שגרה

In כללי

קודם כל לגבי הפוסטים החיים הלילה ומחר. כיוון שבגרמניה מתקשים מאוד להשתחרר ממנהגים ישנים, וכיוון שעדיין שורפים שם בתי כנסת במערב ודופקים ליהודים מכות באמצע הכביש במזרח, אני מוצא את עצמי בטיסות היום בבוקר ומחר בבוקר. יהיו פוסטים חיים, אבל יכול להיות שהם יתחילו מאוחר או שייפסקו לפני סוף המשחק.

המשחק הלילה הוא לא ממש קרטיט. הוא לא קובע כלום, והלייקרס כבר שמו אותנו בסרט הזה פעמיים שנה שעברה (וגם נגד אוקלהומה השנה). אני די מקווה שאני טועה, אבל אני לא רואה איך פיניקס מנצחת בלוס אנג'לס.

###

יום אחד נסתכל בספרי ההיסטוריה ונגלה שבשנת 2008 היתה לישראל אלופת כדורסל אחת וב-2010 אלופה אחרת, ובין השנים הללו גנבה הפינאליסטית הנצחית של אותן שנים תואר אליפות.

אני שמח על האליפות של הגליל מכמה סיבות ואף אחת מהן היא לא שמחה לאיד. אני שמח כי אותן קבוצות נפגשו גם באליפות הנוער והתוצאה היתה דומה ואין לי ספק איזו מחלקת נוער תספק יותר שחקנים לבוגרים שלה. אני שמח כי עודד קטש חזר למקום שלא היתה בו טיפת סבלנות אליו והוכיח שאפשר לקחת אליפות בצורה אחרת ובעשירית הכסף. אני שמח כי החיבור בין קטש, הספורטאי הכי לא ישראלי שיש פה, לבין הקבוצה הכי ישראלית שיש פה, היא כור היתוך מקסים.

21 Comments

יובל ואקנין 27 במאי 2010

רק בעיה אחת עם מה שאמרת, פיינל פור זה לא ספורט, זה שיווק (ובתור אוהד מכבי, גם ביורוליג). בסדרה לגליל לא היה סיכוי, ואז כל הרומנטיקה על כור היתוך, נקמתו של הכותש, ושחקני הבית הרבים (מחלקת הנוער של מכבי היא העשירה והמושקעת ביותר בארץ) היו רק דיבורים בעלמא…

zeevny 27 במאי 2010

יובל, הפיינל פור הוא קונספט השיווק הכי נמכר באמריקה. סדרי הגודל של התקציב והביתיות היו אמורים למנוע ממכבי הפתעות במשחק יחיד, אבל תמיד אפשר להיאחז בתירוץ מסויים ולא להגיד שיש בעיה אמיתית ועמוקה. לגבח מחלקת הנוער:: מה זה מושקעת. הדיבידנד היחידי של השקעה בקבוצת נוער הוא שחקנים שמגיעים לקבוצה הבוגרת. כמה מאלו מגיעים למכבי?

יובל ואקנין 27 במאי 2010

הפיינל פור (או משחק יחיד קובע אליפות) קיים במכללות, שלצורך העניין אינו ספורט מקצועני, ובספורט הפיזי שבו כל משחק מיותר אומר עוד זעזוע מוח לליינבקרס (וליינבקרס טובים לא גודלים על עצים אה?) ולגבי שחקנים שמגיעים לקבוצה הבוגרת, אנחנו לא מתעסקים פה במגיע או לא מגיע. אם אתה טוב, תשחק ברמות הגבוהות (גיא פניני) אם לא, תמשיך להתאמץ.

ואני מסכים בפה מלא לגבי בעיה אמיתית ועמוקה, אני מנוי למשחקי מכבי כבר קרוב ל-20 שנה (הפסקות בצבא) ואין ספק ששלוש השנים האחרונות הן שנים קשות במיוחד לאוהדי המכביזם.
אבל זה לא קשור לעובדה שקבוצות שמשקיעות כסף (ינקיז, לייקרס, מכבי) ומתאמצות כל העונה לא מגיע למצות את היכולת שלהן בסדרה, אם הן מפסידות בסדרה, דיינו.

וצר לי על הבלגאן בתגובה הזו, פשוט מטריפה אותי החגיגה התקשורתית :)
ועוד מילה אחרונה לגבי שנאת מכבי בתקשורת, דוגמה אחת אני אתן, עד שפניני שיחק במכבי הוא היה אהוב ליבה של התקשורת, והפרובוקציות שלו רק העלו את קרנו בעיניה (קופמן, שלח, אביב לביא, סהר), וברגע שהוא משחק במכבי, כל מה שאני שומע בפרשנויות ויציע העיתונות זה "נמאס מהפרובוקציות של פניני" (שאגב, ת'כלס, די נמאס :) )

אלון 28 במאי 2010

אתמול מישהו אמר לי שהשנה שלי חלומית. דיוק זכו באליפות והפועל בדאבל, לא יכול להיות טוב יותר הוא אמר לי. פחות מ 24 שעות אחרי זה גיליתי שיכול להיות טוב מזה. חבל לי רק שעדיין לא יצא לי לראות את הפרצוף הסובל של מזרחי.

לגבי מחלקת הנוער של מכבי אז מאז מיקי ברקוביץ השחקנים היחידים שיצאו משם הם עודד קטש, יותם הלפרין ואם מתעקשים אז גם כספי (הגיע לשם בערך בגיל 16 אם אני לא טועה). למה הם משקיעים שם כסף בנוער אני לא מצליח להבין, כנראה מזרחי סופר גם את האליפות שם.

כל החגיגה היום לא יכולה לשנות את העבודה שכדורסל ישראלי זה אחד מענפי הספורט היותר עלובים שיש וזה בעיקר בגלל מכבי.

יכול להיות שבלי פנאן והבנק זה נהיה יותר קשה.

גיל 28 במאי 2010

לייקרס הקבוצה הכי מזליסטית בעולם. קודם אוקלהומה ועכשיו זה. מה לעשות, המזל הולך עם הרעים הפעם.

מרקפוצ'ינו 28 במאי 2010

אתה לא אוהד יונייטד במקרה?

השיפוט, לשני הצדדים, היה מחפיר ממש. לא עקבי בכלל.

גיל 28 במאי 2010

כן, אבל מה זה קשור?

עומרי 28 במאי 2010

כוסאמק.
זו תגובתי המלומדת.
סטיב נאש היה עצום. גם בריאנט.
וזה לא גמור.

ויצו 28 במאי 2010

תיקון טעות. האליפות בנוער (גם היא דרך אגב בפיינל פור ולא משקפת) היא של הגליל והקבוצה שזכתה באליפות הבוגרת של הגלבוע וחוץ מעמית גל וקצת אוחיון אין לה קשר לגליל. לגבי השיטה היא בעייתית אבל כל הליגה בעייתית כשתקציב של קבוצה אחת, שיש לה שריון ביורוליג עד אלוהים יודע, גדול משל שאר הקבוצות ביחד. למכבי אין זכות לדבר על חוסר צדק כי מבחינה היסטורית (ולא נלאה אף אחד כאן) הם אלופי חוסר הצדק.

מרקפוצ'ינו 28 במאי 2010

כי אתה מדבר על מזל ורעים. אוהדי יונייטד כנראה חיים באשליות שהם לא שייכים לאותו מועדון של הינקיס, הלייקרס וריאל מדריד

גיל 28 במאי 2010

מה הקשר? כל קבוצה עשירה צריך לשנוא? או שאתה אוהד מישהו או שאתה לא ואני לא אוהד הלייקרס.

מרקפוצ'ינו 28 במאי 2010

גיל זו בדיוק הנקודה שלי (חוץ מהעובדה שאני כן אוהד הלייקרס).

אלון 28 במאי 2010

ריצ'רדסון קלע שלשה מדהימה רק כדי לחלום אחר כך ולתת לארטסט להשתלט על הכדור.
מזל של אלופים.

אסף 28 במאי 2010

מזל זה לקחת פעמיים ריבאונד התקפה, לזרוק 3 שלשות ולקלוע אחת עם הקרש באותה התקפה, לא?

אלון 28 במאי 2010

שזורקים לבנים מהשלוש אז ריבאונד התקפה זה לא מזל כי הכדור עף רחוק.
ריצ'ארדסון שאתלטיות לא חסרה לו, עומד מטר לפני ארטסט אבל עדיין ארטסט מגיע לכדור לפניו. הרבה רצון אבל גם מזל.

לאברהמי 28 במאי 2010

עוד הוכחה שאתה כותב יותר מתחושות ולא מידע מבוסס: אלופת הנוער היא גליל עליון. אלופת המדינה היא גליל/גלבוע ולה מחלקת נוער נפרדת ועצמאית.

לא נורא, העיקר שהתובנות שלך, בהן אתה ממליץ לשחקני NBA וספורטאים אחרים הגיגים לא שימושיים, הנכתבים בביטחון רב מדיי, משכנעות את עצמך, ואולי עוד כמה אחרים, שאתה מבין בזה. לצערך, אתה לא.

zeevny 28 במאי 2010

לסתם, אתה צודק, אבל לפחות אני לא מפחד לטעות תחת השם האמיתי שלי.

אסי 29 במאי 2010

יפה אמרת, זאב.
תמשיך לצדוק ולטעות (אבל בעיקר, לעורר עניין). תודה על הבלוג.

zeevny 29 במאי 2010

אסי תודה. אני חושב שהקורא סובל מבעיות מזוכיסטיות קלות.

אלון 29 במאי 2010

גליל עליון, גליל/גלבוע. מה קורה פה זה בלוג ספורט או טיולים בצפון.
אין כזה דבר כדורסל ישראלי, התיכון של הריסון בארנס באיווה נותן בראש לנוער של מכבי, גליל, גלבוע עם איחוד ובלי איחוד.

בקר 29 במאי 2010

אין סוף לבכיינות.. אם פיינל פור הוא גניבה, תמחקו בבקשה גם את כל התארים של מכבי ת"א שנלקחו בפיינל פור, או במשחק גמר יחיד, כולל התארים האירופאים. מספיק לעשות מעצמכ צחוק

Comments closed