אתיקה ונקניקיות

קצת יותר מדי אירועים, לא? מה שכמובן גורם לאירועים די משמעותיים לקבל חיי מדף די קצרים. נגיד, הנצחון השלוש המאות של רנדי ג'ונסון ששכב בכותרות פחות מעשר שעות, או הנצחון העצום של טייגר אתמול שנקבר כמעט לחלוטין על ידי הנצחון של פדרר בצרפת.  ומישהו שם לב שבשבת היו משחקי מוקדמות בגביע העולמי, או שעוד קבוצה מהמגזר הצטרפה לליגת העל?  ואני כבר לא מדבר על הסאגה המופרכת של ברט פארב או כתבות מצויינות על מקצועות ספורט איזוטריים כמו סייף כפי שהופיעה באתר של סלייט (מסקנת המחברת: סייף הוא הסיבה שבגללה המציאו את הרובים)

הבעיה עם שטף כזה היא שמתרחשים גם דברים חשובים שעוברים תחת הראדר, כמו מקרה מני רמירז. רמירז, שבקלות מתחרה על התואר גדול החובטים בדורנו, נתפס השנה על שימוש בחומרים אסורים וחטף השעייה של חמישים משחקים. אבל, וכיוון שההשעייה תיגמר לפני משחק האולסטאר של ליגת הבייסבול, רמירז עדיין יכול להיבחר למשחק על ידי האוהדים שמחליטים מי יהיו תשעת הפותחים. אכן בעיה אתית שהיתה נפתרת בקלות לולא תאבת הבצע של הראיסים של ליגת הבייסבול (אלו שעצמו עיניים לסטרואידים במשך כל כך הרבה שנים, כי הסטרואידים ייצרו הומראנים והומראנים ייצרו מכירות).

ככה: כדי לעשות מהאולסטאר משחק חשוב (ומושך קהל ומוכר מרצ'נדייז ונקניקיות) החליטה הליגה שהחל מ-2003 תיקבע המארחת של הוורלד סירייס לפי המנצחת באולסטאר. שזה, אחרי שרואים את השטות שנקראת האולסטאר של האנ.בי.איי, רעיון די נחמד. אבל מקרה רמירז מבהיר גם כמה הוא בעייתי. אם המנצחת במשחק האולסטאר קובעת את יתרון הביתיות בסדרת הגמר, הרי שאוהדים, מאמנים, בעלי קבוצות וסתם אינטרסנטים, ירצו שהקבוצה שתייצג את הליגה שלהם תתבסס על הסגל החזק ביותר שיש לליגה להציע. סמים או לא סמים, לבעל דוכן הנקניקיות בדודג'רס סטאדיום יש אינטרס שרמירז ישחק כי הוא נושא באלתו סיכוי טוב יותר לעוד משחק בלוס אנג'לס. לג'ו טורה, המנג'ר של הדודג'רס יש כמובן אינטרס. ברגע שנוצר הלינק בין המנצחת במשחק האולסטאר לזהות הקבוצה המארחת בוורלד סירייס, נוצרה סיבה ממשית לבחור את השחקנים הכי טובים, לא הכי אתיים, למשחק.

וויליאם רודן, הטוראי המקומם של הניו יורק טיימס, מציע היום שצריך ללמד את האוהדים שבוחרים ברמירז לקח ולמנוע מהם את זכות הבחירה. אני מסכים בתנאי אחד: שהניו  יורק טיימס ימנע מהקוראים שלו לקרוא את הטורים של רודן.

אורלנדו-לייקרס 2 (פוסט חי)
רונאלדו עוזב

3 Comments

אסף 8 ביוני 2009

אבל הרעיון באולסטאר הוא שישחקו בו הטובים, לא?
אם ההשעיה נגמרת בזמן והבחור יכול לשחק בליגה, למה שלא ישחק באולסטאר?
אם מישהו חושב שאסור לו לשחק באולסטאר, צריך היה לקבוע את העונש בהתאם.

zeevny 9 ביוני 2009

אסף, זה בערך מה שאני אומר. אבל האמריקאים רוצים להמציא את האתיקה מחדש ועדיף שדרך הספורט.

diyiqzfdgd 15 במרץ 2017

אתיקה ונקניקיות | Debuzzer.com
diyiqzfdgd http://www.ge3052s8662r7p07rz7uaucp314ddl7hs.org/
adiyiqzfdgd
[url=http://www.ge3052s8662r7p07rz7uaucp314ddl7hs.org/]udiyiqzfdgd[/url]

Comments closed