אין לויאליות, אין לב, אין אלוהים

[youtube y-AXTx4PcKI] שלושה הרהורים קצרים ולא קשורים על ספורט בעוד יום שישי גשום בברלין

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

1. יש שני מונולוגים של אלק בולדווין שאני זוכר בעל פה. אחד הוא מונולוג "קומפלקס האלוהים" מהסרט "מאליס", והשני, שנכתב בידי דייוויד מאמט עבור "גלנגרי גלן רוס", הוא אחד המונולוגים המאלפים בתולדות הקולנוע ובו בולדווין, הג'וקר של המשרד בדאונטאון בא להרביץ תורה וסגירת דילים לסוכנים העלובים בפרבר.

אני מהרהר רבות במונולוג הזה מאז הידיעה שמיאמי היט החליטה לפטר את צוות מוכרי הכרטיסים שלה לאחר שכל הכרטיסים למשחקי העונה הבאה אזלו. זהו האפקט הראשון של להברון בעירו החדשה: עוד קצת אבטלה, ואיזה סוג של תחושה ששום דבר כאן לא יהיה מספיק. יכול להיות שזו אמריקה–מכרו הכל, אין עבודה, לכו הביתה.  יכול להיות שאני די תמים לחשוב שלאנשים שעשו את עבודתם מגיע בונוס. אני יודע שמאפריל הבא אני לגמרי בעד בוסטון.  לפחות בבוסטון לא יזרקו אף אחד אחרי שהמשימה תושלם.

2. אחרי ההפסד אתמול, כמו אחרי אובדן האליפות במחזור האחרון אשתקד, שוב דיברו בחדר ההלבשה של מכבי חיפה על בושה ובעיקר על שחקנים שלא נותנים את הלב ואת הנשמה.

אני תמיד מחזיק בדעה שארגון מקבל בסופו של דבר את דמותו של העומד בראשו. אני לא חושב שלמכבי חיפה אין לב או נשמה. יש לה. רק של וולוו.

3. ולמי שפיקפק ביכולותיו המיסטיות של סר אלכס פרגוסון לחסל כל יריבה, לפורר את רוחה עד אבק ולגרום לה למחשבות ומעשים קיצוניים, הנה מגיע הצעד האחרון של מועדון הכדורגל ליברפול שמנסה לקחת מפרגוסון את מה שהיה שלו מאז שנולד: שיא האליפויות של הליגה האנגלית. אחרי ממשלת סין, נשאלת השאלה מה הצעד הקיצוני הבא: יאו מינג בשער? פנייה למאדים? סטיבן ג'רארד על קברות הצדיקים?

פואמה מאת עזי דן
שאק בבוסטון, שחורציאניטיס במכבי ועוד מחשבות לסופשבוע חם במיוחד

43 Comments

רונן דורפן 6 באוגוסט 2010

אברהמי – אינני מחובבי לברון אבל בוא נצביע על המפטרים האמיתיים. משפחת אריסון. אולי שרי אריסון יכולה לתת למפוטרים קצת הדרכה רוחנית בכדי להביא להם אושר.  

באבא ימים 6 באוגוסט 2010

הייתי איתך עד פסקה 3:

פרגוסון לא לקח אף אליפות בליגה האנגלית. אומרים שהוא זכה באי אילו אליפויות בליגה אחרת הקרויה הפרמיירליג. ליגה שבמשך 12 מ – 17 שנות קיומה היתה תפורה למידותיו. בליגה הזו לליברפול אין אליפויות.

יוסי מזרחי 6 באוגוסט 2010

מה זה "תפורה למידותיו?

אברהמי 6 באוגוסט 2010

דורפן, אני חושב ששרי אריסון מאמינה שלהברון ג"ימס הוא אכן בן האלוהים. פחד אלוהים.

אברהמי 6 באוגוסט 2010

בא בימים. התעלמות זו גם דרך. גם היתלות על פרטים משניים

TD 6 באוגוסט 2010

2. אני לא כזה מומחה גדול לכדורגל ישראלי אבל ההרגשה לגבי מכבי חיפה היא שיש כאן נסיון לנהל מועדון מקצועי (וולוו) בליגה חובבנית עם שחקנים שמתקשים להשאיר את השכונה מאחור – אתם נותן להם וולוו והם חושבים שהם עשו את שלהם.
3. לצערי ליברפול לא קרובה לאיים על פרגוסון (שיפרוש כבר) גם עם יאו מינג בשער. יש סיכוי שכמה צעירים שמתפתחים שם יוכלו לעשות משהו כשהוא יפרוש.

תומר חרוב 6 באוגוסט 2010

הסיפור עם מכבי חיפה, וחבל שאתה נופל לזה, זה חוסר פרופורציות. מדובר במועדון המצליח ביותר בישראל בעשרים השנים האחרונות עם שתי הופעות בשלב הבתים של הצ'מפיונס, שלוש פעמים שמינית גמר גביע אירופה. גם אולימפיאקוס הודחה אתמול מאירופה. יש פה הגזמה פרועה והקטע עם הלב והנשמה הוא לא רציני, נגד אוקטובה וזלצבורג היה לשחר לב ונשמה?

באבא ימים 6 באוגוסט 2010

נחמד. אבל אתה באמת חושב שאין הבדל אמיתי בין הליגה האנגלית לפרמיירליג? האם מה שקרה לליגה האנגלית היא אבולוציה נורמלית לגמרי בעיניך?

אברהמי 6 באוגוסט 2010

באבא בימים אענה לך בפשטות: היית מפריד את ספירת האליפויות גם אם פרגוסון היה מגיע למרסיסייד?

באבא ימים 6 באוגוסט 2010

אין כמו קצת אד-הומינם בערב שבת אבל אענה ברצינות. כאוהד ליברפול, בוודאי שלא. כעיתונאי שמתייחס להשפעה של פרגוסון על הכדורגל הבריטי, כן. מה לעשות שלמעט שלוש אליפויות פרמיירליג, שלל תארי הפרמיירליג בהם פרגוסון זכה היה מעמדת המועדון העשיר ביותר. זה לא גורע מן הכבוד העצום שאני רוחש לו (על אף השנאה שהיא מצוות אנשים מלומדה), אבל הייתי שמח לו היתה ניתנת לליברפול הזדמנות אמיתית לבדוק את התיאוריה "זה לא הכסף – זה פרגוסון" ויתכן שהזדמנות כזו תנתן לה (יתכן שלא), אני לא חושב שזו אינדיקציה לאובדן הרוח, כי במהות זה לא שונה מיונייטד, סקיי, הגלייזרים וכו'. אני חושב שזה היסוד העיקרי בטענה שלך.

ועכשיו לדברים הטריוויאליים באמת:-)
אם כל האליפויות הן של פרגוסון, האם ניתן לאמר ששיא הקריירה של מאט באסבי היה כשחקן ליברפול?

גיל 6 באוגוסט 2010

באבא, זה פשוט לא נכון מה שאתה אומר על הכסף. מישהו פעם הביא קישור שליברפול הוציאה יותר כספים על רכישות בעשור האחרון ממנצ'סטר. זה לא הכמה אלא על מה מוציאים את הכסף.

באבא ימים 6 באוגוסט 2010

גיל:

טחנו את הנקודה הזו למוות. כנגד הקישור הזה הבאתי נתונים שמראים שכאשר פרגוסון היה בעמדת האנדרדוג הוא הוציא כמעט פי שניים יותר על רכש מליברפול בעוד שליברפול הוציאה פי 1.1 או 1.2 יותר מיונייטד בתקופת בניטס (חישובי נטו). ככה זה, לסגור מרפסת בסביון עולה פחות מלבנות מן היסוד דירת 3 חדרים בפתח תקווה. להצלחה יש מומנטום וכמו שפרגוסון היה צריך להוציא המון כסף כדי לשבור את המומנטום ואם צריך יוכל להוציא יותר, כך ליברפול תצטרך להוציא יותר על מנת לשבור את המשוואה, וזה עוד בלי להביא בחשבון את צ'לסי וסיטי. אתה יודע מה? עזוב רכישות. לבנות פאקינג איצדיון מותר? או שגם זה לצנינים בעיני הכותב אם הכסף בא ביואנים?

דורפן 6 באוגוסט 2010

באבא – דלגליש היה השחקן היקר בבריטניה. בארנס, מולבי, בירדסלי היו מסע רכש גרנדיוזי. ודווקא את האליפויות שאתה מייחס לכך שהיה עשיר יותר לקח עם שלד של שחקני בית. לליברפול יש משאבים להתחרות. היא פשוט קונה גרוע ומגדלת כמעט כלום.

באבא ימים 6 באוגוסט 2010

רונן:
דלגליש היה השחקן היקר ביותר בבריטניה ב – 1977. להתייחס אליו כפקטור כלכלי בכל הקשור לתקופה שבה פרגוסון החל לכהן (1986) זה בערך כמו לומר שפרגוסון זכה באליפות הראשונה שלו עם השחקן היקר ביותר בבריטניה – בריאן רובסון (1981).
אגב השחקן היקר ביותר קצת מסתיר את התמונה. שנה לאחר הרכישה של דלגליש, יונייטד קנתה את גורדון מקווין ב – 495,000.
מסע הרכש הגרנדיוזי של בארנס (אגב – ב – 900,000 פאונד הוא היה מציאה בהתחשב בעובדה שעל טרבור פרנסיס שילמו מיליון פאונד שבע שנים קודם לכן) ובירדסלי נכלל בהשוואה וליברפול מכרה כדי לקנות אותם. היא מכרה, אגב, את איאן ראש וזה בדיוק מה שמוכיח את הטענה שלי. שיש לך נכסים באופן שוטף יותר קל להיות שמרני בהוצאות שלך כי הצלחה יוצרת מומנטום. כדי לשבור אותו צריך לבזבז הרבה כסף.
עוד נקודה שגם אותה טחנו – באליפות הראשונה של יונייטד השלד לא היה שלד של שחקני בית. גם אם במהלך השנים שחקו שחקני בית והיתה תחלופה גדולה שלהם, הם לא ממש הוו חלק מסגל האליפות. נדמה לי שרק גיגס ואולי לי שארפ היו חלק אמיתי מן הסגל. מי כן היה שם – השחקן היקר ביותר בבריטניה. רוי קין.
אבל השאלה החשובה באמת היא? בהנחה שאוהדי יונייטד צודקים, הרי שגם אם ליברפול תרכש ע"י טייקון, שישלם את חובות הבעלים הקודמים, יבנה לה איצטדיון ויפזר ים של כסף על שחקני רכש, שום דבר לא ישתנה כי ממול יש את אלכס שיעשה לכולם בית ספר. אז מה אכפת לכם? מה זה משנה אם בעל הבית הוא אזרח אמריקני פרטי או ממשלת סין?

גיל 6 באוגוסט 2010

הם יכולים לשלוח את מוכרי הכרטיסים לקליפרס או לחצי מהקבוצות האחרות, עבודה לא חסרה להם בנבא.

לדעתי, בוסטון מתרפקים השנה. יש גבול לכמות הניסים שאפשר להוציא עם חבורת הקשישים שם.

קרמר 6 באוגוסט 2010

וואו. זה אותו אלק בלדווין שמתבזה ב"רוק 30"? נשימתי נעתקה. מפחד.

אבל הכי חבל לי על אלישע לוי.

גיל 6 באוגוסט 2010

קרמר, למה מתבזה? בלדווין ענק שם, והאמי שהוא זוכה בהם מוכיחים את זה.

אריאל 6 באוגוסט 2010

רוק 30 זאת הסדרה הכי אוברייטד בהיסטוריה. לא מבין איך הופכים אותה לכזה דבר כשהיא לא עושה את הדבר הכי פשוט שקומדיה צריכה לעשות – להצחיק. היא פשוט לא מצחיקה בשיט.
היא פשוט סדרה על טלוויזיה, אז כל התעשיה מתמוגגת ממנה ונותנת לה פרסים

דניאל 7 באוגוסט 2010

בדיוק.

גיל 7 באוגוסט 2010

לא מסכים, לדעתי היא סדרה מצוינת שיש לה קריצות לטלביזיה אבל שלא לוקחת עצמה יותר מדי. היא לא הסדרה הכי טובה אי פעם או אפילו הסדרה הכי טובה כיום (כבוד השמור ללארי דיוויד) אבל היא טובה. הבעייה שהיום אין כבר כמעט קומדיות טובות באופן כללי שאינם סרטים מצוירים.

הופ 7 באוגוסט 2010

גיל – מסכים עם כל מלה.

איגי 6 באוגוסט 2010

no guru, no method, no teacher

אלון 6 באוגוסט 2010

לפחות בקנטקי ממשיכים לעבוד כמו שרק קאליפרי יודע

http://sports.espn.go.com/ncb/news/story?id=5443230

גיל 7 באוגוסט 2010

עזבו הכל, אפשר לסגור את האליפות ל5 השנים הקרובות, איזייאה חוסר לניקס..

גיל 7 באוגוסט 2010

אופס, חוזר..איזו טעות פרוידיאנית..

דורפן 7 באוגוסט 2010

באבא, באבא – והעובדות מה יהיה עליהן?
איאן ראש נקנה חזרה בשיא בריטי פחות משנה לאחר שנמכר.
כשבאנגליה היו בסך הכל ארבעה מיליארדרים אחד מהם היה הבעלים של ליברפול. וכן, הוא סייע לה כספית. הרי בכל תקופת בוב פייזלי-פייגן-דלגליש (לא יודע לגבי שאנקלי) היה בקבוצה שחקן בית אחד. סמי לי.
רוי קין לא לקח את האליפות הראשונה.
שני המבקיעים הבולטים של יונייטד באליפות הראשונה – יוז וגיגס – היו שחקני בית.
בעולם בלי בוסמן – רכישה של בירדסלי, בארנס ומולבי בעונה אחת היה דומה מאד לפרוייקט גלקטיקוס.

אבל אז הייתה רוח ליברפול והיום אלכס פרגוסון רושם צ'קים ושולחים לו אליפות בדואר.

לגבי בעלי בית – ברור לי שלאוהדי ליברפול לא אכפת מי בעל הבית של הקבוצה. אוהדי יונייטד, כולם יפנים וסינגפורים, מוחים נגד הגלזרים. כשבאו היקס וג'ילט אוהדי ליברפול חגגו את בואם כי הם עשו מסיבת עיתונים ואמרו "שהם לא הגלזרים. הם פה בשביל הלב" וקמצוץ מחאה לא נשמע ביציעי אנפילד מצד פועלי המספנות האוטנטים והאוהדים האמיתיים היחידים בכדורגל האנגלי.

התמונה של אוהדי יונייטד מהעונה האחרונה היא צעיפים צהובים-ירוקים. התמונה של אוהדי ליברפול היא כנראה העידוד המרגש לצ'לסי.

גלן 7 באוגוסט 2010

דורפן- ממש לא מדוייק. פיל תומפסון ופירקלאף למשל התחילו אצל שנקלי והיו שחקני בית מובהקים. עיקר תהילתם בכ"ז על ימי פייזלי. פיל תומפסון, פיל תומפסון- לא פלא ששכחת. בכל קנה מידה הוא היה אמור לככב בסיוטים שלך כטינאייג'ר.

גלן 7 באוגוסט 2010

ואני ממש לא בטוח אבל האם קנטונה לא היה הכובש הבולט באליפות הראשונה? גיגס כבש יותר?

דורפן 7 באוגוסט 2010

יוז וגיגס כבשו יותר בליגה. וכתבתי על תקופת פייזלי והלאה כי עוד לא עקבתי בתקופת שנקלי. פיל תומפסון, ודייויד פירקלאף, כמו סמי לי, הם שחקנים עם משקל הרבה יותר נמוך מזה של סקולס-גיגס-בקהאם בשושלת של יונייטד.

בוודאי שקנטונה לא היה המבקיע המצטיין – הוא הגיע באמצע העונה וכבש תשעה שערים.

דורפן 7 באוגוסט 2010

יוז 15. גיגס, מקלייר, קנטונה 9

גלן 7 באוגוסט 2010

אתה טועה לדעתי ובגדול. סליחה ב100 ק"מ טועה!
פיל תומפסון היה ענק! אבל מה לעשות בלם, זה לא סקסי כמו השאר. צא וראה את הגמר של 81. השיתוק שאחז בשחקנכם לעתיד לורי קאנינגהם. זה הכל בגלל פיל הנפיל. האיש שרד את יוז והתיאום שלו עם אלן הנסן היה מופתי והושג במהירות שיא.
כך בסופו של יום יש לו חלק מרכזי בהגנה של השושלת האנגלית הכי מוצלחת אי-פעם והשושלת האירופאית שהיא עדיין לדעתי השניה בחוזקה שראינו בימי חיינו.

השאר- לי, פרקלאף סוג של סמלים (פרקלאף גם נפלא בפולקלור המחליפים האגדיים). פחות מהותיים כמובן לשושלת.

באבא ימים 8 באוגוסט 2010

העובדות יהיו בסדר בסדר רונן. דיווחים אחרונים מוסרים שהן מתלוצצות עם רופאיהן. הן אגב גם בקשו למסור לך תודה על האופן בו תמכת בהן. אחרי הכל, ליברפול מצליחה להרים פרוייקט גלקטיקוס, לקנות את בירדסלי, ובארנס (לא את מולבי אגב, הוא נקנה ב – 1984, אבל 200,000 פאונד היה כסף קטן גם אז) ואת איאן ראש בסכום שיא, וגם את אולדריג' ורי האוטון אם כבר מדברים על זה, ועדיין להוציא בערך חצי (קצת יותר האמת) בנטו ממנצ'סטר יונייטד (כן רונן, הרכישה של ראש חזרה מיובנטוס נכללה בהשוואה. הוא פשוט נמכר ליובנטוס שנתיים קודם לכן ב – 500 אלף פאונד יותר). זה רק תומך בטענה שלי. כשאתה בעמדת נחיתות אתה קונה הרבה מאוד שחקנים ואין לך מה למכור. לוקח הרבה מאוד כסף לשבור את המשוואה, גם אם אתה אלכס פרגוסון, וגם אם הסגל שלך מלא בשחקני בית (נניח, כי לקרוא למרק יוז שחקן בית בקונטקסט של פרגוסון זה קצת מטעה. נכון, יוז גדל ביונייטד אבל לא תחת פרגוסון. כשפרגוסון התמנה הוא בכלל שיחק בברצלונה ופרגוסון שבר את הבנק כדי להביא את יוז חזרה ליונייטד). בוא נזכור – זה לא נגד פייזלי. זה נגד פייגן ודלגליש. שני מנג'רים פחות מנוסים ממנו, ועדיין – הוא הוציא יותר ושניהם סיימו תמיד מעליו בטבלה. אז מה – זה לא כסף אלא תבונת הכדורגל האינסופית של פיגאן ודלגליש? הייתי רוצה לאמר שכן אבל אני לא אאמין לעצמי.

לגבי הטענות בדבר מחאת האוהדים וכו'. אני לא חושב בטענה לגבי "אוהדי יונייטד מחו" או "אוהדי ליברפול קיבלו" יכולה להחשב ברצינות כטענה עובדתית. אבל נניח לרגע שהטענה הזו היא 100% בטון יצוק מעשה ידי רפיק חלבי ובניו. מה בדבר קצת קונטסט? מאיזה מקום קל יותר להתנגד למהלך כזה לדעתך? אחרי שזכית בשלל אליפויות, אתה יושב על איצטדיון ענק וחדיש ותזרים הכנסות שלא נגמר ואתה לגמרי לא מצליח להבין איזה ערך מוסף כלכלי יכול להיות להשתלטות הזו לקבוצה שאתה אוהד שיכול להיות שקול נגד החוב שיועמס על הקבוצה שלך (קל וחומר שהנהלה שלך מתנגדת למהלך שהוא במהותו רכישה עוינת מעל ראשו של הבורד), או ממקום שבו כבר 15 שנה לא ראית אליפות, האיצטדיון שלך קטן ומיושן, אתה צופה בעינים כלות איך הפער הכלכלי בינך לבין המתחרים שלך הולך וגדל, המשקיעים החדשים מבטיחים לך את השמיים וההנהלה המכהנת תומכת במהלך? ההבדל בין תמונות המציאות של אוהדי ליברפול ואוהדי יונייטד בזמנים הרלוונטיים של ההשתלטות הוא כל כך ברור שאפילו פועל הנמל בליברפול יכול לראות אותו. מוזר לי שאתה לא.

אבל אתה יודע מה מוזר בכל הדיון הזה? שאתה בסופו של יום מתמודד עם טענות שלא באמת הועלו כאן. לא הושמעו כאן שום טענות על יפנים והסינגפורים. טענות חוסר האותנטיות וחוסר הרוח הגיעו הפעם מן הצד של יונייטד. אם תאמר שזו תגובה הולמת לטענות שהושמעו שנים מצד אוהדי ליברפול אאלץ להודות באשמה אבל יש הבדל אחד – אוהדי ליברפול השמיעו את הטענות הללו אחרי שהיה ברור להם שהם רק יכולים לראות את הגב של יונייטד. אוהדי יונייטד (כאן) משמיעים אותן כלפי ליברפול, על רקע של איזה שמועה על רכישה עתידית. ליברפול לא נרכשה, לא רכשה אף גלקטיקו (או בכלל שילמה דמי העברה), לא בנתה איצטדיון ולא מכרה תאי מנהלים – רק שמועה על רכישה וזה כבר מתחיל.

תן לי איצטדיון וכמה אליפויות ואני אקבל באהבה את עקימת האף האנינה של אוהדי יונייטד. אבל עכשיו? מה קרה בדיוק?

קרמר 7 באוגוסט 2010

לגיל – אוברייטד, לגמרי אוברייטד. כמה פעמים אפשר לשמוע את טינה פיי יורדת על עצמה?

moby 7 באוגוסט 2010

אברהמי אהבתי את הלב מוולוו אבל מתי הושתל הלב הזה? זהו איננו לב ירוק.
לחיפה חסר מנהיג לרגעים הקשים הן על הספסל והן על המגרש. קטן הוא שחקן ענק לדעתי, אבל הפציעות גומרות אותו. הוא עשה לחיפה שירות דב באליפות ובהצלחה להגיע לליגת האלופות. כי המחשבה היתה שאפשר להמשיך באותו הקו.
חיפה צריכה להכניס יד לכיס ולמצוא מנהיג או להחליט שרפאלוב הוא המנהיג והוא לא יוצא למרות השטויות שלו. לפחות על המגרש עם לא על הקוים. אחד שלא מסוגל להפסיד כשהמצב הוא 3-0 לחשוב על נצחון בלבד. מן רוסו,פראלייה, זוטה, רובן עטר, בנין וברקוביץ לא חושב שיש ישראלי כזה בשוק ואם זר יכול למלא את זה.
יותר קל בעמדת המאמן למעט מוריניו יש את רובן, קלינגר מאמנים שלא קורסים תחת הציפיות (גוטמן קרס כשהציפיות צצו).

לוינטל 7 באוגוסט 2010

אם יש משהו שהפרמיירליג זקוקה לו זה רענון. קבוצת אחרת זולת צ'לסי ויונייטד שזוכה באליפות, כוחות מחודשים, יותר תחרות. המגמות חיוביות אבל נותרה אותה הבעיה הגדולה והיא הפיקוח המגוחך של המנהלת על הרוכשים. אם גלייזר קונה קבוצה לא רק מהכסף שלו – זה בושה שזה עובר.

פראליה 7 באוגוסט 2010

וואלה אברהמי, גרמת לי להרגיש מטומטם, לא הבנתי אותך בשיט.
יעקב שחר הוא קודם כל אוהד ורק אח"כ סוחר מכוניות.
ומה אתה אומר? שהלב של בית"ר זה סכיזופרן מאפיוזו? ושל הפועל של תימני מוכר ברמודות? ושל מכבי זה קופאי בוול-מארט? מה זה אומר האמירה הזו שלך??

גלן 7 באוגוסט 2010

גם אני לא הבנתי. אצלי זה דיי חמור כי הוולבו שלי (SUV , מצטער אבל זה יעיל כאן בחורף השילגי) יש לו נשמה שהיתה מנצחת במינסק, בסיביר ובכל תנאי מזג אויר.

הופ 7 באוגוסט 2010

אני לא יודע אם שחר יותר אוהד או יותר סוחר מכוניות. התחרות הזו לא מעניינת אותי. אני כן יודע שיש לו נשמה של אוהד, ואם אתה מכיר וולוו עם נשמה כזו אשמח להיות חבר שלה.
אני גם לא מבין מה הבעיה לדבר על בושה או על שחקנים שלא נותנים את הלב והנשמה. אני לא ראיתי את המשחק, אז אני לא יכול לשפוט אם השחקנים באמת נתנו את הלב ואת הנשמה על המגרש. שחר ראה, ואולי הוא צודק. אתה ראית?
מה שכן, אני מסכים איתך שארגון מקבל את בסופו של דבר את דמותו של העומד בראשה. לכן אני מרגיש בר מזל על ששחר עומד בראש הקבוצה שלי.

moby 7 באוגוסט 2010

מה אתם מתממים? וולוו, אמינה חזקה תמיד בשטח אפילו נוצצת. אבל תן לה קיק דאון בעליה או תנסה להגביר באמצע עקיפה מסוכנת. היא לא המכונית לדברים האלו.
חיפה חסרה את המהירות של פרארי את הקטלניות של פורשה, את הפאסון של מרצדס וBMW . פעם היה לה את זה. היום אין זה הכל.
"מי יצילני מצרה?" העבודה והמלאכה? בכדורגל צריך גם את הלב ואת הנשמה.
כיום (3 שנים אחרונות) חיפה בנויה רק על קטן ומי יתן רפאלוב ייכנס לסרט הזה. כיום אפשר להצביע גם על לוי כמבוגר האחראי. הוא כבר לא המאמן "הקטן" שבא לחיפה יש לו שנתיים נסיון הוא היה חייב להראות שלמד ממחזה האימה של השנה הקודמת. לצערי הוא לא הראה זאת.

הופ 7 באוגוסט 2010

מובי – למה מיתממים? אפשר לעשות אנלוגיות למכוניות, כמו שאתה עושה, ולהגיד שחיפה היא אמינה כמו וולוו אבל אין לה את המהירות של פרארי. אבל זה לא מה שאברהמי כותב. הוא כותב שלמכבי חיפה יש לב ונשמה של וולוו. אני מבין את זה כדרך עקיפה לומר שאין לה נשמה (נשמה היא אנושית. לרכב אין באמת לב), ולהוסיף באותה נשימה שהאשמה בכך היא של הבעלים (אולי כי "הוא סוחר בשחקניה כמו שהוא סוחר במכוניות"?). יכול להיות שאני לא מבין נכון, ואשמח אם אברהמי יתקן אותי.
אתה צודק לגמרי בדבריך: בכדורגל צריך לב ונשמה, וזו בדיוק הסיבה ששחר דורש את זה מהשחקנים.
לגבי אלישע, אני חושב שאתה ממהר לשפוט ולהרשיע.

moby 8 באוגוסט 2010

מקבל שאולי אני רואה דברים אחרת.
ומסכים שצריכה להיות פה הבהרה (אבל חושב שאם אברהמי היה רוצה לומר את מה שאתה חושב הוא היה משווה אם הונדה).
אלישע? לא ממהר, הייתי מתומכיו הנלהבים (לאחר שהבנתי בצער כי רובן לא יגיע). אבל הוא נסדק במשחקים החשובים. וצריך להגיד את זה.
חיפה איבדה את האליפות גם בגלל המאמן, וחיפה עפה מאירופה השנה גם בגלל המאמן.
כמו שלזכותו האליפות הראשונה וליגת האלופות – אני מפחד שיש פה רעד מהציפיות.

Comments closed