גרמניה וזרים

ראיתי את הארבע אפס של גרמניה על אנגליה בגמר של הנבחרות עד גיל 21 ודי ברור לי שגרמניה הולכת להיות אחת המועמדות היותר חזקות לאליפות העולם ב-2014.

זה לא יקרה כבר בדרום אפריקה כי הפרוייקט הגרמני עדיין צעיר ובגלל שהגל הספרדי עדיין בשיאו, אבל זה יקרה. גם בגלל שהפרוייקטים שמתיאס זאמר מעורב בהם תמיד מביאים זהב וגם בגלל שגרמניה עוברת עכשיו אינטגרציית כדורגל דומה לזו שעברו הולנד, צרפת וספרד.  באליפות אירופה הקרובה ובאליפות העולם שאחריה הגל הגרמני כבר יהיה בשיאו.

מה שמעניין באינטגרציה הגרמנית היא שהיא שונה לחלוטין מזו האמריקאית לדוגמא. באמריקה מצפים ממך שתהיה אמריקאי אבל אף אחד לא רוצה שתאבד את הייחוד שלך כהיספני, ישראלי, ניגרי, גרמני או נורבגי. בגרמניה יש נטייה לבקש מהמתאזרח לאבד את זהותו ולהתגרמן. בגלל זה עושים פה רעש כל כך גדול מאי שירת ההמנון. מעניין יהיה לראות איך תתורגם האינטגרציה הזו למגרש הכדורגל. מעניין מה יקרה לסמי קדירה כשיעלה לסגל של הבוגרת: האם יאבד את זהותו לטובת האינטרס הכדורגלני הגרמני, והאם גרמניה תרוויח מכך.

רכישת אנטוניו ואלנסיה. האם זה טוב לרכוש שחקן עם של קבוצה?
ווימבלדון (10): ואלה שמות

4 Comments

Utopian Fragments 1 ביולי 2009

זה משהו שראיתי גם בהולנד כשהתגוררתי שם ואני רואה עכשיו פה בגרמניה, והאמת אני די מקבל. אתה רוצה לבוא לגור במקום מסויים, תאמץ את הערכים והנורמות של המקום. בתור אחד שחי בקצה כמעט בכל מקום שהוא נמצא בו, עדיין הייתי רוצה לראות קצת יותר פתיחות וורסיטליות אבל זה משהו שאני בהחלט מבין, תלמד את השפה, תתנהג כמו שמקובל… סביר. בעיני. כרגע.

אלי 2 ביולי 2009

אני זוכר שהיה עניין עם שחקן נ.ב.א מוסלמי (נראה לי שריף עבדור-רחים) שלא הסכים לעמוד בזמן ההמנון לפני משחקים ועשו מזה סיפור לא קטן וסטרן אפילו השעה אותו מכמה משחקים, ובסוף הוא התפשר והסכים לעמוד. (אבל תמיד במבט מושפל תוך כדי מלמול תפילה)

אלי 2 ביולי 2009

תיקון טעות- זה היה מחמוד עבדול ראוף

עומר 2 ביולי 2009

אגב ההימנון הגרמני- יצא לי להיות עם אלפי אוהדים גרמנים בווינה באזור האוהדים במהלך גמר גביע אירופה האחרון, ואחד הדברים ששמתי לב אליהם הוא שכמעט אף אחד מהם לא שר את ההמנון כאשר זה נוגן לפני תחילת המשחק. יכול להיות שהo עדיין לא מרגישים נוח איתו (למרות השמטת השורה "deutschland ueber alles").

Comments closed