גזען, מושחת ורמאי נכנסים לאוניברסיטת קנטקי

רציתי לכתוב כבר היום על סדרת הגמר, אבל אני עדיין מנסה להבין את המצ' אפים ולטובת מי זה באמת עובד, ולכן, אני אכתוב על זה רק ביום חמישי לפני המשחק הראשון (את המשחק עצמו אני אלווה בפוסט חי). 

מה שאני כן רוצה לכתוב עליו הוא אירוע שכמעט נעלם מהראדר הספורטיבי בגלל שטף האירועים. אני מדבר על ג'ון קליפארי, המאמן החדש של אוניברסיטת קנטקי. היום הוציאה אוניברסיטת ממפיס, האוניברסיטה שבה אימן קאליפרי עד השנה, הודעה לפיה האוניברסיטה חקרה את החשדות נגדה והיא לא מצאה שהן נכונות ולכן היא מצפה להיפטר ללא ענישה.

במה מדובר? מתברר שאחד מהשחקנים של ממפיס בשנה שעברה (השנה שבה הקבוצה הפסידה במשחק הגמר) הצליח לעבור את כניסת הקבלה לאונירברסיטה לאחר שרימה. הכדורסלן (כנראה שמדובר בדריק רוז) בכלל לא ניגש לבחינה, אלא מישהו אחר נשלח במקומו. זו לא הפעם הראשונה שחשדות מסתובבות סביב הקבוצות של קליפארי: אוניברסיטת מסצ'וסטס נאלצה לבטל את כל הנצחונות מטורניר המכללות ב-1996, השנה שבה הגיעה לפיינל פור, לאחר שהתברר שכוכב הקבוצה, מרכוס קמבי, קיבל כספים ומתנות מסוכן. קאליפרי נוקה מחשדות כלפיו והוא עזב את הקבוצה קצת לפני שכל העניין התפוצץ. 

בין מסצ'וסטס לממפיס, קאליפרי אימן בניו ג'רזי, תקופה שזכורה בעיקר מה"פאקינג מקסיקן אידיוט", שהמאמן הטיח בפני כתב היספני מקומי. בממפיס הוא הצליח להביא את דהחואן וגנר לקבוצה, בין היתר על ידי כך שהעניק לאביו, מילטון וגנר, תפקיד מקצועי. ועכשיו הפרשה הזו. ועוד פעם עזיבה, ועוד אוניברסיטה שאולי תצטרך לותר על הנצחונות שלה ועוד אוניברסיטאות ושחקנים שסיימו את הקריירה שלהם מוקדם מדי בגלל שהקבוצות של קאליפרי מרמות.

מה שבעיקר מבלבל פה הוא העובדה שהחשדות נגד ממפיס (הנהלת המכללות כבר הודיעה שקאליפרי הוא לא חשוד) הועברו לידיעת אוניברסיטת קנטקי לפני שהחתימה את קאליפרי לשמונה שנים וקצת יותר מ-31 מיליון דולר. זאת אומרת שקנטקי החליטה לקחת מאמן גזען (זה דווקא הולך טוב עם המסורת שלהם), ששורף כל מקום שהוא מאמן בו ועוזב, ואחד שלא בוחל בכלום כדי להגיע למטרה שלו (וגם אחד שעוזב את השחקנים שהוא התחנן שיגיעו לשחק אצלו, בשביל עוד איזה מיליון או שניים). זה אומר לנו הרבה על ההעדפות האתיות של אוניברסיטאות שמעורבות בספורט ברמות הגבוהות.

מצד שני, קאליפרי בקנטקי והיריב שלו מעבר לכביש הוא ריק פיטינו בלואיוויל. יכול להיות שעוד לפני שהשנה תתחיל (נגיד במאמץ לגיוס כוכבי תיכון מקומיים) יעופו שם ניצוצות שיגרמו ליחסים בין קאליפרי וג'ון צ'ייני (מאמן טמפל שאיים במסיבת עיתונאים ב-1994 להרוג את קאליפרי) להיראות כמו זוג אוהבים בפארק.

התנצלות
קיצוני ימני: בן שושן

8 Comments

יואב 3 ביוני 2009

כל מה שקשור לספורט ומכללות קשור גם לכל כך הרבה כסף, שאסור שיגיע לידי הספורטאים, שברור שכולם מוצאים את השולחן המתאים כדי לתת לספורטאי הרצוי משהו מתחתיו. נראה לי שקאליפרי הוא היוצא מן הכלל שמעיד על הכלל, מאספקט ההתפסות – כנראה שהוא לא יודע מספיק טוב להסוות את מעשיו, לעומת כל השאר, שכן מסווים.

zeevny 3 ביוני 2009

יואב, אנשים קצת יותר חכמים ממני אמרו פעם שהחוכמה היא כן להשתמש אבל לא להיתפס. בכל מקרה, הבעיה היא לא קאליפרי, הבעיה היא האוניברסיטאות שממנות אותו וכיוון שהוא כזה תזרים מזומנים עבורן, הן לא מעיזות לפקח על מה שנעשה בממלכה שלו, אפילו שהעבר מראה שזו התנהגות רשלנית של ראשי האוניברסיטה.

אסף 3 ביוני 2009

זה מזכיר לי משפט ששמעתי לפני כמה שנים על שחקן ( לא זוכר מי ) שהצטרף לNBA מהמכללות: " יש לו קצת קשיי הסתגלות לחוקים החדשים, אבל ברגע שהוא יתרגל לתקרת השכר הוא יהיה בסדר".
לגבי סדרת הגמר – כשאתה מנסה להבין את המצ'אפים – אתה מתכוון לסוגיית ג'אמיר נלסון? אני אשמח מאוד אם יתברר שיש לו אפשרות להשתלב בסידרה, ואלו לא סתם שמועות (כמו במקרה של גארנט).

zeevny 3 ביוני 2009

אסף: היום (רביעי) היתה לי כתבה גדולה על הסדרה בספורט של העיתון של המדינה. המצ' אפים שמבלבלים אותי הם בעיקר בעמדות 4-5, ואני אכתוב על זה פה לפני המשחק.

לגבי נלסון, אם הוא ישחק (ואני בספק) ואם הוא בכושר משחק (עוד יותר ספק), הוא יכול לטלטל את הסדרה. אורלנדו ניצחה השנה פעמיים את הלייקרס והוא קלע 55 נקודות בשני המשחקים. נלסון הוא חלום בלהות בשביל פישר (כמו ברוקס ביוסטון).

תומר ברבי 6 ביוני 2009

קטע מצוין ההתפרצות של צ'ייני על קליאפרי – זה תמיד מרשים לראות את הרגעים בהם אנשים מאבדים את המודעות למצלמות, ופשוט אומרים את אשר על ליבם.

לאור הכתבה שלך, מה שנראה שם זה ריב על רקע גזעני במסווה של כדורסל, שזה מתאים מאוד לדרך בה האמריקאים מתייחסים לנושא.

שזה מעלה שאלה מעניינת אחרת – באיזו קבוצת מכללות תומך ברק אובאמה? אני יודע שהוא מאוד בעניין, ואף התייחס לטורניר בראיון אצל ג'י לנו לפני הפיינל פור.

zeevny 6 ביוני 2009

תומר, לא ברור בעד מי אובמה. הוא למד בשתי אוניברסיטאות מאוד חלשות מבחינה ספורטיבית תחרותית, והוא לא אוהד של אילינוי, קבוצת הבית שלו. בשנתיים האחרונות הוא הימר על צפון קרולינה כאלופת המכללות (הוא גם שיחק עם הקבוצה כשהגיע למדינה לקמפיין פוליטי).

ilwhewwgl 15 במרץ 2017

גזען, מושחת ורמאי נכנסים לאוניברסיטת קנטקי | Debuzzer.com
[url=http://www.g4m99l6zh275as6dn4h6rnu536nar406s.org/]uilwhewwgl[/url]
ailwhewwgl
ilwhewwgl http://www.g4m99l6zh275as6dn4h6rnu536nar406s.org/

Sea Freight China To Malta 16 במרץ 2017

גזען, מושחת ורמאי נכנסים לאוניברסיטת קנטקי | Debuzzer.com
Sea Freight China To Malta

Comments closed