פוסט מת-חי (כמעט כמו פדרר)

נגמר. זה הטניס שפדרר צריך לשחק כדי להשלים גראנד סלאם קריירתי. לא פורהנד, בקהנד, טופספין, נקודות קצרות או ארוכות. פדרר צריך לשחק כמו בשלוש המערכות האחרונות היום: טניס של מיואשים. 

 

2:5לפדרר בחמישית. תוך פחות משעה, פדרר עבר מעמדה שבה הוא היה רחוק חמש נקודות מהדחה למרחק של ארבע נקודות מנצחון. הנקודה הראשונה במשחקון השביעי היתה מראה לשינוי שחל בפדרר בתוך המשחק. פדרר משך את הנקודה עד שהאאס ירה פורהנד לרשת. על שלוש הנקודות הבאות האאס כבר ויתר, האנרגיות כבר לא במשחק הזה, אלא במחשבות של לאחריו. גם מדהים לראות את הכושר של פדרר. הוא יצא מהפיגור הגדול ובמערכה החמישית הוא נראה יותר ענן מאשר בתחילת המשחק.  מהצד השני, אולי זה הזמן להאאס לקצר את המשחק וללכת על ווינרים על הקווים. 

 

שבירה ראשונה במערכה החמישית. המשחק של האאס מבוסס עכשיו לגמרי על ההגשה שלו ועל מה שפדרר ייתן לו. פדרר מתבצר: הוא מתרכז בלהשאיר את הכדור חי וכמה שיותר לבקהנד של האאס. ראינו כמה חבטות נגד החוק מהבקהנד של האאס במערכה החמישית. ובמשחקון השישי טקטיקת השחמט של פדרר עוברת למט סנדלרים: שלושה אסים והאאס נראה כמו אחד שצריך להילחם עם עצמו, פיזית ומנטלית, לפני שהוא נלחם עם היכולות של פדרר. 

 

הצטרפתי למשחק של פדרר-האאס כשפדרר כבר היה בפיגור של שתי מערכות ועל סף שבירה מאוחר במערכה השלישית. כל העטים כבר הושחזו לקבירה של פדרר ברולאן גארוס, ובעצם למה לא? אם לא השנה, מתי כן. אני חושב שהבעיה של פדרר היתה שהוא הכין את עצמו לצרפת בצורה מאוד ספיציפית נגד נאדל. ככה הוא נראה במדריד, נקודות קצרות, הימורים על ווינרים, הכל ובלבד שלא להגיע למשחק ארוך מקו הרוחב נגד נאדל. היה משהו הירואי, גדל-נפש בגישה של טניסאי מסדר הגודל של פדרר, באומץ להודות שנאדל טוב ממנו, אם לא בכלל אז לפחות בסוג מסויים של טניס. 

אבל ההכנה שלו פגעה בו בשתיים וחצי המערכות הראשונות נגד האאס. הליכה על ווינרים ונקודות קצרות טוענת בתוכה סיכוי גדול יותר להיכשל. לקח לפדרר כמעט שלוש מערכות כדי להפנים שנגד האאס הוא יכול להרשות לעצמו משחק מהקווים, ושזה יהיה דווקא האאס שיעשה את הטעויות הראשונות.

אירוע של פעם בעשור
התנצלות

8 Comments

אסף 1 ביוני 2009

גם אני הצטרפתי באמצע המשחק, ו – וואו!
איזה אנרגיות של פדרר בחמישית! זה נראה כאילו הוא מבחינתו היה נשאר כבר על המגרש, ולוקח עכשיו גם את הרבע גמר.

zeevny 1 ביוני 2009

אסף, אני חושב שהתגובה שלו בסוף אומרת הכל: בדרך כלל הוא נשכב, מותש, על המשטח. מצד שני, יכול להיות שחימר לא יורד בקלות בכביסה.

גיא אלון 2 ביוני 2009

פדרר צריך להתעשת.
זה כבר המשחק השלישי רצוף שהוא מסתבך בו ללא צורך.
ניכר שהלחץ עליו גדול. הוא חייב לעשות לעצמו משחק קל בסיבוב הבא (easier said than done)

למרות שכולם, כולל אותי, רוצים לראות את פדרר מניף את הצלחת, אני חושב שהשנה האליפות פתוחה לגמרי. פדרר יכול ליפול בכל אחד מהשלבים שנשארו ומונפילס בשלב הבא זו חתיכת משוכה גבוהה עם כל הקהל מאחוריו.

גיא אלון 2 ביוני 2009

אגב, זאב, לא איחלתי לך – אבל בהצלחה עם הבלוג.
כאוהד ספורט חסרה לי מאוד כתיבה איכותית על ספורט בעברית.
הבלוג שלך בהחלט עונה על ההגדרה.

תומר ברבי 3 ביוני 2009

"היה משהו הירואי, גדל-נפש בגישה של טניסאי מסדר הגודל של פדרר, באומץ להודות שנאדל טוב ממנו, אם לא בכלל אז לפחות בסוג מסויים של טניס"

זוהי אמירה חזקה ביותר, גם אם היא אינה נכונה בפועל (ואינני אומר אחרת, שכן הבנתי בטניס מוגבלת) – שכן היא מסמלת בעיני את גל האהדה העצום לפדרר, מאז שהוכיח לעולם (בו זמנית), שהוא אנושי וחשוף לכישלונות, אך בד בבד ספורטאי דגול וחסר עכבות במאבקו להנצחת שמו בפנטיאון הטניס העולמי.

מאז וימבלדון האחרון, הוא היחיד שיכול למשוך אותי למסך הטלוויזיה במשחקים הגדולים, יותר מנאדאל או מכל טניסאי אחר בסבב.

zeevny 3 ביוני 2009

תומר, אני בהחלט חושב שהפגיעות שפדרר גילה, בעיקר אחרי ההפסד באוסטרליה, הביאה לגל אהדה כלפיו אחרי שהשלטון המוחלט שלו גרם קצת למיאוס כלפיו. אני מאמין שנצחון בצרפת הופך אותו לטניסאי הגדול בהיסטוריה.

lldkqyolj 15 במרץ 2017

פוסט מת-חי (כמעט כמו פדרר) | Debuzzer.com
lldkqyolj http://www.g0zu2ljt96w2jiq8527k41y64egu3s96s.org/
[url=http://www.g0zu2ljt96w2jiq8527k41y64egu3s96s.org/]ulldkqyolj[/url]
alldkqyolj

Solar Modules 16 במרץ 2017

פוסט מת-חי (כמעט כמו פדרר) | Debuzzer.com
Solar Modules

Comments closed