משה כבר לא חוגג

בעונתו הראשונה כבעלים עשה משה חוגג את כל הטעויות האפשריות

אם יש דבר שמשה חוגג צריך ללמוד ומהר זה שלא פותרים בעיות בכסף. לא בחיים, ובטח לא בכדורגל. ברור, כמובן, שיש מתאם בין השקעה כספית לבין הצלחה מקצועית. אולם אפשר לומר שכסף הוא תנאי הכרחי, אבל ממש לא מספק, להצלחה בכדורגל.

אומרים שאדם טיפש לומד מהטעויות של עצמו, ואדם חכם לומד מהטעויות של אחרים. אז אני מקווה בשביל משה חוגג שהוא לפחות לא טיפש, כי חכם הוא הוכיח שהוא כבר לא. הוא חזר אחת לאחת על כל הטעויות של אלונה ברקת בשנים הראשונות בבאר-שבע.

אלונה ברקת בזבזה מיליונים על גבי מיליונים עד שהתחילה לראות הצלחות בבאר-שבע. שכר הלימוד שלה היה יקר מאוד. רק בעונת 2013/14, העונה השביעית שלה במועדון (רכשה אותו ביולי 2007), ההשקעה שלה התחילה להניב פירות ובאר-שבע הפכה לקבוצת צמרת וסיימה במקום השני. אני לא יודע אם לחוגג יש אורך נשימה וכיסים מספיק עמוקים בכדי לשלם שכר לימוד שכזה (אני מבין שהעסקים שלו הם מה שקורים במרוקאית "לופט גשפט" ואני לא בטוח שיוכל להרשות לעצמו הפסדים כספיים כאלה לאורך זמן).

בינתיים, בעונתו הראשונה כבעלים עשה חוגג את כל הטעויות האפשריות: זה התחיל במסע הרכש המופרך אליו יצא מיד לאחר שרכש את המועדון מידי אלי טביב. שחקנים שקובצו ללא שום מחשבה מארגנת ונראו בדיוק כך – חבורה אקלקטית נעדרת שמץ אוריינטציה מקצועית. וכמו מהמר בקזינו שמפסיד ומפסיד, במקום לחתוך ולמזער נזקים, חוגג רק העלה את סכום ההימור עם עוד רכש שלא הוסיף שום דבר.

מראש חוגג, בסיטואציה שבה קיבל את הקבוצה, היה צריך לנצל את העונה הזו להבראה ובנייה. להביא שחקנים צעירים ורעבים שיוכלו להיות השלד של הקבוצה לשנים הבאות. במקום זה הוא הביא בדיוק את ההיפך, שחקנים, שאיך לומר, עתידם מאחוריהם, ונצלו את ההזדמנות לעשות סיבוב על הפראייר החדש בשכונה.

אבל גם אם קיבל החלטות לא נבונות מתוך התלהבות, לחוגג עדיין הייתה הזדמנות לחתוך הפסדים במהלך העונה. בשלב מסוים אכן נשמעו מכיוונו דיבורים הגיוניים על כך שלא יובא רכש בחלון העברות של ינואר והכסף ישמר לבניית קבוצה בקיץ. אבל כמה ניצחונות מקריים ואשליה של פליי-אוף עליון (שתכל'ס לא באמת הייתה לו משמעות מבחינת בית"ר) גרמו לו שוב לפתוח את הארנק ולשפוך כסף רב על שחקנים שהתרומה המקצועית שלהם הייתה מוגבלת ביותר.

כדי לקצר את זמן הלימוד שלו חוגג יצטרך לידו דמות מקצועית רצינית. כואב לי לומר את זה, אבל לאלי אוחנה יש חלק גדול בכישלון של בית"ר העונה. מישהו עם ניסיון כמו של אוחנה, היה חייב לעצור את חוגג בשלב הרבה יותר מוקדם מלהמשיך ולעשות את כל הטעויות שביצע.

נכון לכעת חוגג עדיין נהנה מקרדיט רב אצל אוהדי בית"ר. את התסכול מהכישלון העונה הם מפנים כלפי המאמן והשחקנים. אבל הקרדיט הזה הולך ואוזל. עוד עונה כזו, וחוגג יתחיל כנראה להכיר גם את הצד הלא נעים של האוהדים שכרגע מחבקים אותו.

חוגג גם חייב הצלחה מקצועית אם הוא רוצה לממש את החזון הרחב יותר שלו לבית"ר כמועדון. מן הראוי לציין שהקהל של בית"ר התנהג העונה עפ"י רוב בצורה ראויה. השירים הגזעניים נעלמו כמעט כליל מן היציע ואירועי האלימות פחתו למינימום. אני לא זוכר מתי בפעם האחרונה בית"ר העבירה עונה ללא אף עונש רדיוס מסוג זה או אחר, וזה מבורך.

יחד עם זאת, לה פמיליה הם עדיין הגורם הדומיננטי ביציע של בית"ר והכוח שלהם רק מתחזק. זאת הסיבה גם, שאני עדיין לא מצליח להביא את עצמי לחזור לטדי. בכל פעם שמתעוררים בי געגועים, אני רואה בטלוויזיה את אותם פראי אדם שבגללם נאלצתי לעזוב את הבית ממשיכים להוביל את העידוד ביציע, בדיוק באותו מקום שבו עזבתי אותם ב-2013, והחשק שלי עובר.

אני קורא שחוגג רוצה להביא בעונה הבאה את עלי מוחמד ממכבי נתניה. הלוואי שיעשה זאת. ראשית, כי מדובר בשחקן איכותי מהסוג שבית"ר צריכה. שנית, מכיוון שזה יוכיח שהוא אכן מתכוון למה שהצהיר כאשר רכש את המועדון, ש"דת ומוצא לא יהוו שיקול בבחירת שחקנים בבית"ר". אלא שאני חושש, לצערי, שאנחנו עדיין רחוקים מאוד מהיום שבו מהלך כזה יוכל לעבור לסדר היום ביציע המזרחי.

נובחים בירוק (117): אחרי חדרה
ההפסד בארסנל

60 Comments

אורי 10 במרץ 2019

ששששש, הוא יקרא את ה ויסיק מסקנות בשנה הבאה.
סתם, על מי אני עובד – רודפי פרסום כמוהו נהנים לחזור על טעויות

דן 10 במרץ 2019

אני די בטוח שעלי מוחמד הוא נוצרי מניז'ר. מה שאומר שהוא לא מוסלמי ולא ערבי וכנראה עדיין לא יהיה בבית"ר.

גיא זהר 10 במרץ 2019

לפי הבנתי (ולא שזה חשוב) עלי מוחמד הוא מוסלמי. הוא לא יגיע לביתר כי סעיף השחרור שלו 2.5 מליון יורו – גדול על בית"ר.

רועי 10 במרץ 2019

עלי מוחמד נוצרי בכלל

אדם 10 במרץ 2019

זה בכלל משנה ללה פמיליה? קוראים לו מוחמד… איך הם ישירו מוחמד מת?

תומר חרוב 12 במרץ 2019

עלי נוצרי אבל לאור ההתעניינות של בית"ר החלטנו לאסלם אותו

גיא זהר 10 במרץ 2019

איציק בגדול אני מסכים. שלוש הערות: 1. משפחת ברקת, למרות התנהלות לא ממש מקצועית בשנים הראשונות, לא הגיעה לתקציב של מעל 40 מלש"ח עד שנת 15/16. הם (כמעט) תמיד ידעו לשמור על שפיות כלכלית, בגבולות שלהם כמובן. חובב יותר דומה בהתנהלות לכבירי/ויצמן.
2. אפשר להגיד על טביב המושמץ הרבה, הטענה שהוא משאיר אחריו איי חורבות ברמת הקבוצה הבוגרת (להבדיל מרמת המועדון) פשוט לא נכונה. גם לבית"ר השנה היה שלד טוב: ניצן, קלטינס, כחילה, סירושטין , קוייאר, קונט (שהיה פצוע), קריאף, ורד, סילבסטר, וראן, סאבו (אפילו בריהון ואור זהבי). לדעתי ההשתוללות של חוגג שלא בהכרח הביא שחקנים טובים יותר לא מעוררת אופטימיות גם לשנים הבאות.
3. אוחנה הוא הטפלון הגדול של הכדורגל הישראלי. יותר מזיק ממועיל ומקושר בכל המקומות הנכונים.

איציק אלפסי 10 במרץ 2019

מסכים עם 1, 2 ו-3.
כשחוגג הגיע אמרתי שהוא יהיה הכבירי של בית"ר.

אדם 10 במרץ 2019

2. זה פשוט לא נכון. אולי השחקנים שנשארים הם לא רעים אבל זה בתנאים בעייתיים, בלי מחלקת נוער ובלי כסף. איי חורבות של מועדון זה הרבה מעבר לסגל השחקנים. תסתכל למשל גם על יואב כץ בהפועל חיפה – ממחלקת נוער מרשימה, מחמש הטובות בארץ, לירידת ליגה של קבוצת הנוער ומספר ילדים קטן מאוד (בסדר גודל של הפועל רובי שפירא).

גיא זהר 10 במרץ 2019

אדם, הדגשתי את עניין הקבוצה הבוגרת. גם אלונה, למרות ההצהרות היפות, בנתה בעיקר קבוצה בוגרת ולא מועדון. אני מסכים שלטווח הארוך הגישה של טביב/כץ גרועה, אבל הטענות שהוא השאיר קבוצה (להבדיל ממועדון) מרוסקת פשוט לא נכונות (ולא הייתי מוכן שטביב יהיה בעלים שלי גם אם האופציה החלופית היתה אלי זינו).

אדם 10 במרץ 2019

סליחה, איכשהו פיספסתי את זה. האמת שאני מכיר את הטענה כלפי טביב בנוגע למועדון ולא לקבוצה הבוגרת. רק בכפ"ס הוא השמיד גם אותה.

גיא זהר 10 במרץ 2019

הכל טוב. צודק לגבי כפר סבא.

Srtest - ארטסט 11 במרץ 2019

מה שיצחק שום עשה שנה שעברה לכפ"ס אלי טביב לא הצליח גם כשהתאמץ.

Srtest - ארטסט 11 במרץ 2019

אנשים מעוניינים בימינו שמחלקות בוגרים יהיו בידיים פרטיות של אנשים פרטיים. אולי את מחלקות הילדים והנוער דווקא צריך להוציא מהידיים שלהם ולהפוך לעניין קהילתי. מי ישמע אילו שחקנים גדלים פה באופן נרחב שמהווה בסיס איתן לליגה. אם הם לא במעמד טייקונים כמו גולדהאר לרוב הם לא יקימו מחלקות כמו גולדהאר. המקסימום זה מכבי חיפה וגם שם הם יותר בעניין של לקחת אליפויות בליגה לנוער בתור איזו נחמה לעומת הבוגרים.

Srtest - ארטסט 11 במרץ 2019

אוחנה וויצ'יץ, כל אחד בתחומו וכל אחד לפי האתוס האמיתי מול הקהל שלו ולעומת היומרות הכלליות המוצהרות.

ירון 10 במרץ 2019

איציק, אם לה פמיליה כבר לא היו הגורם הדומיננטי ביציע של בית"ר, אבל לא היה שינוי במדיניות הגזענית של לא מחתימים ערבים/מוסלמים (מעבר למס השפתיים של משה חוגג, שדומה למס השפתיים של אלי טביב), אתה היית מרגיש בנוח לשבת שם ביציע ולעודד את הקבוצה הזו?

איציק אלפסי 10 במרץ 2019

לא.
אבל אחד תלוי בשני. כשלה פמיליה לא יהיו גורם דומיננטי לא תהיה מדיניות מפלה כלפי שחקנים מוסלמים.

אחד העם 10 במרץ 2019

לא הבנתי
"אומרים שאדם טיפש לומד מהטעויות של עצמו, ואדם חכם לומד מהטעויות של אחרים. אז אני מקווה בשביל משה חוגג שהוא לפחות לא טיפש, כי חכם הוא הוכיח שהוא כבר לא."
אז ממי ילמד?
אא"כ הפתגם הוא שטיפש לא לומד מטעויות של עצמו
יום טוב

אמיתי 10 במרץ 2019

היה צריך להכתב ״שהוא לפחות טיפש״..

איציק אלפסי 10 במרץ 2019

קיבלתי. הנה.. גם אני לא העיפרון הכי חד בקלמר ;)

ניינר / ווריור 10 במרץ 2019

כאוהד ביתר לשעבר אני נהנה מכל שנייה והתמונה של שני השחקנים המוסלמים כורעים על אדמת טדי בתום המשחק היא תמונת השנה שלי

יואב 10 במרץ 2019

ניינר, לא חזרת לביתר שנה שעברה כשרצה בצמרת?

אליכ 10 במרץ 2019

ניינר, אני אוהד הפועל ואני לא אוהב את המחוות הדתיות האלו, בלי קשר לכמה השחקנים דתיים באמונתם. לצורך העניין לא אהבתי את הכיפה האדומה של שכטר באוסטריה וגם לא את זה ששחקנים מברכים בפרהסיה לפני כניסה למגרש – יהודים ומוסלמים).
Having said that – יש משהו בדבריך.

אדם 10 במרץ 2019

מה איכפת לך ששחקנים עושים מה שבא להם עם אמונתם? זו זכותם ואין בזה שום פסול.

אליכ 11 במרץ 2019

שיעשו בביתם או בבית הכנסת או במסגד אבל לא במגרש כדורגל כשהאירוע ציבורי ויש קהלים מקהלים שונים שבאו לצפות במשחק ולא בשיעור דת.

אדם 11 במרץ 2019

וואו, איזו שנאה. למי איכפת קהלים מקהלים שונים, זה פוגע במישהו? אם כן זו בעיה אך ורק של הדביל שנפגע מכך שמישהו מפגין את דתו\אמונתו.

Ollie Williams 11 במרץ 2019

אני מסכים עם אדם, ששחקן יעשה איזה מחווה דתית שבא לו על המגרש אם זה מה שהוא מאמין בו. כל עוד זה לא מגיע למניעת משחקים בשבת, למשל, למה שיפריע לי גם אם זה נראה לי טיפשי?

אליכ 11 במרץ 2019

אדם, אני לא יודע מאיפה הבאת את ענין השנאה.
Ollie, אם אני לא טועה אז שכטר נענש על הכיפה באוסטריה בדיעבד. כלומר גם ההתאחדות האירופית חושבת כך. זה לא דומה לכתובות הקעקע של השחקנים או התסרוקות המוזרות שם זה באמת רק טיפשי. מחווה דתית היא עניין טעון. היום ספורי ועאבד מנשקים את הקרקע ומחר יבואו שחקנים וינהלו תפילה מול השער אוהדי סכנין. זה אף פעם לא נשאר סטאטי. ואנחנו העניין שלנו הוא בכלל בכדורגל.

אדם 11 במרץ 2019

אז אתה בעד להתכופף בפני קיצוניים וחוליגנים? אדם שלא מסוגל לקבל אדם אחר בגלל הדת שלו לא צריך להיות במגרש. זו לא מלחמה, זה כדורגל, וגזענות ושנאה מקומן לא כאן. זה כמו שתטען שהחגיגת פיו פיו של זהבי לא לגיטימית כי היא מתריסה.

Ollie Williams 12 במרץ 2019

אליכ, גם אם נענש אני בספק שזה היה בגלל הפגנת אמונה דתית במגרש, אלא יותר סעיף טכני כזה או אחר שהוא עבר עליו. אחרת כל נוצרי שמצטלב בעלייה למגרש היה מתחיל את המשחק עם צהוב…
אני לא חובב גדול של דתות באופן כללי ואני מאוד לא אוהב השתלטות של דת על המרחב הציבורי – אבל אלה דיונים למקום אחר – במקרים האלה זה גם מרגיש לי זכותו של השחקן, לא מפחיד אותי כל כך, ובעיקר מרגיש לי צבוע ברמה האישית להלין על זה ולאשר כל דבר אחר במגרש.

יניב 10 במרץ 2019

תודה על הפוסט.
לגבי הטעויות של חוגג אז אין מה לעשות זה חלק משכר הלימוד שכל בעלים משלם.אני מניח שלפני שחוגג קנה את ביתר היו לו תוכניות מסודרות מה לעשות ומה לא לעשות וברגע שהוא רכש את ביתר כל התוכניות הלכו לפח.כנראה שזהקל להגיד וקשה לבצע,זה קצת מזכיר לי זכייה בלוטו,שאתה שואל כל אדם אז דבר ראשון שהוא אומר לך זה אני לא אשנה את החיים שלי,אני אמשיך לעבוד,השקיע באפיקים סולידים וכו' וברגע שפתאום זכית כל התוכניות שלך הולכות לפח.
לגבי עלי מוחמד אז הלוואי שחוגג יעשה את הצעד הזה,להביא לפחות שחקן ערבי מוסלמי לביתר.לדעתי הקהל יקבל שחקן מוסלמי כל עוד הוא לא ערבי ישראלי.לה פמיליה יהיו בבעיה קשה מה עדיף להם לספוג את זה או להבריח גם את חוגג מתוך ידיעה שבמידה והם מבריחים את חוגג כבר לא יגיע שום בעלים שפוי לביתר(לא שחוגג הוא כזה שפוי).הבעיה גם אם להביא שחקן ערבי לביתר זה הרעש שיהיה גם מצד התקשורת שרק יחפשו ללבות את העניינים.אם היו מסתפקים נגיד בשורה שאומרים שביתר החתימה את עלי מוחמד אז הכל היה עובר בשקט אבל מה שיקרה זה הכותרת תהיה שחקן ערבי ראשון בביתר ואז ילכו לראיין את הקיצונים בלה פמלייה ואלא לא ירצו לצאת פרייארים ומפה כדור השלג יתחיל להתגלגל

איציק אלפסי 10 במרץ 2019

אתה צודק בניתוח שלך לגבי מה שיקרה עם לה פמיליה והתקשורת. הם מזינים אחד את השני יפה.
לגבי חוגג, אפשר לתת לו את זה שזו עונה ראשונה. השאלה מה תהיה עקומת הלימוד שלו. אחרת הוא כאמור יגמור כמו כבירי.

זינק 10 במרץ 2019

זה לא חוגג, לא יענקל’ה ולא אחרים.
זו הבעיה של כל הכדורגל הישראלי.
יש כאן מעט מאוד איכות והשחקנים שנחשבים ״בשפיץ״ של הפירמידה, הם בהבדלי איכות מזעריים (אם בכלל) מהשכבות שמתחתיהם.
אז פעם זו תהיה קבוצה כזאת ופעם אחרת, אבל אין כאן מספיק עומק איכותי, שיצור הבדל לארבע – חמש קבוצות צמרת.
זה לא משנה אם שופכים 60 מיליון או 90 מיליון התוצאה זהה. תראה מה קרה לבאר שבע דווקא בתקציב השיא שלה. תראה מה חיפה עושה כבר כמה עונות עם 80 מיליון.
וזה נראה כאילו זה מחמיר שפערי האיכות מצטמצים לא רק מקבוצות הביניים/תחתית בליגת העל, אלא גם מקבוצות הליגה הלאומית.

Srtest - ארטסט 11 במרץ 2019

מעניין מאיפה הומצאו השחקנים של הפועל חדרה. כי פתאום מסתבר שיש.

קפטן קוקי 12 במרץ 2019

+1
הנהלה שרואה יותר רחוק מעד שעה ונותנת למאמן (רציני) לעבוד ופתאום "השחקן הישראלי" מקבל גם אזכורים חיוביים.

צור שפי 10 במרץ 2019

לנצח את בית"ר בטדי, בדקה ה-91, מגול של שחקן ערבי. מושלם.

יואב 10 במרץ 2019

עלי מוחמד נוצרי וימכר ליבשת.
חוגג ילך על שדרה זרה. הוא כבר הבין כמה נמוכה הרמה וכמה ההיצע עלוב. מקווה לא לראות כאן אקסים אהובים שלי. הוא יתן עוד ניסיון רציני אחד לפחות…

אליכ 10 במרץ 2019

למה לא בעצם ?

יואב 10 במרץ 2019

כי כישלון יכול לרפות אבל אני לא חושב שזה יקרה במקרה שלו.
אם אתה שואל למה לא רוצה לראות אקסים שלי בתחום האימון אצל אחרים? כי אני אוהד ורוצה לזכור להם רק את הזכרונות הטובים שהם העניקו לי. רכושני כלפיהם(:

איתמר 10 במרץ 2019

חוגג צריך להעביר את הניהול המקצועי לבניון.
כשחקן אין לו מה לתרום יותר לבית״ר וכמנהל מקצועי הוא לא יכול להיות גרוע מאוחנה.

אליכ 10 במרץ 2019

אני פשוט נדהם, כל פעם מחדש, מהאנשים האלו שמחד כספם חשוב להם ומצד שני מבזבזים בקבוצות שלהם כאילו שבכדורגל זה בסדר. בסופו של דבר הוא יצטרך להפקיד את הצד המקצועי (לא בהכרח אימון הקבוצה) בידי אנשים מהתחום. עדיף מחו"ל כי בארץ אין מספיק. זה עולה הרבה אבל בשורה התחתונה זה הרבה יותר זול מלעשות את מה שהוא עשה העונה.

אוהד 10 במרץ 2019

1. זה כמו שהם קונים מכוניות יקרות בלי היגיון, זה לא נקרא לבזבז.
2. חלק מהבזבוז זה בעצם הוצאות שיווק. תחשוב כמה אנשים עכשיו מכירים אותו ואת העסקים שלו.

קפטן קוקי 10 במרץ 2019

אני לא חושב שראינו בכדורגל הישראלי הרבה בעלים שידועים ככאלה שכספם חשוב להם בעסקים הפרטיים אבל כשזה נוגע לכדורגל הם בזבזנים.
חוגג הוא אחד שעשה את הונו בקריפטו ובהשקעות. אני לרגע לא מזלזל במה שעשה וביכולותיו, אבל זה נשמע לי כמו פרופיל של מי שיודע לקחת סיכון ונהנה מתבונה, טיימינג טוב וגם מזל.
נראה לי שהוא בא עם אסטרטגיה דומה לכדורגל, אבל לא סיפרו לו שלמרות התדמית הכדורגל שדורש הרבה יותר זהירות והתמדה כדי להצליח.
לא מצליח לחשוב על כאלו שהתנהלו כמוהו והצליחו לאורך זמן.

Srtest - ארטסט 11 במרץ 2019

גאידמק לקח ככה אליפות.

קפטן קוקי 11 במרץ 2019

בהחלט, אבל הוא גם נעלם כלעומת שבא, וגם אצלו שאלת מאיפה הכסף נשארה תמיד באוויר. הוא לא הגיע עם תדמית חיובית או מוניטין עסקי בישראל, כך שלא ממש היה לו על מה לשמור.
אם כבר אז להיפך, הוא הגיע לכאן עם מיתוג עצמי של הגביר החדש של השטייטל והכדורגל רק שירת את המטרות שלו.

Srtest - ארטסט 11 במרץ 2019

ממתי בכדורגל הישראלי מתבססים על יסודות יותר איתניים? מספיק אם אנחנו בוחנים את ההיסטוריה של יענקל'ה שחר כל פעם שמישהו לא פחות עשיר ממנו ואפילו הרבה יותר הגיע לכדורגל שלנו והוא עוד נחשב מהיציבים. מה לעשות, ברוב המוחלט של המקרים לא נופל עליך טייקון יהודי-קנדי.

קפטן קוקי 12 במרץ 2019

בדיוק, זה מה שהתכוונתי.
קשה לחשוב על בעלים בכדורגל הישראלי שבאו מהצלחה עסקית יציבה ומתמשכת, והביאו משהו בסגנון לכדורגל.
אם היו כאלה (חזי מגן?), הם נכוו ועזבו, או נסחפו בסחרור (חבורת תאומים בהפועל, רובי שפירא ז"ל, אלכס שניידר).
ויש כמובן עוד רבים וטובים שיש הרבה שאלות על הכסף שצברו ובעיקר הרבה שאלות על התנהלותם מאז הבעלות על הקבוצה.

ישרון 10 במרץ 2019

מסכים עם כל מה שכתבת על חוגג בכללי ובפרט לגביי אוחנה. יש לו נסיבות מקלות כמובן, לכן חוגג ישפט ע"פ המהלכים בקיץ.
לבנתיים אפשר לציין לטובתו, שמבחינת התנהלות ויחסי אנוש השיפור מורגש.

לה פמיליה אכן נותנים את הטון מבחינת עידוד ושולטים במזרחי אבל זה כמו שחברת חשמל שולטת בשוק החשמל כי כולם קונים ממנה.
אם מישהו באמת היה רוצה להרים קונטרה ללה פמיליה זה היה קורה, הצפוני ריק זה כבר 5000 מושבים (החסרתי את החלק המערבי של המשפחות). בשלוש השנים האחרונות המזרחי זה מי שמשתיקים, דיי ביעילות אגב. העניין הוא שמן הסתם הרוב עושים את זה מפרקטיקה ולא שינו את דעתם ולכן אני סקפטי לגבי חזון הערבי בבית"ר.

איציק אלפסי 11 במרץ 2019

בתור אחד שניסה את זה עוד בעשור הקודם, כשלה פמיליה היו הרבה יותר קטנים וחלשים, זה חסר סיכוי. אנשים מהסוג שהסגנון שלה פמיליה מפריע להם לא יקפצו ויעודדו תשעים דקות. והחבר'ה הצעירים שכן עושים את זה, יעדיפו את לה פמיליה שהם הרבה יותר "מגניבים".

Srtest - ארטסט 11 במרץ 2019

לא רואה כרגע את כל הקהל של בית"ר כאיזו קונטרה חיובית ללה-פמיליה. אתם עדיין מתייחסים לעצמכם כאל קבוצה קטנה למרות שעשיתם בדיוק את מה שבאר-שבע עשתה – לקחתם שחקנים לקבוצות קטנות כמו הפועל חדרה וכשלא עבד כל הקהל האשים את המאמן, השופטים, אוחנה והביא געגועים פתאום לטביב. מי שגירשו את רן בן-שמעון במומנטום חיובי שהזכיר את המומנטום של הקבוצה ההיא של הצ'צ'נים בגלל תבוסה אחת בחוץ להפועל חיפה, לא היו לה-פמיליה לבדם. מי שפוליטיקאים בכירים בארץ בימיו צמחו על גבם הם בטח שלא אך ורק לה-פמיליה. כל פעם אני חוזר לכאן ואנחנו מדברים שוב פעם את אותה שיחה שבה אני אומר לך שקהל אוהדים הוא לא כמו עם אמורפי שלא חייב לקחת אחריות. הקהל אחראי יותר מחוגג, קלינגר, אוחנה והשחקנים.

ישרון 11 במרץ 2019

איציק
אני צעיר, בעונה הראשונה של טביב הייתי עדיין בעצבים עליהם ועשיתי מנוי למערבי.
ממש לא התאים לי וכמובן שמהעונה אחרי חזרתי למזרחי. אני מקבל את מה שכתבת בעקרון אבל תיאורטית אם היה אופציה נוספת לצעירים, אני לפחות הייתי מצטרף בשמחה.
"מגניבות" זה פקטור בשביל נערים בכל אספקט של החיים, ככה שעם זה אין מה לעשות.
Srtest – ארטסט
מצטער אבל אני לא זוכר את השיחה המדוברת. בכל מקרה אתה כותב על השפעת הקהל על הצד המקצועי, אנחנו על ענייני היציע. אני לא מאשים את לה פמיליה בקריאות "תתפטר" לדוגמא, להיפך גם על נושא לא יהיה שחקן ערבי בבית"ר, כתבתי כמה פעמים שיש לזה תמיכה רחבה (גם אם היא יותר בלב ופחות ברעש) גם מחוץ ללה פמיליה.
לרב"ש 49% הצלחה עם כדורגל ממש לא אטרקטיבי, אם כבר אז גוטמן שהוביל את הטבלה ועדיין שרקו בוז, זה גם מלפני גוב האריות ככה שזה דוגמא יותר טובה לנקודה שלך. לא הבנתי איך הקהל אחראי יותר, אשמח אם תסביר.

Srtest - ארטסט 11 במרץ 2019

לא התכוונתי אליך אלא לאיציק. הסיפור עם רב"ש הוא סיפור ראי למה שקרה עם הצ'צ'נים ואלי כהן בהחלט מקיף הרבה יותר מאשר רק לגבי לה-פמיליה. הייתם במומנטום מעולה באותה עונה ועם קבוצה מעניינת, בדומה לקבוצה הצעירה שהיתה לכם עם גאידמק והשריף. זה גם היה הרגע בו היה ברור שהקהל שלכם הרסני ולא צריך אף אחד אחר שיהרוס. הסיפור עם השופטים העונה (שבינוניים לגבי כולם) רק שם חותמת.

תתחילו מזה שתתנערו מהפיכת הקבוצה שלכם למפלגה. אחרת תסתפקו במה שיש לכם שכולל גם איזה פוליטיקאי שרכב עליכם בדרכו לצמרת (אחד מכמה).

ישרון 11 במרץ 2019

אהה זה לא ברור בפורמט החדש.
לא ברור לי על מה אתה מתבסס לגביי רב"ש,
הכדורגל היה זוועה, כנ"ל התוצאות.

מוזר גיאדמק לא הצליח לרכב עלינו בדרך לראשות העיר.

ישרון 11 במרץ 2019

ועוד דבר, כתבתי במפורש מתוך פרקטיקה (יענו החשש מהורדת נק' וכו') שום קונטרה חיובית ושום נעליים.

טרנטה 10 במרץ 2019

מושיקו תמיד חוגג אבל על חשבונם של אחרים.

דורפן 11 במרץ 2019

לטובת האשכנזים: האם ה"לופט גשפט" המרוקאי זה מה שקוראים ביידיש ״חארטה״?

איציק אלפסי 11 במרץ 2019

בול :)

Dr.van nostrand 11 במרץ 2019

בפעם האלף ושתים עשרה נאמר:
כמה חבל שהמציאות מערבבת לכאורה בין ספורט לפוליטיקה ובין תדמית של תנועות לבין חלאות אדם חולי נפש.

אין שום קשר בין הגועל נפש שרואים ושומעים ביציעים האדומים לבין תנועות הפועלים הציוניות כפי שאין שום קשר בין הערכים של תנועת בית"ר לבין הטיפשות גסת הרוח של לה פמיליה.

מרגיז שכביכול החלאות האלה מייצגים את גדולי הרוח והעשייה של תקומת ארצנו (הן משמאל והן מימין).

ובלי קשר, תמיד כיף לקרוא בבלוג פה

yaron 11 במרץ 2019

אוחנה וחוגג ממשיכים בכל הכוח.
גרסת חוגג: "ניר לקח אחריות על מצב הקבוצה וביקש להתפטר, לא קיבלתי את בקשת ההתפטרות"
גרסת וואן: יחזקאל סרב להמשיך כמאמן ולאוחנה וחוגג התברר שאין להם מאמן לפלייאוף התחתון.

דווקא מתאים להם קלינגר…

יואב 11 במרץ 2019

מוטיב הליצנות מסרב לעזוב את בעלי ביתר לדורותיהם…

Comments closed