טייגר מסומם? לא יכול להיות (תשאלו את הרשות)

In כללי

קראתי היום בלוס אנג'לס טיימס מאמר על טייגר וודס וסמים. התגובה הראשונה שלי היתה: בתוך העולם הלבן של עיתונאי הספורט, אין מקום מושלג יותר מעיתונאות הגולף, כמה אנשים מוציאים קיטור. הכותב, ביל פלאשקה, נזכר שכבר לפני שנתיים טייגר נראה לו גדול יותר, מלוכלך יותר, רחב יותר. שריריו יוצאים מתוך חולצה הדוקה, הוא לא נראה כמו טכנאי גולף שמתכנן את חבטותיו, כותב פלאשקה, הוא נראה כמו שחקן בייסבול שבא להכות.

ההשוואה הזו לא סתמית. פלאשקה מותח קו ישיר בין טייגר וודס לבארי בונדס.

לפני שנתיים פלאשקה לא פרסם את המחשבות שלו. למה עכשיו? הטריגר, לפי פלאשקה, הוא המעצר של דוקטור אנתוני גאלאה בידי שלטונות אמריקאיים וקנדיים בחשד שסיפק למטופליו הורמון לגדילה אנושית. גאלאה היה הדוקטור שטיפל בוודס אחרי ניתוח הברך של וודס. לפלאשקה יש טענות כבדות שעם כל כך הרבה דוקטורים בעולם ועם הכסף בעולם, וודס בחר להיות מטופל דווקא בדוקטור מפוקפק שלא רק שעוזר לאתלטים עם ההורמונים אלא מזריקים אותם לעצמו חמש פעמים בשבוע, כדי לשמור על קצב עם אשתו שצעירה ממנו ב-22 שנה.

אחרי מה שטייגר עשה מחוץ למגרש, קובע פלאשקה, אי אפשר להוציא מכלל אפשרות את העובדה שהוא רימה גם על המגרש (או משטח).

כמה דברים: אני חושב שהמאמר של פלאשקה בזוי. הוא יכול היה להוציא את התחושות שלו כבר לפני שנתיים, אבל הרבה יותר קל להכות שמישהו שכבר שוכב למטה, לא? למה טייגר לא רימה על משטח הגולף? א. מפני שאין ספורט שבכלל מתקרב לקוד האתי של גולף (שחקן אמור להלשין על עצמו אם עבר עבירה), ובית: הורמון לגדילה אנושית איננו ממריץ ואינו משפר יכולות ספורטיביות, אלא רק מאיץ תהליכי הבראה.

מצחיק אותי לקרוא מאמרים כמו של פלאשקה וחבריו לעט. לפעמים זה נקרא לי כאילו שהפלאשקות של העולם הן הן אלין נורדגרן וטייגר וודס בגד בהם. כאילו שהוא עשה מעצמו אלוהים ומילא טורים על היכולות הלא אנושיות שלו ועל כמה שהוא דמות לדוגמא.

אני מקווה שוודס לא קורא עיתונים. הבן אדם בגד באשתו ושני ילדיו, בעצמו, בהוריו, קצת במאמצים שלו. הוא לקח חופשה לא מוגבלת מאהבת חייו והמקצוע שלו, חיי המשפחה שלו נהרסו, השם שלו הלך קאפוט, הוא מקבל עצות מרון ארטסט למען השם. מהאולימפוס הוא ירד לים המלח. אני חושב שאנשי מקצוע היו קושרים אותו למיטה מחשש לחייו. אם פלשאקה היה קצת בן אדם הוא לא היה זורה מלח.

###

לפני שאני עוזב את וודס וממשיך לנושא אחר של סמים, אני רוצה להפנות אותכם לכתבה מצויינת של מייק פרימן ב"ספורטסליין" על מה למדו שחקני אנ.אפ.אל בקשר ליחסים שלהם מחוץ לנישואין לאור הרצח של סטיב מקנייר. יש שם גם את אחד מציטוטי השנה, של מייקל סטרהאן: "אומרים שמה שקורה בוגאס נשאר בוגאס. זה נכון, רק שבשביל ספורטאים כל מקום הוא וגאס". כתבתי על התופעה הזו בהרחבה בכתבה שתופיע ביום שישי במוסף "הארץ".  

###

ביום שני החליט בית משפט בבלגיה להסיר את ההרחקה לשנה מטניס שהוטל על הטניסאית הבלגית יאנינה וויקמאייר. ההרחקה שנתקבלה בתחילת חודש נובמבר הוטלה על וויקמאייר כיוון שעברה על החוקים הברורים של הסוכנות העולמית נגד שימוש בסמים ממריצים בספורט.

הנה הפרט הבאמת מדהים פה: וויקמאייר מעולם לא נתפסה כשהיא משתמשת בסמים.

העונש הוטל על וויקמאייר לאחר שלא מילאה את הטפסים כראוי. בתחילת השנה החליטה הסוכנות שאתלטי על ימלאו טפסים שבהם יכריזו על כך שהם יהיו פנויים לשעה אחת בכל אחד מ-365 ימי השנה לבדיקת סמים. האתלטים היו אמורים לתת לוח זמנים לגבי מקום הימצאם, שלושה חודשים מראש. וויקמאייר ערערה על ההחלטה בתואנות דיגטליות וטכניות וההרחקה בוטלה.

אז קודם כל אני שואל: כל אתלטי העל? כולל טייגר וודס?

אבל מה שבאמת חשוב פה הוא שוב התיקון המהיר של נושא קריטי, תיקון שגורם לבעיה חמורה הרבה יותר מזו שהוא בא לתקן. בית המשפט לא היה צריך לדון בוויקמאייר, הוא היה צריך לדון באיזו רשות מחליטה הרשות לפלוש לחיי הפרט בצורה כזו. אולי אני במיעוט, אבל הייתי מסניף קילו קוקאין לפני שהייתי ממלא מסמך שערורייתי כזה.

3 Comments

גיל 17 בדצמבר 2009

צודק 100% לגבי פלאשקה. כל הסיפור על הסמים הוא די מפוקפק ופתאום הרבה עיתונאים יוצאים מהחורים (והרבה אחרים שותקים בתקווה שטייגר יזכור להם את זה). למרות שזה יהיה מאוד מאכזב לשמוע אם טייגר משתמש בסמים, ההשפעה שלהם על המשחק שלו די שולית. עוצמת חבטה היא לא משהו שישפר את הניקוד שלך בלי דיוק (והוא ידוע בזה שהוא מפספס הרבה פירווייס). בנימה אולי אופטימית יותר, מדווחים שאלין נפרדת ממנו. אולי זה ישים סוף לכל הקרקס סביבו והוא יוכל לחזור להתרכז בגולף.

ניר 17 בדצמבר 2009

פלאשקה הוא פשוט אדם מעצבן.
הרשויות נלחמות בטחנות רוח, גם דרישות דרקוניות כמו שזאב תיאר בפוסט לא יעזרו. בענפים שמגלגלים כ"כ הרבה כסף ספורטאים רצו, רוצים וימשיכו לרצות לקחת סמים כדי לשפר את המשחק שלהם. אין מה לעשות נגד זה ואני לא בטוח שצריך כל כך לנסות. אם ליברליות אז עד הסוף, שיתנו לבנאדם לעשות מה שהוא רוצה.

וסרמניה 19 בדצמבר 2009

אני זוכר שבצבא רשום בטופס בדיקת הסמים ״הנני נותן מרצון בדיקת שתן זו..״
אני בטוח שהספורטאים לא מחוייבים לתת שתן אבל הם יודעים שהרשות מחוייבת לפתוח בחקירה במקרה של סירוב כיזה מחשיד
ובאמת מעניין מזה ספורטאי על. האם כל שחקן באחת מהמייגור ליגס הוא כזה? האם כל אתלט שמתחרה במקצוע אולימפי הוא כזה?מה עם שחמטאים ושחקני פוקר?הרי אין ספק ששימוש בעזרים כימיים יכול להועיל מאוד בענפים אלו.. בקיצר חלאס עם חוקים בלתי אכיפים!
הם רק הורסים את כל הדברים מכל הכיוונים.
ואגב פלאשקה..מצחיק המגמגם הזה חחחח. חולה על התוכנית הזו ועל המשפטים של וודי על הלוח והמבין מבין

Comments closed