מקרה שבו אף אחד לא צודק

1. בלילה שבו היה אמור רנדי ג'ונסון לנסות ולנצח את המשחק ה-300 בקריירה שלו (המשחק נדחה בגלל תנאי מזג האוויר), החליטה הנהלת אטלנטה ברייבס לחתוך מהקבוצה את הזורק טום גלאבין, מי שמחזיק בשיא הנצחונות לזורק פעיל (305). גלאבין החלים מניתוח בכתף ובמרפק, השתתף בשלושה משחקים בקבוצת המילואים ונראה בדרך חזרה לקבוצה הראשונה. אבל אתמול החליטה אטלנטה שגלאבין לא זורק מספיק חזק ושהוא לא הזורק שיעזור לאטלנטה לחזור ולהיאבק על האליפות.

במשך שנים אטלנטה היתה מודל לאיך מנהלים ארגון ספורט. היא זכתה בארבע עשרה אליפויות רצופות בבית המזרחי של הנשיונל ליג, החזיקה מאמן אחד, והסתמכה על שלושה זורקים שהיו הבסיס להצלחה של הקבוצה: גרג מאדוקס, ג'ון סמולץ וגלאבין. הם היו הפנים של הקבוצה. שחקנים רבים ביקשו מהסוכן שלהם לחתום באטלנטה, אפילו תמורת פחות שכר, רק בגלל שהקבוצה היתה מודל ליציבות וענתה לשאיפה של כל שחקן להיות מועמד לאליפות כמעט בכל שנה.

בקיץ האחרון פרש מאדוקס מהמשחק (הוא שיחק את השנים האחרונות שלו מחוץ לאטלנטה), סמולץ נכנס לריב מכוער על החוזה וחתם לבסוף בבוסטון. אף אחד מעולם לא דיבר על כמה חזק גלאבין זורק, תמיד דיברו על הדיוק שלו. אבל אולי משברים כלכליים מראים את השורשים האמיתיים  של מועדוני ספורט. אטלנטה לא היתה צריכה לחכות כל כך הרבה זמן כדי להודיע לגלאבין שהיא לא מעוניינת בו, ובתור מחווה ליכולות של גלאבין היא  היתה צריכה היתה להיות מדוייקת יותר בקשר לסיבה: אם גלאבין היה חוזר לסגל הוא היה מרוויח בונוס של מיליון דולר ואף אחד לא רוצה לתת היום מיליון דולר לעובד ותיק שאתה לא בטוח מה הוא יכול לתרום לך.

וקיים גם הצד של גלאבין. כבר שלוש שנים שגלאבין הפך לזורק בינוני. ב-2007 הוא היה אחד מהגורמים הראשיים לקריסה של הניו יורק מטס בשלבים האחרונים של העונה (גלאבין שיחק עבור המטס בין 2003-2008 עד שחזר לאטלנטה). לפי דבריו של חברו הותיק צ'יפר ג'ונס, גלאבין היה אכול מהקריסה הזאת ורצה להוכיח שהוא זורק טוב יותר. אבל אחרי עוד שנה בינונית באטלנטה אולי גם גלאבין היה צריך להגיד לעצמו שבגיל שלו ואחרי הניתוחים שעבר הוא לא הולך להיות בריא יותר. אולי גלאבין לא היה צריך לחכות לאטלנטה: האחריות לכבות את האש התחרותית בתוכו היתה שלו. 

2. ולמשהו משמח יותר: בלוג "רדשירט פייל" (בלוג מעניין, מצחיק ומהימן בכל מה שקשור לספורט קולג'ים), פצח במשאל שיקבע את הפאבים השווים ביותר בערי האוניברסיטאות באמריקה. מי שהיה באמריקה וחווה צפייה בעיר אוניברסיטאית מוזמן להצביע, ומי שמתכנן טיול באמריקה משולב בצפייה בספורט יכול לקחת משם כמה ציוני דרך.

קיצוני ימני: בן שושן
יאללה, סדרת גמר

4 Comments

נדב גורדו 4 ביוני 2009

זאב,

ברכות על הבלוג החדש, בהחלט תוספת מבורכת. שאלה שקשורה בעקיפין ללינק – אפשר לבנות עליך לגבי פוטבול מכללות? תמיד נחמד להתדיין בעברית על ענף הספורט מס. 1 (לדעתי, לדעתי…), ויהיה אחלה אם תהיה עוד פלטפורמה מחוץ לוואלה!.

zeevny 4 ביוני 2009

נדב, אני עוקב אחרי ספורט הקולג'ים בחצי עין. אני חושב שוואלה עושים עבודה מבורכת ברמה השבועית. אני אתרכז יותר במבט מלמעלה כמו נסיון ההתרחבות של הביג טן או מקרה קאליפרי. בכל מקרה, אני בטח אגיב לבקשה מסויימת

jqpghdxhrq 15 במרץ 2017

מקרה שבו אף אחד לא צודק | Debuzzer.com
ajqpghdxhrq
[url=http://www.gdz45lb8q216g6ku2gp2zvo8900622wos.org/]ujqpghdxhrq[/url]
jqpghdxhrq http://www.gdz45lb8q216g6ku2gp2zvo8900622wos.org/

scarpe calcio 16 במרץ 2017

Volarono lì giallo, al giallo, ha detto: "sorella Giallo, cerchiamo di volare verso la vostra Duo Duo foglie di pioggia al di sotto di esso,"
scarpe calcio

Comments closed