הרכבים חסרים? תנו החזרים

אני

In כללי

1. אם טום קאפלין, אחד הגברים הכי הגונים בביזנס הזה, היה הג'נרל מנג'ר של הג'ייאנטס הוא היה מבקש הבוקר מהמזכירה לקרוא אליו את המאמן ואחרי השלומות הוא היה אומר לו: "קואץ', אנחנו מאוד אוהבים אותך ואנחנו מוקירים את כל מה שעשית עבור המועדון, בעיקר זה שעזרת לדפוק לפטריוטס עונה מושלמת ועוד בסופרבול, אבל השבועות האחרונים מעידים על התפרקות מוחלטת, על כאוס, על חוסר אמון בין האנשים שאמורים לראות בך חצי אלוהים. אנחנו מברכים אותך לשלום ואנחו מוכנים לזרוק מילה בשבילך בבאפלו". קאפלין הוא מאמן של הגנות. ההגנה שלו סיימה במקום השלושים בליגה (רק דטרויט וסט.לואיס גרועות יותר). מדובר במרד או באמבוש.

2. וואו, וואו, וואו, ככה מתחילים טור, בבומבה? פסק זמן עשרים שניות. זה רק אני, או שדייויד שטרן לגמרי נעלם מהראדר בכל פרשיית גילברט אראנס והאקדחים? אפילו לא "אתם יכולים להיות בטוחים שהליגה חוקרת ועוזרת לאנשים שמקיימים את החקירה ולא ננוח עד שנגיע לאמת"? אפילו לא "ברור שזה אינסידנט מקרי שלא מתיישר עם הקודים וההתנהגות הנורמטיבית של שחקנים, מאמנים, ושופטים בליגה [טוב, אולי לא שופטים]"? זה גילברט אראנס לעזאזל, היה לו בלוג באתר שלך. תגיד משהו, שטרן. תגיד.

2א'. (אולי שטרן יבין. 2א' זה איך שפרקליטים כותבים, לא?) שיגיד משהו לעזאזל, רק מהכבוד לאייב פולין, הבעלים של וושינגטון שנפטר לאחרונה. פולין שינה את הכינוי של הקבוצה מ"קליעים" ל"מכשפים" בגלל אחוזי הפשע בוושינגטון ובגלל רצח רבין.  

2ב'. כמה ששטרן שותק, ככה הקול של טים דונהאי נשמע יותר חזק, יותר משכנע. לפי הניו יורק טיימס, מדובר בסכסוך על סכומי הימורים של חמש ספרות.

3. אני מדבר על שטרן כי אני רוצה לדבר על רוג'ר גודל, הקומישינר של הפוטבול. כי מה שגודל עושה זה פשע לקומישנרים האחרים. הוא מעמיד אותם באורם הקלוש. נכון שמדובר בקומישינר שהתגנדר בפופוליזם כשהחליט להאריך את עונש ההרחקה של מייקל ויק אחרי שהאחרון ישב בכלא פדרלי, אבל גודל מתגלה בעיקר כמחנך, באיש שבאמת אכפת לו מהאימאג' של הליגה ומי שמשחק בה, לא בשביל למכור עוד חולצה בסין, אלא כאחת מאבני היסוד של האמריקניזם. אני אומר את לא רק בגלל העונשים שגודל מפזר על התנהגות לא נאותה של שחקנים, אלא בגלל שגודל לא מטאטא. יש לליגה בעיות, והוא מוכן לטפל בהן, מוכן לשתף את הציבור שמממן את הליגה הזו בבעיות הללו. פרשת זעזועי המוח היתה רגע מונומנטלי (וגודל קיבל עליו חבילה של טאטואים בנושא של הקודמים שלו בתפקיד) בנכונות של גודל להכיר בבעיה והלתחיל לעבוד על פתרונה (וגם להעביר מסר לשחקנים שאין שום דבר מצ'ואיסטי בלשחק עם זעזוע מוח). עכשיו גודל בא ואומר יש לנו בעייה. האינטגריטי של המשחק נפגע כשקבוצות מחליטות להושיב את הכוכבים שלהם במחזורים האחרונים. אני לא יודע איך אני הולך לפתור את זה, אבל אני מודה שיש בעיה. זה הצעד הראשון, לא, להודות?

4. תיכף אני אגע גם בהחלטות של להושיב או לא להושיב. בינתיים גם מילה רעה על גודל. בשם האינטגריטי של המשחק הוא היה חייב לקיים את כל המשחקים בשתי שעות משחק אחידות ולא לתת למשחק מכריע להיות משוחק אחרי שכל המשחקים האחרים הסתיימו. זה העמיד סימן שאלה לגבי סדרי העדיפויות בין בידור ורייטינג לבין יושר ספורטיבי.

5. על ההחלטה להושיב שחקנים. בשתי מילים: ווס ווקר. ובהרחבה: בתור ארגון שממש, אבל ממש לא אכפת לו משום דבר חוץ מאליפויות, קצת מוזר שאינדיאנפוליס החליטה לפתוח עם סופרסטארים כדי לתת להם 100 תפיסות בעונה או מספר יארדים בקריירה או לתת לקבוצה שיא של נצחונות רצופים בליגה הרגילה או הכי הרבה נצחונות בעשור. מוזר בעיקר בגלל שהחשיבות שמיוחסת לסטטיסטיקות הללו מעידה כמה עונה מושלמת לא היתה חשובה לקולטס. מבחינתי, זה גם אומר משהו על המחוייבות של המועדון הזה למורשת של מאנינג. אני רק אומר: מאנינג נתן למועדון הזה מספיק בכדי לקבל הזדמנות לעונה מושלמת. חלון ההזדמנויות שלו להישגים הולך ונסגר, ופיליפ ריברס יושב על פסגת החלון הזה ודוחף אותו בכל הכוח כדי שייסגר. הקולטס חייבים לזכות בסופרבול השנה.

5א'. איך בדיוק מסבירים את הושבת הכוכבים לקוני הכרטיסים? הם הרי קנו את הכרטיסים בהנחה שהקבוצה הולכת לתת להם את המוצר הכי משובח שיש לה להציע. קראתי הרבה הצעות מוזרות (כולל ועדה חיצונית שתחליט על דירוג הקבוצות שעלו לפלייאוף), ואני רק מציע: אם אתם נותנים לצופים 50 אחוז ממה שיש לכם להציע, תנו להם החזר של 50 אחוז. בכסף הם מבינים.

6. אני חושב שראינו משהו מאוד מעניין ביום ראשון. הפטריוטס והבאנגלס עשו הכל כדי לגמור במקום הרביעי באיי. אפ.סי. שתי הקבוצות הללו מאמינות שעדיף להן להתמודד מול אינדיאנפוליס בסיבוב השני ולא נגד סן דייגו. זה חישוב מוזר שמתקשר יופי למתמטיקה המוזרה שהתחוללה השנה בליגה. שתי הקבוצות דילגו לסיבוב השני ובדרך סידרו לעצמם יריבה קשה במחזור הראשון. לבאנגלס, במיוחד, היה עדיף לשחק נגד יוסטון מאשר נגד הג'טס.

7. אז הבעיה בדנבר לא היתה מייק שאנהאן?

8. איך הליגה נגמרת בדיוק כשג'יי קאטלר נכנס למומנטום.

9. אני חושב שהפציעה של ווקר היא מכה כואבת מאוד לפטריוטס, בטח נגד הרייבנס. המסירות הקצרות לווקר הן נקודת התורפה של הגנת הרייבנס. אבל הנה עוד דרך מעניינת להסתכל על הפציעה הזאת: הפטריוטס תמיד טענו שמדובר בארגון שגדול מהאינדיבידואל, שהשיטה מנצחת. אחרי שווקר נפצע, תפס את מקומו בהרכב ג'וליאן אדלמן שנתן תפוקה של עשר תפיסות ן-103 יארד. ואם זה לא משכנע מספיק: מאט קאסל השיג בשנה שעברה יותר נצחונות עבור הפטריוטס מאשר טום בריידי השנה.

10.  ואם מישהו היה זקוק להוכחה שמדובר בליגה הכי סוציאלית על הפלנטה: חצי מהקבוצות שהגיעו לפלייאף השנה לא היו שם אשתקד, וכל ארבע הקבוצות שזכו לחופש בשבוע הראשון בשנה שעברה לא הגיעו לפלייאוף השנה.

11. ואם מישהו רוצה לדבר על מומנטום: שלושה מפגשים שיחזרו על עצמם בסיבוב הראשון התקיימו במחזור האחרון ושלושתם הסתיימו בתבוסות. שתי המוליכות  של הליגות מגיעות עם חמישה הפסדים רצופים.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

12. אני יודע שלא מדובר באיכות הכי משובחת, אבל תסתכלו על סל הנצחון המטורף הזה. בעיקר תתרכזו בזווית האחורית ובשחקן שמאחרי השחקן הקולע.

13. הכניסה של הג'טס לפלייאוף היא אחת הפארסות הכי גדולות שאני זוכר. הג'טס, ואין דרך אחרת לומר זאת, לא עלו בצורה הוגנת לפלייאוף. אבל זה יותר לא הוגן לשאר הקבוצות. הג'טס הרוויחו את העלייה שלהם (תנו את אותו התסריט לדנבר ותבינו על מה אני מדבר). רקס ריאן שחרר בשבועיים האחרונים את ברד סמית בהתקפה, משחק הריצה של הג'טס הוא הטוב ביותר בליגה וקבוצות של ריאן יודעות לעשות הגנה. זו קומבינציה מסוכנת ליריבות בפוטבול של ינואר.

14. אני לא נופל מהג'טס אבל מה שדרל רביס עושה השנה בהגנה הוא חסר תקדים. התופסים שרביס שמר עליהם השיגו ממוצעים של 3 תפיסות ו-27 יארדים נגדו. אף אחד מהם לא תפס ליותר מ-35 יארד. הנה שמות התופסים ששיחקו נגדו: אנדרה ג'ונסון, רג'י וויין, רנדי מוס (פעמיים) טרל אוואנס (פעמיים), סטיב סמית (קרולינה), כל צוות התופסים של ניו אורלינס, וצ'אד ג'ונסון (שהבטיח לחזור לשמו המקורי אם רביס ימנע ממנו לתפוס ולו תפיסה אחת אתמול).

15. מסע ההלוויה הארוך בהיסטוריה הסתיים וג'ים זורן נקבר אתמול סופית. אני רק יכול לתאר לעצמי מה נורב טרנר אמר לזורן כשנפגשו ללחיצת הידיים המסורתית בסוף המשחק ("הפיטורים מחר זה הדבר הכי טוב שיכול לקרות לך בקריירה"). טרנר הוא עוד אח מקורבנות הלחיצה המהירה על ההדק של עוד אקדוחן חובב מוושינגטון. המאמן הבא של הרדסקינס יהיה המאמן השביעי תחת עשר שנות הבעלות של דניאל שניידר.

16. הסתיימה העונה הרגילה. 178 ניחושים נכונים, 70 אחוזי הצלחה.

12 Comments

גיל 5 בינואר 2010

אני חושב ששטרן לא יכול לדבר כל עוד מתנהלת חקירה משטרתית. אני בטוח שהוא יכנס בו חזק כשהמשטרה תסיים את החקירה שלה.

בקשר למחזור אתמול, זה היה מחזור ביזיוני. אני לא מבין איך נתנו לג'טס לשחק מאוחר. נראה לי שזו קונספירציה שיוסטון לא יעלו וכי ניו יורק שוק יותר גדול. קשה לי לראות איך אפשר לעשות משהו נגד זה אבל כמו שגודל אמר, אולי צריך לדרוש מקבוצות להצהיר כמה כל שחקן ישחק שלפחות נדע על הבזיון מראש.

ניו אורלינס נראים רע מאוד. בניגוד לקולטס, הם מתאמצים לנצח ועדיין מפסידים. דווקא השבוע מנוחה בא להם בזמן לא טוב לדעתי.

ורק שלא יהיה עוד גרין ביי ויקינגס בפלייאוף. לא סבלנו מספיק?

אלון 5 בינואר 2010

המחזור האחרון היה מאכזב, משעמם ומאד צפוי וגרם לי לראות משחק כדורסל בין צפון קרוליינה סטייט לפלורידה, הסיום היה שווה את זה.

סטרן עוד יכנס בארינאס כי לפי מה שהבנתי לא רק שהוא איים בנשק הוא גם עשה את זה בטרנינג והפר את קוד הלבוש.

zeevny 5 בינואר 2010

אלון, אני לא יודע אם שמת לב, אבל כתבת את התגובה הכי מצחיקה בבלוג עד היום.

hapoeluta 5 בינואר 2010

יש לשטרן בעיה, אני כבר לא בטוח שיש מקום לראש שלו, של שני ושל אבנר קופל בו זמנית בארגז החול

סימנטוב 5 בינואר 2010

פוסט נהדר, תודה
יש מצב ל70%? :)

zeevny 5 בינואר 2010

סימנטוב, מה זאת אומרת? אני 70.0008. וכמו ג'ורדן, אני הולך להשתפר בפלייאוף.

דוד מירושלים 5 בינואר 2010

יותר מדי ירידות על דנבר, בתור אחד שאוהד אותם מהסיבה המטופשת ביותר בהיסטוריה (הסמל שלהם היה מאוד יפה בעיניי, החלטה מטומטמת מלפני 10 שנים) אני חושב שסבלנו מספיק העונה.

zeevny 5 בינואר 2010

דוד, אני אספר לך סיפור. בדרך כלל אין לי קבוצות שאני אוהד, אבל בדנבר התאהבתי כשראיתי משחק שלהם לפני 22 או 23 שנה בשדה תעופה באמריקה, ולא יכולתי להתנתק מהכיסא עד שפספסתי את הטיסה. אני זוכר שהיה משחק פלייאוף ואלווי לקח אותם לדרייב מדהים של 80 יארד וניצח בקליבלנד. אני זוכר ששלושה שבועות לאחר מכן התגייסתי, ותמיד עקבתי אחרי דנבר (והם גם מאוד אסתטיים, האנד זון שלהם הוא הכי יפה בליגה). אבל נראה לי שהפוסט הוציא אותם בזול. מה שהם עשו בסוף השנה זו הגדרה מחודשת של בזיון.

גיל 6 בינואר 2010

לומר על המהלך של אלווי דרייב מדהים זה אנדרסטייטמנט. הדרייב שאתה בטח מתכוון אליו היה של 98 יארד והוא הדרייב הכי ידוע בהיסטוריה של המשחק (שני לזה של מונטנה אולי).

ניינר 6 בינואר 2010

פיליפ ריברס הולך לטרוק את החלון על מנינג השנה, לא סתם לסגור.
ובאמת, איך קבוצה מסריחה וחסרת כישרון כמו הג'טס משתחלת לפלייאוף על חשבון קבוצות עדיפות ומעניינות ממנה בהרבה? מה לעשות, זה גם חלק מהיופי של האן אף אל אבל הייתי מעדיף לראות בפלייאוף כל קבוצה אחרת שהיה לה סיכוי מאשר את קבוצתו של השמן הדוחה רקס ראיין. ומה שעצוב עוד יותר זה שהם הולכים לנצח את האפסים מסינסינטי שיקבלו את עונשם על פתיחת הרגליים.

zeevny 6 בינואר 2010

ניינר, אני מסכים לגבי סן דייגו. זו קבוצת התקפה עצומה.
לגבי רקס ריאן–אני דווקא מחבב אותו. אני מכבד את מה שהוא עשה בבולטימור, ואני מכבד איך תוך שנה אחת הוא הצליח למחוק כמעט לגמרי את האופי הלוזרי של הג'טס. הוא בא ואמר ישר אני פה כדי להפיל את הפטריוטס.

ניינר 6 בינואר 2010

הכל טוב ויפה אבל הוא זבל של בנאדם כמו אבא שלו. מת לראות את הג'טס מתרסקים בפלייאוף אבל את סינסינטי הם מנצחים לצערי.
לולא הפציעה של וולקר הייתי בכלל מהמר על ניו אינגלנד אבל בלעדיו יהיה להם קשה מאד. בקיצור סן דייגו אול דה וויי.

Comments closed