפות אחרי 29 שנים. לדעתי האפטיות הזו לכאורה, היא עוד סממן של הלחץ. אנשים שנמצאים בלחץ יכולים לפעמים להיראות אדישים. אבל זה לא בגלל שהם לא רוצים, זה בגלל שהם רוצים יותר מדי והלחץ משתק אותם.

אמיתי 6 בפברואר 2019

הכוונה שלי היא שזה לא הישג לתת פייט לשיטי. (זה כן). מבחינת השחקנים נדמה שבעצם המירוץ וההובלה הם עשו את שלהם.
ואם כבר- טענתי את זה בעונה שעברה וגם עכשיו (וגם בקשר ליונייטד)- בלי חלוץ טבעי אין אליפות באנגליה.
ואגב2- חשבתי על זה השבוע בלי קשר- ליברפול בשיאה מנצחת כל אחת מהאלופות האחרונות.
סעמק. מה אני כותב עליכם. איבדתי את זה לגמרי

matipool 6 בפברואר 2019

נראה לי שאתם בין האחרונים שחושבים שאנחנו עדיין הפייבוריטים.
כמה השתוללתי משמחה בלילה שבו סיטי הפסידה לניוקאסל והייתי כבר בטוח שהנה זה בא אלינו.
גם אצל סוכני ההימורים, סיטי עלתה למקום הראשון.

איציק אלפסי 6 בפברואר 2019

מתי, לא הייתה סיבה לפתוח שמפניות אחרי ההפסד של סיטי לניוקאסל ואין סיבה להיכנס לאבל עכשיו. שתי הקבוצות עוד יאבדו נקודות וזה כנראה יהיה צמוד עד הרגע האחרון.

Srtest - ארטסט 6 בפברואר 2019

יש רעב לאליפות ויש רעב לכדור. אולי אחד מהם לא רצוני…

בני תבורי 6 בפברואר 2019

אמיתי,
נכון, אני מסכים אתך. חסר אצלנו רוע הכרחי לקבוצה שמאתגרת תואר.

אמיתי 6 בפברואר 2019

אתם צריכים קצת ממה שדייגו קוסטה אוכל

אבי גלברט 6 בפברואר 2019

בני שתקפנו באטרף שנה שעברה כבשנו אולי יותר אבל גם קיבלנו פי שלוש גולים.
החוכמה זה איזון וכל עוד היה לקלופ את כל הפצועים זמינים היה איזון טוב סהכ.
כרגע חסר לקלופ מגן ימני שתוקף ונותן קרוסים מהטובים בעולם (טרנט), וחסרים בקישור הנדו,ג'יני, מילנר ואוקס וחסרים בהגנה לוברן וגומז.
זה חוסרים גדולים שמשפיעים גם פסיכולוגית על השאר.
כל מה שנאמר פה ע"י כולם נכון אבל קודם כל ומעל הכול אנחנו כרגע פצועים מאד.די היה להסתכל על הספסל בשני ולהבין שהרבה אופציות כרגע אין לקלופ.אני בטוח שגם הוא יודע שלאלנה,אוריגי, סטאר ובטח הילדים הכשרוניים ג'ונס את קאמצ'ו הם לא פתרון אידיאלי.תן מבט לספסל של סיטי בראשון ותקבל חום מהאיכות …קלופ כרגע עם שמיכה דקה וקצרה ומוציא ממנה את המכסימום שהוא יכול .במשחק נגד באיירן יכול להיות מצב שלקלופ לא יהיה אף בלם זמין מהרביעיה הראשונה(בריאות למאטיפ טפו טפו טפו ).
חייבים לעבור את המצב הזה בכמה שפחות נזק .ניצחון בשבת הוא הכרח לגמרי .ניצחון בדרך כלל מאד עוזר מבחינה מנטאלית ….D..

בני תבורי 6 בפברואר 2019

אבי,
גם אם בהגנה שלנו היום היו משחקים בקנבאואר וקנאברו בשיא כושרם והיו עומדים במצב נייח כמו ההגנה שלנו נגד ווסטהם ולסטר, עדיין היינו חוטפים את שערי השוויון הלא מחוייבים. אתה כמאמן מבין בזה יותר ממני, אבל סלאח לבד בחומה וחצי רחבה ריקה מאדם במצב נייח נגד ווסטהם, השאירו חצי רחבה ריקה מאדם לווסטהם לעשות בדיוק את מה שהייתה צריכה.

ארם אבירם 6 בפברואר 2019

זה קצת מצחיק אותי כזו הטקטיקה שלנו במצבים נייחים כבר כל השנה ובהצלחה. כל השנה אנחנו עם קו מאוד גבוה וממושמע ומשאירים את כל הרחבה ריקה ותופסים קבוצות בנבדל. ווסטהאם באו מוכנים ומאוד מאומנים בדיוק בשביל זה. בכל פעם היה תרגיל של השהיית ההרמה כדי לנטרל את המשמעת שלנו לנבדל ותמיד השחקן שקיבל את הכדור בא מקו אחרוי בתיזמוןלפי התרגיל. כל הכבוד להם. לסטר ממש לא היה אותו דבר. מול לסטר נפלנו בכדור שני לאחר הרחקה קצת חלשה. לא יצאנו מספיק מהר לנבדל מצד אחד ווירג'יל איבד את השחקן שלו.
אני מציין את זה כי זה כבר המקום השלישי שאתה טוען את הטענות האלה.ואם אכן צעקת לעבר הטלביזיה אז אני מניח שאתה עושה את זה כבר כל משחק מאז אוגוסט וכל פעם מבין שטעית עד יום שני.

יואב 6 בפברואר 2019

פציעות וסגל לא מלא זה בילד אין בליגה האנגלית. הסיטואציה שאין לך פציעות- היא דימיונית ולא מתרחשת כמעט. הייתי יכול לחשוב על פציעות דרמטיות יותר ממה שליברפול חווה. צריך להתמודד עם זה.

בני תבורי 6 בפברואר 2019

מסכים יואב, ליברפול לא היחידה הסובלת מפציעות וזה לא יכול להוות עילה לתוצאות לא טובות. שני השערים שמנעו מליברפול להיות היום בפער שבע נקודות מסיטי לא נבעו מפציעות אלא משגיאות איומות בהגנה במצבים נייחים. זה לא עניין של מי המגן אלא היכן הוא עומד ואת מי הוא מכסה.

matipool 6 בפברואר 2019

הפציעה של דה ברוינה הרבה פחות משמעותית מהפציעה של גומז, עד כמה שזה יישמע מוזר וכשהפציעה של גומז מקבילה בחלק מהזמן לפציעות של טרנט ולוברן אז זו בכלל טרגדיה.
לסיטי יש תחליפים נפלאים לכל שחקן אצלה מלבד לפרננדיניו. לנו אין כמעט מחליפים ראויים.
יואב – למשחק מול ווסטהאם לא היו כשירים גומז, לוברן, טרנט, הנדרסון, ווינאלדום ולא שכחנו גם את אוקס. מילנר עלה לשחק חולה בתפקיד של מגן ימני ופאביניו לא היה כשיר במאה אחוז. לא מכיר הרבה קבוצות שהיו במצב כזה.

בני תבורי 6 בפברואר 2019

ועדיין פביאנסקי עבד קשה יותר מאליסון והניצחון היה אצלנו עד הטעות האומללה של ההגנה.

יואב 6 בפברואר 2019

מאטי,
אני שבע קרבות. לפעמים עליתי עם אושה וגיגס בקישור, לפעמים עם האחים דה סלבה כשאחד מהם קשר. לפעמים גם הפסדתי אליפות על פציעה של קינו או הרחקה של קאנטונה. אלופת אנגליה חייבת לדעת להתמודד עם הכל, זה מה שאני אומר.

יואב 6 בפברואר 2019

נ.ב
יכול להיות לכם גרוע הרבה יותר מהבחינה הזאת. יש לי הרגשה שגם עוד שנה מהיום(ועוד שנתיים) אנחנו נדבר על חוסרים. של כל המתמודדות. זה ביחד אין פשוט. הרולטה דווקא סבירה אצלכם.

יואב 6 בפברואר 2019

בילד

אלעד 6 בפברואר 2019

+1

אלעד כץ 6 בפברואר 2019

שכחת קאריק ופלטשר צמד בלמים

יואב 6 בפברואר 2019

אלעד כץ,
נכון. והיו עוד מלא שילובים מוזרים. מה זה סגל מלא בינואר? זאת המצאה.

D! פה ועכשיו 6 בפברואר 2019

מסכים עם יואב
ועם בני
הבעיה היא לא החוסרים. רעבק.. לפני חודש גמרנו משחקים כאלו ב-1:0 קטן.

דובינסקי 6 בפברואר 2019

לדייויד בלאט יש אמירה שהוא חוזר עליה כבר כמה שנים טובות עם קבוצותיו השונות לפני משחקים חשובים: "תשחקו את המשחק, לא את האירוע". הוא מצוין בזה. מאז המשחק מול סיטי, ליברפול משחקת את האירוע. היא צריכה לחזור לשחק את המשחק.

איציק אלפסי 6 בפברואר 2019

וואו מעולה! לא הכרתי את הציטוט הזה..

רני 6 בפברואר 2019

פוסט מעולה. מהר לתרגם ולשלוח לקלופ.
דרך אגב, גם קלופ התייחס בריאיון לנושא של תהליך ההתקדמות ההדרגתי ואמר שמרוץ לאליפות לא נכלל ברשימת המטרות שסומנו לעונה הנוכחית.

איציק אלפסי 6 בפברואר 2019

תודה. על זה :)

אסף the kop 6 בפברואר 2019

שינצחו את בורנמות בבית קודם.
לא בקשה מסובכת.

אחרי זה יש לנו משחק שמעיד על אופי מול יונייטד בחוץ.

ג'ון אושה 6 בפברואר 2019

קלופ מחפש תירוצים,
בכל זאת נחמד לקחת אליפות בליגה בלי יריבה רצינית.

matipool 6 בפברואר 2019

פוסט מעולה, איציק.
מסכים עם הכל למעט הפסקה על קלופ ומסיבות העיתונאים. השינוי התחיל רק בשבוע האחרון. עד אז הוא היה אחיד לכל אורך העונה עם הנינוחות והצחוקים.

ניק 6 בפברואר 2019

אני לא מצליח להבין מאיפה הגישה האפוקליפטית של זה השנה או לעולם לא.
אני לא רואה עזיבה או פרישה המונית באופק אז אין שום סיבה שלא תמודדו על התואר גם בעונה הבאה, ללא תלות במה יקרה השנה, וגם אם בשנה הבאה יהיו עוד יריבות על התואר.
גם אם משהוא יעזוב אתם כבר לא מפחדים לשלם הרבה כסף על שחקן אחד אז אפשר למצוא לכולם תחליף.

איציק אלפסי 6 בפברואר 2019

נכון. אבל זה מצב מנטלי הגיוני של אוהדים שמצפים כבר 29 שנים.

קירקגור 7 בפברואר 2019

בעיניי זה מובן לגמרי אחרי מה שקרה לכם בעונת ההחלקה. סוארז עזב והמומנטום נשבר. ברור למה אוהדים מודאגים.

באבא ימים 6 בפברואר 2019

אני חושב שהנכס העיקרי של קלופ זו העובדה שהוא כבר היה בסרט הזה. היתרון האחר הוא שנכון לעכשיו עומס המשחקים של סיטי גדול יותר.

Srtest - ארטסט 6 בפברואר 2019

ועם זאת סיטי מצאו מן רעננות של ישורת אחרונה (לאו דווקא הכדורגל הכי טוב שלהם) ואילו ליברפול נראים עייפים ופצועים (גם כי הם פצועים).

ארם אבירם 6 בפברואר 2019

כולם מדברים על סיטי כאילו הם רעננים ויצאו מאיזה משבר ושוכחים שהם הפסידו משחק לניוקאסל רק לפני שני משחקים…

Srtest - ארטסט 6 בפברואר 2019

ברזולוציות של ישורת אחרונה לפעמים לצאת ממכה כזו מעיד על היכולת למצוא תעצומות. לסיטי יש את השיטתיות המתודית של פפ כדי להסתמך עליה ולחזור להאמין. קלופ הוא מאמן מסוג אחר ושמה צריך למצוא דברים אחרים.

איציק אלפסי 6 בפברואר 2019

אכן, מבחן גדול עבורו כעת.

יאיר אלון 6 בפברואר 2019

טור מעניין. אני כמאמן הייתי מנסה להנחיל את הרצון לנצח מפני הפחד להפחיד. שלא יחשבו על סיטואציה בה הם לא מנצחים אלא מדפיס להם כותרות עיתונים צעקניות ופיקטיביות ליום שאחרי ההכתרה, מדבר איתם על זה מבקש מהם לדמיין את הרגע.

במקביל לתקשורת ולאוהדים הייתי מזכיר שטוטנהאם קבוצה נהדרת וסיטי יריבה עם איכות היסטורית וזה הולך להיות קרב קשה עד הסוף, אם לא נזכה הפעם נזכה בפעם הבאה הגילים של השחקנים בפיק וכולם על חוזים ארוכי טווח.

Srtest - ארטסט 6 בפברואר 2019

אם פרובינציאליות אז עד הסוף זה מה שאני תמיד אומר – מזכיר לי את האליפות הראשונה של ב"ש בעידן הנוכחי. הם לא זינבו במוליכה אלא הם היו אלה שהוליכו והיו צריכים לשמור על המקום כשזינבו בהם. מה שהם הראו לי מבחינה מנטלית היה טוב יותר ממה שליברפול מראה כעת שאני יכול להגדיר אותו כעייפות מנטאלית ומשקולות על הגוף והרגליים. דיוויד בלאט במצב כזה לוקח את השחקנים לבאולינג או משהו. קשה לי להאמין שמישהו שם חושב על משהו שהוא לא כדורגל דווקא בגלל שכדורגל מכניס אותם לסרטים הללו ובטוחים שבאמצעות עוד מסירה טובה יותר הם ייצאו משם. מה יהיה כשהמתנגד לא ישתף פעולה? הכל יחזור.

יואב 6 בפברואר 2019

זה לא מדוייק. במחזור השלישי או הרביעי לתוך הפליאוף, מכבי עלתה למקום הראשון. בש הראתה חוסן ומכבי מיצמצה.
זה רחוק ממה שקורה עכשיו לליברפול שבסך הכל מובילה בהפרש סביר יותר או פחות כבר חודשיים, לא?

Srtest - ארטסט 6 בפברואר 2019

בסדר אז זה לא אחד לאחד אותו דבר וגם כאן יכול להיות שסיטי תעלה והעניינים עדיין לא יהיו סגורים. אני מדבר על משהו שליברפול משדרים שב"ש לא שדרו אז. מתח ולחץ? בהחלט. מי שחושב שמעלימים דברים כאלה כשהמונים צופים בך ומייחלים שתצליח כנראה לא ראה את ברזיל הגדולה קורסת תחת אומה שלמה ששמה עליה את כל המשקולות הללו. כמו שאמרתי, ברמה הפרובינציאלית התחושות בב"ש אחרי 40 שנה היו אמורות לעשות משהו דומה ולא קרה. אני כמובן לא הכרעתי כלום ויכול להיות שהם יצאו שוב פעם ויראו למה הם היו כל-כך טובים העונה באופן עקבי. אני לא בנאדם שעוסק כל התמות של המנהיגות עד להקאה כמו שאפשר לראות בדיונים האלה אלא חושב ששחקנים צריכים לעשות את מה שעושים ממש כמו שמסי עושה את מה שהוא עושה בלי איזה עניינים הצהרתיים. כאן נכנס סלאח שלא ממש הרשים כשחקן שסוחב קבוצה ברגעים קשים כמו שראינו במונדיאל. מי השחקן שיתן את הערך המוסף בליברפול? בסיטי כנראה מדובר בפרננדיניו מצד אחד, דוד סילבה מצד שני ודה-ברוינה נותן משהו מבחינת העקביות בביצועים גם כשהוא לא ברמת העל שהוא הרגיל אותנו אליה. כשליברפול עברה את הסיטי בצ'מפיונס היה לה את הערך המוסף שלא היה לסיטי באותו צמד מפגשים. ליגה היא סיפור שונה וברור שהיתרון המנטלי כרגע הוא של סיטי.

גיא זהר 6 בפברואר 2019

יואב, זה מאוד דומה. שנים רבות בלי אליפות, התמודדות מול האלופה המכהנת שטובה יותר על הנייר (וגם בפועל), הובלה של חמש נקודות מחזור לפני תחילת הפלייאוף במקרה של ב"ש ואז שלושה תיקואים רצופים (בבית!) כולל שניים מול רעננה וסכנין. אחכ מכבי יצאה לסדרת תיקואים משלה ועדיין בש כמעט שמטה את זה.

יואב 6 בפברואר 2019

גיא,
מה קרה באנגליה שמזכיר את זה? ליברפול שמטה יתרון? ההפך, היא יצרה יתרון יש מאין כי אף אחד לא ראה את סיטי מפסידה פעמיים ברציפות. התקלות בנתיים קורות לסיטי ,לא לליברפול. מה שכן יש זאת היסטריית אוהדים (: וכנראה טבעית.

אמיתי 6 בפברואר 2019

איך אומרים עמה יעמיק בסקאוזרית?..(;

גיא זהר 6 בפברואר 2019

גם בש יצרה יתרון יש מאין, שמטה אותו ואחכ פתחה יתרון מחדש. ליברפול יכול לאבד היום את הפסגה (גם אם תהיה עם משחק חסר). שני התיקואים האחרונים היו בלתי מחוייבים, הרבה בגלל לחץ.

אריאל גרייזס 6 בפברואר 2019

לקחו את כל הקבוצה לדובאי רק לפני שבוע למחנה אימונים באווירה חמימה. לא ממש עבד

ארם אבירם 6 בפברואר 2019

לא רק שלא עבד אלא ממש דפק את העניינים. כולם חזרו חולים. פירס כתב שהמעבר מחום לקור הפיל הרבה חללים.
חוץ מזה שהיה מחנה כזה גם בשנתיים האחרונות בספרד לדעתי ועד כמה שאני זוכר גם בשתי הפעמים הקודמות חזרנו לליגה לא בקצב.

איציק אלפסי 6 בפברואר 2019

אריאל, כולנו חכמים בדיעבד… אבל על פניו נראה שזה באמת לא עשה טוב לחבר'ה. בכלל, אני חוזר בי ממה שכתבתי על הגביע. בדיעבד ההדחה הזו הסבה לנו נזק גם בליגה. היה עדיף לשחק עוד משחק תחרותי מאשר הפגרה הארוכה הזו שנוצרה לנו בעקבות ההדחה. בנוסף, זה גם שידר שהליגה השנה היא הכול וזה הגביר את הלחץ.

Srtest - ארטסט 6 בפברואר 2019

שום "הליגה היא הכל" זה לא יותר מכל אותן שנים שליברפול לא התגברה על היריבות שלה.

איציק אלפסי 6 בפברואר 2019

ארטסט, הפועל ב"ש באליפות הראשונה מבין השלוש הרצופות בהחלט רעדו הרגליים בישורת האחרונה והם אבדו נקודות והבטיחו את האליפות רק במחזור האחרון. בארץ אני זוכר כמובן היטב גם את המקרה של בית"ר ב-84' שאיבדה יתרון של 13 נק' כשהייתה קרובה לאליפות ראשונה בהיסטוריה.
באנגליה, יושב לי בראש המקרה של יונייטד ב-92', שהפסידה אליפות ראשונה אחרי עשרים ומשהו שנים במרוץ צמוד ללידס, אבל זכתה בקלות שנה אח"כ והתחילה שושלת מצערת מאוד :)

Srtest - ארטסט 6 בפברואר 2019

למה שאתה קורא רועדות הרגליים אני קורא טבע. השאלה איך מתמודדים ואפשר לרדת בשביל לעלות אבל עכשיו בכלל עברתי לספרה של הקואצ'רים :-)

גיללתר 6 בפברואר 2019

אין לי מושג למה עדיין תקוע לכם בראש כל הזמן שסיטי יותר טובה. ליברפול מבחינתי הייתה(ולא רחוקה גם היום-פוטנציאלית) הקבוצה הכי טובה באירופה מתחילת העונה.
אולי הגישה הזו שלכם איכשהו חילחלה לקבוצה

איציק אלפסי 6 בפברואר 2019

11 מול 11 ליברפול אולי לא נופלת מסיטי. אבל יש להם בסגל עומק הרבה יותר גדול, וככל שהעונה מתקדמת זה הופך לפקטור משמעותי.

matipool 7 בפברואר 2019

מדויק לחלוטין, איציק. זו בדיוק הבעיה ולכן לא ברור למה בחלון ההעברות בינואר לא רק שלא התחזקנו, אלא נחלשנו.

צור שפי 6 בפברואר 2019

בלי להעליב, הדברים שכתבת נראים לי די בסיסיים, כמעט טריוויאליים, בעיקר במערכת מקצועית כמו שאמורה להיות קיימת בכל קבוצת כדורגל רצינית. אתפלא מאוד (מאוד!!) אם אין אנשי מקצוע בליברפול שדואגים לפן המנטלי ברוח הפוסט. הבעיה לדעתי היא פחות בקלופ (למרות שפת הגוף הנ״ל) ויותר לעובדה שמדובר פה בסופו של דבר בצעירים בשנות העשרים לחייהם שרבים מהם טרם חוו לחצים מהסוג שהם חווים העונה.

Srtest - ארטסט 6 בפברואר 2019

הם סוחבים את ההיסטוריה של המועדון וגם את היריבה שרגילה לטחון יריבות במשך עונה – על הכתפיים שלהם. גדולים מהם לא הצליחו במשימה. אני בכל אופן חושב שיש איזה משהו שלא מעיד כמו שאנחנו חושבים שהוא מעיד על הניצחון בליל חורף קר בסטוק כמו שמישהו כאן התבטא פעם. עד כמה שנשמע הזוי הפיתרון של הפלייאוף אצלנו נשמע לי כמו משהו שיותר מודד קבוצות כאלה ותפור על השש העליוניות בפרמיירשיפ. בתחרות הזו לסיטי יש יותר אנשים כבר חוו הכל ולכן הרבה נופל על הכתפיים של קלופ בתור בעל הניסיון.

איציק אלפסי 6 בפברואר 2019

צור, גם אני הייתי מצפה לכך. יש גם אנשים שדואגים לפן המקצועי, זה לא מונע מאתנו לחלק להם עצות :)
ארטסט, נכון. לא סתם טבעו את הביטוי הזה. שני המשחקים האחרונים של ליברפול היו "לילה קר בסטוק" קלאסיים והיא נפלה במבחן הזה.

רומן 6 בפברואר 2019

השחקנים של ליורפול נראים תשושים פיסית ומנטלית כבר כמה משחקים, בעיקר מנטלית.
צריך לתת להם איזה 4 ימי חופש לז**ן ולהשתכר כל היום.
יחזרו כמו חיות

משה 6 בפברואר 2019

ניתוח פשוט מאלף
אפשר להגיד שהתהליך הזה עובר בעצם על כל קבוצה שלא זכתה באליפות כמה שנים ומוצאת את עצמה בעמדה לאליפות
כמו למשל מכבי באליפות הראשונה של קרויף או הראשונה של ב״ש
השאלה היחידה האם קלופ העצמו מסוגל ובנוי לעמוד ולהתמודד עם הלחץ?
צר לי לאכזב את אוהדי ליברפול באתר אבל לדעתי ממש לא
בדיוק כמו פטר בוס הבחור פשוט קורס בלחץ (ולכן בגמרים במיוחד) ופשוט צריך מעליו את הדמות שתוריד ותיקח ממנו את הלחץ וההתמודדות איתו

איציק אלפסי 6 בפברואר 2019

תודה.
מקווה שאתה טועה לגבי קלופ… זה אכן מבחן גדול עבורו. יש במועדון וסביבו מספיק דמויות גדולות שהיו במקומות האלה ויכולים לסייע. מקווה שמשתמשים בהם.

אסף שלום 6 בפברואר 2019

לפעמים אני משחק שחמט מול שחקן הרבה יותר טוב ממני.
אני באיזור 1300 ויוצא לי פעם ב לשחק מול 1700
ויש משחקים שאני פותח טוב שולט במשחק אבל בלחץ גדול לעשות טעות ולאבד את המשחק.
ואתם יודעים מה קורה? אני עושה שטות ומאבד את המשחק

זה לא קל הלחץ המנטלי שיש על השחקנים. הרבה יותר קל לרדוף מאשר להירדף. בעיקרון זה מצחיק ששתי תוצאות תיקו וקוראים לזה משבר אבל באמת היכולת לא משכנעת. אבל אני משוכנע שתכף שוב נתחיל לרוץ ברצף ניצחונות עד הסוף. המשחקים האלה נגד ק.פלאס, ווסטאם תמיד קשים לנו. אנחנו צריכים ניצחון גדול נגד יונייטד כדי להחזיר את הבטחון

רומן 6 בפברואר 2019

איך אתה משחק מול 1700 אם אתה 1300?

אסף שלום 7 בפברואר 2019

טורנירים

פיש אנד צ'יפס 6 בפברואר 2019

נגמרה החגיגה.
נסגר סוקר סטרימס בפורום רד-איט.
למישהו יש תחליף עבור סטרימינג באייס סטרים למשחקים ישירים?

אייב 7 בפברואר 2019

+1. יום קשה.

אמיתי 7 בפברואר 2019

+2. יש sport247. אולי שווה לחזור לאייס סטרים

אלעד כץ 7 בפברואר 2019

יש את livesport בו אני מוצא שידורי אייסטרים באיכות טובה

matipool 7 בפברואר 2019

חבל על אתמול בערב. סיטי לא הייתה בשיאה ואברטון לא הייתה רעה.
חטפו את הגול בדיוק כמו שאנחנו חטפנו מול לסטר. עבירה לא הכרחית בתוספת הזמן של המחצית הראשונה.

אבי גלברט 7 בפברואר 2019

יוסטון וי הב הפרובלם .
הביג וואן…..
חייבים לנצח בשבת, פשוט חייבים !
כל דבר אחר מכניס אותנו לתקופה קשה ועצבנית ….

רומן 7 בפברואר 2019

סיטי לא מפחידה בכלל.
גול בנגיחה ממצב נייח ובגארבג'.
אברטון שיחקה כשווה מול שווה.
ליברפול תיקח השנה, זה כתוב בכוכבים.

Srtest - ארטסט 7 בפברואר 2019

LOL

אסף the kop 7 בפברואר 2019

הרווחתי בווינר על המשחק של סיטי נגד אברטון.
זה היה כסף על הרצפה.

אסף the kop 7 בפברואר 2019

אתה אשכרה חשבת שייגמר בתוצאה אחרת מלבד הפסד של אברטון ?

Matipool 8 בפברואר 2019

יותר קיוויתי, פחות חשבתי. הימרתי על שלישייה לסיטי.

Comments closed